Keresés

Részletes keresés

öregrobi Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5306

Nem szenvedek alapanyag problémában,és a boltokból kapott dobozok között is sok a fényezett ,ami az áztatásnál leválik,a pépesítő meg feltekeri,illetve kevésbé hatékony a pépesítés.Ezekkel is könyebb dolgom volna előre aprítva.

Előzmény: /manens (5301)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5305

Helló.

Próbált-e már valaki csak papirt brikettálni hidraulikusban?

Kevertem fűrészporral, de csak ott kevereg a sűrűbb fűrészpor tetején, és ha már rá kerülne a sor, akkor nagyon kis pogácsák születnek a préscső végén. Gondolom azért, mert a papir ritkább, és a csiga köbtartalomra ugyan éppannyit visz be az elősűritőbe, de ez súlyra, vagyis sűrűségre kisebb.

Nekem ezért nem nagyon válik be keverni a fűrészport darált papirral. Pedig van vagy 3 jumbo zsák.

Üdv.

nagykunsági Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5304

Nem a működésére írtam, csak arra, hogy papírral simán meg lehet fogatni a gépet. Még a nagyobbat is.

 

Nekem azért volt jó a kalapácsos daráló, mert nem kellett építenem egy gépet, csak át kellett hozni a szomszédból:)

Előzmény: /manens (5303)
/manens Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5303

Én azért nem kíséletezek rostával. Amint látható, az ellenkés ( én fésűnek nevezem ) alól közvetlenül kihullik az apríték. T ermészetesen lehet, hogy nem fog úgy működni, ahogy elképzelem. Ez a veszély mindig fennáll, amikor - úgy mint én most is - mindenféle tapasztalás, gyakorlat műszaki rajz  nélkül valami új elképzelést valósítok meg. Mondom , daraboltam én már szét kész gépet, de volt több olyan is, ami - kis módosítással - bevált.

Előzmény: nagykunsági (5302)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5302

Én egy 7.5 KW-os 16 kalapácsos darálóval daráltam, 20 mm rostával, de simán meg lehetett fogatni papírral.

Előzmény: öregrobi (5298)
/manens Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5301

Jól gondolod, a papírzsák tényleg preparálva van valamivel, ami miatt nem ázik át egykönnyen. Szerintem keverd nagyobb mennyiségű más papírral. Ha nincs beszerzési forrásod, tanácsolom hogy most állapodj meg boltokkal, árúházakkal, mert a hull.papír ára nagyon lent van, ezért a nepperek - akik elég nagy pénzért kötötték le eddig az üzletekbek a papírt - nem szállítják Ausztriába, a boltoknak a kezelés viszont drága. A másik hogy a boltokba jutsz hozzá a mi szempontunkból legjobb kartonpapírhoz.

Előzmény: öregrobi (5300)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.11 0 0 5300

Már most látszik, hogy nagyon komoly gép lesz.Szorítok neked, hogy tökéletesre sikerüljön.Azért preferálom a száraz darálást,mert viszonylag nagy mennyiségű használt papírzsákhoz jutok olcsón(ingyen, csak az elszállítás költsége az enyém)Eddig a vizes technológiával nem sikerült megoldani az aprítást.Minden egyébb papírhulladékot könnyedén lepépesít a masinám, de a zsák 2-3 napi áztatás után se pépesíthető.Valószínúleg impregnálva van parafinnal, vagy egyébb víztaszító anyaggal.Vagyis megoldható lenne, csak nagyobb energiát kéne befektetni mint a hozadéka.Ezért is kérdeztem a , hogy mekkora motor kell a darálód hajtásához.

Előzmény: /manens (5299)
/manens Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5299

A szerelt tengely kb. 35-40 kg. Remélem, hogy a meghajtó erőn felül lesz elég nyomaték, lendület is, hogy nem tömődik el. ( ettől még lehet, most így gondolom. Vágtam már szét másik gépet is. ) A másik ok az, hogy ezek a fogaskerekek vannak, ékszíjtárcsákat meg csináltatni kellene, plusz ékszíjak, szóval 10-15 ezerrel többe fáj.

Előzmény: öregrobi (5298)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5298

Talán ebben az esetben az ékszíjas hajtás  szerencsésebb lenne, és biztonságosabb is.Mert fránya dolog a száraz papír, be tud tömődni kőkeményre,és egy beszorulásnál max csúszik a szíj.Bár fogaskerekes hajtásnál szakítóstiftel szintén orvosolható a probléma,de az újboli üzembeállítás több munkát igényel.

