Keresés

Részletes keresés

főszakács69 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12095
Sziasztok--ha valakit érdekel---táncoló fa=desmodium gyrans magok a vaterán----fény és hang hatására mozog--állítólag .Üdv Robi
vadkörte Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12094
szia!
Igen, az import növényekkel kapcsolatban ezt már sajna leszűrtem a fórumon lévő hozzászólásokból. Abban reménykedtem, hátha van valahol egy hazai kertészet/termesztő, akinél nem csak a mennyiség számít.
Igazság szerint nem szeretnék több évet várni (mire megnőnek a magoncok annyira, hogy olthatóak legyenek illetve utána még gondolom nem kis idő 0 ilyen irányú tapasztalattal kikísérletezni az oltási technikát, hogy az végül meg is eredjen, majd még várni, mire az így kapott oltvány terem...)
Még nyomozok fellelhetőség ügyében, aztán lehet, hogy ezzel el is repül az a pár év. :o)
Hát igen, 'adj Istenem egy kumkvatot, de azonnal!' :o)
Előzmény: tech-pro (12093)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12093
Szia vadkörte!

A kereskedelemben kapható importnövények nem trifóra vannak oltva, mert a pomeráncra oltott növények gyorsabban nőnek, hamarabb teremnek, ergó hamarabb el lehet őket adni, hamarabb jön vissza a belefeccölt munka. Az, hogy ezek milyen minőségűek, az már más téma. Ha jó minőségű, trifóra oltott növényeket szeretnél, azt nagy valószínűség szerint neked kell megcsinálnod. Legalább az oltóalanyok el vannak vetve.
Előzmény: vadkörte (12092)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12092
sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, akkor kiültetem a magokat is.
Quicktor57, kedves a feltételezés, de valószínűleg nem fogok szemzéssel/oltással foglalkozni a jövőben. :o) Sövénynek meg majd jó lesz a kissé girbe-gurba is, úgyis az a cél, hogy összenőjenek.
A honlapodon kerestem is a dugványozásnál a kumkvatot mint könnyen gyökereztethetőt, de nem említetted. Most már értem, miért. Ha meggyökeresedik, akkor jó, ha nem, akkor úgy jártam. Perlitet égen-földön nem kaptam, így 1/3 kvarchomok - B típ. föld van a cserép alján illetve tiszta kvarchomok a tetején. Gondoltam, ha majd meggyökeresedik, átrakom citrusföldbe. Incit 8-at használtam a gyökerezés serkentésére, majd meglátjuk mi kerekedik belőle.
Az alanyokat amiatt kérdeztem, hogy ha mégsem sikerülne megmenteni a növényt, ez amolyan 'előre menekülési' terv lenne, hogy legközelebb esetleg jobb alanyra oltott növényt vegyünk.
tech-pro Creative Commons License 2010.10.27 0 0 12091
Szia!

Általában a Trifó alanyra oltott citrusok sűrűbben elágaznak, és kisebb növésűek.

Nyugodtan lehet őket kint teletetni, semmi takarás, babusgatás nem kell.

A magokat pedig el kell ásni, és kb. 98%-a ki fog kelni tavasszal gond nélkül.
Előzmény: vadkörte (12089)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 12090

Szia!

Az alanyok megállapítása nem könnyű. Sima, vastag, magas (kb. 30 cm) törzs esetén a mediterrán vidéken általában a pomeránc vagy a volkamer citrom alany a leggyakoribb. Ha vékonyabb, tömzsibb, "bütykösebb" a törzs, akkor valószínűleg vadcitrom.

Ha a vadcitromot sövénynek szánod és van belőle sok száz, akkor nyugodtan tesztelheted szabad földben. Ha kevés van, és alanynak is akarod nevelni, akkor jobb a weblapomon leírt cserepes módszer, tözeges keverékben. Így is lesz szelekció bőven. Én az utolsó két évben 50 - 100 magot ültettem el, és maradt belőle évente 12 - 15 jól fejlődő alany. Amiből sövényt szeretnél, azt inkább 2 év múlva ültesd a végleges helyére.

