Keresés

Részletes keresés

cnumb Creative Commons License 2014.10.13 0 0 7592

Elköszönök most Tőletek, Bercitől is odafenn.

 

A dolgomat elvégeztem. Vigyázzatok a falutokra, most már a tiétek!

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7591

Vácduka Község választott képviselői:


Fézler Zsoltné 401 szavazat

Rákóczi Istvánné 392 szavazat

Kalkó Gedeon Géza 335 szavazat
Kucsera Csaba 325 szavazat
Borgulya János Róbert  296 szavazat
Csepreginé Nagy Gizella Ildikó 249 szavazat

 

 

A TÉNYEK NEM HAZUDNAK.

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7590

Na, ez már hosszú. Valami gebasz van. Szavazat egyenlőség vagy egyéb malőr.

wind of change Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7589

Végre óvja Vácdukát Vágótól, és remélem a "barátaitól" is megóvja!

Előzmény: tájékoztató (7583)
cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7588

Amíg várunk, hadd osszam meg veletek, hogy nagyon egészséges lenne, ha azért a régi dukaiak közül is bejutnának néhányan a testületbe. Nagyon fontos lenne, ha azok, akik méltón képviselik Dukát, helyet kaphatnának akkor is, ha most nem Laci csapatában indultak.

 

Neveket nem mondanék. De hozzászólásaimban a leköszönő testület néhány tagját nem bíráltam.

Előzmény: sziporka00 (7587)
sziporka00 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7587

Köszönöm a választ !

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7586

Sziporka,

 

Még nem dolgozták fel az adatokat. Sokkal keményebb és szorosabb lesz ott a helyzet. Legutóbb is sokszor kellett újraszámolni a szavazatokat. Kicsit várni kell még.

Előzmény: sziporka00 (7584)
cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7585

Zoli,

 

Az IGAZSÁG soha nem vulgáris. Az egyenes beszéd soha nem burkol semmit.

 

Az információs korszakban pedig elbuknak az analfabéták.

 

Természetesen, az egész kampány csak a bejutáshoz elég. Nagyon nehéz munka, kő kemény hétköznapok következnek. Igazán csak ezután dől majd el, ki lesz Dukán legény a gáton, kinek meddig terjednek a kompetenciái, meddig tart ki a motiváció, az akarat.

 

A polgármesteri szavazatokból nagyon világosan látszik az, hogy valóban mindenki oda állt, és hallgatott az ésszerűség szavára.

 

Én pedig BOLDOG VAGYOK, hogy nem úgy fognak többé emlékezni rám Vácdukán, mint aki megoszt, aki képtelen túllátni a hideg racionalitás önfejű korlátain, hanem úgy, mint arra, aki mindent megtett az erők egyesítéséért akkor, amikor arra a legnagyobb szükség volt! 

 

Nekem ezzel teljes Vácduka, mint az életem egyik szép szakasza.

Előzmény: palaga (7581)
sziporka00 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7584

A képviselői lista miért eredménytelen ? Tudja valaki ? 

tájékoztató Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7583

Gratulálok Makkos Lacinak ! Jó egészséget ,sok sikert ! Remélem nem okoz majd csalódást azoknak akik ma rá szavaztak !Isten óvja Vácdukát ! V.J.  

sziporka00 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7582

Gratulálok Makkos úrnak!! Remélem , hogy minden ígéretet betart ! 

palaga Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7581

Úgy látszik minden réteghez elért az üzenet, akár vulgárisan, akár burkoltan!

Gratulálunk! 

 

 

D.K. Aranka Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7580

Akkor győzött a jobbik!!!!! (y)

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7579

SOHA ennyi szavazatot senki nem kapott még Vácdukán! Nagyon szépen köszönöm azoknak, akik 2010-ben rám szavaztak, hogy hűek maradtak elveikhez és az ÉSSZERŰ, EMBERI oldalra álltak!

falusi akárki Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7578

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7577

MAKKOS LÁSZLÓ POLGÁRMESTER!:

 

407 szavazat, 59.94%

 

 

mutantattila Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7576
cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7575

Progihouse,

 

Ezt írod: "mindenki fújja a maga igazát, miközben ezek a saját bizniszüket csinálják".

