Keresés

Részletes keresés

qrzor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31051

A guru működési logikája egyértelmű és világos. Tele van display hálózati reklámokkal, tehát az oldal célja az, hogy minél többször megnézd és ha lehet kattints a reklámokra. Ebből lesz bevétele a pro (fizető) userek mellett. Ennek érdekében ma+3 nap fölé mindent beígér gátlástalanu!, majd szépen lassan visszaveszi, mire közelebb kerül időben. Ha azt gondoljátok, hogy ki az a hülye, aki a gurun a reklámokra kattint, csak jelzem, hogy mobilon ez pl. véletlenóül is megy bárkinek a méretek és az ujja miatt. Én is hírdetek Adwords-ben, pontosan tudom a másik oldalról, hogy a mobilon megjelenő hírdetésekre véletlenül kattintók mennyi pénzt szívnak le.

A guru a szélfüggők online házitemploma jó lelkipásztorral, semmi több. Én tennék bele csetrobotot is.

 

- Lesz szél?

- (guru) lesz!

- Mekkora?

- (guru) Nagy / Elég / Pont jó neked.

.

.

.

- Nem jött be te szemét! Ott rohadtam a parton, szabi meg ugrott.

- (guru) Ha ha ha! Holnap azért benézel?

- Be ba*meg!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vau1111 (31049)
muresz Creative Commons License 2016.08.10 0 0 31050

Kösz. Az ORF wetter szerint holnap lesz erős szél, de ez megint sehol máshol nem látszik... Na majd holnap reggel eldől. A mait kihagyom.

Előzmény: vau1111 (31049)
vau1111 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 31049

Szerintem

http://wetter.orf.at/burgenland/prognose

és a met.hu AROME

 

A windguru hülye. Azaz nem, csak nagyon jó anyagokat szív. Hangsúlyozom ezt már sok-sok éve, a parton meg mindenki azzal jön, hogy de a guru ezt és azt mondta.

Most ránézve az összes előrejelzés egyetért abban, hogy nem lesz brutál szél sehol sem. A guru is ezt írja, csak tapasztalatból tudni kell a megfelelő osztófaktort.

 

Ezek alapján biztos hogy holnap nem hagyom otthon a szlalomot.

Előzmény: muresz (31048)
muresz Creative Commons License 2016.08.09 0 0 31048

A Fertő tóra milyen előrejelzéseknek szoktatok hinni? Mert a guru holnapra 5-ös szelet ír, de a met.hu ezt egyáltalán nem támasztja alá. Lehet a gurun lévő késleltetés miatt?

slajder Creative Commons License 2016.08.09 0 0 31047

Nekem 5.4 a legnagyobb...

 

Ma estére befúj talán.

Előzmény: pam-pi (31046)
pam-pi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 31046

Nyék nekem 6.9-re volt jó. 7-12.00-ig. fújt normálisan délután már pöffös volt. Szerintem neked sem lett volna elég 6 alatt. Igaz, jó sima volt a víz, annyi spock 540-et ugrottam mint Tinoson 2 hét alatt.

Előzmény: slajder (31041)
VargaÁki75 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 31045

Fenyvesen a hétvége orbitális volt, végre a klasszikus front, nagy forróság, langyos víz, aztán megjön estére a villámlós rettenet, éjszaka kitombolja magát, jön egy vadul erős szeles nap, full szikrázó napsütéssel (szombaton reggeltől estig nekem 4.7 + kis wave deszka, sokszor persze sok, és küzdős, de ez benne a szép, volt, akinek 3,7-re volt perfekt) ugyanakkor csoda hatalmas hullámok, aztán másnap nagyobb cuccra még egy szeles nap, szintén szikrázó napstüssel, és a végére leszelidül.

 

Vasárnap a secretről csúszkáltam át nagy cuccal Fenyves elé, mondjuk azt sose értettem, hogy ha a partközelében már határeset van, akkor miért nem mennek fel többen a homokpad fölé a móló végének a vonalába. Ott mindig sokkal erősebb, mint kint.

 

A kis wave cuccal az ugrálást gyakorlom, szerintem végre sikerült igazán látványosan magasra repkedni.

