Keresés

Részletes keresés

rekareka Creative Commons License 2009.09.21 0 0 8863
Kérlek, mesélj, milyen volt? :))))
Előzmény: sanyav8 (8859)
KnéZs Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8862

Valami vacakol , mert eltűnt a hozzászólásom ...

Nem írta , hogy sznorkerezett , vagy próba merülésen vett részt esetlegesen merült a Kartago szervezésében. De tudom abban igazad van , hogy az általam említett helyeken nem lehet sznorkerezni. Viszont azt soha nem értettem , hogy az ut. irodák miért a Ras Mohamedre szerveznek hajó utakat , holott , véleményem szerint sznorkererrel sokkal sokkal szebb akár a Temple , akár Ras Summ Sid vagy Paradise, bár ezeken a helyeken merülni sem utolsó :-)) , aug. Paradise-nál Manta , Cetcápa , teknős ... szerinted hogy jöttünk fel ?

 

KnéZs Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8861

Valami vacakol , mert eltűnt a hozzászólásom ...

Nem írta , hogy sznorkerezett , vagy próba merülésen vett részt esetlegesen merült a Kartago szervezésében. De tudom abban igazad van , hogy az általam említett helyeken nem lehet sznorkerezni. Viszont azt soha nem értettem , hogy az ut. irodák miért a Ras Mohamedre szerveznek hajó utakat , holott , véleményem szerint sznorkererrel sokkal sokkal szebb akár a Temple , akár Ras Summ Sid vagy Paradise, bár ezeken a helyeken merülni sem utolsó :-)) , aug. Paradise-nál Manta , Cetcápa , teknős ... szerinted hogy jöttünk fel ?

 

enalim Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8860
Szia!

Emeleti, vagy földszinti szobában voltatok a Coral sea-ben? Esetleg a szoba számát meg tudod adni?
Köszönöm
Előzmény: TTrans (8149)
sanyav8 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8859
Hello!

Visszajöttünk Sharm El S.-ből...
üdv mindenkinek....

enalim Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8858
Szia!

A Coral sea-ben földszinti, vagy emeleti szobátok volt? Esetleg a számát meg tudnád mondani?
Köszönöm
Előzmény: TTrans (8149)
KnéZs Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8856

Azért ez függ ám attól , hogy hová visznek a Ras Mohamed-en belül , szerintem az egyik  legszebb merülőhely Sharmon  az Anemone City és a Shark és Yolanda . Ras Za'tar és Jackfish is nagyon szép. Bár én egyik helyre sem mondanám , hogy nem ér meg egy vízum árat :-)

 

Előzmény: Törölt nick (8850)
KnéZs Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8855

Sziasztok !

Kívülről valóban nagyon szép szálloda , de igen kint van ,nagyon messze van az Old Markettől és Nama Bay-től is . Körülötte vannak üzletek , de nem olyan mint a bazár sor ...

Előzmény: dp2008 (8853)
OSZIBARACK Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8854

Szia Galacko!

A Grand Hotel az a Grand Sharm? mert ha igen, akkor mennek a szüleim pl oda.

Best reisennel 27-én.

 

Üdv,

Őszibarack

Előzmény: galacko (8822)
dp2008 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8853

Kedves Rencsi2222!

 

Az Anubissal megyünk okt. 21-én /őszi szünet/ Kairó-Luxor-Sharm programra. Ez lesz az első utunk Egyiptomba.

A Laguna Vista Beach-et az iroda ajánlotta, de utána is olvastam.

A hotelkritikák alapvetően jók, de persze van negítív vélemény is:

Pl.: A tengerpart szörnyű.

     A kaja ismétlődik, nyers volt a hús.

     Sokan lettek betegek.

     Az AI nem is AI, sok helyen fizetni kell, de nincs egyértelműen meghatározva.

     A személyzet udavariatlan, nem takarítanak rendesen, stb. ...

 

Ezek a kritikák és dícséretek az egyidőben ott nyaralóktól származnak.

És ennek pont az ellenkezőjét is leírják:

 

Gyönyörű a part, kíváló az ellátás, szuper ételek, semmi bajuk nem volt, kedves  személyzet. stb.

