Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2973

Koszonom ismet mindkettotoknek, na majd ha kozeledik a hideg, akkor lehet hogy visszajovok... nem vagyok elegge elvakult, es nem szeretem a hideget. De csak 4.5 km a melohelyem, szoval nem lehetetlen, hogy csak akaratero kerdese.

Frajti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2972

Vannak olyan térdbebugyoláló lehetőségek :), amelyek nem szorítják, tartják a szalagjaid, de mégis melegen tartják az izületeket.

Előzmény: Axióma (2969)
imitto27 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2971

Térd kapcsán:

 

128 kg voltam, a térdfájással nem tudtam mit kezdeni, semmitől se akart múlni. Doki mondta hogy mozogni kellene (tudtam én, de nehezen veszi rá magát az ember), lehetőleg ússzak vagy tekerjek. Tavaly szeptember végén kezdtem bringával járni, kezdetben csak dolgozni, most már mindenhova (ha csak nem kell egynél több gyereket vinni). Végignyomtam a telet is, pár réteg ruha és hibátlan volt. A lényeg: a térdem helyrejött, idejét nem tudom mikor fájt utoljára. A vérnyomásom helyrejött, a pulzusom (nyugalmi) az állandó 100-105-ről most 55-58 között van. A súlyom 112 kg. Életem legjob befektetése a bringa volt :)

Előzmény: Frajti (2968)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2970

(Ja amit lattam az a szokasos kerekhez dorzsolodo dinamo volt, nem agydinamo... mind1, ezek szerint nem jelent semmit.)

Előzmény: Frajti (2968)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2969

Terdszalaggal mutottek, a gyogytornasz mondta, hogy se az nem jo ha bebugyolalom mert akkor nem mozog szabadon ami rosszabb lehet mintha nem mozgatnam, se az ha hidegben megyek vele. Persze esszeru keretek kozott, nem a homerseklet iranyit, hanem a homerseklet-erzetem...

Előzmény: Frajti (2968)
Frajti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2968

Már nem ördögtől való a világítással szerelt kerékpár, pontosabban a dinamó nem egészen ugyanaz, mint az agydinamó. Tisztességes világítást lehet vele elérni, viszont nehezebb általa a bicó (és elvileg a hajtás is). Ám nem kell minden alkalommal fel-le szerelgetni a lámpákat.

 

De ne ez legyen a szempont kerékpárválasztásnál.

 

A térdedhez annyit, hoyg magam (és jópár ismerősöm) elég gyenge térdekkel rendelkezünk, és mégis -3 fokban is bringáztam már. :) Az ok nagyon egyszerű, azt mondják, fel kell öltözni. Gondolom, télen nem mész ki sapka nélkül, ha nagyon hideg van. :) Na, hasonló dolgokat betartasz a bringán és mehetsz mindenfelé hidegbe is. Nekem enyhén hűvös időre van két gyógyágyaszti segedeszközboltos térdvédőm, melegeebb nadrágom. Igazán hidegre pedig van motoris, neoprén térdvédőm. És soha nincs ezzel baja.

Előzmény: Axióma (2966)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2967

Lakattippet plane koszi, es eldugulok en is. Koszi a tobbieknek a turelmet!

Előzmény: Frajti (2964)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2966

Nagyon koszonom! Epp azert jottem vissza, hogy par alap dolgot kerdezzek. Peldaul az en fejemben (nyilvan tevesen?) a dinamos vilagitas az egyreszt a baromi regi (sajat gyerekkorom, 20+ evvel ezelott...) biciklikhez kotodik, valamint azok kb. mint halottnak a csok vilagitas-imitaciok voltak. Az enyemen is elemes van (a hatso persze az egyik csomagtartora laptoptaska esetnel leverodott), nem volt felszerelve amikor kaptam.

Most viszont egy csomo, modernnek tuno biciklin lattam. Most akkor hogy van ez? Elvileg sotetben nem nagyon lesz hasznalva, legfeljebb sotetedeskor (idojarasfuggo, en 10 fok alatt terdem miatt le vagyok tiltva a biciklirol, es en megyek veluk, szoval keso osszel mar nem valoszinu), de ha mar kotelezo felszereles... es ha ebbol lehet barmire is kovetkeztetni, az erdekel.

Előzmény: Frajti (2965)
Frajti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2965
Előzmény: Frajti (2964)
Frajti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2964

Tök jó, írtam egy jó hosszú hszt, és eltűnt. A léyneg

 

Olcsón ilyesmi bicót simán találsz a csajoknak, és akkor a bringa árából marad a lakatokra is. Amit ajánlok vagy ez, vagy ez. Előbbihez van vázra szerelhető tartó, utóbbival könnyebb lesz lakatolni. Ha kosár van a bringán, elviszi a lakatot is. Csomagtartó szintén.

Amit még olvasgass:

 

http://criticalmass.hu/blogbejegyzes/20100628/lakatolas-gyik


Előzmény: Axióma (2960)
Frajti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2963

Kerékpárboltban jártál már?

Bajnok pl?

