Keresés

Részletes keresés

IDOHIDEPITO Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10390
Szóval, ha visszakanyarodunk a témára (kitalált középkor) akkor a pozsonyi csata egészen pontosan i.sz. 1097-ben (AD 907) volt, Könyves Kálmán hungár király uralkodásának első vagy második évében.)  
Előzmény: kisharsány (10388)
Csaklassan Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10389

Egy ékezeten már ne vesszünk össze, mert szerintem ugyanaz a népcsalad (török népek).

 

Ide tudnád idézni azt az eredeti  mondatot, ahogyan Julianus barát leírta, hogy magyarul beszéltek?

Előzmény: kisharsány (10388)
kisharsány Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10388

 

 

 Egyrészt nem türk, hanem turk.

 

 Másrészt, ha ígyen lett volna (tehát nyelvi különség), akkor nem jöhetett volna haza Ottó barát a Kaukázus déli lábaitól (szavárd-szabír magyarok), márészt Julianus a másik helyről, hogy ők ottan külön külön magyar népességet találtak, akik a Ricardus jelentés szerint teljesen magyar nyelvet beszéltek, és krónikáikból tudtak nyugatra távozott testvéreikről.

 Az általad tárgyalt kor után - a jelenlegi számítás, és IX.sz.-i honfoglalást véve, -350 évvel későbbről beszélünk.

 Ha a Pozsonyi Krónikát vesszük, akkor adj hozzá még 300 évet.

Előzmény: Csaklassan (10387)
Csaklassan Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10387

Az uralkodóréteg nyelve nem szükségképpen azonos a leigázottakéval. Lehet, és szerintem majdnem biztos, hogy egyféle türk volt mind a hun, mind Árpád népességének nyelve, és amit ma beszélünk, inkább az őshonos népesség nyelvéhez áll közel.

 

Az más kérdés, hogy mennyire volt közeli a két nyelv(járás, dialektus, stb)

 

(Nem a nyelvészeti hozzáértés, mert az nincs, hanem a logika mondatja ezt velem)

Előzmény: lazsak.a (10386)
lazsak.a Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10386

OK amit írsz.

 Én is azt gondolom, hogy amint Hunnivári is írta, Árpád magyar vezetői csak az uralkodói réteget adták, s be kellett tagozódniuk  a  "leigázottakhoz " a honfoglalás után. Így azután nyelvünk nem is /csak türk, hanem hun is és magyar( a leigázottak révén).

Előzmény: Csaklassan (10385)
Csaklassan Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10385

Igen, igaz a link a konkrétan a fantomkor kialakulását magyarázni próbáló oldalra utalt, a fejezeten belül.

 

A hun származási vonal szerintem is folytonos a Árpád népének bejövetelével, de én tovább mentem egy kicsit és úgy gondolom, hogy Attila gót/hun népe "csak" Európa uralkodó, nemesi rétegét alkotta meg, akiknek örökösei csak a múlt században vesztették el különállásukat, mint népréteg.

Árpád népessége, mint betolakodó, bontotta meg ennek a kialakult hiearchiának az egységét, ami ellen ugyan felléptek a nyugati hatalmak, de sokat tenni ellene nem tudtak, és elfogadták őket, mint közülük való nemeseket.

A nemesi réteg, pl. egy népnek tekintve magukat, egymás között házasodott, de a saját, uralmuk alatt lévő egyszerű népük felé ez a kitaszítás terhe mellett tiltott volt.

Ez is elgondolkodtató, ugye?

Az én/mi (mint köznép) őseink között viszont ott vannak a Kárpát-medence itt élő letepedett egyszerűnek nevezhető, vagy leigázott népei is.

 

Vita: lehet. Magam örülnék néki, ha a korábbi vita irányt váltana.

 

 

 

 

Előzmény: lazsak.a (10384)
lazsak.a Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10384

"Link"-ed Szekeres Sándor:IV.Az Úr időszámítása és a fantomkor... c. fejezetre utal.

 

Elolvastam és figyelemre méltónak  gondolom. Engem is foglalkoztatott Kézai krónikájában található Úr szerinti datálás érdekessége. Én is hiszem zsigerileg a hun-magyar folytonosságot, származási vonalat. Ezt ki is akarom fejezni majd a 2011-es népszámlálásnál, mikor magyar helyett HUN-nak vallom magamat.

