Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2008.12.03 0 0 554

" vatera nem ad semmit a pénzemért és csak vásárolni szabad azt is furmánnyal"

 

Ezt nem nagyon értem. Illetve nem értek egyet vele. Mi az, hogy nem ad semmit a pénzedért? Piacot ad. Ha már ott tartasz, hogy a pénzedért, akkor az azt jelenti, hogy megtörtént az üzlet. Ezt az üzletet pedig a Vatera által üzemeltetett virtuális piactéren bonyolítottad.

Ha kimész hétvégén a Petőfi Csarnok bolhapiacára és el akarsz adni valamit, ott is kell "asztalpénzt", helypénzt fizetned. Ekkor a pénzedért kapsz valamit. Helyet és lehetőséget. Az más tészta, hogy ez a te szemedben semmi, de szerintem ebben nincs igazad.

 

A "vásárlás furmánnyal" megjegyzésedet sem értem teljesen. Én akármit vettem, vagy adtam el ott eddig, azt tisztán, furmányok nélkül le tudtam bonyolítani. És a célom is ez. Kivel szemben kéne furmánykodni? Pláne vásárlás esetén. Ezt tényleg leírhatnád egy kicsit bővebben, mert így nem kerek a kép!

Előzmény: luzav (549)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 553
Jóformán csak műszaki cikkekről szól az én Vaterás forgalmam. No jó, vettem könyveket is. :-))) De ruházatot, effélét semmit. Hozzáteszem, mobiltelefont és hasonlókat sem adok-veszek, inkább műszaki régiségeket, antikvitást. Más társaság.

Lehet, hogy simán peched volt.
Előzmény: luzav (551)
Ladybee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 552
465 adásvételnél tartok, gyakorlatilag problémamentesen. 99 % eladás. Csak olyan termékem volt és van, ami feleslegessé vált a háztartásban, amúgy a feleségem már rég kidobta volna ! :-) Így legalább meg van a zsebpénzem és érdekes emberekkel, gyűjtőkkel, sok hozzám hasonló megszállottal találkozom.
Előzmény: luzav (548)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 551

Na ennek viszont örülhetsz.

Persze most is tartom,hogy nem mindegy mit vásárolsz adsz el!

A műszaki cuccok az egy éles téma és egyre jobban az lesz.

Előzmény: advocatusdiaboli (550)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 550
Lehetséges. Nem tudom. Én ma kereken 553 adásvétellel a hátam mögött nem tudom a tapasztalataidat alátámasztani. Az elmúlt 2-3 évben minden sikeres adásvétel vége rendben zajlott, akár vettem, akár eladtam. Megvolt a partner, lerendeztük az ügyletet.
Pár olyan tapasztalatom volt, amit említettem, hogy egyes eladók megpróbálták kijátszani a jutalékot, de magát az adásvételt érdemben ez sem befolyásolta.

Nyilván mindenki a saját tapasztalatából indul ki, hát az én tapasztalataim mások.
Előzmény: luzav (549)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 549

Az elöbb már leírtam de nem értettél meg.

Igen sajna tudomásul kellett vennem,hogy a vatera nem ad semmit a pénzemért és csak vásárolni szabad azt is furmánnyal.

A másik ha van egy kis időd légysi hívjál fel pár beírt telefonszámot és akkó meglátod ,hogy mi az igazi "kamu".

Nekem sajna van tapasztalatom igaz vaqn is mögöttem pár száz adásvétel.

A beírt nevek kamu nevek legalább a fele.

A telefonszámokon nem lehet elérni a kuncsit legalább 20%-án.

Tehát marad a számlaszám ami ha nagyobb összeg akkó van esélyed a feljelentés után valami kárpótlásra,de az viszont qrva sok idődbe és manidba kerül.

Szerinted ez a biztonság?

Én az apronet-ről kb 6 éve vásárolok és 100.nál több terméket de még nem vertek úgy át mint a vaterán.

Természetesen levontam a konzekvenciát,és azért elárulom,hogy hamarosan megcsappan a vaterások a vásárlók eladók tábora ha nem változtatnak.

Érdeklődők szerencsevadászok lesznek de az nem igazi csak áll kereskedelem.