 

Valamire hadd figyelmeztesselek: ha az, amit a vitázók fújnak, LOGIKAI tagadásai egymásnak, akkor lehetetlen, hogy mindketten igazat mondjanak. Az egyik fél SZÜKSÉGSZERŰEN HAZUDIK.

 

Azonban: Vágónak nagyon könnyű hazudni, ugyanis lehetősége van arra, hogy eltűntesse a bizonyítékokat, félrevezesse a közvéleményt és minden módon megakadályozza a hazugságok bizonyító erejű lebuktatását.

 

Én dolgoztam a képviselő testületben, így pontosan tudom, hogy MINDEN IRATOT KILOP az irattárból, évtizedekre visszamenően eltűntetett minden dokumentumot. Jelenleg is, minden fontos irat, szerződés az irodájában van, vagy talán már ott sincs!

 

Ha visszaolvasol, sajnos, Arankának igaza van. NAGYON SOKAT tudna mesélni, mint ahogy én is Vágóék tetteiről. Az az óriási baj, hogy Vágó bűneinek a levét VÁCDUKA inná meg.

 

Szerinted, ha mondjuk jogerős ítélet lenne a Hajicska kármentesítésére, azt kinek kellene megfizetnie??

Vágó kapna -mondjuk- pár év felfüggesztettet, a falu meg csődbe menne.

 

ÍGY IS BE FOG KÖVETKEZNI, hogy a Vágó és testülete által okozott kárért Vácdukának kell megfizetnie! Olyan hamar be fog következni, hogy azt el sem hiszed! Vágó akkora károkat okozott, hogy a kakit is ki fogják perelni a faluból!

 

Ez a dolog egyik oldala, az igazsággal és a számonkéréssel.

 

És ezzel szervesen összefügg az, hogy Vágó bizony -nem egyszer- úgy okozta a károkat, hogy azzal a saját bizniszét segítse elő.

 

Keményen összefüggenek itt a dolgok.

 

Nem tudom, Makkosnak vagy Vancsurának milyen magánbizniszei vannak. Valójában, azt gondolom, hogy szinte bizonyosan nem lehetnek semmilyenek. Egyszerűen, nem látom, mi közük lehetne azokhoz az ügyekhez, amik Dukán a szálakat mozgatják.

 

Kérlek, vizsgáld felül véleményedet. Ha teheted, menj el szavazni, és ha másra nem, akkor szavazz arra, akiről úgy véled, hogy szóba áll majd Veled később is, és elvárhatod tőle, hogy válaszol a kérdéseidre.

 

 

Előzmény: progihouse (7573)
cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7574

Nézd, nagy különbség van abban, hogy számon kérik-e valakin az ígéreteit. Vágón 24 éve nem kéri számon senki. MÉG CSAK BIZONYÍTÁSI LEHETŐSÉGE SEM VOLT másnak. Ez azért akkora különbség a jelöltek között, amit nem lehet lezongorázni sem.

 

Ha ebben az országban élsz, tudhatod, hogy itt SEMMIFÉLE IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS nem létezik politikusok felett. Tényleg nincs más módja a számonkérésnek, mint a nép ítélete.

 

De csak emiatt lemondani az ítélet egyetlen lehetőségéről, dőreség lenne.

Előzmény: progihouse (7573)
progihouse Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7573

meddig lehet még süllyedni? vegyétek már észre, hogy ez nem rólatok szól! feleslegesen generált viták, gyűlölködés, ilyen szarháziak miatt? mindenki fújja a maga igazát, miközben ezek a saját bizniszüket csinálják!? ha azt hiszitek, hogy akármelyik is betartja az ígéreteit, álomvilágban éltek, szánalmasak vagytok.

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7572

Kopli,

 

 

Edelmann úrnak NINCS más választása, mint együttműködni bárkivel, aki polgármester lesz. Ugyanis Vácduka nélkül marha nagy kakiban lenne Kisnémedi is és az Edelmann-királyság is.

