Keresés

Részletes keresés

TaylorH Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4693
Sziasztok!

Csak véletlenül keveredtem ide, de a sok hasznos info miatt képtelen voltam több órán át felállni a gép elöl.
A tótvázsonyi laktanyáról kerestem infókat, és nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül a `hóbortommal`
Ott teljesitettem sorkatonai szolgálatot 1991-92 ben, és charlie21 és bayzs képei, igen kellemes emlékeket hoztak felszinre. (ezuton is köszönöm Nekik)
Ha esetleg tudtok még képeket, azokat nagyon megköszönném.
Az esetleges kérdésekre is szivesen válaszolok, amikre még emlékszem.
Bejárat elötti emlékmü
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4692

 

 helló!

 

 A laktanya amire utalsz arról irtam.

Az iparivágány  az egyik üzemanyagtelepre futott be (K, vagy B már nem tudom)

itt kerozint v. benzint tároltak hatalmas földkupacok alatti tartályokban.

A két telep csővezetékeken összevolt kötve egymással.

Előzmény: bodrostomi (4691)
bodrostomi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4691
A reptér melletti laktanyáról, valamint a hozzá tartozó ip. vágányról tudsz valamit?
Előzmény: Törölt nick (4690)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4690

 

 Helló!

 

 Egy kis információt tudok adni Mezőkövesd rep.térről ill. a laktanyáról.

 A reptér az sajnos tényleg úgy néz ki ahogy a fényképeken is látszik, akkor sem volt már sokkal jobb állapotban amikor én ott voltam sorkatona (1989-90-ben).

Bár akkor még megvoltak a bevezető és horizont fények valamint megvoltak és működőképesek voltak az adóházak is. Keresztes "közeli" és "távoli" adóház ill. Kövesd "közeli" és "távoli " adóházak. A "közeli" adóházakban még állandó személyzet is volt, az volt ám az igazán jó élet.

A "távoli" adóházakat csak repülésiesemény idején látogattuk, de mire kiértünk az adóházhoz és bekapcsoltuk az irányadót az érkező helikopter már le is szállt.

Ezeket az adóházakat aztán később teljesen lebontották.

 

A laktanyáról röviden annyit, hogy területileg Mezőkövesd és Szentistván nevű település között található.

1990 nyaráig vegyesen voltak itt oroszok és magyarok is.

Az oroszok valamilyen karbantartó alakulat lehettek mert hatalmas földmunkagépeik voltak.

Mi magyarok egy ún. FRISZ század voltunk (Földi Repülés Irányító Szolgálat),

Kecskeméten és Börgöngön voltun kiképzésen. de mivel repülés nemigen volt ezen a reptéren így mi is szép lassan őrkutyák lettünk. Őriztük ,állagmegóvtuk a laktanyát,a repteret, a K- ill. B-telepet (kerozin ill. benzin). Később kb. az állomány felét átvezényelték Tököl-re.

Egyszer  leszállt a reptéren egy szlovák felségjelű gyakorló katonairepülőgép, na akkor volt szerintem a legnagyobb nyüzsgés a laktanya életében, jöttek a fejesek helikopterekkel. A kisgép állitólag itt körözött össze-vissza légtérben mert állítólag eltévedt, meglátta lent a betoncsíkot, leszállt szépen. Állítólag őt nem nagyon látta senki a levegőben.

Utolsó parancsnok ha jól emlékszem, Kelemen József őrnagy.

Előzmény: charlie21 (4275)
uselessjunk Creative Commons License 2007.08.24 0 0 4689
Szerintem Tótvázsonyra gondolsz. Olvass vissza, ki lett vesézve a téma.

UJ
Előzmény: S.C.Gio (4688)
S.C.Gio Creative Commons License 2007.08.23 0 0 4688
Sziasztok!Nem régen tudomásomra jutott egy volt katonai bázis amit ma is nagyon szigorúan őriznek a veszprém és tapolca köztötti főúttól jobbra fent a hegyen állítólag még a berendezetten ott hagyott panel lakások is láthatóak.A bunkerről azt hallottam h 7 emelet  és h nukleáris tölteteket tároltakbenne ezé az alsó szinteket teljesen elzárták. Régen 5 kerítés védte abból kettő áram alatt.Tudna erről valaki felvilágosítást adni v egyátalán h létezik e?(nem a Hajagra gondoltam)Köszönöm!
Volt tüzér Creative Commons License 2007.08.19 0 0 4687

Ha itt egy kicsit alaposabban olvasgatsz, biztosan megtalálod a választ is.

Egyébként 2. h.lé. ho. harcálláspont, 105. h.lérak. e. harcálláspont, Rt. z. vezetési pont. A laktanyaszerű dolog meg az Rt. z. (kicsit régebben volt az Rt. ezred is) laktanyája volt.

Előzmény: Nihil1965 (4686)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 4686
A héten voltam Lillafüreden és ott is üresen áll egy szerintem volt honvédségi objektum . Mi volt ott?
sweethome Creative Commons License 2007.08.17 0 0 4685

Igen, hatalmas a terület. Becslésem szerint vagy 6x5 Km lehet.

Most már szigorúan őrzik, szerintem ismerettség nélkül nem is érdemes próbálkozni a bejutással. A fedezékek ajtaját folyamatosan cserélik le, már csak pár darab van eredeti állapotban. Egyébként gabonát/kukoricát tárolnak bennük. Találkoztam bent motoros és quados őrjárattal is.

Ha jól tudom, a mostani hétvégén lesz ott valamilyen gyorsulási verseny. Ilyenkor be lehet menni hivatalos keretek között.

 

 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4684)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.17 0 0 4684
Voltam ott en is, hatalmas bázis.
Sikerult bevinni egy Simsont, azzal sikerult korbemotorozni, bar akkor meg nem tudtam , hol voltak a "nemak", akkor azt is megneztem volna.
Előzmény: sweethome (4683)
sweethome Creative Commons License 2007.08.16 0 0 4683

Kunmadaras.

Az előbb lemaradtak a képek. Íme:

 

 

sweethome Creative Commons License 2007.08.16 0 0 4682

Kunmadaras

 

 

nagypolc Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4681
azért ez nem gyenge hól lehet esmit látni hozzánk legközelebb????????
nagypolc Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4680
ja......
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.15 0 0 4679
ez még nyitva van?
Ez fennt van a tetején?
Előzmény: nagypolc (4678)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4678
itten lehet bejutni
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4677
Szovjet Bars bázis, Varsoi szerzödes radioösszekötttest biztosíto, atomtamadas ellen is vedett troposzféra rádioallomasa.
A bejuttást taglalta valaki mostanában , olvass vissza.
Előzmény: XXX Barby (4676)
XXX Barby Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4676

Érdeklődni szeretnék h mi volt ott fenn a Középső-Hajag hegyen mekkora volt az a földalatti bázis?

Mára már mondjuk nem sok látszik belőle. Hol lehet lemenni oda? 

Válaszát várom!

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.14 0 0 4675
ugy nez ki behalt a topic...
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.13 0 0 4674
Bár nem kihalt:

http://repulonap.hu/airshow/rovatok/hu/2003/
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.13 0 0 4673
Még egy homepage a "Rozsakerthez"-ez volta fedöneve a kormánybunkernak.
http://www.dienststellemarienthal.de/
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.12 0 0 4672
Ha elkezditek keresni, a Google Earth-en, elmondom nehéz lesz...Azeléby hogy egész Bonn jól kivan takarva...+a környék is.
próbáljátok meg megtalálni, ha nem megy segítek.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.12 0 0 4671
Itt van egy kis csemege, németül tudoknak, ez is beleillik a kihalt laktanyákhoz:szóval,
amikor még volt NDK és NSZk,
akkor kitalálták hogy legyen a kormányzatnak Bonntól nem meszzire (20 km) egy saját bunkerje, ami atombiztos is+majdnem az összes minisztérium be tud költözni, ha bagy baj lenne.
Elképzelhetö, hogy Magyarorszaágon is van ilyen(a dimenziók a bunkernak gondolom másabbak), de hogy hol van, lehet,mindenki hallgat.
(Tippem szerint: Jobbágyi, pszzt).Szóval itt van a homepage, de el kell mondanom sok kép róla, és a valóságban nagyon nehéz megtalálni, voltam ott, az egyik bejárat gyermekjátszótér!!!!!!!!!!!!, fenttröl, Google Earthel ezért nehezen beazonosítható.
http://ausweichsitz.de/
Előzmény: nagypolc (4670)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.12 0 0 4670
sziasztok ,,,,mi van veletek???? kéne nekem ha tudnátok mondani valami oldalt vagy galleryt  ahol  vagy amiben megtalálható a hidegháborús cubában lévő vagy nem tudom (lévők) rak silók  atom bunkerok ....
Tatu72 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 4669

Szia nagypolc!

Cserépfalu nincs magántulajdonban?Mintha valaki régebben azt írta volna.

Előzmény: nagypolc (4668)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.07 0 0 4668
sziasztok , tatu köszi az infót de elég sok helyen jártam már beleértve tardonát is szerintem a annyira azért nincs egybe ...  de ha épebb rak objektumot akarsz látni (persze ha még nem voltál ott) nézd meg cserépfalut még nem hortták  lopták szét az egészet:::
Tatu72 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4667

Nagypolc!

Képeket az április 16., április 30. és május 1.-ei hozzászólásaimnál találsz.

Tatu72 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4666

Szia nagypolc!

Idén májusban én is jártam Pingyomon. Az ottani őrrel én is beszélgettem egy kicsit

és engem sem engedett be hogy szétnézzek,így sajnos csak a kaput tudtam lefényképezni kívülről. Ezt egyébként akkor megírtam a "Légvédelmi rakéták Magyarországon" topicban. Van Tardonán egy öreg ismerősöm aki az ottani lérak

osztálynál szolgált anno, és ő mesélte hogy Pingyomra ládákban szállították az új

rakétákat és ott végezték a készreszerelésüket.  Az őr akkor engem is Nyírtelekre

irányított engedélyért. Ha a veszélyesebb, engedély nélküli bejárást választod akkor

szerintem kóborolhatsz egy darabig az objektumban mert állítólag 130 hektáros területen fekszik. Viszont ha tényleg egy érdekes helyet akarsz látni menj el Tardonára. Én áprilisban és májusban is voltam ott,szerintem érdemes megnézni. Kazincbarcikától nem messze van. A volt hadműveleti területre szabad a bejárás.

Majdnem az összes épület áll még,az óvóhelyek is megvannak,csak a TZM fedezékeket hordták el. A légvédelmi rakétás topicban ezeket is megírtam február vége május eleje táján,és jópár képet is raktam fel.Visszakeresheted őket. Ha érdekel a dolog írhatok róla bővebben, és százegynéhány képet is csináltam a területen.

                                                                                          Üdv. Tatu72

 

Előzmény: nagypolc (4662)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4665
A laktanya még megvan...
Előzmény: Törölt nick (4664)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4664
Sziasztk!

Véltlenül nem tudjátok a Petőfi laktanya a külsőváci úton megvan még.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.08.02 0 0 4663
Én is csak azt mondom mint Volt Tüzér, ne menj oda, ha meg örzik, felesleges, a baj ugyis jon magatol.
Van annyi elhagytott objektum böven az országban, megértem aggállyodaat, azokat vagy szétverték már, vagy visszakövetelte a természet, ezért nem sokat látni belöle.
Előzmény: nagypolc (4662)
nagypolc Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4662
sziasztok , hát elég sok helyen már jártam de pingyomon még pont nem .remélni,,, nem remélek tölle semmit de ezt is nagyon szivesen betenném a fényképtáramba végülis csak ennyi .... elvégre ez is egy kihalt katonai objektum a régmúlt emléke..ezsem maradhat ki a megörökitésből...iesmi objektumok úgysem lesznek soha többé. 
Volt tüzér Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4661

Pingyom csak most tartozik Nyírtelekhez, de csak őrzés szempontjából. 1989-ig a 105. honi légvédelmi rakéta ezred technikai osztálya volt. Megalakuláskor (mivel az osztályoknál csak minimális számú rakéta volt, itt történt a többi rakéta kiszolgálása, tárolása. Itt tárolták az osztályok technikai eszközei kiszolgálásához szükséges eszközöket is, pl. daru. Később az osztályok is kaptak darut, a kint levő rakéta mennyiséget kiegészítették 3 javadalmazásra, így Pingyom már csak minimális (24 darab?) rakétát tárolt. Viszont továbbra is itt történt a rakéták mélyebb kiszolgálása. Ugyanis a kis szintű kiszolgálást az osztályoknál végezték.

Pingyom egyébként még jelenleg is katonai objektumnak minősül, ennek megfelelően őrzik is. Azt egyébként nem tudom, mit remélsz a bejutástól. Vannak bent különféle kiszolgáló épületek, amik közül a legjellegzetesebb a rakéta tároló épület és a szerelő csarnok. Az egyik leginkább egy bazi nagy garázsra hasonlít, a másik meg egy jókora műhely, még macskadaru is van a plafonon. Vannak még bent más épületek is, amik különféle raktárak voltak. Némelyik körül csináltak egy földhányást.

Ha mindenáron be akarsz menni, akkor számolj azzal, hogy belerúgnak a seggedbe, vagy egy éppen ráérő kutya fog beleharapni.

Miért nem keresel inkább olyant, amit már nem őriznek. Ott van például Börgönd. Ott nyugodtan lehet mászkálni, mióta különféle barmok felrobbantották, azóta a kazánház kéménye sem dől rád. Ott ugyanolyan jellegű alakulat volt, ráadásul még repülőteret, közepes rakéta tüzelőállást, és hadsereg harcálláspontot is találsz.

Előzmény: nagypolc (4659)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4660
Pingyom tetö olyan volt, mint Kaposváron a Füredi 2(mozgó rakétatechnikai bázis) volt azt hiszem.
A pingyomon végezték el az összes borsodi tüzrendszerhez tartozó rakéta kisebb beszabályozását+tárolását +javítását.
Úgy tudom, hogy Nyírteleken csinálták a nagyjavításokat amit csak ök tudtak az országban, ez még +ban kiterjedt az uj SZU-bol jövö rakéták átvételére is, és készletezésére is.
De inkább kárdezd a rakétás szakembereket, én a légierönél szolgáltam anno.
Előzmény: nagypolc (4659)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4659
szia,azért kérdezem mert visszaolvastam és azt láttam hogy nyirtelekhez tartozik pingyom, vagy csak tartozott??? az a gondom hogy pingyomra szeretnék bejutni fotózni legálisan de nem tudom kit hivjak ezügyben . az őr azt mondta hogy a hm től kérjek belépést ,léhet hogy megpróbálom.egyébként az őr (érdekes)százados ,főnök  rakéta technikus volt ép ott normális volt dumáltam vele vagy fél órát rakétákról obikról meg stb .na mindegy de nem engedett be.miért őriznek ekkora hévvel egy helyet amit már 17 éve bezártak és romogban hever???bár szerinte még használható lenne az égész ,,,, bár nem tudom mire,,,?na mindegy próbálkozok,ha nem megy jön a terepszinű ruha , bár jobb lenne legálisan körülnézni.ha valamit esetleg tudtok kihez lehetne fordúlni irjátok már meg ,, köszi,,
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4658
atombiztos volt, mert ne lehetnenek a 80-cm-es ajtok.
(ami biztos, hogy a magyar radios laktanyak fedezekeinel, ahol benntalltak a radios autok, ott csak földhanyas volt csarnokkal, ajto nelkül, ahol benttalltak az autok-szakertok szerint ez is eleg egy atomcsapas lökö hatásának kivedesere, ha nem pont fölötte robban a a bomba éppen)...
Az biztos szerintem, nem mekk elekkent dolgoztak, hogy elöször megepitik a betonbunkert, utana meg kiderül, hogy nem fernek be a cuccok, ezert szetverik nagyobbra az ajtokat.(Bar az oroszoknal a katonak kimelesee nem volt szempont soha)
Vagy megepitik es utan ahordjak be az a valoszinubb, de ekkor mar megvan a nagyobb bejarat elöre.
Ezek a Hajag környéki barlangok mindenestre ujakk itt, eddig erröl nem volt szo.
Előzmény: ohrana (4657)
ohrana Creative Commons License 2007.07.30 0 0 4657
nem hiszem hogy hajagon a pirosajtajú tárroló a hiradós autóknak lett volna ,miért őriznének hiradós autókat 80 cm es ajtókkak bezárva ????
Hajagon a nagy ajtók mögött van egy pár méteres rész, mögötte volt egy tolóajtó, annak már csak a sínjei vannak meg (gondolom, zsilipként szolgált), mögötte egy bazi nagy tér. Annak végén egy nagy ajtó, egy másik hatalmas - ám az előzőnél kisebb - terem, ami egy másik ajtóban végződik, ami már kivezet a szabadba, és előtte egy nagy betonplacc van. (Azaz a két nagy terem hosszában átjárható a betonplaccok közt)
Azon gondolkodtam, hogy azt a sok szart, lépcső, tartályok nem hiszem, hogy a kis bejáraton keresztül hordták le (ráadásul egy csomó olyan cucc is kellett lent legyen, a technikai rész, amit nyilván nem lent forrasztgattak össze) Nem a katonák kimélése miatt, hanem ert egyszerűen nagyobb, mint a bejárat.
Valami lift kellett legyen, amivel lehet hordani az anyagot, gondolom én. Vagy az alsó szintnek volt bejárata valahol, ami a környéket nézve nem lehetetlen, tele van barlanggal a környék.

o
Előzmény: nagypolc (4607)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4656

De itt van ez is:

http://www.hmarzenal.hu/

Előzmény: nagypolc (4654)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4655
Előzmény: nagypolc (4654)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4654
sziasztok, gyorsan valaki tudna válaszolni nyirteleken mi van pontosan??és egy elérhetőséget nem e tudna mondani valaki az ottani objektummal kapcsolatban tel szám jó lenne...
M62 265 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4653
Elmentem megnézni, úgyis már rég jártam arra:


Előzmény: kreestof (4651)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.27 0 0 4652
Szia, olvass vissza, meg nézd meg a kep.tar.hu=charlie21 gallériáit
.(Elnézést, ha idegen tollakkal ékeskednék Charlie 21).
Előzmény: kreestof (4651)
kreestof Creative Commons License 2007.07.26 0 0 4651
Hello
Nem tud valaki infot a péceli bunkerről/laktanyáról???
Tudtommal megvették(ki van tisztítva az összes épület, a romok el vannak takarítva, az utat homokbuckával zárták el, ki van rakva a ''Belépni tilos,magánterület,fokozott életveszély'' tábla, állítólag esténként őr vigyáz a területre(mi még nem találkoztunk vele).
uselessjunk Creative Commons License 2007.07.23 0 0 4650
Pl. ebben a topicban, "kicsit" visszább
Előzmény: _ Liar _ (4649)
_ Liar _ Creative Commons License 2007.07.22 0 0 4649
sziasztok, van ötletetek hol kereshetek infokat a Hajagi radarállomásról? milyen volt amikor müködött stb...
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.19 0 0 4648
Sweethome, lehetséges lenne feloldani a zárat a kép.tár.hu-ról?
Megnézném a képtárat ha lehetne.
köszönöm.
hadsz Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4647
Ezek közül leginkább a harmadik lehetőséget tudnám elfogadni,ésszerűen hangzik.Múlt hét csütörtökön egyébként Sweethome kollégával megpróbáltunk utánajárni ennek a témának és lementünk Tabra ismét szemügyre venni a lehetőségeket.Ami biztos,hogy a három tároló közül kettőből tutira nem megy ki semmilyen alagút,ez tisztán látszik a felette levő terepviszonyokból.Sajnos ez a két tároló zárva van...Ami a harmadikat illeti,ebbe be lehet menni /leléptem a hosszát,kb.40m./ ,nos ott akármi is lehet az ajtók mögött,de alagutat valahogy nem tudok elképzelni.  
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4644)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4646
ez a történet nálam is ismert, édesapám mikor katona volt ,ott is elmentek anno tápiószecsöre ,löszerraktárnál megjátszották a dolgot, ott kb 12 km volt az eltérés, és ott is sofört kellett cserélni...
Előzmény: maped007 (4616)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4645
Olvass vissza, volt már róla szó korábban.
Amúgy a többi testvéri országban is volt hasonló létesítmény, mint nálunk.
Előzmény: nagypolc (4643)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4644
Még egy javaslatom lenne a Gránitokhoz:
a második ajtó mögötti verziokra.
-alagut lejarat, tehát vészkijárat-ezt korábban tárgyalétuk.
-oltóviz tüz esetére-ezt is tárgyaltuk
- müszaki helység légkondicionálóval, ami biztosítja a Gránitokban a megfelelö nedvességtartalmat+hömérsékletet az atom robbanofejeknek, ezt anno Kunmadarason dokumenálták is.
nagypolc Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4643
sziasztok ,tudtok e nekem mondani szlovákjában vagy esetleg lengyel országban lévő volt szovjet objektumot ami olyan mint totvázsony,vagy esetleg a gránitok közül valameik ..?? de nem reptér,,
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4642
NEM túl könnyen megközelíthető
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4641)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4641
A tüzoltásnak pont ez a lényege, hogy könnyü legyen megközeliteni.
Előzmény: hadsz (4640)
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4640

Nem tudom!Talán azért nem gondolom hogy víztározó lett volna,mert nem túl könnyen megközelíthető helyen van.Ettől persze még lehet akár az is,vagy bármi más...

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4639)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4639
Császáron az nem tüzoltóvíz véletlenül?
Viszont ezt a Tab dolog másik kijáratban lehet valami.
Előzmény: hadsz (4638)
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4638
Igen,Császáron már valóban más a helyzet.Ott a tárolók fölötti dzsindzsás részen találtunk 6-8m mély kútszerű betonaknákat,kb.1,5m átmérővel,a vasfedelek pedig nem messze feküdtek a fűben.De ezek inkább hasonlítottak csatornafedélre mint vészkijárat páncélajtajára /mint pl. Hajagon/,azonkívül nem emlékszem,hogy amikor levilágítottunk,láttunk volna bármi nyílást vagy ajtót az alján.Lemászni is csak rizikósan lehetett volna,mert létra sem volt a falba verve.Az elhelyezkedésük alapján pedig lehettek volna akár vészkijáratok is.
Előzmény: M62 265 (4637)
M62 265 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4637
Császár viszont viszonylag sík helyen van, és ajtó van a végében...
Bár azt is el tudom képzelni, hogy pl. statikai okból építették szimmentrikusra a két végét...

Mezenguz!
Ha erre jársz, nem tudnál rákérdezni a dologra német fórumokon?
Előzmény: hadsz (4636)
hadsz Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4636
Tabon ez nem lenne probléma,ott ugyanis egy domboldal tövében vannak a Granitok,elméletileg hely tehát bőven lenne bárminek...
Előzmény: M62 265 (4619)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4635
Az én képeim tavaly december elején készültek, ezért látszik viszonylag enyhének a természet munkája.
Előzmény: MALWIN (4634)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.11 0 0 4634
Kösz.
Amúgy: Bezzeg a kupit és a szétvert lambériát és másokat nem fényképezted le.