Előzmény: advocatusdiaboli (547)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 548

nem tudom hány adásvételed van és ebből mennyi az eladás és a vétel.

Da ha majd annyi és olyan árut adsz veszel mint én akkó beszélhetünk.

Mert nem mindegy,hogy ruhákat könyveket matricákat adsz el,vagy kisebb nagyobb értékü műszaki cuccokat!!!!!!

Én úgy vagyok ezzel,hogy ha én becsületesen fizetek,vagy eladok akkó ezt elvárom másoktol is.

Na ez az amiben egyre többet szívok,mert nem mindenki így gondolkodik.

Előzmény: Ladybee (546)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 547
A Vaterán az eladó személye legalább - elvileg - nem anonim. A többi hirdetési fórumon nyugodtan megadhatnak egy kamu nevet, freemailos címet, kinyomozhatatlan, ötven kézen-közön használtan vett SIM-ről menő mobilszámot, aztán találkozol valahol az illetővel, és ha később jössz rá, hogy átvertek, akkor elvileg sincs semmi esélyed semmire.

Az, hogy a hazai jog- és igazságszolgáltatás olyan amilyen, és jogi úton gyakorlatilag semmire nem mész - az már más kérdés. Sajnos így van, ez így igaz.

De ha nem haragszol, nem értem a haragodat. Ne Vaterázz és kész. Nem kötelező. Ott az ebay, az a remek Teszvesz-Aprónet, intézd ott az ügyeidet.

A Vatera messze-messze a legnagyobb forgalmú aukciós lap, és a legtöbb termékkörben itt van a legnagyobb esélyed ténylegesen eladni valamit, ténylegesen létező vevőnek, aki át is veszi. Vagy olyantól venni valamit, akit utána utol is lehet érni. Hibája ettől még akad, bizonyos dolgokra oda is lehet hatni, nem is eredménytelenül.
Előzmény: luzav (542)
Ladybee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 546
Ne kapd fel a vizet ! Nekem évek óta szórakozás a Vatera. Legtöbbször előre elküldöm az árut, ha megkapom a címet, eddig mindenki utalt. Fogd fel, mint egy játék, amiért csekély összeget fizetni kell, cserébe érdekes emberekkel hoz össze a sors.
Előzmény: luzav (544)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 545
Igen ha sorbanállsz a bankban mindenalkalommal így van.
Előzmény: Ladybee (543)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 544

Bocsi ha minősítessz valakit elöbb tájékozódj!

Egyébként több száz adásvételem van és csak semleges minősítésem egy pár ami nem az én hibám.

Ha viszont másnak sáfárkodsz itt akko inkább halgass és vedd fel a jutalékot.

Előzmény: Ladybee (541)
Ladybee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 543
"Mert a banki átutalásnak díja is van!!!!!!!!!!" Ha kp.-ben fizeted nincs díja !
Előzmény: luzav (534)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 542

Már hírdetek is és nem a vaterán én csupán csak a tapasztalataimat mondtam el.

De azt azért csk megkérdezném,hogy te honnantudod,hogy az a termék legális amit te a vaterán veszel?

Milyen védelmet ad a vatera neked?

Semmilyet kolega.

Nekem eddig kb 30E-em bánja mert átutaltam a pénzt és a mai napig nem kaptam árut,és a vatera nem szerez ,vagy intézkedik helyetted.

És azt,hogy a bankszámlaszám után megkeresd a kuncsit aki már rég lelépett a lóvéval mint a qrva a sezlonrol,feljelentést kell tenned ismeretlen tettes ellen ráadásul ha az összeg biuonyos határ alatt van csaj szabálysértés.

Az utánjárás kb 10x-be kerül mint az átutalt pénz.

Előzmény: advocatusdiaboli (539)
Ladybee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 541
Varrok! :-)  Az ügylet sumákolás gyanús. Én ilyentől nem is vennék.
Előzmény: luzav (535)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 540

Kátom a kogszabály és az való világ nagyon messze áll tőled.

Elöször is ott a képek alján tudod szoktak kérdezni licitálás elött!!!!!!!

Az azért van,hogy a vevő tudja mit vesz.

Ez olyan mint amikor a kolege felteszi a laptopot eladásra alkatrésznek de odaírja kérdezz mi van meg felteszem külön,vagy mi kell.