A kumkvát gyökereztetése nem könnyű dolog, de ha tőzeges perlitbe teszed, búra alatt, akár áprilisig el lehetnek az ágacskák, és akkor be tudod oltani vadcitromba, vagy más alanyba.

Előzmény: vadkörte (12089)
vadkörte Creative Commons License 2010.10.27 0 0 12089
sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy ránézésre fel lehet-e ismerni egy citrus oltványról, hogy mi az alanya? (Van-e valamiféle szembetűnő különbség pl a keserű narancs és a vadcitrom között?)
A másik: kaptam néhány idei vadcitrom magoncot illetve 3-4 szem gyümölcsöt. Terveim szerint a magoncokat is a szabadban teleltetném (a természetes szelekció végett is), kell-e neki takarás? A gyümiket elég, ha leásom valahol és majd kikelnek, vagy szedjem ki inkább a magokat és azokat csíráztassam valami spéci módon?
A növényekből majd 1-2-t dísznövénynek ültetnék illetve a többiből sövényt a hátsó telekhatárra (nincs hátsó szomszédunk).
A kumkvatom amúgy hullajtja a leveleit rendesen, most már úgy döntöttem, nem nyúlok hozzá (illetve vettem le róla 4 kis ágat, azokat próbálom gyökereztetni - tudom, ennek sem most van itt az ideje, de egy próbát azért gondoltam megér.)
Köszönöm, Vackor
tech-pro Creative Commons License 2010.10.27 0 0 12088
Akkor biztos nagyon el voltak foglalva, és nem volt idejük veled is foglalkozni.

Viszont azt hallottam, hogy a Népligetben is van vadcitrom.

Erről tud valaki valamit?
Előzmény: Sequoia (12087)
Sequoia Creative Commons License 2010.10.27 0 0 12087
Hát, azt nem mondom, hogy én vasággyal lennék ötven, de azért meglehetősen nyápic, szemüveges bölcsészalkat vagyok...
Előzmény: tech-pro (12082)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.26 0 0 12086
Szia!

A banán felépítésileg olyan, mint a póréhagyma. Ha vizuálisan elképzelsz egy póréhagymát: van a szárnak zöld része, ahonnan a levelek jönnek, meg van a fehér része, ahonnan a gyökerek. A fehér rész a rizóma.
Előzmény: Gonoszka2 (12085)
Gonoszka2 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 12085

Köszöönm szépen a tanácsodat. Mivel nem vagyok csak abszolút hobbi virág és növénytartó megkérdezhetem hol van a rizóma ? VAgy hogy mi az?

 

Köszönöm mégegysezr

Előzmény: tech-pro (12048)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 12084
Teljesen normális, hogy egy ősz elején "felturbózott", viszonylag meleg helyen tartott kalamondin október végére virágozzon. Az is normális, hogy kb. 9 napig virágzott, feltételezem nem poroztad be finom ecsettel. Lehet, hogy kötött, lehet, hogy nem, de ez teljesen lényegtelen, hiszen miért akarnád ilyenkor gyümölcs nevelésre kényszeríteni szegényt?
Előzmény: sakraf84 (12083)
sakraf84 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 12083

Sziasztok!

 

Kalamondinom elkezdett virágozni kb. három hete. 9 napja kinyílt a virág, de mostanra ledobálta a szirom leveleit. Szerintetek ez normális?? Ilyen gyorsan kötött a termés vagy csak egyszerűen ledobta a virágot????

tech-pro Creative Commons License 2010.10.26 0 0 12082
Szerintem meg attól függ, hogy hány kiló a delikvens. A srác, akiről beszéltem vasággyal 50 kiló, azért rohantak ki rá egyből négyen, pedig vásárolt is náluk akkor az apjáéknak. Ha 10-20 évvel idősebb lett volna, 120 kilós, kopaszra borotvált, agyontetovált, zsírnyakú melák, akkor biztos nem szóltak volna egy mukkot sem.
Előzmény: Sequoia (12081)
Sequoia Creative Commons License 2010.10.26 0 0 12081
Ezt jó tudni. Engem nem piszkáltak: tavaly gyökerestül hoztam el onnan egy csokor magoncot, ami egy ottfelejtett termésből kelhetett ki pár éve (jó mélyen bent a tüske között, ahonnan nyilván senkinek nem volt kedve kiszedni), idén meg hoztam haza két termést. Senki nem szólt, hogy ez probléma lenne. De akkor nyilván attól függ a dolog, hogy milyen beállytottságú alkalmazott látja.
Előzmény: tech-pro (12080)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.25 0 0 12080
Pedig bánják, mert tavaly az egyik diósdi haverom fiát majdnem összeverték azok a szemetek emiatt.

