Keresés

Részletes keresés

r.tonyo4 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 8385

Ezt a lakótelep vs. Chianti dolgot több helyen is olvastam (olyanoktól, akiknek fogalmuk sincsen Veszprémről).

Nyilván te is tudod, hogy az ex Chianti (stadion étterem és presszó:) Veszprém egy kertvárosias részén van, ahol vannak emeletes házak is.

 

De ha már maximális tévedés: az egyetem utcában a szifon nevű megahipszter hely magasan vezet

http://www.gusto.hu/cikk/690-veszpremben-most-a-szifon-a-legmenobb

 

Előzmény: Törölt nick (8384)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.27 0 0 8384

Érdekes...

Én is egy vidéki ember paraszt gyereke vagyok, ezért nem tudom, mennyire lesz jó ez a hipszter-stílus egy veszprémi lakótelepen... Olaszos reggelivel ott kezdeni..? Ez de szar marketingszöveg... :)

 

Előzmény: r.tonyo4 (8383)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 8383

őszintén szólva nem volt sohasem szimpatikus a Chianti utóbbi 10 évben felvett fine dining stílusa. Vállalom, hogy egy vidéki bunkó paraszt vagyok:)

Az elején sokat jártunk oda, amikor szimpla felső középkategóriás olasz étterem (trattoria) volt. Nagyon jó volt minden, a pizza, a tészták, levesek stb. Aztán hosszú kihagyás után elmentunk egyet ebédelni, asszem házassági évfordulót ünnepeltünk, és elég kínosan éreztük magunkat: érthetetlen étlap, kb 5 fogással, olyan tányérok, ahol a díszítés is nagyon fontos volt, idegesítő pincér, aki mindenáron tudni akarta, hogy minden rendben van e és hozhat e még valamit.... 

Szóval ez nekem nem jött be. Többet nem is mentünk. Kíváncsian várom ezt a régi-új irányvonalat.

Előzmény: Veszpremi (8382)
Veszpremi Creative Commons License 2017.11.24 0 0 8382

Hopplá, érdekes!

Előzmény: r.tonyo4 (8381)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 8381
Előzmény: Veszpremi (8379)
Veszpremi Creative Commons License 2017.11.24 0 0 8380

http://www.vhkn.hu/Hirek/2017-09-18/Oktoberben-indul-a-hazhoz-meno-zoldhulladek-gyujtes1

Evvel valami tuti nem stimmel, jártam a város különböző részein, de úgy látom, mintha nem gyűjtenének egyáltalán, pedig rendes (zöld)kiállítás már az egész város, hetente rakták ki az emberek a zsákokat, de vinni nem vittek el egyet sem, a mi utcánkból biztos nem. Valami gázt sejtek, biztos nem így tervezték, de remélem nem így tavaszodunk ki!

Előzmény: Veszpremi (8376)
Veszpremi Creative Commons License 2017.11.09 0 0 8379

Köszi. Akkor a szeptemberi nyitás "kicsit" eltolódott, nem véletlen jelez foglaltat a telójuk is.

Előzmény: r.tonyo4 (8378)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 8378

még nincs nyitva, de már nagyon dolgoznak bent. Az ideiglenes bezárás óta most látok előszőr mozgást ott. 

Előzmény: Veszpremi (8377)
Veszpremi Creative Commons License 2017.11.08 0 0 8377

Nem tudja valaki, a Chianti már nyitva van az átalakítás után? Telón nem elérhetők, honlapjuk szerint szeptemberben "nyitnak".

Veszpremi Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8376

Igaz utána már sokat nem kutattam, de kérdezgettem ismerősöket, nem találtam normális vegytisztítót. Nem jó, hogy egyre több dologból lesz hiány, szakemberekből, de igen széles már a skála.