Ráadásul ezen "kapribogyók" összértéke kb 2E Ft volt mégy csalni sem érdemes egy 20Ft-os jutalékért.

De hát a sok okoska nem arra figyel,hogy hol verik át a vaterát,hanem az ilyen semmitmondó kifogásokkal élvezkednek.

Mert ugye azt senki nek kérdezi meg,hogy egy 17.századi ezüst érmét ,hogyan lehet 500-1000Ft-ért kiírni.

Előzmény: advocatusdiaboli (538)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 539
Akkor miért hirdetsz a Vaterán, miért nem csak az Apróneten?
Mert az Aprónet áttekinthetetlen, tele van kamu eladó bűnös úton szerzett árujával, soha nem tudhatod, hogy árut kapsz-e, vagy jön-e a rendőrség. Nem véd semmi meg semmitől, nincs mit reklamálni. Tele van hamis áruval, frissen lopott holmival.
Mellesleg emiatt nem is nagyon megy. Komolyabb vevő/eladó nem oda tódul. Ha olyan gond nélkül mennének a portékáid az Apróneten, nem is foglalkoznál a Vaterával.
Előzmény: luzav (534)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 538
Fityusz: jogosan. Ugyanis akkor nem tudom, mit is vettem. Most akkor melyik színűt fogom kapni?
Nem egyértelmű, mit árulsz - miért csodálkozol?

Másodsorban: mit problémázol ezen? Egy ilyen semmiségen? Tedd fel öt különböző képre, vagy a termékleírásba írd oda, hogy az alább látható ötféle capribogyód van, ötféle színben, de mindegyik ára azonos, és a vevő választhat szabadon közöttük. Ha mégsincs a neki tetsző színű, akkor meg jogában áll elállni a vételtől.
Ha ezt odaírod, nem veszik le.

A Vaterás adásvétel egy PTK-ban szabályozott aukció, ahol valós jogviszony jön létre vevő és eladó között. Egy olyan esetben, amikor egyszerűen nem lehet tudni, tulajdonképpen mit is árulnak, mit fog a vevő végül kapni - ott ez nem működhet, tehát teljesen jogos szabálytalannak minősíteni az aukciót.
Előzmény: luzav (537)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 537

Na akkó figyusz.

Feltettem öt db terméket egy képre...mind az öt "ugyanolyan capri bogyó"volt.

Igaz az egyi fekete a másik sárga de még nagyságra is stimmeltek.

Oda írtam,hogy az ár egy darab termékre vonatkozik.

És ez bizony ottan a vaterán ocsmány alantos sunyi bűnnek számít!!!!!!

Előzmény: advocatusdiaboli (532)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 536

Itt vagyon tévedésben a kolega.

Csak akkó ha eladni is akarsz!!!!!!!!!!!!

Oksi?

Előzmény: Ladybee (531)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 535

Most kaptam egy figyelmeztetést melyben nem írják,hogy mi a gond de alatta van egy kibővített szabályzat amit most láttam elöször és abban így szerepel.

Sajna ezt nem copyzhatom ide be mert az is benne van ,hogy eme email titkos belső dokumentum és ezt nem lehet közzé tenni mert az pert von maga után!!!!!!!!!

Na kolega erre varjál gombot.

Előzmény: Ladybee (530)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 534

Azért az az ingyen nem úgy megy.

Ezen az alapon az aprónet is kérhetne 6%-ot,és miért nem teszi?

Mert a reklám a reklám a rekám.

És elárulom,hogy ha eszük volna kérnének 2%-ot és mindenki oda menne!!!!!!

Mert ott még nem vertek át tizedannyiszor sem mint a vaterán.

És nekik megvan minden technikai adottságuk ,hogy nyissanak egy "igazi" piacot.

És má akkó a vaterás kolega el is tólhatná a talicskát.

Ja és te nem 6%-ot fizetsz!!!!!!!!!

Mert a banki átutalásnak díja is van!!!!!!!!!!

Kis tételeknél elég nagy százalék,hacsak nem ugyanabba a bankba utalsz személyesen.

