Keresés

Részletes keresés

zsluzse Creative Commons License 2007.12.06 0 0 689
Biztos a Csernobilnak is köze van hozzá, de nekem pl. a nagymamámat és a dédnagymamámat is pm túlműködéssel műtötték. A barátom anyukájának is az van, már 2x műtötték, th. ami gyerekünknek is lesz valószinüleg. Közbejátszik az is, hogy az ember úgy "szaporodik", hogy nem szelektálja ki a betegeket és hordozzuk tovább a rossz géneket. Durva hasonlat, de pl. a kutyatenyésztésben nincs ez, mert a beteg egyedeket a tenyésztő szelektálja. Bocsi a morbid hasonlatért.
Előzmény: Saléva (688)
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 688

Gondoljunk csak Csernobilra!

 

Lehet, hogy nem véletlen hogy csernobil után kb 10 évvel ilyen sok a fiatal pm-es ez régebben a 40 fölöttiek problémája volt.  És még egy érdekesség, Csernobil közelében rengeteg gyereket műtöttek pm rákkal és egyéb pm betegséggel 86 után, rutin műtét lett.

 

 

Előzmény: Bridget1978 (678)
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 687
Az utolsó, sajna nagyobban nem engedi feltölteniradiojód 3
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 686
Sikerült, remélem olvasható is.radiojód 2
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 685

Nem tudjátok hogyan tudok képet csatolni?

Feltöltöttem, de mégsem látszik a fórumon.

 

Köszi a választ

radiojód1
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 684
megint próbálkozom a képpel
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 683
remélem látható lesz a kép.
Előzmény: zsluzse (680)
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 682

Szia!

 

Megint próbálkoztam a freemail-est visszadobta, remélem a gmail-ra elment.

Előzmény: zsluzse (675)
Saléva Creative Commons License 2007.12.06 0 0 681

Szia Bridget!

 

Szerintem ahány ház annyi szokás.

Nekem biztos hogy a méréseknél semmit sem lőttek. Azt írtam, hogy nem emlékszem pontosan hogy a méréseket hogy csinálták, de szerintem az előtt is ittam csak keveset.

A dokik meg amikor beszéltek radiojódnak is nevezték a kezelést. Azt a minimális vízízű módosított jódos cuccot.

Mi nem vagyunk orvosok, úgyhogy ha nem jól fejezzük ki magunkat, szerintem elfogadható. A lényeg sugárzó jódot itatanak. Én nem venném félválról a sugárzást. 

 

Bocsi itt van előttem a papírom: pm túlműködés radiojód kezelése

Szóval úgytűnik mégis tudom mit beszélek. és enegm is Vácon kezeltek, mint Zsulzsét fogják.

 

Veszélyes?: 1 méteren belül majdem ugyanazt a sugárzást kapja mint én, 2 méternél a negyedét, 3 méternél a kilencedét. Azt nem tudják, hogy a fejlődő szervezetre milyen hatása van. Te felvállalnád, hogy nem biztos, de lehet, hogy ártasz egy gyereknek vagy egy terhes nő leendő gyerekének?

 

Én pont azt a dózist kaptam amivel még hazamehettem - nem tömegközlekedéssel- és így is 10 napig kellett a kislányomtól távol lennem. Egyébként 3-4 napot kell bent lenni nagyobb dózisnál.

 

Saléva

Előzmény: Bridget1978 (679)
zsluzse Creative Commons License 2007.12.06 0 0 680
Belövik a számba???? Erről még nem hallottam.
Utálom az orvosi dolgokat! Azért kérdezősködöm. Januárban lesz izotóp kezelésem és tudni akarom, hogy miel jár!
Mesélj el légyszi mindent ha még eszedbe jut valami. Köszi szépen.
Előzmény: Bridget1978 (678)
Bridget1978 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 679

Kedves saléva!

 

 

Te másról beszélsz. Az izótopot folyadék állagban az izótopos (szcintigráfiára) vizsgálatra használják.

 

Tény, hogy a folyadéknak nincs íze. Kicsit sűrűbb, mint a víz és nagyon minimális az a mennyiség, amit megitatnak Veled.

 

A radiojód kezelés az a kapszulás kezelés.

 

Nem jó félrevezetni a betegtársakat!!

 

Kérlek, hogy a jövőben jobban figyelj, mit írsz le!

