Keresés

Részletes keresés

Palga79 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 14901

Köszi Szépen! Ez tiszta és világos volt!

Előzmény: beetee (14899)
Bakter1234 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 14900

Sziasztok!

 

A kútfúró mesterektől kérdezném:

 

-Fúrtam szárazfúrással egy 15m mély kutat Szadán, gyakorlatilag végig agyagos talaj, benne időnként vékony homok sávok(20cm-90cm vastagságban, ezekből remélem a vizet) 23cm átmérővel. Ebbe raktam a 125-ös réselt kék csövet, és köré szórtam 1mm-es Sóskúti szűrőkavicsot. Kompresszoroztam egy órát, és úgy tűnt kezd kitisztulni a víz.

Ekkor beleengedtem a rezgő búvárt, és ezzel is szívattam egy fél órát, de sajnos ismét sárga víz folyik. Másnap reggel megnéztem a kertben azt a részt ahova ezt a sárga vizet engedtem, és olyan kenőcs szerű agyag krém van lerakódva földre. Nekem úgy tűnik, hogy homok viszont nem jön fel, csak ez az agyag krém.     

 

Érdekelne, hogy mi a véleményetek, le fog ez valaha tisztulni?

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

beetee Creative Commons License 2012.06.07 0 0 14899

Fogsz egy szivattyút, aminek a teljesítménye várhatóan a kút hozama felletti.

Telepíted (jó mélyre, hogy a várható üzemi vízszint alatt legyen a szívás). Elindítod a lehető legnagyobb kifolyással. Nem leszűkítve sehol a víz útját. Ha sikerül kihúznia a vizet (falsot is szív a szivattyú), akkor elkezdheted szűkíteni a kifolyást. A cső végére felszerelsz valamit, aminek állíthatod az átmérőjét.

Kicsit kisebb keresztmetszettel megpróbálod újra. És újra...

Ha találsz egy olyan átmérőt, amivel már nem fogy le a víz, akkor megvan a hozam.

Ezt lemérheted egy 10-20-50-100-200 literes edénnyel/hordóval. Fogsz egy stoppert. Amint beleirányítod a kifolyó vizet az edénybe, elindítod. Mikor tele van leállítod. Amit mutat azt elosztod/felszorzod, hogy l/percet kapj....

Előzmény: Palga79 (14898)
Palga79 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 14898

Fúrt Kút vízhozamát milyen házilagos módon lehet megállapítani?

 

Harcsa_R. Creative Commons License 2012.06.07 0 0 14897

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, majd megpróbálom akkor így. Ha minden igaz akkor hétvégén rakom össze a tartályt a motorral, a szívócső már a kútban. De ezek szerint működnie kell majd.

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm.

 

Üdv:. Roli

Előzmény: Törölt nick (14896)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 14896

Üdv

Voltak tartályok amiken volt szelep és voltak szelep nélküliek is. Amúgy teljesen korrekt amit mondtak, víz teljesen kienged a tartályból ( az utolsó cseppig) majd visszacsavarni a dugót alul ( vagy elzárni a csapot) és indulhat a feltöltés vízzel. Ezt könnyítették meg azzal hogy némely tartályra tettek szelepet amin keresztül lehetett pótolni azt a levegőt amit elnyelt a víz egy idő után. Erre akkor volt szükség ha már két bekapcsolás közt érezhetően kevesebb víz jött ki. A rutinos hidrofor tulajok  tudták hogy hány vödör vizet kell tudni kiengedni két kapcsolás közt és ennek megfelelően pótolták a levegőt.  A nyomásmérőn szépen látszott hogy mennyi levegőt pumpáltál.

Nagyobb nyomást a nyomáskapcsoló állításával (cseréjével) tudsz elérni de figyelembe kell venni a szivattyú adatait valamint a tartály és a rendszer nyomástűrő képességét.

Előzmény: Harcsa_R. (14894)
joe 0105 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 14895

bocsi a vizet hogy veszem észre ha furok kutat

 

mikép álapitom meg a vizréteget

Előzmény: joe 0105 (14893)
Harcsa_R. Creative Commons License 2012.06.06 0 0 14894

Üdv Mesterek!

