Keresés

Részletes keresés

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.14 0 1 6362

Szia.

Nekem van belső aranyerem, de az nem fáj, néha begyullad és vérzik.

Nem lüktet stb

Mennyire fáj és folyamatosan-e, meg rátudsz-e ülni?

A kúp/kenőcs hatásához kell pár nap.

 

Előzmény: Doloresz21 (6361)
Doloresz21 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 6361

Sziasztok! 

Sajnos nekem is témába vágó problémám van, már gyerekkorom óta, ami a terhesség útán csak rosszabb lett...

A külső aranyér tüneteket  ismerem,  de szerintem most belül is van valami gond   folyamatosan úgy érzem ,  mintha a záró izom fölött lenne vmi, tompán fáj és feszít, lüktet. Nagyon zavar, folyamatosan azon kattog, hogy mi lehet az. Szeretnék Orvoshoz menni , de  a magánrendelésre is két hetet kell várni.

Hiába kenegetem és kúpozom  sem kívül sem belül nem változik semmi. 

Volt már másnak is ilyen jellegű problémája? Mivel kezeljem? Mastu krémet és Reparon kúpot használok. 

Köszönöm a segítséget. 

 

 

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 6360

Hello.

Általában ha nagyon be van gyulladva/vérzik kúpot kap az ember és 1 hét múlva behívják és a pulpitusra lép.

Fontos ha emésztőrendszeri problémáid vannak azért 4-5 évente egy tükrözés nem árt./gyomor-belek stb/

Fissuránál ha vérzik, nekem állandóan van otthon Haemordalle kúp/kenőcs ezt alkalmazom, plusz 2x 2db Detralex délben este.

Kb. 3-4-5. napra beállok. / nincs vérzés/

A Detralexet folyamatosan szedem délbe-este 1db-t.

 

Előzmény: V.A.Laky01 (6359)
V.A.Laky01 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 6359

Sziasztok!


Olvasva a fórumot és használva a Detralaxot, igen-igen nagy az eltérés a mennyiségek megállapításában.

Egy fissura és egy belső aranyér boldog tulajdonosa vagyok. A vizsgálat után,ami nekem baromira fájt, kaptam Posterisan kúpot,kenőcsöt és 3x2-es adagolás mellett Detralaxot.

Itt a fórumon a 2x1-től az én 3x2-ig minden előfordult eddig. Értem én,hogy a probléma akut helyzete befolyásolhatja a dózist,de akkor is elgondolkozom, hogy melyik orvos tudja a tutit.

Dr.Willner Péter azt vallja, hogy fissura esetén a végbél tükrözését a kimagasló fájdalom miatt ajánlott elhagyni,illetve a diagnózis felállításához egyéb vizsgálatokkal pótolni. Erre a környékem által agyonfavorizált Jászberényi csodadoki,gondolkodás nélkül "megcsapta" ezt a vizsgálatot. Igaz,hogy majdnem leszédültem a vizsgálóasztalról,de neki nem fájt... Persze az is egészen biztos,hogy soha többet nem fog velem találkozni.

Szóval nekem nagyon zavaros a kép.Bár nem is tudom,hogy miért csodálkozom...

Sok sikert kívánok mindenkinek!

 

 

 

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 6358

Ne izgulj.

Futószalagon megy ha sokan vannak.

2 lépcsőn felmész a vizsgáló asztalra térdelsz letolt alsóneművel és a könyöködre támaszkodsz, pucsítasz és vazelinos kézzel megvizsgál és utána rektroszkópot vezet be és körbe néz.

Te meg valami másra gondolsz hogy sétálsz a tenger parton.

Utána már tudod mi az ábra.

Ne izgulj milliárdok estek át ilyenen. 

Leírtam a menetet hogy, aki még nem volt tudja.

