Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Sanyi-ka Creative Commons License 2007.08.09 0 0 4159
A porbelest nem ismerem. Az argon teljesen felesleges a vas hegesztéséhez. Elég a co2 vagy ha szebb és simább varratot szeretnél akkor a mix gáz ami argon és co2 keveréke. Ez kicsit költségesebb,több fogy és valamivel drágább is mint a co2. Én ezt használom.
Előzmény: Dokibá (4158)
Dokibá Creative Commons License 2007.08.09 0 0 4158
Kérdezek olyat, ami nem fényezés:
Szeretnék venni egy kisebb MIG hegesztőgépet és némileg zavarban vagyok a gázokkal kapcsolatban. Például: argont lehet használni közönséges acél hegesztéséhez? Mi a helyzet a porbeles huzalokkal, tényleg helyettesítik a gázt? Minden MIG hegesztőhöz lehet porbeles huzalt használni?
BF79 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 4157
Kedves szakértők!

Furcsa kérdés, de hátha valaki tud segíteni: lehet-e, és ha igen akkor hol független szakvéleményt adni, hogy egy autó fényezésének sérülése nem menet közben történt, hanem oldalról egy tárgy találta el. Másképp fogalmazva: hol adhatnak szakvéleményt arról, hogy a fényezés sérülését milyen behatás okozhatta?
G-lader Creative Commons License 2007.08.07 0 0 4156
"első tapasztalatom szerint sokkal jobban porlaszt mint egy sima gagyi pisztoly, és a festékből sem fogyaszt annyit mint a másik.
a HVLP ezért jó. Ebből a két szempontból."

Ez nem a HVLP előnye szerintem. Ez a különbség a nem HVLP-s gagyi<->minőségi pisztolyok között is ugyanúgy megvan.
Én még alapozni is jobban szertetek minőségi pisztollyal. Egy jól beállítható pisztoly nem ködöl össze mindent, pontos a szórásképe, az anyagvastagság is szabályosabb, nem folyik meg semmi, és kevesebb anyaggal lehet dolgozni.
Előzmény: vw_golf1.6TD (4132)
robim Creative Commons License 2007.08.07 0 0 4155
Jo a meglátásod .
CSak azért szoktak-szoktuk az akrilt lakkozni mert vannak források ahonnan beszerezhető pl. fekete akril jó áron jobb áron mint a bázis kicsit jobb a töltési képessége mint a bázisnak és azt felüllakkozva egy szebb felületet kapunk. Plussz ha netán polirozni kell egy lakkozott felületet jobb polirozni mint egy akrilt.
Előzmény: diessel (4151)
laybee Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4154
Köszi a kimerítő választ :D
Előzmény: Törölt nick (4153)
laybee Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4152
Sziasztok! Kutyakarmolásokat és mélyebb karcokat, amik fehérek, mivel lehet eltüntetni? Polír?
diessel Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4151

de akryl-t minek lakkozni?

ha lakk feketét akarok meg fujom bázisbol és lakkozom és nincs ez a sok macera,és nem fog lepattogni mert az egy olyan rendszer azt ugy  kell, azert kell lezárni lakkal mert ugy lesz ellenállo, mert a bázis simán lekopna.

az akryl magában is ellenállo.

ez az én meg látásom

nem akarok kioktatni senkit sem.

 

Előzmény: vw_golf1.6TD (4148)
HaZsolti Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4150
Én úgy szoktam bázisra lakkozok egy réteget/ködölös stílusban/ megvárom amíg egy kicsit meghúz ez kb 10-15 perc aztán 2-3 réteggel megfúlyom rendesen. Másnap 2000-es vizesen megcsiszolom, hogy teljesen bematuljon és ne legyeen kicsitse narancsos ne legyen megfolyás. Aztán géppel megpolírozom és olyan mint a tükőr. /jobb mint a gyári/ / még a BMW, Saab is narancsos/
robim Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4149
Nem feltétlen szükséges már rá a második lakkréteg az akrilra ugyan azt a hatást éred el egy normál réteggel is .Minek szaporitani a rétegeket.