 

Ismét segítségetek kérném, vagyis a véleményeteket. Tudom ez kútfúrós topic de a hidrofor is ide tartozik ha úgy nézzük. Szóval lényeg hogy nekem a hidrofor tartályom még a régi vas, amibe nincs semmi féle gumibelső, csak maga a vastartály és kész. Ma voltam bent egy épületgépszetes boltban, illetve ők szereléssel meg mindennel foglalkoznak. Náluk is azt a levegő feltöltőszelepet kerestem. Azt mondték hogy az ilyen sima gumibelső nélküli tartályokba nem kell plusz levegőt pumpálni, hanem ki kell engedni az összes vizet, majd ha kiürült, akkor a kimenő oldalt elzárni és úgy beindítani a szivattyút és majd a nyomáskapcsolóval játszani. Na de nekem eddig úgy volt hogy pumpával vagy már utólag kompresszoral növeltem benne a nyomást és így ugye a víz is sokkal erősebben jön, főleg locsolásnál. Na most akkor hogyan kéne jól csinálni? Én csináltam idáig is rosszul, vagy ők nem tudják? Ha az övék az igaz akkor hogyan tudok nagyobb nyomást elérni a tartályban majd?

 

Üdv.: Roli

joe 0105 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 14893

csak kiváncsiságból még sosem látam kutfurás!

hogy veszem észre ha furok kutat ha a vizhez érek?

 

köszönöm elöre választ

olah.anti Creative Commons License 2012.06.06 0 0 14892

Szépnapot van egy vizöbitéses kútfúro gépem 40m kiprobáltam, én egyedül le furok ilyen hoszan. Teljsesn eszergált forgato motor granciális .195000 ft hivjatok 06308377352 köszönöm tvábiszép napot...

mio_mamago Creative Commons License 2012.06.06 0 0 14891

Tegnap sikerült végre megvenni a szivattyút. A kút üzemel. :) 50-60 liter/perc átlagot folyamatosan hozza. Néhány homokszemcse még van benne, de majd tisztul. Tegnap és ma reggel egy-egy órán át folyattam a vizet, stabil volt és folyamatos, nem ingadozó a nyomás. Úgy hogy minden happy. :) Szivattyú AL-KO TBP 4800. Ajánlani tudom, mindenkinek.

'csiga Creative Commons License 2012.06.05 0 0 14890

Nem vagyok kútfúró, de kettőből kettő ezt mondta.

 

Halásztelket mindketten ismerték, homokos talaja van, a Dunától vagyok kb 3 km-re.

 

A halásztelki kútfúró azt mondta, hogy valószínűleg  jó a vízhozam, ( ismeri a területet) min az óránként 3 köbmétert tudnia kell egy gyűrűs kútnak 2 m vízoszloppal. Halászteleken a fúrt kutak 9-12 m mélyek.  Ha azt akarom, hogy ne legyen homokos a víz, mert hogy gyűrűs kútnál mindig  lesz homok,  akkor mélyebbre fúr és szűrőkkel látja el a csövet. Ez 45.000 Ft

 

A másik fúró fúrási mélység métere*16.000 Ft+ a felette lévő csövezés méterenként párezer. Az olyan 80-90.000 lenne, ahogy akkor számoltam.

 

Azt hiszem  egyik sem lesz. A hozamom jó, ebben a nagy szárazságban is van 1 m vízoszlopom úgy, hogy az szívás közben is megmarad, és alatta van még egy méter.

 

Zapod fórumtársat sikerült telefonon elérnem, akitől megkérdeztem hogy mi lenne, ha egy tűzoltó ismerős révén tűzoltók által használt Honda benzines szivattyúval - állítólag az zagyszivattyú  -  az aljáról megszívnánk a homokot.

 

A percenként 1100 L/perc  körüli szivatást csak nagyon ésszel csinálva ajánlotta, merthogy többet ártunk( hatunk)  vele, mint haszna lesz.  Elmondta, hogy valószínűleg a gyűrűk között a vízzel együtt jön a homok. Ha sikerül szakaszosan az aljáról a homokot valamennyire felszívni az jó is lehet, de lehet épp emiatt be is omolhat.  A takarítás meg jóval többe kerülne, mint egy új  kutat furatni.

 

Halásztelken az ismerősöm 0, azaz semmi előképzettséggel saját maga gyártott eszközzel kettő lukat fúrt egymás mellé, becsövezte, és azok  egy disesel motoros szivattyút ( 1000 L / perc) láttak  el éveken keresztül.