Előzmény: bacskait (2962)
bacskait Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2962

Sziasztok,

Keresek trekking villát. Azaz 622-es kerékhez kellene, 1 collos menetes vagy A-head-es érdekelne, lehetőleg fékcsapos.

Jó lenne acél vagy alu. színben fekete, króm és ezüst érdekelne.

Szeretném viszonylag olcsón megúszni.

Hol lehet ilyet kapni? Esetleg itt valakinek van ilyen?

Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2961

(csak nekem fura, hogy a bringapiac kikuldi emailben titkositatlanul a jelszavamat? utoljara 15 eve volt szokas...)

Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2960

OK, koszi a tippet, az ar szempotjabol is:) Lakat volt eddig is, de nem minosegi, majd akkor most nezunk valami jobbat. Markat vagy tipust kell nezni? A lancost emlegettetek, abbol barmelyik, amin valami felismerheto markanev van, jo lehet?

Előzmény: Frajti (2956)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2959

Koszonom a sok hozzaszolast!

Penztarcank nelkul: a nagyobbik autonk egy 98-as swift 1.0, az enyem a kispolszki, utobbinal ez a bico tobbet er:) De hat ki mire kolt, nalunk pl. az informatikai oldal tobb hangsulyt kap.

 

Igazabol az egesz ott kezdodott, hogy a sajat mostani biciklimet se magamnak vasaroltam (egy barkacsaruhazas ossztelossal jartam addig, volt kb. 14e, gondolom ez sokat elarul), es mikor nemreg attertem a mostanira, eg es fold a ketto kozott a kulonbseg. Nem is annyira a minosegre gondolok, hanem arra, hogy ez nekem valo. Alacsony atlepos (bar semmi bajom a fius felszallassal, de kenyelmesebb, hogy lentebb van a pedal), agyvaltos (nincs szorvanyos lancleugras), 3 normalis fokozat es nem "21" kombinaciobol figyelni hogy melyik ervenyes, a kormany nem egyenes szarvu hanem kezre all es nem eros mintas gumi hanem kenyelmes, szoval jo rajta menni. A lanyoknak eddig olyan biciklije volt, amit kaptunk (rokon kinotte), vagy olcson meg lehetett venni. Most szeretnem, ha nem ok kellene alkalmazkodjanak a biciklihez, hanem ha mar igy alakult, akkor a bicikli hozzajuk, azaz tudnek pont nekik valot valasztani (nem elsosorban, de ha mar, akkor szinben, felszerelesben stb. is - pl. iskolataska ne a vallukon hanem kosarban johessen, mondjuk azt az elozore is tettunk amelyikre lehetett). Penzt nem akarok az egeszbol kivenni, bar elvileg volt biciklijuk (sot pont nyar elejen cserebereltuk hogy "uj" a nagynak, a nagye a kicsinek, a kicsie kb. kuka), azok most a nagymamahoz kerulnek nekik ill. a masik unokaknak szunetidore, nem eladasra. Azert nem kenyerre kell, meg hat ugy jogos, hogy ha nyert, hat legyen neki tenyleg javulas. Igazabol az se fontos, hogy az uj biciklik ujak legyenek, csak jo lenne ha legalabb szervizeles utani allapotban, 2-3 evig csak a minimalis idoszaki karbantartast kelljen elvegezni, inkabb erzelmileg kell ujnak kinezzen, orulhessen annak is.

Lehet, hogy tul sokat akarok, en azt se tudom, hogy a "valos" erteke hol van a nyeremenybringanak (az sokat nem szamit, hogy egy helyen mennyiert aruljak).

Lacman68 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2958

Nem vagyunk egyformák...A legésszerűbb megoldás egyből-kettőt csinálni,főleg,hogy a lányok ennyi idősek! Arra irányult a kérdés,hogy hol hírdetheti meg sikerrel,nem pedig,hogy ezt jól teszi,avagy sem.../ Sok tízezer család nem engedhet meg magának százezres bringát,de más ezer dolgot sem.../ A "spórolás" meg ma Magyarország legviccesebb szlogenje...:))

Előzmény: Longboat (2957)
Longboat Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2957

Egy szóval sem írtam, hogy hülyeséget csináltok, csak azt, hogy esetleg fontolóra lehetne venni más lehetőséget is.

Én biztos nem vennék ki a gyerekem alól egy megnyert bicajt (amilyet a leírásod alapján valószínűleg megvenni egyébként nem tudnátok), hanem megpróbálnék spórolni és a másiknak is venni (akár használtan) egy hasonló kalibert. De végképp nem dolgom a pénztárcádban turkálni.

Mindemellett egy ilyen bicajt talán el lehet úgy adni, hogy kijöjjön belőle (kis pénzt mellérakva) két használható bringa, csak az mondtam, hogy én nem erre törekednék.

Előzmény: Axióma (2952)
Frajti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2956

Na most egy nyeremény bringánál ne ez legyen a szempont. Ha nyolcvanért eladják még mindig két remek felszereltségű bicajt vehettek, ami szintén sok lehet a másfél km-re. A minőségi lakat pedig gagyibb kerékpárokhoz is javallott.

