Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2015.08.12 0 0 10236

Hol hirdetnek ilyet? Légy szíves egy linket adni ehhez.

Bárkinek, bárhova tudsz a PP-vel küldeni pénzt, ha van PP account-ja. Pl. a vásárlás külföldön vagy itthon, vagy küldhetsz adás-vétel nélkül, de ez nem utalás.  

Előzmény: mislenyi (10234)
udmurtuguru Creative Commons License 2015.08.12 0 0 10235

Köszönöm.
Még a következőt szeretném tudni, de halálbiztosan!:
- Eladnék valamit, a hirdetésemre jelentkezett rá -vevőként- valaki Ausztriából (nem osztrák állampolgár!)
- Megegyeztünk az árban, kérdezi van e PayPal-om, illetve ezeket:
  "i find your ad online...Thanks for your response.I'm satisfied with the condition of the merchandise and Agree with the price,I need to let you know that my shipping agent will be coming for the pick up as soon as the payment has been complete and approved by PayPal and the shipping agent will be the ones to help me handle all other necessary details to complete the deal when they get to your home address for the pick up. .so i'll be buying the  merchandise without seeing it, i'll arrange the pick-up of the merchandise with a Private Courier Service as soon as you get your payment and if you don't have an account with paypal, its pretty easy, safe and secured to open one. Just log on to www.paypal.com, I need you to provide the following details so that i can proceed with the Payment...
-Your PayPal
-e-Mail Address
-Your Full Name
-Your Mobile Number
-Total Cost of it
 Soon as i make the payment and you get the funds, the Courier Service will come and pick up the merchandise at your home at your convenient time also the courier will help me sign the required papers."
 -Tehát: közöljem Vele a teljes árat, vagyis például a csomagküldés költségével növelt "Teljes árat"?

 Egyáltalán: nekem kell küldeni? Én keressek csomagküldő céget ehhez?
-Elvihetném azt magam is személyesen Ausztriába?  (Persze ez esetben minek az egész PayPal dolog?)
Azért gondoltam személyes küldő-megoldásra, mert úgy veszem észre, az a gyanúm, hogy egy 210 cm hosszú, 65 cm magas, 85 cm széles és kb. 25 kg. tömegű árut (csomagot*) nehezen -és drágán- fognak akarni felvenni tőlem a "hazai" (nemzetközi?) csomagküldő szolgálatok (valahogy csakis a cipődoboz méretű csomagolások a népszerűek.
A legfontosabb, amit szeretnék tudni:
Egész pontosan mik a LÉPÉSEK?:
-1. Utalás a számlámra?
-2. Én elindítom a csomagot?
-3. Csomagom megérkezik a vásárlóhoz, aki "megnyomja"  majd (??) az utalásának VÉGSŐ GOMBJÁT? (Megerősítés?)
-Ezek után kerül végleg a Paypal számlámra az összeg?

 

Előzmény: mislenyi (10234)
mislenyi Creative Commons License 2015.08.12 0 0 10234

"1. Csak a sajátodra. (withdraw)"

Ezen csodálkozok, mert hirdetik, hogy utalhatsz másnak is. Vagy nem jól értelmeztem valamit?

Előzmény: bombaba (10233)
bombaba Creative Commons License 2015.08.11 0 0 10233

1. Csak a sajátodra. (withdraw)

2. Igen, ha elfogadják. Ahogy külföldi vásárlásnál is csak ott tudsz PP-ről fizetni, ahol elfogadják.

Előzmény: udmurtuguru (10232)
udmurtuguru Creative Commons License 2015.08.11 0 0 10232

1. PayPal számlámról tudok/lehet utalni (belföldi) lakossági folyószámlára?
2. PayPal Kártyával lehet fizetni belföldi vásárlásokat?

bombaba Creative Commons License 2015.08.08 0 0 10231

A 400 Ft-od nem veszett el, átkerült a PP egyenlegedre, ill. az első vásárlásodnál ment el onnan. Az 1 dollár csak foglalás, egy idő után felszabadul, nem kell vele foglalkozni, nem veszett el ez sem.

A PP-n is meg tudod nézni a forgalmadat, egyenlegedet, meg a bankszámládon is.

Előzmény: dahlia08 (10226)
mislenyi Creative Commons License 2015.08.08 0 0 10230

Így már értem az sms-t, hogy a bankodtól kapod, mert így van beállítva. Én a PP-től értettem, mert az emailt küld.

A levonást nem értem. Ha belépsz a PP számládba, ott kell utalásnak lennie. Ott nézted?

Előzmény: dahlia08 (10229)
dahlia08 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 10229

Igen,azt levonták. Utána beírtam a kódot és vásároltam ebayről. Igazából az a gond,hogy a vásárláson kívül még levontak 1 USD-t,amit nem értek. Legalábbis az sms szerint. (Bocsánat ha félreérthetően írtam,ha tranzakció történik a kártyámon akkor kapok sms-t.)