 

Ezek a kritikák és dícséretek az egyidőben ott nyaralóktól származnak. :))

 

Ezeken azért nem lepődöm meg, mert a kedvenc török szállodánk, ahová januárban már foglalni kell, mert utána  fullon van, ugyanilyeneket kap.

 

Amit itthon megtudtam utazási irodásoktól: negatív kritika még nem érkezett vissza, nagyon népszerű hotel, luxus kivitelben. Nyugodt szívvel ajánlják.

 

A képek alaján nagyon  szép a hotel és környéke, ki lehet menni este, mert nem a semmi közepén van.

A higiéniai szabályokat pedig betartjuk.

Amúgy mi sajnos csak 4 napot töltünk majd ott.

 

Én is remélem, hogy pozitív véleményed lesz  majd, bár nem tudunk már változtatni, de én bízom az irodában.

 

Üdv: DP

Előzmény: rencsi2222 (8852)
rencsi2222 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8852
Dp2008! Úgyis terveztem, hogy írok pár sort utána, mivel úgy tűnik, a fórumozók előtt még "sötét folt" ez a szálloda..:)
Remélem mindenről csak pozitívan fogok tudni nyilatkozni!
Egyébként ezen a topikon kívül eddig mit sikerült kiderítened a helyről?
dp2008 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8851

Szia!

 

Mi október 21-én megyünk oda, de nekem sem sikerült infóhoz jutnom ebből a topicból.

Ha visszajöttetek, megkérhetlek, hogy írj egy beszámolót?

Köszi előre is, és jó utat, remélem minden rendben lesz.

Üdv: DP

Előzmény: rencsi2222 (8849)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 8850
Mi tavaly voltunk a ras mohameden, kartagos szervezéssel.

Röviden annyit, hogy nem éri meg a vízum árát a látvány:-(

Ha mentek valami helyi búvárbrigáddal menjetek, mert a kartágós nagyon szocreál élmény volt.
rencsi2222 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 8849
Indul a visszaszámlálás! Szeptember 27.-én indulunk!!!:)
Bár már volt egy sikertelen próbálkozásom, még egyszer megkérdem, hátha....
Van már valakinek valamilyen tapasztalata a Laguna Vista Beach - ről?
Köszönöm a segítséget!!!:)
tombrez Creative Commons License 2009.09.19 0 0 8848
Akkor tehát,ha vki nem kíván fakultatív progikra menni,csak a hasát megy süttetni annak elég a sínai vízum,ezt akkor kijelenthetjük?
KnéZs Creative Commons License 2009.09.19 0 0 8847
Köszönöm ! én hiszek neked ! mindezektől függetlenül nekünk mindig rendes vízumunk lesz , márcsak a Ras Mohamed miatt is ,de legalább aki nem tervez nagy kirándulásokat mostmár tisztábban lát !
Előzmény: Törölt nick (8846)
KnéZs Creative Commons License 2009.09.19 0 0 8845
Akkor elnézést én valamit nagyon félretudok , de pl. az idén Dahabba menet kérték , Mózes hegy felé nézték 2X-is !sőt feljöttek a buszra a beduin estre menet is , illetve tavaly a szines kanyon felé is vinnünk kellett az útlevelet , Cairó , Ras Mohamed , Izrael egyértelmű ... akkor most mi a valós helyzet ?! VALAKI !!! aki kint élvagy bizti tudja  legyen kedves tisztába tenni a dolgokat :-)) bár én kismilliószor voltam Egyiptomban nekünk mindig volt vízumunk , ettől függetlenül lehet hogy nem jól tudom a dolgokat , akkor viszont elnézést a félrevezetésért ,  én is utána járok még1X.
Előzmény: Törölt nick (8844)
KnéZs Creative Commons License 2009.09.18 0 0 8843

Tapasztalataim , és a hallottak alapján én azt mondanám ha elhagyod Sharmot bizony kell a vízum , most függetlenül attól , hogy nézik e vagy sem. Nálunk már nemegyszer előfordult , hogy az ellenőrző pontoknál bizony felszálltak a buszra , igaz kézbe nem vették az útleveleket de rápillantottak a vízumra.   Én úgy tudom ha valaki "lebukna" , hogy nincs vízuma az ilyen kirándulások során azt kiutasíthatják az országból és nem mehetne többet !!! Szerintem nem éri meg a kockázatot az a pár dollár , mert ha kint veszel vízumot tényleg fillérekbe kerül. Ha nem veszed meg a reptéren , de utánna mégis kitalálod , hogy bizony elmennél akár Cairóba , akár Ras Mohamed hajókirándulásra , vagy bárhová ami megtetszik már bonyolultabb beszerezni.