Előzmény: /manens (5295)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5297

Szia!

 

A forgács szárítást még nem tudom hogy oldom meg.Most egyenlőre van száraz alapanyag,a későbbiekbe meg majd meg látom.Ha kész lesz a géped várjuk a képeket és a videót.

 

Üdv.

Előzmény: dorel3 (5296)
dorel3 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5296

Szia!

 

Nem tudom még,h milyen lesz a szerkezet, 15-50 kg/óra szerintem jó lenne. Tavaszra szeretnék egy működő tipust. A szárítását a forgácsnak hogy oldod meg? Én szerintem fóliasátort fogok építeni.

 

Üdv.:dorel

Előzmény: kpfenyo (5289)
/manens Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5295

Egy 2 KW-os, 3 fázisúval próbálkozom, 1 : 4 fogaskerék-meghajtással ( a motoron 50 mm, a tengelyen 200 mm ) A motor fordulata 1600-as, tehát kb. 400-at forognak a kések.

Előzmény: öregrobi (5294)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5294

Köszönöm a képeket, nagyon profi.Mekkora villamos tellyesítmény kell a meghajtásához?

Előzmény: /manens (5293)
/manens Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5293

Hosszas kisérletezés és utánjárás-olvasás után arra jutottam, hogy a legolcsóbb, egyben környezetkimélő ragasztóanyag a cellulóz. Ezért kezdtem próbálkozni vele. A kezelése nagyobb tömegben elég cicás, ti. annál jobban oldódik az áztatás során a cellulóz. minél kisebb darabokra tudom bontani a papírt. Ezért gondoltam ki ezt a módszert. Reményeim szerint ez kb. 3 x 3 cm-es darabokra fogja tépni a papírt, ami már megfelelő méretűnek tűnik.  ( mint említettem, tavaly már készítettem pár ezer papírtéglát, de a darabolás sok időt én energiát felemésztett ) Én betonkeverőben áztatok, ami azért is praktikus, mert cca. 12-15 óra - ennyi kell minimálisan a cellulóz kiázásához - rögtön hozzá tudom keverni az ágaprítékot. Az arányokról semmi konstanst nem tudok mondani, ezt ott és akkor lehet megállapítani, mert a hulladékpapír minősége sem mindig egyforma. A héten kezdem a gép vázát összerakni, most küldök egy-két képet a darabolótengelyről.

Előzmény: öregrobi (5292)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.10 0 0 5292

Szia!

A papír darálása engem is érdekel, ha erről tudnál többet mondani , megköszönném.

Üdv:Robi

 

Előzmény: /manens (5291)
/manens Creative Commons License 2012.09.08 0 0 5291

Szevasztok brikettálósok ! Új vagyok ezen a placcon, az " Ágaprítósok "-tól jöttem át.

Sok okosságot olvasok itt nálatok is. Az én buherám úgy csatlakozik a tiétekhez, hogy én ágaprítékot préselek papírbrikettbe. ( a tiszta papír-forgács brikettnek nagyon sok a hamuja ). Készítettem már ágdarálót, ágaprítót, brikettprést, darabolót, de mindent eladtam ( mert kellett a pénz, valamint megfizették ) Most, a tapasztalatokat felhasználva, az elkövetett hibákat kiküszöbölve elkezdek egy komplett sort készíteni. Az ágdaráló már úgy-ahogy készen van, a fordulatszámot - vill.motor - meg kell növelni, nagyobb ékszíjtárcsa kell.

A papírdarálót most kezdem építeni. Természetesen a cél nemcsak az, hogy a legjobb legyen, hanem az is, hogy a legolcsóbb. A főegységet megterveztem, egy - az aprítósok között - jó ismerős méretezte, megrajzolta, másik ismerős plazmával kivágta az alkatrészeket. Most raktam össze a darabolótengelyt, a vázat a MÉH-City Centerben vásárolt anyagokból készítem. ( ha valakit érdekel, teszek fel képeket ) Ezt a nyarat az anyagok összeszedésére, valamint az alapanyag-felhalmozásra szántam. Van kb. 15 q papírom, főként karton, valamint kb. 150 q vegyes ághulladék. Azt gondolom, hogy ennyire már érdemes gépeket buherálni.