 

Szóval full napsütés, bomba szél, ja és erre két napra szabit sem kellett vesztegetni. 3 nap szörfözés / hét, bármikor kiegyeznék vele...

 

(Volt airSUP tesztelgetés is a homokpadon a hullámok között, háááát, ami sima vizen tutajnak tűnt, azon hullámzó vizen egyszerűen nem bírtam tartósan fent maradni. Mindenesetre nagy móka az is, ajánlom mindenkinek, mióta beszereztük, elképesztő kihasználtsága van, párom, gyerekek, mindenkinek a vízen töltött idejét növeli jelentősen, javít a korábbi arányokon.. :-))

Előzmény: vau1111 (31038)
Combat Creative Commons License 2016.08.08 0 0 31044

Hát mert korán fel tetszett adni...

 

Előzmény: vau1111 (31038)
dakar30 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31043

azért a vásárlással fárasztalak majd benneteket :D

 

dakar30 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31042

köszi mindenkinek ! Vonyarcon veszek pár órát van egy srác aki oktat , de venni bizt veszek , szemezgetek vele már régóta .

slajder Creative Commons License 2016.08.07 0 1 31041

180 liter alatt nem lesz boldog vele, 80 centi feletti szélesség is javasolt az elsö 10 alkalommal. Meg még utána is. Az első idény a tanulásé. A svert kb 20 litert jelent billenékenységben. Azért se árt a szörfiskola (vagy egy lelkes szörftanár), mert eleinte a cuccot se tudja majd összerakni. Az igaz, hogy a második idényben már felesleges lesz a nagy cucc. Vagy el kell adni, vagy az elsö pár alkalommal kompromisszumot kötni, egy 160 liter körüli deszkával (keservesen) megtanulja az alapokat és utána a siklás/jibe is kivihető lesz vele. A balaton pont hullámos 2-3 bft felett ezért extra széles cucc kell tanulni (starboard go meg hasonlók, 90-100 cm szélességgel)

 

Nyéket kihagytam mert északiasnak tünt, nem volt meggyőző. Mi volt?

vau1111 Creative Commons License 2016.08.07 0 1 31040

Még annyi, hogy deszkaméretben kicsit alálőttem, a hosszabb távot figyelembevéve. Az első pár órára ajánlatos még nagyobb deszka, 180-200 literig. De azokat utána már nem fogod tudni értelmesen használni. Ezért is jó az első pár órára kölcsönözni, és oktatásra befizetni.

Előzmény: vau1111 (31039)
vau1111 Creative Commons License 2016.08.07 0 1 31039

Full kezdő, 77 kiló?

 

Deszka:

Kb. 140-150 liter, lehetőleg széles és rövid (70 centi széles, kb. 250 centi hosszú). Ez nem lesz olcsó. Ha olcsó kell, régi 150-160 literes deszka, 3 m fölötti hossz. Ezzel nehezebb a kezdés. Svert kezdetben jó ha van, de nem alapfeltétel, később meg nem kell.

 

Vitorla:

Szigorúan!!! max. 5,5 m2! Bárki bármit mond, nem szabad nagyobbat venned! És camber nélküli, freeride/freestyle/wave szabású kell. A nagyvitorlák és a camberesek nehezek, nehezen kezelhetőek, és megfelelő tudás nélkül csak a baj van velük.

 

De tényleg jól járnál pár óra kölcsönzéssel.

 

Keszthely tanulásra rendben van, de utána rá fogsz jönni, hogy ott egyszerűen nincs szél. Onnan az északi oldalon Vonyarcvashegy, délen Máriafürdő van közel, ahol szelet is lehet fogni. 

Előzmény: dakar30 (31037)
vau1111 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31038

Érdekes, hogy hangulattól, erőnléttől függően ki hogy látja ugyan azt a szelet. Én fáradtan nem nagyon voltam elájulva a tegnapi sóstói széltől. Kezdetben még jó volt (talán 9-fél 10 tájékán), szép nagy (szokatlanul nagy!), rendezett hullámzás, 5,3 vitorlára kb. jó is volt ekkor, bár már határeset. Aztán forgolódni kezdett a szél, brutálisan rángatós lett, és még tovább gyengült. Ettől a hullámzás szétesett, a méret maradt, viszont egyenetlenné vált. Wave-re már nem volt elég, freestylera botrány. 

