Keresés

Részletes keresés

krampács Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2316

Neked csak a tempera kell   arra a két tenyérnyi felületre....De hogy  mivelegy sárgát, azt nem tudom , talán jár erre egy szakember, aki a színkeveréshez is ért. Én talán valami világosabb barnával próbálnám a sárgát sötétíteni, de ez nincs kipróbálva...

Praktikusan próbálj színmintát csinálni, valami szines újságban csak találsz egy - a falhoz leginkább - passzoló színt.

 

Előzmény: dollerakos (2314)
dollerakos Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2315

Még egy apróság.. Ha a sárga tempera világosabb lenne, mint a fal, akkor mivel sötétítsem? (Feltéve, ha nincs még sötétebb sárga tempera.) - Mit keverjek bele? - Esetleg egy kis pirosat? (Arra rájöttem, hogy ha világosítani kell, akkor a fehér temperából keverek hozzá...)

dollerakos Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2314

Értem. Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek (mint néha szoktam :--)) Nincs Diszperzitem, nem is vennék, ha nem muszáj, viszont vennék fehér és sárga temperát, amelyeket vízzel hígítok és azokkal festeném a fehér részt és a sárgát, ahol most szürke gipszes. - Jó ez így vagy mégis kell Diszperzit?

Előzmény: krampács (2313)
krampács Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2313

Vízzel kell higítani, és nem lesz fényes. 

Már vagy 20 éve ezzel szinezünk, ha festeni kell, jó a Diszperzitbe is.   Épp ma találtam meg a pincében egy fél flakon művészfestéket..ezt anno még az Art-Plast gyártotta....)))

Előzmény: dollerakos (2312)
dollerakos Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2312

Nagyon köszi az ötletet! - Csak még egy-két kérdés.. Ha jól gondolom, a temperát vízzel kell hígítani? Nem lesz tőle fényes a fal, mintha olajfestéket használtam volna? - Mert ez nagyon ronda lenne....

Előzmény: krampács (2311)
krampács Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2311

Jut eszembe : a fehér is lehet tempera.

Előzmény: krampács (2310)
krampács Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2310

Csak fehéret vegyél, a sárgát keverd ki sk. ( Már tele vannak a bev.központok iskolai felszerelésekkel, vegyél temperát a legkisebb tubussal )

Előzmény: dollerakos (2309)
dollerakos Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2309

Üdvözletem!

 

Kérek szépen egy kis gyors segítséget... A történet nagy vonalakban az, hogy véletlenül két helyen is sikerült átmenni a szomszédba egy 6-os falon keresztül egy vésőgéppel. Már begipszeltem modellgipsszel és sima is lett, csak az egyik lyuk helyén a falnak fehérnek, a másik helyen pedig nárcisz-szerű sárgának kellene lennie, ehelyett most mindkét helyen szürke a gipsz miatt. Azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehet kapni fehér és nárcisz-sárga szerű falfestéket a lehető legkisebb kiszerelésben, illetve milyeneket vegyek, mert egy nagy dézsával emiatt nem szeretnék venni. Előre is nagyon köszi a segítségeket.

krampács Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2308

Azt hiszem, ez történt.

De most akkor Kromofág vagy mi  kellene, mert ahogy kézzel csiszolgattam, abból csak a méreg lett....

Előzmény: cakpak (2307)
cakpak Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2307

Véleményem  szerint ott rontottad el, hogy nem szedted le a régi festéket. Régi zománcra nem lehet rákenni a Tricolor Aquát.

Előzmény: krampács (2306)
krampács Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2306

A síma Trinát zománc baromi jó minőségű, érdemes vele dolgozni, de a fehér besárgul.

 

Én meg épp ebben kérnék segítséget : hogyan tudom eltávolítani ?

Teljesen épek az ajtóim, se alapozás, se glettelés nem kell, így csak csiszoltam a fényes zománcot,.

Át is üt az új 3 rétegben felhordott Tricolor Aqua, ami szép selyemfényű, és évekig fehér marad.

De valamit elszúrtam, tudtok-e segíteni, hogy mit ?