De lefényképeztem. Csak nem tettem fel ide.
Feltenném a többit is, látszana-főleg a te képeidhez képest-mennyit hódított vissza a természet. De nem teszem, mert a topic nem erről szól.
Előzmény: Volt tüzér (4626)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4633
Megérné ásni...
Előzmény: nagypolc (4625)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4632
Azért ilyen hosszút kiásni nem egyszerü...
Szerintem valaholvan egy vészkjáratm, ahol átmennek és máshol jutnak ki.
Előzmény: nagypolc (4628)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4631
valahogy igy de  elég gáz a rajz.
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4630
de az szerintetek létezhet hogy egy gránit tárrolóból nyillik egy végülis hosszú rendszer???hát nem nagyon tudom..... de akkor az nem is tárroló volt ... hülye voltam nem csináltam képet a tetőről na mindegy lerajzolom
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4629
vagyis bocs egy kicsit arrébról kellett volna huznom a vonalat..ja és kérdés az igal ez ez igal?? nem a pápai kormánylakótelep???   igalon volt már valaki?? esetleg kép??pontosan mi is volt ott??mer olvastam valami 198 scud rak ról?? tárrolók voltak,? netán gránit tipus?? 
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4628
 valahogy igy???
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4627

Na azért néhány képet én is tudok küldeni:

1. Elnézést az iménti átverésért. Ez nem a MEÁ, hanem az üzemanyag szolgálat kuckója. Itt volt a töltő állomás is.

2. Őrszoba.

3. ÜTI szoba

4. Ez már az "A" területen van, ez a készenléti épület.

5. Ez volt a készenléti épületben a kantin.

6. SZNR fedezék. A háttérben az épületke a harcálláspont.

7. Ez az HÁP belülről. Ez volt a vezetési terem, és a kép pont onnan készült, ahol a tervtábla kezelő rajzolt.

8. 40 személyes óvóhely bejárata. Ez közvetlenül a HÁP mellett van.

9. Ez az óvóhely belülről.

10. Egy ilyen gödörben fészkelt egy indító állvány.

11. Ebben a fészerben régen az egyik hajtóanyag töltő gépkocsi fészkelt, most ez a vén Csepel. Ezzel hordják ki telente a vadaknak a takarmányt.

12. Ez volt hajdanán a lőszerraktár.

A látszólagos épség egyébként nem Paksnak szól, hanem a vadásztársaságnak. Ide már nem lenne mit telepíteni, mert éppenhogy egy múzeumi példány megmaradt. A győrieknek meg nem kell kiépített tüzelőállás.

 

Előzmény: MALWIN (4622)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4626

Ha megengeded, kommentálnám a képeidet. Én nemrég jártam ott, csak én bejutottam oda is, ahová Te nem.

1 - 5. kép: A régi tüzelőállást egy közeli vadásztársaság használja. A régi lőszerraktárban fácánnevelő telep van, a készenléti épület egyik részét pihenő háznak használják, a másik felében meg téli takarmányt tárolnak. Egyébként úgy vettem észre, hogy ahogy akad egy kis pénzük, úgy újítanak fel dolgokat. Mást a területen belül nem igen használnak. A múltkor láttam egy képet, amin a kerítésen át egy palatetős fészer látható. Az régen az egyik hejtóanyag töltő gépkocsi fedezéke volt. Mikor ott jártam, akkor régi Csepel D-344 pihent benne. A kocsi üzemképes volt.

6 - 7. kép: Feltételezem, körüljártad az egész laktanyát. akkor láttál különféle állapotban lévő épületet. Lenne még használható, mert hátul a raktárak még jók, az ÜTI szoba - Őrszoba is áll még. Viszont az étkezde és a konyha épülete már összedől, de a legénységi klubnak is már csak a nyomát lehet látni. A legénységi épületet ábrázoló képeden valóban viszonylag rend van. Bezzeg a kupit és a szétvert lambériát és másokat nem fényképezted le.

8. kép: Az a földkupac azért lett odaborítva, hogy különféle nem odavaló egyedek legalább teherautóval ne tudjanak bejárni. Ugyanis egyesek rendszeresen bejártak a területre fát lopni. Így ha valaki kocsival akar fáért menni, nagyot kell kerülnie.

10 - 11. kép: Ez a rakéta tároló, másképp 7-es épület. Menj vissza, számold meg, 12 darab beállót találsz. Itt különféle szereltségi állapotban 30 darab rakétát tároltak. Előtte a betonplacc a szerelő tér.

12. kép: Itt neked jobbra a gépjármű műhely, telephely, stb volt. A telephely épület hátsó sarkában biztos feltűnt az a gödör, az volt a kazánház. Az épület mögött láttál egy fészert, az a 60-as években épített széntároló volt. Ha hiszed, ha nem, a katonáknak nagyon sokáig kályhával fűtöttek, a rakétáknak viszont központi fűtés volt.

14. kép: Ez a MEÁ (Műszaki Ellenőrző Állomás) Itt lakott a telephely ügyeletes szolgálat, akik kifelé menet ellenőrizték a járművek állapotát. Igaz másik irányba is ki lehetett menni a telephelyről, de a legkülső kapun nem engedték ki a kocsit, aminek a menetlevelén nem volt ott a MEÁ pecsét.

16. kép: Bal oldalra viszont a tiszti lakótelep helye látszik. Illetve nem látszik, mert benőtte a gaz. Valaha 3 darab 2 emeletes téglaépület volt, mögötte meg egy fabarakkban a "társadalmi klub". Az egész lakótelepből már csak a hajdani kerítés beton lábazata van meg.

17. kép: Egy kis lánckorlát választott ael a kétirányú forgalmat.

18. kép: Ez nem a bejárati ÜTI, hanem az EÁP (Ellenőrző Áteresztő Pont) Még a lakótelepre sem lehetett ellenőrzés nélkül bejutni.

Az ÜTI szoba egyébként a korábban látott földkupac melletti kis épületke volt, aminek volt egy kiugró része, mintha veranda lett volna.

Előzmény: MALWIN (4622)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4625
na az őr azt mondta hogy az ajtót még ők nem vagyis a magyarok nem nyitották ki mert az szovjetek a mogötte lévő dólgot berobantották.... de ezeket a mondákat ő is ellmondta az alagútról.
MALWIN Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4624
Azért furcsa, mert a többi része ebek harmincadjára van hagyva. Lásd képek. De tisztított, láthatólag gondozott nyomsáv, kijavított lukak a kerítésen-akár ideiglenesen is-vadi új lakat, becsavarozott kapu: ez homlokegyenesen eltér.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4623)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4623
Elvileg a magyar légvédelem megszűnt, ugy tudom...
Hacsak nem Paks miatt hagyták meg, de arra meg ott lennének a Kubok Györböl...
Előzmény: MALWIN (4622)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4622
Sziasztok, ez a topic belterjes, vagy senki nem tud válaszolni nekem?
Na mindegy, itt van Dunaföldvár:
A bejárati ÜTI épülete:












Mögötte Csepel fékdobok az aszfaltban, gondolom, valamiféle elválasztás alapjául












Jobbra a műszaki telephely, egyenesen a tüzelőállás felé:












A műszaki telephely felé vezető út:












A kapu előtt jobbra egy ismeretlen célú épület:












A műszaki telephely kapuja, illetve egykori kapujának helye













Műszaki telephely, két tárolóval, amelyik közül az egyikben szerelőműhely is volt












A nagyobbik tároló. Meglepően jó állapotban van, a benne elszórt szalmától eltekintve-nameg a hiányzó kapuk miatt-olyan, mintha tegnap álltak volna ki a gépkocsik belőle.












Érdemes megfogadni-a szalma is gyúlékony












A tároló melletti nagykapu, még a helyén.Valószínűleg itt jártak be nagy vasakkal












A tüzelőállás felé vezető útra valaki nagy homokdombot borított le.Sokat nem ér vele, a műszaki telephelyen keresztül meg lehet kerülni












Balra az úttól a laktanyaépület, erdővel benőve












Belül meglepően tiszta-már a lehetőségekhez képest












Tovább menve, a tüzelőállás felé vezető út...












..és a tüzelőállás kapuja












Zárva.















A lakat szinte új. A kerítés mellett a nyomsáv is gondozott












A sarkon túl is













Szóval úgy néz ki, itten valakik laknak. Vag legalábbis van, aki gondját viselje az indítóállásnak, és erősen féltik is a kóbor kíváncsiaktól. Vajon miért? Tartalék tüzelőállás lenne a lassan nem létező légvédelemnek?
Nem erőszakoskodtam a bejutással, szvsz azért lehetséges, talán majd legközelebb megpróbálom azt is.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4621
Az a baj a végéröl nincs kép, már megnéztem.
Ha ez iga, akkor a többi Granitot is meg kell vizsgálni Magyarországon, egy új fejezet kezdödhet...
Előzmény: M62 265 (4619)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4620
elnézést, nem voltam konzekvens eléggé, a Jobbágyi még aktív napjainkban is...
Előzmény: M62 265 (4619)
M62 265 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4619
Az aktívokat ne itt légyszi!

A Granitokhoz:
meg kellene nézni, hogy a tárolók végénél a dombnak milyen alakja van. Nézegettem a képeimet, de sajnos egyen sem látszik, csak az, hogy a tároló végén valóban ajtó van. Namost ha tényleg folytatódik a tároló, akkor a dombnak ki kell szélesednie és magasodnia, hogy az ajtókat nyitni lehessen....
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4618)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4618
Alagutakra visszatérve, van a Mátrában is, Jobbágyiban az andezitben, Jobbágyi községtöl keletre.A hegy neve azt hiszem Nagy Koncsur, a Muzsla mellett, ez viszont 100 százalék.
Előzmény: hadsz (4617)
hadsz Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4617

Ha ennyien rebesgetik az alagutat,akkor elképzelhető,hogy tényleg van némi alapja,és valami lehet/-ett/ a dombok alatt.Mindenesetre Igal - Tab távolság testvérek között is van 20-25km légvonalban.Szóval ezért hajlok inkább egy rövidebb vészkijárat-alagútszerűségben hinni,ami a szóbeszéd által nőtt akkorára,hogy a teherautók km-eket haladtak benne.Azért a kérdőjel továbbra is megvan,érdemes lenne utánajárni!

Előzmény: maped007 (4616)
maped007 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4616
Üdv mindenkinek

Én tabon lakom és a volt orosz laktanyáról hallottam már több különböző története is. Abban mindeggyik történet megeggyezik, hogy van egy alagút az egyik bunker végében. Azt hogy milyen hosszú azt még nem tudta megmondani senki "állítólag" az igali domboldalnál van a vége valahol. Egy ismerősöm apósa mesélte amikor még aktívan dolgozott /sofőr volt/ szállított valamit a silókhoz, de be már nem engedték hanem át kellett adni a kocsit egy katonai sofőrnek és mikor visszakapta a gépet 7 kilóméterrel többet mutatott az órája mint amikor átadta. Vagy nagyon sokat forgolódtak a teherautóval a laktanyában vagy tényleg van egy alagút a domb belsejében.
Előzmény: hadsz (4615)
hadsz Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4615
Hát igen,érdekesek ezek az "urban legend"-ek!Kérdés,hogy milyen jellegű a hátsó kijárat /vagy alagút/?Ha csak egy vészkijáratról van szó,emberre méretezve,akkor annak minek 4m-es kétszárnyú vasajtó /vagy acél,nem tudom/?De ha véletlenül akkora alagút lenne,hogy a teherautók is tudtak benne közlekedni/hozzáteszem,szerintem ennek jóval kevesebb az esélye/,akkor nagy valószínűséggel már valaki rábukkant volna a kijáratra a túloldalon valahol.Valami nyomának kellene lennie,még ha esetleg be is temették vagy robbantották.A másik dolog,hogy ugye három tároló van egymás mellett.Feltételeztető,hogy mindhárom teljesen egyforma /lásd Császár/,ezek szerint mindháromból vezet ki alagút,vagy ezek hátul kapcsolódnak valahogy egymáshoz,és csak egy kijárat van,ha van egyáltalán?Gőzöm sincs,egy olyan valakivel lenne jó beszélni akinek korabeli személyes tapasztalatai vannak,mert így egyenlőre csak a kérdések maradnak...
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4614)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.10 0 0 4614
+ még valami ezzel kapcsolatban.
Többször mondták a helyiek, hogy Tabról alagút indul ki, lehet az van ahangár végében a Gránitoknál.Tehát ha így van lenni kell egy kijáratnak még hátul+-ban.
Előzmény: hadsz (4611)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4613
Meg hogy dobják be a rakétákat a vízbe, amikor már rajta vannak szállítójárművön, é s egymás után állnak?
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4612)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4612
Lehet hogy van másik kijárat is, un. vészkijárat.
Ez volt hatul, egy rakétánál nem hiszem vizes gödört alkalmaztak volna, ha csak nem tűzoltás gyanant.
En a veszkijáratra tippelek, de nem tudom ekpzelni, hogy hatul meg nem nyitottak ki az ajtokat valahogy.
Előzmény: hadsz (4611)
hadsz Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4611
Természetesen a tabi tárolók is éppen olyan vizszintesen és merőlegesen fúródnak a domboldalba mint pl a Császáron találhatóak."Ferde dombról" egyébként én még nem hallottam...:))) Egyszer lemértem őket - már nem emlékszem pontosan - de kb.50-60m-nél nem hosszabbak.Elvileg 3 db. rakétaszállító simán befért egymás mögé így is.Emiatt felesleges lett volna a tárolót három szakaszra osztani,legfeljebb ha biztonsági okokból akarták a teherautókat elkülöníteni egymástól.Mondjuk ez elég nyomós érv lett volna,de nem vagyok biztos benne,hogy ez valóban így is volt.Az a kérdés már bennem is felmerült,hogy vajon mi lehet a hátsó duplaajtó mögött?Nem tudom,hogy mennyi lehet a valóságalapja a tároló mögötti mély "vizesgödörnek".Annak mi értelme lenne,hogy baj esetén belökik oda a rakétákat?Azzal mit oldottak volna meg?Elég nevetségesen hangzik...de a valóságra azért nagyon kíváncsi lennék!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4610)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.09 0 0 4610
Hajag atombiztos volt azert volt 80 cmes ajto.
A tabi kerdesre nem tudom a valaszt, nem voltam ott soha. Az hogy ferden van befurva, az teljesen uj nekem.
Ediig ugy tudtam hogy a Granitok vizszintesek, nem ferdek.
Előzmény: nagypolc (4607)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.08 0 0 4609
Sziasztok, dunaföldvári laktanya elnapolva, hulla vagyok-talán holnap.
Viszont: nem láttam említést Monokról.Ott voltam a kilencvenes években, az akkumulátorgyáron keresztül lehetett bemenni, őrség már nem volt, de erős őrzése lehetett valamikor.A felfelé vezető úton a hegyen mindkét oldalon épületalapokat lehetett látni, feljebb nagy raktárak voltak, jobbra-balra.Állítólag az egyiknek fel lehet szedni a padlóját, a németek a 2vh-ban repülőgépeket gyártottak odalenn.
Én csak eszement mennyiségű ZIL, Avia meg IFA futóművet találtam ott...
Maz Creative Commons License 2007.07.07 0 0 4608
Amit nekünk Császáron mondtak: Három tároló van egymás mellett, mindegyik tároló három részre van osztva. Így tehát 9 rakétát tárolhattak. Hátul pedig baromi mély vizesgödör van, amibe baj esetén a rakétákat lökték volna.
Előzmény: nagypolc (4607)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.07 0 0 4607
sziasztok . nem hiszem hogy hajagon a pirosajtajú tárroló a hiradós autóknak lett volna ,miért őriznének hiradós autókat 80 cm es ajtókkak bezárva ???? a másik érdekes kérdésem hogy tabon a fotókon is látható granit tároló hanyas?? 2-es?? es ehez tartozik az a kérdés hogy ugyebár van a tárroló elején a nagy vas ajtóval utána vagy 100 méter hosszú,DE MIÉRT VAN VÓLT A VÉGÉN IS UGYANAZ AZ AJTÓ AMI RÁADÁSÚL A FŐLDBE VEZET MERT ELVÉGRE A TÁRROLÓ EGY FERDE DOMBBA VAN BEFÚRVA,, HÁT EZ A KÉRDÉS MI LEHET MÖGÖTTE?????EGY UGANIJEN TÁRROLÓ DE AKKÓR TABON MÁR NEM 3 DB VAN HANEM AKÁR 6 VAGY ANNÁL IS TÖBB ,EZÁLTALL A HORD RAKÉTÁK SZÁMA IS TÖBB LEHETETT.....?????
MALWIN Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4606
Paks hiányzik- én oda vonultam be, és ott esküdtem. Majd teszek fel képeket az egykori laktanyáról.
Előzmény: Saskarom34 (3327)
MALWIN Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4605
Sziasztok, ma megnéztem az egykori dunaföldvári laktanyát-még felismerhető, de az erdő nagyon át akarja venni a hatalmat.
Vasárnap ha sikerül, fényképezek is.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4604
Lehet hogy csak rádiós autók álltak itt bennt semmi más, elvégre rádiós alakulat volt itt anno.
Előzmény: nagypolc (4593)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.06 0 0 4603
Nagypolc, nagyon belendültél , jó sok képed van fennt.Gratula csak így tovább.
Előzmény: nagypolc (4599)
M62 265 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4602
Mert az :)
Tabon járunk, van az én képtáramban is pár kép róla, bár én a tárolókig nem mentem el, mert nagyon nagy volt ottjártamkor a forgalom...
Előzmény: vandork (4598)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4601
és végül a bejárat ,,,. tab,,egy pár fotó,,még nézelödtem vólna vagy egy fél napig csak a z asszony ,,,,,, hát loholnom kellett!!! na legkjözelebb . ha a bejárattól mentek lefelé végigértek e bázison.
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4600
a bolt,,,,
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4599
vandork Creative Commons License 2007.07.05 -1 0 4598

Érdekes, a reptereken is látható ideiglenes A-tárolóval megegyező

típusú Grányit raktárt látok a képen.

Az orosz felirat Hranyilise = "tároló".

üdv

Vándor Karesz

Előzmény: nagypolc (4595)
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4597
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4596
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4595
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4594
tab
nagypolc Creative Commons License 2007.07.05 0 0 4593
első kép itt mit táróltak?????? egyébként bars 504
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4592
Nagyteljesitenyű troposzféra átjátszó rendszer volt, megerősített fedezékkel.
Rakéta nem volt ott semmi, egy szal sem.VSZ országok között mőködött, van volt +3db az országban, tehát össz. 4db.Olvass vissza.
Előzmény: nagypolc (4590)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4591
Nem voltam még ott, nem tudok tanácsot adni sajnos.
Előzmény: nagypolc (4588)
nagypolc Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4590

sziasztok visszaolvasgattam hajag témában irjamár le valaki nekem mi is vólt éz pontosan , mert az oké hogy bars objekt ,de akkor mik ezek a rakéta dumák?????? na most pontosan mi is vólt ott ??? már ha ,,valaki tudja ezt 100%-ig pontosan mik vóltak és mit csináltak ott???? és mire használták a területet???és hól laktak az emberek????

nagypolc Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4589
egykori ,miskolc vasgyár munkásnegyedben lévő ovóhely 4 házhoz tartozott egy
nagypolc Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4588
na jó hát én nem illegálisan gondóltam a bejutást  ,na de mindegy megoldódott , a veszprémieket hivtam, elmondtam mi a kinom és egy 7 en belül visszahivtak és eddig sima az ügy . köszi mindent ,de azért még c21 és volt katona irhatna infókat,...!!!!!! 
monfondir Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4587
Ok!
Azért van ami változott rajta.
Csak nem Pogányban voltál repülni??? Eredetiben el tudod küldeni a publikus címemre?
Üdv,
Zsolt
Előzmény: pétizennyolc (4586)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4586

Még jól látszik, hogy mi volt eredetileg.

 

Morfondír, esetleg rárajzolhatnád, mi hol volt a korábban leírtakból!

 

 

 

Kösz,

 

Pétizennyolc

Előzmény: monfondir (4235)
sweethome Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4585

Csatlakozva az előttem szóló HADSZ-hoz, én nem ajánlanám a behatolást a tótvázsonyi objektumba. Ez olyan, mintha bármilyen más magánterületre mennél be. Ha elkapnak, lehet belőle akár rendőrségi ügy is. Kutyás őrjárat cirkál a területen folyamatosan, jó az esély, hogy kiszimatol a kutya már messziről. Az őrség is komolyan veszi a munkáját, nem lehet meghatni őket semmivel, nem engednek be.

Régebben lazább volt a helyzet, gondolom a fokozott "érdeklődés" miatt szigorították meg az őrzést. Hát sajnos, ez van.

Üdv.

Előzmény: nagypolc (4579)
vandork Creative Commons License 2007.06.28 -1 0 4584

Ezeket a tartalék harcálláspontokat sohasem használták a valóságban, csak gyakorlatokat tartottak, s állandó készültség volt, s volt egy komoly őrség.

amikor gyakorlat volt, akkor Mátyásföldről egy Mi-8PSz helikopterrel átrepültek ide.

 

Egy 1988-as belső titkos DHDSCS Légierő dokumentumban már szerepel az

"Óbarok" felirat és a Dipol fedőnév. Ez számomra azt jelenti, hogy az objektum üzemkész volt. Azért is kellett, hogy legyen, mert a másik tartalék harcálláspontja a

légierőnek Kunmadarason 1990-re lett volna kész.

Sajnos nem tudtam olyannal beszélni, aki itt szolgált.

 

K.

Előzmény: hadsz (4582)
hadsz Creative Commons License 2007.06.28 0 0 4583
Tótvázsonyba természetesen be lehet jutni,csak számolni kell a járőrökkel és a kutyáikkal...szóval nem árt az óvatosság!Tényleg szigorúan vehetik a büntetést,ha megcsípnek!Tabbal régebben nem gond,mostanában állítólag valamiféle bontási munkák folynak,friss infóval nem tudok segíteni.Hajag szintén magánterület,a bunker főbejáratot lehegesztették,de az aknán még le lehet mászni.
Előzmény: nagypolc (4579)
hadsz Creative Commons License 2007.06.28 0 0 4582

Üdv!

 

Akkor az első kérdés:Szárliget volt haszálatban valaha is bármilyen szinten?Charlie21 kollégával egyszer már beszéltünk erről a témáról,az egész olyan befejezetlennek tűnik,mintha soha nem lett volna teljesen kiépítve.

 

Üdv:hadsz

Előzmény: vandork (4581)
vandork Creative Commons License 2007.06.28 -1 0 4581

Kedves Volt Katona és charlie21!

 

Most tévedtem megint ide a fórumotokra, de korábban már jártam itt.

Vándor Károly Vagyok, a Szovjet légierő Magyarországon és Ausztriában c.

könyv szerzője. Most dolgozok egy újabb kiadáson.

http://www.airforce.ru/book_review/hungary/index.htm

 

A Légierőn túl az összes hazai szovjet alakulatot is kutatom, ami nálunk állomásozott. (ez csak mellékes:)

 

-Szentkirályszabadján az ott települő 13. Gárda Tankhadosztály alá rendelt helikopterraj állomásozott 6 Mi-2 és 2 Mi-9 helikopterrel

-Szárliget: Az oroszok Óbaroknak nevezték (Fedőneve: Dipol), s ez volt a Déli Hadseregcsoport Légierő (36. Légi Hadsereg) egyik tartalék irányító központja (ZZKP oroszul). A másik az Kunmadarason volt. A PZKP (állandó védett irányítóközpont) pedig Mátyásföldön volt.