És a vaterán az üzletek 90%-a banki átutalással megy,mely rengeteg bosszúsággal átverésse(feladtad az árut de a bankszámládon semmi holott megigérték)utánajárással jár.

Előzmény: advocatusdiaboli (524)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 533
Nem hiszem, hogy a "lehúzás" jelző értelmezhető másképpen, mint pejoratíve. Nem értettem semmit félre - nem így kellett volna fogalmazni.
Előzmény: SZEGECS (528)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 532
Akárhány terméket hirdethetsz egy kategóriában. Akárhányat. Egy aukción meg egy terméket hirdethetsz - egyértelműnek kell lennie!
Ha egy képen ötvenféle árut szerepeltetsz, az sem baj, de akkor a termékleírásban szerepeljen mind az ötven. Amúgy el nem tudom képzelni, miről is szól ez az egész. Lakás eladó berendezéssel-nagymamával együtt?
Előzmény: luzav (529)
Ladybee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 531
"elég egy kamu email fiok,és egy kamu név cimmel." Bankszámla szám és telefonszám is kéretik !

 

Előzmény: luzav (529)
Ladybee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 530
"egy kategóriában csak két terméket hírdethetek"... ezt hogy érted ?
Előzmény: luzav (529)
luzav Creative Commons License 2008.12.03 0 0 529

Nagyon jól látja a kolega.

Ha már fizetnem kell 6% sarcot ami egyébként nevetséges a szolgáltatáshoz képest.....akkor elvárható,hogy naprakész információ legyen és főképpen ne b..assanak a hülye kis naprol napra bővülő szabályzatukkal!!!!!

Mert,hogy nem írhatok címet semmi olyan adatot mely az eladóra utal ..stimmel jogos,még az is,hogy kétes eredetü tárgyakat nem kínálhatok,igaz ezzel magukat védik.

De,hogy hány árut teszek fel egy képre,és abbol miért csak egyenként akarom eladni,

hogy egy kategóriában csak két terméket hírdethetek,miközben a "nagyok" ezt nap mint nap megszegik......na ez itt a bibi uraim.

Miközben az áll licitálókat a szórakozó unatkozó barmokat nem tudják kiszűrni,mert ugye a vásárláshoz elég egy kamu email fiok,és egy kamu név cimmel.

 

Előzmény: petike23 (522)
SZEGECS Creative Commons License 2008.12.03 0 0 528
Azt hiszem, sikerült félreértelmezni, amit írtam.
Én sem várom el, hogy ingyen működtessék az oldalt...
Amúgy 50 fölötti visszaigazolt adásvételem van, amiből kb. 48-nál én eladó voltam, vagyis fizettem, mint a katonatiszt.

Előzmény: advocatusdiaboli (524)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.12.03 0 0 527
Nem tudom. Nekem van ötszáz-valamennyi adásvételem, és összehasonlítva az ebay-al, bármi mással, nagyjából azt hozza, ami az adott feltételek mellett hozható.
Ha jól kategorizálod a terméket, akkor nem fogják áthelyezni-törölni sem. Érdekes módon, ezzel a problémával én még nem is találkoztam.
Sok mindent el tudnék én is másképpen képzelni, de például az sem semmi, ahogy próbálják rengetegen kijátszani a rendszert, nem fizetik a jutalékokat ki, hamis minősítéseket gyártanak. Velem is eljátszotta jópár eladó, hogy miután rendben átvettem az árut, kifizettem, visszajelzett semlegesre, azzal, hogy meggondoltam magam - hogy ne fizessen jutalékot. Elképesztően arcátlan emberek vannak, szerintem Vateráéknak az aukciók legalább harmada után nem folyik be soha a jutalékuk, elhazudják, vagy egyszerűen nem fizetik ki.
Ezek után a néhány közelmúltbeli szigorításukon nagyon nem is csodálkozom. Az elszámolási rendszerük korábban kész katasztrófa volt, most a kártyás fizetéssel elég jól kezelhető.
Előzmény: petike23 (526)
petike23 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 526
Azért a pénzemért elvárnék egy kicsit minőségibb szolgáltatást; ez is a 40 év kommunizmus maradványa..
Előzmény: advocatusdiaboli (524)
Ladybee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 525
:-)
Előzmény: advocatusdiaboli (524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!