 

 

 

Előzmény: cakpak (2304)
krampács Creative Commons License 2011.07.28 0 0 2305

Szervusztok,   jó napot ! 

Létezik  mindenféle flancos penészgátló, de mielőtt ezeket föltalálták volna, Hypo-val kenték le a penészes felületeket.

Nagyon rövid idő múlva le lehet törölni  az egészet.

Előzmény: kozso1 (2303)
cakpak Creative Commons License 2011.07.26 0 0 2304

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Fa ablakokat szeretnék felújítani leégettem hőlégfúvóval a régi zománcfestéket és megcsiszoltam. Trinát aqua kolor időjárásálló magasfényű zománcfestékkel szeretném lefesteni. Azért gondoltam erre a fetékre, mert ez nem sárgul be és nem repedne meg. Kérdezném hogy ez így is van vagy csak írják róla? Előtte lazurán félolajjal beereszteni 1x és alapozó. Kérdésem lenne hogy elég 1x alapozni vagy kétszer kellen-e? Alapozó után a zománc. Mi a véleményetek a Trinát aqua kolor festékről? Vagy megtenné a sima trinát magasfényű zománc is ami fele annyiba kerülne....

kozso1 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 2303

Az izoláló segített, viszont a másik helyiség se megy zökkenőmentesen.

Mivel lehet a penészt megállítani? Kétszer már lekentem a falat mészfestékkel, de függőleges csikokba penész jön elő mindig, bár nem vagyok benne biztos, hogy az, de közelebbről nézve mintha sötétzöld lenne.
Mikor csiszoltam nem vettem észre, hogy gond lenne vele (penészes lenne.)

Előzmény: Masgas (2302)
Masgas Creative Commons License 2011.07.25 0 0 2302

Próbáld meg a héra folttakaró festékét, 2 kg osba is lehet kapni , nem olcsó de nekem bejött.

Előzmény: kozso1 (2301)
kozso1 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2301

Sziasztok.

Festettem, poli-farbe mészfestékkel pár helyen mintha rozsda vagy nikotin szerü foltok ütötték volna ki, többször is hengereztem, de nem takarja el.

Mivel kellene átkennem anélkül, hogy kaparnom kelljen?

Vettem Szigetelő sót ISOLIER SALZ DÜFA még nem volt időm átkenni, amit még ajánlottak valkid, illetve trinát univerzális alapozó.

Melyik lenne  tényleg hatásos úgy, hogy poli-farbeval átkenve se üssön el?

 

A foltokat hogy mi okozza sajnos nem tudom ezen a falon már talán minden volt enyves festék stb.

 

Szmirta Creative Commons License 2011.07.06 0 0 2300

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Olyan embereket keresünk, akik "szoktak" festékeket vásárolni, maguk festenek, esetleg szakemberrel festetnek.

 

Egy 20 (rövid) kérdésből álló kérdőívről lenne szó, amit telefonon, előre egyeztetett időpontban kérdezénk.

 

Ha esetleg tudtok segíteni, írjatok légyszives egy e-mailt a ritakukacpagaponthu címre.

 

(A ránk szánt drága időt pedig egy apró ajándékkal próbáljuk megköszönni...)

 

Köszi szépen, remélem nem zavartam sekit a kérésemmel:

 

Rita

 

dobro81 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2299

Szervusztok,

 

egy olyan problémám lenne, hogy a mázolt ajtóm felbuborékosodik, apró pici buborékok keletkezenk rajta.

most lefestettem két ajtómat többszöri felidulásból, de ezeket meg lehet vastagon kentem, igaz nem is buborékosodik. ez kiszárad valaha rendesen? ki fog keményedni?

 

Kösz

 

A

egon1111 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 2298

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni a tisztelt fórumózoktól, hogy milyen szinezett(nem akarok kevergetni) mészalapú festéket lehet kapni amivel a szobát ki tudnánk festeni. Jelenleg síma mésszel van kimeszelve. A márka megnevezést is kérném ha lehet és nem minősül reklámnak.