 

Senki nem gondolkodott még el azon, hogy a 600 lakosú Kisnémedi hogyan képes lenyomni a kétszer akkora Vácdukát? Miért Kisnémediben intézik Vácduka ügyeit??

 

Edelmann az, aki kapcsolati tőkével rendelkezik, nem Vágó. Vágónak csak egyetlen kapcsolata van, mégpedig Edelmann. Ő az, aki a szánalmas és megalázó adományokat csepegteti Vácdukának.

 

És ő lesz az is, aki ESETLEG majd munkát is ad Vágónak (ahogy ezt tette már korábban is más bukottakkal).

 

Legyetek teljesen biztosak abban, hogy Vágó lesz Edelmann dukai spiclije a választás után. Óriási gondot fog okozni, ha a falu adminisztrációját továbbra is Kisnémediből irányítják!

 

Nagyon üdvös lenne az új testületnek felülvizsgálni a "legendás" együttműködést!

zui5 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7571

Itt villognak a leader pályázatokkal és az Edelmannnal.

De, ha Makkos Laci nem hívott volna össze egy vállalkozói fórumot leader ügyben, és Rákóczi Mariann nem tájékoztatja az embereket, akkor egy projektötlet sem ment volna be Vácdukáról. S a következő 7 évben megint kizártuk volna magunkat a pályázatokból. Akkor ez most kinek az érdeme?

HAJRÁ MAKKOS LACI ÉS CSAPATA!

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7570

Palaga Zoli,

 

 

BÁRMELYIK BÍRÓSÁGON, tanúvallomást teszek arról, hogyan lett a Hosszú házból sittemető egy váci telken, azután pedig csatorna telephely a bontásban tevékenykedő számára átjátszott önkormányzati telken.

 

Bármikor elmondom, hogy a Leader alakulásakor hogyan zárták ki a dukai vállalkozásokat és kapott Mókus elvtárs zsíros támogatást.

 

Bármikor elmondom, hogyan működött a csatorna beruházás, mint a polgármester és Marcinka kincsesbányája.

 

És, ha lenne GERINCE néhány dukainak, mesélhetne a gáz közműről, az erdődombi telkesítésekről is.

 

 

 

Zoli! Abban kételkedni, hogy VAN-e egyáltalán Marcinka-Vágó mutyi, valami hihetetlen naivitás.

tájékoztató Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7568

 Tisztelt falubéliek ! Sajnálom azokat akik önhibájukon kívül vesztették el szeretett munkahelyüket. Azokat bírálom,akik nem találnak maguknak más munkát,pedig egészségük ebben őket nem gátolja. És kimondottan elítélem azokat, akik emberek hiszékenységét kihasználva rajtuk élősködnek. Nem kedvelem a politikusokat. Ez magánügy,de ha normálisan kérdeznek szívesen válaszolok. Mint ahogy lakóhelyem,otthonom is szívesen megmutattam annak akit érdekelt. Sokan megkérdezték , hogy mennyiért, hogy sikerült megvásárolni. Ezek nem titkos dolgok,sok ember tudja ,szívesen beszélek róla annak akinek a szemében jóindulatot látok,és nem irigységet ,de amúgy ez is magánügy. Szép napot mindenkinek !V.J.

kopli Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7567

Tegnap Vágó előadása megcáfolta mindazt, amivel eddig mocskolták Makkos Laciékat.

Edelmann György kijelentette: mindegy, hogy ki a polgármester Vácdukával együtt dolgozik.

Iskolaügyet zavarosan adta elő, persze kisajátította magának. Törtei Sándor Makkos Lacién jelen volt. Az ott elhangzottakra bólintott rá. Én inkább neki hiszek.

Az hangzott el, hogy „A csana ügyet közös megegyezéssel lezárták.”

 

Minek írjon valaki is a fórumon névvel vagy név nélkül. Következménye úgy sincs – ez nem hivatalos.

 

Nemcsak ők mutatkoztak be. A Vácdukai Kisbírón mindenki olvashatta a Makkos Laci mellett indulókat.