 

 Talán most azért csillapodott a vita, mert más is gondolkodóba esett ? 

Előzmény: Csaklassan (10383)
Csaklassan Creative Commons License 2010.10.10 0 0 10383

Végül is ebben az állapotában nem is kell kizárni, annak ellenére, hogy szerzője mindent megtesz a különállás ügyében.

Igaz, a kapcsolódási pontok meghatározása már más tészta.

 

A fantomkorból én csak idézgettem, ezt-azt példaként mások művéből, és biztos vagyok benne, hogy ezt teljes egészében feldolgozni nem "egyemberes" feladat.

Kívánchi barátom által előzőleg belinkelt bemutatókban megpróbáltam leírni a fantomkor létrejöttét, ami által (talán) érthetőbbé válik ezeknek eseményismétlődéseknek szinte törvényszerű létrejötte.

Link

Előzmény: zipar (10382)
zipar Creative Commons License 2010.10.09 0 0 10382
Az sem kizárt, hogy valamilyen szinten illeszkedik a két elmélet.
Az eltévedt időszámítás szerint az etiópok az igazából meg sem valósuló ptolemaioszi naptárreform szerint számolnak, amit később egy J.C. nevű briganti ismét bevezett. A két dátum között (ie. 239 és ie. 45) 194 év van. Ez a hungár naptárban is szerepel a 190 és 198 év csúsztatási idő mellett.

Viszont továbbra sem foglalkoztok azzal, hogy a IV-V. század is tele van hamisított, csúsztatott eseményekkel, ami nem feltétlenül jelent fantom időt is, de meglepne, ha nem így lenne.
Az ismert Alarik-Attila és Stilicho-Aetius párhuzam mellett, szintén 46 év csúszással ott vannak a gótok oda-vissza vándorolgatása Galliában és Hispániában. Csak először Atawulf helyett Majorianus hadjáratainak segítői, majd Ricimer szövetségesei Aegedius ellen. Ha már Ricimernél tartunk, Orestesszel együtt a IV. század végén, mint Richomer és Ar(bog)ast(es) jelenik meg. Vagy a Procopiusok és Anthemiusok is megemlíthetőek. Az sem lehet véletlen hogy mindkét Theodosius 49 évesen halt meg. És az is feltűnő, hogy ha egy Valentinianus hatalomra jutott, akkor éppen egy perzsa háborút kellett lezárni és keletről megindulni a hadseregnek. Sőt 37-38 év távolságra van egymástól a Magnus Maximusi és a Johannesi változat thesszaloniki "koronázással" és aqulieai kivégzéssal tarkítva. A V. század eleji Constans-Constantius-Constantinus-Maximus zavaros története feltételezem, hogy a Nagy Konstantin utódainak torzó változata. Lehetne még mazsolázgatni bőven...
Kívánchi Creative Commons License 2010.10.09 0 0 10381

Hogy is van az a szólás: Akasztott ember házában illetlenség kötélről beszélni?

Igazad lehet. Elnézést kérek.

 

De te ki vagy, hogy témákat akarsz kiszórni innen?

Mert ha OFF, akkor a Hungár naptárnak is repülnie kell, alteregós barátom,

mert ez a topik Illig kitalált középkoráról szól, és nem a Hungár naptár háza, bocs, topikja...

Előzmény: lazsak.a (10380)
lazsak.a Creative Commons License 2010.10.09 0 0 10380

Már eleget propagáltad kedvenc témádat !

Az ízléstelenségnek is van határa!

Előzmény: Kívánchi (10379)
Kívánchi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10379

Egyébként a topikot olvasókhoz szóltam, ha vannak... :)))

Ha te linkelhetsz, más is...

Előzmény: Kívánchi (10378)
Kívánchi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10378

Az más....Segítség az jöhet... :)))

Főleg, ha ilyen stílusban jön...:)

Előzmény: odovaker (10376)
odovaker Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10377
Persze neked is képezni kellene magadat turk/türk ügyben...
Előzmény: kisharsány (10374)
odovaker Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10376

Jó, igazad van, végsősoron magaddal beszélgettél.)

 

Én csak segíteni akartam...

Előzmény: Kívánchi (10375)
Kívánchi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10375

Te kezdted a polémiát! Én nem hozzád szóltam!