Persze lehet csiszolás után is lakkozni de az már megint plussz munka +idő. Az eredmény ugyanaz.
Előzmény: vw_golf1.6TD (4148)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4148
diessel: elvileg akrilt úgy kell lakkozni, hogy amint kicsit húzott , de még nem kötött meg, hanem ragadós, akkor lakkozni , aztán ha az megvan, akkor kötni hagyni, amint megkötött, átcsiszolni a lakkot, és úgy rá a második lakkréteg. Ezt én így olvastam, meg Robi is így tanította nekem :)

Ha meg kell várni míg megköt az akril festék, és utána át lehet csiszolni és úgy lakkozni, akkor feltétlenül írjatok ! Mivel nagyon szép sima felületet szeretnék az autómra (akril + lakk) ! Mivel azt vettem észre, hogyha festek, akkor kicsit rücsis lesz a felület, de sok gyári fényezés is ilyen , pl bmw-n is (4-5 éves bömbit, lakk feketét vettem szemügyre tegnap) !

Egyébként szerintem lehetni lehetséges, hogy megvárjuk míg megköt a festék és úgy külön fújjuk rá a lakkot, és szép sima lesz a felület, de elképzelhető, hogyha nem köt össze a festékkel, akkor lepattog , vagy megrepedezik a lakk nemde ?

bocs a hosszú "hangos" gondolkozásomért! :)
Előzmény: diessel (4147)
diessel Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4147

 a nem metál bázis szinekre is kell lakk mint pl lakk fekete

manapság sok  uj autot ami nem metál azokatis  ilyen bázis festékekkel festik és arra is kell lakk jobb iőjárásnak jobban ellen áll,

meg azt is hallottam már hogy az szinhűbb.

az akryl-tis lehet ugy lakkozni hogy miután megszáradt felcsiszolni és lakkozni de még ilyet nem csináltam

Előzmény: azenyemetelcsortak (4146)
azenyemetelcsortak Creative Commons License 2007.08.06 0 0 4146

Sziasztok.

Az lenne a kerdesem, a metall lakkozason kivul letezik-e mas tipusu lakknal is az, hogy az "szin"-re atlatszo lakkot kell folhordani, miutan a szin reteget csiszoljak?PPG lakkrol mi  avelemenyetek?

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.08.05 0 0 4145
ja , a tetőt szépen lehet fényezni .. de az oldalát :S El kéne forgatni az egész autót.. teszem azt, tetőt lelakkozod, vársz vele míg meg nem húz egy kicsit, aztán az egész autót az egyik oldalára dönteni, lefújni, megint húz ... aztán a másik oldalát. . . olyan gyönyörű felületet lehetne csinálni így :)
Előzmény: Törölt nick (4144)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.08.05 0 0 4143
nekem MAR-POL lengyel gyártmányú sata másolatom van, de még nem lakkoztam vele.. és nem is merek :D Az akril-t simán lakk nélkül jól lehet vele fújni. Metált meg egyenlőre nem kellett, hogy lakkoznom is kelljen. A sajátomat viszont szeretném majd , kemény dió lesz. Akkor aztmondjátok , hogy inkább sima pisztoly ? Szerintem csak kisebb düznivel kellene dolgozni (1,2-1,3) és kicsire állítani a festékadagolást..

De valóban úgy van, hogy akinek megy a lakkozás, az már nem ma kezdte, nekem is mindig megfolyik valahol, valamikor a festék is.. :S
Előzmény: Törölt nick (4142)
robim Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4140
Igen szintelen és megfelelő tapadóhidat képez a rá kerülendő anyagoknak.előzöleg végzett csiszolás nélkül is átfedhető. viszont ha 8-10 orán belül nem kerül rá az alapozó akkor finoman megint fel kell érdesiteni scotch brite ultra fine dörzsivel.
Minden festékrendszernek van saját müanyagalapozója igazábol majdnem mindeggy milyet használsz.
A lágyitó adalék ....igen az rugalmasitó.

üdv
Előzmény: diessel (4139)
diessel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4139

köszönöm a  válaszod

még egy kérdés a muanyag alapozo szintelen és beszivodik vagy van szinezett és beszivodik ebböl is több fajta van??????ha igen milyet tudsz ajánlani

lágyito adalék=rugalmasito?????????

