Keresés

Részletes keresés

Xtababa Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1225
Zanussi vagy Gorenje?

Most komolyan, melyik jobb? Lg/Samsung, stb. nem gyart 55cm-st, igy rajuk es nezhetek.

Melyik birja jobban szerintetek???
dbq Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1224

Mint lentebb említtettem, a hibajelenség, a garancia lejárta után 1 héttel jött elő.

Próbáltuk rávenni a szervízet,hogy mivel épp akkor járt le a garancia, javítsák meg ingyen, de nem voltak hajlandóak.

Nem gyártási hiba, hanem tervezési hiba.....

Előzmény: MCA-001 (1201)
enterprise Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1223

Ja meg annyi, hogy ez az utolso darab ha kell ilyen huto akkor sajna lehet ezt kell megvennem. Bar mint irtam mar soha nem szoktam utolso kiallitott darabot megvenni amit mas fogdosott.:)

A ottani ember mondjuk mondta, hogy eleg uj naluk ez nem regota van kiteve....

Előzmény: enterprise (1222)
enterprise Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1222

De ilyen szamu huto van csak ebbol, nincs mas szamu feket/szurke...

Előzmény: kbanna (1221)
kbanna Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1221

Értem a gondot, de ilyenkor azért szokott lenni egy minimális eltérés a megnevezés hosszú szám- vagy betűsorában is...

Az azért furcsa, hogy véletlenszerűen raknának bele elemeket... (de már azon sem csodálkoznék, nyilván akkor jól utána kell járni).

Előzmény: enterprise (1220)
enterprise Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1220

Ma voltunk par mediamarktban. ( westend, arkad, budaors )

El is gondolkodtunk most.....

A fekete/szurke 

http://www.lg.com/hu/haztartasi-elektronika/hutoszekreny/LG-alulfagyasztos-GB7143A2RZ.jsp

 

ez ugyebar,  lattuk ket helyen a westendben meg az arkadban. Ami erdekes bar egy tipusrol beszelunk nem ketto kulonbozorol, hogy a ket huto kivulrol ugyanugy nezki belul is szinte ugyanaz kiveve az ajtot belulrol, amit nemigazan ertek.

Az egyikben az ajtoban levo also polc vagy mi az egy nagy polc, de a masikban meg ketto kicsi. Marmint ket fel ha ugy vesszuk.

Na most nem ertem ha ugyanarrol a tipusrol van szo akkor az ajto also polca, hogy kulonbozhet?

1 nagy ( teli ) helyett 2 kicsi. ( ketto fel ha igy erthetobb )

Eloszor azt hittem, hogy a huto belsejet osszekevertek az iataladagoloseval mert annak van az ajtoban az also polc kettoben beteve es nem egy nagy, teli.

De az LG hivatalaos honlapjan ha megnezem a sima es a pias huto belsejet ( kepet ) akkor ott meg azt latom, hogy mindkettoben ketto fel az also polc es nem egy nagy egyben teli.

Kinagyitottam a kepet hatha mindket tipushoz csak beraktak ugyanazt a belso kepet. De nem. A piasnal van egy hosszu merevites vagy mi kozepen ami a simanal nincs, tehat nem egy kepet tettek fel mindketto hutohoz.  De igy meg nemertem, hogy-hogy nem egyforma az uzletben.....

Holnap lehet felhivom az LG szervizet.:) Bar eznem olyan nagy gond....  De eloszor azt hittem, hogy a pias hutonek a belseje van ebbe beleteve mert akkor a belso ter sem annyi mint amit irtak na de igy, hogy a hivatalos oldal kepein is igy van ilyen also polcal akkor valoszinu nem a pias huto belseje van ide beleteve bar akkor nem ertem milyen van a masikban.:)

kbanna Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1219

Ma a Saturnban nézelődtem, rájöttem, hogy nem ritka a hátul simafalú hűtő, ez valami új divat. Lg, Samsung ilyen volt... (nem csövek...)