 

 

Üdv és köszi, Bridget

Előzmény: Saléva (661)
Bridget1978 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 678

Szia zsluzse!

 

 

Nekem "közepes" izótopot adtak tavaly márciusban. Tudni kell azt, hogy ez "módosított" jód. Tehát asszem 181-es jód... Nem emlékszem rá pontosan.

 

Tudnod kell, hogy az emberi szervezetben jódot csak a pajzsmirigyed tárol. Tehát a "felesleg" a vizeleten keresztül távozik.

 

 

Nincsen semmilyen íze. Semmi rossz nem ér emiatt. Tény, hogy az első hétben nem jó gyerekkel, terhes mamával találkozni. De ez meg olyan dolog, hogy annyi káros sugárzás éri nap mint nap az embert, hogy szerintem ez nem akkora dózis... Gondoljunk csak Csernobilra!!!

 

Az orvos, megha akkor adagot nyomat beléd, akkor nem fog hazaengedni. Azaz minimum egy hétig benntart.

 

Az izotópot konzerves dobozban tárolják, eléggé hermetikusan, majd meglátod. Egy hosszú "köpőcsőbe" felszívják és szó szerint belövik a szádba. Vicces az egész, de így van!

 

Üdv, Bridget

 

Előzmény: zsluzse (660)
Bridget1978 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 677

Szia ale01!

 

A biopszia nem fáj. Inkább a látványa "fájdalmas". Fognak egy helyes, hosszú tűt, aztán váladékot vesznek.

 

Nekem még nem csináltak, de már láttam. Aztán letapasztják a "seb", szúrás helyét, aztán mehetsz haza. Nem kell bent maradni emiatt.

 

 

Viszont annak a dokinak, aki ezt csinálja, nagyon kell ám értenie hozzá!!!!!!!!!!! Ért hozzá?????

 

Üdv, Bridget

Előzmény: ale01 (659)
Bridget1978 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 676

Szia zsluzse!

 

 

A műtét maga nem fájt, aludtam, mint a bunda. :-) Az ébredés már rosszabb volt. Arra emlékszem, hogy az intenzíven keltem és összehánytam a magas eget is. A nyakam nem fájt. A torkom meg egyátalán nem.

 

Engem 2005.11.11-én műtöttek (pénteken). Hétfőn vették ki a kapcsokat. A vágás alatt kivezetik a váladékot egy vákuumos cső segítségével, ami igazából lóg ki belőled. Van egy kis tartálya, amibe a vér meg a genny folyik. Elég vicces, de igaz. Nekem két csővet helyeztek el. :(

 

Amikor a kapcsokat eltávolítják, akkor kihúzzák a csövet is, ami nem egy kellemes dolog, hiszen a bőröd húzza vissza a vákuum miatt. Ez nem volt kellemes. Aztán újra lergasztják, steril kötözővel. Az nem fáj.

 

 

Nekem az volt, hogy a fejem fájt nagyon. Ennek az az oka, hogy a pajzsmirigyem mindkét oldalon nyomta a nyaki ütőeret és ahogy eltűnt a pajzsmirigy (megszünt nyomni), megindult az igazi véráramlás. Na az kegyetlen volt.

 

Aztán a sebem elfertőződött. Valszeg már a kórházban összeszedtem vmit, mert a november 23-án arra ébredtem, hogy folyik a vágásból és a két pöttyből vmi sárga színű váladék és a nyakam kétszeresére dagadt. (Győrben műtöttek)

 

Elmentem a sebészetre (már itt Pesten), hogy segítsenek. Lázam nem volt egyébként!!! 2 hétig jártam sebtisztitásra. Nem volt kellemes dolog a következők miatt:

- egyrészt hanyatt feküdni nem lehet, hiszen a nyakad nem engedi. És a nyakad is (egész kerületében) állatira igénybe van véve.

- a nyakad egy érzékeny testrészed: nagyon vékony és finom a bőr ezen a területen.

- miután nagy nehezen hanyatt döltem az ágyon, fogott a sebész egy helyes kis kampós ollót, amivel jól kivágta a kanül helyen keletkezett seb tetejét és szószerint kinyomta a váladékot. Ja és persze mindezt érzéstelenítő nélkül.

 

Mondanom sem kell, nagyon fájt!!!!