Előzmény: robim (4138)
robim Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4138
Hi!
Elosször is érdesitsd fel a felületet 3M dörzsivel (szürke vagy a vörös szinűvel) aztán müanyag alapozó én sikkenst használom majd ezt követöen töltőalapozó. Ne felejtsd ki a lágyitó adalékot mivel müanyag elem fényezéséről van szó. aztán csiszolás P800-1000 majd szinfujás és a végen pedig a fedőlakk felhordás. Minden anyagba kell a lágyitó adalék kivéve a müanyag alapozót. ha azt akarod hogy olyan rücskös maradjon akkor ki kell hagyni a töltöalapozást.Persze ha sértetlen a felület.

Üdv
Előzmény: diessel (4137)
diessel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 4137

üdvözlet

1 ujjab nehézséggel állok szemben

  olyan lökháritó alját kéne lefestenem  amilyen pl az  audiknak  a4 a6 vagy passat b5 nem fényezett anyagában fekete ilyen"pórusos" müanyag.

erre metál festék menne.

ilyen müanyagot még nem festettem,

tehát segitséget kérnék,hogyan kellene kivitelezni ennek  a festését?

csiszoljam simára vagy hagyjam ugy ahogy van?eza lá milyen müanyag alapozot használjak?meg milyenek vannak? utána szoro és festés???????????????

HaZsolti Creative Commons License 2007.08.03 0 0 4136
Azért mert vettél egy Ferrárit még nem tudsz vezetni.
diessel Creative Commons License 2007.08.02 0 0 4135

ez igy van

 

 

Előzmény: doca (4134)
doca Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4134
HVLP ide vagy oda, a lakk megfolyiik!
azenyemetelcsortak Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4133

Koszi a gyors valaszt!Nyaggathatlak meg egy kicsit?:-)

Kompresszor + HVLP reduktor vagy turbina?Van esetleg foto az igy keszult feluletrol?

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4132
első tapasztalatom szerint sokkal jobban porlaszt mint egy sima gagyi pisztoly, és a festékből sem fogyaszt annyit mint a másik.
a HVLP ezért jó. Ebből a két szempontból.
Előzmény: azenyemetelcsortak (4131)
azenyemetelcsortak Creative Commons License 2007.08.01 0 0 4131
Szia!Nemregiben hallottam eloszor a HVLP technologiarol.Elmeletben sok jot hallok rola.Erdekelne azonban valakinek a szemelyes tapasztalata is.Konnyiu vele dolgozni, nem folyik meg a lakk, tenyleg olyan szep feluletet ad, vagy csak egyszeruen anyagtakarekosabb a hagyomanyos eljarasnal?koszi a valaszokat.
Előzmény: vw_golf1.6TD (4130)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.07.29 0 0 4130
Sikerült végre kipróbálnom élesben a lengyel gyártású sata utánzatú pisztolyomat, nagyon meg vagyok vele elégedve !!! Hiába ingadozott a nyomás, még így is szépen lehetett vele viszonylag dolgozni, amint sikerült megvenni a nyomáscsökkentőt már tényleg csak a pormentes helyről fogok álmodozni... :)

jó munkát mindenknek!
nemo_d Creative Commons License 2007.07.28 0 0 4129
Kszi az infókat. Akkor már csak egy szervízt kell találnom. Mert hát szakszervízbe nem szívesen vinném, mert ahogy hallom ott azért vastagabban fog a "ceruza".
Esetleg tudnátok ajánlani Budán a XI.ker környékén.
doca Creative Commons License 2007.07.28 0 0 4128
OK.! Ettől hamarabb nézek be, amennyiben. -Fogok csörögni még időben. Mennem kell a 18.ker. Gömbakác utcába is.
Előzmény: Sanyi-ka (4127)
Sanyi-ka Creative Commons License 2007.07.28 0 0 4127
Leszek,18:00-ig biztos,legfeljebb csak utána megyek tekerni.
Előzmény: doca (4126)
doca Creative Commons License 2007.07.28 0 0 4126
Nem tom érek-e! Ha igen, akkor csak délután. Kilencre kell "oda" érni. Pakolás, ismerkedés, zárcsere--- stb. Egyáltalán otthon leszel? Miattam ne mondj le semmiről, mert én abszolút nem garantálom a látogatást. Tudod a család....
Előzmény: Sanyi-ka (4125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!