(Igazából telekhatáron kívül, közterületen van a fa)
Előzmény: Sequoia (12074)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 12079
Takarítás közbeni pár öröm fotó:Citrus volkameriana szépen szinesedő gyümölcsei,
Citrus medica"Etrog"gyümölcseivel,Citrus aurantifolia"Messicana"érésben,Arbutus unedo virágzik,Eugenia myrtifolia érett gyümölcsökkel.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 12078
Nem.Én a zacsit hosszának a felén behajtottam,a felső végébe tettem egyik fajtád és a másik végét ráhajtottam abba a másk fajtád.Hogy ki ne szóródjon a föld egy befötes
gumival átfogtam.
Előzmény: főszakács69 (12077)
főszakács69 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 12077
Helló---kicsit komplikált vagyok---a zacsit be kell kötni légmentesen ?
Előzmény: Törölt nick (12076)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 12076
Szia.Stimt.Én azt csinálom amit egyszer"zotya papa"írt.Zacsi,steril föld-bele a mag és
zutty a saláta,zöldség tározóba.Jó ha meg írja az ember mit is /miket is/rakott el és
mikor!/az én koromban legalább is/.2hónap múlva kivenni és cserepezni,bent a lakásban/amit te küldtél/utána tavasszal kint.Pawpaw-nál bevált,gondolom a rokon nö-
vény fajtáknál is.
Előzmény: főszakács69 (12075)
főszakács69 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 12075
Szia József----Te hogy csinálod ezt a frigós hidegkezelést? Simán zacsiba---tőzeg közé? Üdv Robi
Előzmény: Törölt nick (12047)
Sequoia Creative Commons License 2010.10.25 0 0 12074
Ha valaki Poncirus magokra vágyik, és nem esik ki nagyon az útjából Diósd, az jó, ha tudja, hogy az O...is kertészet előtti bokor tele van érett gyümölccsel. Nem hiszem, hogy a kertészetiek bánnák, ha valaki elvinne néhányat.
tech-pro Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12073
Azzal csak permetezni kell.

A "földlocsolós" atkaölőket nem osztják földi halandóknak az EU b@sztatása miatt.
Előzmény: Törölt nick (12068)
tech-pro Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12072
Vagy még annak sem.....
Előzmény: Törölt nick (12067)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12071

Szia!

Ha van szép, erős vezérága, és egészséges a gyökere, akkor valószínűleg megér egy próbát, csak el kell találni a megfelelő időpontot. Vagyis növekedésben legyen, és "adja a  héját". A mandarinod valószínűleg lassabban fejlődik majd, mint vadcitrom, vagy citrom magonc alanyon. Erről talán a füvészkerti ismerősöd többet tud.

Előzmény: Törölt nick (12067)
NS68 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12070
Ezt ismeritek?
http://www.citrusvariety.ucr.edu/
KicsiMongúz Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12069
Köszönöm!
Előzmény: Ales. (12066)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12068
ja...még valami :D a flumite 200 atkaölőszerrel csak permetezni lehet a növényt,vagy meg is lehet vele öntözni a földjét?köszi a segítséget!
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12067
hali.van egy ötéves oltatlan narancsfám.tavasszal beszeretném oltatni valami édesmandarinnal.a kérdésem az lenne,hogy megoldható ez?mert azt olvastam,hogy a narancs nem valami jó alany,csak narancsnak jó igazán.
Ales. Creative Commons License 2010.10.24 0 0 12066
Szia!

Én fűtőventillátort vennék, 2-3 ezer forint és van rajta termosztát.
Előzmény: KicsiMongúz (12064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!