 

Szóval, összességében: nekem maga a seb nem fájt, hanem a többi adalék. A fejfájás és az alvási pozicíó. Hiszen én imádok hason feküdni és úgy elaludni, de ekkor ez képtelenség volt. A hanyatt fekvés meg sztem nem a legjobb pozitúra... :)

 

Most fognak műteni?

 

Üdv, Bridget

Előzmény: zsluzse (620)
zsluzse Creative Commons License 2007.12.05 0 0 675
Szia!
De van: zsluzse@freemail.hu . Biztos jóra próbálod küldeni? Mert üres a tárhelyem is szinte: zsluzse@gmail.com
Előzmény: Saléva (674)
Saléva Creative Commons License 2007.12.05 0 0 674

Szia!

 

Nem tudom miért, de vissza dobja az üzenetet. Mintha nem létező emil címre küldeném. Nincs másik emiled?

Előzmény: zsluzse (673)
zsluzse Creative Commons License 2007.12.04 0 0 673
Még mindig nem kaptam mailt Saléva! :(
Előzmény: Saléva (669)
zsluzse Creative Commons License 2007.11.30 0 0 672
7500 a magánrendelés ára és ultrahang is van benne meg vérvétel. Gondolom ultrahanggal nem is nézték... Mert nekem a három év alatt egyszer sem!
Előzmény: Gabcsy42 (670)
zsluzse Creative Commons License 2007.11.30 0 0 671
Szia! Nem kaptam meg! :( Nem tudom a Váci doki nevét, de biztos ő kezel majd engem is aki Téged! Ő hozta be az izotópos kezelést Mo-ra, ennyit tudok róla!
Előzmény: Saléva (669)
Gabcsy42 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 670
Köszi a választ!!!
Magánrendelésnek mennyire húzós az ára? Ha tehetném elmennék, de félek nem engedhetem meg magamnak.
Furcsa, hogy az "én" dokim meg sem említette a másik gyógyszert, meg aztán a leletemet sem értem miért nem adta oda. Egyébként itt még a receptírás sem jár. Azért a háziorvosnál kell megjelenni. Újabb vizitdíj ellenébe jár csak recept.
Minden esetre elmegyek a vizsgálatra, remélem megkapom a leleteimet és mesélek.
Mégegyszer köszönöm!
Előzmény: icuspanda (668)
Saléva Creative Commons License 2007.11.30 0 0 669

Szia Zsulzse!

 

Megkaptad a válasz emilt? Nem reagáltál és nem tudom hogy átment-e. Sikerült kideríteni a váci doki nevét?

 

Üdv: Saléva

Előzmény: zsluzse (667)
icuspanda Creative Commons License 2007.11.29 0 0 668

Szia

 

 

Én  is viszkettem a Metothyrintől,   és az orvos  leállitotta a szedését és  a propycilt irta  fel. Annak nem volt ilyen mellékhatása. A nyirokmirigyeim  nekem nem duzzadtak meg.

 

Én is ajánlanám neked   a WWW.konziliumról  Dr Solymosi Tamás magánrendelőjét.

 

Csak csupa jót  tudok róla irni..nagyon alapos, mindenre odafigyel, részletesen  elmagyaráz mindent,minden kérdésemre válaszolt és megnyugtatott.  Sok  ilyen orvosra lenne szükség  az állami egészségügyben   is ahol  a vizsgálat kb két percre korlátozodik  és receptfelirásra.

 

Nem értem az orvosodat  a leleteket odakellett  volna adnia neked. 

 

 

Szerintem  a háromnapos vizsgálatot   az izotopos kezelés miatt csinálja, miért nem kérdeztél rá  , hogy mit fog csinálni?

 

Majd ird meg  mi történt  a vizsgálaton? Vigyázz magadra

 

 

Icus

.

Előzmény: Gabcsy42 (666)
zsluzse Creative Commons License 2007.11.29 0 0 667
Menj fel a www.konzilium.hu-ra! Ő a legjobb orvos!
Előzmény: Gabcsy42 (666)
Gabcsy42 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 666
Sziasztok!