MagicAndi Creative Commons License 2011.06.14 0 0 2297

Fűrészporosat simán dobhatsz rá, nem fognak látszani a huplik és a repedések.A durva szemcsés erre tökéletes. Nekem olyan van minden szobában, régi ház egyenlőtlenek a falak, sok a repedés....túl sok meló lett volna lekaparni és újra glettelni. Még csak mester sem kell hozzá. Meg kell venni az extra erős(lila dobozos) tapétaragasztót, bekevered és teddi hengerrel rákened a tapétára ez gyorsan és egyeletesen viszi fel a ragasztót sokkal jobb mint az ecset és így a falat sem kell lekenned.:)

Ott ahol dob a fala egymásra kell tenni 1-2 festés és el is tűnik nagyjából.

 

A menyezetre is mehet a fűrészporos pl.a  finom szemcsés vagy a hungarocel menyezet. Ha a pl. tescoban akciós akkor szinte fillérekért meg lehet venni, viszont számolni kell a ragasztó és a hungarocel szegő árával. A szegő sokszor többe kerül mint maga a több m2 menyezet.

Előzmény: SolnesMM (2295)
Masgas Creative Commons License 2011.06.14 0 0 2296

Ez jő ötlet.

 

Előzmény: SolnesMM (2295)
SolnesMM Creative Commons License 2011.06.14 0 0 2295

 Érdeklődöm, hogy a viszonylag nem sima és sik falfelületet  hogyan lehet rendbe hozni ?

 Gondoltam a vastag un. fűrészporos tapétára,  festve.

 Járható az út ?

 Természetesen festő mesterrel csináltatnám .

 A mennyezet pedig sima vékonypapír tapéta lenne , az viszonylag jó állapotú .

Dózerbike Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2293

Radiátor ecsettel tudsz a nehezen hozzáférhető helyekre benyúlni, ha nem lesz leszerelve a radiátor. A többi lényeges dolgot már leírták előttem.

Előzmény: KovátsBogi (2289)
Masgas Creative Commons License 2011.06.11 0 0 2292

Ha öntöttvas a radiátor akkor tényleg a legjobb lehomokfújni már csak a sok réteg miatt is.  Ha lemez főleg ha lap radiátor akkor simán vizes 180 as papírral vizesen becsiszolni és utána lefújni valamilyen jó radiátor zománccal természetesen előtte alapozó. Jól csak leszedve lehet minden esetben megcsinálni.

Előzmény: KovátsBogi (2289)
amator11 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 2291
én leszedném, lezárnám. Homokfujás után elektrosztatikus festés. Kérdés mennyire strukturált?
Előzmény: KovátsBogi (2289)
amator11 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 2290
nekünk bondex van. Alapozó +4 réteg. 2 közbenső 2 fedő. 4 év után már csak zselés.
Előzmény: dudka1 (2288)
KovátsBogi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 2289

Sziasztok! Épp lakást újítunk fel és a radiátorokat is szeretnék valahogy lefesteni. Tudtok valamit ajánlani mivel fessük le? És le kell ilyenkor szerelni vagy van valami titka a radiátorfestésnek? Köszi.

dudka1 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 2288

Üdv!

 

 

Szakmai segítséget kérnék. Kerítés festése előtt állok. Az anyaga akác. Valamilyen vízbázisu lazúrra gondolok, de nem tudom melyik a legmegfelelőbb - vékony vagy vastaglazúr-e - illetve mivel kellene kezelni előtte. 

MagicAndi Creative Commons License 2011.06.07 0 0 2287

Na akkor marad rozsdapöttyös...ne szedetem le, annyit nem ér a dolog. Van rá egy csüngős művirág az egész jól letakarja, majd visszarakom azt.

Előzmény: amator11 (2286)
amator11 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2286

Szvsz fújt (pisztoly vagy elektrosztatikus) festékbe ha belejavítasz akkor az látszani fog. Ha az egészet átgurítod a megfelelő hengerre akkor jó lehet. Viszont ehhez le kellene venni, hogy minden oldalhoz hozzáférj...

Előzmény: MagicAndi (2283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!