Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1586
Hehe, büdöskék itt is vannak a kapuk előtt, nekünk is volt sokáig, tavaly óta szegfű van. Brabant is van, csak egy darab... :) A fű nálunk többé-kevésbé gyomos, de nem izgat... :P De talán, ezért is jó itt. Nekem igazából nem jönnek be a tipikus kertvárosi utcaképek: kisvirág-nagyvirág-sövény-fasor-kocsibeálló és szegény facsemete a 60x60 centis 'díszkődzsungel'-ből kiálló kockában szomjazik. Nem mindenhol van ez így, csak nekem mindig ez ugrik be... Azt is imádom, hogy van az utcában egy vérszilva itt, egy luc ott, egy juhar amott és egy fűzfa emitt.. :D Ja és nálam a külváros és a kertváros sem jelenti ugyanazt... :P
Előzmény: chablis74 (1585)
chablis74 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1585

Minálunk falun :-) abból semmi sincs, amiket felsoroltál, (de, mégis: szalonnasütő helye). Van viszont nagy letaposott terület, ahová a kocsi áll, gazos, de lenyírt talaj, büdöske a kerítés előtt, 3 'Brabant' tuja/Fallopia, nagy ól, kis ól,(állat nem).  :-)

Nem vagyok egy bizakodó alkat. Egy ismerősünk ezért költözött vissza a városba.

Előzmény: Törölt nick (1584)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1584
Érdekes amit írsz. Hát tudod, nálunk itt falun :D a kertnek nevezzük azt, ahol a gyümölcsfák, a veteményes, a szőlős stb. van. Az udvar pedig az, ahol vannak a díszfák, a virágok, a pázsit, a cserjék, a szalonnasütő stb. A kettőt elválaszthatja egy sövénysor, egy fáskamra, egy kisebb kerítés esetleg egy kutyaház vagy éppen semmi. Furcsa, mert ha azt mondanám, hogy lenyírom a füvet a kertben, akkor mindenki csak nézne, hogy mi van. Persze tudják, hogy mit akarok, csak nem így szokás nálunk ezt mondani. Jó, tudom, vannak olyan szavak, hogy haszonkert, díszkert, ilyeneket elég erőltetett lenne használni... :)
Előzmény: chablis74 (1579)
chablis74 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1583

Ami hiányzik kis országunkban: igény a szépségre (főleg ha tenni kell érte valamit). Nem akarnám szétoffolni a topicot, de jó példa erre a művészet helyzete. Semki nem törődik vele. Nincs szponzor, és anélkül nincs koncert, mert közönség sincs, aki megveszi a jegyet. (Komolyzenéről beszélek.) De ez hosszú és off téma.

Szóval a kert csak egy üres szoba, ahol nem kell szellőztetni a szalonnasütés után. Persze a buli is kell, de nem csupán ebben kellene kimerülnie a kerti tevékenységeknek. Ha látnád, itt micsoda udvarok vannak! Pár tuja, még fű sem, csak azt az aljnövényzetet nyírják, ami kibírta az építkezést...

Előzmény: ZsuR (1582)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1582
Sot. . .orulok, hogy beirtal, mert en ereztem magamat ugy, hogy . . . hogy. . . igazan kukacoskodok. . .

A tavaknal szoktam ugy erezni, hogy "Miert is kellett ez a to?", mikor nagyuzemi, gepesitett, betonnal megerositett, gattal vedett vizeket latok, amibol a bekakat szamuzni kell. . .meg a tobbit "oda nem illot" is.

A kert is elvesztette az ertelmet, hivatkozva a kicsi meretre nincs helye masnak csak a funek, keritestol-keritesig, egyenes geometrikus formaban.

. . .ma, amikor annyi a lehetoseg az iformaciora, latni annyi variaciot, es akkor a megoldas. . .

Mi hianyzik?!
Előzmény: chablis74 (1581)
chablis74 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1581
Igen, ezt már többen felvetettük... :) Sajnos a XXI. századi ember szerint egy dogma létezik: minden létező engem szolgál. Nem frázisokat akarok puffogtatni; ez sajnos engem létezésem  minden pillanatában kísért. Felháborít és elkeserít. Meg megijeszt. Van még valaki, akinek nem rontottam el a kedvét? :-))) 
Előzmény: Tigano (1580)
Tigano Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1580

 De örökzöld legyen, de ne tűlevelű, meg gyorsan nőjön, egy év alatt két méteresre-és ne tovább, és metszeni se kelljen, és szárazságtűrő is legyen ám... :-S 

 

Javaslom, építsen betonfalat. Az minden igényét kielégíti.