Előzmény: kbanna (1214)
kbanna Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1218

Nekem az jutott eszembe, hogy az ilyen hűtők előbb-utóbb érdekességnek számítanak majd... mint a régi autók :)

Előzmény: Xtababa (1217)
Xtababa Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1217
Sziasztok,
Nagy a dilemmank anyammal: lecserelnenk a priman mukodo 18 eves Lehel tipusu hutoszekrenyet, csakhogy csokkentsuk a villanyszamlat. ( felulfagyasztos, lenthutos model) most egy Zanussi alulfagyasztos max 180 cm magas es 55cm szeles ( nem fer be nagyobb ill. Szelesebb) vagy egy ugyanilyen meretu Gorenjen gondolkodunk. Mindenki okos es mast mond, egyik elado erre mondja hogy szar, a masik a masikra.
Kedves tapasztalt forumosok ti melyikre szavaztok, tekintve hogy az ara 100k alatt legyen?
Varom tapasztalaitokat es a velemenyeket, mert igy diretkbe rakeresve nem talalok valaszt. Elore is koszi!
L kriszta
enterprise Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1216

Saturnabn voltunk az dragab mint a media.

Amin nicns semmi serules az ugyis vmi havere lesz nem vevoe ebben biztos vagyok...

Targoncaval neki? Hat eleg gyorsan kellett menni.....:)

 

 

Maradunk az ujnal szerintem, annyira azert nem olcsoak....

 

Hasznalt meg utolso darab amit mas is nyitogatott nyomkodott nekem mar nem kell, ha mar ennyi penzt kiad az ember akkor legyen uj, hutot amugy sem par evre vesz az ember. Remelem.:)

Előzmény: kbanna (1214)
kbanna Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1215

Ezzel az utolsó mintadarab-dologgal jártunk mi úgy, hogy (tv, nem hűtő) - körülötte minden le volt árazva keményen, de az nem, mert az az utolsó... tehát nyilván mindenkinek kell.

OFF voltam, csak tanulságos... :)

Előzmény: MCA-001 (1213)
kbanna Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1214

Értem. Mi is úgy vagyunk vele (főleg a harmadik "levetett", mástól kapott ócskaság után), hogy végre szeretnénk egy egészen újat.

És valóban sok volt a nagyon "ütődött", a srác azt mondta, hogy "nekimentek targoncával", nem esett... lehet, hogy így van, de volt ott egy Lg, a bal oldalán sok kisebb-nagyobb horpadással, bal oldal felső részén két elég szabályos majdnem-lyukkal... (Nálunk a bal oldala nem látszik majd...)

 

Azért jó, hogy elmentünk, mert választékban felülmúlhatatlan. (Csak - ki tudja miért - a dizájnos Gorenjéket sosem ütik szét... :) )

 

Láttuk a "tieteket", tényleg nagyon meggyőző, a belső méretek,a nagy zöldséges-fiókok... (Ugye, az üvegtartó polc az ajtón nem ott van, ezért tudnak azok nagyobbak lenni...) Tetszett az üvegpolcok kis pöttyözöttsége is.

Nagyon nagyok az Eluxok is.

Volt ott egy szuper Samsung, nem is láttam rajta külső hibát, de persze már rajta volt a tulaj neve és a szállítás dátuma... :(

Érdekesség: mindig elmondják (a termékvideókon is), hogy hátul, a csöveknekl helyet kell hagyni, ne toljuk egészen a falhoz, le kell adniuk a hőt... Akkor ez a Samsung hogyhogy hátul is teljesen sima??

 

A jelek szerint azért még lehet ott keresnivalónk...

 

Azért mi is megnézzük a MediaMarkt-ot, aztán majd beszámolok a Saturn-ról meg az Euronics-ról is...

Előzmény: enterprise (1212)
MCA-001 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1213

Az utolsó mintadarabbal pedig jól lehet járni, csak alkudni kell rá, keményen:))))

Amit hazaviszel az is lehet sérült, pedig a csomagoláson nem látszik semmi.

Előzmény: enterprise (1212)
enterprise Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1212

Igen neztem most a neten amit kineztetek hat gyanusan olcso.... Es olyan mint a mienk ( tudasban ) Vac-on is 160ert aruljak, szepseghibasan.

Hat inkabb kiadok tobbet erte mint rizikosan megvegyem.

Itt a grx outletben azok voltak nagyon olcsok amik szepen szet voltak utve.

 

Volt egy amerikai tipusu LG itt a grx-ben nem tudom lattatok e a jobb tetejen  eleg szepen be volt nyomva. Az mekkorat eshetett?:)

Es igy is 200ezer...

 

Igy, hogy most lattuk ezt az outlet okossagot inkabb maradok az uj vasarlasanal ( hibatlan ).

 

Nem, hogy a nyomott termeket nem veszem meg de meg az utolso mintadarabot sem veszem meg sehol.:)

Előzmény: kbanna (1209)
enterprise Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1211

Szia!

