Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12043
Szia Robi.Rohadt egy dolog ez a teleltetés.Képzeld el ilyen vénen mint én.De nem bírtam ki,hogy tegnap ne döngessek le Balatonalmádiba.A Máriusz kertészetbe:Hát
marhára nem bántam meg.Állati jó hely.Cuccoltam is.
Én garázsban nem kell,hogy teleltessek csak:teleltető,mosókonyha,padlástér és engedéllyel lakás/feleségem engedélye/.Itt sehol nem megy 0alá.A leánderekhez meg/hál Isten/nem értek.
A tavaszt azt értetted?Úgy kell számítanod,hogy magom nincs,de kész a Tropusi paradi
csom dugvány és ha a kis Barbadoszi megmarad akkor indítom a dugványozást!
A digynát azt indítottam a másik két ismeretlent/de elolvastam/meg betettem a frigoba.
A pawpaw+jujuba növendékek még kint vannak a kertben asztalon.Még a levelük sem hullott le.Ha majd szigorodik az idő=mosókonyha.
Szia:Jóska
Előzmény: főszakács69 (12038)
231 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12042
Üdv mindenkinek!Nagy növény barát vagyok,sikerült egypár citromfát dugványozni,amik termőre is fordultak,de már nem férnek el télen a teleltető helyükön,amiket elajándékoztam kicsi korban az ismerőseimnek,azokat sikeresen kinyírták,van jelenleg 5db 1m- es,normál citromom,termő,amiket fájó szívvel,de eladnék,de nem tudom mely módon,fórumon tegyem.kb 4-5 sek.
Sopron környékéről vk.
Adhattok ötletet,tanácsot!/bana@citromail.hu/
kicsi leandereket,télálló vadcitrom csemetéken ingyen adnék bárkinek,aki gondját viseli.
tech-pro Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12041
Az Eugenia?

Sikerült, már el is cseréltem Gran Nain banánra.
Előzmény: mediterránkert (12040)
mediterránkert Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12040
Szia!
Sikerült a sz.cseresznye?
Előzmény: tech-pro (12039)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12039
Apám kertész.

Most, hogy nyugdíjba ment, már nem tudok szerezni komoly cuccokat per pill.

A főnökük által még I-est is tudtam szerezni, pl. Pyranicát. Az is durva cucc, az úgy leküld mindent, hogy hónapokig nem jön vissza rá semmi.
Előzmény: gáborke (12036)
főszakács69 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12038
Helló---itt vagyok ragyogok---úgy van ahogy írod -barbadoszi cseresznye és trópusi paradicsomfa- a tavasz az nagyon jó lesz. Hát becuccoltam--dugig lett a kamra és a pince--pedig minden évben megfogadom hogy semmi többet dehát mindíg akad egy-két megkívánt növényke aminek nem lehet ellenállni. Az 1 és 2 éves konténeres paw pawokat mikor vigyem be? Még egy buta kérdés---sokszor kerül szóba az hogy fűtetlen garázs--gondolom ez egy házon belülire értendő ahol nemigen fagy meg --az enyém különálló építmény ha kint -16 van bent -10 gondolom ez nem a legideálisabb semminek--de most egy nagy leandert muszáj itt hagynom--200 literes hordóba túl nagy már lesz ami lesz. Nekem nagyon bevált az a dolog hogy lomtalanításkor összeszedem a kirakott műanyag hordókat még az olajost is ki lehet pucolni --fent körbevágom hogy maradjon 2 fogantyú is --nagyon bírja a kiképzést ha a szél feldönti se törik egyből mint a legtöbb másik. Szia Robi
Előzmény: Törölt nick (12035)
gáborke Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12037
A normál levélhullás a régi leveleket érinti, és sárgulva, kivilágosodva hullik le. Ha a levél barnán hullik akkor általában tápanyagprobléma vagy gomba.
üdv
Előzmény: vadkörte (12032)
gáborke Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12036
Hát igen Vertimec mindent ver, én már csak az használom, még maradt jövőre aztán el is fogy nekem is.
Tényleg te ne nem tudsz szerezni II. kat-os növényvédőket tech-pro?
Előzmény: tech-pro (12034)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12035
Robi!Válasz?
Előzmény: Törölt nick (12021)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12034
Akkor az valszeg takácsatka. Az ellen a Vertimec 1,8 EC a legjobb, de az sajna II. kategóriás.
Előzmény: vadkörte (12033)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12033
Na, megint tanultam valami újat. Köszi. :o) Mondjuk akkora hordót nehéz lett volna kerítenem (persze tudom, semmi sem lehetetlen), amibe az egész növény belefér cserepestül, mindenestül. Merthogy még a földjén is ott voltak a pókhálók.
Előzmény: tech-pro (12030)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12032
szia,
szerintem a tiéd még belefér a 'normál' levélhullási kategóriába, ha minden más rendben van, én nem aggódnék. Igaz, citromfával történt (és majd a tapasztaltabbak kijavítanak, ha a kumkvatnál nem ez a helyzet), de egy ismrősömnél előfordult, hogy minden levelét elhullajtotta a citromfája a tél folyamán, tavasszal meg vígan hajtott. Sajna az enyém egyértelműen beteg, a levél- és ágbarnulás legalábbis ezt mutatja.
Előzmény: Karlina (12031)
Karlina Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12031
A kumkvattal kapcsolatban teljesen meg tudlak érteni, mert ugyanebben a cipőben járok. Az enyém is tele van gyümölccsel és egyre csak dobálja a levelét. Amíg szép napos idők voltak kint volt a szabadban, utánna éjjel be nappal ki. Amikor  jött az esős idő kb. két hete betettem a téli helyére (12-14 fok körül ablak előtt) ekkor kezdte dobálni a levelét, majd megállt. Közben jöttek múlt héten a szép napos meleg nappalok és napközben újra kitettem eset be, ekkor megint nagyon el kezdett hullni a levele. A gyökere nálam is egészséges, nem locsolom, gyümölcsöt csak 1-2-t dobott le. A többi citrusommal egyforma körülményeket kap és csak egyedül  neki hullanak a levelei. Most már békén hagyom, ha kipusztul akkor is, de azért reménykedem, hogy most már csak megállapodik és elalszik végre.
Előzmény: vadkörte (12028)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12030
Az elgázosítós módszernél a Force a tuti, mert az brutálisan párolog, és nem szívódik fel a növénybe.