Előzmény: mislenyi (10228)
mislenyi Creative Commons License 2015.08.07 0 0 10228

A 400 ft-os levonás egy próba, hogy valós személy vagy és valóban az a bankszámlád. Ezután küldenek egy e.mailt, hogy levonták (biztos, hogy sms-t küldtek, ez furcsa ?) A banki levonásnál (nekem OTP-nél van) a részletekre kattintva van egy 4 jegyű kód, ezt kell nekik beírni, amikor rámész a PP számládra, ott kéri. Ha ezt beírtad, pár napon belül jóvá írják a számládon USD-ban.

Nekem legalábbis így volt, mert ezt régieknél is megcsinálják próbaképpen.

Előzmény: dahlia08 (10226)
dahlia08 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 10227

*ebay-ről rendeltem ez lemaradt :D

dahlia08 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 10226

Sziasztok! Új vagyok a paypal világában és egy is segítséget szeretnék kérni. Regisztráltam az oldalon és le is vonta a 400 Ft-ot. Ezután vásároltam valamit kb. 600 Ft-ért amit is le is vont( kapok róla sms-t) de utána megint kaptam sms--t -1 USD-ról. Most akkor többet vont le?? Vagy ezt miért csinálta? Köszi a válaszokat előre is!! :)

SeftelEde Creative Commons License 2015.08.04 0 0 10225

Köszi! Sajnos nálam nem mükszik valamiërt, mert csak a az átváltási árfolyamot tudom ellenőrizni, konvertálni már nem.

Előzmény: mrobes (10223)
Noxor6 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 10224

Sziasztok!

 

 Tudna segíteni valaki abban,hogy eladtam 2 terméket Ebayen és ott csücsül a számlámon dollárban a pénz és függőben van !! a forintos számlám 0 Ft....már visszajelzett a vásárló pozitívan de nem tudom átutalni  a számlámra a pénzt..hogyan tudnám?? vagy várnom kell még hogy feloldják?? kb..1 hete visszajeleztek pozitívan az Ebayen ...

mrobes Creative Commons License 2015.07.30 0 0 10223

Szia!

 

Fizetés előtt, a vásárlás áttekintésekor kell lennie egy apróbetűs résznek, "change payment method", vagy hasonló. Ott ki tudod választani, hogy "balance" vagy "credit card".

Nálam működik, legalábbis Euró-Dollár váltásnál biztosan.

Előzmény: SeftelEde (10222)
SeftelEde Creative Commons License 2015.07.30 0 0 10222

Sziasztok! Ppal szamlamrol amin font van, szeretnek ezzel vasarolni, fizetni csak euroban. Meg tudna valaki mondani, hogy lehet ezt megtenni? Mert mindig a forintos kartyamrol akarna levenni a penzt. El szeretnem kerulni a font-forintra-majd azt eurora konvertalast is, csak fontot eurora valtas es utalas lenne a cel. Koszonom a segitseget!

fekvőrendőr Creative Commons License 2015.07.28 0 0 10221

Köszönöm, már át is utaltam a számlámra.

Előzmény: bombaba (10220)
bombaba Creative Commons License 2015.07.28 0 0 10220

Letöltöd a saját bankszámládra és onnan felveszed vagy kártyával elköltöd.

Arra számíts, hogy csal a PP árfolyamán tudod Ft-ra váltani.

Előzmény: fekvőrendőr (10219)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.07.28 0 0 10219

Kedves Topiklakók!

Lehet, hogy sokszor megválaszolt dolgot kérdezek, de nem találtam választ.

Érkezet némi pénz a PayPal számlámra euroban. Mivel nyaralni megyek, jó lenne felvennem készpénzben.

Van erre lehetőség? Hogyan?

Köszönöm!

Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2015.07.28 0 0 10218

Jó neked, hogy magától leemelte a különbözetet. Szerintem hagyd nullán az egyenlegedet és örülj annak, hogy már közvetlenül a bankkártyádról tudsz fizetni! ;-)

Előzmény: dorinaa (10217)
dorinaa Creative Commons License 2015.07.27 0 0 10217

Heló, nekem olyan problémám lenne hogy 07.08. -án utaltunk internetbankról a PayPal számlára de azóta sem érkezett meg a számláról az összeget levette és ennyi. Maestro kártya és már 2x utaltunk régebben és 2 munkanap alatt ráment a pénz. Minden ki van töltve a kártya is hozzá van csatolva a PayPal premier és a státusz is "verified". Annyi hogy a legutóbbi vásárlásnál nem vettem észre hogy nincs elég pénz a PayPal-on ezért a bank számláról levette a különbözetet és a PayPal balance emiatt nulla. Mi a teendő ilyenkor? Kihez kell fordulni pontosan?

Axióma Creative Commons License 2015.07.26 0 0 10216

A maestro kartyakkal szokott gond lenni... hektikus, vagy megy vagy nem. Legalabbis masik topikban folyton elojon.