 

Hat megneztuk a hutoket......

Nemigen jottek be elegge szet voltak utve. A fekete/szurke LG-nek az eleje par helyen be van nyomva es igy 220ert eleg sok szerintem.

A mediamarktban 250ert lehet megvenni ugy, hogy beszamitjak a regit.

Igy 250ert meg olcsobban jon ki mint barmelyik webes aruhazban megvennem 270ert, mert ugye ott 270 a legolcsobb ar.

Ugynezki holnap megis vesszuk. ( a 3 pluszos Samu 290en 5ev garival de az LG ( 2ev ) jobban tetszik. meghat 40ezerrel tobb a samu es kiszamoltam kb 13 ev mulva kezdene ugymond hasznot termelni ) kompresszor mindkettonel 10 ev gari.

Meg kerdeztuk hitelre, hogy mukodik ez a 0% kamatos dolog de most allitolag csak az ujsagban levo cumokra vonatkozik.

Ha meg hitelre vesszuk maskepp akkor meg kb 27ezer a kamat ra. Igy inkabb egyosszegben lesz.

 

Hat igen az Eletro-rol nem olvastam sok jot.....

 

 

A mediaban 275 korul van olyan samu ami elol teljesen uveg csak nem a fekete verzios hanem a feher. Nem nez ki rosszul, sot....

Az A+- os....

Westendben van.

Előzmény: kbanna (1210)
kbanna Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1210

Megnéztétek? Az a szép, becsomagolt, fekete csíkos LG, ami kiszállításra vár, nem a tietek? :)

Mi végül leléptünk, a két nagyobbacskát itthon hagytuk, de nagyon rövid volt már az időnk. Amit a srác ott mutatott, az elég csúnyán össze volt ütve, pont elöl, az ajtaja...

Electroluxok voltak szebbek, nagyok, kevésbé sérültek, elég olcsók, de arra nem voltam valahogy "ráállva", nem mutattam rá hajlandóságot. Még utánaolvasok azoknak is (csakhogy zajosak, és sokat fogyasztanak :( )...

 

Kíváncsi vagyok, végül ti meddig jutottatok az ügyben?

Előzmény: enterprise (1208)
kbanna Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1209

Sajnos lebetegedett a kicsi lányom, azt hiszem ma már nem jutok el. Legalább majd beszámolsz :). Az "én hűtőm" gyanúsan olcsó, tudod, az az LG GB7143AERZ, ami olyan, mint amit kinéztél, csak nincs fekete csík az ajtón. 160 ezer ft különbség a normál árhoz képest...enyhén szólva is gyanús. De azért odamennék...

Előzmény: enterprise (1208)
enterprise Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1208

A grx-be?

Kb 11 korul leszunk ott, kb.:)

Előzmény: kbanna (1207)
kbanna Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1207

Ma, mármint szombaton? Akkor lehet, hogy találkozunk... :)

Előzmény: enterprise (1204)
kbanna Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1206

Eeeegen... Az oldaluk is elég occcsónak néz ki.

Előzmény: enterprise (1205)
enterprise Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1205

Amit linkeltel oldalt ott meg latni de ha rakeresek az oldalon akkor mar nincs ott...

Előzmény: enterprise (1203)
enterprise Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1204

Pedig nezegettuk a Liebherr  markat is.:)

 

Ma megyunk megnezni ezt a "szepseghibas" uzletet, hat kivancsi vagyok, hogy mennyire van serules rajtuk.

A serulesbol talan lehet majd latni, hogy mekkora volt az adott utes vagy vmi. Talan...

enterprise Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1203

Azert ez az ar mar kicsit hihetetlen....

Vagy szarra van torve vagy nincs belul semmi.:)

Előzmény: kbanna (1197)
kbanna Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1202

Ühüm, erre már én is gondoltam... hogy mondjuk a karcolás vagy horzsolás úgy keletkezett, hogy leejtették, hozzácsapódott valamihez stb. :(

Előzmény: MCA-001 (1198)
MCA-001 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1201

És mi van a szavatossággal?

Ha gyártási hibás a készülék, akkor ugyanúgy javították, vagy cserélték volna a hűtőt!

Előzmény: dbq (1200)
dbq Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1200

Még azt leírom,hogy a másodjára kijött legjobbnak mondott szakszervízes emberkétől megkérdeztem,hogy hogyan lehet az,hogy egy Liebherr hűtő,amire 25-30 év élettartamot mondanak, 2 év után elromlik?

