Keresés

Részletes keresés

Mathias23 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28060

Köszi a választ, érdemes volt még várni.

Előzmény: Törölt nick (27992)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.07.16 0 0 28059

Eladó a képen látható törpenyuszik! 21 db
Sima törpenyulak, törperexek, oroszlánfejűek.
Végleges nagyságuk 1,5-2 kg, már 4 hónaposan ivarérettek, nálam született utódok száma átlagban 4-5-6 de előfordult már többször is 7-es illetve 9-es alom.
A nyuszik 6-8 hetesek, fiúk lányok vegyesen.
Az adás-vétel helyben történik. 1000 Ft/db ,de bármit meghallgatok.

A nyuszik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyén belül Fábiánházán találhatóak.

Érdeklődni : vargagyuszko@vipmail.hu 

 

Chezulu Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28058

Sziasztok!

Régen írtam a fórumra de rendszeresen olvastam. Vannak új nevek aminek örülök, néha felbukkan egy-két régi név is de sokakat hiányolok.

 

Fontos infót osztanék meg!!! Sajnos vannak myxos nyulak Szeghalmon úgyhogy a környékbeliek akik még nem védekeztek azok tegyék meg!!!

kemorgo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28057

Bizonyára igazad van, a helyes takarmányozáson nagyon-nagyon sok minden múlik. A nyulak egészsége, többek között.

Tudod, az okos ember a más kárán, a buta a sajátján tanul.

 

Amit elkövettem, azt vállalom, lehet, kicsit összefülledt a k betűs zöldségek levele, hiába próbálom helyesen tárolni, szétterítve. Egy hűvös, jól szellőző melléképületben tartom a kajájukat, persze, nem egyenletes minőség. 

Szegény ember vízzel főz, azt esznek, amihez hozzájutok.

 

A zöldség levelek mellé folyamatosan kapnak szénát, korlátozás nélkül, tápot- keveset, talán egy evőkanálnyit naponta, főleg most, hogy végre lehet árpát kapni. Az a két-három hónap, amíg nem lehetett árpát kapni, az kemény volt. Akkor, amikor ez történt, még nem volt árpa, úgyhogy táp volt helyette is.

 

A zöldségleveleket nem kapták korlátozás nélkül.

Óvatosan vezetem vissza a szokásos kajájukat, meg időközben a süldők elérték a vágásérett kort, nagy csattogás volt a múlt héten.

Most már nem maradt csak a két süldő, amelyiken átment a betegség, nagyon lefogytak, ők kaptam kis időt, hogy legyen mit enni rajtuk.

Azon kívül a két anyám, a bak, és két tartalék anya a süldők közül. 

 

Az elárvult gyerekek közül öt élte túl a húszból, mint írtam, tán szombaton, most már kiköltöztek a nyúlházba, igazán ügyesen esznek, isznak, remélem, most már megmaradnak.

 

Így, nyulásztanoncként kell ilyen is, hogy nehogy elszálljak, hogy nekem minden sikerül, biztos az én érdemem. Pedig dehogy, csak a kezdők szerencséje volt eddig velem, és minden tanácsot szívesen fogadok.

Előzmény: tp329 (28055)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28056

Köszi! :-)))

Előzmény: N.Jani (28045)
tp329 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28055

Szia!

 

A fohászkodás mellett célszerű lenne  némi, fajnak megfelelő takarmányozást is folytatni, hidd el, megéri.

A nyúl nem konyhamalac! Nem a mesék alapján kéne etetni. Az összes "k" betűs zöldség puffaszt. Nyulnak csak mértékkel adható. De a hogyan is sokat számít, ezért van az, hogy ami az egyik helyen nem okoz gondot, az a másik helyen kiírtja az állományt.

Előzmény: kemorgo (28054)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28054

Az enyémek közül néhány pont ugyanezt csinálta. Csak nálam nem salátát kaptak, hanem vegyes zöldséghulladékot, kelkáposztát, karfiollevelet, karalábé levelet.

Az volt a feltűnő, hogy sem a vacsi nem fogyott el, sem a vízből nem hiányzott.

