Keresés

Részletes keresés

János 2 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 38652

T LIVI!

 

Egyrészt valamiért nem tudom feltölteni, másrészt amint végignéztem, nem igen található olyan kép, amely bármely irányban változtatná esetleges döntésedet.

Ha nem sokallod a mostani áraikat nyugodtan menj el.

Üdv: János

Előzmény: Livi62 (38646)
T-boy01 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38651

nagyobb képért katt a képre

 

több kajás képem nincs, a képek a Hotel Dolphin-ban készültek, a kártyás szobaajtóról is.

 

A Grandhotel Várna csoport szállodáiban hasonló kaják lehetnek + tematikus éttermek

 

Külön a svédasztalt nem fotóztam, mert már rengeteget láttam és hasonló a választék egész Bulgáriában. Reggelire helyben sütött péksütik is vannak. Napközben torták, sütik a kávézóban, szendvics, melegszendvics, sültkrumpli a medence bárnál a parton a Hotel Roubin előtt.

Előzmény: Katinka26 (38649)
T-boy01 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38650

Előzmény: Katinka26 (38649)
Katinka26 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38649

Kedves T-Boy!

Ha esetleg erre jársz, a Grand Hotel Várnáról és a többi hotel ételeiről tudnál egy kicsit írni? pl: változatosak e, finomak e..?  válaszodat előre is köszi!

Katinka26 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38648

Szia Oktato70!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy hogyan foglaltad a szállást? Utazási irodában, vagy a honlapjukon keresztül? Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: oktato70 (38575)
Katinka26 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38647

Sziasztok Kedves Mindenki!

Én a Grand Hotel Várnáról szeretnék érdeklődni!! Járt e ott már valaki közületek? Mi a szüleimmel és a párommal szeretnénk menni, egy hétre All Inclusive ellátással augusztus elején! Esetleg foglalt e már náluk valaki szobát a honlapjukon keresztül?? Mik a tapasztalatok?

Várom válaszaitokat! Előre is köszi mindenkinek aki szán rám pár percet! :)

Livi62 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38646

Szia!

 

Megköszönném a képeket ha tudnál feltölteni!

Előzmény: János 2 (38644)
Livi62 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38645

Sziasztok!

 

Köszönöm az információkat!

 

 

János 2 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38644

Heló Livi!

 

Mi is voltunk a Bellewue-ban 2011-ben. A kajáról nekem más a véleményem, mint az előttem írónak. Nekem semmi bajom nem volt vele. Két féle leves az egyik mindig trator. Általában válogatós vagyok bizonyos dolgokat nem eszem meg, de itt szerintem semmi ok a panaszra.

Volt, hogy valami nem igazán ízlett, de akkor vittem mást, ez mindössze kétszer fordult elő.

Korán van a reggeli és még 10 órakor esetenként ráfejeltünk palacsintával. Rengeteg saláta, sajt, felvágott, stb. Ha kell 1-2 képet küdök. Fontos, hogy a strandon is van büfé.

Az ALI-kajáknál, van egy picit tömegétkeztetés jelleg, kétségtelen. Én javaslom.

Üdv: János

Előzmény: Livi62 (38642)
Siemens114 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 38643

Szia,

 

tavaly nyárról: (egy korábbi hsz-nen írtam)

 

én idén jártam a Naposparton a Bellevue nevű hotelben. A hotel szerintem nagyon korrekt és igényes bátran ajánlom, nagyon népszerű egyébként a magyarok körében. Gyönyörű helyen van csak egy lépés a tengerpart, a szerencsések pedig tengerre néző szobát kapnak :) . A kaja a szűk keresztmetszet, gyakorlatilag az ehetetlen kategória. (sajnos a Napospart szállodáinak többsége borzasztó igénytelen ételekkel operál így ez nem a Belvue jellegzetssége) Mindemellett két okból tudom ajánlani az AI megfontolását ebben a szállodában: a korlátlan italfogyasztás miatt. Nekem csak az üdítő miatt megérte, aki valóban inni akar annak meg főleg. Ami még fontosabb, az AI vendégeknek a parton szobánként 2 napágy és 2 ernyő ingyenes. Már csak ezzel megéri AI-be menni mert rengeteget spórolhat az ember. Ez két fő esetén 2 vagy 1 hétre napi 21 leva (!) megtakarítás. Tehát 1-2 nap alatt bejön a felár. Nyilván a csúcsidőben öldöklő harc megy a napágyakért, elő utószezonban sokkal jobb.

