Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mr. Metz Creative Commons License 2013.02.02 0 0 310

Kezdessz kombinálni:) Nem várom, hogy átmenjen a vizsgán. Hozzátenném, hogy a fényszóró helyzetjelzőjének a kötegébe van kötve ráadásul egy kapcsolóval, így külön le is tudom kapcsolni a helyzetjelző izzók mellől, így a vizsgán is bármikor átmegy, főképp hogy a ködlámpa is működik a saját HB4-es izzójával. Nem helyzetjelzővel akarok közlekedni, mivel tompított mellett is világít a ködlámpás LED.

Előzmény: Wicked Belzebub (309)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2013.02.02 0 0 309

Oké, értem. Helyzetjelzőnek már egy fokkal jobb, de ne várd, h vizsgán átmenjen. Helyzetjelzővel amúgy sem lehet közlekedni, szóval sötét helyen, az autód kivilágítására tökéletes.

Előzmény: Mr. Metz (308)
Mr. Metz Creative Commons License 2013.02.02 0 0 308

Az utólagos menetfényekre gondoltam, ahohgy említetted. Annyit tennék hozzá, hogy én nem menetfényt akartam csinálni, bár valóban így neveztem meg, hanem helyzetjelzőt. Legkevésbé sem volt célom hogy fényt adjon, sem a karikánál, sem most a ködlámpánál:) A szabályosság jogos dolog, viszont én arra gondoltam, amit te is említettél, hogy nehéz úgy elhelyezni hogy az harmonizáljon az autóval, ezért látni egyre több "gagyi" megoldást.

Előzmény: Wicked Belzebub (307)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2013.02.02 0 0 307

Szia!

Van nappalifényes topik, oda is tehetted volna...

Nem sértesz meg senkit, mindenki úgy alakítja át az autóját, ahogy az neki tetszik.

Én csak azt tartom furcsának, h gagyi, búcsús dolognak tartod a menetfényt, ezt persze nemtom, h a gyárira érted, vagy az utólag fölszereltre. Mert a gyáriak, szerintem a legkevésbé sem azok, persze van egy két kivétel. Az utólagosnál már nagyobb a szórás, nehéz úgy föltenni, h az harmonikusan illeszkedjen az autóhoz. De egy valamiben közösek. Amennyiben az utólagos rendes jelekkel el van látva, akkor szabályosak. Namost ez a tiédre a legnagyobb jóindulattal sem mondható el. Az ötleted akár még jópofának is mondható, de ennyi. Ezek a szórt fények a ködlámpában, a recés búra mögötti ledek, pont ettől lesz, hogy is mondjam finoman, gagyi? Mert fényt nem ad, nem szabályos, szóval érted, na! Játszadozásnak, kísérletezésnek okés, csak ne akarj szabályos nappali menetfényt csinálni.

Előzmény: Mr. Metz (306)
Mr. Metz Creative Commons License 2013.02.02 0 0 306

Sziasztok.

 

Régebben én is nézegettem a menetfényeket, nem mondom hogy tetszett, de akkoriban gondolkodtam rajta, aztán annyira sokat látok belőle manapság, hogy végképp elvetettem az ötletet. Nem sértenék meg senkit, egyéni véleményem szerint gagyi bucsus dolognak tartom, akár az alváz neont.

 

Miután letettem a dologról egy kicsit továbbra is mozgatott hogy egyedi menetfényem legyen, de nem akartam hallgatni hogy ezt koppintottam vagy azt. Először led csíkot akartam a fényszórómba, de az Audi koppintás, majd Angel karikát, ami BMW, így a kettőt ötvöztem és csináltam LED karikát, melynél sikerült olyan távolságra helyeznem a ledeket egymástól hogy nem folytonos a fény, így talán egyedi lett. Gondolkodtam rajta hogy teszek bele olyat, amit neten itt-ott lehet kapni készre szerelve, illetve vettem is egy garnitúrát, de méretileg sem passzolt volna, valamint már a tesztek alatt is meghalt egy-két led benne, így a kukába került.

 

Pár kép róla ex Skoda Favorit kombimban:

 

 

Utóbbi képen még erősen próba üzemmódban látható a fényszóró üveg búra nélkül.

 

Jelenleg egy Opel Omega B2 Sedanom van, megint megmozgatott a gondolat hogy kéne valami menetfény, kivételesen csak azért került rá sor, mert lerongyolták a lökhárítómat és ha már levettem, akkor már sort kerítettem rá.

 

Az alap koncepció az volt hogy ne készen kapható cuccokat szereljek be, egyrészt mert továbbra sem akarom más f@**áv@l verni a csalánt, másrészt mindig az olyan univerzális cuccokat fogtam ki régen is, ami mindenhez jó volt csak az én ötletemhez nem.