Bezacsizod a növényt, de úgy, hogy menjen a zacsi alá valami tálcaféle, amire rászórsz egy rakat Force-ot.

De ez atkáknál nem műkszik, mert az nem atkaölő.

Ha atka, akkor hordót tele vízzel, bele egy "kis" Sanmite literarányosan, növényt belemárt, hogy teljesen elfedje, elszámolsz 100-ig, és jöhet ki. Amelyik atka azt túléli, az megérdemli, hogy ott legyen.
Előzmény: vadkörte (12029)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12029
szia!
Nem tudom, miféle 'elgázosításra' gondolsz. Amikor az atkákkal küzdöttem, sokan tanácsolták nekem is a chemotox-ot és társait az általad említett bezacskózós módszerrel kombinálva. Én nem mertem meglépni, mert úgy gondoltam, hogy egyszer még meg szeretném enni a gyümiket, amiket a fa érlel. A 'hivatalos' permetszereknél ugye megvan, hogy mennyi idő alatt bomlanak le, az egyéb aeroszolokra meg csak annyi van írva, hogy élelmiszerre ne kerüljön. Így utólag lehet, hogy mégiscsak ki kellett volna próbálnom, akkor most legalább a növényem (nagyobb eséllyel) rendben lenne.
Előzmény: mediterránkert (12026)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12028
szia!
Jó a meglátásod, sajnos perlit nem volt itthon így 1/3 rész kvarchomok van benne. Mindenképpen legyen benne perlit is? A megbarnult hajtásokat természetesen visszavágtam.
Nem tudom, hogy jó hír-e, de azóta még egyetlen levele sem hullott le. Vagy majd 1-2 napon belül eldobálja mindet?
A terméseket ritkítsam, ágakat visszametszem-e most? Tudom, ez nem könnyű kérdés, hiszen sajnos elég későn került szegény kumkvatom ebbe a helyzetbe (teljes gyökérbolygatás így a tél elején). Totálisan tanácstalan vagyok, ha esetleg leírnátok pro-kontra a tapasztalataitokat/érzéseiteket ezügyben, hálás lennék.
Köszönöm, Vackor
Előzmény: gáborke (12019)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12027
Jobban jársz, ha katicalárvákat raksz a kártevőkkel teli fára. Az imágó nem túl hosszúéletű, meg az étvágya sem egy Fekete Laci, mert már lárvakorban megette a magáét.
Előzmény: mediterránkert (12026)
mediterránkert Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12026
köszi!
Akkor vadásszak katicát és engedjem a teleltetőbe?:-DAz egyik fácskámon jönnek mindíg vissza a dögök,arra gondoltam,hogy elgázosítom őket...Befújom a fát és egy kicsit bezsákolom..hogy megfulladjanak,ez beválhat?
Előzmény: tech-pro (12025)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12025
Van olyan pók, ami megfogja a tetveket, de a pókok igen nagy százaléka (kb. 99%) nem foglalkozik tetvekkel, hanem ugró/repülő rovarok szerepelnek az étlapján. A fában viszont nem tesz kárt.

