Keresés

Részletes keresés

tech-pro Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12059
Az én Ponderosám még picurkaaaaa.......



pondi
Előzmény: calamondin (12058)
calamondin Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12058
Szia Józsi !Nagynehezen elkészültek a képek,remélem fel is tudom tenni.Ime:c.chironia orangeloc.aurantium folis var.A nevek pedig:C.chironia /orangelo/,C.aurantium /folis variegatis/,C.hystrix,C.ponderosa,C.s./folis variegatis/"tarocco",M.australasica.25-fajtát kértem,de a többit csak tavaszra tudja beszerezni.Nem baj,ezek is nagyon szépek.A C.ponderosa-nak akkora termése van,hogy a sulyától megrepedt az ága.c.s.folis var.taroccoM.australasica
Előzmény: Törölt nick (12057)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12057
Hurrá.Várjuk az infókat.Remélem gyönyörűek.
Előzmény: calamondin (12055)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12056
Szervusz.Ilyennel még nem is találkoztam,hogy így is lehessen vásárolni!De szerintem be fog jönni neki.A Japán naspit én is a ház falához közel raktam le.Itt ha gáz van talán jobban is tudom védeni.
Előzmény: ragusa. (12054)
calamondin Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12055
Szia Józsi!Reggel 7-kor megérkeztek a növények,személyesen a Tira Máriusz hozta fel szem.gk.-val.Majd este,ha a Demeter felugrik kibontom a csomagot,és teszek fel képeket.Hat fajtát kaptam.Üdv.Attila
Előzmény: Törölt nick (12053)
ragusa. Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12054

 IGEN Jozsefh2 neked irtam )))

 ÓÓ ha kozelebb laknek en is szivesen  elmentem volna ha csak nezegetni is ))))

Na en sem tudtam volna ugy eljonni onnan hogy ne vegyek valamit .

 

 Verbeli kereskedok! latni a kepeken )) valoban lehet a kisembernek is vasarolni . Nalunk szokatlan meg ez  a hozzaallas. Majd megszokjuk.

 

 Itt ez fagyos videk, de majd igyekszem a hazhoz kozel ultetni a japannaspolyat.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12051)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12053
Nem számviteli oldalról közelítettem.Megnézni/ha mód van rá/és beszélni kell vele.Ha
tetszik.Ha nem mást kell keresni akinek a számlája tetszik.
Előzmény: tech-pro (12052)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12052
"Az árak ÁFA nélkül értendőek"

Ez a trükk már kb. 15 éve kiment a divatból. Érdekes, hogy még látni ilyet.
Előzmény: ragusa. (12050)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12051
Nekem írtad?Hát lenne mire költeni!De a Máriusz azért jó mert-jelzi is-,mert azokra is gondol akik nem villájuk melegházába vásárolnak.Annyit kell csak tenni,hogy mit is szeretnél és kb.milyen árkategoriába!Utána néz és általában azt írja vissza hova akarod küldetni!Én egy C.hystrix egy Chironja és egy C.medica"Etrog"növény tulajdonosa lettem így.Kalap le.természetes ha valakinek módja van olyan kész növények árát állni azt is szállít.
A japán naspolya itthon/második/kinti telének megy neki kertemben.
Előzmény: ragusa. (12050)
ragusa. Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12050

http://mariuszkert.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=24&lang=hu

 

 NA? en is ellatogattam a Mariuszkertbe ...

virtualisan .))))

 HÁÁt nem semmi  elhiszem hogy jolerezted magad ven)))Jozsefh)))

 Nem soroltad fel mit cuccoltal onnan ..a zsebed tartalmat mire cserelted.

 .)))

 Erdemes volt ide benezni igy ertekelem , JOL felertekelem a japannaspolyamat ami majdnem 2m magas fa . Jovore kiultetem lesz ami lesz vele.

Floo2 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12049
Íme a két narancsfa, amik eladóak!
Szemzéssel készültek.
Zala megyében, Nagykanizsa mellett vannak!
Legközelebb hétfőn leszek gépközelben, majd akkor tudok válaszolni az esetleges kérdésekre.
Az érdeklődők inkább az emailban írjanak!
Köszönöm!
tech-pro Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12048
Szia!

Fuzáriumra gyanakszom. Ami baj. Nem is kicsit.