 

ha van bármi konkrét kérdésed, akkor csak nyugodtan ha tudok szivesen segítek :)

Előzmény: Livi62 (38642)
Livi62 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 38642

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék hogy volt-e már valaki a Naposparton a Bellewue hotelben! És mik voltak a tapasztalatok! (tisztaság, ételek,.....)

 

Saigon86 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38641

Szia!

 

Ha nem egyénileg szeretnéd megszervezni az utat, akkor a Robinson honlapján találsz önellátó apartmanokat. Én már többször voltam velük (a barátnőm bolgár, szóval szinte haza járok), mi álltalában reggelis szállást választunk (hasonlóan odzkodom az All Inclusive-tól), de voltunk már a Central Plazaban, ahol nincs reggeli, viszont nagyon jól felszerelt szobáik vannak.

Naposparton rengeteg "supermarket" van. Ezekben a hazaihoz hasonló a kínálat, kb. "pesti2 árakon. Ha picit spórolni akarsz, akkor egyeészt van a Mladost. Ez egy két emeletes bevásárlóközpont, alul csak élelmiszerek vannak, fent minden egyébb amire egy hét alatt szükséged lehet. Nem könnyű megtalálni, a legegyszerűbb, ha kocsival ,mész az ÖMV kútnál kanyarodj be Napospartra, és ott lesz balkéz felől.

A másik egy Penny Market, ami Napospart és Neszebár határán van. Ez a legolcsóbb, de ha a helyi ízekkel szeretnél ismerkedni, akkor inkább a Mladost-ot ajánlom.

Az elöttem szolóknak abban igaza volt, hogy anaposparti éttermekben gyakran lehet találkozni tömegétkeztetéssel (Djanny, Kondor, stb.), de azért ki lehet fogni egész hangulatos éttermeket, bár kétségtelen, hogy Szozopolban, Primorszkóban, vagy a kevésbé felfedezett üdülőhelyeken mélyebben meg lehet ismerkedni a bolgár gasztrónomiával!

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: Tücsök2007 (38626)
Béci 72 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38640

Sziasztok!

 

Érdekel valakit naposparti apartman kedvező áron?

Bővebben e-mailben.

betrix Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38639

sziasztok ki kell magamból írni...

a legjobb dolog az autóóóó

már biztos, hogy ezzel megyünk az idén Bulgáriába, még ha eddig gondolkodtam volna is, van jegyem 4 db Athénba pünkösdre, na erre becsödölt a malév, na jó nem, a szállást még jó, hogy letudom mondani olyat választottam a bookingon, új infó szerint a banknál kell jelentkezni, mert utalni kellett a malévnek, nem teljesítésre hivatkozva, még nincs infó mi kell hozzá

szóval az a tuti, amit te vettél, és te vezetsz, hajrá bulgária autóval!!!!!!!!!!!!

bocs, lehet, hogy nem ide illet és most, de férj dolgozik, gyerekek alszanak, szóval értitek...

János 2 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38638

T Tücsök!

Mintegy 10-12-szer voltam a bolgár tengerparton ígyis-úgyis, legtöbbször magán szervezésben. Mindegyiknek meg van az előnye, én hátrányt  nem írnék, kinek mi tetszik.