 

Ha van még kérdés itthon orosz alakulatokkal kapcs. szívesen segítek!!

 

Ha bármilyen orosz bázison jártok a legtöbb titkot az eldobált papírból lehet megtudni. Sok postfiókszámot, repülőgép gyári számot szedtem én már elő

szó szerint a sz@rból:))

 

üdv

KAresz

 

 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4520)
d.a.v.i.d Creative Commons License 2007.06.28 0 0 4580

Jó napot mindenkinek!

Na mi a helyzet:)

nagypolc Creative Commons License 2007.06.26 0 0 4579
sziasztok kérdésem lenne ,,tótvázsonyt szabadon meg lehet nézni?? vagy esetleg bejutni??? (a képtárba láttam ,ti hogy jutottatok be)? amásik tab ,oda szabad az út??? nem örzik ugye?? és a harmadik középsö hajag nem örzik ugye??? ha valaki pontos dolgokat  tud esetleg útvonal pontos hely stb minden segitséget várok (volt katona és c21 )legföbb kép tölletek ,,,a hétvégén tervezek egy túráta balcsira  és ezért kéne mihamarább ,, válaszotokat előre is köszi!!!
dnyl* Creative Commons License 2007.06.26 0 0 4578
Gyömrői laktanya. nem láttam én sem csak mesélte itt egy öreg bácsika. ha tudok majd csinálok fotókat.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4577
jok a kepek, köszi alinket.
Bennt meg en sem voltam, pedig kaposvari vagyok.
Előzmény: 5N87 (4576)
5N87 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4576

 

 Szia!

 

 Nekem vannak a Füredi 1-ről. Én ott voltam katona, ezért május 25-én lementem a  a nyílt napra. :)

 

 http://kep.tar.hu/gl4/50489872#2

 

 

 Laci

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4575)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4575
Vannak esetleg valakinek kepei Kaposvaron a Füredi 1-röl, illetve a 2-röl.
Az egyik mar kihalt, a masik meg szerencsere nem.
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4574
Ez igy van. Én nem éltem akkor amikor kötelezőnyelv volt az orosz de szüleim igen.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4573)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4573
en meg elolvasni el is tudom a cirillt, megerteni is nagyjabol, de beszelni mar nemnagyon sajnos.
Viszont büszke vagyok arra hogy meg vmit tudok belöel egyaltalan.
Mai fiatalok csak az angolt fujjak, ha fujjak, meg a nemetet , vagy franciat, viszont eszre kell venni hogy az orosz vilagnyelv.
Előzmény: fvv1124 (4572)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4572
Kössz kössz! Nemnagyon tudom el olvasni a cirilbetűket.
Előzmény: Volt tüzér (4570)
M62 265 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4571
A Múzeumok Éjszakáján (most szombat éjjel) - Zsámbékkal egyetemben - meg lesz nyitva a Sziklakórház is:
http://www.militaria.hu/hun/rendezveny.php?razon=83
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4570

"Nemtudom mivan ideirva."
Kezelési utasítás a krumplipucoló gép veszélytelen üzemeltetéséhez.

Persze ez így nyersen inkább ferdítés, mint fordítás.

Előzmény: fvv1124 (4569)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4569
Második rész:
Előszoba.
Lépcsőház.
Úszómedence.
Valami tábla.

A fő épület.
Közelebről.
Valami másik nagy épület.

Hogykell krumplit pucolni, használatiutasítás.

Nemtudom mivan ideirva.
A mester képe egy lépcsőfordulón.
Előzmény: fvv1124 (4568)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4568
Akkor töllem is pár kép:
Félig kitört ablak ilyen a kilátás a 4. ről.
Panoráma a tetőről volt vagy 30 fok.
Szintén a tető.
A "B" lépcsőház
Asszem hogy ez egy bolt volt anno.


Ez meg a másik fele.
Az előbb látott épület belselye.
Téglablokkos tisztiház kilátás a 2. ról.
M62 265 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4567
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4566
Ezekszerint...
Előzmény: kukacmolnar (4565)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4565
Igen komolyan, és nem használják már semmirecsak néhány panel van felújjítva kolégiumnak.És nemtudom hogy az lehetséges-e de elképzelhető.
Előzmény: Vasi Kutya (4564)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4564

Komolyan?

Akkor ezek szerint elképzelhető, hogy több katonai ingatlant is építettek egy azon tervrajzok alapján Magyarországon?!

Előzmény: kukacmolnar (4563)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4563

Ez egy Szegeden található régi orosz laktanya !

És a képek ma készültek!

Előzmény: Vasi Kutya (4562)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4562

Ez a szombathelyi határőr igazgatóság!

Jó régi képek, de ez a terület él és virul, azaz működik...

Előzmény: kukacmolnar (4561)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4561
Előzmény: kukacmolnar (4560)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4560
Előzmény: fvv1124 (4559)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4559
Igen igen! Szoval holnap mi ketten fényképes beszámolóval jövünk.
Előzmény: kukacmolnar (4558)
kukacmolnar Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4558
Sőtt, együtt megyünk! :)
Előzmény: fvv1124 (4557)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4557
Holnap megyek ki megint nagyon be akarom járni a területet. Elvileg vannak beton bunkerek is valahol hátrébb. Majd elválik mit sikerül fotozni stb..eddig még a piros fő épületben nem voltam de holnap remélem sikerül be jutni egy részére.. mert a panelok már a könyökömon jönnek ki:))
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4556)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4556
Relative meg jo allapotban van, ahhoz kepest hogy 1990 ben mentek ki az oroszok.
Előzmény: fvv1124 (4555)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.17 0 0 4555

Szeged ex szovjet laktanya part III.




 





1. Tisztipanelházpince nemtudom mi van felirva
2. valahol hátul egy épületen nemtudom mivan felirva
3.Tisztipanelház tető
4.Tisztitéglablokkosház megpróbáltunk bejutni párpercmulva sikerült is:)
5.a növényzet mögött megbújuk a főépület
6.2. sz porta
7. Tisztitéglablokkosház konyhai berendezés.
Frei Berger Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4554
Ha a végigjárást úgy gondolod, hogy bemenni, akkor elég reménytelen, ha csak valaki a fórumozók közül nem rendelkezik bennfentes kapcsolatokkal. A honvédelmi miniszter legutóbb az Infrastrukturális Igazgatósághoz küldte tovább a látogatási kérelmünket Galgamácsára, Lapistóra és Tedejre vonatkozóan (BARS 501, 503 és 502), az indoklás nélkül mosott le minket (még megpróbálok beszélni az ügyintéző polgári alkalmazottal, de nincs sok reményem). Egyedül Hajag, ami még szabad fent, de a lejárás ott is már csak a kürtőkön keresztül lehetséges. Kívülről pedig már mindent láttunk rajtuk. 
Előzmény: charlie21 (4524)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4553
Azok a piros épület fele vannak egy ocska kis fadobozba vannak megkötve eccer ment egy öreg papa meg etetni őket mondom nem mehetünk magával fotozni aszonnya hát eljöhetnenk de elengedi őket párpercig ott tudtuk hogy hazudik mint  az állat mert ha el engedné akkor elmennének a fenébe! :)) MEgint pár kép a helyről!




Előzmény: M62 265 (4552)
M62 265 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4552
Volt már régebben pár kép vagy link róla, keress rá!
Látom, nagyon laza vagy, de azért vigyázz, nehogy intim viszonyba kerülj valami őrkutyákkal....
Előzmény: fvv1124 (4551)
fvv1124 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 4551
A szegedi volt szovjet laktanya






Na mára ennyi. Valakinek van még esetleg képe a Szegedi volt szovjet laktanyáról??

Amugy az illetékesnek a Szegeditudomanyegyetem nek meg üzenem ha nemkapok fotoengedelyt majd bemek illegalisan és be kaphatjak a f@szomat... :)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.14 0 0 4550
Ide jut a vilag.
az egykori hadititkok eladasra kerülnek...
Korabban oda csak engedellyel lehetett belepni...
Előzmény: mezenguz (4549)
mezenguz Creative Commons License 2007.06.14 0 0 4549
Itt a honlap, a tervezett értékesítéseket érdemes megnézni...
Előzmény: mezenguz (4548)
mezenguz Creative Commons License 2007.06.14 0 0 4548
Helló mindenkinek!

A mai Népszabi címlapján olvastam: "Harcálláspont eladó!"
A KVI meghirdette eladásra az 50-est, megtekinthető 21-én, s még néhány egyéb objektumot, laktanyát, telephelyet, a teljesség igenye nélkül néhány: Sormás RT, Kiskőrös kompletten, Csévharaszt, Baja RT......... s így tovább....
M62 265 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 4547
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4546)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.11 0 0 4546
Milyen hosszu ez a kifutopalya?
Olyan kb 2.5 km hosszunak saccolom.
Sokkal több fenykepet en sem nagyon tudnek kesziteni, de azert megprobalom.
Előzmény: LeX (4544)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.11 0 0 4545
Nem, Dombovar-Kaposszekcsö ruszki, tehat orosz kezben volt.
A masik amit irtam magyar volt, a Szentes es a Tata.
Előzmény: gaborkoos (4543)
LeX Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4544
Addig is csemegézz sármelléki légifotókat a civertan.hu-n.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4542)
gaborkoos Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4543
Szia Volt katona, a "ruszki Szentes" azt jelenti, hogy ottani szovjet bázison volt valamelyik a nagypolc által felsoroltakból telepítve? Köszi
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4536)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4542
Augusztusban landolok Sarmelleken Germanwingssel Kölnböl, egy hettel kesöbb megyek vissza onnan Kölnbe, megprobalok fenntröl fotokat csinalni.
kábeles Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4541
Helyesbítek, 1991-ig tartott a vegyes rakétadandár élete, 1995-ben a technika megsemmisítése történt.
Előzmény: kábeles (4540)
kábeles Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4540
Még múlt ősszel jártam a debreceni reptéren, ami régen orosz légibázis volt. Emlékszem gyermekkoromban sokszor néhány tíz méterrel a fejük felett szálltak le a gépek. Jelenleg egy részét polgári repülőtérnek használják, a többi pénzhiány miatt sorsára hagyva enyészik.

Tapolcáról annyit szeretnék megemlíteni, hogy 1990-ben az MN 1480 megszünése után kerültek oda a Frogok és a Katyusások. Ezután 1995-ig vegyes rakétadandárként funkcionált, ekkor végleg megszüntették.Bővebb infó:http://mn1480.extra.hu
405x Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4539

Sziasztok!

 

Ha Nagyhársról (Bükk) van valakinek friss infója kérem ossza meg velem. (esetleg fotó).

Ha valaki van közöttetek aki ott szolgált 89 és 90 között, az is jó lenne ha írna.

 

Köszi

 

Zsolti

charlie21 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4538

Ha a Csór baglyasi bunkert kérdezted akkor csórtól megy fel egy hadi út a csuka csárdától azon végig a nagy út kereszteződésig(baglyasi) és rögtön ott balra a völgyben.A térképedre berajzolnám de nem tudok az istennek sem :-(

Az oroszoknak Dombováron és Bajon volt Scud egységük(talán Bajon késöbb Tocska)

Ezekhez tartoztak a Tabi illetve a Császári bázisok.

A magyaroknak Tapolcán volt Scud egységük,van is itt egy topik róla nézd meg,ott minden ott van ami érdekelhet MN 1480 cimmel.

Luna illetve frog több is volt,azthiszem volt egy tapolcán szintén,szentesen,nagykanizsán? aki tudja javítson ki!!!

Előzmény: nagypolc (4535)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4537
ezt mondta, allitottam korabban en is, volt az amiknak ilyen jellegü puskajuk, csak pontossag volt a gond.
Előzmény: Tomika001 (4533)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4536
Nagypolc olvass vissza korabban volt rola szo.
De amuyg, bar fejböl mindet nem tudom:
Dombovar-Kaposszekcsö, ruszki
Szentes, Tata vagy-Varpalota magyar.
Előzmény: nagypolc (4535)
nagypolc Creative Commons License 2007.06.06 0 0 4535
még pár kérdés magyar országon hól vóltak r-30,r-170,luna-m,scud-a,,tocska ss-21 , rakéta tech bázisok?????
nagypolc Creative Commons License 2007.06.06 0 0 4534
ne haragudj claasmega de nem képeket keresek!!! mint ahogy irtam is ...
Tomika001 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 4533
A fejlesztés és mérnöki munka pedig a Haditechnikai Intézetben folyt és az amiknak nem volt ilyen pontos a puskájuk.A Gepárdnak a csőszájféke és a csöve volt kitűnő, eért volt pontosabb, mint az amiké.Ha az amiknak volt már szuper puskájuk, akkor a svájciak miért a magyart akarták megvenni, a többi országról nem is beszélve. 
Előzmény: belic (4499)
claasmega Creative Commons License 2007.06.06 0 0 4532

Nagypolc!

a 4509-es hozzászólásban van egy link. Az ottani képek idén tavasszal készültek.

nagypolc Creative Commons License 2007.06.05 0 0 4531
figyuztok kérdésem lenne hajag most mien állapotban van szerintetek még szabadon megtekinthető?? ma másik kérdés tótvázsony lenne, be lehet oda jutni ?szabadon nézegethető ,,vagy valami bejutási technikát tudnátok,bár annak örülnék a legjobban nyugodtan szabadon lehetne látogetni.
nagypolc Creative Commons License 2007.06.05 0 0 4530
siasztok a bunker hól van???
M62 265 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4529
Hát, az első kerítésen belül (ugye a tárolók egy "belső" kerítéssel még el vannak különítve, ez a teljes terület kb. 1/3-ad része), a hivatalos bejárattól (őrbódétól) É-ra. Az első panelház a kaputól kb. 50 méterre van.

Előzmény: charlie21 (4527)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4528
A valamikori laktanyából még van néhány épület, de nem az a lényeg. Az egyik logisztikai cég - most csak azért sem mondom meg melyik - a helikopteres ezred szerelőcsarnokát felújította és azóta is használja. Egyébként ha alaposabban körülnézel a Sóstói ipari parkban, akkor ott még lehet érdekes dolgokat látni. Én azt egyszer alaposan végigjártam GPS-el és teodolittal. Akkor még a laktanya épületeinek zöme állt.
Előzmény: charlie21 (4526)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4527

Szia kollega!

Köszi igyekszem :-))

Ezt már én is akartam kérdezni ,a lakotelep amit fotóztál  a belső részen van?

Hamarosan irok egy mailt neked pécel ügyében!!!

Előzmény: M62 265 (4522)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4526

Na ezt nem tudom,talán Vasi kutya kollega tud valmi infót?Valszeg vegyes üzemeltetésű volt mint annó Tököl.Vagy esetleg HPASP kollega tud mondani valamit,ami tuti hogy az orosz rész nekem sokkal nagyobbnak tünik mint a magyar,és a sarokban ott van a Pecsora üteg nyoma is. Gondolom helikopteres egység volt ott,mivel a többi orosz repteret viszonylag már átlátom.Azthiszem három helikopteres nagyobb egység volt,Kalocsa,Fehérvársostó,és Szentkirály?

Hazafelé különben megnéztem fehérvárt is de ott már nyoma sincs semminek csak a lakotelep van meg  de az fel van újjítva.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4520)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4525

Csalókák a Velencei képek.Amit lefotóztam az leginkább a laktanya elött levő adóház rész,ide tudtam bejutni.Megnéztem oldalról azért nem kicsi,már dolgozok az ügyön hogy megnézzem a "maradékot"

A baglyasi akár lehetett RT is ,ha szárliget az volt akkor ez is,de igazából mivel egy gyaktér közepén van ezért szerintem nem igazán volt állandó hely, inkább valami kitelepűlő ,gyakorló helyre tippelnék.Ha olvassa Sweethome kollega akkor kiváncsi lennék a véleményére,az ővé az érdem a megtalállásban!!!

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4518)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4524

Azért nem tudom ti hogy gondoljátok de KIRÁLY hogy a forumunkra hivatkoznak:-))

Azért ezt BARS dolgot egyszer csak végig kéne járni!!!

Előzmény: LeX (4511)
hadsz Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4523
Valóban jók a képek!Síneket én sem láttam Tótvázsonyban,szerencséd volt,hogy a lakótelepnél nem botlottál kutyás őrökbe...:)
Előzmény: M62 265 (4522)
M62 265 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4522
Üdv,

Charlie21!
Megint nagyon jó képek!

Volt Katona!
Fotóztam én is Szentkirályon, de csak a megnyitott részen, nem tudom, Charlie21 rakott-e fel ilyen képeket, ha nem, szólj, és rakok fel én.


Charlie21, ill. akik jártak Tótvázsonyban:
Ti láttatok síneket valamerre? Mert találtam egy csille alvázat, bent a bázison. (ld. képtár...)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4521
Itt voltam katona... :)
Előzmény: charlie21 (4517)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4520
Anno nemcsak magyarok voltak Szentkiralyon?
MI-24-esek?
Az oroszoknak milyen gepeik voltak ott?
A kifuto a google earth szerint kb 2 km hosszu, olyan mint szolnokon, tehat nagy gepek röl almodni sem nagyon lehet.
Előzmény: charlie21 (4517)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4519

 

A monostori erőd.Az oroszok bevezették a vasutat az erőd közepére és rakodo rámpát építettek(ezeket már lebontották)Mikor kimentek 11 ezer vasuti kocsi lőszert vittek el állítolag.Az erőd minden részében felszedték a padlót és homokos talaj volt a tűzveszély miatt.A képen levő kis targoncákkal tologatták a lőszert az erőd belsejében levő sinek rendszeren.A kőrfolyosós raktárak hossza egy egy szinten kb 1,6 km!!

Még sok helységben látható az orosz itléte,most érdemes megnézni mert lassan de álitják helyre.

Van még komáromban két erőd illetve a szlovák oldalon is,ezeket is meglehet nézni,de egy nap nem elég az egészre.

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4518
Charlie 21, jok a kepek megneztem.
Velence Rt eleg kicsi lehet a valosagban, a keepek alapjan.
Szentkiralyszabadjan voltal a kifutopalya felöli reszen, is?
Aza technika Baglyas hegynel nem lokator volt veletlenül korabban?
Előzmény: charlie21 (4516)
charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4517

 

Szenkirályszabadja,a magyar részen nincs sok látnivaló de az orosz részen van néhány szép épület.A hangárok lenyűgöző méretüek,de nagyon rossz állapotban vannak,egy része már dűl öszze.A szokásos eggyen szinház terem is még megvan,és találtam jónéhány klassz fegyver ládát is.

Ahogy láttam csak a repteret őrzik az orosz részen már van egy két hasznosított épület.Cégek bérlik.A régi orosz irányitó tornyot még fel is ujjították.

És persze itt is megtalálltam a kedvenc gyerekeknek készült mesés festményeket :-)

charlie21 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 4516

 

A Baglyas hegy oldalában levő bunkerek.Egy természetes völgy oldalába építve.2 nagy bunker ,az eggyik egyszintes és irodaszerűen több kissebb lapos mennyezetű helyiség 2 kijárattal.A másik előregyártott boltives 2+1 kijárattal.Az emeleti helységből nyilik egy jól védett kijárat a bunker feletti fensikra ahol valamilyen technika volt beton talapzaton kb 100 méteres alapzat.

Lent a nagyok mellet még van 2 kissebb raj fedezék,egy áramfejlesztő fedezéke,és egy kissebb talán WC épűlet.

Aki már járt szárligeten annak ismerős lesz,nagyon hasonló.

 

LeX Creative Commons License 2007.06.02 0 0 4515
Hajag topik

1. hozzászólás:
Keresem azokat, akik a 32362-es alakulatnál szolgáltak Herenden (Veszprém közelében). Sorkatonaként szolgáltam ott 1988-1990 nyaráig. Örömmel lépnék kapcsolatba ott szolgáltakkal. Nem tudom mi történt azóta a laktanyával és az objektummal.

2.: egy ott szolgált arc megadja az elérhetőségét

3.: mail ment a fenti arctól

4.: vki érdeklődik, hogy mi volt az erdőben?

5.: laktanya az erdőben, objektum fenn a hegyen, messziről látszott

7.: Frei Berger honlapján kiszúrja, hogy hiányzik a 3. antenna állvány

9.: nem teccik neki az index fórum, mert az légvédelemről szól

10.: szájba rágják neki, hogy melyik hozzászólásokat nézze itt a fórumon


Remélem lesz folytatása, ez a bond1805 látta a 3. antennát élőben, így valszeg azt is tudja merre nézett.
Előzmény: LeX (4514)
LeX Creative Commons License 2007.06.02 0 0 4514
Orosz oldalhoz orosz fordítót! www.translate.ru/text.asp
Szöveg bemásol (túl sokat nem érdemes egyszerre), russzko-anglijszkij kivál?aszt, piros gombra rábök.
Előzmény: M62 265 (4513)
M62 265 Creative Commons License 2007.06.02 0 0 4513
(A Babelfish teljesen használhatatlan ezen az oldalon... :( )
Előzmény: LeX (4511)
LeX Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4512
Tényleg, aki ért oroszul, megkérdezhetné a hajagos topikon, hogy a 3. lebontott antenna torony merre is nézett.
Előzmény: LeX (4511)
LeX Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4511
Ni, egy orosz fórum a Magyarországi ruszki alakulatokról. Hajagról is van topik, de az leginkább hozzánk linkel és Frei Berger honlapjára. :)
LeX Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4510
Fotó egy ruszki Scud-ról Mágocs (Dombóvár) mellett.
claasmega Creative Commons License 2007.06.01 0 0 4509
Üdv! A link egy túra leírásáról szól a végén van 9 kép a hajagi BARSZ bázisról. http://www.survival.hu/mambo/content/view/252/49/
uselessjunk Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4508
Előzmény: belic (4507)
belic Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4507
Szia!

.50 BMG: 12.7x99. Mivel kisebb a huvely az orosz szabvanynal, ezert kevesebb lopor fer bele, igy egy kicsit gyengebb loszer, de szerintem nem jelentos a kulonbseg.

Ui: sajat szemmel meg en sem lattam ilyen loszert. :-(

Bel
Előzmény: Tatu72 (4504)
hadsz Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4506

Kis hazánkban soha nem voltak rakétasilók!

Előzmény: dnyl* (4503)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4505
Én is jártam a gyömrői laktanyában, de sem atombunkerre, sem 100 fős bunkerre, sem semmiféle silóra nem emlékszem. Bár az igaz, hogy én 1976 - 77-ben jártam ott, de akkor még semmi ilyesmi nem volt ott. Felfrissíthetnéd az emlékeimet. Mióta én nem jártam ott, azóta ilyesmiket építettek?
Előzmény: dnyl* (4503)
Tatu72 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4504

Szia belic !

Igazad van, a 12.7-es orosz lőszernek valóban 107mm hosszú a hüvelye.Rosszul emlékeztem.Harmadik űrméretnek meg  .50 Browningot írnak.Ilyen töltényt még

nem is láttam, de ha jól számolom ez is 12.7mm.

