Keresés

Részletes keresés

Sir Porthos Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1247
Csak hogy eláruljam, a kupac alján nekünk is van egy csomó hámozott :)!
Előzmény: Pépépe (1245)
_Pompi_ Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1246
Igen, de ez hím mókus.... ötlet?
Előzmény: Sir Porthos (1244)
Pépépe Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1245
Csak hogy ne legyél annyira büszke, a mi Batmanünk (aki szintén fiú) sose rakja el a napraforgót hámozatlanul :-))))))

Előzmény: Sir Porthos (1244)
Sir Porthos Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1244
Sziasztok!

Ugyan nem vagyok mókusügyben szakértő, de a korábbi hozzászólások között szerepelt, hogy a lánymókusoknak szokott ilyen gondjuk lenni, asszem hormonproblémák miatt. Ha visszaolvasol, Pompi, biztos megtalálod, megoldási javaslattal, orvosajánlóval, egyebekkel együtt.

Ezen a képen pedig a mókusunk két havi gyűjtögetésadagja van, most takarítottuk hétvégén a ketrecet. Viszonyítási alap lehet a magok alatt lévő kihajtott Magyar Nemzet lap, ami majdnem tele lett :). Most már legalább tudjuk, hogy Porthos fiú létére nagyon szorgalmasan gyűjtöget.
Előzmény: _Pompi_ (1243)
_Pompi_ Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1243

Sziasztok!

 

Ma két hete van mókusunk, ahogy írtam is korábban a móki eléggé aluszékony volt eddig. Az utóbbi pár napban viszont kicsit felélénkült, már tudtunk vele kontaktust teremteni, egész jól eszik akár a kezünkből is ezt azt.

Viszont észrevettük, hogy a bal hátsó lábának a belső felén nincs szőr. Igazából nem hallottam vagy láttam, hogy nagyon vakarózna, persze ez nem jelenti azt, hogy nem teszi. Szerintetek mitől lehet illetve mit lehetne tenni ellene vagyis, hogy ismét szőrös legyen a lába.

A ketrec aljában macskaalom van, azon faforgács és helyenként szalma.

Lehet valamit rosszul csinálunk vagy rosszat választottunk valamiből?

Jó lenne ha tudnátok segíteni, kicsit el vagyunk keseredve, hogy mi lehet a baj a mókinkkal.

Köszi!

ati83 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1242

Helló!

Három hete lejöttek a mókim golyói. Gondolom párzani szeretne. Ezzel az a baj hogy ha kiengedem akkor mindent megjelöl és nagyon büdi. Szóval most ketrecfogság amíg elmúlik. De elmúlik egyáltalán? És ha igen akkor mikor? Gondolom rutinosabb gazdik tudják a választ.

Pépépe Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1241
barátság....
2megan9 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1240

Sziasztok!

 

Mandulák likvidálva! Új kérdés, hogy tudnám viszacsalogatni a ketrecbe? Amig nem voltam itthon elszabadult, és most bent van a szekrény mögött. Párszor előjött röhögni rajtam, mennyire lassu vagyok elvitte a mogyorókat és ennyi. Megfogni nem tudtam, vagyis kicsuszott a kezemből, mert nem mertem nagyon megszoritani.

Mielőbb ketrecben kéne tudni mert van pár macskánk...

Szóval ha valakinek van vmi 5lete nagyon hálás lennék!

Tiffany21 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1239
Sziasztok!Van eladó frici féle 58x36x63 ketrecem!Olcsón!
Bubu_mókus Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1238

Sziasztok!

 

Már június óta van egy mókusunk (Bubu), teljesen kézhez szokott, ha itthon vagyunk mindig ki van engedve. Sűrűn olvassuk a fórumot, sokat segítettek a hozzászólások a "nevelésben".

Most egy kis segítséget szeretnénk kérni. Mivel semmi problémánk nem volt, orvos még nem látta és nem tudjuk, hogy Bubu kislány, vagy kisfiú. Meg tudná valaki írni, hogyan tudjuk megállapítani a nemét és, hogy a kislányos fütyülés milyen? Már hallottunk tőle többféle hangot is.

Előre is köszi a segítséget.

Gabi71 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1237

Sziasztok!