 

Van ez a zöldhulladékelszállítás, öröm, hogy van, sok helyen nincs ill. pénzes. Csak az az érdekes benne, hogy hétvégén rakja ki az ember, ne legyen útban semminek/senkinek, oszt majd elviszik. Csak a kérdés, hogy mikor. Ez nyilván a kapacitás és a bejárás függvénye. De ebből kifolyólag mindenki szépen kipakolja a zsákokat az utcára és azok ott diszelegnek. De még így is ez a legjobb, mert több héten át viszik el, azaz az utoljára lehulló leveket is elviszik majd.

 

Oszt van ez a lomtalanítás, ez most nem egészen világos, hogy megy, olyant is hallottam, hogy minden hónap vége felé van egy nap, amikor csinálják (?), ha oda befér valaki, akkor OK, ha nem, akkor a következő hónapban, ha van hely a listán (?). http://www.vhkn.hu/Lomtalanitas/Veszprem

Szerintem ebből az lett, hogy mindenki halmozza a lomot, amíg csak elfér, oszt akkor majd csinál vele valamit. Rá sem merek gondolni, de biztos vannak akik kirakják a természetbe, sajnos látni ilyeneket a város környékén. Sok barom ember van, rettenetes szemetelést csinálnak, számomra érthetetlen módon.

Előzmény: Veszpremi (8374)
..pözsó.. Creative Commons License 2017.09.30 0 0 8375

Találtam egy jó dolgot    Miskolcon :)

https://www.miskolcpass.com/hu/miskolc-pass-turisztikai-kartya

 

 

Veszpremi Creative Commons License 2017.09.27 0 0 8374

Az viszont gáz! Egyelőre csak keresgélek, tanácstalanul. Nincs igény egy ilyen szolgáltatásra egy ekkora városban? Ez gáz lenne.

Előzmény: weirdo (8371)
Veszpremi Creative Commons License 2017.09.27 0 0 8373

Nem műxik az sem.

Előzmény: Törölt nick (8372)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 8372

Hotel hátsó oldalán? Mosó Masa, vagy mi a nevük...

Előzmény: Veszpremi (8368)
weirdo Creative Commons License 2017.09.27 0 0 8371

Ott szarul vasalnak, tapasztaltam. Sőt, nem vasalnak, nyálaznak csak, szori.

Előzmény: Veszpremi (8370)
Veszpremi Creative Commons License 2017.09.27 0 0 8370

Na, ezt nem gondoltam volna, köszi.

Előzmény: r.tonyo4 (8369)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 8369

A TESCO-ban van, elég jól dolgoznak

A zakóimat szoktam odavinni, eddig semmi gond nem volt velük

Előzmény: Veszpremi (8368)
Veszpremi Creative Commons License 2017.09.27 0 0 8368

Tudja-e valaki, hogy van-e most a városban (vagy a környéken) olyan vegytisztító, ahol nadrágot, öltönyt lehet tisztíttatni? Volt ilyen pl. a Cserháton is, de már nem műxik sajnos. Hallottam, mintha lenne valami a Házgyári úton? Nagyon nagy gáz, hogy lassan minden területen munkaerőhiány van, na meg a népek nem akarnak dolgozni (a fent említett is ezért zárt be).

Veszpremi Creative Commons License 2017.09.23 0 0 8367

Valószínű. Amit írtam, tény sajnos.

Előzmény: r.tonyo4 (8366)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 8366

Farkasgyepű honnan kapja a meleget? Van saját  fűtőműve, nem?

Előzmény: Veszpremi (8364)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.22 -1 0 8365

Hová? :)

 

Jutasin már fűtenek, pedig nincs is még fűtési szezon. Akkor mire tudunk következtetni az ország helyzetéről?

Előzmény: Veszpremi (8364)
Veszpremi Creative Commons License 2017.09.22 0 0 8364

Elnézést, ha OFF-nak találtatik, de vp megyei dolog, rokonom van fent Farkasgyepűn, ahol a betegek mai is fűtés nélkül fagyoskodnak, mivel még nem kezdődött el a fűtési szezon. 21. századot írunk :( Hová süllyedhet még ez az ország?

Előzmény: Veszpremi (8362)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.16 0 0 8363

Úgy látom, gyártottak egy új kereszteződést a vámosi bicikliútra, a temetővel szemben. Nagyon hiányzott oda.