Viszont NE a szamladon kerestesd a bankkal, hanem a hattermuveletiektol kell megkerdezni, hogy _kartya_tranzakcio bejovokent latjak-e, es ha igen, akkor ok utasitjak-e el, es miert.

Ha nem sikerul kibogozni, virtualis mastercardot nem adnak ott valami nem tul sok penzert? Vagy utalsz elore, de az nyilvan szarabbul jon ki koltsegben.

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (10214)
mislenyi Creative Commons License 2015.07.25 0 0 10215

Ja, ha már idáig eljutottál, akkor nem tudok mit mondani.

Írjál a help-be, ha van jó angol tudásod.

Tavaly nekem is volt bajom , de aztán megoldódott, segített egy angolul jól tudó fiú.

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (10214)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2015.07.25 0 0 10214

Már hogyne lenne PP számlám, amikor leemelték a 400 forintot és a közleményben kapott 4 jegyű kóddal igazoltam a jogosultságomat, így prémium a számla. A próbálkozások meg is jelennek a PP műveletek között "Denied" státusszal... Valami más gond van, de két hét hiábavaló próbálkozás után hajlok rá, hogy feladjam. Pedig jó lenne, ha működne.

Előzmény: mislenyi (10213)
mislenyi Creative Commons License 2015.07.23 0 0 10213

Persze, hogy nem látszik tranzakció, mert a jelek szerint nincs is PP számlád, mert a regisztrációnál elakadsz.

 

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (10212)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2015.07.23 0 0 10212

Beszéltem a helyi takarékszövetkezet illetékesével is, de mivel a számlámon semmi nyoma sincsen semmiféle tranzakciónak, ezért nem tudtak segíteni. Olyan, mintha hamarabb elakadna a dolog és már korábban megszakadna a művelet. Rejtélyes...

Előzmény: mislenyi (10211)
mislenyi Creative Commons License 2015.07.22 0 0 10211

A takszöv mit mond?

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (10210)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2015.07.22 0 0 10210

Nem kaptam és nem is az OTP a bankom... Amint írtam is, takarékszövetkezetnél vagyok.

 

Valóban nem kell megadni a bank nevét és a számlaszámot, de attól még ugyanúgy egy kis takarékszövetkezet kezeli a számlát.

 

Van itt valaki, akinek az egyik takarékszövetkezetnél van számlája és a Maestro kártyájával tudott fizetni? Vagy épp ugyanúgy járt, mint én?

Előzmény: mislenyi (10209)
mislenyi Creative Commons License 2015.07.21 0 0 10209

A bankodtól nem kaptál egy virtuális számot? 

Az OTP adott egy virtuális bankszámla számot, amit a PP vásárláskor használok. 

A rendes bankszámla számomat meg sem adtam a PP-nak.

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (10208)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2015.07.21 0 0 10208

Most a páromnak készített PayPal fiókhoz az ő bankkártyáját párosítottam, de változatlanul az alábbi hibaüzenet jelenik meg, amikor fizetni próbálok:

 

"We could not complete your purchase, because the card issuer declined the card x-1234.
To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account."

 

A PayPal nem kezeli jól a Maestro bankkártyákat vagy csak a takarékszövetkezet túl kicsi bank neki...?

Előzmény: C. Vieri (10202)
csp187 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 10207

Sziasztok! Segítsen valaki mert agyvérzést kapok! A történet a következő: Kinéztem egy cipőt egy angliai webshopban. Mivel interneten keresztül soha nem adnám meg a bankkártyám adatait, így a PayPal -os fizetés mellett döntöttem. Nyitottam is egy PayPal fiókot. Kiutaltam a pénzt. Első hidegzuhany akkor ért, mikor az átváltásnál (forint->font) még a ráhagyásommal is kevesebb lett az összeg, mint ami a vásárláshoz kellene. Sebaj! Ezen túltettem magam, és utaltam még egy kisebb összeget, hogy ez ne legyen probléma. Most 3 fonttal több van a számlámon mint a szükséges összeg. El is kezdtem a vásárlási ceremóniát, a fizetésnél a PayPal -t választva. Fel is ugrott egy ablak, hogy lépjek be a PayPal fiókomba, és érvényesítsem a vásárlást. Ebben az ablakban megadtam a PayPal bejelentkezésem adatait, és nem az érvényesítési ablak ugrott fel, hanem a bankkártyám adatait kérte a PayPal. Ez miért van? Vagy egyáltalán hogyan kellene ennek működnie? Még soha nem használtam PayPal -t... Valamint még azt vettem észre, hogy ha vásárlás nélkül lépek be a PayPal -ba, akkor ott az egyenlegemet megnézve szerepel az általam átutalt összeg forintban. Hiába állítok be Angol fontot, a valuták között, és azt primary -ra, nem váltja át a forintot. Valamint az ugyanitt lévő kalkulátor is összevisszaságokat irkál ki ha át akarok váltani valamit. Lehet hogy itt a probléma?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!