Előzmény: belic (4499)
dnyl* Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4503
Én már jártam a gyömrői laktanyában, mivel ott lakom a mellette lévő lakótelepen. Semmi érdekes nincsen bent. Van pár lepukkant épület, egy megfigyelőtorony (kb 20 m magas), régi telefonközpont, 1 atombunker ahonnan ellopták a szellőztetőt, és a létrát, van még 1 db 100 fős bunker 1 db 50 fős, és 1 db 30 fős ha jól emlékszem. Továbbbá vannak még a föld alatt tatály szerű alvóhelyek 4 személy részére. Van 3 rakétasiló, amennyit én láttam semmi komoly, csak egy U alakú töltés ahová felállították a kilövőálványt régen. Van konyha, közös lakóhely, nagy hangár a teherautók számára. Majd ha legközelebb bent járok készítek fotókat. Mostanában cégek telephelye, műhelye van bent.

A képen a lakótelep látható, ahol én is lakom. Ez volt régen a tisztek lakása. Van egy öreg bácsi Ő ittragadt. Itt szolgált a seregben, aki erre jár a középső házba ha bemegy szemben a lépcsővel a 2. ajtón kell bekopogni, Ő mindent el tud mondani, hogy mi volt erre.
504LACI Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4502

Miért emlékzetet engem ez a sztori a Szöcske esetére? Jó ötlet, jól összeválogatott alkatrészek, profi tervezés és kidolgozás. A végén meg ment a szemétbe az egész.

Az egyik túlélőt most restauráljuk. A bontós szólt, hogy van egy óránk elvinni, utána vége... Odaértünk.

Előzmény: Bujazliz (4501)
Bujazliz Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4501
Üdv

A Gepárd a 90-es évek közepén egyedülállóan új és korszerű volt (több nemzetközi bemutatón elismerést vívott ki).
Nem a nyírbátori cég volt az eredeti fejlesztője. A gepárd-család prototípusait profi cég készítette. Ma már nem létezik, szándékosan tönkretették.
Pl. Amikor a svájci különleges szolgálat - tesztelés után - rendelt belőle, a magyar "benfentes" jóakarók egyszerűen világgá kürtölték az üzletet, így az indiszkréció miatt a svájciak visszaléptek az üzlettől. Akárhányszor üzlet reménye merült fel, "odafenntről" mindent elkövettek a sikertelenségért.
Igen, egy norvég, vagy ameriai tanulmányutat Kaliforniába a magyar cég nem tudott biztosítani.
A Gepárd-hoz hasonló puskák a 90-es végén szinte minden ország fegyverpalettáján megjelentek (lásd EUROSATORY kiállítás), így mára már sajnos csak egy a sok közül, üzlet nélkül.
Előzmény: belic (4499)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4500
jo kepek.
Előzmény: belic (4499)
belic Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4499
Hello!

Az amerikaiak is erdeklödtek iranta, mert jo fegyvert sikerült a FEG-nek legyartania.

Miert erdeklodtek volna, nekik volt sajat, harcban mar bizonyitott fegyveruk, raadasul 18 kg helyett csak 14.75 kg tomeggel.

A FEG-nek semmi koze nem volt hozza. Ezzel szemben a Nyirbator ESZ Kft, MOM Vizmerestechnikai Rt, HM Arzenal Rt, FETE benne volt valamennyire a gyartasban, de vegulis a Nyirbator Onkormanyzati Vallalat gyartotta oket.

Tatu72-nek: 12.7x107 mm

Fotok

Bel
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4498)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4498
Eppen ezert a Gepard besorolasa, nemcsak hogy mesterlövesz, hanem rombolo puska.
Az amerikaiak is erdeklödtek iranta, mert jo fegyvert sikerült a FEG-nek legyartania.
Előzmény: Tatu72 (4491)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4497
Üdv,
mentem én is egy kicsit a hétvégén: cél a szentkirályszabadjai repnap volt. Út közben benéztem Etyekre, megirigyeltem Charlie21 boros kalandjait :) Sajnos zárva volt, épp indulni készült onnan egy férfi, beszélgettünk kicsit, kaptam tőle egy szép brossúrát a helyről. Vértesacsán még mindig randa vérebek a bejáratoknál, tovább Lovasberénybe, ott is csak néhány fotó készült, kerítésen kívülről. (Több részét használják :( ) Szentkirályszabadján egy kis repülőnap, de csak a megnyitott részen jártam (azt hiszem). Onnan elmentem lakótelepet fotózni, majd hazafelé jobban megnéztem a tótvázsonyi "tornyot". Többen is említették már itt, de senki nem tudja, mi célt szolgálhatott... Nem az volt a lőtér megfigyelőtornya? Egy óriási mezőt lehet róla belátni, ahol van pár száz betonból készült valami... Nem tudom elmagyarázni, akinek lehet róla sejtése, nézze meg a képtáramban, kíváncsi lennék, tudja-e valaki, mi lehetett az...
Előzmény: charlie21 (4496)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4496

Üdv az uraknak!

 

Nem tétlenkedtem a hétvégén,voltam pár helyen.Sikerült megnéznem a Velencei RT-t,bár ezt inkább kivülről,jelenleg az önkormányzaté,és raktárak vannak benne,azért lessz róla néhány jó kép.Aztán voltam Szentkirályszabadján ahol sikerült bejárnom a volt orosz részt is.Aztán Csór felett a Baglyas hegynél egy elég komoly bunker rendszert (köszönet Swethome kollegának a tippért és a pontos térképért) a hely amugy nagyon hasonló a szárligeti objektumhoz ,talán hasonló célu volt.

És a végén sikerült bejárnom a Komárom Monostori erődöt,amit minden bunker fannak ajánlok.Csodálatos hely és rengeteg orosz emlék van,van egy kis hadiparkjuk BMP-1, T55,néhány radar meg lövegek.

Ha sikerül feltennem a képeket a képtáramban akkor majd írok bővebben is mindegyikről ,főleg a Baglyasi nagyon érdekes.

M62 265 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 4495

Hajjaj, bontják Tabot:

Épületbontás közben több száz géppisztoly- és pisztolylőszert találtak a Somogy megyei Tab közelében lévő Gyurgyókapusztán, az egykori szovjet laktanya területén; az előkerült hadianyagot a honvédségi tűzszerészek szállítják majd el. (Honvédelem.hu archívumából; 2007.01.

mezenguz Creative Commons License 2007.05.27 0 0 4494
Helló mindenkinek!

A mai napon kamionos találkozó a lacházai reptéren, ha valakit érdekel, s még nem indult semerre kirándulni, s esetleg szét akar nézni a reptéren....
M62 265 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 4493

Hétfőig lehet menni Szentkirályszabadjára nézelődni:

 

http://budawestairport.hu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=15&Itemid=84
gabikalavi Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4492
Sziasztok!

98-ban kalocsán voltam katona az akkori kiképzőközpontban.
Szeretnék mindent megtudni erről a laktanyárol a kezdetektől a mai szomórú valóságig...
köszönöm
Tatu72 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4491

Sziasztok!

Az összehasonlítás kedvéért csináltam gyorsan egy képet.A legkisebb lőszer a

7,62×39 vagyis 43M jelzésű géppisztolytöltény.Ezt lövik az AK-k. A középső a

7,62×54R vagyis39M jelzésű puskatöltény.Ezt lövik a géppuskák (pl. a PKMSZ),

és ezt lövi az SZVD is. A legnagyobb töltény a 14,5×114 jelű.Na ezt lövi a Gepárd.

Készül 12,7×110-es lőszert lövő változatban is.Ilyen lőszerem nincs,így nem tudok

róla képet küldeni. Az hogy a mesterlövészpuska nem öntöltő hanem ismétlő vagy egylövetű, a Gepárdra is igaz.Az egylövetű változatot mesterlövészként,az öntöltő változatot öntöltőpuskaként említik.Egyébként a neten elég sok cikk és kép van ezekről a fegyverekről.

 

 Hatástalanított 14,5×114; 7,62×54R; 7,62×39 lőszerek.

Azért van némi különbség köztük.  :-)

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4488)
Tatu72 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4490

Sziasztok!

A gepárd tulajdonképp egy nehézpuska.A kalibere 12,7 vagy 14,5 mm.Ezt a lőszert

lövik a légvédelmi géppuskák és a nehézgéppuskák is.Kifejlesztéséhez jó szórásképet mutató lekönnyített géppuskacsöveket használtak fel.Rombolóhatására jellemző hogy állítólag páncéltörő-gyújtó lövedékkel lőve három lövéssel felgyújtható

egy PSZH.

                                                                                              Üdv. Tatu72

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4488)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4489

Először is: A filmeknek nem kell feltétlenül hinni. A filmekbe a készítők csupán a minél jobb hatás kedvéért időnként akkora emeletes baromságot beletesznek, hogy akik egy kicsit is szakembernek érzik magukat, azok csak fogják a fejüket. Én egyébként kinőttem már abból a korból, hogy higyjek a meséknek.

A mesterlövész puskának egyébként a fő ismérve, hogy egy lövésre is garantálható a cél elérése, az eredmény. Ez a Gepárdnál lehetséges, a Charlie21 képein látható puskákkal lehetséges, de a SZVD-vel nem feltétlenül. Az SZVD nem több, mint egy jól elkészített távcsöves puska, a katonai használat szerint meg támogató puska.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4488)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4488
A Gepardnak , utanolvastam nagy talalati pontossag mellett meg volt egy feladata, rombolas(pancelozzott jarmüvek, harci helikopterek), ez pedig a nagy atüterövel magyarazhato, akar 40 cm-es beton! falat is atüt meghatarozott tavon belül, azt hiszem 12mm -es a kalibere, ami összehasonlitva a Dragunoveval (7,62 mm) mas kategoria.
Ha azt mondjatok, hogy a Dragunov nem mesterlövesz fegyver, akkor a Sniper cimü filmbe miert tettek bele?
Fsz:Tom Beckett( Tom Berenger) aki amcsi mesterlövesz, (Billy Zane) Richard Miller kell elvinnie Kolumbiaba, ahol likvidalni akell egy drogbarot.
Var rajuk a dzsungelben egy masik mesterlövesz, aki Dragunovval van felszerelve.
Jo film, eredemes megnezni.
Előzmény: Volt tüzér (4476)
claasmega Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4487

Üdv!

Ha Bodrogkeresztúr felől megyünk Tokajba a város elején balkézre van egy elhagyott ojjektum. Állítólag utász laktanya volt anno. Tudtok róla valamit?

M62 265 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4486
Horthy-féle "HÁP", majd ruszki lőszerraktár.
Előzmény: monfondir (4485)
monfondir Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4485
Ez nagyon szép lett!!! Régebben volt itt fent róla kép, amikor még a másik "arcát" muttatta. Mi is volt itt anno?
Előzmény: charlie21 (4480)
ZUpityu Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4484
Vagy rádiólokációs felderítés elleni álca.
Előzmény: charlie21 (4482)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4483
Vagy meteorológiai mérőszonda hordozója....
Előzmény: charlie21 (4482)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4482

 

Ezeket a valamiket egy orosz bunkerban találtam,látot már valaki ilyesmit,a mérete kb 1mx1m és aluminium foliából van ,kb ugy néz ki mint egy papírsárkány.Célanyag?

charlie21 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4481

 

Boccs ez egy kicsit itt off,csak volt szó róla,akit érdekel fent van a képtáramban az ide sniper VB

charlie21 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4480

 

Etyek a "Borkatlan"

mezenguz Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4479

Helló mindenkinek!

 

charlie21!

 

..én is ugyanezt hallottam, mikor átugrottunk az etyeki Korda stúdió építkezéséről a söprüs autóval sepregetni a tulajnak, nekem is sikerült már odabenn nézelődni, sajna fgép nélkül...

Előzmény: charlie21 (4474)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4478
Naugyemitmondtam! Ezek szerint nem egyedül én nem értek hozzá. :)
Előzmény: BLacza (4477)
BLacza Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4477

Volt tüzérnek teljesen igaza van. Mesterlövész puskában, mielőtt a lövedék elhagyja a csövet, nem lehet mozgó alkatrész (nem kezdhet nyitni a zár). A zár megmozdulása elrontja a belballisztikát és nyomásvesztéssel jár, vagyis csökkenti a lövedék kezdősebességét. Ezért használnak a meterlövészek ismétlő rendszerű puskát . Az SZVD valójában, egy jól sikerült rajtámogató fegyver.

A két fegyver szerkezeti felépítése lényegesen eltér. Ez jól látható a képen. Fölül egy AKS 47 zárja látható, alul egy Dragunové.

AK47 és SZVD zár

Üdv: Lacza

Előzmény: Volt tüzér (4476)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4476

A Dragunov szerintem (és mások szerint) nem mesterlövész puska, csak egyszerűen távcsöves puska. Mestelövész puska mondjuk a Gepárd.

Az AK-47 alkatrészeivel meg annyiban egyezik meg, hogy mindkettő vasból van, és a két fegyver rendszere erősen hasonló.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4473)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4475

Ne hidd,azért vannak még tartalékok .Ha majd megnézed a képeim az idei versenyről láthatod a magyar katona fiukat a "szép " tipusu magyar fejlesztésű puskával.Dragunuvot(SVD) már idén nem láttam.

Ha érdekel a téma nézd a Katonai topikot ,ott sokszor volt ez téma.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4473)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4474

Igen határozottan furcsa volt egy pohár finom cserszegivel bejárni a szigoruan titkos ojjektumot.

Különben érdekes lenne kicsit megkapargatni a történetét.A tulaj szerint még a Horty épitette valamilyen háborus időkre való vezetési pontnak akkori HÁP szerünek.

A mesterlővész vébén mint a lebonyolításban résztvevő vettem részt,pont most volt vasárnaptól keddig az idei,ezen is ott voltam a képeket 1-2 napon belül felteszem az etyekiekkel eggyütt.

Na majd keresek neked egy szép tankos képet :-))))) 

Előzmény: monfondir (4472)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4473
Bar inkabb a mesterlöveszek a rendörökhöz tartoznak.
MH allomanyban kevesen kapnak mar effajta kikepzest.
Korabban minden gepesitett lövesz szakasznal volt egy mesterlövesz, felszerelve Dragunovval.
(mellesleg Dragunov mesterlöveszpuska az egyik legkeresettebb fegyver a feketepiacon, nagy talalti pontossag miatt+alkatreszei sokban megegyeznek az AK-47-el, egy ismerösöm vadaszatra atalakitott(öntöltörölröl kezzel töltösre) Dragunovval vadaszik...szegeny vadaknak nemsok eselyük van).
Előzmény: monfondir (4472)
monfondir Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4472
Ezt úgy hívják, "összekötni a kellemest, a hasznossal" :). Átnéztük a TAR-os képeidet.
A lőtéri tankoknak van valami hihetetlen hangulatuk.
A mesterlövész versenyen résztvevő is voltál???
Előzmény: charlie21 (4470)
nagypolc Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4471
na egy kérdésem lenne ...tud e valaki valami nagyon közellebbit a miskólci mexikó völgyi anno fegyvergyárról vagyis az   afrikának nevezett fegyver raktárjáról,,,,?????     mert a minap hallottam egy infót állitólagos alagútrendszeréről,,. na ez a kérdésem,...
charlie21 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4470

A hétvégén az etyeki borfesztivál alkalmából megnéztem a volt orosz objektumot.

A faluból ingyen és bérmentve lovaskocsival vittek fel egy rakás jókedvű német turistával egyetemben :-)))))

Sose gondoltam hogy igy fogok bemenni a helyre.

Zseniális az tény.Egy pohár borral a kezemben megnéztem egy két járatot,sajnos már eléggé a bor az úr és a nyilt nap miatt rengeteg ember volt.

De beszéltem a helyi tulajjal majd visszetérek .Képeket nemsokára prezentálok.

Álltalában amugy minden hétvégén nyítva lesz mostmár.

claasmega Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4469

Üdv!

A Zemplénben vagy a környékén tud valaki ilyen létesítményekről? Előre is köszi az infót.

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4468
Mindkettö Vasgyar közeleben van.
Oda amugy sok ilyen vedöobjektumot szereltek anno.
Előzmény: bodrostomi (4467)
bodrostomi Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4467
Bövebb infót tudsz róla? Mert sajnos én csak ennyit tudok, mint ami a képen van...
Előzmény: nagypolc (4466)
nagypolc Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4466
képeslap miskólcról.......
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4465
Talan vegyivedelmi, de ebben nem vagyok biztos.
Előzmény: uselessjunk (4464)
uselessjunk Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4464
Sziasztok!
Megint lenne egy kérdésem: Pétervásárán a néhai Petőfi laktanyában melyik alakulat volt?

UJ
Urbanclimber Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4463
Bocsi de a képfeltöltés nem megy. Majd talán máskor.
Urbanclimber Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4462
Köszi vigyázok majd! Tesómmal szoktunk menni mert Őt is érdeklik ezek a dolgok. Multkor voltunk az Apáthy-sziklánál és egy kicsi ,valószínű csak megfigyelő(légtér) lőállás volt.Képet rakok esetlek ti tudjátok hogy mi az. U.i.:Ha nem a megfelelő szavakat használnám azért előre is bocsi
Előzmény: charlie21 (4461)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4461
Sok sikert! Egyedül ne mászkálj a péceli bunkerban ,érdemes ketten menni a baleset veszély miatt.És kettő elem lámpa!
Előzmény: Urbanclimber (4460)
Urbanclimber Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4460
Köszike nem tudtam hogy mi van a felsőpakonyi bázissal de nem hiszem ha oda megyek és rám néznek be fognak engedni.(15 éves vagyok).De hát próba szerencse. A belsőmajori dolog viszont érdekes mert ma nem tudok elmenni de nagyon érdekelne.A siló kifejezésért elnézést de a Figyelőben tényleg ez volt írva. De hát az egy gazdasági lap....... . A tanácsotokat megfogadom és vissza megyek a bajtemetési objektumhoz ahogy időm adódik, lápmával!!
Előzmény: charlie21 (4455)
Neva_07 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4459
Szia Tüzér barátom! A képek láttán tényleg sajnálom, hogy nem jutottam el, egy kis nosztalgia sosem árt! A kérésednek megfelelően a Volhov BAPK ügyben bizony tudok segítséget nyújtani. Van egy jó kis rajzom is, egyébként nem sokban különbözött a Nyeva BAPK-tól. Na a jó kis heti kirándulásotok után pedig kellemes pihenést a hétvégén!
Előzmény: Volt tüzér (4446)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4458
Kösz. Már érdemes volt ilyen korán felkelni. Én 1 : 50000 méretarányú topográfiai térképen néztem, azon meg a települések belső területe nincs ellátva névrajzzal.
Előzmény: M62 265 (4454)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4457
Megelőztek kicsit,de az én budapest térképemen a Gyáli(Pestimre) lakatanya mellé az van irva :belsőmajor. Tuti mindenki ugyan arról beszél.Hivatalosan Gyáli osztálynak hívták,de akik most oda járnak Pestszentimrének ismerik.Hogy bonyolitsam a térképemen Weiner Paint Ball centrumnak van jelőlve :-))
Előzmény: charlie21 (4455)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4456
Elnézést, a második mondatom tárgytalan.
Előzmény: M62 265 (4454)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4455
Bajtemetés Orosz volt ,a bunker amiben voltál két szintes és érdemes lámpával visszamenni.A belső majorit őrzik de ha épp nincs játék(hétvégén szinte mindig van )akkor meg lehet beszélni az őrséggel,játék alatt nem javaslom nagyon lőnek:-)) Pakony valóban az önkormányzaté meg egy vállalkozó bérli.Őrség és kutya van ,nem érdemes bemászni.Talán beengednek ha olyan napjuk van. Ja és silót ne keres sehol,ezek a rakéták nem abban álltak.A légvédelmi rakéták földsáncal körülvett inditó állványon(PU) voltak elhelyezve ,belsőmajorban majd látsz ilyet.Silóban csak a Fix telepítésű hadászati nukleáris rakéták vannak telepítve ,ilyen pedig az országban nem volt,akárhogy is kereste néhány kollega. Fogsz majd látni elég nagy beton fedezékeket ,ezekben voltak a tartalék rakéták illetve a rendszert irányitó berendezéseket tertalmazó kocsik,utánfutók.
Előzmény: Urbanclimber (4450)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4454
Pedig de, van Belsőmajor nevű része a kerületnek, mégpedig itt: http://www.bp18.hu/kerulet/terkep/?map_link=link:9 (Sorry, az index nem hagyja, hogy linket rakjak be) Viszont ez nem az a rész, amit Charlie21 említ, hanem a gyáli TÁS+laktanyához van közelebb.
Előzmény: Volt tüzér (4453)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4453
Csak hogy tudd: Magyarországon siló csak a TSZ udvarban van. Ezzel azt akartam írni, hogy a felsőpakonyi tüzelőállásban nincs siló. Azt a területet egyébként tényleg megkapta az önkormányzat, és azóta is egyben van, különféle vállalkozások működnek a területen. Viszont ott nincs és nem is volt laktanya. a hozzátartozó laktanya Pestimre szélén van.
Ezt a "Belsőmajor" dolgot honnan vetted? Megnéztem a térképeimen, és bár kifejezetten pontos rajta a névrajz, Belsőmajornak nyoma soncs.
Előzmény: Urbanclimber (4450)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4452
Tudtommal Barcika alatt az egész várost behálózó óvóhelyrendszer van. Valahol a település szélén, egy dombtetőn említettek bejáratot.
Előzmény: nagypolc (4430)
Tatu72 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4451
Szia nagypolc!
A Barcikai kérdésben sajnos nem tudok neked segíteni de engem is érdekelne a dolog.Leírhatnád kicsit részletesebben hogy mit találtál.A környékünkön hol tudsz még olyan területet amit érdemes megkeresni?Én nemrég kétszer is voltam a néhai Tardonai lérak objektumban,szerintem érdemes megnézni.Még minden épület megvan. A"Légvédelmi rakéták magyarországon" topic 6250. és 6416. hsz-ban tettem fel róla képeket.A Harsányi lőtérről tudsz valamit?
Üdv. Tatu72
Előzmény: nagypolc (4430)
Urbanclimber Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4450
Köszi a sgegítséget. Nem Airsoft rendezvényen jártam csak szeretem az elhagyatott laktanyák és egyéb katona i objektumok "fílingjét"(bocsi nem tom hogy kell leírni). Multhéten BAjtemetésen voltunk(tesómmal). Minden épületet megnéztünk és utána bementünk a bunkerba. Elmelámpa nélkül mentünk, ezért az első 5 méter után visszafordultunk. Ha valaki arra téved szívesen ajánlom a megtekintését,nem csak az elhagyott objektum hanem a kilátás miatt is. Ma ha minden igaz Belsőmajorba megyünk és megnézzük az ami ott van. Még 2006 ban olvastam a Figyelő egyik számában hogy a felsőpakonyi silót pályázaton megkapta ingyen!!!!!! az önkormányzat. Azóta nem tom mi van ez ügyben de remélem még mindig áll a siló és a hozzátartozó laktanya. U.i.:Én se tudtam feltölteni képet. Nema reklám miatt de komolyan ha valaki játék háborúzni akar inkább paintballozni menjen, mint airsoftozni.
Előzmény: charlie21 (4442)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4449
Na tessék! Minden rosszban van valami jó.
Előzmény: charlie21 (4448)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4448
most meg már duplán müködik :-((
Előzmény: charlie21 (4447)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4447
nemigen a fene egye meg,pedig lenne mit feltenni
Előzmény: Volt tüzér (4443)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4446
Valamennyire csak megnyugodtam. Bár hogy örülnék, az túlzás. Ma sajnálhatod, hogy kihagytad a kirándulást. Medina is jó volt, de utána hazafelé néhányan tettünk egy kis maszek kirándulást. Megnéztünk egy régi légvédelmi laktanyát (PA62 kolléga szerintem szívesen velünk lett volna), de utána elvittem a társaságot egy barátomhoz, akinek megnéztük a gyüjteményét. Charlie21 kolléga fog tudni mesélni a benyomásokról. Más: Neked olyan jó jegyzeteid maradtak meg a múltról. A Volhov PV kabin BAPK-ról nem maradt valami? Sikerült egyet lenyúlni, de szégyen, gyalázat, elfelejtettem, hogy működik.
Előzmény: Neva_07 (4444)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4445
nemigen a fene egye meg,pedig nekem is lenne mit.
Előzmény: Volt tüzér (4443)
Neva_07 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4444
OFF. Szia Tüzér barátom! Eddig azt hittem, hogy az én gépemmel van baj, de úgy látom az indexel van a gond (ugyanúgy 2 ablak, a betűket nem lehet formatálni - bold, aláhúzott, stb...). Csak reménykedem, hogy mielőbb rendbe hozzák a dolgot! ON.
Előzmény: Volt tüzér (4441)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4443
Tudsz ide képet feltenni?
Előzmény: charlie21 (4442)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4442
A belső majori objektumban a budapest légterét védő 11/13-as Nyeva rakétákkal felszerelt alakulat,illetve a 11/7-es Volhov rakétákkal felszerelt alakulat állomásozott. A laktanya bejáratától balra eső laktanya épületekben voltak közösen elhelyezve. A technikai területük a Nyeva alakulatnak a bejárattól jobbra esik.Itt voltak a kis hatótávú rakéták és a rávezetést irányító eszközök. A volhov alakulatnak az innen nem messze levő Felsőpakonyban volt.Itt voltak a közepes hatósugarú rakéták és a rávezető eszközök. A képtáramban találsz mindegyikről sorozatot a kep.tar.hu/charlie21 cimen. Ha a légvédelmi rakéták magyarországon topikot átnézed mindent megtudsz a helyről illetve a rendszerről. Gondolom Airsoft rendezvényen jártál arra .
Előzmény: Urbanclimber (4438)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4441
Azért azt örömmel tapasztalom, hogy nem egyedül vagyok béna, valaki másnak sem sikerült képet feltölteni. Azt meg tudja mondani valaki, hogy hozzászólás írásakor miért jelenik meg két ablak, és miért nem tudok meszúrni képet? És miért jelenik meg a kép helyett ez a [image... Ez engem meglehetősen zavar, mert most is lenne mit felraknom.
Előzmény: Urbanclimber (4439)
Big-B Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4440
Tegnap ellátogattam Nagykanizsa Dózsa laktanya parancsnoki épületébe. Holnap fényképeket is teszek ki róla.
Urbanclimber Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4439
[image1]
Urbanclimber Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4438
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy tud-e bárki is valamit a XVIII. ker. Belsőmajor-i volt katonai objektumról. Képet is csatolok: Előre is köszi!
uselessjunk Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4437
Igen, a fejér megyei Jenőről van szó
Előzmény: Volt tüzér (4433)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4436
Ez a hülye meg mit csinált a képemmel?[image1][image1][image1]
Előzmény: Volt tüzér (4435)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4435
Nahát nektek is csak az maradt meg, amire gondolok. Nézd csak! Ez volt a techikám.[image1]
Előzmény: tuzer (4434)
tuzer Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4434

Natehát még utoljára! Felszántás és sóval behintés előtt!

