Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.26 0 0 97
Megkaptam, válsazoltam.
Előzmény: Nannics (95)
Sfakutya Creative Commons License 2000.06.26 0 0 96
Mi újság ?? Mindenki jól van ??
Nannics Creative Commons License 2000.06.23 0 0 95
Honnan tudod?!
Most írtam neked levelet, azért ne röhögjél majd nagyon, jó!
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.22 0 0 94
Utánad voltam.
Előzmény: Nannics (93)
Nannics Creative Commons License 2000.06.22 0 0 93
indian!

dumcsiztam a dokival, ma megyek.

udv

Előzmény: Törölt nick (89)
figyu Creative Commons License 2000.06.20 0 0 92
Hello Suzi Quattro es udv a Tobbieknek is!

Szerintem az uszas kiraly:))) Usszal! Amig nincs komoly bajod ussz v. fuss! Egy kis aerobic, kondi biztos nem fog artani - ha esszel csinalja az ember! Nekem ugy tunik, hogy a konditermekbe az izomagyuak vannak kb 90%-ban, akik dobnak egy kis szemes takarmanyt, hogy ne 45 cm, hanem 55 cm legyen a bicepszuk... DE ettol meg lehetnek tok jo fejek, csak nem szabad beszallni az o edzesmodszerukbe, mert az nem normal embernek valo!
Amugy tobb tanitvanyom ott rohogott, amikor hat eve lementem eloszor es a 20 kilos rudat alig birtam el:-))) Azutan meg mindig rohogve, de lesegitettek rolam! Sot, kesobb segitettek felrakni a tarcsakat, igy nekem tenyleg nem kellett emelnem, csak fekve nyomnom. Azutan segitettek a huzodzkozasnal, illetve mindenhol. Szoval mertekkel es esszel mindent amit lehet!
Nem tudom mit ertesz lazitas alatt, de ha nincsenek izmaid, amik megtartsak a tested, akkor nem is nagyon lesz mit ellazitani... Ahogy tesis tanar kollegam mondana: Mozgasban az elet!
Holnap megint megyek uszni:-))) Es raadasul mar meleg is van - Dupla elvezet:-)))

Udv: figyu

Előzmény: Suzi Quatro (85)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.20 0 0 91
Nannincs, tenyleg jobb, ha teljesen le tudsz guggolni, de attol meg elhetsz kurva egeszsegesen es elegedetten. Ha terdserules-mutet utan rehabilitalnak, a legelso es legfontosabb, hogy 0 fokig ki tudd nyujtani es kb 90 fokig hajlitsd be. Abban az intervallumban szuper modon lehet erositeni a lab- es csipoizmaidat es kielegitoen tudsz mozogni.
Az is lehet, hogy pl strechinggel, ellenallasos gyakorlatokkal behajlana teljesen. Szerintem atlagos kozepkoru egyent akar meg angolspargaig is ki lehet lazitani par honap alatt.
Mas kerdes, hogy mi kell az o normalis eletvitelehez.
Pl csipokopassal kinlodo betegeknel neha egesz megdobbentem, mert a terpesze kb 45 foknyi volt es fel se tunt neki.. hogy birt ez pl rendesen szeretkezni, mosakodni (marmint a nonemuek ) ha nem negyedere szukultek be a csipoizuleti mozgasai?
szoval az, hogy neked mi felel meg es mi nem, az teljesen rajtad mulik.
Ha elakad es mozgaskeptelen vagy, akkor komolyan utana kell jarni, egyebkent meg nem felni kell, hanem megprobalni. Nezz meg egy edzest,foglalkozast,orat, ahogy nevezik allj be , probald ki, ha jol erzed magad, akkor csinald nyugodtan.
Ne guggolj , allva ne ugrabugralj es ne csinalj teherrel a nyakadban terdhajlitasokat es talan futnod sem kene. A tobbivel csak javithatsz rajta.
Előzmény: Nannics (86)
Nannics Creative Commons License 2000.06.20 0 0 90
ok.
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 89
Este folytatjuk.
Előzmény: Nannics (88)
Nannics Creative Commons License 2000.06.20 0 0 88
én is.
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 87
Én meg válaszoltam, és kérdeztem.
Előzmény: Nannics (83)
Nannics Creative Commons License 2000.06.20 0 0 86
zsuzsa!