Előzmény: Axióma (2954)
Frajti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2955

szia!

 

Akkor ezeken az oldalakon hirdesd meg:

apro.bikemag.hu

bolha.testbike.hu

bringapiac.hu

expressz.hu

 

A kettő árából pedig az első három oldalon található bringák közül válogassatok. :) Ha ezügyben szükséged lesz tanácsra, segítségre, nézz majd be a Kerékpárvásárlási tanácsok topikba. :)

Előzmény: Axióma (2952)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2954

[Most nezem, az elmult par nap valamelyiken jol leakciozta a ceg... pont "jokor" :( ]

Előzmény: Axióma (2952)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2953

Koszi, atmegyek oda!

Előzmény: Lacman68 (2951)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2952

Koszi a hozzaszolast! Viszont:

1. ket lanyom van, es a nagyobbik nyerte, igy mind a kettonek lenne ujabb, a mostaninal sokkal jobb biciklije

2. jelenleg 10e-ert hasznaltan vett bicaja van, elotte 5e-ert vett volt... eletkor majdnem 9 es 10.5 ev, csak eleg nagytermetu a lany, ezert ekkora lett a nyeremenybicikli

3. naponta kemeny 2 x 1.5 km, rohadtul nem lenne kihasznalva, es meg idegeskedhetnek is, hogy ha bukik vele, a rendberakas tobbe kerul, mint egy masik bringa

4. nem megoldas a durvabb lanc/lakat, tekintve hogy maga a biciklitarolo resz nem egy eletbiztositas (belso, de belathato udvaron falra szerelt U alakok, es mashova nem tehetik),

ezen felul csak a letorheto/leszedheto alkatreszek tobbe kerulnenek, mint amit el tudok kockazatkent viselni, az meg eleg valoszinu hogy idovel megtortenne (atlagos alt.suli, ertsd, vannak nem tul fejlett etikai erzekuek is)

Szoval nem hiszem, hogy rossz dontes, sot, a gyerekek is beleegyeztek (igen, a nyertes is), hogy igy lesz jobb.

Meg mindig ugy gondolod, hogy hulyeseget csinalunk?

(Mielott megkerdezned, nekem van egy magellan cygnus, azert nem tartom meg en, hiaba tudnek jobban vigyazni, jobban tarolni.)

Előzmény: Longboat (2949)
Lacman68 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2951
Előzmény: Axióma (2948)
tánczika Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2950

Keresek fekete színben 26-os tárcsafékes kerékszettet, illetve ha úgy jó, adok érte egy fehér, hibárlan Alexrims szintén disc-es kerékszettet.

Mail publikus.

 

Illetve van egy eladó tandem gyermek utánfutó:

 

 

Longboat Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2949

Figyu, ha már szerencsésen hozzájutottatok egy ilyen kafa bicajhoz, akkor vegyétek használatba. Kell hozzá egy jó láncos lakat, és akkor nem fogják ellopni. A srácok bringáit úgy lakatoljuk, hogy van 2 erős láncos lakatunk, egyikkel a két vázat és hátsó kereket, másikkal az szintén a két vázat és az első kerekeket lakatoljuk hozzá a kerékpártárolóhoz.  Emellett van még egy sodronyzár, amive még a nyergeket odafogjuk. A suliban biztos meg lehet beszélni, hogy a lakatot megőrizzék a portán, amikor nem vagytok ott, és akkor azt nem kell cipelni naponta. Használja egészséggel a lányod a bicajt. Nem gondolod, hogy rossz érzés lenne neki, ha ráültetnéd egy 2 kategóriával gyengébb bringára, amikor már megvan ez?

Előzmény: Axióma (2948)
Axióma Creative Commons License 2012.08.04 0 0 2948

Van egy nyeremenybringank (Merida 9100 noi, ld. a bikefun oldalan) elado. Nulla kilometeres, csak elhoztuk, a lanyom nyerte de ezzel nem jarhat suliba, ahhoz tul ertekes, tartok tole eltunne. Kereskedoi ajanlat is erdekel olyan felallasban, hogy helyette ket joval olcsobb uj(szeru) lany gyerek/kamasz bicikli [reszletesebb, de nem extra igenyek vannak], maradek kifizetesevel vagy kiegeszito termekek valasztasaval. Pomazon van, de Bp. belefer.

Ezen a forumon kivul hol erdemes me'g ezt a kategoriaju kerekpart meghirdetni? Van konkret bevalt szakosodott hirdetohely?

 

pdenes89 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2947
KissMe Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2946

Értem a célzást! :)

Előzmény: H_G (2945)
H_G Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2945

Oroszul az SR, az CP :)

Előzmény: KissMe (2942)
KissMe Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2944

Szerintem már lejött az én hozzászólásaimból ehhez a topikhoz, hogy nem értek a bringákhoz. Köszönöm a javítást, tehát eladó egy magyar bringa.

Előzmény: Lacman68 (2943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!