Keresés

Részletes keresés

SirAlo Creative Commons License 2014.08.03 0 0 38988

Annyira nem nagy problema hogy kisebb, konnyebben elfer zsebbe , esetleg kiskozep lessz ami arba ugyanott van .

 

Amugy miert nem szeretitek a SMITH & WESSON bicskakat  ?  Meg a G10 is benne van a pakliba , nem dontottem veglegesen

Előzmény: algreg78 (38984)
basaja Creative Commons License 2014.08.03 0 0 38987

Sziasztok!A következő kérdéssel fordulok hozzátok:a kisfiam elvesztette a zsebkésem(Victorinox Handyman),hát nem vagyok boldog...Mivel napi szinten használtam,mindenképp gondoskodnom kell a pótlásáról.Kinéztem a Victorinox Swiss Champ-ot,ami már többet is tud a réginél,de...Egy órás barátomnál láttam egy vadiúj,gyári dobozos,de régebbi gyártású Wengert,talán az s 54 elődje lehet.Nagyon tetszik a fogó és az olló rugó megoldása a Wengernél,talán jobb a Victorinoxénál.A Handymennél kellett rugót cseréltetnem,mert eltörött.Szeretném kérni a véleményeteket,melyik lenne jobb választás,van e minőségbeli eltérés.Szeretnék egy jó svájci bicskát venni,hosszú távra tervezek.A másik is kb 15 éve volt meg,nagyon hozzámnőtt.A Wengert olcsóbban tudnám megvenni,de a 2000 ft nem dominál a lényeg,hogy szeretnék jót választani.Természetesen tisztában vagyok vele,hogy a Wengert megvette a Victorinox,talán az alkatrész-utánpótlás megoldott ebben az esetben is.Ugyanis a Handyman-ből elhagytam a fogpiszkálót egy ausztriai kirándulás során és egy faluban(!)tudtam venni hozzá egy szakboltban!!!
Előre is köszi a segítséget,további szép napot!

Ubul02 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 38986

Köszi az alapos választ! Sokat segítettél, már a fogalmak megismertetése is segítségemre van.

Egyékbént  a karambitok pengéje (é éle!) miért ilyen erősen befelé görbülő? Miért jó ez önvédelmi célokra? Szúrásra valahogy például nagyon nem tűnik alkalmasnak. Azért Rambo bowie-ja sem így nézett ki... :o) 

Előzmény: Longboat (38951)
Susani78 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 38985

Én külföldi bankszámlára utaláshoz mindig a transferwise szolgáltatását használom nagy megelégedettséggel!

https://transferwise.com/

Előzmény: elodsson (38976)
algreg78 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 38984

Biztosan kismaskarára gondoltál? Az kb. 5 cm-rel rövidebb az S&W késnél, inkább női vagy gyerekkézbe való.

Előzmény: SirAlo (38972)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 38983

Bocsi,de ez nem is lehet kérdés,természetesen a Révész Grószi Maskara!

Előzmény: SirAlo (38972)
elodsson Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38982

Nekem jó tapasztalataim voltak a rugalmasságukról. Miután 2 variánson is átmentünk már, jött részemről a harmadik, a Western Union, azt is válllták volna, nem rajtuk múlt. Na, de persze, majd megkapod a választ, amikor kiderül, s nem kell majd találgassunk :)

Előzmény: SirAlo (38979)
SirAlo Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38981

Korulmenyesnek nem korulmenyes csak sokba kerul kulfoldre az utalasi koltseg, belfoldon nincs ilyen problema

Előzmény: kefe78 (38980)
kefe78 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38980

jájj, utalni egy számlára ennyire körülményes? meg ennyibe kerül ? Sajnos, vagy hál'istennek próbálom magam távol tartani ezektől :S

SirAlo Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38979

Van csak ehez nekik is regisztralva kell legyenek a paypalra, nem tudom mennyire lesznek rugalmasak :D

Előzmény: elodsson (38978)
elodsson Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38978

Na, hát az jó, akkor mégis van egyszerűbb megoldás! Hajrá, új maskara! :D

Előzmény: SirAlo (38977)
SirAlo Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38977

En mar irtam nekik e-mailt hogy paypalon nem-e lehet fizetni, ott csak minimalis dijjat kell fizetni kezelesi koltsegre, remelem beleegyeznek, mert ha nem szerintem nincs mas lehetosegem

Előzmény: elodsson (38974)
elodsson Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38976

De, próbáltam egyeztetni, és sikerült is, de attól a bankok nem dolgoztak olcsóbban. Úgyhogy vissza kellett mondanom, és csak azután akadt ez a barátom, vagyis már megvolt a barátom, csak akkor derült ki, hogy jön erre, és még meg is tudja előlegezni. Amúgy Tóth Árpádék eleve ezt a módszert ajánlották, persze, egyébre is nyitottak voltak. Mondom, egyedül a postai utánvételes módszert nem próbáltam.

