Keresés

Részletes keresés

Bogdánné Renáta Creative Commons License 2015.08.26 0 0 273

Ha nem sikerūl az utalás a TransferWise-al akkor automatikusan vissza kerūl a számlámra a pénz?Ès mennyi időn belūl.Ha nem akkor mi a teendőm?

TT3 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 272

Vagy használjátok az enyémet :-)

 

 https://www.currencyfair.com/?channel=R6XC01

Előzmény: TT3 (271)
TT3 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 271

Küldjön valaki egy kódot ingyenes CurrencyFair utaláshoz. Köszi.

Előzmény: Vass Tibor2014 (270)
Vass Tibor2014 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 270

Akkor lehet, hogy engem utálnak :D.

Mind1, nem foglalkozom velük, nevetséges ez a "conversion". Amúgy régen a TW-nál volt azonnali konverzió ez mostanra eltűnt. 

 

Egyébként ha valakit hívnátok mobilon és azt írná ki, hogy "türelem a kapcsolat kiépítése folyamatban van" (mondjuk 10 percig) az is rendben lenne ?

Előzmény: Bindiii (269)
Bindiii Creative Commons License 2015.06.24 0 0 269

Erdekes, nekem eddig mindig ket nap alatt atment. A kamatozas egy eleg eros kifejezes mikor az eves kamat 1-2% :-)

Előzmény: Vass Tibor2014 (268)
Vass Tibor2014 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 268

Próbáld meg 1000 EUR-val !

A Currencyfair-on az átváltási jutalék 0,3% de minimum 3 EUR. Tehát a 0,3% 1000 EUR-tól jön be. 

És persze nem mindegy az idő sem, nem kell a "konverzióval" szórakozni. Amúgy halkan jegyzem meg, hogy amit a TW conversion-nak hív, azt magyarra úgy lehet fordítani, hogy "ülünk pár napot a pénzeden, addig is nekünk kamatozik".

 

Előzmény: nyman (267)
nyman Creative Commons License 2015.06.21 0 0 267

eleg szarul szamol.

 

Csak osszehasonlitasul

 

Transferwire

 

 

CurrencyFair

 

Előzmény: Vass Tibor2014 (266)
Vass Tibor2014 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 266

Akinek már tele van a hócipője a Transferwise-zal, annak tudom ajánlani a Currencyfair.com oldalt. 

 

Csak egy példa : Próbáltam egy kisebb összeget (300 EUR) átutalni a TW-zal. 7 napig (!) ment a konvertálás (ha jól számolom óránként 2 eur-os sebességgel :D ) és utána elkezdtek érdeklődni hogy kinek, minek, miért küldöm ezt az összeget. Na akkor töröltem az átutalást.

Másnap reggel utalás a currencyfairnak, délre ott a pénzt, azonnal (!) konvertálták és utaltam tovább. Este jelezte a címzett, hogy megkapta (Portugáliában). 

 

Soha többé Transferwise !!!

Bindiii Creative Commons License 2015.06.03 0 1 265

Akkor irj a supportnak, es a TW oldalan nyomon tudod a tranzakciot kovetni. Mar beszelnek magyarul is.

Előzmény: david_e (264)
david_e Creative Commons License 2015.06.02 0 0 264

Sziasztok 
Most utaltam egy nagyobb összeget angol HSBC bankszámláról magyar számlára, de az angol számlán még semmi nyoma az utalásnak, az összeg nem vonódott le. Pedig jóváhagytam a tranzakciót, ki is lett nyomtatva...

Bindiii Creative Commons License 2015.05.24 0 0 263

Kiderült, hogy miért tartott eddig?

Előzmény: flcsh (262)
flcsh Creative Commons License 2015.05.22 0 0 262

Május 16.-án megjelent a pénz a célszámlán.

Bindiii Creative Commons License 2015.05.15 0 0 260

Ez fura, mert az IBAN ugy van kitalalva, ha csak egy szamot rontasz el, akkor nem fogadja el a bank az utalast. Az elso ket szamjegy az ellenorzo kod, es pont az elirasok miatt tettek bele.

 

Ha megse jott vissza a penz, vagy ment at, irj a supportnak.

Előzmény: flcsh (260)
flcsh Creative Commons License 2015.05.14 0 0 260

Jónapot!

Kipróbáltam a Transferwise szolgáltatást és rögtön elrontottam egy karaktert (az utolsót) a cél számla IBAN-jában. Ez ápr.28.-án történt. (Eurót utaltam Gibraltári számlára) Május 6.-án jöttem rá az elírásra és rögtön megírtam ezt a Trasferwise supportnak. Másnap válaszoltak, hogy amennyiben rossz számlaszámra ment az összeg az hamarosan visszakerül hozzájuk és majd értesítenek. Ma máj.14. van. Érdemes még várnom?
(Szerncsére nem nagy összeg, 40 euró)

Bindiii Creative Commons License 2015.05.07 0 0 259

Neked is a TransferWise-t tudjuk erre a celra ajanlani :)

Előzmény: SilviaNola (258)
SilviaNola Creative Commons License 2015.05.06 0 0 258

Nekem az lenne a kerdesem hogy egy tobb millios atutalas hogyan oldhato meg Magyarorszagrol Kanadaba, forintbol kanadai dollarba, hogy az hozzaferheto legyen a kanadai TD bankszamlan?

Elore is koszonom a segitsegeteket!

Bindiii Creative Commons License 2015.04.28 0 0 257

Angoloknal lehet hogy eleg ha megadod a debitkartyaszamod. Ha nem megy akkor angol szamlarol kell angolra utalni.