 

Jan. 27-e óta vagyok móki tulajdonos, és nem igazán tudom, hogy hogy is álljak neki

annak, hogy mukit elkezdjem megszelidíteni. A ketrecébe ugyan be tudunk nyúlni, nem támad, és csak finoman fogja meg az ember ujjbegyét.

Amugy muki ha minden igaz, akkor 8 hónapos, és fiú.

Aki egy kis tanáccsal el tudna látni, annak igazán hálás lennék.

Pépépe Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1236
Bocs,
Helyesen az előbbi mondat valahogy igy hangzana:
A manduált nem sorolja fel a veszélyes-mérgező növények, magok közé, de az ajánlott táplálékok között sem szerepel....

Előzmény: Pépépe (1235)
Pépépe Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1235
Bizonyos források szerint akár 1 szem is halálos lehet a csikus mókusra...

ezen az oldalon megtalálod az ajánlott táplálékokat teljes részletességgel. A mandulát ugyan nem emliti, mint adható táplálék, de nem is sorolja fel az adható magok között. Én nem adok nekik, nem kockáztatok...

Előzmény: 2megan9 (1234)
2megan9 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1234

Sziasztok!

 

Mandulát ehet a mókus? Mi van ha adtam neki pár szemet? (mondjuk sztem nem ette meg csak elpakolta, most ki is szedem mindet!) Lesz tőle baja? Előre is köszi!

Csokivadász Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1233
eddig február környékén volt füttyülés, de csak reggeltől estig. Lehet csak tesztelte, hogy tud-e még :) Itt nálunk viszont csak "tavasszal", január vége februárba szokott lenne, és max. 3x, 10 naponként. Ősszel még nem volt
Előzmény: krizso007 (1232)
krizso007 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1232
Szevasztok, az valszeg nem "rendes" fütty volt, az álltalában 20-24 órán át folyamatos, egy idő után már szinte elviselhetetlen.
Nekem meglepő módon december közepén fütyült először(tibeti)majd szilveszterkor másodjára,persze a fiú móki a téli álmát aludta, nem nagyon hatotta meg , végül is a negyedik füttykoncert alkalmával összepároztak e hó 23.-án.
Csokivadász Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1231
olyan három napja este fütyült egyet a mókus, elég hosszú volt :)
Csokivadász Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1230
valamiért nem tudtam ide írni 2-3 napig :o
Csokivadász Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1229
az utazás rosszabb. Szerintem kérj meg egy olyan szomszédot akivel jobba vagy, és mindennap ad neki friss vizet, ennivalót. A szállítóketrec meg amúgy is kicsi, abba 3 napig megbolondulna. A szállodába meg nem biztos, hogy jó lenne, ha kiengednéd.
cleo77 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1228

Sziasztok!

 

SEGÍTSÉG!!!!!!

 

Segítséget kérek! Gyakran előfordul, h a munkám miatt 3-4 napra távol vagyok, ilyenkor szállodában alszom. Most 7 napig nem voltam otthon, ez idő alatt 2x megnézték, etették, itatták a mókit. Állítólag nagyon ellenséges volt. Amikor 7 nap után haza értem ledöbbentem, a móki gubbasztott egy ágon , és, remegett. Mikor meg akartam itatni még hátat is fordított. A szívem szakadt meg. Az ágról szó szerint leesett, a mozgás is nehezen ment neki, és csak remegett.... Egy órámba telt, mire meglágyítottam a szívét, beszéltem hozzá, ültem mellette és lassan rendbe jött. Elhatároztam, h nem maradhat otthon, mert láthatóan roszul viseli. A szállodai szobában el lehet, megbeszéltem. Elmentem venni neki egy utazós ketrecet, ahol az eladónő határozottan lebeszélt arról, h utaztassam a mókit, mert szerinte attól stresszes lesz, állandóságra van szüksége és majd megszokja az egyedül létet. Szerintetek mivel teszek neki jobbat???????

_Pompi_ Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1227

Sziasztok!

 

Hétvégén lettünk a párommal újdonsült mókus tulajok :)

Egy fiatal hímet választottunk állatkereskedésből.