 

Flexi nyákra készítettem ködlámpánként 3-3 LED-es csíkot, amit úgy helyeztem el a házban hogy a helyét kicsit kimartam, így pont annyira süllyed be a helyére, hogy csak a fénye látszik, maga a fényforrás nem, nekem végülis tetszik és ez a lényeg:)

 

Íme pár kép:

 

 

Elnézést a kisregény miatt, de gondoltam ha már sokan megosztjátok tapasztalataitokat, ötleteiteket, valamint ezek eredményeit, én se teszek másképp.

 

További minden jót!

pajti0912 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 305

Eladó téves vásárlás miatt akár részletekben is!

 

RGB LED NEON FLEX

80méter

2 DMX-es vezérlő

mini controller

csatlakozók, rögzitők stbstb 

 

http://racing-bazar.hu/alkatresz/kiegeszitok/led_szalag_led_neon_flex_rgb_80_meter_24v

 

mikey l e d Creative Commons License 2012.08.25 0 0 304

Hja igen ezen lámpák álltalában rendelkeznek E jellel de azt alaposan meg kell nézni hogy  ajelzésrendszer teljes vagy sem. Ez a lámpa Sonar típusú, felépítsre mint a linkeden a kis papíron megtalálhatóak a jelzések. A PL a plasztik szóra utal azaz műanyag lámpatestre vonatkozik.

Előzmény: mikey l e d (303)
mikey l e d Creative Commons License 2012.08.25 0 0 303

Nos ezek a CCFL karikáknak valóban erős fényük van, Gyárilag a BMw-nél simán elmegy menetfénynek is a használata ilyen utólagos tuninglámpában való használata erőssen kérdéses és nem biztos hogy jó szemmel néznék. Alapesetben a karikák funkciója a helyzetfény mivel karikánként 2-2 kis led van bent.

Előzmény: IceCortez (302)
IceCortez Creative Commons License 2012.08.20 0 0 302

Egyik ismerős vett egy ilyen lámpát:

 

http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/TUNING-SHOP/VILAGITAS/ELS%C5%90-LAMPAK/FIAT/PUNTO/De_SWFI02BCCFL-R37-Fiat-Punto-CCFL-Neon-Angel-Eyes-Lampa-SWFI02BCCFL.html

 

Elvileg "E" jellel rendelkezik a lámpa.

Iszonyat erős fénye van a karikáknak és nem lehet úgy bekötni hogy DRL legyen. Ez mondjuk nem is akkora baj, de az nagyobb hogy ha rányomja a tompítottat, akkor nem lesz gyengébb a fénye. Szerintem este már bántóan erős fénye van a karikáknak. De ha "E" jeles akkor elviekben megfelelt minden előírásnak?

mikey l e d Creative Commons License 2012.07.26 0 0 301

Nos igen teckóban kapható sokledes féklámpa teljesen szabályos. Nekem már vagy 10éve van meg és szolgál hiba nélkül. A 24 ledes kivitel van.

Előzmény: Dreamer (300)
Dreamer Creative Commons License 2012.07.23 0 0 300

Nemrég megvettem a tuskóban, az utólagos féklámpát (led) ott figyel benne az E jelzés. 2700 vagy 2900 volt. El sem hiszem!

 

Most már mehet a beépítés. :)

 

Dreamer

Előzmény: mikey l e d (299)
mikey l e d Creative Commons License 2012.07.09 0 0 299

Igazából magát a szabályt nem véletlen találták ki és van rögzítve abban a formában ahogy van. Az ha valaki egy álltala szimpatikus lámpával nemtudja kielégíteni a beépítési követelményt számolnia kell esetleges következménnyel.

Előzmény: mikey l e d (298)
mikey l e d Creative Commons License 2012.07.08 0 0 298

Én a nagyobbik rosznak tartom ha túl közel vannak a lámpák egymáshoz, de egyéni megitélés kérdése.

Előzmény: MC Pite (297)
MC Pite Creative Commons License 2012.07.05 0 0 297

Kisebbik rossznak gondolom, mint hogy 25°ban kifele világítson, vagy hogy ne lássam a műszefalat nyáron (főleg napszemüvegben; digitműszerfalam van)... tudom hogy mivel jár.

Előzmény: mikey l e d (296)
mikey l e d Creative Commons License 2012.07.01 0 0 296

Mert 60cm a minimum előírás a lámpák közt. Persze lehet hogy csak 55-50cm de azzal nemcsak a szabályosság hiánya a gond hanem hogy azért van kitalálva a minimum távolság mivel a túl közeli lámpa távolság nem teljesen felismerhetővé teszi a járművet. Nálam is lemérték a lámpák közti távot.