 

A két friss anyán kívül, átment a bakomon, rögtön utána két süldőn- őket azonnal levágtam, túl friss volt a két anya pusztulása. Totál levegős volt az egész bélrendszerük.

 

Kb egy hét múlva még két süldő is elkezdte, őket azonnal kiemeltem a csapatból, ahogy nem raboltak rá etetéskor a kajára, elkülönítőbe raktam, és csak szénát tettem eléjük, plusz napi több alkalommal cseréltem a vizet náluk.

Nagyjából négy napig se nem ettek, se nem bogyóztak, és a víz abszolút nem fogyott. Naponta kiraktam őket, egy kicsit mozogni, mondjuk, nem nagyon volt kedvük ugrálni, csak gubbasztottak egy sarokban. Néha mintha fogcsikorgatás is lett volna.

Aztán elkezdtek szálalni, és inni. Majd egy hétig csak a szénát ették meg.

 

Mostanra teljesen jól vannak, igyekszenek bepótolni a koplalást.

 

Laikusként azt gondolom, hogy valami lehetett a zölddel- amúgy hozzá voltak szokva, ahogy elkezdtek rágni, rögtön azt ették, már az anyjaik is-, vagy a táppal.

A kutya imádja a nyuszitápot, de ebben az időszakban ő se ette meg.

A két anya az extrém terhelés - egy, illetve két hetes sok fióka volt alattuk, utolsó negyedórában is szoptatni próbáltak- miatt nem bírta, a többi, ami jó erőben volt, az kiheverte.

Én nem nyúlnék rögtön a késhez, max elviselném, ha elveszíteném. Nekem bevált az elkülönítés, a megfigyelés. Meg a fohászkodás....

Előzmény: Blau28 (28047)
hodanyo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28053

Igen! Én is utánnakerestem,mert szerencsére az állományunkban

ilyen még nem fordult elő(kopp-kopp lekopogom...)

Előzmény: Törölt nick (28051)
Blau28 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28052

Sajnos most mennem kell dolgozni, délután jövök haza és akkor dől el a sorsa. Nagyon sajnálom jó bak pedig. Köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28051

Vannak benne normális források is, csak tudni kell megtalálni.

Előzmény: hodanyo (28050)
hodanyo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28050

Barátunk a google:)

Előzmény: Törölt nick (28048)
hodanyo Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28049

Szia!

A saláta valószínüleg betett neki:(

Nem akarlak elkeseríteni,de a puffadás

végzetes lehet a nyulaknál,orvos hiányában...én nem hagynám szenvedni...orvos vagy tepsi...

Előzmény: Blau28 (28047)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28048

Szia! Szerintem a saláta a bűnös.

Mivel a nyuszkók nem hánynak, ezért rossz táplálék elfogyasztása után vagy megy a hasuk vagy felpuffadnak. Gyakran okozza a túl sok, vagy nedves zöld növény. Ezeket mindig fokozatosan kell elkezdeni adni a nyusziknak, minden tavasszal. Először 1-2 levél, majd minden nap egy kicsit több. Ritkán az is előfordul, hogy némelyik tapsi arra a növényre érzékeny, ami egyébként nyuszik által fogyasztható lenne. Ha ilyet tapasztalunk, többet ne etessük azzal a növénnyel. A puffadás nagyon veszélyes. Ilyenkor a nyuszi gubbaszt, étvágytalan és érezhető, hogy a hasa fel van fúvódva. Azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert néhány óra alatt képes ebben elpusztulni. Ha nagyon sürgős, egy szem széntablettát oldjunk fel egy kevés vízben és próbáljuk vele megitatni, viszont utána azonnal rohanjunk az állatorvoshoz.