öregrobi Creative Commons License 2012.09.08 0 0 5290

Az szerencsésebb,bár a méretek se mindegy, mivel a nap szárítja, 5-6cm-nél vastagabb briketek egy hét alatt se száradnak ki jó időben.A hengeres forma másik hátránya hogy a tárolásnál nagyobb hely kell.

Előzmény: zolko8402 (5286)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.08 0 0 5289

Szia!

Szerintem a kiserletezéshez jó az olajemelő.

Hány kg-ot akarsz nyomni óránként?

Üdv.

Előzmény: dorel3 (5288)
dorel3 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 5288

Szia.

 

Jól hangzik a tiéd. Keresem a lehetőségeket. Az olajemelővel azért foglalkozom,mert első körben szeretnék egy kis költségű gépet. Ha megépítem,sokmindennel tudok kísérletezni,h milyen legyen a következő gépem. Gondoltam csinálok egy formát, abba olajemelővel préselem bele a száraz faforgácsot. Mi a véleményed erről?

 

Üdv.:

 

dorel

Előzmény: kpfenyo (5287)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.06 0 0 5287

Szia!

Igen,elég kemény lesz a faforgács is,a vízbe is lesűllyed.

Forgács és fűrészpor keverékéből 9cm átmérőjű, ~14cm hosszú,és ~1kg súlyú brikettet nyom a gép.

Te olajemelővel akarsz brikettálni?Nem munkahengerrel?

Üdv.

 

Előzmény: dorel3 (5284)
zolko8402 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 5286

Szia.

 

Itt az email címem: hornyakzoltan84@gmail.com!

Visazont nekem olyan aprésem hogy szét szedhető két részletbe, szerinted így könnyebb lehet??

 

 

Előzmény: öregrobi (5285)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.06 0 0 5285

Azért volt macerás, mert a kis prés fa rácsozata nem szétszedhető,és a résekbe is betömődött a papír.Megpróbálom ide fölrakni a képet, ha nem sikerül,adj elérhetőséget és elküldöm.

Előzmény: zolko8402 (5282)
dorel3 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 5284

Szia!

 

Elég keménységű lesz a brikett, 1,2t/cm2 nyomással? A faforgács is? mekkora darabok lesznek neked?

Üdv.:dorel

Előzmény: kpfenyo (5283)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.05 0 0 5283

Szia!

Nem használok ragasztót.Üdv.

Előzmény: dorel3 (5280)
zolko8402 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 5282

Szia.

 

Miért volt macerás a kiszedés???

Képeket tudnál küldeni emailben??

Előre is köszi!

 

Zolko

Előzmény: öregrobi (5278)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.05 0 0 5281

Üdvözletem az uraknak.

Még mindig a túlárammal küszködök.

Érdeklődni szeretnék, hogy jól kötöttem-e be a csöveket a munkahenger és a mágnesszelep között.

 

 

Nálam az A jelű lett a nyomóág, a B jelű a visszatoló.

A válaszokat köszönöm.

Üdv.

dorel3 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 5280
Szia kpfenyo!

 

A te brikettálódnál használsz ragasztót? Tudnék szerezni 100t-s emelőt,ha 1,7-el számolok 58,8 cm2 jön ki.

Üdv.:dorel

kpfenyo Creative Commons License 2012.09.04 0 0 5279

Szia!

Az én brikettálóm 1,2t-át nyom cm2-enként,de a RUF brikettáló is csak 1,7t-át.

Ha jól tudom a lendkerekes brikettálók nyomnak 2t-át cm2-enként.

Üdv.

Előzmény: dorel3 (5276)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.04 0 0 5278

Szia Zolko!

Én is először egy kis szőlőpréssel próbáltam ki a papírbriketet.A kiszedés volt a macerás.Most 250-es pvc cső a forna,abba nyomja egy 3t-ás olajemelő.Egyszerű állványt csináltam hozzá,viszonylag gyorsan megy a "gyártás.Ha van kedvem, papírom, és két-három óra szabadidőm120-160l pépet tudok lenyomni vele.

Előzmény: zolko8402 (5277)
zolko8402 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 5277

Sziaztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy szőlő présbe is lehet brikettet csinálni préselni?

 

Köszi a válaszokat!

 

Zoll

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!