Előzmény: Maffia76 (292)
MC Pite Creative Commons License 2012.06.27 0 0 295

Ettől tartok én is...

A.T.U 4 ledest használok, de vásárlás elött körbenéztem mit hogy tudnék felrakni. Az alap probléma az hogy

1, vagy megvan a 60cm, de az orr a széleken annyira íves, hogy nem lenne meg a 10° a haladási irányra merőlegesen

2, vagy kb 55cm a világító felületek belső felei között a távolság

 

Utóbbi mellett döntöttem végül...

Ha lenne még valami megoldás amivel tutivá tehetném/olyan lámpa amit fel tudnék úgy rakni, akkor még futnék vele egy kört.

 

Előzmény: Maffia76 (292)
mikey l e d Creative Commons License 2012.04.07 0 0 294

Sajnos van ilyen is, mikor én vittem önként szemlére a kocsit drl-el nagyot néztek nálam is mert még senki sem volt náluk ilyen "problémával" 3 órán át vizsgálták fényképezték és mértek, a felszerelés teljesen szabályos volt minden tekintetben a jelzéseket illetően is szabályoságra jutottak mert az itthoni követelménynek megfeleltek és mivel uniosok vagyunk nincs jogköre kikérni és értelme sem az NKH-nak a jóváhagyási országból az engedélyezési jegyzőkönyvet... sajnos tény hogy sokan nem ismerik a drl-t még a rendőrők többségének is ismeretlen és hajlamosak a szabálytalan ledcsíkok és diszfények közé sorolni őket..

Előzmény: Maffia76 (292)
mikey l e d Creative Commons License 2012.04.07 0 0 293

Bocs a késve írásért rengeteg a munkám, elvben látok rajta jelzéseket az hogy azok megfelelnek a honi követelménynek más kérdés...ha tudsz nézz utána jobban Üdv

Előzmény: Dreamer (291)
Maffia76 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 292

Nekem az NKH-nál leragasztották 2 cm széles fekete szigetelőszalaggal a DRL-eket.

Annyi csak a gondom, hogy a kettő közötti távolság nincs meg a 60 cm, csak kb. 55 cm!

A vizsgáztató szerint nem szabályos, azt persze nem tudta, hogy miért nem!!!

 

A "régi rendszer"-ből visszamaradt emberkék még nem ismernek minden újdonságot, ám!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Előzmény: mikey l e d (282)
Dreamer Creative Commons License 2012.04.03 0 0 291
Előzmény: Dreamer (290)
Dreamer Creative Commons License 2012.04.03 0 0 290

mikey l e d!

 

Most mi az a menetfény ami jó szívvel megvásárolható a Vaterán? Rákukkantanál?

Köszi!

Dreamer

 

Dreamer Creative Commons License 2012.03.18 0 0 289

Őszinte leszek, én még fényérzékeny kondenzátorral nem találkoztam. Mivel az én tudásom sem hiánytalan utána fogok nézni, és pár villamosmérnökkel megvitatjuk!

 

Dreamer

Előzmény: O.Zsé. (287)
mikey l e d Creative Commons License 2012.03.18 0 0 288

Hja, hát igen aki jól bánik a forrasztóval és hasonló eszközökkel csodákat tud,sok sikert :))

Előzmény: O.Zsé. (287)
O.Zsé. Creative Commons License 2012.03.18 0 0 287

Hi!

 

A fényre nem működés hibája kiiktatva! :)

 

A panel lyukain átszűrődő fény a panelra épített üvegkondenzátort érte, ezért teljesen megváltozott a működési feszültség a rendszerben.

Ezt az alkatrészt kicserélve egy burkoltra, valamint egy ellenállás értékének változtatása révén a fényerő növelésével a hátsó lámpa tökéletesen működik vakító napfényben is, és még remekül is látszik. (Erre majd videót is linkelek hamarosan)

 

A folyamatosan villogó féklámpa 5 villogás-folyamatos fény megoldásra módosítva... fő a béke s nyugalom :)

 

A srác, aki készítette, javította az analóg elektronika mágusa... döbbenet mit meg nem old egy pákával és csipesszel :D

 