Aztán annyira legyengült, hogy nem volt értelme benntmaradni, meg haza is kellett jönnöm. A délutáni ráfújást kihagytam, lehet az jobb volt.

Egynek elment, de nagyon sok jobb nap volt az idén.

 

Ma Gárdonyban 6,8-al szénné szörföztem magam. A szél olyan tipikus gárdonyi, de szlalom cuccal nem volt zavaró. Az ősrégi, szétesés határán álló NP VX LTD továbbra is felveszi a versenyt a legmodernebb vitorlákkal.

Előzmény: the crow (31034)
dakar30 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31037

Köszi az ötletet , de én olyan válaszra gondoltam , hogy pl : ilyen méretű "deszkát vegyél , ilyen méretű vagy jellegű vitorlát ...... 

 

ha esetleg van ilyen ötlet azt megköszönném 

Viktor_s Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31036

Sziasztok!

 

Néhány órával ezelőtt eljöttem Sóstóról, de csak most vettem észre, hogy ott felejtettem a szekgemet a parkolóban a trafóház (nem tudom, hogy mi az a kis házikó ott) közelében.

Hálás lennék a becsületes megtalálónak.

Köszönettel,

Viktor

30-2132446

sky777 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31035
Sóstó tegnap vegyes élmény volt nekem. Egy körül értem le akkor már pöffös volt de azért bementem 4.9+86-al. Nem volt kellemes, rángatott meg a hullámok sem jól jöttek nekem az északias szélirány miatt. Ezzel el voltam vagy két órát majd kijöttem kajálni. Ezután rádurrant úgy hogy majdnem egy órát nem tudtam menni kis vitorla híján de végül beállt nagyon fasza húzósra . Egy jó két órát bírtam még ebben aztán befejeztem. Összességben nagyon jó volt végre vízen lenni most keveset voltam a sok meló miatt. Reggel még most visszafújt de kihagyom a családi béke miatt.
the crow Creative Commons License 2016.08.07 0 0 31034

Szerintem túlzás nélkül állítható, hogy az egyik legjobb nap volt tegnap. Sóstón egész nap 5.3-mal lehetett tolni, és délután 4 körül úgy ráfújt, hogy simán ment a wave deszka is. Álomszerű hullámok, napsütés és egyenletes szél végelgyengülésig - mondjuk a meteorológusoknak nem jár dícséret, nem ezt jósolták. Holló www.windsurfbolt.hu

Dude95 Creative Commons License 2016.08.06 0 1 31033

Szia! Szerintem a legjobban (anyagilag és időben is) akkor jársz, ha bérelsz cuccot, és 1-2 órát veszel egy szörfoktatótól. Megnézed, milyen a sport, tetszik-e egyáltalán, ráadásul sokkal könnyebb modernebb felszerelésen tanulni, ráérsz utána saját cucc után nézni!

Előzmény: dakar30 (31031)
pam-pi Creative Commons License 2016.08.06 0 0 31032

Nem, ők tényleg nem voltak a boldogok, hanem "csak" a család "nemszörfös" része. Tavaly Paroszon viszont fordított volt a helyzet. Ezért mondtam, hogy egyik éven szörfözésnek kedvező, másik éven pedig nem annyira kedvező nyaralás a kialakult gyakorlat. 

Előzmény: slajder (31030)
dakar30 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 31031

Szevasztok ! windsurfözni szeretnék de sok mindent nem tudok róla tudtok benne segíteni ? 

 röviden annyi , hogy keszthelyi vagyok , Balaton van , surf kell de abban segítség kellene , hogy milyenre lenne szükségem , mert hiába olvasok így elsőnek kínai.

Persze hozzátéve használt , mert sajna én sem vagyok eleresztve nagyon , így a legolcsóbb megoldás érdekel. 

