Keresés

Részletes keresés

beeex Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10813
a gőz kiengedéséről:

"The europiccola does not contain a thermometer to ensure the water is at a consistent temperature, rather it controls the pressure of steam above the water. (Pressure x volume is proportional to temperature.) It is therefore very important to expell all the air from above the water before using this machine, if there is air above the water then the pressure of the air above the water will push hot water through the coffee. " (coffeegeek)
yeahhh Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10812

...ezé' töröltem Önt az összes kontaktlistámból, ügyvédem keresni fogja! :-DD

 

"...hogy a Classic "erősebb" az előző gépeinél."

Bezony, ezt említettem is anno - éppen ezért csökkent 1-re a gyári őrlésű kávék száma.

Előzmény: alexandrosz (10802)
DJG Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10811
Ha az egyszemélyes jól áll, és csak a kétszemélyes tud túlfordulni, akkor talán csak annak a menete kopott ki. Filléres cikk az Expolygonnál.

Üdv,
Gábor
Előzmény: kimber (10807)
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10810
na, jó éjszakát mindenkinek, megsyk megnézem mint iították ki 43-ban a németek olasz szövetségeseiket Cefalonia szigetén. most adja az M2.
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10809
persze.kép volt róla a vaterán, de majd én is csinálok, és felrakom.
Előzmény: beeex (10806)
alexandrosz Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10808

Majsztró, én meg a tchibo-t nem láttam, de a Molinari eléggé heroin-szerű :) és tény, hogy az enyémen egyedül az ment le normálisan a vákumosok közül...ettől még lehet igazad, de többünknek van olyan tapasztalata, hogy hiába hasonló a specifikáció, vannak különbségek.

Ez most nem előny, vagy hátrány, csupán tapasztalat.

Aztán majd jönnek mások és megcáfolnak, vagy.

Azt hiszem yeahhh kolléga is azt észlelte, hogy a Classic "erősebb" az előző gépeinél.

Előzmény: _MrB_ (10803)
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10807
nem a szűrőtartó fordul át, hanem a kétszemélyes kifolyófej, ha tovább tekerem. AS kar csak valamivel jobbra fordul, ha teljesen rátekerem, és nem középen van, ezért zavar, hogy a csészéket nem középre tehetem. De majd megszokom, hely van a tálcán.
Előzmény: yeahhh (10799)
beeex Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10806
Nekem sem középre áll, hanem balra félig. (Hmmm van valami vicc erről, hogy mindíg balra áll de hagyjuk ezt)

Grat a géphez. Sokáig gondolkodtam én is ilyenen, annyi lett volna árban mint az enyém. Ha nincsen hibája akkor nagy szerencse ennyiért egy ilyen főző. Kérünk fényképet róla, és arról amit lefőz.
Előzmény: kimber (10790)
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10805
köszi mindenkinek a hozzászólást. Gyömrőn lakom, én a keletiből megyek vonattal naponta, olyan 40 perces út. kocsival is kb. ennyi, mert Gyömrő Bp. határától csak 8 km, de Bp.-en sokat kell átmenni. Azért annyira nem vészes, természetesen szívesen látlak téged is yeahhh, meg akit még érdekel a gép. most csütörtökön pl. csak 14.00-ig dolgozom, ha akkor jó, együtt jöhetünk haza. Más napokon 16.00-ig dolgozom, kivéve péntek.
Ha nem a rövidebb csövön szívja a vizet, hanem a hosszabbikon, aminek a végén az a kis tartály van, akkor jó, mert az leér az aljára.
A kart nálam is jobbra, tovább lehet tekerni, mint közép állás, tehát ez majd egy tömítéscsere lesz valamikor.
belül a készülék kifogástalan állapotban van, tiszta, sehol rozsda, szép réz elemek, jó csövek, vezetékek.
beeex Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10804
Rosszul fogalmaztam. Nem az állítója, hanem a műanyag henger a beosztássokkal
Előzmény: yeahhh (10781)
_MrB_ Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10803
Azért nem igy látom, ez remélem nem baj. Tény, enyémben a legfinomabb örlemény eddig a Tscibo Espresso Gusto volt, vagy a Molinari POD belseje... Ha izomból magtömtem a Tchiboval, akkor is 1x tudtam lefullasztani, majd pár mp várás után átcsöppent, és utánna lefőtt rendesen. Szóval emiatt furcsa nekem. Előre daráltból nemigen láttam még finomabbat, mint a Tchibo (attól lehet), szóval azzal kéne letesztelni azt a Krupst.
Előzmény: alexandrosz (10801)
alexandrosz Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10802
Te csak az Isomac-re akarsz nyálcsorgatni, rosszabb esetben lenyúlni azt :)
Előzmény: yeahhh (10799)
alexandrosz Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10801

Azon gondolkodtam, hogy ami a Krupsoddal történt, történik, normális.