Egy élő növénytől ilyesmit elvárni, hááát...

Előzmény: chablis74 (1579)
chablis74 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1579

Sziasztok! Idetaláltam, mert egy ismerősöm  tanácsot kért, hogy mit ültessen takarás céljából egy 2X1-es földdarabra a házfal mellé. De örökzöld legyen, de ne tűlevelű, meg gyorsan nőjön, egy év alatt két méteresre-és ne tovább, és metszeni se kelljen, és szárazságtűrő is legyen ám... :-S  Meg  sövényt a kerthatárra, kb. ilyen paraméterekkel, de az lehet alacsonyabb... :-O Nobel-díjat annak, aki ilyet nemesít! Szóval kínomban a Prunus laurocerasus 'Rotundifoliá'-t fogom javasolni. Kár, hogy a kertet sokan 'udvarként' értelmezik.  A pázsit a béke, a pázsit a munka, a pázsit a nagy Sztálin... :-DDDD

Sirlancelot, ha megengeded: semmiképpen ne ültess 'Brabant' tuját. Nagyon ronda lesz, hidd el! Ritkul, barnul, megbetegszik...rémes.

És szerintem a virágágyásra terített geotextília se jó ötlet (mert csúf). Az sem segít, ha mulcsot hordasz rá. Tapasztalatból tudom, hogy a gyomok átnőnek rajta, viszont kihúzni a benőtt gyökereket szinte lehetetlen. Ha kerted van, tudjál rá, hogy gondoznod kell. Mint ahogy a lakásodat is takarítod, a kocsidat is...ez is ilyen jelentőségű dolog.

 

ZsuR Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1578
Igen - ezert erdemes kerteszkedni!!! Ugyensen megcsinaltak - es valahogy nem erzem, hogy a futol "vettek el az ertekes teruletet" - sot. . Ebben a kertben erdemes leulni, pihenni, figyelni ahogy a kicsik jatszanak, enni-inni a baratokkal egyet. . .

Azt hiszem, sokan a fu nagysagat azert tartjak annyira, fontosnak, mert minel nagyobb a fu terulet annal nagyobbnak tunik a kert?! Pedig nem kell felni a kerttol. Hangulatosabba teszi a kertet mint a fu. Ha csak fu van az olyan mint egy gyonyoru haz - butor nelkul. Lehet a szep parketta, szonyegpadlo, de ures.
Előzmény: caterina3 (1577)
caterina3 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1577
Hú, ez nagyon kedvemre való kép! :-)
Előzmény: ZsuR (1550)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1576
csaprol, illetve tetettem fel locsoloorat, az lett rakotve az ontozorendszerre
nalunk 80-100 m-re mondak a vizet lefele :)

kozben eszembe jutott geotextiliat teszek az agyasba a gazok ellen
Előzmény: ZsuR (1575)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1575
Van kutato, vagy csaprol ontoztok?
Előzmény: sirlancelot (1574)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1574
a gazokra ellen valami fóliaszerű kerül az ágyásokba aminek mst nem ugrik be a neve, csepegtető meg kerül a növények alá
Előzmény: ZsuR (1573)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1573
Megnyugtattal :)), mar ugy aggodtam :)).

Ha bokrokat valasztasz. Ne hagyd ki a nyari orgonat!!! A kicsinyeid szeretni fogjak, nagyon vonzza a pillangokat! Ha sok idotok nincs gyomlalasra, akkor olyanokat valasszatok, ami "onellato" noveny. Szepen mutat, nem engedi a gazt elszaporodni, betakarja a talajt.
Előzmény: sirlancelot (1572)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1572

persze, lesz az egyik sarokban egy épített fa dobogó pergolával a medencének, tavasszal ősszel meg a kerti bútort tesszük rá, a másik sarokban meg homokozó és hinta

nem csak fűben utazunk :)))

Előzmény: ZsuR (1570)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1571
de akarunk, a két oldalsó ágyás az már nem tuja lesz  :))) (kb 45 méter)
Előzmény: CBNora (1569)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1570
Arrol nem is beszelve, hogy a bokrok es fak mennyire tudjak valtoztatni az erzest a kertben homersekletileg is. A napernyok nem tudjak ugyanezt megtenni. . .