Mégis 62 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7566

 

Kérem Őnt, vöröshajú róka Címen bejegyzett,bújkáló névnélküli (emberkének sem nevezhetö ) ,azt nem mondom,hogy ember,mert a róka nem ember.

 

Mi is tudjuk Őn ki !

 

A vadászok régen is és ,főleg mai napokban írtják,mert engedélyuk van a kártevők,veszettséget terjesztő dúvadak kiirtására.Akikkel csak kesztyűs kézzel szabad bánni.

 

Jó ha ezzel számol,mert a leírt sértő ,gyalázkodó,valótlan állítások nyomon követhetők.

Nem kell az ajtóban a falat támasztva ácsorogni,figyelni a megjelent emberek reakcióját,

és tolmács képpen közvetíteni !

 

Csak ennyit Őnről !

 

 

H.L.

Előzmény: Vácdukai Nagybíró (7546)
palaga Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7565

Mielőtt elindulnék választani!

 

Egy kicsit összefoglalnám eddigi tapasztalataimat:

 

Személyesen megkértem a polgármester jelölteket mutatkozzanak be itt is a fórumon:

Vancsura Zoli : bemutatkozott

Makkos Laci : bemutatkozott

Vágó Sándor : mereven többszöri kérésem ellenére is elzárkózott

 

Kértem a képviselőjelölteket is:

 

Csak azokat írnám, akik bemutatkoztak:

 

Hajdu László

Csepreginé Nagy Ildikó

Víg János

 

Nem döntő számomra a múlt, hiszen mindenki változhat!
Viszont aki nem képes megvédeni saját magát, az valószínű az Én érdekeimben sem harcol majd.

Olvastunk tényeket alpári hangnemben és intelligensen is mindkét oldalról!

Hogy van-e " mutyi", vagy sem az bizonyításra vár!

Ha valakinek vannak bizonyítékai és azokat titokban tartja, az is bűn, ha meg csak alaptalanul vádol, az is!

Ezt a hibát mindkét oldal elkövette.

Próbáljunk meg legjobb tudásunk szerint választani, és utána viszont számon kérni a vállalt terveket!

Ne a barátság, az elkötelezettség motiváljon, hanem az, hogy biztosítva érezzük választásunkkal saját magunk, és Vácduka jövőjét!

 

Sok sikert !

Palaga Zoltán

kopli Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7564

Vágó úr előadásából kiderült, hogy valójában az elmúlt 24 évben mindent ő csinált. Lett gáz, telefon, csatorna, telkek, egészségház, óvoda. De kérdem én: HOL NEM? Minden környező településen megvannak ezek. Miért mi voltunk mindig az utolsók?

Arról nem esett szó, hogy mi nem valósult meg? TORNA-TEREM, CSARNOK, ISKOLA, KÖNYVTÁR, FALUKÖZPONT, FŐTÉR, GYÓGYSZERTÁR, KULTÚRHÁZ MOSDÓVAL, KÜLÖNTERMEKKEL, KÜLÖNÁLLÓ SPORTÖLTÖZŐ stb.

További tervekről sem esett szó. MI LESZ ÍGY VELED VÁCDUKA?

 

Drukkolok Makkos Lacinak és csapatának! Náluk vannak célok és olyan kvalitású jelöltek, akik hasznosak a falunak.

HAJRÁ VÁCDUKA!

cnumb Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7563

 

Hát, pontosan így lehet visszaélni mások becsületességével.

 

Érdekes módon, Vágó több ízben is felesküdött. Őt az ilyesmi egyáltalán nem zavarja.

Előzmény: D.K. Aranka (7562)
D.K. Aranka Creative Commons License 2014.10.12 0 0 7562

Mert az nem becsületes. Én annak idején felesküdtem erre: "A minősített adatot megőrzöm. Hivatali kötelességeimet részrehajlás nélkül, lelkiismeretesen, becsületesen, a jogszabályoknak megfelelően, pontosan, etikusan, az emberi méltóságot feltétlenül tiszteletben tartva, a legjobb tudásom szerint, nemzetem (és ................. önkormányzat) érdekeinek szolgálatával teljesítem."

Előzmény: cnumb (7561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!