Gondoljunk bele: Molinarival besült, E. Casaval jó. Nálam Molinari szépen lejön, E. Casa átvizel 2 mp alatt :)

Hiába, az Isomac és a Gaggia úgy tűnik lényegesen "combosabb" gép, ez derült most ki. Grat a géphez, legyen benne sok örömöd, anno én is pályáztam egy kisebbre (Giada).

NAGYON jó gépeknek tűnnek ezek az Isomac cuccok.

Előzmény: kimber (10788)
SiD- Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10800

kimber:

Az a másik cső túlnyomás esetén visszavezet némi vizet a tartályba.

A kar nem minden gépen áll egyenesen felhelyezés után, nekem pl. az Olympián kicsit jobbra néz, de ez függ attól is, hogy mennyire van kikopva a főzőfej és a kar közötti tömítőgyűrű. Nálam minden bizonnyal nagyon el lehet öregedve, mert iszonyatosan rá kell húznom a kart, hogy ne szivárogjon mellette.

Előzmény: kimber (10795)
yeahhh Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10799

Az, hogy bepattan a szűrő a szűeőtartóba, NEM BAJ! A szűrőtartóban körbefut egy bemarás, abban rugó figyel, s ha belerakod a szűrőt, a palástján lévő perem átugrik a rugón, ami fixen a helyén tartja a szűrőt, nem engedi kiesni - még akkor sem, ha a (profiknak van) zaccfiókba (knock box) ütögeted a zaccot a szűrőből/szűrőtartályból.

 

Nem értem, hogy felhelyezés után miként tud egyszer csak átfordulni a szűrőtartó - a bajonettzár ELVILEG nem így működik...

 

Hol laksz? Biz' Isten, kimennék Hozzád, megnézni a cuccot, kicsit gatyába rázni, oszt' hadd menjen a KVzás!!! :-))

Előzmény: kimber (10798)
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10798
részemről bármikor, akár hétvégén is, biztos találunk olyan időpontot, amelyik mindkettőnknek jó, majd egyeztetünk. keress, ha kitaláltál valamit.
Előzmény: DJG (10797)
DJG Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10797
Megoldjuk valahogy, de komolyan.

Üdv,
Gábor
Előzmény: kimber (10796)
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10796
gyere el, kóstold meg :)) komolyan!
Előzmény: DJG (10793)
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10795
tudtam én ara figyelni??? Olyan izgatott voltam, hogy örültem neki, ez a gép végre lefőzi a solissal darált kávét. Ráadásul -ezt csak félve merem leírni- azt a kávét főztem le vele, amit már több, mint egy hete daráltam le, és adtam be a szervízbe a Krupssal, hogy legyen mintájuk, és onnan kaptam vissza, mint maradékot. ez volt a kísérleti adag, így az íze nem mérvadó. Mindenesetre hiba nem volt benne, rosszabb nem volt, mint a Krupssal főzött, és ha frisset fogok főzni holnap, akkor majd arról is beszámolok.
még mindig meleg a készülék, ha megfogom a felső szűrőnél.
Van a víztartályban (3 l-es) egy kis műanyag tartály, amiben van valami. ha jól tudom, ez vízlágyító. Ezt lehet tölteni, ha szükséges? Ezen keresztül szívja fel a vizet? Ez leér a tartály aljára. Van egy másik cső is benne szabadon, de ez csak a tartály feléig ér le. Gondolom innen kapja a gőzölőcső a vizet, vagy tévedek?
Előzmény: DJG (10793)
_MrB_ Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10794
4020assal lehet jó habot csinálni, csak követni kell a leírást, meg az itt leírtakat. Viszont ha Bp, lehet tudunk üzletelni, kölcsön tudom adni a gőzölő végére menő lehúzható darabot, cserébe szivesen megnézném, a 4050es adapterét fel tudom-e tenni a 4020ra. ~: )
Előzmény: n0b0dy (10792)
DJG Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10793
25 mp alatt lejött a kávé,

Hát az íze? :-)))

Üdv,
Gábor
Előzmény: kimber (10788)
n0b0dy Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10792
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tej habosítással kapcsolatban. Eddig volt egy gagyi orrán-száján csöpögő kávéfőzönk, amivel latte-hoz nagyon jó habot tudtunk gyártani, kb 1.5dl tejből majd 3dl térfogatú tej+hab jött össze. A gagyi gép kipurcant, vettünk egy Krups 4050-es típust, amihez van egy autocappuccino adapter, amivel csak elég szánalmas eredményt tudunk elérni ): Szeretném megkérdezni, használ-e valaki ilyet, és mit sikerül kihoznia belőle? Képeken látom, hogy a 4000-es és 4020-as készülékeken másmilyen adapter van, azzal lehet jó habot csinálni? Ha használható, lehet-e ilyet külön beszerezni, és használható-e a 4050-eshez?