Előzmény: Bebee07 (6357)
Bebee07 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 6357

Köszi szépen. Azóta már fáj is egész nap, a duzzanat közben szinte el is tűnt, már csak belül fáj, de nagyon, úgyhogy be is jelentkeztem. Csütörtökre kaptam időpontot. Eléggé izgulok, mert még sosem voltam proktológusnál. És kicsit para, hogy nem tudom mi vár rám.  De nem szeretném halogatni a dolgot. 

Előzmény: Zsanna68 (6356)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 6356

Szerintem jelentkezz be proctológushoz és megnézi.

Vannak ilyen helyeken kis bőr kinövések az is lehet.

Legalább tudod mi van és várhatod a babát.

Előzmény: Bebee07 (6355)
Bebee07 Creative Commons License 2018.10.06 0 0 6355

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. 1-2 hete a végbelemen kívűlről észrevettem egy apró duzzanatot, ami mintha befelé nagyobb lenne, és ami nyomásra fáj, egyébként ha nem piszkálom nem érzem, nem is vérzik, nem viszket. Lehet-e kezdődő aranyér? Gondolom azért jobb minél előbb elkapno és kezelni a dolgot. Terhes vagyok, tudom, hogy ilyenkor nagyobb az esély az aranyér kialakulására. Vagy csak a megnövekedett alhasi vérellátás miatt van ott egy duzzanat? Érdemes elmennem proktológushoz vele úgy, hogy igazából nincs panaszom?

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.05 -1 0 6354

Szia.

Első , mit mond a doki/proctológus, mi a teendőd.

Kapsz kúpot, kenőcsöt stb.

Utána itt referálhatsz és érdeklődhetsz kinél mi vált be, mit egyen, mennyit stb.

Rengeteg itt a tapasztalat.

Előzmény: kundof2 (6351)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.05 0 0 6353

Szia kundof2!

 

Milyen ingerekre gondolsz? 

Előzmény: kundof2 (6351)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.05 0 0 6352

Szia!

 

Igen nekem is fissurát írt a papíromra a doki. A detralex nekem is bevált, régebben is szedtem már. 

Előzmény: Zsanna68 (6348)
kundof2 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6351

Sziasztok!

 

Belső aranyértől lehetnek ilyen ingerei az embernek? ott a végbél körül?

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6350

Bocsi ezt a Detralex-re írtam./2 féle hatás/

Előzmény: Zsanna68 (6348)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6349

Helló.

Voltál már poctológusnál?

Nyisd ki a bukszád, vagy menj államihoz, de szakemberre bízd a hátsódat, ő megmondja a tutit, mit kell tenned és mi a probléma.

Ami egyiknek jó, nem biztos hogy neked bejön, ráadásul nem is tudod mi/hol a bibi.

Előzmény: BUKSZAPÉTER (6346)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 6348

Hello.

Nekem belül van és én nem látom, frissurának-mondják/írták./kb 5cm-re a kijárattól/

Valaki írta itt a Venotecet-én is azt szedtem egy darabig, de visszatértem a Detralexre, már x éve szedem folyamatosan Cavintonnal/érvédő/együtt.

Az utóbbinak 2 féle hatása van.

 

Előzmény: Sweetgaby (6345)
bonap arte Creative Commons License 2018.10.03 0 0 6347

Minden aranyér így kezdődik. És a kezdeti szakaszban fájdalmas mert feszül a kis dudor. Nemigen van rá hatásos gyógymód. Székelés után jó melegvizes tus segít valamelyest.

Előzmény: BUKSZAPÉTER (6346)
BUKSZAPÉTER Creative Commons License 2018.10.03 0 0 6346

Sziasztok!

Nekem pont ilyen a problèmám.

Règebben Detralex segített,aztán már nem annyira.

Most Venotecet szedek,de semmit sem èr.

Szèkelès után órákig nagyon fáj.

Gyógyszer,fájdalomcsillapító,krèmhavaslat,ami már bevált?

Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6345

Tök fura mert én pont azt olvasom mindenhol, hogy a végbélrepedés az egyik legfájdalmasabb dolog. Mikor kenegetem kenőccsel és kicsit széthúzom, akkor látok is valami seb szerűséget és mélyebben is lehet érezni tapintással. A kialakulása elején eléggé fájt minden érintésre még a fehérneműre is, nagyon érzékeny volt. De amióta kúpozom és kenőcsözöm már nem fáj, nem vérzik csak a seb van még ott. De remélem ez is hamarosan elmúlik végül is elég szépen javult az állapotom ha visszagondolok 3 héttel ezelőtti kínlódásomra :D

Bízom benne, hogy ez a gumigyűrűzés miatt volt és minden visszaáll a normális kerékvágásba! :)

 

Előzmény: Zsanna68 (6344)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6344

No, amit írtál ez áll a repedésre.

Nem fáj, nem szúr, WC-nél sem, de vérzik.

Vagy 2 évtizede van, hol előjön, hol nem.

Van hogy 5 évig kussolt.

Nekem erre Hemoerdalle kúpot és ugyanezt kenőcsben ajánlották/írták elő.

Cs. orvos írja fel mind a kettőt, előtte vittem gasztros ajánlást/véleményt.

Ha aktív, akkor délben/ este 2-2 Detralex.

Különben napi 2x1. 

Nekem ez jött be.

Előzmény: Sweetgaby (6343)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6343

Szia! 

 

Szerintem is érdemes lenne, ha inkább egy orvossal nézetnéd meg, mert a reparon kúp nem biztos hogy hatni fog! A kenőcs meg általában külső aranyérre van, belsőre hiába használod! Nekem például a belső aranyerem semmilyen fájdalmat nem okozott, nem szúrt, wc-zés közben sem éreztem semmit, csak vérzést tapasztaltam. Ezért is menj el szerintem egy proktológushoz, ő biztosat tud majd mondani és megfelelő kezelést ajánl! 

Előzmény: kundof2 (6340)
Sweetgaby Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6342

Szia Zsanna68!

 

Fogjuk rá! Nálam a doki miután visszamentem hozzá záróizom görcsöt állapított meg, amit a gumigyűrűzés váltott ki. Írt fel rá kúpot, de javulást nem tapasztaltam, ugyanúgy fájt és vérzett. Aztán a doki nem volt elérhető így kénytelen voltam elmenni egy másik orvoshoz, aki nem volt olyan kíméletes mint az előző orvos, ő viszont végbélrepedést állapított meg. Újabb kúp, kenőcs meg detralex. Elég nehezen akar gyógyulni, de legalább most már eljutottam arra a szintre, hogy már nem fáj és leszoktam a fájdalomcsillapítóról. Már egy ideje vérezni sem vérzett. Sajnos én ezt a gumigyűrűzést eléggé megszívtam! Nagyon remélem hogy többet nem lesz rá szükség! 1 hónapja tart már ez, de talán most már egyre jobb lesz!

Előzmény: Zsanna68 (6339)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 6341

Helló.

Azért jelentkezz be egy proctológushoz ő megmondja/látja a tutit, hová kell menni, mit kell tenned.

Előzmény: kundof2 (6340)
kundof2 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 6340

Sziasztok!

 

belső aranyér problémával küzdök én is, mint mindenki...4 napja használom a Reparon kúpot, meg a kenőcsőt, de ma megint volt egy kis véres piros folt a papiron. Ez szabályos, h még van, vagy csak majd eztán múlik el még? Néha wc-zés után szűr még, nekem ennyi a panaszom.

Zsanna68 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 6339

Úgy látom mindenki rendben van.

Örülök neki.

Zsanna68 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 6338

Hello

A környékeden lévő városi/megyei kórházban dolgozó/műtő proctológus magánrendelésére menjél el.

Ő megvizsgál és megmondja kell-e műteni, vagy elég ha kúpot kapsz.

Esetleg egyenget az utadat vastagbél tükrözéshez , esetleg CT-hez.

Vérvesztésnél csökken a vas/hemoglobin szinted és fáradt/aluszékony leszel.