 ( közben megszünt a gazdaság, de  a "kutak" valószínűleg még üzemelnének)

 

 

   

Előzmény: Törölt nick (14889)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 14889

Üdv

"ha kell a kútba fúrnak kutat"

Aki ezt mondta az egy sem fúrós csak kókler. Kicsit gondolkozol kitalálod azt is hogy miért.

Előzmény: 'csiga (14883)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.06.05 0 0 14888

a pedrolló bírja a homokot. rá van írva a prosijára, hogy mennyi gramm homok/ m3 a tűrése.

Előzmény: 'csiga (14883)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.06.05 0 0 14887

www.kut.guth1640.hu 

 

kútfúrás 

 

 

epoxi Creative Commons License 2012.06.05 0 0 14886

Szia.

Csak érintölegesen, a 200as és a 160 közötti rés bizony kics,i de ha nincs más több mint a semmi, ha valahogy sikerül központozni.

Vegyél réselt csövet.

A furatott öblitsd ki. Az iszapzsákot ki kell tisztitani iszapolóval vagy kompreszorozásal.

Az én tapasztalatom kevés a többi kérdéshez , de lehet a megválalaszolthoz is.

Előzmény: Palga79 (14870)
'csiga Creative Commons License 2012.06.05 0 0 14885

Zapodot nem egyszerű elérni. :)  Talán estefelé sikerül majd beszélni vele.

 

Nem értek hozzá, de több helyen kifejezetten nem ajánják a szívó oldali szűrőt.

Gondolom nagy veszteséget okoz.  A nyomó oldalra meg ajánlott, ha lesz öntözőrendszer, mert  a gyűrűs kút az némileg homokol.

 

Nekem annyi madardt meg a fórumok olvasgatása után. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy a szívó oldali szűrő tényleg megszűri-e azt a finom homokot, és mennyivel fogja vissza a literhozamot?  Valaki nézte már?

Előzmény: beetee (14884)
beetee Creative Commons License 2012.06.05 0 0 14884

Ha ásott kutat szeretnél tisztíttatni, akkor ebben a topikban keresd Zapod kollégát.

Ért hozzá.

Lehet, érdemes volna kitakaríttatni az alját, mert onnan is homokolhat.

Esetleg beszerzel egy homokszűrőt a szivattyú elé, és vállalod, hogy hetente/x naponta kitakarítod.

Ha a mostani szivatásod a kutad talpától 80-100 cm-re volt leküldve, akkor első körben érdemes volna valami szenyvízszivattyúval az aljáról is felhozni az üledéket, vagy kikompresszorozni egy termelő-csővel, utána megnézni van-e még homok 100 cm-en.

Előzmény: 'csiga (14883)
'csiga Creative Commons License 2012.06.04 0 0 14883

Kicsit előrébb vagyuk kút ügyben, de még vannak kérdéseim.

 

Konzultáltam kútfúrókkal,  egyik sem iszapol gyűrűs kutat, ha kell a kútba fúrnak kutat. A legolcsóbb egy helyi vállalkozó lenne 45 pénzért anyaggal, szűrővel együtt.

 

Szóval gyűrűs kút, a vízszint 5.3 m-re van a talajszinttől.  a vízszint alatt 2.2 m vízoszlop.

 

Ma 4 órán keresztül szivattam 2 db itthon található szivattyúval. ( árasztottam) A szivattyúk a kút legaljától úgy 80-100 cm-re szívnak, ott a cső vége. Kettőjük összesen kb 60 l/perc körüli mennyiséget hoztak fel. ( kimértem)

 

A vízszint az első 10 percben lejjebb ment úgy 20-25 centit, és 4 órán keresztül úgy maradt.  Majd szivattyúzás után fél órával néztem, és az eredeti induló állapot fölött!! volt 50 cm-el. Nem tudom mitől van, de így van.

 

Az már biztos, hogy a kút teljesítménye elég lesz a Pedrollo szivattyúhoz, , de azért a legvégén egy 15 kg-os mosóporos vödörbe engedtem vizet úgy, hogy pörögjön a víz körbe.

 

Sajnos van benne homok. Nem tudom, hogy mennyi lehet, mi a sok vagy nem sok, ezért lefotóztam, remélem  azért látszik majd:

 

   

 

A kérdés az, hogy ez jó, nem jó, elfogadadható, bírja-e majd a szivattyú, ill a jövőben az öntözőrendszer?

Ha nem jó, mit csináljak? 