Ilyen lenne jó...
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10791
egyébként a KRUPS-ot hétfőn visszakaptam azzal, hogy semmi baja. Láttam rajta,hogy szét volt szedve, biztos rendesen megnézték, de a nyomáspróbáról nem kaptam semmi papirt -azt mondták, hogy nem tudnak ilyet adni, és akitől a gépet átvettem, nem tudta, hogy volt-e egyáltalán nyomáspróba. Mivel már eldöntöt dolog volt, hogy viszem a munkahelyemre, ahol téglással fogom etetni, nem küzdöttem tovább. lefőztem a munkahelyemen egy adag Molinarit, a már ismert eredménnyel, ma pedig vettem ismét Sega E. Casat, ami rendben lejött, időre, ahogy kell. Ezek szerint lehet, hogy tényleg semmi baja, csak nem egyezett valahogy a Solis által készült őrleményekkel? Most már mindegy, kicsit sokba került, de legalább a munkahelyemen is rendes kávét iszom, itthon meg van egy profi gépem, ami -úgy tűnik- már tud együttműködni a darálóval is.
Yeahhh! A héten oda tudod adni valamelyik nap a kávét? Alig maradt már itthon Molinarim.
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10790
Jé, rendesen vissza tudtam csavarni a kétállású fejet is, van egy olyan pontja, ahol nem esik le, hanem rendesen tart, csak nem szabad továbbtekerni, mert akkor átfordul, és lötyög. Érzékeny műszer ez kérem... Kérdés: Miért van az, hogy a kar felrakva nem középen van, hanem jobbra, a gőzcsak felé áll fixen? Ilyenkor a két kifolyó ugyanis nem jó irányba van.
Vén Resu Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10789

Tehát Resu téved.

 

Expolygon: nyomáskapcsoló 5800Ft

 

Az otthoni (consumer) presszógépeknél a sorrend: víztartály->pumpa->kazán->főzőfej. Akkor már csak az a kérdés, hogy hová akarod beépíteni a nyomáskapcsolót...

Előzmény: zaccmester (10787)
kimber Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10788
Üdv.
Ma megjött az isomac, kb. 20 perces bemelegítés után nem tudva tovább várni, betamperoltam a kétszemélyes szűrőbe a Molinarit, amit az ajánlott beállítással daráltam le, és a Krups csak kb. 2 perc alatt kínlódta le. Előtte azt vettem észre, hogy amikor a kart feltekerem, akkor a két kifolyó nem középen van, hanem eltolódnak oldalra, és az egyik már elég hátra esik. Megpróbáltam kicsit tekerni a kifolyón, és engedett, majd lertekertem, mert laza lett, és láttam, hogy évszázados kosz van rajta. Gondolom azóta nem takarították ki itt, amióta megvan a készülék. Szépen kitakarítottam, de ezután már nem akart visszamenni rendesen a helyére, lötyög rajta, vagy egyszerűen leesik. A szűrőtartón rendben van a menet, szép tiszta, de a kétfejű kifolyó még fekete a menetnél, de rárakódás már nincs rajta. nyilván a kosz tartotta egyben :(( A másik , egyfejű kifolyós karon már meg sem mertem ezek után tekerni a kifolyófejet. Tehát ezek után betamperoltam a kétszemélyes szűrőbe, és karba a kávét, majd feltekertem, de valószínüleg rosszul rakhattam fel a kart, mert jött a kávé, és a zacc oldalról is. Gép kikapcsolva, kar levéve, tisztítás, majd a másik karba -itt már nagyon lötyögött a fej- egyszemnélyes szűrőbe kávé tamperol, és ez már rendesen, 25 mp alatt lejött a kávé, amivel a Krups csak kínlódott. A mérőóra szerint 13 bar volt a csúcsnyomás a főzés alatt. A kávé elé gmeleg volt, a szűrőt alig lehetett megfogni.
Nagyon furcsa még, hogy a szűrőt úgy kell be-ill. kipattintani a karba.
maga a készülék egyébként jó állapotúnak tűnik, nem karcos, hatalmas gép. holnap a felső szűrőt leveszem és kitisztítom, mert szemel látható, hogy ráragadt kávé van itt-ott rajta. Az előző tulaj -lehet, hogy akitől vettem, amikor kipróbálta- nem tisztította ki rendesen, de ez csak feltételezés. Egy alapos tisztítás nem árt neki mindenesetre. A pumpa szivattyú rendben működik, nem tűnik vízkövesnek sem. Lehet, hogy vennem kell majd egy kétágú kifolyófejet, de ez nem nagy költség, ha csak erre kell költeni, és van egy jó gépem. Gábornak üzenem, hogy vettem ma du. -tudod, a türelmetlenség...- egy alu tampert a Rezső tériből.
zaccmester Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10787

 

Kocsiban is van mindkettő, és egy szimpla termosztát (például a gomba a hűtőben) és egy nyomásérzékelő (például olajnyomás-jeladó) között nincs számottevő árkülönbség. Jó, drága mindkettő ahhoz képest, amit ér,

 

 

A kérdésedben részben benne a válasz! Az aránytalanul magas ár elfedi a különbségeket. Azonban van itt más is!