 

UK szamlam meg sose volt igy nem tudom, hogy ott hogyan megy.

Előzmény: piet56 (256)
piet56 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 256

koszi a válaszokat!

Angliabol utalnek haza, otthoni szamlaszamomra... de akkor gondolom, ebben az esetben is be kell lepnem az angol bankom netes felületére és onnan kezdemenyezni az utalást a TW fele, igaz?

De akkor az első utalásnál miért nem így kellett? Biztosn emlékszem, hogy akkor nem kellett belépnem csak a TW oldalára, megadtam honnan hova, es 2 nap alatt mar meg is volt a pénz...

Előzmény: Bindiii (255)
Bindiii Creative Commons License 2015.04.27 0 0 255

- ha kétszer regisztrálok, akkor az első utalás mindig ingyenes lesz? Nem szűrik ezt ki valahogy, hánszor regisztrl "először" valaki?

Ha ugyanarrol a szamlarol utalsz akkor csak az elso. Ha tobb szamlad van, akkor talan lehet igy trukkozni.

 

-amikor legelőször utaltam TW-on keresztül, megadtam a bankom adatait valamint a célszámlaszámot kizárólag a TW oldalán keresztül, nem kellett külön belépnem a saját bankom felületére az utaláshz. Most viszont amikor másodjára szeretnék utalni, már nem utaja át a TW automatikusan a megadott összeget, hanem be kell lépnem a saját bankom oldalára és onnan először a TW által megadott számlaszámra kell teljesítenem...valamit rosszil csinálok?

 

Ha Magyarorszagrol utalsz, akkor elvileg mindig be kell lepned a sajat bankod feluletere, mert a TW szamlaszamara at kell utalnod az osszeget.

Előzmény: piet56 (254)
piet56 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 254

 

Sziasztok!

Nekem két kérdésem is lenne, ha valaki tud, kérném, segítsen:

- ha kétszer regisztrálok, akkor az első utalás mindig ingyenes lesz? Nem szűrik ezt ki valahogy, hánszor regisztrl "először" valaki?

-amikor legelőször utaltam TW-on keresztül, megadtam a bankom adatait valamint a célszámlaszámot kizárólag a TW oldalán keresztül, nem kellett külön belépnem a saját bankom felületére az utaláshz. Most viszont amikor másodjára szeretnék utalni, már nem utaja át a TW automatikusan a megadott összeget, hanem be kell lépnem a saját bankom oldalára és onnan először a TW által megadott számlaszámra kell teljesítenem...valamit rosszil csinálok?

Bindiii Creative Commons License 2015.03.24 0 0 253

Sehol. A kozlemenyben mindig ott a neved.

Előzmény: Daralo1982 (252)
Daralo1982 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 252

Sziasztok!

 

kérdésem az lenne hogyan ill hol tudom beállítani hogy akinek küldöm a pénzt az az én nevemet lássa ne csak azt hogy transferwise?Küldtem már párszor és mindig csak ez jelent meg nem a nevem.

Köszönöm

Bindiii Creative Commons License 2015.03.15 0 0 251

Használj TransferWise-t. 300ft vagy félszázalékos jutalék. Az árfolyam amin vált az aznapi MNB árfolyam.

Előzmény: Macs73 (250)
Macs73 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 250

 Üdv 

Hogyan lehet Németországba pénzt utalni eurót legolcsóbb módon csak forint számla van ,van pay-pal is de az eladó csak banki utalást tud fogadni .

hellomynameis Creative Commons License 2015.02.14 0 0 246

Sziasztok!

 

Most készülök életem első transferwise utalására a K&H Bank internetes felületén keresztül, de némely kérdésben bizonytalan vagyok, gondoltam hozzátok fordulnék egy kis segítségért.

Mikor utalnám a TW által megadott Raiffeisen-es számlára az összeget az internet bankon keresztül, akkor a 'Kedvezményezett neve' mezőbe a fogadó fél neve kerül vagy csak annyi, hogy 'Transferwise' ?

Továbbá a kapott TW referencia számot a 'Megjegyzés' mezőbe kell írnom ugye ?

 

Remélem érthetően írtam le mindent, köszönök előre is minden segítséget! :)

 

 

  

Bindiii Creative Commons License 2015.01.29 -1 0 245

SEPA: kvázi egy nemzetközi (SEPA tagországokon belüli, amiben mindegyik EU tagállam benne van) eurós átutalás nem lehet egy helyi eurós átutalás drágább.

 

Görögország, igen ha nem lépnek ki az euróövezetből :)

Előzmény: champy (243)
champy Creative Commons License 2015.01.29 0 0 244

De milyen bizonytalan időkről beszélsz?

Erősödik a görög gazdaság. Vagy nem?

Előzmény: Bindiii (242)
champy Creative Commons License 2015.01.29 0 0 243

Nyaralás foglaló. :)

A SEPAnak mi köze van a Transferwise-hoz? (abszolút nem értek ezekhez a banki dolgokhoz)

Előzmény: Bindiii (242)
Bindiii Creative Commons License 2015.01.28 -1 0 242

1-2 munkanap. Mennie kell mert SEPA. 

 

De ilyen bizonytalan időben miért utalsz Görögországba? :)

Előzmény: champy (241)
champy Creative Commons License 2015.01.28 0 0 241

Sziasztok!

Transferwise-al utalt már valaki Görögországba?

Mennyi idő alatt érkezik meg a pénz?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!