Egy házi katicabogár jobb tetű-killer.

Üdv
Előzmény: mediterránkert (12024)
mediterránkert Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12024
Sziasztok!
A pók hasznos,vagy kártevő?Megfogja e a tetveket,és egyéb nem kívánatos állatokat a citrusokon?Lakhat e a fán vagy nem?:-)
demjengi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12023
Köszönöm. Tavasszal is jó lesz.
Előzmény: Törölt nick (12022)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12022
hali
itt biztos találsz valakit aki vállalkozik rá ;) pesten az elte fűvészkertjében,keresd janakidisz demetert.a számát nem tudom,ha írsz a fűvészkertnek ők megadják,nekem is megadták,csak már nincs meg.de amúgy oltani inkább tavasszal kéne,mert a növénynek erőteljes fejlődésben kell lennie!!!az meg inkább tavasszal és nyáron van,ilyenkor nem sok esély van arra,hogy megmarad az oltás.hali
Előzmény: demjengi (12020)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12021
Szia Robi.Sértetlenül meg érkezett.Pár kérdés:
Acerola=barbadoszi cseresznye ?
Tamarillo=trópusi paradicsom ?
Mag az nincs de T.-ből konkrét még elviselhető méretű növény van a telelőmben.
A.-ból kis növény ami /ha a telet túl éli/alkalmas lesz dugványra.
Gondolom T.is jó tavasszal a másik az egy kicsit később,jó így?
Ü:Jóska
Előzmény: főszakács69 (12009)
demjengi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12020
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy Budapest környékén hol lehet citromfát beoltatni?

Elöre is köszönöm a segítséget.
gáborke Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12019
Szia
Elég tömörnek néz ki a talaj innen nézve, én 1/3 perlitet is szoktam beletenni, az nagyon jól lazítja.
Az árszáradás 1-2 alkalommal nekem is volt, főleg virágzás után, valószínű hasonlóan a szabadföldi gyümölcsfákhoz a cirtus is el tud kapni gombabetegségeket, de a száradás esetleg baci is okozhatja, ami tűzelhalás szerű tünethez vezet.
Javaslok Score-t (esetleg Topas, chorust), ugyanis a dithane kontakt, mig az előbbiek felszivódók, a kontaktok elsősorban megelőzésre vannak, mig a felszívódók a kialakult betegséget megállítják, a score még erőteljes gyógyító hatással is bír.
Valszin a monília is meg tudja a hajtásokat támadni.
Emellett a hajtások visszavágása az egészséges részig, kicsit abból is vágva.
üdv
Előzmény: vadkörte (12018)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12018
sziasztok!
Érdekes (és egyben nagyon tanulságos) volt olvasni a kumkvatról szóló okfejtéseteket.
Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy nekem már csak az ima maradt. :o(
Az elmúlt napokban megjelent a tavalyi kumkvatomnál is fellépő ágbarnulási tünet. Ezzel egyidőben egyszerre 4-5 levele is egyik napról a másikra megbarnult és leesett.
Nosza, ma kibontottam a gyökérzetét, de furcsa módon semmi jel nem utalt arra, hogy elhalt részei lennének, a gyökérzet világosbarnás volt. Laikus lévén 1-2 hajszálgyökeret kíváncsiságból levágtam, a belsejük szép fehér.
Mindegy, ha már úgyis kibontottam, gondoltam rosszabb nem lesz a kezeléssel: alaposan lepermeteztem dithane-nal. A barnult ágakat levágtam, átültetés regeneráló citrusföldbe, majd ezután a lombozatot is lepermeteztem.
Összefoglalva, ami szerintem hiba volt nálam:
1. még tavasszal - nem olvasván ezt a fórumot - csak nagyobb cserépbe raktam (mint egy konténeres növényt), a gyökerei közül nem szedtem ki a tőzeget és pótoltam valami jobbfajta citrusfölddel.
2. mikor kb 1,5 hónapja jelentkeztek a gyapjastetvek majd kicsit később az atkák is és ez utóbbiak úgy tűnt, hogy nagyon makacsul ragaszkodnak a kumkvatomhoz, elkezdtem a lombozatát permetezni vízzel napi 1-2 alkalommal, mondván, hogy biztos a száraz levegő miatt térnek újra meg újra vissza.
3. Akkor kaptam észbe, amikor az első levele egy éjszaka alatt megbarnult és leesett. Ekkor abbahagytam a vizes permetezést, de úgy tűnik már késő volt.
Öntözni gyakorlatilag szeptember eleje óta nem öntöztem, max permetezéskor egy kevés permetlét öntöttem a talajára is (illetve ami lecsurgott a lombról, azt kapta).
Most átültetés után extrém nehéz is lett a földje, lévén a friss föld nedvességtartalma jóval nagyobb, mint amit kiszedtem a cserépből.
Még abban reménykedek, hogy mivel úgyis itt bent akarom átteleltetni, talán kiszárad a föld illetve emiatt nem is jön be a 'nedves hideg földben teleltetés' szindróma.
Őszintén szólva én még ennyit növényért nem küzdöttem, ha valami nem bírta a klímát nálunk, azt úgy vettem, hogy akkor itt nincs helye és kész. Párom már mondta, hogy így legalább jövőre is megvan, hogy mit vegyen az évfordulónkra, de pont ez az, amit írtatok ti is, hogy szerettem volna látni, ahogy az a sok kis gyümi beérik itt nálunk tavasszal. :o(
(Amúgy levelet hullajtott, de nem volt vészes eddig - kivéve ami barnult is - illetve a gyümik is javarészt még fent vannak rajta.)
Vackor
Floo2 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12017
Sziasztok!