Lehet , hogy nem mindig nézik , csak szúró próba szerűen , de mi van ha épp a te buszod a "szúró"?

 

Xénia24 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 8842
Sziasztok! Jön valaki szept 20-án a Royal Albatros Modernaba?
Schnecke Creative Commons License 2009.09.18 0 0 8841

A rózsaszín lap hátuljára kell ráírni, nekünk most ráírta arabul a Best Reisen kinti képviselője:)

Előzmény: tombrez (8839)
pezi58 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 8840

Sajnos nem tudom,mivel a magamét sem én töltöttem ki.

Ha a Sinait nem hagyod el akkor jó.

Miis voltunk mindenfele kirándulni,pl, Mózeshegy és nem kellett.

Előzmény: tombrez (8839)
tombrez Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8839
Ezt jó lenne megtudni mert én is szeretném tudni tutira.Melyik részére írtad rá?
Előzmény: pezi58 (8838)
pezi58 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8838

Sziasztok!

Két éve voltam utoljára Sharmban.

Akkor úgy volt, ha ráírtam a regisztrácioslapra hogy

Only Sinai, akkor nem kellett vizum.

Még úgy van?

Napfény1 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8837
köszi Neked is!:) A mi snoris guide-unk 2 fiatalabb arab srác volt, az egyik nagyon "produkálta" magát, leúszott, felúszott, bohóckodott a vízben, buborékot fújt, meg ilyenek...:) Mondjuk látszott rajta, hogy nagyon odavan magától:)
Előzmény: Bodza78 (8831)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8836

Kösziiii, egyre izgatottabb vagyok:)) és persze a napok is fogynak az indulásig...:)  

Előzmény: Schnecke (8830)
tombrez Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8835
Köszönöm
Bodza78 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8834

Szia,

 

Mi is hajnali géppel mentünk, nem volt nyitva a duty free shop, de ne keseredj el :) mert 2-3 napig (nem emlékszem pontosan, hogy 2 vagy 3) de van lehetőséged vásárolni az Old Marketben lévő duty free-ben is, csak az útleveled kell hozzá.

Előzmény: tombrez (8832)
Schnecke Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8833

Szia!

 

05:45-kor induló charterjárattal mentünk, az újságos és a kávézó nyitva volt, a Duty Free boltok közül sajnos egy sem. Előtte fel is hívtam őket, mondták, hogy mindig az első menetrendszerinti járat indulásához igazítják a nyitást.

 

Üdv

Schnecke

Előzmény: tombrez (8832)
tombrez Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8832
Sziasztok!

Esetleg van-e valaki aki a vasárnapi hajnali járattal ment Sharmra és meg tudná mondani,hogy akkor nyitva volt e a duty free v az újságos?
Nem cipelnék feleslegesen....
Bodza78 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8831

Szia Napfény1!

 

Jól döntöttél, mert a Ras Mohamed gyönyörű hely! Nagy halrajok vannak, látnivalóban biztos nem lesz hiány, snorizásra kiváló. :) Mi amikor mentünk a Lighthousenál dolgozó Zoliékkal (Ő közben a búvárokkal merült) volt egy magyar lány, aki kísért minket, Ő a snoris guide, nagyon aranyos, kedves és főleg nagyon türelmes, segített mindenben, ami kellett is, mert voltak eléggé "problémás esetek" :) de ügyesen megoldott mindent, hálásak voltak neki a figyelemért. Ez sokszor elkerülhetetlen, hogy ne rúgjanak meg, főleg, ha nagyobb a létszáma a csoportnak. Mi is reggel 9-kor hajóztunk ki és kb. 4-5 körül kötöttünk ki, ez gondolom, hogy attól is függ, hogy milyen messze hajóznak ki a RM-re.

Előzmény: Napfény1 (8829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!