77 kg vagyok 173 magas ( alacsony ). Hobbi szintre kellene amivel a kis szabadidőben el tudok szerencsétlenkedni :D 

Segítségeteket előre is köszi . üdv Győző

slajder Creative Commons License 2016.08.06 0 0 31030

Na azért ne mondd hogy ez a sok családi szörfös Tinoson boldog volt...

Előzmény: pam-pi (31028)
Péter Gombköt Creative Commons License 2016.08.05 0 0 31029

Sziasztok!

Ma páran találkoztunk a Lupa-tavi vezetőséggel és sikerült pár dologba megegyeznünk.

Hallgatólagosan megengedték, hogy az eddigi csücsökből induljunk. ( hivatalosan nem teheti)

A megközelíthetőség az ő kerítésük melletti útról történhet, ahova ők engednek be. A vízhasználatnak két módja lehetséges. Mind a két esetben arcképes igazolványra van szükség. A napi jegy 1.000 Ft, melyet az igazolvány felmutatásakor kapsz. A parkolóba is ezzel engednek be ingyen és a jegyvásárlás után tovább kell hajtanunk. Amennyiben éves bérleted van, ami erre az évre 10.000 Ft, akkor a bérlet felmutatásával engednek hátra az útra. A bérletekhez a fényképet, nevet és hogy milyen igazolványt kérsz nekem kell elküldened az ingatlan@gombkotopeter.hu email címre. Én továbbítom a vezetőségnek.

Üdv, Gombkötő Péter

pam-pi Creative Commons License 2016.08.04 0 0 31028

Ez már nekem is megfordult a fejemben! A "gond" az, hogy már hárman szörfözünk a családban + a sógor, és az unokaöcsém is tanul már. Így már zűrösebb a család és szörfözés szétválasztása.

 

 

Előzmény: slajder (31027)
slajder Creative Commons License 2016.08.04 0 0 31027

Jobban jársz ha bevállalsz egy akármilyen családi nyaralást akárhol, szörf nélkül egy hétre. Utána egy hét Prasso család nélkül, és többet fogsz fejlődni. 

Előzmény: pam-pi (31025)
Capacsali Creative Commons License 2016.08.04 0 0 31026

Ez nyilvan benne van a pakliban. De nezzuk a jo oldalat, inkabb sok lepcsot kelljen megmasznom, ha utoler a vegzet, mint pl. Szardinian Capo Mannu-n, ahol ha benezel egy fordulot a hullam aljaban, akkor tulzas nelkul elkezdodik a harc az eletert, mert nincs mas a kornyeken, csak a mosogep es szikla...

Nem veletlenul toljak ott leginkabb csak a lokalok, akik helyben szocializalodtak.

Előzmény: pam-pi (31024)
pam-pi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 31025

Hát mert ilyen magányos farkas vagyok:)

Egyébként szerintem azért, mert Andros közelebb van és kb ott is ilyen erős a szél.

Én meg azért voltam (másodszor is) mert normális áron volt "pályaszálllás", és a családnak eddig ez tetszett legjobban.

Az is igaz, hogy ha minden összejön jövőre Naxos lesz a cél. Egyik év szörfnek másik év családnak kedvezés a sorminta.

Előzmény: Kirali12 (31022)
pam-pi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 31024

Nem tudom mennyire láttad a videon az északi irányban lévő strandot.? Szerintem innen lehet bejutni elég könnyen. Ha viszont lesodródsz akkor elég cummancs mert a déli partról csak elég sok lépcsőn lehet feljutni az autókhoz:(

Előzmény: Capacsali (31021)
pam-pi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 31023

Nem egy Lefkada vagy Prasso, de volt egy pár szörfös. Pontosan egy pár:) Mármint ebben az öbölben. A szigeten, és a kompon is láttunk autókat szörffel felszerelve. 

A parton leszólította a fiamat egy görörg, hogy " vigyázzon a faterod, mert ha valami törik akkor Mykonoson fog kávézni". Nem a kávézástól féltem.....

Ha valaki speedre megy akkor itt csúcsokat dönthet, de másra tényleg elég necces, volt az öböl.

Előzmény: slajder (31019)
Kirali12 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 31022

viszont valamiert nem nyomja ott senki ...

Pampi miert?

Előzmény: Capacsali (31021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!