Mely kérdésre az volt a válasza,hogy egy hűtő minnél többet tud (mint a miénk is), annál könnyebben romlik el.

Szivesen válaszoltam volna neki,hogy valóban, a fenti állítása egy axioma, de ennyi pénzért és ettől a márkától többet várna az ember.

Az első szervízes emberke pedig bevallotta (kicsit őt is beszéltettem, mikor épp nem telefonált a kollegájával), hogy a vásárlás utáni első 2 évben és utána is sok Liebherr hűtő romlik el, így a szervízesek nem unatkoznak.

Vagyis aki naívan azt gondolja, mint mink is gondoltuk, hogy veszünk egy LIebherr hűtőt, és a következő 20 évben erre nem lesz gondunk, akkor az nagyot téved.

Persze biztosan van olyan Liebherr hűtő tulajdonos, akinek semmi baja a Liebherrel, de sok olyan tulajdonos is van a szervízes bevallása szerint is, akinek gond van a hűtőjével.

Vagyis összegésében véve véleményem szerint, nem éri meg sokkal több pénzt kifizetni a Liebherr hűtőért, mert a többi márkához képest hasonló eséllyel fog elromolni.

dbq Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1199

Sziasztok!

 

Liebherr hűtővel rossz tapasztalatunk van.

2009 áprilisában megvettük az akkor a piacon lévő legdrágább, mindent tudó, csili-vili, hiper-szuper, beépíthető Liebherr hűtőszekrényt (csak hűtő, fagyó nélkül), alul 3 db biofresh fiókkal (0 fokos zóna).

2011 ápriisában 1 héttel a garancia lejárta után elkezdett jegesedni a biofresh rész, és rövid időn belül 1 cm-es jég réteg keletkezett.

Többször leolvasztottuk a hűtőt, de nem lett jobb.

Ki hívtuk a szakszervízt.

Először egy olyan figura jött ki,aki telefonos segítséggel próbálta a hűtőt megjavítani, végül ő maga közölte,hogy nem tudja mit kellene vele csinálni, de azért elkérte az 5000 Ft kiszállási díjat.

Majd a boltban, ahol vettük a hűtőt, ajánlották a legjobb Liebherr hűtőjavító szakembert, aki ki is jött, kicserélte a hőérzékelő szenzorokat, elkért 15 ezret, majd elment.

A hűtő továbbra is jegesedett.

Majd a férjem, aki tervező mérnök, szintén szétszedte a hűtőt, megállapította, hogy a hűtő tervezési hibás (nem részletezem miért, mert nem akarok hülyeséget írni).

Végül a biofresh rész maradt 0 fokon, viszont a fenti normál hűtő részt 9 fokra állította be a férjem, és így több mint egy éve nem jegesedik a hűtő alsó része.

De azért az vicc,hogy egy több százezerért vásárolt hűtő úgy használható, hogy 9 fok van benne.....

Szóval már a Liebherr sem a régi, és a szakszervízes emberek sem állnak a helyzet magaslatán.....

Nagyimnak van egy 9 éves Siemens hűtője, még eddig semmi baj nem volt vele, és nem is volt drága.

A családban elég sok Siemens és Bosch készülék van, mind 3-9 éve remekül működik.

 

MCA-001 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1198

Az ilyenekkel azért vigyázz!

A normál gyártói gari 2-3-4 év.

A külső sérülés nem minden, akár belső láthatatlan hibája is lehet, ami csak évek múlva jön elő!

Azért ha leejtenek egy hűtőt, az azért nem használ semilyen alkatrésznek!

Előzmény: kbanna (1196)
kbanna Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1197

Van egy ilyen is, ami már túlzás, szóval tényleg nem értem...

 

http://www.elektrovar.hu/main.php?Esemeny_Id=UW01dmJXdGxleTFiWlh0NWJETkxkM2RqSkRrMkpqNCs=

Előzmény: enterprise (1189)
kbanna Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1196

Itt talaltam jo arban hutoket csak kerdes mi bajuk van.:) ...............

 

Ügyes vagy, köszi az infót. Hát igen, kérdés... Láttam is olyat, ami bejönne, hívtam is őket, csak épp nem veszik fel. (Talán, mert nagyon péntek van...)

Elvileg "csomagolás-sérült és szépséghibás termékek. De van köztük 160  er ft-tal leárazott is !!! (Biztosan roncs... :( )

Előzmény: enterprise (1189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!