Veszpremi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 8362

Leverném a derekát, nehezen tudnám magamat türtőztetni. (és én még járnám meg) Eszméletlen, milyen alakok vannak "közöttünk". Én sokszor elgondolkodom, hogy pl. azok az alakok, akik a közútjainkon jól észlelhetően agresszíven közlekednek, szinte minden megmozdulásuk, manőverük szabálytalan és a többi normális közlekedő közlekedését, sokszor életét is veszélyeztetve gátlástalan módon közlekednek, azok milyen alakok lehetnek valójában? Úgy elbeszélgetnék az ilyen köcsöggel. Nyilván ezek az élet minden területén ilyenek, az ilyentől bármi kitellik, aljas tróger férgek. Szándékosan nem használom az ember kifejezést ezekre, sőt az állatot sem, mert ezekre az elnevezésekre nem méltóak.

 

Apropó a kórházunk valami borzalmas állapotban van, sajnos tapasztalja a családunk, de a körülöttünk élők is, van olyan wc, ahol a kagylón kívül nem maradt semmi, mindent elloptak(?), leszereltek. De ennél még nagyobb gondok is vannak, sajnos nem ritkán megmenthető emberi életek múlnak az emberhez méltatlan körülményeken :(

Előzmény: weirdo (8361)
weirdo Creative Commons License 2017.09.13 0 0 8361

Szasztok! Egy kérdés: Ti bemennétek egy idegen, nem kerítéssel, de sűrű sövénnyel lekerített társasház udvarába belülről mogyorót szedni? Magánterület tábla kint) Mint otthon pl? Ő igen, visszatérő dézsmáló, a múltkor teniszütő is volt nála, vagyis rászoruló. Egyesek szerint FB Boteves gyerek anyja, aki ismeri, üdvözölje a nevemben. Akartam kérdezni, hogy zacskó kell-e (de farok is van ám hozzá), de most már hozott. Bakker, mik vannak. Ha utána mennék és körülnéznék az udvarában (szerintem Baláca soro), lenne sipákolás.

r.tonyo4 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8360

az ilyen  problémákat magam javítom már, de házhoz nem megyek:) ilyen problémával fel sem merem hívni az egyetlen vízvezetékszerelőt, akit ismerek és még itthon van

Előzmény: weirdo (8357)
..pözsó.. Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8359

Ez itt a reklám helye: http://www.zarszereles.gportal.hu/

 

 

Előzmény: weirdo (8357)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.15 0 0 8358

Nincs ilyen. Ilyen apró munkáért nem mozdul meg az a kevés "mester" a szezonban, aki még elérhető itthon. De legyen szerencséd.

Borzalmas most építkezni, felújítani. Ki vagy szolgáltatva, abszolút keresleti a mester-piac. Bezzeg 2-3 éve....

Előzmény: weirdo (8357)
weirdo Creative Commons License 2017.08.15 0 0 8357

Sziasztok, nyers leszek megint: Tudtok ebben a kibekúrt városban olyan vizes szakembert, aki belátható időn belül ki is jön megmézni egy "folyatós" WC-tartályt? Én nem tudom, hol, miből élnek ezek a szakik, de van olyan manusz, akire 3 éve várunk (persze azóta megoldottuk az ügyet) és aki úgy ment el, hogy pár nap múlva jövök... Ugyanez az asztalossal, ha tudjuk, mikorra kell a cucc, egy évvel korábban szólunk. 

 

Mi van itt???? Ha én így dolgoznék, a micsodámnál fogva lógatna fel a főnököm.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.26 -2 0 8356

Kettőnk közül te vagy az örök elégedetlen. Valahogy mindig csak a rossz oldalát látod meg a dolgoknak. neked minden pohár félig üres :) Nem lehet vidám az életed... Ráadásul Pénztáros Lölő már kedvenc kézicsapatodat is bekebelezte... :)

Előzmény: Veszpremi (8355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!