Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 591
Hát persze. Ez is - az is. Meg még tudok vagy öt jó szórakozást... :-)
És...?
Előzmény: Törölt nick (589)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 590
Aha, értem. Akkor úgy kérdezem, hogy a boltban megpróbálkozol-e azzal, hogy a vásárolt termék árát a ráeső helységbérletidíjjal csökkentve fizesd ki... :)
Ne szavakon lovagoljunk. Próbáld meg az elvet észrevenni a rosszallásom mögött...
Előzmény: trancesound. (588)
trancesound. Creative Commons License 2008.12.09 0 0 588
A boltban az eladónak fizetek, nem annak, akitől az eladó bérli az üzletet :)
Előzmény: Real Putyur (584)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 587
Ezt nem így kell felfogni. Ez egy játék. Szórakozás. Én sem vennék itt többszázezer forint értékű akármiket - de kiválóan el lehet adni mindenféle kacatot, hogy más kacatokat vehess helyettük.
A jutalékfizetést meg nem kell kikerülni, a szabályokat is illik betartani - és akkor nem fognak senkit kirúgni.
Előzmény: alexandra232 (585)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 586
Ez egy bolhapiac. Az Ecserin sem kapsz garanciát semmire. Ha valakinek ez fontos, akkor boltban kell vásárolni.
Előzmény: Törölt nick (583)
alexandra232 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 585
Ezért jók az olyan oldalak ahol elsősorban cégek képviseltetik magukat...
Előzmény: Real Putyur (581)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 584
Ne haragudj hogy megkérdezem, de a boltokban is meg szoktál próbálkozni a fizetés nélküli távozással...?
Előzmény: trancesound. (582)
trancesound. Creative Commons License 2008.12.09 0 0 582
Én a vaterának való fizetés elkerülése végett, minden adás-vételemnél semleges véleményt írtam és kaptam, majd a 10. esetnél a vatera úgy döntött kitilt. persze merthogy nem lehetek valami megbízható, ha minden aukcióm úgy végződik, hogy az adás-vétellel valami nem volt rendben, ezért nem sikerült :S
Előzmény: Real Putyur (581)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 581
Természetes. Nekem is törölték már két jogtalan negatív visszajelzésemet.
Nem csak szerencse kell, hanem egy kis odafigyelés. Érdemes olvasgatni a Vatera fórumát - sokszor előre megjósoljuk, hogy ennek bizony átverés lesz a vége...
Előzmény: digicat (580)
digicat Creative Commons License 2008.12.09 0 0 580
Azért szerencse is kell hozzá. Rengetegen akarnak csalni, vevők és eladók egyaránt, és ezeket nem lehet előre kiszűrni.
Nekem is esett be olyan vevő, hogy az előzetesen kialkudott postaköltségnél kevesebbet fizetett, aztán még ő volt felháborodva, hogy nem küldöm az árut, és a negatív visszajelzésben elkezdett mocskolódni. Szerencsére annyira egyértelmű volt a helyzet, hogy a vatera szó nélkül törölte a negatívot, az övé viszont megmaradt.
Előzmény: Real Putyur (579)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 579
Nem lehet az, hogy sem nem szerencsés, sem nem komálós - egyszerűen betartja a Vatera játékszabályait, és emellett józanul gondolkodva aukciózik...?
Előzmény: luzav (573)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 578
Miért nem jössz a Vatera fórumába, megbeszélni ezt a dolgot...?
Előzmény: troppauer (577)
troppauer Creative Commons License 2008.12.09 0 0 577
még várok mondjuk.. egy napot, aztán ügyfélszolgálat lesz valamilyen formában. Majd megírom a fejleményeket.
digicat Creative Commons License 2008.12.09 0 0 576
Ne legyen az amire gondolsz.
Ilyen esetben meg kell várni, amíg megérkezik a visszáru, és csak utána küldöd a pénzt. Már csak azért is, mert elképzelhető, hogy a vevő kárt tett az áruban, és akkor nem kapja vissza a teljes összeget. Tudod, eredeti állapot, eredeti csomagolás, a boltban is így működik.
Előzmény: troppauer (574)
jung Creative Commons License 2008.12.09 0 0 575
Értékelted? A pénz vissza bizonylattal Vatera ügyfélszolgálat...
Előzmény: troppauer (574)
troppauer Creative Commons License 2008.12.08 0 0 574
sziasztok.


- 112 sikeres vaterás aukció után meglett az első problémám.
Dióhéjban:

- termék általam meghirdetve, vevő leüti, termék postára felad.

- 2 nap múlva vevő reklamál, a termék megérkezett, de rossz!

- eladó (én, ugye) nem érti, de megállapodik: pénz azonnal vissza, csomag vissza.

- pénz visszament, csomag azóta is vár..12 nap eltelt, telefonra, mailra, sms-re no reakció.


Az van, amire gondolok?