FELHÍVÁS!

Nagymamámnak van 2 db narancsfája, eladná őket.
10 évesek, edényben vannak, az egyik kicsit kisebb, a másik nagyobb.
Akit érdekel, emailben írjon!

Köszönöm!
Quicktor57 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12016

Sziasztok!

Először csak röviden sakraf84-nek. Természetesen ilyenkor már semmiképp sem tápoldatozzuk a citrusféléket. Pontos időpontot nem lehet meghatározni a tápoldatok adagolásának leállítására, de idén, szeptember közepe táján mindenképp le kellett ezzel állni.

Sequoia rátapintott a lényegre. A hirtelen levélledobást szinte biztos, hogy nem a tápoldatos locsolás váltotta ki, legfeljebb kicsit rásegített. Valószínűleg nagyon "lógtak" a  már a növény levelei, és valaki úgy gondolta, citrustápot óhajt a kalamondinod, pedig, valószínűleg már hetek óta gondok voltak a gyökérzettel. 

A pontosabb "diagnózishoz" kell tudni a "kinti" és a teleltetési körülményeidet, valamint azt, hogy mikor (hány fokról), mennyire nedves földdel hoztad be a növényt teleltetésre.

Előzmény: WasLos? (12012)
Gonoszka2 Creative Commons License 2010.10.19 0 1 12015

Sziasztok

tavaly ősszel kaptam egy banánpálmát, és akkor be is jelentkeztem itt nálatok.

 

A nagy tövön már 8 levél volt, a "gyerekei" - 3 van, az is 25 centisre nőttek, gyönyörű szép volt, citromtápot, langyos vizet kapott.

 

2 hete elkezdődtek a bajok. Sem helyet sem locsolási technikát nem változtattam mégis a következő látvány tárult elém.

 

A nagy pálmának csak 2 levele van, az új levelek még cska félig nyílnak ki, máris sárgulnak, száradnak.

 

Mutatom a képet. Mi baja a pálmámnak? A "gyerekei" szárán nem, de a nagy tövön fehér penész jelent meg.

 

 

sakraf84 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 12014

Sziasztok!

 

Ilyenkor már nem kell egyáltalá tápoldatozni a citrusokat??? Már szeptember óta nem kaptak (1,5 hónap). A csúcshajtások már nem fejlődnek, megálltak. Ennek így kell történnie,vagy valami baj van???

Köszi a választ!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!