 

 

Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4433
Az ám! Csakhogy Fejér megyében - Polgárditól északra valami 5 km - van egy igazi Jenő. Tőle É-K-re van egy erdő, amit az én térképem vadasparknak jelöl. Hogy valójában mi lehet, azt a fene tudja.
Előzmény: charlie21 (4432)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4432
Ha pilisborosjenőről beszélünk akkor ott a Csobánkai kiképző bázisnak vannak kihelyezett gyakorló területei.Az eggyik végében a területnek nem volt irányitó torony szerű épitmény ?Jelenleg vadászház.
Előzmény: uselessjunk (4431)
uselessjunk Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4431
Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy a Jenőtől ÉK-re eső erdőben melyik csapatnak voltak kiépített tüzelőállásai?
8-10db keleti tájolású, kb. 10x20m-es állást találtunk közvetlenül egymás mellett, magyar álcaháló levelekkel.

Előre is köszi a választ!
nagypolc Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4430
sziasztok ha valaki hallott már kazincbarcikárór vagyis földallatti részéről valamit az irjon már rolla légyszives vagyon megkőszönném. vagy a felvételen jelölje már be az bejáratot vagy kijáratot vagy légaknát ,a három pomt az amit én már megtaláltam. választ elöre is köszönöm....   bár a múltkori kérdésemre is várhattam nem nagyon kaptam választ....
Gotha72 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4429
Viszont találtam a laktanyáról egy képet ez a belső udvara most. elláttam magyarázattal. Jó hogy ezeket nem bontották le.

Gotha72 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4428
Köszönöm, nagyon élveztem a képeket. A hátsó részen sosem jártam mert akkoriban nem lehetett a laktanyában csak úgy kolbászolni. én amúgy is írnok voltam, maximum a főkaput őriztem. :)

charlie21 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4427

Ha érdekel most hogy néz ki(tavaly öszi képek) akkor a képtáramban megtalálod a kep.tar.hu/charlie21 alatt.

Voltam fent a az unyi laktanya felett levő régi Dvina tüzelő állásban is ,nem tudom ott jártál e? A laktanya hátsó sarkából viit fel út.

Előzmény: Gotha72 (4426)
Gotha72 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4426
Únyban a leszerelésemkor, 92ben :)
A tinnyei bázison utóljára tavaly. A piliscsabai paintballosok használják.
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4425

Az osztály 1996-ban szűnt meg. Ehhez képest 2005. márciusban voltunk ott kirándulni, de akkor néhány dolgot kivéve még egyben volt a tüzelőállás. A négy darab indítóállvány fedezék üres volt, az SZNR fedezék teli volt szeméttel, a harcálláspontot szétrombolták, de majdnem minden ott maradt. Nagy "átalakítás egyedül a lokátor fedezékben volt, amit valami motorosok alakítottak ki maguknak. Még a készenléti épület is állt azzal a megjegyzéssel, hogy a használaton kívüli, elhanyagolt épület elkezdett szétmállani, egyes falai már akkor kidőltek. Az EÁP és a trafóház akkor még állt.

Te mikor voltál ott?

Előzmény: Gotha72 (4423)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4424

Volt. Olvass vissza.

A laktanya valóban Únyban volt, de 200-an sem voltak benne. 300 fő még a kisegítő gazdaság malacaival és a halastó halaival együtt sem nagyon jött ki.

Előzmény: Gotha72 (4422)
Gotha72 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4423
Ja kiegészítés.

A tinnyei bázist a laktanya megszüntetése után széthordták a lakosok, épületei barakkok voltak a faanyagot szétverték és elhordták. A rakétasilók ma is megvannak, emlékeim szerint 4 nagy földkupac jelzi a helyüket, alatta beton garázsok. Az únyi bázis több kőépületből állt, 5 őrtorony védte. a felszámolás után átépítették, a területre pedig valami egyházi szekta költözött.

Ha kell kép róla fotózhatok, ha arra járok.
Gotha72 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4422
Sziasztok

Az Úny-Tinnyei bázishoz két mondat, nem zudom volt -e már.

A 11/10 LéRakO. volt a neve én is itt voltam katona. Únyon nem voltak rakéták, hanem a Tinnyei bázison cca 5 km-re az Únyi laktanyától. Ez egy kb 300 fős laktanya volt, 25-30 tissztel és tiszthelyettessel. Egy-két naponta vitték fel a váltást Tinnyére, de voltak akik hetekig fent voltak a bázison.

Az únyi laktanya (Tinnye felől megközelítve) a falu közepén jobbra végig az úton, a laktanya kapuban ért véget az út. A laktanya előtt "tiszti" lakótelep volt a családjaiknak. A laktanya kapu előtt volt a tiszti kantin, focipálya és egy két fürdőmedence.

Előzmény: Hpasp (248)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4421

Akkor sorry, valaki átvert, akinek volt festéke, meg ecsete:

 

Előzmény: lotattila (4420)
lotattila Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4420
ott p-12-es nem volt, csak p-15, és p-18. :)
Előzmény: M62 265 (4416)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.04 0 0 4419
Megneztem a kepeket, növi be a gaz az egeszet..
Előzmény: M62 265 (4418)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4418

Felraktam a képtáramba.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4417)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4417
Tedd fel nyugodtan a kepeket, gondolom az allapot siralmas.
Előzmény: M62 265 (4416)
M62 265 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4416

Ez igen, összekötöd a kellemest a még kellemesebbel :)

 

Más:

Voltam a minap Lom-hegyen, ha érdekelnek vkit a fotók, szóljon, és feltöltöm. Fent a helyzet változatlan, csak a hajléktalan költözött ki a P-12 fedezékből.

Előzmény: charlie21 (4415)
charlie21 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4415

Sziasztok!

 

Az etyeki bázisról a májusi Decanter magazinban olvastam ma egy cikket(bor magazin)

Tehát a lényeg:Ezt a helyet még a Horty időkben épitették fegyver és löszer raktárnak,ezért tünik olyan réginek,aztán az oroszok kibővitették és hiradó központot épitettek bele.Jelenleg magán tulajdon és egy hatalmas Bor logisztikai központ fog benne felépülni,magyarul boros pince.Van honlapja is www.borkatlan.hu

még nincs rajta szinte semmi ,de a magazinban benne van az alaprajza is.Nem kicsi.

Van elérhetőség is illetve most májusban lesznek rendezvények is,borkostoló stb,szerintem én hamarosan beborozok ott :-)) szerintem le lehet velük dumálni hogy kicsit szétnézzünk mielött teljesen a bor lesz az úr.

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4414
A technika azonos volt.
A különbseg a laktanyak szamaban is jelentkezhetett.
Előzmény: Volt tüzér (4413)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4413
Gyakorolj még, mert ez kevés!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4412)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4412
A magyar rendszer fix telepitesü volt, varosokat vedett, es ipari körzeteket is.
Körkörösen helyezkedtek el Budapest, Miskolc es Dunaujvaros, Paks esetleg körül.
Ezek dvina, majd kesöbb vegyes Nyeva es Volhov rendszerek voltak. Egy Vega osztaly volt Mezöfalvan, ez volt a nagyhatotavolsagu legvedelem.
Volt mobil egyseg is, Sztrelaval meg Iglaval, ma meg mar Kubbal es Mistrallal.
Előzmény: Volt tüzér (4411)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.29 0 0 4411

Nehogy meglepődj, de ugyanonnan származott. Maximum annyi volt a különbség, hogy itt világos szürkére festették a házat, ott meg esetleg sárgára. Vagy fordítva. És más színű volt a kerítés.

Volt persze lényeges különbség a szlovákiai szervezetek és a magyar szervezetek között, de ezt csak úgy magyarázom el, ha már vágod a magyar rendszer mikéntjét.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4410)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.29 0 0 4410
Az objektumok fenntröl hasonlitanak a amagyar objektumokra, gondolom a fegyverrendszer se nagyon tert el ebböl adodoan.
Előzmény: Neva_07 (4379)
anglia Creative Commons License 2007.04.28 0 0 4409
miután vértestolnai nagy réten átmentél ami Bányahegy 72. km pihenoje után van és átmész a muuton kb hajnali 2-3 kor ott láthatod ezeket az objektumokat.
pétizennyolc Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4408

Én 3:2-re állok (vezetek magammal szemben). De sajnos nem emlékszem a Bányahegy után ezekre az ojjektumokra. Legközelebb (jövőre) majd figyelek!

 

P-18

Előzmény: anglia (4407)
anglia Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4407
igen minden kinizsi 100 on láttam eddig vagyis 6 alkalommal.akkor te is tudod hol van.bányahegy nagy piheno után...
pétizennyolc Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4406

Ez az ojjektum ott van a K100-as útvonala mentén?

 

p-18

Előzmény: anglia (4404)
matyq Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4405
holnap gerecse 50 :)  remélem megtalálom valamelyik helyet a sokközül
anglia Creative Commons License 2007.04.26 0 0 4404
igazad van..téma váltás..
Aki agerecse hegységben akar barangolni és érdeklik az elhagyatott dolgok, azok figyelmébe ajánlom a Vértestolnárol Tarján kozségbe vezeto ut mellett lévo volt orosz ill magyar harckocsi megindulási pont elhagyatoot kb 6-8 m hosszu és 3-4 m széles szellozovel ellátott,hofehér csempével kirakott foldalatti kis termeket , ami a Vértestolnát érinto kék tura utvonalon találhato.Vtolnánál a tura utvonal egy hatalmas réten megy át majd keresztezel egy kétsávos utat.A kék tura jelét kovetve be az erdobe majd az elso balra kanyar után mielott belépnél egy erdoirtásra pillants jobbra és látni fogod a hk nak kivésott régi löállásokat és ettöl kb 10 m ez akicsempézett hely .a helység bejárata kb 30 fokos szogben egy pici dombocskában.
A másik kedvenc pedig a mindenki által kedvelt volt orosz rádio állomás a Héregi tv torony lábátol 300 m-re.kulonben ez a gerecse legmagasabb pontja igy hát az orosz barátaink ide épitettek egy kis bázist amelyhez épitettek még egy 4 emelet magas kb 3 átméroju tornyot melybe a mai napig fellehet menni,és gyonyoru kilátás nyilik szlovákia folé.mellesleg orosz nevekkel tele.
A laktanya korul régi drotkerités jelzi a bázis vmikori fontosságát ill hogy löállásokat is találni.kb 1200 nm az épület és tobb szoba ill. terem.Ha valakinek tudtam érdekeset mondani orulok.
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.26 0 0 4403
Hát azért a szlovákoknak sincs olyan sok mindennel átjönniük. A politikát meg ezen az oldalon szerintem hagyd ki, eddig is jól megvoltunk a kormány és az ellenzék ócsárolása nélkül.
Előzmény: anglia (4402)
anglia Creative Commons License 2007.04.25 0 0 4402
koszi hogy megértesz, és bocs,
tudom hogy ez a tetü ország a momentán nagyhatalom segnyalásán kivul csak a honvédség teljes leépitésén dolgozik,csak arra lennék kiváncsi hogyha holnap szlovákia átjönne Komáromnál,és szétrugná a seggunket, akkor ki merre szaladna nélkulkunk mármint katonákra, mert én életem végéig ennek az országnak a katonája leszek,de nem ennek a kormánynak aki szétbarmol mindent mondva majd az unio tobbi egysége segit ha bármi van.....tudom hogy szarba van alégvédelem is,de a vietnámi háboru idején amikor apukám a tatai laktanyában olyan silkákat szerelt amik rá pár hét mulva amerikai gépeket lott le vietnám légterében,akkor azért csak jobban ment.???????????????????????????????????????????????????????????akkor miért vanh erre most szukség,????
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.25 0 0 4401
Gondolj bele: T-72-ből még maradt mintegy 15 darab és néhány múzeumi példány. Az én hajdani technikámból viszont (volt négyféle) szinte semmi, nagyjaink még a köteles múzeumi példányról sem gondoskodtak. Most kínlódnak egyesek egy fegyvernemi múzeum létrehozásán, de ha valamit ki akarnánk állítani, azt csak külföldről lehet behozni. Mert nálunk egyeseknek fontosabb volt az ócskavas, mint az utókornak bizonyos dolgokat megmenteni. Most akkor én miért sajnáljak bárkit amiatt, ami engem is elért tizen... éve?
Előzmény: anglia (4398)
monfondir Creative Commons License 2007.04.25 0 0 4400
Ne gondold, hogy a légvédelmesek érzéketlenek a harckocsizók végzetére, csak hogy ezen mi már 10-12 éve átmentünk. Isten hozott a klubban. Éljenek a döntéshozók sokáig (kenyéren ls vizen)!
Előzmény: anglia (4398)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4399
mégegyszer bocs volt légv.
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4398
2005 ben szereltem le a gyori légvédelmi rakéta dd tol de csak az utolso négy honapban voltam ott. kub rakéta szerelo beosztásban voltam, de átkértem magam a lánctalpas alváz szereléshez és nem haragszom a buffosokra csak kicsit duhit hogy megszunteték szinte teljesen a harckocsizokat ,holott apukám hozta be az elso t 72 est magyarországra, és én pedig az utolsokat adtam le amiket irakba ajándékozott a kedves miniszterunk. amugy elottunk nem kellett senkinek takaritani, mert a fekete barett sapka az fekete barett sapka .
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4397

Ha körülnézel itt, vagy akár a szomszédban, akkor találsz jó néhány olyan hozzászólást, ami a nick nevemhez köthető. Ezekből viszonylag hamar kiderül, hogy a honi légvédelmi rakéta fegyvernemnél húztam az igát viszonylag hosszú ideig.

Azt meg nem értem, hogy a bádognyúl miért haragszik a buffosra, hiszen az takarítja meg előtte az utat.

Előzmény: anglia (4396)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4396
nem akartalak megsérteni, bocs de édesapám 11 évig harckocsi kik tts. a papa pedig 33 évig szd pk harckocsi zászloalj.ja és mindenki tataán,hát innen hogy nem szeretem a tüzéreket...de ezzel nem rád céloztam...
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4395
nálunk a laktanyában a 4 évem alatt mi harckocsizok csak buffosnak hivtuk a tüzért. bocs de ha tüzér voltál ezt tudhatnád...
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4394
Sok minden voltam már életemben, de még több minden nem. Többek között buffos sem. Ha egyáltalán rám gondoltál.
Előzmény: anglia (4392)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4393
Ha valakit érdekelne a gerecse hegynél egy pár érdekes dolog az jelezzen.babiti@freemail.hu
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4392
szia buffos,látom te elég tájékozott vagy.jártál már a strázsa hegynél esztergomban?
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4391

A talajszint alatt volt például kábelárok, esetleg vízvezeték (bár ebben nem vagyok biztos) víztartály, és esetleg szivattyúház. Ezen kívül minden olyan elem, ami Fóton volt, az a földszint felett van. Csináltak némi betont és beborították földdel.

A pletykálnak nem kell felülni.

Nézd! Én Fóton csak néhányszor voltam, tehát tőlem akár lehetne is a föld alatt valami. De azt tudnod kell, hogy Budapest körül 6 darab ugyanolyan felépítésű, ugyanolyan eszközökkel ellátott, ugyanolyan elemekbe elhelyezett közepes légvédelmi rakéta osztály volt. Mind a hatnál ugyanolyan fedezékeket, utakat, épületeket építettek. Miért pont Fóton lenne valami a föld alatt.

Előzmény: CHK167 (4385)
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4390
Mivel sokat jártam a gerecse 50 teljesitmény turán, igy évrol évre furdalt a kiváncsiság mi lehet.Elég furcsa mert kb 8-10 m hosszu 3-4 m széles fehér csempével kirakott helységrol van szo, ja és nem egy hanem tucatjával az erdoben jeloletlen utakon,amugy ez volt a Tata mellett lévo baj kozség orosz laktanyájának a megindulási pontja egy esetleges komáromi hid védelmére..
anglia Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4389
kedves mindenki ha valaki járt már a TATA kornyéki gerecse dombjain, akkor láthatta a foldalatti bunkereket a Vértestolnárol Tarjánba meno ut mellet.
nagypolc Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4388
ja és még egy kérdés miskolcon nem tudjátok-e hól volt a hajdani avh székház???
nagypolc Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4387
ez szerintetek mi lehet első ránézésre??miskolci vasgyár eggyik óvóhelye
nagypolc Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4386
sziasztok nagy érdeklődéssel olvasom a szlovák kalandot,, végre sk ról is hallok valamit. kérdésem lenne ,én elég sokat járok járunk szlovákjába túrázni és ezáltall már megfordúlt az agyamban hogy hát itt is szivesen megnéznék ijesmi dolgokat,, és ebböl adódik a kérdés (bár én miskolci vagyok ,és mi és a tátra között keresnék objektumokat)hogy tudtok -e mondani nekem helyeket????  ha esetleg tudtok bár mit akkor irjátok meg!!!!! előre köszönöm... bunker ,háp,granit123,vagy akár mi más
CHK167 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4385
Ja,és Ne haragudj kedves Volt Tüzér!!!
Nem tudod véletlen,hogy van e itt valami a Föld alatt,valami titkos bunker,vagy valami hasonló,mert én találtam itt valami ilyesmit,de nem tuti hogy az...állítólag e miatt az ismeretlen dolog miatt van itt fóton az országban a legtöbb kruppos gyerek,de ez már védőnő-duma volt...na,mind1,ha tudsz erről valamit,kérlek írd meg...Üdv!
CHK167 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4384
Értem,és igazad van.Voltál te is itt katona?Biztos tök jó lehetett...kösz,és akkor az elejétől kezdem olvasni az oldalt...(egyébként én is katona szeretnék lenni,Édesfater mesterlövész volt,aztán én is már 10 éve sportszerűen lövök)Na de a lényeg,hogy éljenek a Soldier-ek!!!:)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4383
Ejnye - bejnye! Nem szabad az ilyent ütni! Nem mondom, ha nagy kedved van, akkor néhányat belerúghatsz, de ütni azt nem szabad. Én egyébként ha nem is hosszú ideig, időnként előfordultam ott.
Előzmény: CHK167 (4381)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4382

Sajnos az van, hogy ami támadás esetén működésbe léphet, az most is működik. Vagyis nagyjából működik a kerítés, és működnek a fedezékek is. Ugyanis ha esik az eső, akkor nyugodtam beállhatsz oda, nem fogsz elázni.

Na eddig ez volt a vicc. A komoly a dologban az, hogy ami valaha működött benne, az már nem létezik, sajnos a végét Ex kannibál kolléga szerint nemrég bontották szét.

Egyébként ha rászánsz némi időt és az elejétől elolvasod ezeket a dolgokat itt, akkor Fótról is sokat megtudhatsz.

Előzmény: CHK167 (4380)
CHK167 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4381
Ja és még annyit,hogy Én ha valakit látok fönn,aki rombol,akko csihi-puhi van,mert én nagyon elítélem a rombolást(főleg hogy ha azt ilyen helyen teszik)Ehhez szerintem senkinek sincs joga.Ja,és esetleg ismertek valakit,aki itt volt Katona?Üdv!
CHK167 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4380
Sziasztok!Én csak annyit szeretnék mondani,hogy nagyon örülök az oldalnak,Főleg annak,hogy Fót is rajta van(Itt lakom)Esetleg van valakinek valami infója erről a laktanyáról?Működhet ez még valaha,mert én valami olyasmit hallottam,hogy ez valami rakéta bázis volt,és ha Budapestet támadják,vagy efféle,akkor működésbe léphet...Mit tudtok erről?Üdv mindenkinek,tisztelettel CHK
Neva_07 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4379

Üdv Mindenkinek!

 

Néhány történelmi infó a hétvégi barangolásról, kedves barátaimmal tett kiruccanás során látogatott néhány tüzelőállásról. A látogatott TÁS-ok műholdas képeit a látogatás sorrendjében csatoltam. A többi kép valószínűleg Charlie barátom képtárában maj megtalálható lesz. Az alakulatok fedőszámai azok működése során többször változtak, ígyhát a megszüntetésük előtt általam ismert számokat írom. A légvédelmi rakétaosztályok a Bazini (Pezinok) 186.plrb (később 37.plrb - plrb=légvédelmi rakéta dandár) parancsnoksága alá tartoztak.