:(

luzav Creative Commons License 2008.12.08 0 0 573
Akkó te kedves barátom szerencsés.....vagy "komálós" vagy.
Előzmény: boxer-gs (554)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2008.12.07 0 0 572
Igen, erre a levélre gondoltam!
Előzmény: petike23 (494)
vienman Creative Commons License 2008.12.05 0 0 571
Nem úgy értettem:) Arról van szó hogy ha feltöltesz valamit, hogy pl számítógépet keresel. Megadod a szempontokat, hogy milyen legyen, a legolcsóbbat keresed vagy nem ez a fő szempont. Ezt a rendszer kiküldi kb 300 "eladónak" (ez lehet cég, vagy magánszemély), és akkor a te tendered alatt elkezdik írogatni az ajánlataikat, és te eldöntöd majd, hogy melyiket akarod.
Előzmény: petike23 (570)
petike23 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 570

"csak közben a forgalmazók aktívan keresnek téged, és versenyeznek egymással."

 

Szvsz a forgalmazóknak egy kissé kis tétel egyessével futni a vásárlók után..

Előzmény: vienman (568)
Arapotol Creative Commons License 2008.12.05 0 0 569
Iszonyat nagy ötlet ez az oldal! Miért nem nekem jutnak ilyenek ezsembe. :(
vienman Creative Commons License 2008.12.05 0 0 568
Egy barátom mondta rá azt, hogy ez kb olyan mintha egy nagy internetes áruház lenne, csak közben a forgalmazók aktívan keresnek téged, és versenyeznek egymással. Plusz nincsen közvetítői díj, illetve majd később ha lesz, akkor is csak a cégeknek. Tehát ha magánszemélyként szeretnél eladni valamit, akkor nem kell úgy kalkulálnod az árral, hogy a közvetítői is benne legyen. A cégek meg majd azért nem tudják áthárítani a vevőre, mert az árverseny úgyis le fogja nyomni...
Előzmény: jagooo23 (567)
jagooo23 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 567
ez különösen előremutató és több szempontból jobb , mint a hasonló internetes kereskedői oldalak!
vienman Creative Commons License 2008.12.05 0 0 566
Szerintem abszolút korrekt! Ha csak a logikájába gondolsz bele: a legtöbb hasonló oldalon te licitálsz, és csak akkor lehet a tiéd ha nem adna valaki más érte többet, itt viszont te csak azt mondod hogy mi kell, és az eladók próbálják lenyomni az árat azzal, hogy az övékét vedd meg. Árkategóriába kijöhet nagyobb, de jelentősen kisebb is. Amivel jobb (legalábbis szerintem), az az hogy itt nem neked kell keresgélned, és nem neked kell versenyezned.
Előzmény: Törölt nick (565)
vienman Creative Commons License 2008.12.05 0 0 563
Gondolom ez attól függ, hogy mennyire profiljuk a termék. Volt olyan tender amire egy hónap alatt 2 ajánlat érkezett, de volt amire 5 nap alatt 14!
Előzmény: Törölt nick (561)
vienman Creative Commons License 2008.12.05 0 0 562
A legóhajó flesh:D
Előzmény: jagooo23 (560)
jagooo23 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 560
helló!

kb 2,5 hónapja rendeltem először a yabe ról egy legóhajót!
Simán megjött no para- de a megszokott internetes kereskedő portáloktól azért különbözik sztem, mert itt az eladók versenyeznek az olcsóbb árakkal értem!
pl.: egy lg plazmát néztem ki karácsonyra a családnak
http://yabe.hu/tender/6749/
vienman Creative Commons License 2008.12.05 0 0 559
Valós cégek, legalábbis szerintem! Meg ha megnézed a legtöbb tendernél az van kiírva hogy raktárról hozzák, illetve amikor számítógépre kerestem rá, akkor konkrétan cégnevekkel adták az ajánlatot!
Előzmény: Törölt nick (558)
vienman Creative Commons License 2008.12.05 0 0 557
Én nemrég találkoztam vele, nem rossz oldal. A fordított kereskedés elvén működik. Nem te licitálsz a tárgyra amit megszeretnél venni, hanem árajánlatot kérsz, és az eladók próbálják meg lenyomni, hogy elfogadd. De ahogy néztem itt alapvetően új cuccok vannak, nem pedig használt mint a többi oldalon.
Előzmény: Törölt nick (556)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.04 0 0 555
Hát én nem tudom... LUZAV kolléga, Te melyik Vaterán adsz-veszel...? :-) Én ismerek egyet, de ott csak a nagyon kezdő, pénzéhes losereket verik át. Akik ésszel élnek, azokat nemigen. Ott is van ám fórum, lehet azt is olvasgatni, tanulni mások kárából.

A Vatera pedig csak akkor kér pénzt, Tőled, ha már adott Neked valamit - szerzett egy vevőt. Addig egy fillért sem kell fizetned (kivéve persze a termékkiemeléseket, meg a minimálárat).

Mondom mindezt 551 sikeres tranzakció, és több mint 5 éves tapasztalat után.
Előzmény: luzav (534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!