 

A kávéfőzőnél a termosztát egy jó minőségű, erre a célra konstruált bimetáll, klixon-nak is nevezik ezt a típusát, amely a bojler házára van rögzítve kívülről, jobb esetben hővezető pasztával is megkenve. A nyomásérzékelős kapcsolónál viszont a hőmérsékletválzozásra bekövetkező nyomásváltozást mérik, mégpedig elég pontosan, hiszen itt 2-3 C-os hőmérséklet ingadozásra kell reagálni. A gépkocsi termosztátjánál +-10C nem lényeg, ahogyan az olajnyomást sem kell nagy pontossággal mérni.

 

Az árakról: egy klixon 1000 Ft környékén van, egy nyomásszabályozós kapcsoló 10 és 20 ezer forint között. Tehát Resu téved.

Előzmény: DJG (10770)
DJG Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10786
H_G,

már régen fenyegetőztem vele, hogy visszamegyek a Henger utcába, de csak most sikerült (amikor nekem jó lett volna, ők éppen zárva tartottak). Megint Sublime, hogy az összehasonlítás korrekt legyen.

Vagy teljesen másképpen főzték most, vagy akkor, a legelső alkalommal még nem voltam eléggé érzékeny a finom különbségek iránt (az volt az első prémiumkávé, amelyet az itteni felbukkanásom után tanácsotokra ittam), de teljesen más most a benyomásom, és eltér a Budagyöngyében levő Manueles kávézótól is (Hengerben pod, másik bab).

Crema szép, elég szép foltos (a másik kávé a társaságban egy Costa Rica volt, az szőkébb cremával, de cirmosabbal, a kettőből együtt jött volna ki valami igazán fotóznivaló szép), igaz, nem túl vastag, a cukrot nem nagyon tartotta meg. A lassú, vajsima indulást most nem éreztem, de nem is hiányzott. Sokkal jobb volt, mint a Budagyöngyében levő, és úgy éreztem, egyáltalán nincs annyira messze a Molinari Oro/Espresso stílusától (a Lucaffétól már igen, egy képzeletbeli egyenesen a Molinari van középen, a másik kettő kétoldalt). Még most sem választanám kedvencemnek, annyira nem fogott meg, hogy fél kilót folyamatosan ebből igyak, de sokkal jobb a véleményem róla, és egyáltalán nem zavar, ha időnként szembetalálkozom vele, sőt, csak legyen legalább ilyen jól főzve.

Üdv,
Gábor
SiD- Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10785

"Na, a lényeg az, hogy az a bizonyos 1.1 bar nyomás csak úgy tud előállni, ha a vized már elérte azt a bizonyos hőfokot, amit ell kellett érnie. Egyébként a vízgőz parciális nyomása nem tudna 1.1 bar lenni."

 

Hopp, ezt a hozzászólást csak most vettem észre...

Nyilván nem fogalmaztam szabatosan, de a lényeg mégis az, hogy ki kell engedni a levegőt az első felmelegítési ciklus alatt. (a készülék kezelési útmutatója is előírja)
Ez idő alatt (kb 10 perc) képződött gőz a csap kinyitásakor kb 1-2 mp alatt elillan. A második felfűtési ciklus már lényegesen rövidebb az elsőnél (kb 2 perc) és ez után már folyamatosan használható a készülék gőzereje, valamint el tudom érni a kívánt 80-85°C-os pohárban mért vízhőmérsékletet. Ez is fontos, még ha pancsolásnak is tűnik, hogy leengedek 3 csészényi vizet főzés előtt (érezhetően savanykásabb kávét kapok eredményül mondjuk 70°C-os vízzel). Persze ha van legalább 30 percem, akkor ez nem szükséges, mert annyi idő alatt a bojler átmelegíti a "főző" hengert, de idő hiányában a forró vízzel kell bemelegíteni.

Előzmény: zaccmester (10769)
DJG Creative Commons License 2007.05.08 0 0 10784
A Lattenál a gőzölt tejbe öntik a kávét, és a tetejére tejhabot tesznek -- legalábbis, ha nem tévedtek, ahonnan a weboldalra összegyűjtöttem a leírásokat... :-)

Üdv,
Gábor
Előzmény: SiD- (10779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!