 

1. kép - 4.plro (4. légvédelmi rakétaosztály) Dunajská Luzná. A tüzelőállás

   kiépítése 1974-ben fejeződött be, ekkor kapta az SzA-75 Dvina technikát, amelyet

   a '80-as évek elején-közepén (1984-85?) cserélte az Sz-75M2 Volhov. (itt

   megjegyezném, hogy a Pozsony környéki lérak osztályok átfegyverzése az új

   technikára mindig az nyugati határ közelségében és a főváros /Prága/ körüli "első

   vonalban" lévő osztályok átfegyverzése után történt meg, több esetben, azok

   "használt" technikáját örökölve!). Az M2-es technikával egészen 1993-ig működött,

   miután a Cseh és Szlovák Föderatív Köztársaság államforma két önnáló államra

   történő bomlása után a csehországi Královicei ezredtől kapott Volhov is ebbe a

   TÁS-ba költözött. A két technika egészen 1995-ig, az alakulat bezárásáig üzemelt.

   Röviddel az alakulat bezárása után az objektum siralmas állapotba került (pl. az új

   építésű, a '90-es évek elején befejezett készenléti épületben még a villanyveze-

   tékeket is kiszaggatták a falakból). Az objektumot napjainkban egy vállalkozó

   lovardaként üzemelteti (le a kalappal előtte!). A '90-es évek végére kialakult

   siralmas állapotot a jelenlegi gazda orvosolta, és (a látottak alapján) nem kevés

   pénzt és időt fordítva szépen karbantartja (pl. a "B" körletben a sorállomány

   épületeit felújította, a "C" körletben pedig a készenléti épület felújítása jelenleg is

   folyamatban van - új fűtési rendszer, nyílászárók...). A '90-es évek végén az

   alakulat a Most pri Bratislava-i Nyevák gyakorlótere volt. Több alkalommal is

   költöztettük ide a technikát (lásd leírások és képek a lérakos fórumon).

 

2. kép - 9.plro, Most pri Bratislave. Az objektum kiépítésének befejezése 1977-

   ben történt, amikor is az osztálynál átvételre és az objektumba telepítésre került

   az Sz-125M "'Nyeva" technika. A Pozsony környéki Nyeva osztályok objektumai

   ekkor már gőzerővel épültek. Az 1979-ben kapott további technika, amely a

   Devínska Kobyla-i objektum befejezését várta, átmenetileg ide lett telepítve (1979-

   1983). Az osztály - "szerencsétlenségükre" - azon osztályok közé tartozott,

   amelynél talán a többi Nyeva osztályhoz viszonyítva létezése során rengeteg

   gyakorlat, ellenőrzés és külföldi delegáció is megfordult (itt említeném pl. az 1998-

   as Végh-Tuchyna akkori Magyar és Szlovák vezérkari főnökök találkozóját, amikor

   pont én voltam az ÜTI :-))). Talán ennek az osztálynak a parancsnokai közül került

   ki a legtöbb ezredparancsnok is. Az 1977-től, egészen 2003-ig eltelt időszakban

   több alkalommal is kénytelenek voltak eltűrni egy másik osztály vendégeskedését

   is. 1979-1983 Kobylai technika, majd szintén a Devíska Kobylai osztály  

   megszüntetése után 1997-2003-ig az ő technikájuk. Az objektum kapujai a 2003.

   nyarán kivont Nyeva technika távozása után sem zárultak le. Napjainkban az

   Aleksincei Sz-300-as osztály és KUB ütegek kiképzési területeként van használva

  állandó őrséggel.

 

3. kép - 7.plro, Devínska Kobyla. Az objektum kiépítésének befejezése 1983-

   ban történt. Az 514 méteres Kobyla nevű domb (Pozsony Devín nevű részében -

   innen a Devínska Kobyla elnevezés) mindaddig teljesen nyitott volt a túrázók

   számára. A kilátót csak az építési munkálatok megkezdése után zárták le a nagy

   nyilvánosság elől. Az osztály már 1979-ben megkapta az akkor új Sz-125M

   "Nyeva" légvédelmi rakétarendszert, de egészen az építési munkálatok

   befejezéséig a 9.plro Most pri Bratislavai objektumában "vendégeskedett". A

   Kobyla-i tüzelőállásba a technika 1983-ban költözött és szinte azonnal átvette a

   fegyvernemre oly jellemző készültségi szolgálatból eredő légtérvédelmi

   feladatokat. A Kobyla-i objektumban az első parancsnok Kolecsányi (elég

   magyarosan hangzik :-))) főhadnagy lett. Az osztály 1983-tól egészen 1997.

   májusáig látta el a Kobyla-i objektumban a rászabott légtérvédelmi feladatokat,

   amikor is az objektum bezárásra került. A technika és személyi állomány ismét a

   9.plro Most-i objektumába került, ahol egészen 2003. nyaráig üzemelt. Hogy

   mennyire titkosítva volt a légv édelmi rakéta fegyvernem, egy sztori a '90-es évek

   elejéről. A gengszterváltás után geyre jobban nőtt a civilek érdeklődése a titkos,

   Kobylán működtetett fegyverek iránt. A különböző érdekeltségi csoportokhoz

   kapcsolható szennylapok szinte gombaként kezdtek terjedni. Egy újságíró (igazi

   "szaki"), az objektumon kívűlről csinált néhány fotót a rendszerhez tartozó

   felderítőlokátor (P-15M2) magas állványon (UNZSA) büszkélkedő antennájáról. A

   másnapi lapok a címoldalon az antenna képeivel, már azt rikácsolták, hogy "nagy

   érzékenységű lehallgatóberendezésekkel figyeltük és figyeljük Ausztriát (!!!)" és a

   lap által terjesztett egyértelmű ostobaságokra reagálva kisebb csoportok kezdtek

   megjelenni a főbejárat előtt, azt követelve, hogy "demokrácia van és bizony be

   kell, hogy engedjék őket...ez így nem mehet tovább...." (itt csak megjegyezném,

   hogy a minden szakmaiságot, információgyűjtést mellékező hozzáállás bizonyos

   dolgokhoz, amivel érdekcsoportok küzdenek mások ellen napjainkban már profi

   szinten működik!). Ennyi a történet. És akkor a látogatott objektumok műholdas

   képei.

 

 

 

Előzmény: Volt tüzér (4378)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4378

Hogy a kíváncsiságodat kielégítsem kissé: Baráti társasággal a hét végén Szlovákiában jártunk, ahol megnéztük a Dunajska Luznai SA-2, a Most pri Bratislava-i SA-3, illetve a Devinska Kobyla-i SA-3 légvédelmi rakéta tüzelőállást. Érdekes volt látni, hogy itt a szomszédban mennyire másképpen volt megoldva egy légvédelmi rakéta osztály kiépítése és működése. A fedezékek is lényegesen erősebbnek tűntek

Képek:

 

 

Előzmény: M62 265 (4376)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4377
Legutobb Kecskemet mellett mentem el autoval, bar nem kihalt laktanya a repter, epitettek egy uj radartornyot kisebbet az ut mellett.
A legutobbi tippem volt a Pusztamonostor, de minnt kiderült Antenna Hungariaho tartozik.
Azt hiszem jelen pillanatban legtöbb volt adohazakbol, amik megszüntek.
Taszar fölött volt a C objektum, ami szinten megszünt, bar örzik.
M62 265 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 4376
Élünk, virulunk, és rendszeresen lessük a topicot, hátha valaki járt valamerre. :)
Előzmény: nagypolc (4375)
nagypolc Creative Commons License 2007.04.23 0 0 4375
mi van veletek?
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.20 0 0 4374
eleg kopar, mintha a holdon lennenk...
Előzmény: sweethome (4373)
sweethome Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4373

A fóti bázis napjainkban:

 

 

M62 265 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4372
Szólj, mielőtt mész, jövő hét végétől én is szabad vagyok; a bringát meg már felkészítettem az idei nyárra :)
Előzmény: charlie21 (4368)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4371
Már nincs, mert valahová Pestre elköltöztették az egészet. Ne kérdezd meg, hová.
Előzmény: charlie21 (4369)
sweethome Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4370
Igen, ez valóban az én képtáram, de egyelőre még csak szerkesztgetem. Nincsenek fennt péceli fotók egyébként rajta. Terveim szerint egyszer majd feltöltök mindent, aztán publikussá teszem.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4365)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4369
A BM nek van ott ilyen,de aktív ne feszegessük,amugy az infó korrekt.
Előzmény: nagypolc (4360)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4368
Én is igy tudom ,de szoktak ott a tulaj engedélyével Paint Ball csatákat szervezni,én is igy jártam anno vagy 6-7 éve elöször ott,fura hogy vagy 10 szer voltam ott de nics igazán fotóm róla gyorsan én is elmegyek arra mielött végleg elveszik.Állitolag Rt volt,de a kétszintes HÁP elég komoly nem sok ilyen van.
Előzmény: M62 265 (4347)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4367

gratulálok Kerepeshez!

Azok a mérges kutyák nekem már annó szó szerint a lábamat mardosták,köszönet az örnek hogy maradt lábam :-))

Előzmény: sweethome (4333)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4366
Sandinista, van e esetleg kep.tar.hu-s keptarad??
Üdv.
Előzmény: sandinista (4349)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4365
Ez lenne a helyes cim? :http://kep.tar.hu/sweethome
Ha jol latom le van vedve jelszoval a site.


Előzmény: Coop (4345)
iM Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4364
Akkor kicsit bővebb beszámoló a mai napról:

Sikerült megnézni (igaz kerítésen kívülről) a laktanya északi részét. Itt földdel fedett építmények vannak, szerintem raktárak, képek vannak róluk, ha valaki másnak gondolja, jelezze.

A kerítésen kívül, kb. 200 m-re található egy megerősített fedezék. Jópár lépcsőn kell lemenni, jobbra-balra nyílik egy-egy terem, kb. 10-15 m hosszúak. A szokásos előregyártott elemekből készült. A környékén érdemes lenne körülnézni, hátha van másik, nekem ma ott nem volt több időm.

Majdnem a hegytető van egy nagyobb épület. Be nem jutottam, nagyon ügyesen le van zárva, csak benézni tudtam, üres szobákat láttam. Nem hiszem, hogy alatta lenne valami, de sosem lehet tudni. Körülötte lebontott épületek alapjai, nyitott színek tetőtartóinak levágott csonkjai. A csonkok mellett találtam egy érdekességet, szerintem 100 mm-es lőszerhűvelyek vannak leásva.

A hegytető felé találtam egy burkolt területet, heliportnak gondolom.

A hegytetőn egy kisebb épület, a helyiek szerintem ezt nevezi "szaunának". Mellette egy beton talapzat, antenna tartó lehett.

Körülnéztem az erdőben, más építménynek nyoma sincs.

Képek itt: Csákvár ex-szovjet objektumok

Egy külön kép a laktanya melleti fedezékről:

Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4363
Hogy bunker vagy valami más egyéb, azt nem tudom. Az biztos, hogy Fót mellett települt egy közepes légvédelmi rakéta osztály. Ott volt is néhány fedezék. De ha mész Pestről, Fót felé, akkor a fegyverraktár is megvan (pontosabban csak megvolt, mert már nincs ott) bár ott semmiféle bunker nem volt. Az volt a BM fegyverzeti ellátó bázisa.
Előzmény: nagypolc (4360)
monfondir Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4362
Nálunk "vak" volt (azt mondták a hegyek miatt, mivel az egyik HÁP parancsnok volt vele még régebben vele a SZU-ban gyakorlaton és ott nagyon jól hozta a célokat de az sivatagos, lapos terepen volt - sajna elfelejtettem hol). A Dzsigit grafikon volt a "szunya", csak keverte a levegőt :). Érdekes a P37-es eléggé beteges jószág volt nálunk is egy ideig de jött egy hadnagy hozzánk Taszárról (K.A. hadnagy úr) és csodát tett a 37-essel!
Juti szabit "simán" nem hiszem, hogy kapott volna valaki is nálunk.Én (illetve a teljes Polje csapat) 3 napot kaptam, hogy mi lettünk a legjobbak a zászlóalj szinten. Két napot kaptam mint Háp TT-s egy hadgyakorlatért még 90-ben + még lehett kapni előléptetéskor de arra nem emlékszem mennyi napot kaptam (talán 2).Igazából az RT-n nem volt divat a juti szabi, hiszen jól lehetett hazajárni (ami miatt viszont a katonai rendészek utaztak ránk).
Előzmény: sandinista (4359)
iM Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4361
Szovjet tartalék repülőtér a hozzá tartozó laktanyával. A hegyen meg épületek, amiről egyelőre nem nagyon tudjuk mi volt.

A látottakról bővebben nemsoká.
Előzmény: monfondir (4358)
nagypolc Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4360
sziasztok .az akérdésem hogy fóton tényleg van vagy lehetséges valamiféle nagy bunker a főld alatt állitólag fegyverraktár ????? ezt az infót hallottam, ez igaz vagy nem???
sandinista Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4359

"Hát nyilván ott találtak neki helyet."

 

Meg ott legalább jól mutat :-)

Végülis mind1, grafikont úgysem ad.

A Dzsigitenk biztos jót tett volna a domb, bár az Alföldön túl sok baj így sem volt vele. Máshol szidták, hogy semmit sem lát, én a 170 km-en minden célt át tudtam venni grafikonváltáskor a 37-estől. Hozzá kell tenni az egyik tsz-es őrmester nagyon értett hozzá, frankón belőtte a cuccot. A strapát is bírta, ellentétben az akkoriban sokat betegeskedő P-37-tel. Párszor mi nyomtuk le azt a grafkont is, a rekord közel 30 óra volt non-stop. Pont egy elég béna kopaszt írtam be magam mellé, még éjszakára sem lehett kint hagyni egyedül, vagy 24-et egyedül vittem, a többit meg csőrös fűlkéjében "pihentem", még szerencse, hogy nem tél volt. Asszem kaptam érte 2 nap jutalomszabit, ami nagy dolog volt, nem is emlékszem hogy HDM-ért adtak volna akkoriban bárkinek.

 

Előzmény: Volt tüzér (4357)
monfondir Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4358
Itt mi volt?
Előzmény: iM (4356)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4357

"Nem értem Kupon minek tették dombra, a méteres onnét szarabbul lát, mint a földről."

Hát nyilván ott találtak neki helyet. (Érdekes, annak idején a sárbogárdi harcállásponton a teljes K-66 komplexumot annak rendje és módja szerint dombra pakolták. Aztán egyszer csak hoztak egy P-18-at, de annak teláltak egy kis sík helyet.) Annak idején én is úgy tanultam, hogy a méteres lokátornak a sík terep a jó. A P-15-nek meg egy kis domb. Na ehhez képest annak idején a Pilisen egyik lokátort sem tudtuk úgy letelepíteni, ahogy kellett volna.

Előzmény: sandinista (4352)
iM Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4356
Voltunk Csákvár fölött a hegyen, képek később.

sandinista Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4355

Néhány igen, de nem találom. Illetve egyet találtam a centitemetésről, hát elég érdekesen nézünk ki rajta :-)

Nálunk még a 13-as sem ment csak amikor vadászrepülés volt, vagy keresni kellett valami kórbor "madarat". grafikont csak a 16-osok adtak.

A HÁP szerintem is elég vicces, belül nagyjából olyan volt a minta Kupon a század HÁP, de kívülről...

Előzmény: monfondir (4354)
monfondir Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4354
Nem készültek anno fotók? Nálunk igen csak a fotost kellene előkerítenem. Minden műszerrel meg lettünk örökítve.
Ez a HÁP dolog meglepett! Ha visszanézzel látod Egerágon mekkora domb volt (+ VP majd Polje beállóval). Mondjuk nem Kup méretű és csak sima páncélozott bejárta volt de azért lent voltunk a földalatt jócskán.
PRV13 csak visszaemlékezés volt akkor nálunk, PRV17 sem volt grafionra rendelve csak taln 90 végétől szóval az 1db PRV16 rendesen ki volt hajtva... Az egyik kedvencem a PRV17 volt (barátom volt a főkezelő és vissza is ment oda hivatásosnak a bázisra).
Az AMU is meglepetés mert azt hittem, hogy egyszerre vonták ki őket.
Előzmény: sandinista (4352)
sandinista Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4353
Igen, az a  kis lyuk :-) Semmi fedezék, földhányás ilyesmi. Viszont terepszínűre volt festve :-)
Előzmény: monfondir (4351)
sandinista Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4352

Évek óta nem jártam arra, illetve egyszer voltam, de akkor csak a kocsiból nézelődtem mert esett az eső. Most Kup előhozta belőlem a nosztalgiát.

 

1. Kettő. A Dzsgitből is kettő volt. 92 nyarán az egyiket ebből elvitték, és hozták helyette a Kasztát.

2. Volt 13-as. Szerintem itt később cserélték, szvsz annak épülthetett az egyik hátsó domb, amúgy a 37-es mellett a "féldombon" volt.

3. Mobil (két Uralos) 18-asunk volt, nem volt neki domb, csak egy alacsony betonrámpa. Nem értem Kupon minek tették dombra, a méteres onnét szarabbul lát, mint a földről.

4. Csak betonrámpa volt a többinek. Volt AMU-nk, igaz grafikonra nem használtuk, csak dekádkor leellenőriztük, hogy működik-e.

Előzmény: monfondir (4350)
monfondir Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4351
Hol van a HÁP??? Az épületre gondolsz a képen az antenna torony mellett?
Előzmény: sandinista (4349)
monfondir Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4350
Szia!
Látom te is "visszajáró" lélek vagy :) Legalább a tietek még egybe van.
Pár kérdés:
1.Ezek szerint nállatok több PRV-16 is volt?
2.És volt PRV 13 is?? Nálunk már 90-ben nem volt (PRV 17-re lett cserélve talán 89-ben)?
3.A P-18 fix fedezékes volt mint Kúpon (meg nálunk Egerágon) vagy kint volt a domb tetőn mint a másik Kpon lévő P-18?
4.Az utolsó kép szerint, az ott írt lokátorok nem dombon voltak? AMU is volt még 92-93-ban (mert nálunk lebontva 90-ben) vagy csak a helye :)?
üdv,
Zsolt
Előzmény: sandinista (4348)
sandinista Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4349

Folyt.:

 

mcs7mcs8mcs9mcs10mcs11mcs12

mcs14

 

7. HÁP

8. I-es körlet és a faház (tanterem+irnoki)

9. II-es körlet

10. Telephely

11. Raktárak

12. "8-as műszer" :-)

13. Akadálypálya

Előzmény: sandinista (4348)
sandinista Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4348

Mezőcsát, tegnap. Be nem merészkedtem az első képen látható nem túl barátságos kutyák miatt, a szekuriti nem került elő amíg ott voltam, szóval csak kerítésen kívüli képek.

 

mcs1mcs2mcs3mcs4mcs5mcs6

 

1. Kapu

2. Az egyik géppuskafedezék, háttérben az "újrahasznosított" egykori adóház

3. HÁP hátulja, a VP-01 garázzsal

4. Itt volt a P-37 és a PRV-13

5. Itt 92-93-ban egy jóval kisebb domb volt a jobboldali helyén egy PRV-16-tal, a másik domb helyén volt a P-18

6. Lőszerraktár és az "Ibituba birtok". Itt volt a másik PRV-16, a P-15+AMU, és a Kaszta.

 

M62 265 Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4347
Évek óta magánkézben van a terület, termálfürdőt teveztek a helyére. Kb. 4 éve csináltak próbafúrásokat is (igaz pár méterre a kerítésen kívül.)
Előzmény: sweethome (4346)
sweethome Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4346
Még egy adalék a pécel-isaszegi témához. Mikor fent jártam a hét közepén, éppen a bozótot irtotta egy csapat ember. Elmondásuk szerint magánterület lett a volt objektum. Lehet, hogy már oda sem sokáig lehet kirándulgatni ????
Előzmény: Coop (4345)
Coop Creative Commons License 2007.04.14 0 0 4345

 

 

  Pécel - Isaszeghez még egy fotó, a többi Sweethome-tól látható. Ma voltam, tele volt quad és krosszmotor örülttel.   A bunker tök jó.

iM Creative Commons License 2007.04.14 0 0 4344
Holnap készülök Csákvár környékére. A Sas-hegy tetején, környékén nézzek szét?
Előzmény: mezenguz (4343)
mezenguz Creative Commons License 2007.04.14 0 0 4343
.....talált, süllyedt....
Előzmény: pétizennyolc (4341)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4342

Hát akkor már csak nyomok maradtak Egerágból!

 

P-18

Előzmény: monfondir (4324)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4341

Velence?

 

P-18

Előzmény: mezenguz (4319)
sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4340

Olvasgattam a fórum elején és a GC-oldalán, de konkrétan nem találtam semmit a valaha itt állomásozó orosz egységről, azon kívül, hogy rakétás.

Azért teszek fel pár földalatti képet is, hátha érdekel valakit :-)

 

 

Előzmény: M62 265 (4339)
M62 265 Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4339

Nem szóltam :)

Előzmény: M62 265 (4338)
M62 265 Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4338

A föld alá nem mentél? Van egy nagyobb fedezék is ott!

Itt egy kép a bejáratáról.... Egyébként még a fórum indulásakor beszéltük, eléggé ismert hely.

Előzmény: sweethome (4336)
sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4337

Folytatás ...

 

 

 

sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4336

Aztán volna itt még valami, amibe kirándulás közben botlottam. Még nem említette senki emlékeim szerint itt a fórumon. Ismeri valaki esetleg, milyen alakulat állomásozott itt? Azon kívül, hogy orosz ....

Pécel és Isaszeg között a hegytetőn.

 

sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4335
Visszakerestem a képeidet, hát tényleg elég jelentősnek mondható a változás. Szomorú ilyesmiket látni.
Előzmény: Illesztős (4334)
Illesztős Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4334

Hát ez elég brutál.

Az utolsó előtti képen levő téglás épületrészen volt az edzőterem erőgépekkel, súlyokkal. Az utolsó az a kantin.A kazánházban volt egy nagy olajtartály illetve egy kézipumpa.Mindig fáradságos többórás kézipumpálással lehetett a tartályt feltölteni gázolajjal, hogy legyen fűtés, melegvíz.

Ha a nickemre rákeresel, régebben felraktam pár fotót '94-ből amikor itt szolgáltam.

Kösz a képeket!

Előzmény: sweethome (4331)
sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4333
Elképesztő, mi mindenbe botlik az ember egy kirándulás alkalmával .... :-)
Előzmény: sweethome (4332)
sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4332
sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4331
Előzmény: Illesztős (4329)
sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4330
Van még pár, mindjárt felteszem őket ....
Előzmény: Illesztős (4329)
Illesztős Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4329

Kerepes. Elég szürreális így látni viszont.

A 10-es épületben levő kép nem semmi.Úgy nézem wc mellől készült, a TV szoba (klubhelység) felé menő folyosón.Innen nézve balra, hátul volt a kantin.Szemközt az ebédlő.A bejárattal szemben levő folyosó vitt a legénységi szállásokra.Azon a folyosón balra az első ajtó nyílt a zuhanyzóba.Ennek a folyosónak legvégén jobbra volt a háló ahol voltam. Van még kép ?