Előzmény: Blau28 (28047)
Blau28 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28047

Sziasztok, régóta követem a fórumot és nagyon sok dolgot megtudtam tőletek a 7 hónap során mióta bele fogtam én is a nyúltenyésztésbe, eddig nem írtam csak csendes szemlélő (okuló) voltam, viszont most a klaviatúrához kellett nyúljak mert beütött az első betegségem és nem tudom a tünetekből a diagnózist felállítani (még nincs szemem se elég tudásom hozzá), így a segítségeteket kérném. A Pannon fehér 7 hónapos bakom ma reggelre elszomorodott és csak gubbaszt nem eszik nem iszik. Tegnap salátát reggelizett és magkeveréket+ gyógyszer mentes táp keveréket vacsoráztak csak ő nem ugyanis már ahhoz nem nyúlt hozzá. Hasmenése nincs, talán mintha kicsit kevés lenne az ürüléke és meg lenne enyhén puffadva a hasa. Orvoshoz nem tudom elvinni mert meglehetősen drágán rendel + ha még ki is ír valamit az egy olyan összeg ami most nem fér a költségvetésbe. Akinek van valami ötlete az kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm !!! Szép napot mindenkinek !

Gyalogt Creative Commons License 2013.07.15 0 0 28046

Köszi a válaszokat neked is Babette.

Megnyugodtam,és úgy néz ki hogy meg is állt az elhullás, hat a gyógyszer. Valahol olvastam az almaecetet a vízbe kokci ellen . Ez hülyeség ,vagy megelőzésnek jó lehet?

Előzmény: Deryan (28023)
N.Jani Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28045

Te Nyulásznak születtél!

Előzmény: Törölt nick (28033)
gallok Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28044

Helló! Irtam e-mailt a Pannon bakrol kapcsolatban!

Előzmény: Dzsin84 (28042)
DarkMan7203 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28043

Üdv! Helyileg Kazincbarcika mellett, Izsófalván. Árat még konkrétan most nem tudok mondani, mert meg kell beszélnem édesapámmal, ketten csináljuk. Holnapra megkérdezem.

Előzmény: Öreg?halász (28041)
Dzsin84 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28042

Sziasztok!

 

Gondoltam itt is közzéteszem a két hirdetésem , hátha valakit érdekel!

 

http://aprod.hu/hirdetes/pannon-feher-nyul-ID1gyvp.html#e19ac8f8ae

http://aprod.hu/hirdetes/ujzelandi-voros-csalad-ID1gyjp.html#880d254d0c

 

Szép napot!

Öreg?halász Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28041

Helyileg hol vagy?

Előzmény: DarkMan7203 (28039)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28040

Van eladó vágni való nyulad? Mennyiért adod ,élve,vágva?Nem átvevőként kérdem így ne nagy tételre gondolj!

Előzmény: DarkMan7203 (28039)
DarkMan7203 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28039

Sziasztok. Lehet hülye kérdés, vagy volt is nemrégiben, ha igen akkor elnézést kérek. Azután érdeklődnék hogy van-e magyarországon borsod megyén belül, vagy a környékén olyan hely, vagy ember aki vásárol fel rendszerességgel nyulakat? Vagy bármilyen leadó/eladó hely, stb? Már vagy 4-5 éve foglalkozunk nyuszikkal, eddig ilyen 10-20db-okkal, két anyával kezdtük annakidején, de azóta már "fejlődtünk" :) jelenleg is 4 van, + a bakokkal és a kicsikkel együtt ugyancsak van sok. (bár kinek mi a sok, na mindegy :)) És gondoltunk arra hogy kis haszon céljából fejlesztenénk még az állományot, akár 100db körüli számra is, de nem tudjuk hool/hogy eladni, ennyit meg soha nem eszünk meg. Válasz(oka)t, segítsége(ke)t előre is köszönöm. Üdv!-Viktor

Deryan Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28038

Köszönöm!

Kíváncsi voltam, hogy a színe mikor milyen változási stádiumban van:)

 

Szépek a nyuszikáid, mint mindig :)

Előzmény: Törölt nick (28035)
juhosttt Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28037

Ez az igazság, de a részleteket nem említik, mert véletlenül még valaki sikeresen tudná alkalmazni.

- A nyúl csecsbimbói bizonyos illatanyagot termelnek, aminek hatására a kicsik vakon is megtalálják a bimbókat, és ez az illat segít, hogy több tejet vegyenek fel egyszerre.