Én tudom, hogy hülyén hangzik, de én tényleg nem tudok egyetlen jógatanfolyamról és gyógytornáról sem. Persze, biztos van még a környékünkön is vagy három, de én ilyenkor félek, hogy na jó, de mi van, ha ez az egyetlen gagyi. Tudom, félelemből semmit nem csinálni nem jó.
Az pedig, hogy nem tudok guggolni, engem is idegesít.

Előzmény: zsuzsa (82)
Suzi Quatro Creative Commons License 2000.06.20 0 0 85
Sziasztok, főleg figyu!

Olvasva a hozzászólásokat jövök rá szép lassan arra, hogy az évek múlásával előjönnek ilyen-olyan problémák, egyre több a figyelmeztető jel, hogy a továbbiakban az egészség védelmét kellene az első helyre állítani életem további részében.

Nagyon erős késztetést érzek - és remélem, hogy a sok hátráltató és visszahúzó tényező ellenére meg is valósítható -, hogy önként és dalolva tegyek ennek érdekében lépéseket.
Szeretném elkerülni, ha lehet ugyanis azt az állapotot, amibe figyu belekerült (sz@r lehet).

Segítségetekkel, alkalmazva az itt felcsipegetett infot, megpóbálok :) 1-2 órát "lazítani". Az eredményt, érzéseimet, ha érdekel majd megosztom Veletek.

Suzi Quatro

Nannics Creative Commons License 2000.06.20 0 0 84
Sfakutya!

Elolvastam, köszönöm, és válaszoltam is rá!

Előzmény: Sfakutya (80)
Nannics Creative Commons License 2000.06.20 0 0 83
Köszönöm szépen, válaszoltam is rá, de én kilencig munkáslánka vagyok! Sokat kérecckedtem el a vizsgáim miatt, és mos már nem engednek!!!
Előzmény: Törölt nick (79)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.19 0 0 82
Nannincs, az izuleti bantalmaknak par kiveteltol eltekintve ez a jellemzojuk.
Karbantarthatoak, de csoda nem fog tortenni.
Ha van amikor nem faj, akkor az nem olyan veszes.
Mondom neked, en tavalyelott elmentem aerobikra, ahol eleg sokat kellett guggolni. Napokig nem birtam lefele menni lepcson utana, pedig rendszeresen mozgok.. Engem idegesit, hogy nem tudsz leguggolni, bar anelkul is meg lehet lenni.
A terhelesmentes mozgatas ( amikor nem a teljes testsulyoddal terheled ) mindenkeppen hasznal neki, mert az olyan, mint a csapagynak az olajozas.

figyu, a gyogytornat csak egyszer kell megtanulnod...
jogatanfolyam sincs ? streching sincs? vicc... :-(

Előzmény: Nannics (68)
Sfakutya Creative Commons License 2000.06.19 0 0 81
Figyu !

Gratulálok, hogy elmentél úszni. Nem baj, ha nem úgy úszol, hogy szépségdíjat nyersz, a lényeg, hogy erősítsd az izmodat. A kúrán meg jól figyeld meg a tornagyakorlatokat és ha lehet vetesd is fel magnóra és határozd el magadat, hogy minden nap 20 percet szánsz magadra. Ha gyógytornászhoz jársz az csak a pénztárcádat laposítja. Persze eleinte szükség van rá, hogy tudd mit lehet, ill. kell tornáznod, de hosszú távon úgysem lehet gyógytornászra támaszkodnod. Én nem hiszem, azt amit a kopasz indián mond, hogy a gyógytornásznak csavargatnia kellene az alkatrészeinket. Attól a beteg izma úgysem erősödik.

Előzmény: figyu (78)
Sfakutya Creative Commons License 2000.06.19 0 0 80
Nannics !

Küldtem, egy e-mail-t, olvasd el !

Előzmény: Nannics (74)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.19 0 0 79
Nannics, ott van neked mail. Menjél érte. Csütörtök reggel 8-ra van időpont.
Előzmény: Nannics (74)
figyu Creative Commons License 2000.06.19 0 0 78
Szia Zsu!

Nem ukrajnaban lakom, de majdnem... Dunantul, lepusztulo (ex) banyavaros, stb. Legutobb a gyogytornasz szabadsagon volt... harom honapja... szoval lehet, hogy van, de senki nem latta! Majd a gyogyfurdo utan felderitem a terepet, meg amit lehet magamtol is elvegzek. :-)))

Udv: figyu

Előzmény: zsuzsa (64)
figyu Creative Commons License 2000.06.19 0 0 77
Szia Kopasz Indian!