Egyelőre elég passzív, gyakorlatilag egyfolytában a szalmába túrva alszik, többen is megerősítették, hogy ez ilyenkor természetes és hamarosan vége lesz ennek a téli álomnak. Mi minden esetre már nagyon várjuk, hogy végre barátkozni tudjunk az új állatkánkkal ;)

 

Csokivadász Creative Commons License 2007.01.27 0 0 1226
úgytünik vége lett nálunk a téli álomnak, mert ma már egész nap kinn volt a mókus, rohangált jó sokat
ChéreFille Creative Commons License 2007.01.27 0 0 1225

A ketrec takarítását mi is akkor végezzük, amikor a mókusok kint garázdálkodnak. A hím mondjuk egyáltalán nem hisztis miatta, simán arrébb lehet tenni, ha takarítunk, de a lányzó már támadott ránk, mikor azt gondolta, hogy az éléstárára fáj a fogunk.

Szóval mókus ki, mi meg ketrecbe be.

 

Szerencsére ők sem rágnak, a nőstény szokta néha gyengíteni a ruhásszekrény szerkezetét, de nem jellemző. Ha mégis ezt teszi, akkor legalább a hang alapján be tudjuk azonosítani a tartózkodási helyét.

 

A kanapéról leszoktak már mióta rájöttek, hogy nem borogatjuk fel miattuk óránként. :) Megunták. Azóta nem is izgalmas nekik. Eltűnnek benne egy időre és előjönnek.

 

Úgy veszem észre, hogy ők nevelnek minket...

 

Sir Porthos Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1224
Bútort eddig még nem rágott, mert mindig bemenekült a számunkra korábban teljesen észrevehetetlen peremre a radiátor mögé. Majdnem Radiátor lett a neve :). Elbarikádozás nem segített, így mostanában nem engedjük ki, majd ha jobban összeszokunk - elég nagy a ketrece szerencsére. Most csak saját maga alól rágja ki a mászófáit, szerencsére gyűjtöttünk eleget ősszel a Hűvösvölgyben.
Zöldségeseknél is próbálkoztam mogyoró ügyben, de még nem sok sikerrel, nem éri meg nekik hozatni, nem keresik annyian. De nem adom fel!
Előzmény: cleo77 (1223)
cleo77 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1223

:)))) A te mókid is rágja a bútort? Én ezzel kínlódom, ahogy azt gondolom olvastad is.

Egyébként maszek zöldségeseknél is próbálkozhatsz mogyoró ügyben.

 

 

Előzmény: Sir Porthos (1222)
Sir Porthos Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1222
Akkor kitartóan próbálkozom a kereséssel :). Karácsony előtt is röpke két hónapomba került, mire találtam kandiscukrot valahol (ez persze nem a mókusnak ment).
Előzmény: cleo77 (1221)
cleo77 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1221

 

Szia!

 

Nem tudom hol laksz pontosan. Én most Balatonföldváron vettem, de vettem már Budapesten a Béke úton is. Mivel ez egy láncolat, hasonló termékeket árulnak, ezért érdemes minél több helyen megnézni.

Előzmény: Sir Porthos (1220)
Sir Porthos Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1220
Köszi a mogyorótippet! Pontosan melyik CBA-ban? Nem messze tőlem is van egy, de ott nem nagyon láttam.
Előzmény: cleo77 (1219)
cleo77 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1219

 

 

Szia!

 

A CBA-ban kaptam pucolatlan mogyorót, az én mókim is imádja! Addig sem a szekrényt rágja:).

Előzmény: Sir Porthos (1211)
Csokivadász Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1218
szerintem a takaritás, kb. havonta 1x, de ahova wc-zik azt a részt hetente érdemes, hogy ne büdösödjön be. Ilyenkor, amikor cserélem az almot, ha találok kaját eldugva, vagy egy helyre rakom, vagy bele a kajás tálba, onnan megint eldughatja. A héten mi is lecseréltük a köves talajt ami nagyon porzót, és most faforgácsot raktunk be. Nálunk ilyenkor ki van engedve és itt nem szokott semmi probléma lenni, rohangál, visszajőn megnézni, hogy állunk, és tovább áll, néhe arébb kell rakni, mert nem tudok dolgozni tőle.
Előzmény: 2megan9 (1216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!