Üdv

mikey l e d Creative Commons License 2012.03.12 0 0 286

Szívesen, én biztos hogy az ATU-Devileye kivitelből vennék, az hogy neked a kör kivitel jó vagy sem azt le kell mérned, azt tudom hogy a kör kivitel 70mm átmérős és kb 70mm mélységű is, a fekvő 35mmmagas 125mm széles és 45mm mély tehát te ezt a kör kivitelt gondolod legfőképp, jó választás és ez is, persze kinek mi tetszik és mi fér be...jó éles 6000K színe van a ledeknek így messziről jól láthatóak. Nekem már lassan 2 éve van meg és nagyon megszokható hogy nemkell a lámpa kapcsolással foglalkozni mégis megvan a látszani elve, sajnos mikor kijutok országútra még 10 autósból legalább 3-4 nem kapcsol világítást vagy szabálytalanul ködlámpával közlekedik vagy tompítottat és ködlámpát is használ. Viszont az utólagos drl-t még sokan nem értik mert sajnos beazonosítják a gagyi ledlámpákkal és ledcsíkokkal vagy simán ködlámpának nézik és villognak ködlámpával vagy reflektorral, én ilyenkor visszavillogok ködlámpával hogy lássa nem ködlámpát használok. Ha lesz lehetőséged vidd el NKh bázisra beviszgáltatni biztos ami biztos és ha lehet írásos véleményt kérni ha felraknád és kötekedne a rendőr feltudd mutatni hogy szabályos. Amúgy ez a típusú drl messzíről kiszúrható az éles fény miatt :)))

Előzmény: Dreamer (285)
Dreamer Creative Commons License 2012.03.12 0 0 285

Köszi a tippeket, akkor a 4 ledes a kerek?

 

Dreamer

Előzmény: mikey l e d (284)
mikey l e d Creative Commons License 2012.03.11 0 0 284

Amúgy városomban is ahogy látom a többségnek az ATU 4 ledes kivitele van legfőképp a nagy fényerő miatt, van pár Philips egy ismerősnek az 5 ledes ATU és a 8 ledes helyzetfény a teckóból és persze a nagyon gagyi ledcsíkok. Mivel ismerős árulgatja ezeket találkozásunk alkalmával összenéztük a fényerőt, nos a 4 ledes ATU toronymagasan viszi a prímet fényerőben a képzeletbeli második helyen ::)))) a Philips és az 5 ledes osztozik.

mikey l e d Creative Commons License 2012.03.11 0 0 283

nos a kép az elvetemült megoldásról, attól most tekintsünk el hogy szegény kocsi hogy néz ki de hogy a drl-t hova rakta az....

Előzmény: mikey l e d (282)
mikey l e d Creative Commons License 2012.03.11 0 0 282

Nos, igen a "problémával" nem csak te szembesültél már hogy bemész a szimpatikus boltba és amit eléd raknak az "mind" szabályos. Sajnos ez is a fő probléma hogy csak és kízárlólag az eladást helyezik előtérbe a valóban szabályosság mellékes. De szerencséd van éppem ma láttam ilyen Skodát közlekedni még hozzá olyan 4 ledes fekvővel mint nekem van már jó mesziről kiszúrtam hogy drl-el jön sőt asszonyom is felismerte, nos bár szegény Skoda sajnos eléggé "odavolt" de végül is ötletesen ahogy te is gondolod a gyári ködlámpa helyére aplikálták a lámpákat. Szabályosnak az lesz ha közelit a 25cm-hez a magasság vagy az közelében van, mondjuk persze mikor én önként mentem NKH szemlére mérőszallaggal centire megmérték hova is raktam,persze a  sima közútis rendőr nemhiszem hogy előkapna ilyet. Szóval elvben bátran rakd oda, gondolom elvben a beépítési méreteket fellülírhatja a gépjármű "kinézete" gondolok itt ez alatt például arra hogy 1 terepjárónál eleve sem biztos hogy meglenne a magasság mivel a poén ugye hogy ha drl-t rakok fel 25cm az alsó határ de ha helyzetjelzőt rakok fel minimum 35cm-re kell rakni nos tehát azt még énsme tudom kilesz az aki megmondja hogy ha felraksz egy szabályost és pár centivel alatta vagy az alsó határnak hogy az szabálytalan vagy sem. Mondjuk láttam elvetemült megoldást is.

Előzmény: Dreamer (281)
Dreamer Creative Commons License 2012.03.10 0 0 281

Ma voltam egy peckós autóvillamossági szaküzletben, hááát 3 DRL-t tett elém, de egyik sem ütötte meg azt a mércét amit nem olyan rég tárgyaltunk. :( Persze az eladó azt mondta, hogy ez mindegyik megfelel a hazai előírásoknak. :(

 

Nos, a kérdés a következő: Erre az orra, hova tegyem a menetfényt (és milyet), hogy ne legyen zavaró, de azért valahogyan is nézzen ki:


A ködlámpák helyére gondoltam, csak nem tudom mennyire szabályos?
Egyébként ma közlekedve nézegettem a DRL-es autókat, a gyári (Audi és társai) fények szikrázó napsütésben is igen "haloványnak" látszódtak, nem hogy az utólagosak, amelyek gyk. nem látszottak, csak már közelről... :(
Dreamer
Előzmény: mikey l e d (275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!