Jok az eszreveteleid! Baaaarrr... :-) Az utolso mondat szoget utott a fejemben:
"Szeptemberben majd viteted magad, ha másként nem megy. Innen nézve, úgyse fogod kibirni, hogy ne." Honnan tudod te ezt? Csak nem ismerjuk egymast? Esetleg a fonokom beepitett embere vagy, aki arra jatszik, hogy akkor is dolgozzak, ha beledoglok? :-)))))))) Na jo, ez csak poen volt, de tenyleg rohadtul hianyzik a gep, a net es hasonlok, de nem vagyok fuggo:-))) A kolkok sajnos igen, de baromira nem tudom oket ravenni, hogy mozogjanak, kondizzanak, usszanak - es meg az en peldambol sem tanulnak... Na, majd szeptemberben ujra kezdem az agymosast, mert szep dolog az internet, meg az mp3 es a delphi - de az egeszseg fontosabb.

Udv: fugyu

Előzmény: Törölt nick (63)
figyu Creative Commons License 2000.06.19 0 0 76
Szia Sfakutya!

Koszi a biztatast! Ma eppen ramfert... Reggel iszonyatosan szarul voltam, ugy ereztem mindennek vege, sz@r az egesz... Azutan felholtan elmentem uszni - es tok jo volt:))) Tenyleg jo az uszas! Ma mar elveztem is, pedig csak labtempo volt, meg fogasvaltas. Viszont egyre gyorsulok, mar vizet sem nyelek es az orromba sem sok jut:-))) Szoval ma elveztem:-) Remelem a gyogyfurdo is hasonlo lesz - sot inkabbbbb jobbb:-))) Ugy legyen! Koszi!

Udv: figyu

Előzmény: Sfakutya (57)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.19 0 0 75
Akkor este felhívom. Utána mél. De nem lesz korán, mert dógomvan.
Előzmény: Nannics (74)
Nannics Creative Commons License 2000.06.19 0 0 74
Hát, tényleg nem tudom, hogy mivel hova kell menni. Ajánlottak már egy helyet, de ott fizetni kell, ami nem lenne nagy baj, ha lenne pénzem.
Ha tudsz ajánlani valamit, valakit, akkor én annak nagyon örülök!
Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.19 0 0 73
Akkor megkérdezem a kedves barátomat, aki volt oly szives, és néhány ismerősömet grátisz "kuruzsolta". A SEB-en dolgozik, leánykori neve SOTE. Ha valaki, akkor ő útnak tud indítani. Azért rá gondolok, mert nem az a fajta, aki hajlandó csak úgy orvosi kezelésre, megfontolja, hogy mikor muszáj, mikor nem. Szerintem ott jó kezekben leszel, magam vagyok ráa referencia. Ha tudok valamit, akkor beírok ide, és kapsz egy mailt.

Úgy látom, nem nagyon tudod, hogy hol tudnának valamit veled kezdeni.

Előzmény: Nannics (72)
Nannics Creative Commons License 2000.06.19 0 0 72
Igen, Pesten lakok.
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.19 0 0 71
Pesten laksz?
Előzmény: Nannics (70)
Nannics Creative Commons License 2000.06.19 0 0 70
Aszem tényleg elmegyek, csak erőt gyűjtök. És honnan derül az ki, hogy kullancs-e? Amúgy nekem 5-6 éve volt kullancsom, azóta nem.
Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.19 0 0 69
Nanincs, ezzel lehet vacakolni, de ennek csak egy eredménye szokott lenni, mint a viccben. - Limbilimbi? Le kell vágni? - Áá, leesik az már magától is. Jobb lenne, ha elvinnéd azt aa térdet egy szakszervízbe. Szerintem gyári cseredarab nincs, és kezeletlenül csak romlik az állapota. Később még szarabb lehet a dolog. Szembenézni.
Előzmény: Nannics (68)
Nannics Creative Commons License 2000.06.19 0 0 68
Kedves zsuzsa!

Hm, szerintem az ember elég sok dolgot elvisel, én is elviselem ezt a fájdalmat, de nem jó. Néha nagyon fáj, néha egyáltalán nem érzem. Amikor fáj, akkor persze úgy érzem, hogy rosszabbodott.
A többi tanácsot: úszás, bicikli köszönöm.

Előzmény: zsuzsa (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!