Előzmény: sweethome (4328)
sweethome Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4328

Érdekességek kishazánkból .....

 

 

mezenguz Creative Commons License 2007.04.12 0 0 4327

Szia charlie21!

 

A geocaching-on van egy-két fotó arról a területről, ezért gondoltam, hogy ott kellene keresgélni....

...a másik "hozzám szólásodra" a megfejtés nem jó, kicsit délebbre kell keresgélni, sajna a terület "magán", őrrel, 4-5 kutyáig számoltam+ frappánsan méhek.... ha nincs kedved tippelni, nézz be a képtáramba...

 

Ha méssz Tökölre, gondolj rám is, talán ráérek, a tel. számom fenn van az iwiw-en.

Előzmény: charlie21 (4323)
magnum44 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 4326

Érdekes ez, mert nagyon örültem, amikor megszabadultam a laktanyától, kb. 20 éve.

 

Mostanában arra járva mégis sajnáltam, hogy elhagyták.

Ez a szombathelyi gl. ezred, majd dandár laktanyája.

 

Ugyanigy sajnálom a BMP-ket és a T-72 hk-kat is.

monfondir Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4325
Hopsz! A magyarázó rész elcsúszott kicsit :(
Mindegy, elég szar volt látni mi lett belőle...
Előzmény: monfondir (4324)
monfondir Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4324
Szia P-18!
Ma, végre eljutottam. Gyakorlatilag a laktanya részben csak relé fedezék (domb), a gépjármű telep és a század épület áll még. Minden más eltünt. A műszerkertben a P-18 fedezék ma istálló, a többit írtam már.
Ez a bejárat a laktanyába. Több mint a 60 kapuüti-t adtam itt mikor tisztes lettem...

MH3517 bejárat ma









Ez az alakuló tér ma. Utóljára még nem volt falerakat...






MH3517 alakulotér ma









Ennyi van a laktanyából.Század épület, a GK teleppel a háttérben, a telep mellett fák mögött a relé fedezék.






Maradványok








Ez a régi P15 majd később SZT domb. A háttérben az üzem nem rég épült, a régi nyomsáv és az eredeti SZT telepítés helyén.
P15/SZTU domb







Az istálló. A fénykorban ez volt a fixen telepített P18 helye. Szerintem belül más volt mint a Kupon látott (mienk emlékeim szerint nagyobb volt).
Istálló/EXP18 fedezék










Ez pedig a régi HÁP domb, középen az új HÁP, jobb szélen pedig PRV17 domb.
Elég sok fát kivágtak. Az úton hatalmas nyárfák voltak, most ezeket is kivágták.
Régi HÁP-Új HÁP-PRV17 dombok
Előzmény: pétizennyolc (4255)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4323

Szerintem jó helyen tapogatózól, én is erre tippelek,ha eggyáltalán volt ott valami megerősített akkor ott lesz. Bár itt valaki célozgatott valami berobbantott helyre.Talán ha van valami konkrét megírja.A repteret már én is bejártam pár éve ott semmi nics.Ha megnézed a FOMI fotoját innen akkor a kiszolgálo laktanya felett van valami összeturt terület. ?

És nagyon köszönöm a CSepreg megoldását!!!!

 

Előzmény: mezenguz (4316)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4322
Ez valami RT lehet,de akárhogy töröm a fejem nem tudom merre esetleg tata mellett dunaszentmiklós?
Előzmény: mezenguz (4320)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4321

Szia kollega!!

 

Boccs hogy itt válaszolok a a mailban feltett kérdésedre,de most kicsit kusza az elérhetőségem.A forum a biztos ezt nézem :-))

Elöször is gratula az elmult turákhoz aki keres talál.

A rally versenyek időpontját keresd a googliban ,a reptér nevével és rally,gyorsulás ,autoverseny nevekkel.Minden hónapban van egy rakás.

Remélem idén személyesen is sikerül valami tura eggyütt,a telefonod megvan.

Tökölre pl.kimehetnénk eggyütt,még egy csomo mindent nem láttam.

 

Előzmény: sweethome (4311)
mezenguz Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4320
...kis segítség...
Előzmény: mezenguz (4319)
mezenguz Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4319
Hol jártam még...?
mezenguz Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4318
Előzmény: mezenguz (4317)
mezenguz Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4317
Egy-két kép a csákvári igazán elhagyott reptérről, nulla építmények, csak a puszta beton...
Előzmény: mezenguz (4316)
mezenguz Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4316
Helló mindenkinek!

Megvolt a hétfői túra, a tar. vezetési pontra nem leltem én sem, bár van egy sejtésem, csak a családtagoknak nem volt kedvük hegyet mászni...talán ez?
Előzmény: sweethome (4311)
nagypolc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4315
mondjuk iesmiket vagy ehez hasonlót nem tudtok???
nagypolc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4314
még pár érdekesség..
nagypolc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4313
figyusztok nem tudtok mondani nekem olyan földallatti bunkert vagy harcálláspontot vagy akármien objektumot ami látványos ,érdekes ,nagy , és szabadon látogatható????? válaszotokat  várom és elöre is köszönöm.....totvázsony hasonmás..
nagypolc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4312
a mádi üzemanyag bázis mai kinézete,.
sweethome Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4311

Üdvözlet!

 

Merre van ez a tartalék vezetési pont? Múltkor beautóztam a reptéri betoncsíkot oda-vissza, de nem láttam semmilyen beton-, vagy épületmaradványt.

A volt laktanyában egy kőmegmunkáló társulat működik, kívülről semmi nem emlékeztet a hajdani funkciójára.

 

 

Előzmény: mezenguz (4295)
hadsz Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4310
Hát igen,ilyen "apróságokkal" most is tele van a környék.Fedezékek,lőállások,HÁP stb.
Előzmény: M62 265 (4309)
M62 265 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4309
Hűűűűűű, még régesrégen rákérdeztem itt, hogy Nyirád környékén volt-e lőtér, de akkoriban még senki nem ismerte a helyet. Egy teljesen hagyományos túrán jártunk arra, viszont találtam pár nagy kaliberű lőszerhüvelyt, gyakorlógránátot, meg ilyen apróságokat :) Akkor valószínüleg pont a gyakteren sétáltunk keresztül.
Előzmény: hadsz (4306)
hadsz Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4308
Pontosan!
Előzmény: iM (4307)
iM Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4307
Ez a Cseket-hegy tetején van?
Előzmény: hadsz (4306)
hadsz Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4306

Nem tudom,hogy volt-e már említve itt a fórumon,a Nyirád - Zalahaláp közötti volt gyakorlótér.Hétvégi túránk Sweethome kollégával:

Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4305

Nocsak! Tudsz VAU? :)

Őszinte legyek? Gőzöm sincs. Elméletileg április 01. lett volna, de valami miatt csúszik.

Előzmény: BLacza (4304)
BLacza Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4304

Kellemes Nyúlnapot mindenkinek!

Lehet tudni mikor nyílik a múzeum? (Nemrég még csak a bozontos őrkutyával tudtam szót váltani.)

Üdv: BLacza

Előzmény: Volt tüzér (4303)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4303
Hát valóban nem. Én meg ha nem sokat is, azért melóztam ott párszor. De mostanában nyílik ott egy múzeum, nyugodtan bemehetsz. Még tán olyan is akad, aki elmeséli, mi volt ott.
Előzmény: matyq (4302)
matyq Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4302
Amiről én beszélek a hegytetőn van Mány után Zsámbék előtt . De biztos neked van igazad, nemsokat tudok a helyről.
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4301

Már megbocs, de te hány zsámbéki bázist ismersz? Mert én csak egyet, amit 1980 körül építettek, és ott egy magyar légvédelmi rakéta osztály volt. Oda csak akkor vették be magukat az oroszok, amikor a technikát adták át. Van esetleg másik zsámbéki bázis is? Mondjuk Zsámbéktól kitelik.

Előzmény: matyq (4300)
matyq Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4300

a Zsámbéki "bázison" csak 1 x voltam akkoris távolról mutatták hogy "oda vették be magukat az oroszok" nagyapám meg arról mesélt hogy azon a hegyen kicsit lejjebb a bázistól még mikor fiatalok voltak valami olyan járatba mentek be ami a hegyikastélyig vezet aztis hallották bentről hogy meccik fölöttük a barackost :D

állítólag úgy vették észre hogy télen gőzölgött a bejárat. meg kéne nézni 1 X

 

Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4299
Ez az új infó tényleg érdekes, nekem is új. Eddig úgy tudtam, hogy Zsámbékon a 11/3. h.lérak osztály települt, ez magyar volt. Szárligatan meg valami orosz dolog települt. Amúgy lehettek szoros kapcsolatban, mert ha valami kellett, akkor a magyar katona előbb - utóbb mindig talált valami oroszt, ahol kisegítették bizonyos dolgokkal. Anyagért mi is elég sokat jártunk az oroszhoz. Mindig adtak.
Előzmény: matyq (4297)
M62 265 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4298

Zsámbékkal? Ott tudtommal csak lérak bázis volt, azok vezetési pontjai pedig ismertek....

 

Kellemes húsvétot mindenkinek!

Előzmény: matyq (4297)
matyq Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4297
jah.. énmeg tegnap voltam a szárligeti ojjektumnál. Az első bunker elég szörnyű állapotban van vágják körülötte a fát meg aknamentesítés is van túrnak össze mindent. Fényképeztem is csak 4ik kép után lemerültem.. :D  Annyi új infót sikerült megtudni hogy tényleg vezetési pont volt és a Zsámbékival szorosan kapcsolatban állt. Úgy 1 km re egy szépkis lövedéket is találtam le is kaptam . kb ennyi volt
matyq Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4296
jó hely az a csákvári reptér csak a nagy földalatti bázisát sajnos berobbantották amikor elmentek, de talán lehetne találni épen maradt járatokat. A szembe lévő laktanya is sok évig használatlan volt csak most valami tüzép van ott..
Előzmény: mezenguz (4295)
mezenguz Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4295
Helló mindenkinek!

Először is Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Másodszor: mai terv, ha valaki arra jár: Csákvár, volt szovjet, s magyar tart. reptér + a DHDSCS volt tartalék vezetési pontja... aki tudja a tel. számom, csöröghet...:))... ha meg valakivel összefutunk az szgk. frsz: GTG-849.. "a mi autónk"...:))
nagypolc Creative Commons License 2007.04.07 0 0 4294
sziasztok,egy eredeti állapotba fentmaradt régi óvóhely a miskolci vasgyárból,,
Coop Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4293

 

 

 

Na itt is van:)

 

Coop Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4292

 

  Üdv. mindenkinek!

 

 Szeretnék egy kis segítséget, akár email címemre is jöhet a válasz ne a fórumot terheljük vele. Hajagra hogyan lehet a legegyszerűbb módon eljutni, a környéken mit lehet még vagy érdemes megtekínteni. Autóval meddig lehet eljutni, és gyalog merre, mennyit!? Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

 

Amennyiben sikerül, alul két kép Medináról a főbejárat bal oldala felöl készítve.

Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4291
Glászló kollégától érdeklődj. A közeljövőben be van tervezve egy medinai látogatás, ha tudsz egyeztetni, ode beférhetsz.
Előzmény: nagypolc (4290)
nagypolc Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4290
sziasztok, figyu  hogy kértek erre behajtást ?? az illetékeseknek mit mondtok miért akartok bemenni az objektumra , vagy ismeretség???
sweethome Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4289

Hogy érted ezt a mondatot: "ahová azonban kockázatos közelíteni..."

Mi jártunk ott, igaz csak a kapuig mentünk, ami zárva volt, de még embert sem láttunk a környéken.

A mellette fekvő TSZ-re igaz lehet a kockázatos jelző, a szép számú szabadon mászkáló kutya miatt :-) Arra próbáltuk megkerülni a laktanyát....

Van valami infó a benti épületekről, a hasznosítóról?

 

Előzmény: Frei Berger (4287)
bodrostomi Creative Commons License 2007.04.04 0 0 4288
Majd előkerítem a tavalyi kirándulásunk anyagát, és rakok be pár képet. Egyébként 95 óta járunk ki rendszeresen, azt a laktanyát olyan 99-2000 között bonthatták el, a sineket meg pár éve szedték fel, de azt is több részletben csinálták. A felsővezeték még az állomás helyén megvan, gondolom macerás lenne megszüntetni, ezért hagyták úgy. Elég hülyén néz ki vágányok nélkül. Bent már mindent felvert a gaz, igaz, mikor még álltak az épületek, már akkor sem sokminden volt bennük, a falakon kivül.
Előzmény: charlie21 (4284)
Frei Berger Creative Commons License 2007.04.04 0 0 4287

Nem volt cél a bejutás, ismerjük részletesen belülről. Most néhány külszíni méretet vettünk fel. Igen, a bebújónyílások szabadok, sőt, 90 méteres körben (az egykori nyomáshullámérzékelők távolságában) újabbakat is találtunk. Azonban figyelmeztetek, hogy néhány nyílás nagyobb mélységű terembe vezet (eltekintve az acélhágcsók bizonytalan állapotától), ahonnan nincs kijutás, ha valaki beleesik (ha egyáltalán még képes mozogni, ha még él), és semmilyen mobil nem tud kibeszélni.

 

Ami azonban érdekes, a bázis személyzetének laktanyája, néhány kilométerrel lejjebb, ma szépen alakuló üdülőközpont, ahová azonban kockázatos közelíteni...

Előzmény: M62 265 (4281)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.03 0 0 4286
A térképen bejelöltem. Székesfehérvár felől mentem, nekem a GPS Ajka útirányt jelölt meg legrövidebbnek. A karikában van egy X, ott találod. De ne indulj el most rögtön, mert nem engednek be. Mi is engedélyt kértünk előtte az alakulat veszprémi elöljárójától.
Előzmény: nagypolc (4285)
nagypolc Creative Commons License 2007.04.03 0 0 4285
ez a kup hól van és te hogy jutottál be???
charlie21 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 4284

Off

sajnos rajtam kivül álló okok miatt a jelenlegi mail cimem megszünik,ha lessz új akkor közlöm.Lehet hogy ritkábban fogok irni de igyekszem hogy minnél hamarább megoldjam a dolgot.

Ha van valami akkor itt a topikon elérhettek.

Aki tudja a telefon számom azon elérhető vagyok továbbra is.

Jelentkezek!

On

charlie21 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 4283
Nem, most jártam ott elöször,a vasút felől jöttünk,de csak egy leszállási irány jelzőt szúrtam ki,azthiszem most mindent láttam ami megmaradt,ha van valami érdekes arra ,akkor elmondhatnád.
Előzmény: bodrostomi (4282)
bodrostomi Creative Commons License 2007.04.03 0 0 4282
A vasút felé jártál? Már elbontották az ottani laktanyát is, meg a sineket is felszedték, csak kevés dolog emlékeztet arra, mi is volt ott.
Előzmény: charlie21 (4275)
M62 265 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 4281
Azért sikerült bejutnotok? Ha jól emlékszem, a tetőről is be lehet menni, meg talán az antennák tövéből is.
Előzmény: Frei Berger (4280)
Frei Berger Creative Commons License 2007.04.03 0 0 4280
Futó témákon kívül, az esetleges érdeklődők tájékoztatására: a Középső-Hajag bunker főbejárat, továbbá a garázsajtón nyitott bebújónyílás is be van hegesztve, és betontömbökkel eltorlaszolva (07.04.01 - de nem áprilisi tréfa).
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4279
Jok a kepek, bennt a keptarban. Mezökövesde t pedig meg hasznaljak sportrepülök,de azt hiszem nem a nagybetonrol szallnak fel, hanem a guruloutrol.
Egy kis adalek: Amugy VSZ kiszolgalo, HDM repter lett volna a haboruban, a hadaszati bombazok miatt csinaltak ilyen hosszura a kifutopalyajat, akkik haboru eseten Ukrajnabol attelepültek volna ide,esinnen mertek volna csapast a NATO-ra.
Előzmény: M62 265 (4276)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4278
A laktanyát Sárbogárd mellett még őrzik, de hamarosan átveszi az önkormányzat. (Csak tudnám, mit kezd vele!) A harcálláspontot ugyanaz a HM EI RT-s cég őrzi. Az 52-es objektum kapujára ki van ugyan írva, hogy kutyával őrzött terület, de a kutya valószínűleg megdöglött. Kapu nagyjából nyitva, be lehet menni. Odabent nincs sok látnivaló, csak egy épület, ami zárva van, meg néhány méretes földhányás, amiben annak idején híradó autók ácsorogtak. Az 51-es objektumba beköltözött valamelyik mobil telefonos cég, és ha már találtak ott egy antenna tonyot, ki is használták a lehetőséget azon nyomban. A kapu hatalmas lánccal és lakattal le van zárva, de őrzésről nincs információm. A kutya valószínűleg ott is megdöglött, mert az istennek se tudtunk egy kis ugatást kiprovokálni semmiből.
Előzmény: nagypolc (4271)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4277
A kutya nyugodt volt :-)) De teljesen legálisan jártam bent,tudod a szokásos rally versenyek...... Szép kis verseny naptár lessz idén is :-))
Előzmény: M62 265 (4276)
M62 265 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4276

Szevasz Charlie!

Jól kezdődik a mezőkövesdi képtár! Nekem ilyen őrkutyás képem Tabról van :)

Jók a képek!

Előzmény: charlie21 (4273)
charlie21 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4275
A Mezökövesdi reptéren kb ennyi látnivaló van ,mint amit lefotóztam. Az irányitó torony a legkomolyabb épület,de nagyon rossz állapotban van. Az látszik hogy alatta volt egy megerősített harcálláspont szerű pince helység,légszűrő stb,vészkijárat. Ezen kivűl van egy készenléti épület,egy kazánház,és egy kapus épület.Volt egy hatalmas üza telep de ezt lebontották és jelenleg föld csere folyik. A beton nagyon vacak állapotban van a legrosszabb amit eddig láttam. A repülő térrel szemben az M3 másik oldalán is van egy kissebb laktanya,tudomásom szerint ez magyar volt,itt volt egy őr század és kiszolgáló alakulat ha épp a magyarok települtek a reptérre. A többi kép a képtáramban,de semmi extra :-((
charlie21 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4274

 

 A Kupi Radar bázis HÁP-ja belülről és kivülről.

Nem kihalt laktanya ,nagyon is működik a légvédelmi topikba tárgyaljuk,a többi kép a képtáramban.

charlie21 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4273

 

Mezőkövesd Orosz tartalék reptér

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.04.02 0 0 4272
Nem tudom, a fö laktanyat Sarbogardon örzik, ezeket amiket lattal kintebb vannak, meglehetösen lerobbanva.
Előzmény: nagypolc (4271)
nagypolc Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4271
és ezeket manapság szabadon meg lehet nézni??
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4270

Kezdjük alul, mert ez a logikai sorrend!

Alsó kép. 104. h. lérak. ezred vezetési pontja + 54/4. Rt. zászlóalj és egy századának technikai területe és vezetési pontjai. 50-es objektum volt a fantázianeve, mert mikor épült, akkor az építők a XXXX50. munkahelyi számot adták neki és ez rajta ragadt.

Középső: A harcálláspont mellé rendelt URH adóállomás 52-es objektum volt a beceneve.

Legfelső: A harcálláspont mellé rendelt RH adóállomás, a fantázianeve 51-es objektum volt.

Előzmény: nagypolc (4268)
nagypolc Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4269
miskolcon egy világháborús bunker,nem túdon hogy polgári vagy katonai??
nagypolc Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4268
figyusztok ,sárbogárdon mi is van pontosan ,nézegettem az eartot nagy unalmamba és sárbogárd nellett és körülötte van egy rakás objektum ,,?? ezek itt a képeken mik?????
nagypolc Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4267
sziasztok, ez mi lehet sárisáphoz mi köze kismoszkvához??
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4266
Radioamatör, nem mas.
Előzmény: nagypolc (4258)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4265
Naugyemegmondtam! :)
Előzmény: BLacza (4264)
BLacza Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4264

Üdvözletem!

Volt Tüzérnek igaza van. Két rövidhullámú Yagi és egy jókora forgató. Rádióamatőr.

73 DX

Üdv: BLacza

Előzmény: Volt tüzér (4262)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4263
Arról nem is beszélve, hogy amekkora egy gránát, azt azért el is kéne találni. Vagy valami céllövő pisztoly kell, ami általában a gyakorlat-vezetőnél ritkán van. Ha a hagyományos szolgálati pisztoly van nála, azzal meg közel kell menni, hogy találtatról szó essen. Onnan meg lövöldözzön egy fel nem robbant gránátra az, akinek 100 anyja van.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4256)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4262
Fenntartom a 4259-et.
Előzmény: M62 265 (4261)
M62 265 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4261
Az nem inkább antennaforgató?
Előzmény: nagypolc (4260)
nagypolc Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4260
a képen nem nagyon látni ,de miért van rajta légvédelmi sziréna??
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4259
Két darab Yagi antenna egymás alatt, közös árbócon. Vagy rádióamatőr az ürge vagy TV DX gyűjtő.
Előzmény: nagypolc (4258)
nagypolc Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4258
sziasztok, szerintetek ez mi lehet??
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.28 0 0 4257
Sose próbáltam, de szerintem nem.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4256)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.28 0 0 4256
Ha nem robba nt fel a granat, de lathato volt a löveszarokbol, akkor pisztollyal fel lehetett robbantani, ha lött ra az ember?
Előzmény: Volt tüzér (4253)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.03.27 0 0 4255

Helyes! Sajnálom, pedig tavaly jártam arrafelé. Tanulság: nincs legközelebb. Mindent azonnal "meg kell gyártani"!

 

P-18

Előzmény: monfondir (4254)
monfondir Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4254
Remélem holnap tudok készíteni pár képet.Ma este arra jártam, megnéztem mi a helyzet.Még áll pár dolog de pl a kiképző terület is csupa rom már.
Előzmény: pétizennyolc (4243)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4253

Persze, hogy elő. Ha a dobó balfasz volt, és a gránát elsütő szerkezete nem lépett működésbe, akkor persze, hogy nem robbant fel a gránát. Én jó néhány láda gránátot elhajigáltam életemben, de ebből 2 - 3 %, ha nem robbant fel rendesen. Lehetett legalább gyakorolni a melléhelyezett töltet szerelését. Gyakorlatvezetőként leginkább kispuska-lövés szerű hangot kellett hallgatni. Ha hallottam, és nem robbant, akkor szóltam a bakának, hogy lapítson, én meg kimentem felderíteni a gránátot. Ha meg volt, akkor már együtt mentünk ki, én szereltem, begyújtottam, ő meg közvetlenül mellettem rettegve nézte a dolgokat. Szerencsére jól el voltunk eresztve kék csíkos gránáttal meg éles égőgyújtóval, így az első sikertelen dobás után a katona addig nem állhatott le, amíg a kék csíkos gránáttal legalább öt sikeres csattanást nem produkált. Némelyiknél még így is elég nehéz volt.