Laja73 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 14882

Kicsit sok volt a kérdés, gyakorlatilag egy komplett kútfúró-tanfolyamnak megfelelne, ha valaki nekiállna válaszolni, ugye 1-2 kérdésre nem is lehet általános választ adni, tehát ellennétek egy pár napig :)

Ha profi kutat akarsz, muszáj lesz szakembert hívnod - vagy ahogy írtad, az utcában ugyan nem szakszerűen, de legalább olcsón megcsinálták többen is. 1-1 sör mindenhol, és a végén lesz egy elképzelésed. 

 

Én a szakembert ajánlom, a magam esetéből kiindulva.

Előzmény: Palga79 (14877)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.03 0 0 14881

Üdv

Levegő töltő szelep de nem hinném hogy beszerezhető. Valami ügyes esztergályossal tudsz csináltatni coll menetes csatlakozásút abból amit itt találsz :

http://www.pangus.hu/

Előzmény: Harcsa_R. (14879)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.03 0 0 14880

Üdv

Ha visszamegy a víz akkor az lábszelep lesz ( hiába vettél újat, az is lehet szar). Vagy valami szálas anyagot kócot teflon szalagot stb maga alá szívott és feltámasztja. Ha homokos a víz a homok is kitámaszthatja a lábszelepet, de lehet hogy a lábszelep feletti kötés nem tömör (átereszt) szerelési hiba miatt.

600 liter valóban nagyon karcsú 1 óra alatt. Az nem lehet hogy 6 méterről lezuhan a vízszint és szivattyúzás közben 8-9 méter között áll be mert ez sokmindenre magyarázat. Ha ez kizárt akkor a szivattyú tengelytömítésétől kezdve a csatlakozásokon keresztül a szívócsőig bármi lehet lavegős víz oka.

Előzmény: panfix60 (14878)
Harcsa_R. Creative Commons License 2012.06.03 0 0 14879

Üdvözlet Mesterek!

 

Egy kis segítség kéne. Lehet elég alap de nem találok interneten sehol. Ma annak a szelepnek a neve amit a hidrofor tartályba lehet becsavarni (1/4"; 1/2" ez most lényegtelen végülis) és a másik vége pedig olyan mint egy sima autószelep, amire vagy pumpát vagy kompresszort lehet rakni és lehet a nyomást növelni benne? Tudjátok hogy mi lehet ennek a neve?

 

Üdv.: Roli

panfix60 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 14878

Valaki segítsen!

 

Legalább 40 éves fúrt kutam van, amit kerti locsolásra használok. Minden újraindításnal fel kellett tölteni vízzel a szivattyút. illetve a szívócsövet. Kicseréltem előbb a lábszelepet rugósról gravitációsra (hátha a víz kemémysége tönkre teszi a rugót), majd a szívócsövet is (1 collos KPE cső, hozzátartozó kötésekkel), majd a szivattyút is. Feltöltés után kb. 600 litert hoz felszínre egy óra alatt, de közben levegőt is szív, mert a hordóba a csövet lenyomva folyamatosan bugyog.

A helyzet változatlan. Kikapcsolás után a csőből is visszasszívja a vizet a kút. Ha egy hirdóban hagyom a vizet: azt is kiüríti. A vízszint kb. 6 m mélyen van.

Mit tegyek még?

Palga79 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 14877

Hmmm... nem nagyon jön válasz :(

Előzmény: Palga79 (14870)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.06.02 0 0 14876

www.kut.guth1640.hu

 

 

kútfúrás

gamate Creative Commons License 2012.06.02 0 0 14875

??????

Előzmény: Kaliméró (14874)
Kaliméró Creative Commons License 2012.06.02 0 0 14874

Sziasztok .

Pár dologban segíthetnétek.

bohrer Creative Commons License 2012.06.01 0 0 14873

Az agyagban a furat eléggé állékony, max, a vízadónál omlik be egy kicsit.

Igyekezz a fúrás után öblíteni, fúrószárat kiépíteni és lecsövezni minnél előbb.

Előzmény: epoxi (14872)
epoxi Creative Commons License 2012.06.01 0 0 14872

Sziasztok.

 

gyakorlati kérdésem lenne .35 méterig agyag alatta homok a vízadó, 200-as furat cmc- vel megálhat a fúrat fala a csővezés és a sóderrolás idejére ha elég gyors vagyok? Valamint a 0,5 réselt cső és a szürőkavics együtt elegendő a vízadóban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!