Először is rizómáig le kéne vágnod az egész növényt. Ez azért szükséges, hogy megnézd, hogy van-e barna gyűrű a metszlapon. Ha barna gyűrűt látsz a metszlapon, akkor sajnos nem megmenthető a növény. Ha szép zöld a metszlap, akkor ásd ki az egészet a földből, szedd szét a gyökérlabdáját, nézd meg a gyökereket, ami rohadt, azt vágd le, a rizómáról is vágd le a rohadt részt, ha van, aztán ami maradt, azt fürdesd meg FUNGURAN-OH 50 WP 3 ezrelékes oldatában, utána ültesd be teljesen új közegbe, és amibe megfürdetted, azzal locsold be a földjét, és utána imádkozz, hogy kihajtson.
Előzmény: Gonoszka2 (12046)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12047
Csurog a nyálam!Nem tudom honnan tudod,de jól tudod!Magában egy "jó"velőspacal
az sem semmi.De erdei gombával az valami fantasztikus lehet.
Előzmény: főszakács69 (12045)
Gonoszka2 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12046
 

Sziasztok ismét SEGÍTSETEK KÉRLEK - képek az előzményben

 

tavaly ősszel kaptam egy banánpálmát, és akkor be is jelentkeztem itt nálatok.

 

A nagy tövön már 8 levél volt, a "gyerekei" - 3 van, az is 25 centisre nőttek, gyönyörű szép volt, citromtápot, langyos vizet kapott.

 

2 hete elkezdődtek a bajok. Sem helyet sem locsolási technikát nem változtattam mégis a következő látvány tárult elém.

 

A nagy pálmának csak 2 levele van, az új levelek még cska félig nyílnak ki, máris sárgulnak, száradnak.

 

Mutatom a képet. Mi baja a pálmámnak? A "gyerekei" szárán nem, de a nagy tövön fehér penész jelent meg.

 

Előzmény: Gonoszka2 (12015)
főszakács69 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12045
Szia---irigyellek a Máriuszért-----de csak hogy Te is irigykedj= ma erdeigombás-velős pacalt főztem-ettem---tudom hogy Te sem vagy ellenzője eme ízorgiának-----Üdv Robi
Előzmény: Törölt nick (12043)
zümkobold Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12044
Szia!

Én egy éve kezdtem citrusok nevelésével, tartásával foglalkozni.

Engem érdekelne az eladó citromfák egyike. Mennyiért adod el? A télálló vadcitrom és a kis leanderek is érdekelnek.

Csak az a problémám, hogy Soprontól egy kissé távolabb Bp mellett lakom. De talán sikerülne megoldani valahogy a szállítást.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12043
Szia Robi.Rohadt egy dolog ez a teleltetés.Képzeld el ilyen vénen mint én.De nem bírtam ki,hogy tegnap ne döngessek le Balatonalmádiba.A Máriusz kertészetbe:Hát
marhára nem bántam meg.Állati jó hely.Cuccoltam is.
Én garázsban nem kell,hogy teleltessek csak:teleltető,mosókonyha,padlástér és engedéllyel lakás/feleségem engedélye/.Itt sehol nem megy 0alá.A leánderekhez meg/hál Isten/nem értek.
A tavaszt azt értetted?Úgy kell számítanod,hogy magom nincs,de kész a Tropusi paradi
csom dugvány és ha a kis Barbadoszi megmarad akkor indítom a dugványozást!
A digynát azt indítottam a másik két ismeretlent/de elolvastam/meg betettem a frigoba.
A pawpaw+jujuba növendékek még kint vannak a kertben asztalon.Még a levelük sem hullott le.Ha majd szigorodik az idő=mosókonyha.
Szia:Jóska
Előzmény: főszakács69 (12038)
231 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12042
Üdv mindenkinek!Nagy növény barát vagyok,sikerült egypár citromfát dugványozni,amik termőre is fordultak,de már nem férnek el télen a teleltető helyükön,amiket elajándékoztam kicsi korban az ismerőseimnek,azokat sikeresen kinyírták,van jelenleg 5db 1m- es,normál citromom,termő,amiket fájó szívvel,de eladnék,de nem tudom mely módon,fórumon tegyem.kb 4-5 sek.
Sopron környékéről vk.
Adhattok ötletet,tanácsot!/bana@citromail.hu/
kicsi leandereket,télálló vadcitrom csemetéken ingyen adnék bárkinek,aki gondját viseli.
tech-pro Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12041
Az Eugenia?

Sikerült, már el is cseréltem Gran Nain banánra.
Előzmény: mediterránkert (12040)
mediterránkert Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12040
Szia!
Sikerült a sz.cseresznye?
Előzmény: tech-pro (12039)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12039
Apám kertész.

Most, hogy nyugdíjba ment, már nem tudok szerezni komoly cuccokat per pill.