Egyébként nem kellett ehhez a dologhoz tűzszerész, minden egyes gránát-dobógyakorlat vezetőt kiképeztek robbantás végrehajtására is, így ha baj volt, akkor rögtön kéznél volt a szakértelem. Nem is dobathatott olyan ember, aki nem tudta volna a következményeket elhárítani. Persze az én időmben. Hogy utána mi történt, azt nem tudom. Arra emlékszem, hogy a gyújtózsinór begyújtását rohadt nehezen tanultam meg. Legutóbb meg egy fél napot vadásztam olyan gyufára, amivel a belga zsinórt be lehetett gyújtani.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4251)
ZUpityu Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4252
Legtöbbször viszont a gránátot dobó balf...szsága miatt nem robbantak fel. Élesszemű lőgyakorlatvezetők, ha nem látták a füstpamacsot és nem hallották az elcsattanást, bátran kimentek a gránát után, vagy összeszaratták a sorbakákat, hogy "most mi leszz? Nekem családom van! takarodjon ki és hozza vissza!" Persze ritka volt az olyan kopasz aki ki mert volna menni érte. Bár szerintem az első dobásnál mindannyiunknak remegett akeze. Nem?
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4251)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.26 0 0 4251
azoknal a rendszeresitett granatoknal elöfordult(48M-azt hiszem), hogy gyakorlaton eldobtak es nem robbant fel, csak leesett a földre.Utana mar nem merte senki sem piszkalni:-), csak a tüzszereszek. Szoval mondtak hogy ez gyartasi hiba, stb.
Előzmény: Volt tüzér (4250)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4250

Isten ments, hogy bárkinek ilyet tanácsolnék. Egyetlen eset alapján írtam, amit írtam, igaz akkor nem én voltam az értelmi szerző, hanem egy tűzszserész, aki egy 7,5 dekás préstestet egyszerűen tűzre rakott. Mondott még bizonyos dolgokat mellé, de ez mintegy 20 éve volt, úgyhogy ne várd el tőlem, hogy visszaidézzem. Viszont a robbanási áttétről elmondottak jobban megmaradtak, ezért írtam arról. Na meg annak idején próbáltunk megsemmisíteni 48M kézigránátot melléhelyezett préstest felrobbantásával, és bizony előfordult, hogy szétcsapta az egészet, a fej is több darabra szakadt, de a töltet nem robbant fel.

Én szerencsére még olyasmivel nem találkoztam, hogy az égés átment volna robbanásba, inkább olyan fordult elő, hogy a préstestet az istennek sem tudtuk felrobbantani a gyújtó hibája miatt. Próbálkoztunk melléhelyezett töltettel, és mit ad isten, ott is szar volt a TAT-8. Többen anyáztunk, de kegyetlenül. De régen volt, már elévült.

Előzmény: Bujazliz (4249)
Bujazliz Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4249
Üdv!

Ne tanácsold senkinek hogy a TNT-t nehéz elégetni, hacsak nem, meg akarod ölni.
Igaz, hogy a TNT megsemmisítésének egyik módja az égetés, de ha nem tartják be szigorúan az égetés technológiájára vonatkozó utasítást, az égése átmegy robbanásba!
Én már találkoztam ilyennel. Nem kívánom senkinek azt az élményt.
Előzmény: Volt tüzér (4242)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4248
ezt en is lattam, ot van a kisvasut mellett, de csak akkor veszed eszre ha nincs kizöldülve minden
Előzmény: nagypolc (4245)
nagypolc Creative Commons License 2007.03.25 0 0 4247
sziasztok egy régi témához visszatérve ,a palotaszálló ,,, szikla, van egy barátom akinek a nagymamájával sikerűlt beszélgetnem erröl a dologról .elég öreg és mióta megszületett alsóhámorban lakik . azt monta most röviden irok, hogy ő a a hortty időbem volt a p szállóban takaritó persze azota mióta megépült ,1939. párt üdülő volt és a sziklát a p szállóval párhuzamosan épitteték a szállóhoz mint pártbunker és ott vólt már a világháborúban is.ő is volt bent ott is takaritani és azt monta fullos volt berendezve kb mint a p szálló ,,, ő még horttyval is találkozott,tudni illik (az ő elmondása szerint )becsülte a szegényeket és borravalót adott nekik mikor ott volt.  szoval 1939-40 ota ott van.és ki tuggya hogy eredetileg mekora labirintus rencer lehet???     
nagypolc Creative Commons License 2007.03.24 0 0 4246
ez meg a mai zákmány egy bunker tetőn egy figyelővel miskolc tiszai p.u.
nagypolc Creative Commons License 2007.03.24 0 0 4245
egy pár kép a multheti nézelődésemből miskolc papirgyár érdekes egy hely a területen mintha menne egy pár ajtó a hegybe a figyelőkúp alá felé::,,??
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.22 0 0 4244
Kesö banat eb gondolat...
De az biztos hogy Charlie 21kollegank, mar fotozott le hasonlo rendeltetesü objektumokat, mostanaban nekem sem jut semmi uj objektum az eszembe.
Előzmény: pétizennyolc (4243)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4243
Ez gáz! Meg kellett volna fotózni...
Előzmény: monfondir (4235)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4242
Ha tűzre rakod, akkor is csak egyszerűen elég, mint a szalonna. Ha robbantani akarod, akkor úgynevezett iniciáló robbantás kell (Detonátor, gyutacs) a beindításához. Szúróláng sem elég. Az indító töltetnek viszont nagyon közel kell lennie a robbanó töltethez, mert egy bizonyos távolságon túl már nincs meg a robbanási áttét.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4241)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4241
Ami miatt nehez Tnt-t robbantani:
nagy egesi vegsebbeseg kell hozza, ehhez specialis kanoc, vagy arammal is lehet, de ott sem mindegy milyen, az is ki van szamolva. Gyufaval nem lehet begyujtani, azt hiszem.
Különben nincs bumm.
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4240
Löszert tarolni benne meg mindig jobb, mint szetszedni, eleg sok betont beletettek anno egy ilyenbe. En voltam mar több löszerraktarba, kicsibe nagyba, a kicsiknel sima epület, dommbbal körbeveve, ha repül az anyag bennt elöször szetküldi a hazat. A bonyolultabbak mar fölldel vannak lefedve. Sajnos Kalon es Kapolyba meg nem voltam, azok eleg nagynak mondhatok.(aki nem volt katona annak mondom, hogy összehasonlitaskeppen egy akkora kis db TNT ami akkora mint egy majkremesdoboz, csinal kratert mindenkeppen+1 km re töle is megremegnek az ablakok, bentebb lehet be is törnek- Hirosimaban 20KTonnat dobtak le, ugymond, az pedig 20000 Tonna- 20000000 kg hagyomanyos TNT -nek)
csak akkor nemsokara nehogy ott is megjelenjen az a bizonyos gomba alaku füstfelhö, mint a szlovakoknal a mult heten a löszerraktar robbanasnal...
Előzmény: monfondir (4239)
monfondir Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4239
Akkor azt képzeld, hogy a volt HÁP most egy cég tűzijáték raktár/lerakat-a.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4238)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4238
pedig anno mennyi ember munkaja volt benne, soha nem ertem ezeket a dönteseket, ennyi erövel vehettek volna egy sik telket ahol nem kell dozerolni sem, de ezek a befektetök igen csak megjartak volna egy volt orosz laktanyaval ahol a dozerolas mellett meg talajt kellett volna cserelni a kerozinszennyezödes miatt, +elötte meg felszedni az aknakat+az eldobalt, szethagyott eleslöszereket(lasd Kunmadaras).
Madarason a hangarakban termeny all+mütragya.Azokat szetbontani irdatlan munka lenne, szerintem nincs is ertelme, az orosz olyan erösre megepitette.
Előzmény: monfondir (4237)
monfondir Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4237
Ledózerolták, csak a szádad épület áll már csak.Olyan mint egy bomba támadás.A műszerkertben is eltűnt a SZTU "domb" (ex P-15).
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4236)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4236
Mar elkezdtek ledozerolni, vagy csak tervezik?
Előzmény: monfondir (4235)
monfondir Creative Commons License 2007.03.21 0 0 4235
Gyászhír! Az MH(MN)3517 Egerág RZ század helyén, 10 évvel a vég után, lakópark épül.Szétverve minden.Eddig úgyvolt, hogy megmarad és szociáli intézmény lesz de mivel most megvontak minden ilyen jellegű támogatást, ez kútba esett. És jöttek a dózerek...
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4234
Ezekkell az alagutakkal azert ovatosan.
Regebben az öregek sokmindent beszeltek, itt volt egy alagut, ott jött ki stb.
En karcagi szarmazasu vagyok, es ott azt beszeltek hogy Rozsa Sandornak volt a Morgo Csardatol a volt karcagi laktanyaig alagutja, amelyen at menekült a csendörök elöl. a gond az, hogy mindenki mindent beszelt, de konkretan senki nem tudta megmutatni hol van+lehet az is hogy idöközben beomlott, mert anno mindent asoval astak ki, es egy nagyobb esözes adott az ilyen jellegü epitmenyeknek+ha mindent asoval as valaki evekig lehet akar 2-3km szakaszt asni+a földet is el kell tüntetni valahova, mert mindig több jön ki, mint amennyire elsö latasra tünik.
Előzmény: nagypolc (4224)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4233
Az nem kizart, hogy ezek a kicsi fedezekek össze vannak kötve a föld alatt, de ha igen azokat tööbbyire biztonsagi okokbol mindig befalazzak szerintem.
Előzmény: nagypolc (4230)
bodrostomi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4232
Igen, azt tudom, itt a fórumon is van topik róla. Köszi azért.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (4231)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.20 0 0 4231
passz arrol semmit, de a repternek van honlapja, azt hiszem www.klementina.hu
Előzmény: bodrostomi (4229)
nagypolc Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4230
köszi a választ m62 265 ,csak nem értem miről beszélt az illető alagutak meg miegymás mikór csak egy akna van benne egy gardrobnyi helységgel.
bodrostomi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4229
Üdv! A szentistván melletti laktanyáról tud valaki valamit? Valamint a reptér mellett lévő, azóta már lebontott laktanyáról?
krivics Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4228
Jól néz ki, de a "hatalmas" kicsit hangulatkeltő. Biztonsági őrség van, kell is. ;)
Előzmény: Maz (4223)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.19 0 0 4227
köszi a valaszt
Előzmény: Törölt nick (4221)
M62 265 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4226

Így látatlanban az lesz az. Pillboxnak az apró betonbunkert-lőállást szokták nevezni.

Előzmény: nagypolc (4225)
nagypolc Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4225
roncskutatók
nagypolc Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4224
sziasztok ,nem tudnátok segiteni ??a ronkutatok honlapon olvastam egy dolgot hogy miskolcon a vargahegyen van egy komplett pillbox bunker alagutakkal meg miegymás,, na a kérdés az bogy mi az a pillbox és a vargahegyen hól lehet ez ,főleg az alagutak?? mert én kerestem de nem találtam semmit csak egy komolyabnak mondható figyelő beton kúpot .. vagy esetleg ez lenne az??
Maz Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4223
Nagybajom mellett munkásőr bázis volt. Az elbeszélések szerint hatalmas. Jelen pillanatban Csányi Sándor tulajdonában van legjobb tudomásom szerint biztonsági őrséggel.
Előzmény: maped007 (4222)
maped007 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 4222
Üdv mindenkinek

Ismerőseimtől hallottam, hogy Nagybajom közelében volt valamilyen laktanya de azt potosan nem tudják hol. Az után érdeklődök nem tudjátok merre kell keresni?
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.16 0 0 4220
Valaki tud esetleg valamit a kekesi tv toronyba telepitett Buga-Duga atjatszo allomasrol, manapasag müködik emeg, es mi lehet a szerepe?
tovabbi tv tornyaink, mennyire vannak esetleg katonai adokkal felszerelve, miutan az adohazak többseget a honvedseg bezarta?
mezenguz Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4219
Üdv mindenkinek!

Jön valaki a 17.-i lacházai rallyra?... bárcsak a lakótelepi részen lesz rendezve, de gondolom, egy kicsit el lehet tévelyegni a helyszíntől...:))
alhonvéd-helyettes Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4218
Egyetértünk. Borzasztóan kíváncsi vagyok, hogy néz most ki a régi HÁP. Volt pár "álmatlan" éjszakám ott :)
http://www.dunasecurity.hu weboldalon (csak internet explorerrel működik, a firefox üres lapot ad...) nézzétek meg, hátha talál valaki ismerős nevet.
A referenciák között a HM. EI. Zrt. (1101 Budapest, Salgótarjáni út 20.) is szerepel, szóval "HM közeli"-nek tűnik a cég...
Azért egy e-mail-t feltüntethetnének az oldalon, amit meg lehetne célozni... ezer éve nem írtam papíros levelet... olyan cím van.

Előzmény: Volt tüzér (4217)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4217
Nekem az nem élmény, hogy körbejárhatom a területet és lefényképezhetek néhány üres lokátor dombot. Oda úgy kell bemenni, hogy a vezetési pont is nyitva legyen. Az pedig nincs nyitva. Ott az ér valamit.
Előzmény: charlie21 (4211)
Tammo_ Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4216

Sok kép kívülről készült, de valamennyire be is lehet menni. Én tavaly véletlenül bekeveredtem (bringázás közben eltévedtem, és nem nagyon zavart a helyenként leszakadt kerítés), de nem a legjobb helyre, mert egyszercsak mérges kutyaugatást hallottam, és egy idősebb úriember előmászott egy kisebb épületből, majd közölte hogy nem a legjobb helyen járok. Sajnos nem tudom pontosan ez a bázison belül hol, melyik részen lehetett, de gyanítom, hogy a HÁP közelében. Viszont a geocachinges képek tanulsága szerint valamelyest tényleg bejárható a terület. Én már rég bementem volna (többször is voltam arra), de egyedül nincs sok kedvem.
Előzmény: charlie21 (4211)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4215
Ami fennt van a dombtetön?
Azt mondtaka Gödöllöiek, hogy azok az antennak a MTI hez tartoznak, Magyar Tavirati Iroda, Posta gyakorlatilag.
Előzmény: charlie21 (4210)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4214
En ezt csak tippeltem, nem jartam meg csaka közeleben sem, köszönöm a megerösitest.
Előzmény: charlie21 (4210)
M62 265 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4213
Itt egy szép légifotó az építkezésről. A kép alsó részén még árválkodik egy őrtorony-maradvány.....
Előzmény: mezenguz (4212)
mezenguz Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4212
Helló mindenkinek!

Tegnap volt szerencsém járni a volt etyeki tüzellőállás területén , a leendő Korda-stúdió építkezésén.. hát a munkaterületre vezető, a pilisi TÁS-nál talált lyugatott betonlapokból készült bevezető úton kivül már semmi nem emlékeztett arra, hogy innen egykoron Bp. légterét vigyázták...
charlie21 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4211

Érdekes képek ,és vajon hol a duna security?

Igy lehet mászkálni?Mi meg engedélyre várunk.Volt Tűzér menjünk mihamarább :-))

Előzmény: alhonvéd-helyettes (4204)
charlie21 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 4210

Ismerem.Én körbe is jártam a helyet.Biztos hogy honvédségi ,a HM EI Rt örzi.Egy idössebb fekete security "cirkált" a területen. Van az a pár fém antenna torony amit te is láttál az utról,közelebbről látszik egy rakás hatalmas fából készült antenna álvány de ezek már üressek álltalában,még a keritésen kivül az erdőben is van pár darab belőle.Amin még van az pedig villany vezeték szerüen sok sok drót.

Aztán van még egy két fa barak,semmi érdekes.Egy hasonlót lehet látni az M3 mellet gödöllő után az ut bal oldalán egy dombtetőn.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4207)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.11 0 0 4209
Sárbogárd mellett is van egy ilyen, és még működött, amikor ott is történt egy színesfém gyűjtőkkel kapcsolatos eset. Ám ott más lett az eredmény. Egy IFA szépen betolatott a nyomsávon az egyik lokátor dombhoz és az egyik K-66 komplett tartalék kábelkészletét felrakták, majd elvitték. Még arra is volt eszük, hogy önrakodós Volt az IFA. Mit ad isten, a nyomsávon keresztül pont ott tolattak be, ahol egy szektor már hosszú ideje rossz volt és ki volt kapcsolva. Persze nem véletlenül mentek ennyire tutira, segített nekik egy nemrég leszerelt őrkatona. Nagyon hamar (bő egy nap alatt elkapták a zsaruk a csapatot, de addigra már szét volt vagdalva az összes kábel.
Előzmény: gw (4205)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.11 0 0 4208

Rengeteg olyan hatalmas antenna van az országban, amihez semmi köze a hadseregnek, LRI.nek, stb. Viszont rajtuk kívül van már néhány fajta mobil telefonos cég, és az Antenna Hungaria-ról se feledkezz meg. Persze azt nem tudom, most hogy hívják őket. Övék mindenféle műsorszórás, és teli van velük szórva az ország.

Az LRI-t kizárnám, ugyanis a közelmúltban láttam LRI rádiónavigációs állomást, és az nem túl nagy, és nem is piros-fehér. Ha valaha elvetődsz a Pusztaszabolcs - Velence műútra, ott az úttól valami 200 méterre van egy és mivel semmi növényzet, nagyon jól látszik.

Előzmény: Volt Katona(Lee) (4207)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.11 0 0 4207
A minap mentem Abony fele a negyes szamu "halaluton", es es Monoron jobbkez felöl 4db hatalmas szalantennat lattam, piros feherre festve.Amugy bennt van az erdöben es nem lehet nagyon lattni az utrol.
Ez lehet hogy Ferihegyhez tartozik?

Tammo_ Creative Commons License 2007.03.11 0 0 4206
"...egyszer azért csak bejutottam a föld alá, ráadásul kémkedni :)"

folytasd, légy szíves:)
Előzmény: gw (4205)
gw Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4205

Meg a kép bal szélén az őrszoba látható :) Attól balra vezetett le az út a kapuhoz, illetve tovább a 21-es adóházhoz. Oda mi nemigen jártunk le, ők saját magukat őrizték, még kutyájuk is volt, meg fabotjuk :)

A főépület mellett közvetlen balra lévő kis épület a HÁP bejárata (nekik is volt fabotjuk). Az attól balra lévő kis domb rejti a víztározót, mögötte az első képen látható állások, tetején az 5-ös toronnyal (amiből már akkor se volt meg sok), soha nem is használtuk). Amikor én ott voltam, már akkor se voltak meg az ajtók, csak úgy álltak ott bent a járművek.

A képen nem látható, jobbra a trafóház (beépülve a belső kerítésbe), és az 1-es őrtorony. Mögöttük a lokátorok dombjai (ha jól rémlik három). Innen próbálkoztak egyszer ellopni színesfémgyűjtők némi kábelt, simán átvágva a kerítést, de pechjükre épp jó őrparancsnok volt, és rendben kiküldözgette a járőröket.

Fegyverhasználatra ugyan nem került sor, de egy pár ütés elcsattant :)

Az objektum hátsó része nem volt ennyire szabad, a kerítést beépítették egy fenyvesbe, ott mindig élvezet volt teliholdkor járőrözni (azon kívül annyira nem, mert tök sötét volt, ráadásul még egy kis patakocska is átfolyt a járőrsávon). Ennek a toronynak a tüzelőállása a belső kerítésen belül, dombnak felfele vagy 30 méterre volt. A rádió ott hátul még recsegni se nagyon akart , az orifont a toronynál meg talán már az építéskor se működött.

Ugyan az őröknek semmi keresnivalójuk se volt volt a HÁP-on, egyszer azért csak bejutottam a föld alá, ráadásul kémkedni :)

Előzmény: alhonvéd-helyettes (4204)
alhonvéd-helyettes Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4204
Sajnos a térképrajzolás nem az én műfajom :)
Viszont meglepetésemre a geocaching.hu oldalon rábukkantam az érdi objektumra, igaz kicsit keverik a mellette található - szintén nem üzemelő - lőtérrel.
Furcsa itt látni a volt munkahelyemet... Ott egykor nagy guruló ajtók voltak, mögötte a vektor (és a pori) kocsijai...
A másik képen madártávlatból jobbra a "parancsnoki" épület látszik, itt lakott mindenki, a tüzérek, rt-sek, vadászirányítók, hiradósok, meg az ebédlő, legénységi körlet, stb... balra mellette vezetett egy rövid út a háp-ra.
A többi épület raktár, meg a polgáriak munkahelye (műhelyek)...
Előzmény: Tammo_ (4195)
monfondir Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4203
Én azért óvatosabban fogalamzok, sok barátom van azok között akiknek nem tetszik.
Egy biztos, a mecseki kitelepülési hely Egerágnak biza nem ott volt, hanem a Jakab-hegyen...
Előzmény: pétizennyolc (4192)
szakaszvezető Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4202

Sziasztok !

 

Régóta olvasom a fórumot és nagyon tetszik ! ( A többi "katonai " jellegű is. )

 

Ha Érdre készültök én is szivesen megyek. Valamikor kb. 2 éve voltam de csak az adóházig és a környékéig jutottam el.

Üdv.

Előzmény: alhonvéd-helyettes (4191)
charlie21 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4201
A képtáramban találsz róla néhány fotot Érd Adóház név alatt,ugyanitt van pár kép a HÁP ról is ,de csak az RT részről.
Előzmény: Tammo_ (4200)
Tammo_ Creative Commons License 2007.03.10 0 0 4200
(így magammal beszlkgetve), megtaláltam végülis az 1022-es hozzászólásban:) viszont valaki korábban kérdezte, hogy az M0-ás közelében mik voltak az antennák. Azok Diósd és Törökbálint határán voltak, ma az Antenna Hungária tulajdona a terület, illetve nagy részét már parcellázzák. Rövidhullámú rádióállomás volt, minden helybéli úgy tudta, hogy zavaróadó volt, de ezt hivatalosan tagadják. Ma ott működik a Rádió- és Televízómúzeum, érdemes megnézni.
Előzmény: Tammo_ (4198)
Tammo_ Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4199
mesélj, mit tudsz róla még ?:)
Előzmény: gw (4196)
Tammo_ Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4198
Biztos ?:) annél azért többnek tűnik, bár ha jól megfigyeltem, csak egy épület van rajta.
Előzmény: gw (4197)
gw Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4197

Adóház.

Előzmény: Tammo_ (4195)
gw Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4196
Érdet én is őriztem vagy 8 éve :)
Előzmény: Volt tüzér (4187)
Tammo_ Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4195
és ezt a térképet nem lehetne valahogy papírra vetni, és publikálni ?:)
viszont az általam belinkelt helyen lévő másik bázis milyen alakulat volt ? tud valaki valamit ?
Előzmény: alhonvéd-helyettes (4191)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4194
Amikor annak idején a Zengőn a "sötétződek" elkezdtek tiltakozni az építés ellen, akkor nekem eszembe jutott egy dolog. Állítólag a kábelárokba is belefeküdtek tiltakozásképpen. Szerintem az lett volna a banda ellen a legjobb orvosság, hogy szépen komótosan neki kellett volna látni rájuk lapátolni a földet. Szerintem ők hamarabb megunták volna, mint a lapátos. Persze előtte ki kellett volna sajátítani a területet a honvédségnek, kellett volna némi fegyveres őr, és máris megoldódott volna a dolog.
Előzmény: pétizennyolc (4192)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4193
ugyis megepitik majd ezt a radart, figyeld meg, barmi aron.
Szakmai köröben többen mondtak, hogy Tubes nema legjobb valasztas.
A Bankuti szerintem relative nagy területet lat be, mert eleg jo magasra tettek, 900m? talan, ott vvoltam fennt a telen 2006 ban.
Előzmény: pétizennyolc (4192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!