Kellenek a bokrok, a fak, es ha nem egy francia kastely kertjerol van szo, a geometrikus forma sem feltetlenul kell. A gyerekek szeretik a kertben a kicsi utat . . .amin valahonnan valahova el lehet jutni, lepegetve. . .

A kerted eleg nagy ahhoz, hogy legyen benne "funkcio" is a szepseg mellett. Egy sarok a piheno, masik ahol lehet jatszani, es imitt-amott erdekesseg, ami vonzza a szemet.

A fu ertekes, de nem a fo dolog a kertben, az csak hatter, alap. Pl egy football palya fuve kell, hogy szep legyen - de az esztetiakai ertek. . . hat az ugye nincs ott. Igaz, funkcionalis :))
Előzmény: CBNora (1569)
CBNora Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1569

És akkor semmit mást nem is akartok ültetni az egész területre?

Fák, bokrok, tarka virágok, illatok, gyümölcsök, lepkék, bogarak, pókok.... Mennyi öröm lenne ez a gyerekeknek! Túl rendes ez így.

Előzmény: sirlancelot (1566)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1568
A SZENT ES SERTHETETLEN FU!!! :)) Szoval te is fukertesz vagy :))!

Oh, akkor nincs mas mint tuja egyenes sorban egy meter szelessegben :)) es marad a fu.
Előzmény: sirlancelot (1566)
sjohn Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1567
A citrus -5 fokig bírja , hacsak nem fagyálló!
Előzmény: sirlancelot (1566)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1566

de, az a kertem, illetve még csak a füvem :)

a fűhöz már nem szeretnék hozzányúlni több okból sem, szórófejek, ágyásszegély, vakondháló pl.

valami olyan gyorsabban megnövő örökzöldet szeretnék ami nem mérgező (2 kisgyerek) és teljesen altakarja a betont és elfér az 1-1,5 méteres ágyásomban

ezért gondoltam a tujára vagy a citrusra

Előzmény: ZsuR (1565)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1565
Oh. . .akkor nem a te kerted kepet lattam a beton fallal :))?

Hat ott van eleg hely. . .persze neked kell eldonteni, hogy fuvet akarsz vagy kertet.
Előzmény: sirlancelot (1561)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1564

nekem tetszik a tuja

nézegetem a smaragd és a brabant tuját

melyikből lehet "szebb" élősövényt csinálni, van valakinek tapasztalata?

 

amit még nézegetek az az arizónai ciprus

 

loncról képet hol találok hogy megnézzem?

 

 

Előzmény: CBNora (1562)
papus_03 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1563

OK :)

 

Valami jó dzsungeles témát tigrissel, majmokkal meg legyen ám elefánt is !

 

Komolyan meg valami kúszót a betonra elé meg málnát,ribizlit ha süti a nap talán még kivit is de annak erős támrandszer kell.

Előzmény: sirlancelot (1560)
CBNora Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1562

Annál könnyebb kiszedni!

Kár csak azért az elég unalmas tuja mellett dönteni, mert már megvan a fű. Hányszor varálja át az ember a kertet! Én is készülök összel füvet kiszedni, nem elég széles az ágyás a kerítés előtt. Lonccal futtatom be, de nyáron dáliasövény van előtte.

Előzmény: sirlancelot (1559)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1561

meg, igen, de nekünk nincs ekkora ágyásunk hogy ennyi növény szépen elférjen benne

ezért gondoltam én tujára

csak abból is kismillió féle van pl ....

Előzmény: ZsuR (1557)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1560
+beszélem a kislányommal lenne-e hozzá kedve :)
Előzmény: papus_03 (1558)
sirlancelot Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1559
a fűből nem szeretnék kiszedni, most csinálták egy jelképes összegért :)
Előzmény: CBNora (1556)
papus_03 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1558
Graffiti ? :-)
Előzmény: sirlancelot (1555)
ZsuR Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1557
:)) Ez lehet jo is, ki tudja mi van mogotte :)).

Megnezted amit belinkeltem?
Előzmény: sirlancelot (1555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!