A főnökük által még I-est is tudtam szerezni, pl. Pyranicát. Az is durva cucc, az úgy leküld mindent, hogy hónapokig nem jön vissza rá semmi.
Előzmény: gáborke (12036)
főszakács69 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12038
Helló---itt vagyok ragyogok---úgy van ahogy írod -barbadoszi cseresznye és trópusi paradicsomfa- a tavasz az nagyon jó lesz. Hát becuccoltam--dugig lett a kamra és a pince--pedig minden évben megfogadom hogy semmi többet dehát mindíg akad egy-két megkívánt növényke aminek nem lehet ellenállni. Az 1 és 2 éves konténeres paw pawokat mikor vigyem be? Még egy buta kérdés---sokszor kerül szóba az hogy fűtetlen garázs--gondolom ez egy házon belülire értendő ahol nemigen fagy meg --az enyém különálló építmény ha kint -16 van bent -10 gondolom ez nem a legideálisabb semminek--de most egy nagy leandert muszáj itt hagynom--200 literes hordóba túl nagy már lesz ami lesz. Nekem nagyon bevált az a dolog hogy lomtalanításkor összeszedem a kirakott műanyag hordókat még az olajost is ki lehet pucolni --fent körbevágom hogy maradjon 2 fogantyú is --nagyon bírja a kiképzést ha a szél feldönti se törik egyből mint a legtöbb másik. Szia Robi
Előzmény: Törölt nick (12035)
gáborke Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12037
A normál levélhullás a régi leveleket érinti, és sárgulva, kivilágosodva hullik le. Ha a levél barnán hullik akkor általában tápanyagprobléma vagy gomba.
üdv
Előzmény: vadkörte (12032)
gáborke Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12036
Hát igen Vertimec mindent ver, én már csak az használom, még maradt jövőre aztán el is fogy nekem is.
Tényleg te ne nem tudsz szerezni II. kat-os növényvédőket tech-pro?
Előzmény: tech-pro (12034)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 12035
Robi!Válasz?
Előzmény: Törölt nick (12021)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12034
Akkor az valszeg takácsatka. Az ellen a Vertimec 1,8 EC a legjobb, de az sajna II. kategóriás.
Előzmény: vadkörte (12033)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12033
Na, megint tanultam valami újat. Köszi. :o) Mondjuk akkora hordót nehéz lett volna kerítenem (persze tudom, semmi sem lehetetlen), amibe az egész növény belefér cserepestül, mindenestül. Merthogy még a földjén is ott voltak a pókhálók.
Előzmény: tech-pro (12030)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12032
szia,
szerintem a tiéd még belefér a 'normál' levélhullási kategóriába, ha minden más rendben van, én nem aggódnék. Igaz, citromfával történt (és majd a tapasztaltabbak kijavítanak, ha a kumkvatnál nem ez a helyzet), de egy ismrősömnél előfordult, hogy minden levelét elhullajtotta a citromfája a tél folyamán, tavasszal meg vígan hajtott. Sajna az enyém egyértelműen beteg, a levél- és ágbarnulás legalábbis ezt mutatja.
Előzmény: Karlina (12031)
Karlina Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12031
A kumkvattal kapcsolatban teljesen meg tudlak érteni, mert ugyanebben a cipőben járok. Az enyém is tele van gyümölccsel és egyre csak dobálja a levelét. Amíg szép napos idők voltak kint volt a szabadban, utánna éjjel be nappal ki. Amikor  jött az esős idő kb. két hete betettem a téli helyére (12-14 fok körül ablak előtt) ekkor kezdte dobálni a levelét, majd megállt. Közben jöttek múlt héten a szép napos meleg nappalok és napközben újra kitettem eset be, ekkor megint nagyon el kezdett hullni a levele. A gyökere nálam is egészséges, nem locsolom, gyümölcsöt csak 1-2-t dobott le. A többi citrusommal egyforma körülményeket kap és csak egyedül  neki hullanak a levelei. Most már békén hagyom, ha kipusztul akkor is, de azért reménykedem, hogy most már csak megállapodik és elalszik végre.
Előzmény: vadkörte (12028)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.20 0 0 12030
Az elgázosítós módszernél a Force a tuti, mert az brutálisan párolog, és nem szívódik fel a növénybe.

Bezacsizod a növényt, de úgy, hogy menjen a zacsi alá valami tálcaféle, amire rászórsz egy rakat Force-ot.

De ez atkáknál nem műkszik, mert az nem atkaölő.

Ha atka, akkor hordót tele vízzel, bele egy "kis" Sanmite literarányosan, növényt belemárt, hogy teljesen elfedje, elszámolsz 100-ig, és jöhet ki. Amelyik atka azt túléli, az megérdemli, hogy ott legyen.
Előzmény: vadkörte (12029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!