- Előszezonban az ALI-nak nincs versenytársa /az akciókat is figyelembe véve/. Aki azt mondja én csak napozok eszek-iszok mást nem csinálok annak nagyon jó főszezonba is, csak tengerpartit kell választani és a strandon is legyen bodegája, és napágy napernyő legyen ingyenes. Mi 2011-ben így voltunk.

- Aki egy kicsit bele akar látni az ottani emberek életében, annak magánház. Lehet foglalni szobát, vagy apartmant. Azonban fontos főzni nem kell és nem is szabad. Éttermek kis üzletek elképesző mennyiségben és a szükséges kínálattal. A legtöbb helyen 10-20 métert sem kell menni a parttól. Szerintem itt is azonban az étkezdék eléggé a tömeg étkezésre alapoznak és így is főznek. Egy kicsit távolabb a parttól olcsóbb és talán egy kicsit más is.

Amit felsoroltál van minden bőven és az ár is elfogadható. Hogy melyik az nolcsóbb nem könnyű eldönteni. Ma már a rossz Ft miatt a privat étkezés is drágább és ott is voltak áremelések. Árakat nem írnék, de szerintem most egy ember napi ellátásához /étel ital, nass+napernyő napágy 30-40 Leva kell minimum. A többi igény szerint, Persze aki nagyon szerény annak a fekle is elég, de nyaralni megy az ember.

Bizonyára lesznek akik nem értenek egyet, itt már sok vita volt kinek melyik a jobb? Mindenki döntse el maga.

Üdv: János

Előzmény: Tücsök2007 (38626)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38637

köszi

Előzmény: Vahurka1 (38635)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38636

Igaz egy dolog, de minden doksit amit kiküldtünk neki az adott időszak szerepel, és nincs sok idő újat készítettni és kijuttatni. A gyors posta (AMS) az ígért 4 nap helyett 12 nap alatt vitte ki a levelet...

 

Talán a magyar konzulátuson ezért megértőbbek lesznek, de ha én mentem volna ki oroszba, akkor magánügy a probléma, mert az orosz konzulátust ez nem érdekli.

 

OFF vége

 

Stevie-w: Minden jót is sikeres hazautat! Itt esik a hó már és fújj a szél is...

Előzmény: stevie-w (38633)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38635
Előzmény: őrült elmebeteg (38631)
betrix Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38634

állítólag a Wizzair kap az alkalmon, és érdemes érdeklődni

 

Előzmény: stevie-w (38633)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38633

OFF

 

Anyósom március 15-én jönne Malév járattal, de nem tudjuk mi lesz addig - ugye vízumkényszer az van nálunk, átfoglalás meg nem biztos, hogy megoldható, így elúszott a kifizetett repülőjegyünk ára?

 

 

Az egy dolog, viszont én most jól kint ragadtam Pristinában, és a repjegy áránál egy picit jobban foglalkoztat, hogyan jutok haza .-)

 

(Feltehetően busszal Mitrovicába (2 óra), onnan busszal Belgrádba (8 óra), onnan vonattal Pestre (7 óra) -- miközben mínusz 12-15 fok van, méteres hó esett, és Koszovóban azért nem pont úgy takarítják az utakat, mint Svájcban :-)

 

ON

 

Előzmény: Vahurka1 (38629)
solozo Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38632

Hová, melyik tengerparti részre tervezed. Mi Szozopolban nyaraltunk az elmúlt években, az általad (helyesen) említett okok miatt önellátó módon. Nagyon rendben volt minden.

Előzmény: Tücsök2007 (38626)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38631

mindig elkap a utazni vágyás moszkvába, de valahogy nincs idő megszervezni  :-(

 

kint éltem jó pár évig, de ennek már 23 éve  (úristen, de elment az idő...)

 

 

nincs kedved egy útleírást írni pl. ide:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9116631

Előzmény: Vahurka1 (38628)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38630

Sziasztok!

 

Milyen információt tudtok adni arról, hogy lesz-e medence az NBS-be? Igaz a tenger miatt megyünk és inkább azt szeretnénk élvezni, de ha már készen van, akkor a szemnek is jót tesz a látványa, hogy nem egy munkagödröt kell ott nézegetni az ablakból.