Előzmény: kefe78 (38975)
kefe78 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38975

esetleg telefonon nem próbáltál eggyeztetni ? (utalás, posta ilyenek, lehet jobb lenne)

Előzmény: elodsson (38974)
elodsson Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38974

Én egy Révész-maskarát rendeltem (ha jól tudom, most grószi és közép méretben vannak készleten). Bár még nem jutott el hozzám, már előre örülök neki. Gondjaim voltak azonban a fizetéssel, ugyanis nem találtam normális lehetőséget rá. Bankon keresztül 25 € kezelési díjat kellett volna fizetnem, Western Unionon keresztül pedig 9 € (annak nem jártam utána, hogy postai utánvétellel mennyi lett volna a ráfizetés). Ha találtál más módot rá, kérlek, oszd meg. Én végül az egyik budapesti barátomat kértem meg, hogy vegye át a címén, fizesse ki előre, jövő héten jön Kolozsvárra, és majd megejtjük a "tranzakciót".

Előzmény: SirAlo (38972)
kefe78 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38973

Ha kajsizni a Révészt, ha kaszabolni kell a SW.

Előzmény: SirAlo (38972)
SirAlo Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38972

Hello, szerintetek meiket vegyem? SMITH & WESSON G10 : ez 6300 ft-ba jon ki

 http://www.military-shop.ro/Cutite-si-Unelte/Bricege/Briceag-Smith-Wesson-G10-Blue

 

Vagy egy Révész bicska 9000ft nekem szállitással: http://www.bicska.hu/shop/kis-maskara-agancs-nyellel-2-

paklival/

 

A Révész kicsit jobban tetszik de mivel kulfoldon vagzok +2000 ft lenne a postaköltség, viszont talán strapabirobb a Révész, bár ki tudja... nem értek annyira hozzá az a gond, kiváncsi lennék a véleményetekre.

elodsson Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38971

Kedves Éltársak II.

 

Ez a másik "kapás":

 

https://www.flickr.com/photos/elodsson/sets/72157646113332761/

 

Igaz, hogy ez nem bicska, de érdekes nek találtam, és szinte ingyen kaptam. Kb. 0,50 €-nyi ára volt (természetesen egyebekkel együtt alakult így a biznisz). Az előbbi Robert Klaas bicska is kb. ugyanilyen árban volt, a barátomtól viszont ajándékba kaptam.

 

Ennél is kíváncsi vagyok, hogy van-e ennek különleges eszmei értéke? Vagy inkább fenessem meg és használjam?

elodsson Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38970

Kedves Éltársak!

 

Ma kilátogattam Kolozsváron az ócskapiacra, és érdekes dolgokat találtam. Megosztanám veletek, mert egyrészt nem bírok eléggé vigyorogni itt egymagamban, kikivánkozik belőlem, másrészt meg véleményt és tanácsot is kérnék.

Ebben a hozzászólásban a legszívemcsücskébbiket osztom meg közülük.

Itt vannak a fotók:

 

https://www.flickr.com/photos/elodsson/sets/72157646113431021/

 

Ezt a barátom találta nekem, első ránézésre nem tűnt nagy dolognak, műanyagnyelű román komcsi gyári terméknek néztem. Aztán a meglevő pengén találtam néhány betűt. A "AAS"-t és a "NGEN"-t ki tudtam venni, és egyből Robert Klaas jutott eszembe. Kinyitottam a törött penge csonkját, és ott virult a teljes felirat: "RobT Klaas Oling Solingen".

Megtisztítottam mosogatószeres langyos vízben, megolajoztam és a szomszédom jóvoltából nem csak telós fotókat, hanem makró felvételeket sikerült készíteni róla.

 

Utánanéztem a Robert Klaas honlapon, ott egy képet tláltam, amin szerepel a többi régi modell mellett ez is, és azt írják, hogy rendelésre elkészítik bármelyiket. ( http://www.robert-klaas.de/manufaktur.html )

 

Lenne kérdésem is néhány.

Vajon milyen idős egy ilyen bicska?

Milyen acélból van?