 

Marha egyszerű, nyissál egy topikot, ízlésed szerint nevezheted el.)

Megbukott, eltévedt, zavaros, stb...

-----------------------------------------------

 

...és bagoly mondja....

Előzmény: odovaker (10373)
kisharsány Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10374

 

 Ha nem csak finnül, meg ugorul tudnának, tudnák, hogy a róna, meg a rúna, az olyan, mint a koldus-kódús-kódis-kúdús..., meg a hívna-híjna, tudna-tunna, rokonoka róni, róna "szavakval".

Előzmény: odovaker (10367)
odovaker Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10373

Én dühöngök?

 

Az identitás zavarodat ne rám kend...

 

Akkor lehet, hogy itt OFF?? :))))

Előzmény: Kívánchi (10372)
Kívánchi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10372

Hát te vajon miért dühöngsz? Bánt valami?

Inkább linkelj tovább...:)))

Előzmény: odovaker (10371)
odovaker Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10371

Marha egyszerű, nyissál egy topikot, ízlésed szerint nevezheted el.)

 

Megbukott, eltévedt, zavaros, stb...

Előzmény: Kívánchi (10370)
Kívánchi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 10370

Egy topic halála, ha már nem tud újat nyújtani, és csak helyben köröz és linkel, köröz és linkel, köröz és... :)

 

Akkor már jobb egy másik útra lépni: Eltévedt időszámítás, egyszerűen

Link:

http://www.eltevedtidoszamitas.hu/modules.php?name=topics&file=lista&topics=bemutato

 

Bevezetője: Powerpoint bemutatókra épülő oldalak közérthetően vezetik be az olvasót az Eltévedt időszámítás elméletének világába, a mai számítástechnika szemléltető lehetőségeit felhasználva.

 

Ami még érdekesebbé teszi az oldalt, hogy végül is nem a "kitalált középkor"-t favorizálja, hanem egy másik megoldást.

 

Akkor lehet, hogy itt OFF?? :))))


 

Előzmény: Kívánchi (10339)
odovaker Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10369
Meg kell kérdeznem az ismerősömtől mert spanyolul nem tudok, ráadásul az n-en levő kis hullám is felkeltette érdeklődésemet.)
Előzmény: csapó (10368)
csapó Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10368
Terelni szeretnél? Ne tedd. Szóval, mik azok a peckek?
Előzmény: odovaker (10367)
odovaker Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10367
Tudjuk, hogy a székelyek írása (róvás ) nem is létezik a finnugrászok szerint, biztos a szászoktól lopták, mert az igazi rovás az ruina...
Előzmény: csapó (10366)
csapó Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10366
Nagyon meglepődsz, ha megtudod, hogy azok a peckek nem ékezetek?
Előzmény: odovaker (10364)
odovaker Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10365

Ha nem figyelték volna, szólok, hogy a könyv spanyol nyelvű; 

 

http://www.hungariancalendar.eu/hispania.pdf

 

 

Előzmény: csapó (10363)
odovaker Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10364

Viszont a derék spanyolok nem értik a magyar szöveget, meg aztán úgy tudják, nincsenek ékezetes betűik."

 

Gondolom már átértékelted véleményedet, ha nem akkor menj be egy spanyol (kasztíl) honlapra és meséld el láttál-e ékezeteket... 

 

Előzmény: csapó (10363)
csapó Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10363
Noshát, kedves ismerősöd családnevének második eleme tökéletesen fedi írásműve lényegét. Magyarul. Viszont a derék spanyolok nem értik a magyar szöveget, meg aztán úgy tudják, nincsenek ékezetes betűik. Te hogy tudod?
:)
Előzmény: odovaker (10360)
odovaker Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10362
Előzmény: odovaker (10361)
odovaker Creative Commons License 2010.10.06 0 0 10361

A Spanyol Királyi Akadémia Történeti intézete (RAH - Real Academia de la Historia) semmi kivetnivalót nem talált az ortográfiában;

 

http://www.rah.es/ABSYS/abwebp.exe/X5102/ID23862/G0 

 

Beírod a szerzőt (Sánchez de Álmodóvár, Garcia) és megnyomod a buscar-t...

 

Ilyen egyszerű

Előzmény: csapó (10359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!