Vahurka1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38629

A kiírás, lehet hogy ott van, de reggel 6-tól leállt a Malév és nagy a csend a kormány részéről (mint tulajdonos) és a tanácstalanság a ott várakozó utasok részéről.

Anyósom március 15-én jönne Malév járattal, de nem tudjuk mi lesz addig - ugye vízumkényszer az van nálunk, átfoglalás meg nem biztos, hogy megoldható, így elúszott a kifizetett repülőjegyünk ára?!

Előzmény: stevie-w (38625)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38628

Szia!

 

Moszkván túl még keletre 56 km-re Elektrostalba, mert ott laknak anyósomék. Az utak jobbak Szlovákia-Lengyelország-Fehéroroszország felé ( kiv. Szlovákia egy része), mint Ukrajna felé. Tartalmas 32-34 órás utazás, de mi két-két napra elosztva szoktuk megtenni.

Előzmény: őrült elmebeteg (38624)
betrix Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38627

szia, tapasztalatom nincs, de a robinson toursnál láttam jó lehetőségeket, ötlet:)

 

Előzmény: Tücsök2007 (38626)
Tücsök2007 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38626

Szeretnék infót gyűjteni a bolgár önellátós apartmanokról. Rengeteg ajánlat van all inclusive ellátással, de egy másik oldalon ezt nagyon nem ajánlják - így állandóan időhöz van valaki kötve (vissza kell érni, mert jön a kaja...), ráadásul nem tudja kipróbálni a helyi vendéglőket, amik pedig elég olcsók is...Nem beszélve arról, hogy a napi all in árat lehetetlenség leenni/leinni, tehát igazából nem éri meg - hozzáteszem, ezt mondják azok, akik ezt tapasztalták. Na, erre felbuzdulva mennénk a nyáron önellátósba. DE: van-e normális élelmiszerüzlet, ahol pl. az alapanyagokat, gyümölcsöt, pékárut, ásványvizet, üdítőt, sört stb meg tudjuk venni? Görögöknél és a horvátoknál ez nem okozott gondot, üzletek mindenhol voltak (még Evián sem volt ebből gond, pedig éppen benzin-sztrájk volt!!). De mi újság a bolgár tengerparton??

10 napra tervezzük a nyaralást saját autóval, kb. ennyi a különbség az all in 7 éjszaka és az önellátós 10 nap között, így mégiscsak tovább ott tudunk lenni és ha jön a medúzainvázió, az autóval el tudunk menni kicsit odébb, másik strandra, hátha ott nincsenek éppen.

Szóval aki volt már önellátósan Bulgáriában, kérem írja meg a tapasztalatait! Előre is köszönöm!

stevie-w Creative Commons License 2012.02.03 0 0 38625

Ma a Ferihegyen burgaszi Malév járat kiírását láttam...

őrült elmebeteg Creative Commons License 2012.02.02 0 0 38624

oroszok felé merre mentetek?  moszkva?

Előzmény: Vahurka1 (38623)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 38623

Szia!

 

Tavaly a Malévnál egy ideig nagyon jó árak voltak (29 400 Ft/retúr jegy), de idén még/már nincs illetve nem tudható lesz-e Malév még... :(

 

Autóval többet lehet látni és nem utolsó sorban cipelni és vásárolni is. Gyönyörű vidék van a szerb-bolgár határnál a szerb oldalon, az út egy szurdokban kanyarog a folyó partján és kb. 10-12 alagúton illetve félalagúton kell ott menni. Igaz néhány helyen elbújnak a rendőrök...

 

 

Mi Oroszországba is kocsival mentünk az elmúlt 3 évben és olcsóbban kijöttünk a repülőnél + Lengyelországban a magyar árak kb. feléért bevásároltunk (sajtokat, üdítőket, édességeket, söröket, teákat, stb.).

Előzmény: csakne68 (38606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!