- A nyúl teje sokkal töményebb, mint azon tejek, amelyeket egyéb állatból szoktak fejni az emberek. Egy tejjel teli nyulat vágj ketté és meglátod, hogy olyan sűrű lesz a teje, mintha tejfölt evett volna. Persze nem buzdítani akarok senki, hogy élő kicsiket vagdaljon, ha elhullás van akkor érdemes vizsgálódni.

- A nyúl teje tartja a hőt, mert benne van. Ezt mesterségesen csak nehezen, vagy drágán tudod megoldani, hogy 5-10 percig is 38 fokos legyen a tej.

 

Akkor most az újonnan szerzett tudást át kellene ültetni a mesterséges nevelésbe:

- A fecskendőt  (a szemcseppes cucc, és a fültisztitó nem jó, ez saját tapasztalat) és a tejpótlót tartjuk 38 fokon. Ezt legkönnyebben úgy oldhatod meg, ha előmelegített keltetőbe teszel 2-3 fecskendőt, amelyben a tejpótló már elő van készítve, így ha kihül van helyette másik...

- A fecskendőt, dörzsöljük egy olyan anyanyúl hasához, amelyik fialt. Ehhez jó ha közel van egy ilyen nyúl, nem pedig a nyúlketrechez kell szaladgálni.

- Még ekkor sem garantált, hogy megfelelő mennyiséget vesz fel, ezért még mindig indokolt a többszöri etetés...

 

100%-osan nem tudod felnevelni mesterségesen, a természethez közelebb kell menni.

Majd ha nyugdíjas leszek és sok időm lesz kipróbálom....

Előzmény: Nancy30 (28036)
Nancy30 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28036

Sziasztok!

 

Én kezdő nyúltenyésztő vagyok.

Van 3 db gyönyörű újzélandi vörös nyuszim 2 lány és 1 fiú.

Csütörtökön a Tündi nevű nyuszi világrahozott 5 db gyönyörű nyuszikát akik szépen fejlődnek.

Féltem mivel első ellése nem fogja táplálni a nyuszikat így utánanéztem a mesterséges etettésnek ezen a fórumon és persze a neten.

Itt olvastam valakitől, hogy a nyuszinak is szüksége van a fröccstejre az életben maradáshoz nem tudom ő mióta tenyészti de tévedésben van.

Ezt találtam a neten és állatorvos is megerősitett ebben:

 

"A nyulat lehet mesterségesen táplálni, mert nem szükséges neki az előtej, mint minden más háziállat esetében. Maga az előtej (fröccstej) tartalmazza az utód számára nélkülözhetetlen immunvédelmi anyagokat. Ez a tej a szoptatás kezdeti szakaszán termelődik- állatfajtól függően, néhány órán vagy napon át- az ellést követően.
A nyulaknál ezt a védettséget az állat még az anyaméhen belül megszerzi, így nincs szüksége az előtejre. Tehát, ha az anyánk nem szoptat, akkor vagy dajkásítjuk,- tehát egy másik szoptató anya alá tesszük,- vagy pedig mesterségesen neveljük."

Én nem akarok okoskodni, de akkor most mi is az igazság?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28035

a két idösebb azok 5 hónaposak a a baknak a neve:samu    a nöstényé: lujza  a másik 2 azok 3 hónaposak ök Nöstények pipöke + manci

Előzmény: Deryan (28034)
Deryan Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28034

Mutasd már be őket lsz.!

Név,bak, nőstény, kor.

Előzmény: Törölt nick (28033)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.14 0 0 28033

 

 

 

 

      Hoztam egy pár újj képet! :-D

hodanyo Creative Commons License 2013.07.13 0 0 28032

Szia! A mienk amikor 2 héttel előbb épített fészket akkor a végére kiderült hogy álvemhes volt!

Előzmény: Mathias23 (27984)
rampi Creative Commons License 2013.07.13 0 0 28031

Azért hoztuk be,mert az anya felborogatta a fészket,a kicsiket próbáltuk az anyával megszoptatni,de a kicsik nem is akartak nagyon szopni.A végső döntést az adta,hogy a kicsik nagyon hidegek voltak.

Előzmény: juhosttt (28030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!