A markolata ébenfa?

Van-e eszmei értéke?

Vajon ha elküldöm nekik, kiegészítik-e, megreparálgatják-e?

Vajon hülye kérdéseket teszek-e fel? :D

kefe78 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38969

Üdv, szeretném ismét meg köszönni az ötletet. 2 db HVK -t hoztam el, eggyet melózni, eggyet itthonra, kaptak kis polírt, minimális konvex él lett általa, borotva.. . Munkában nagyon jól teljesít, az itthoni pedig ma lefőzött velem egy tortiás vendégséget 5 főre, hús zöldség aprítás volta feladata :)  A konyhai motyónál elképzelhető, hogy az ujjvédő rövidölni fog, használlhatósági okokbó, melósnál rettentően jól jön. 13xx.- huf

Kiválló vétel :)

 

Előzmény: papuba (38862)
Pirx_Pilóta Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38968

Egy szóval se mondtam hogy nem én voltam a hülye. Csak mégis lehangoló volt a dolog, elment tőle a kedvem.

Előzmény: pendleton (38967)
pendleton Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38967

Bármilyen szuper acél hegyét le lehet könnyedén törni ,nem csak a Lidliset ha csavarhúzóként feszítővasként  használjuk.(talán még a drop point  pengeforma bírná egy bizonyos határig .

Előzmény: Pirx_Pilóta (38963)
Pirx_Pilóta Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38966

Köszönöm a felvilágosítást ismét tanultam valamit. Ezért szeretek én szak topikokat felkeresni, nem szégyen a tanulás.

Előzmény: H_G (38965)
H_G Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38965

Nem dísz, könnyíti az elővevését és az ujjak köré csavarva megóv a kés elejtésétől (pl. csónakban).

 

Az AUS-8 nem rossz, középkategóriás acél, de sok függ attól, hol készült. 

 

Előzmény: Pirx_Pilóta (38960)
Precíziós Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38964

Amik a képen láthatóak azokon van a pengén nyitószemölcs, ezeket lehet egy kézzel is nyitni!

Előzmény: Pirx_Pilóta (38963)
Pirx_Pilóta Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38963

Valószinüleg nem jöttem még rá hogy kell. Vagy egyszerűen béna vagyok. Van itthon egy lidl -ös  bicska ilyen zárral, nekem nem megy. Mondjuk azon egész hátul van a gomb. na nem is nagyon törtem magam hogy megfejtsem,  mivel az első alkalommal szinte letörtem a hegyéből vagy másfél centit,  és bár kiköszörültem,  de azóta se használom. 

Előzmény: pendleton (38961)
Pirx_Pilóta Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38962

A 15000 nem betonfal,  de a dupláját nem költeném rá, pont idegrohamot kapnék amikor elhagyom. bár nem jellemző rám,   de öregszem és hülyülök én is , mint a példa mutatja.  

Pontosan tudom hogy mekkora különbség kés és kés között, 25 évig napi  8-12 órában  késsel dolgoztam.  De ahhoz képest a jelenlegi felhasználás csak játék így nincs is szükségem  csúcskategóriára. 

Egy jó középkategória, jó anyagból, ami a szememnek is kellemes.

pendleton Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38961

Ezt most nem értem mi bajod a hátsó zárral és mért nem tudod egy kézzel kinyitni?

Előzmény: Pirx_Pilóta (38960)
Pirx_Pilóta Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38960

A spyderco-t már nézegettem egy haveromnál, nagyon rondának találom a formájukat, és mindegyik lukas, ami azon túl hogy nem tetszik,  még gyengíti is a pengét  legalább is ez a kényszerképzetem van. 

recon 1 nagyon szép forma de az a hátsó zár..... nem tudom kinyitni egy kézzel , pedig az szempont. 

 

Most nézegettem az ontario-t az Ontario Utilitac II Zytel Grooves jönne be formára, és árban is, de nem tudom az AUS-8 milyen anyag. ahogy gugliztam van ahol gyengének, más oldalon a 440C vel egy kategóriának minősítik.  Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megkérdezzem, a lanyard szerepét. jól gondolom hogy csak dísz a késen?

pendleton Creative Commons License 2014.08.02 0 0 38959

Ajánlanám én is szívesen  a COLD STEEL american lawman -t ahogy előttem Falcon Mould éltárs a COLD STEEL Recon -t (mind két darab 'brutál") de nem tudom hogy él e még a 15000FT-os határ,mert bolti áruk a duplája.

Előzmény: Pirx_Pilóta (38952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!