Kérem segítsetek a dilemmámat megoldani.
Egy hónappal ezelőtt állapították meg pajzsmirigy túlműködésemet.
Értékeim: TSH: 0,033 FT3: 46,52 FT4: 72,16 ATPO: 46 TRAK: 53
Metothyrint kaptam, szedem is. Fehérvérsejt számom jó, de elkezdtem vakarózni kb. egy hete + nyirokmirigyem megduzzadt.
Ma voltam dokinál. Értékeim javultak az orvos szerint (bár a leletemet nem adta ide), de a vakarózásom miatt azt mondta, hogy izotóp kezelés alá kell vetnem magam. Szerinte a nyirokmirigy duzzanatnak nincs köze a gyógyszerhez, pedig olvastam a betegtájékoztató papíron.
Izotópos kezelést nem szeretnék és amikor mondtam neki, elég elutasító lett. Nem voltam szófogadó. Keddtól valami 3 napos vizsgálatra rendelt be, amiről nem tudok semmit. Tudja valaki ez mit takar? Vakaródzott már valaki a Metothyrintől?
Őszintén szólva én annyira reménykedtem abban, hogy a gyógyszer megoldja a problémáimat és nem lesz szükség drasztikusabb beavatkozásra, hogy most teljesen beijedtem. Már nem is nagyon vakaródzok. :) Lehet, hogy orvost kellene váltanom? Nincs másik gyógyszer?

Várom válaszotokat.
Saléva Creative Commons License 2007.11.23 0 0 665

Az előbb elfelejtettem: salamon.eva@bel-ep.hu

 

Előzmény: zsluzse (663)
Saléva Creative Commons License 2007.11.23 0 0 664

Szia!

 

Úgy emlékszem, hogy néhány héttel előbb abba kellett hagyni a gyógyszert, de ebben nem vagyok biztos. Hogy bent kell-e maradnod az attól függ, hogy mennyi jódizotópot kell kapnod, ez a méréseken derül ki. Én hazamehettem, mert pont az értékhatár allatt volt a mennyiség, de így is sok lett az adag mint később kiderült. Most 125 Euthyroxot szedek a hormonpótlásra, ami nem kevés. Én is elmentem a kötelező kontrollra 6 héttel a jód után, akkor nagyon jól éreztem magam. Kb. 2 hétre rá kezdtek a tüneteim megjelenni - az alulműködésé-. Elvileg a 6 hetes kontroll után 3 hónap múlva kell megint kontrollra menni, Én addigra teljesen kikészültem. Vérnyomásom az egekben, koleszterin, májfunkció szintén, a szemem úgy nézett ki mint egy 50-60 évesé, a kezem mint egy 80 évesé. Jó nem ez az általános, de ezért írom le, mert velem sem közölte senki, hogy mikre figyeljek és menjek vissza azonnal.

Előzmény: zsluzse (662)
zsluzse Creative Commons License 2007.11.22 0 0 663
Saléva! Lenne egy-két privát kérdésem, ha esetleg megadnád az e-mail cimedet...
zsluzse Creative Commons License 2007.11.22 0 0 662
Szia!
nem tudom, hogy hogy hivják a dokit, mert még nem kaptam meg a beutalót. Nem beszéltek a jód diétáról sem. És elötte ugyanúgy kell vajon szednem a metothyrint? Hát majd utána mondja a doki, hogy mikor kell mennem kontrollra, azt úgyis betartom. De azt mondták, hogy szerdától vagy péntekig vagy hétfőig bent kell lennem. Neked is igy volt?
Előzmény: Saléva (661)
Saléva Creative Commons License 2007.11.22 0 0 661

Szia Zsulzse!

 

Nekem is Vácon csinálta a Dr K. Neked is ő fogja?

 

Már írtam elég sok dolgot az izotópról. A lötyinek semmi íze, nem leszel rosszul utána vagy ilyesmi. Normál esetben. A mérések is egyszerű vizsgálatok. De előtte a jód diétát be kell tartani. Ezt gondolom elmondták, azért kell mert a jód a pm-be "szívódik fel", radioaktív jódot iszol, ha ki van éhezve a pm a jódra sokat felvesz a radiojódból, így biztosabb az eredmény. viszont nagyon figyelj azokra a tünetekre amik nálam 2 hónappal később kezdtek jelentkezni, leírtam korábban.

 

Sok sikert: Saléva

Előzmény: zsluzse (660)
zsluzse Creative Commons License 2007.11.22 0 0 660
Valaki irna nekem az izotópos vizsgálatról? Milyen? Rossz izű a lötyi amit meg kell inni? Hogy csinálják azt a vizsgálatot amikor azt nézik, hogy mennyi jódot vesz fel a pm? Rosszul van utána az ember?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!