Kérhet cs. orvostól Maltofer-fol tablettát vagy Krauter blut szirupot. 

 

Előzmény: Fhrtz (6335)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 6337

Hello

 

No, és mit mondott?

Már kijöttél a problémából/megyógyultál?

Előzmény: Nikinyuszika (6332)
bonap arte Creative Commons License 2018.09.18 0 0 6336

Ha valóban 4. stádiumban érzed magad akkor már nem kell kitapintani a csomót mert akkor már diónyi nagyságúra ki van fordulva a segglyukad.

Ebben az esetben mindenképp a szikés megoldást ajánlom, ha nem akarsz utána hónapokig szenvedni. 20-25 nap és nehezebb fizikai munkát is végezhetsz utána. 

TB-re ingyen csinálják, csak a kenőpénz van. Javaslom olyan dokit válassz aki érti a dolgát.

Előzmény: Fhrtz (6335)
Fhrtz Creative Commons License 2018.09.18 0 0 6335

Sziasztok!

Lassan 1 éve szenvedek aranyeres panaszokkal, elsősorban ülőmunka miatt. Orvosnál még nem voltam vele, mindig halogattam, de szerintem már bőven 4. stádiumú lehet. Év elején nagyon ki lehetett tapintani a külső csomót, vérzett is. Detralex+kenőcs segített, elmulasztotta a gyulladást, egy ideig rendben volt viszont az utóbbi pár hétben megint kezd erőre kapni, nem kis vérmennyiséggel. Olvasgatom már egy ideje a fórumot, egyrészt azért se vágtam még bele a gyógyuláshoz vezető útba, mert ahogy olvastam tb-re csak hagyományos szikés műtétek vannak, amiknek hosszú szenvedős a gyógyulási ideje munka miatt eléggé kizárandó, és elég nagy az esély a kiújulásra, de cáfoljatok meg h tévednék. Viszont a magánrendelőkben eléggé megkérik az 1-2 hetes gyors gyógyulás árát amit nem igazán engedhetek meg magamnak, és nem is nagyon szoktak árat kiírni, tudom ez sok mindentől függ egyéni ár stb. 1-2 Helyen láttam kiírva ahol nagyságrendileg 150.000 Ft volt a műtét körülbelül.  Esetleg tudnátok írni konkrét eseteket, hogy magánrendelésen milyen összegekbe került, vagy tb-s ellátásban milyen eljárással dolgoztak?

Nickkitty Creative Commons License 2018.09.17 0 0 6334

Sziasztok!

Véleményeket tapasztalatokat szeretnék kérni a gyűrűzéssel kapcsolatban. Ma este megyek orvoshoz...rettegek sajnos😭 mindenféle horror storyt hallottam, de április vége óta kínlódok hol jobban hol kevésbé de soha nem tökéletes. 

Köszönöm!

liduskácska Creative Commons License 2018.09.14 0 0 6333

Szuper hírek Orsi! Örülök hogy alakul a dolog. Én csak azért nem irtan azóta mert még mindig várom a napot amikor felkelek és többé nem érzem a végbelemet. De hiába telt el lassan 10 hét a műtét óta még mibdig szúr vmi napjában többször is. Az 5 hetes kontrollon elvileg szépen gyógyulgattam de a drnő azt mondta a teljes hegesedés 10-12hét. Hát én most járok 10nél és még érzem.  Valszeg visszamegyek 12 hét után ha még mindig nem lesz jó a dolog. De vajon mikor lesz hogy végleg elmúlik és meggyógyulok??? Néha már nagyon elvesztem a reményt. Jó ilyenkor azt olvasni hgy meg lehet gyógyulni, másnak is sikerül. Elég szemét dolog ez a kripta gyulladás... annyira valószínűtlenül lehetetlen hülyeség hgy ilyen létezik. És miért pont nekem alakult ki... nem tudom mit tehetnék még hgy meggyógyuljak.  Annyira várom már hgy vége legyen ☹

Előzmény: Gorsiborsi (6320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!