Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

FügeGLX Creative Commons License 2012.11.29 0 0 20616

Ha a nyolcvanas években volt utoljára forgalomban akkor ez a traki nem létezik papíron ne aggódj. nyugodtan vizsgáztatsd le egyedibe hotib tanácsaival fék világítás tükör legyen rajta plusz ne lötyögjenek a kormányösszekötők. Ha van rajta levegős rendszer akkor beírják a vontatást, ha nincs rajta akkor csak futó vagy 3,5 tonnáig ráfutófékes. Üdv!

Előzmény: pirosasz82 (20614)
pirosasz82 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 20615

Szia Hotib,

Ha jól értem egy adásvételi kell 2000 előttről? Ettől még motorszám is kell és régi rendszám? Köszönöm,

 

Előzmény: hotib (20610)
pirosasz82 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 20614

Sziasztok.

Köszönöm a hozzászólásokat. Rendszámot már oda - vissza átkutattam mindent, sajnos már senki sincs, még szomszéd sem, aki meg tudná mondani, hogy esetleg hol lehet, ha van egyáltalán. A motor ami bele lett téve, szintén egy rendszám nélküli trakiból volt, ami ott rozsdált valahol a gazban mikor rátaláltam. Az viszont megérne egy misét, hogy ennek a motornak megnézem a számát és utána járok az okmáynirodában. Van ilyen adatbázis az okmáynirodában egyáltalán? Ez a járgány utoljára hivatalosan talán a nyolcvanas évek végén volt forgalomban. Az viszont eszembe jutott, hogy ha újból forgalomba szeretném helyeztetni nem kérik számon rajtam az elmúlt 20-30 év biztosításának az árát? Azt le tudnátok írni, hogy ha én ütök bele motorszámot, az mennyire helyes? Úgy értem, ha nem lesz az általam beleütött számról semmi a BM-nél, azzal miért vagyok előrébb? Köszönöm a válaszokat! Üdvözlettel,

Előzmény: szhelyi69 (20613)
szhelyi69 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 20613

A régi rendszáma megvan a gépnek? Esetleg tudod? Ha igen akkor elvileg a BM rendszerében megvannak az adatok ehhez kapcsolódóan, mégha ki is lett vonva a forgalomból. Ha meg nem akkor méginkább. Érdemes egy próbát tenni, hogy az okmányirodában megnézeted a rendszám, vagy alvázszám alapján. Ha megvannak az adatai, akkor már csak adásvételit kell csinálni, és újra forgalomba helyezni. Amíg olyan helyen dolgoztam használtam az adatbázist és benne voltak a 10-15 éve nem műszakiztatott, kivont járművek is.

Előzmény: pirosasz82 (20604)
DutrásMisi Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20612

Szia. Kalocsán vannak a motorok.

Előzmény: gyonis74 (20609)
mérnökferi Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20611

Köszönet mindenkinek, aki segített! A hegesztés már megvan, tömítés még nincs.

hotib Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20610

Aki nálunk szervezte a kihelyezett műszakit , 2000elötti adásvételit kért./Kockás papira írva ,napra kitéve /. Motor adásvételit is belehet adni ,én is adtam mert az öregnek akitől vettem ,volt egy TSZ adásvételije is a táblán szereplő adatokkal de a motornak más száma volt/

 

Előzmény: FügeGLX (20605)
gyonis74 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20609

Üdv! Helyileg merre van!

Előzmény: DutrásMisi (20606)
gyonis74 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20608

Üdv! Hát persze hogy érdekel Minket minden ami Csepel vagy Dutra! Jöhetnek a fotók!

Előzmény: babszis28 (20607)
babszis28 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20607

Üdv. Kérdezem hogy érdekli e a társaságot néhány kép közvetlen befecskendezéses 6 hengeres (P615), örvénykamrás 4 hengeres Csepel illetve JÁFI V6-os motorokról?

DutrásMisi Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20606

Üdv mindenkinek.

Bontásra kerül 2 db 6 hengeres csepel öntöző motor. Ha valakit érdekel akár tartalékba is alkatrész jelezzen. Az ár szerintem baráti. Az egyiket már elkezdték szétszedni. Valami nagy barom lehetett, mert az olajteknőt beverte a kalapács fokával de javítható. Jelen állapotában a hüvelyek nem használhatóak. Lelopták a szelepdekniket, és beázott. A hengerfejek levétele után, petróleumot öntöttek a dugattyúkra, és állítólag átbírták forgatni.

A másikhoz még nem nyúltak.

 

Az árak: Ha valakit érdekelne a szivattyú is a gyorsítóházzal 60-70 ezer ft

A motor 90 ezer. Ebből a blokk 70 ezer, a minden többi 20 ezer.

 

 

FügeGLX Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20605

Elég tekergős a történet, de megpróbálok minden lehetséges verziót leírni. AZ OM rendszám alatt nem tudom mit érteszz ha netán az OT-re gondoltál azt felejtsük is el az elején. eshetőség még egyes megyékben a zöld rendszám ,de hátránya, hogy túl drága a biztosítás, a rendőrök vadásznak már a kiadott rendszámokra, elvehetik, nem vontathatsz vele stb. . . Ha már nem háromszög rendszáma volt vastag borítójú szürke forgalmival akkor nyomának kell lennie az okmányoridoban a tulajdonjognak. Ha mégis ilyen volt és minden dokumentum megsemmisült akkor valóban nem létezik a gép papíron. Két adásvételivel lehet újra vizsgáztatni, ha mindkét tulajdonos nyiltakozik, hogy mettől meddig állt a birtokában és még élnek is. Gondolom ez is kilőve a tűzeset miatt. Maradt az egyedi forgalombahelyezés ahol a papírok hiánya miatt üzembentartóként leszel bejegyezve a forgalmiba és törzskönyvet sem kapsz hozzá, viszont ehhez is kell kreálni egy adás-vételit ha kamu akkor is!! Ennek az ára(eredetvizsgával,eljárási díjjal, illetékekkel, forgalmival, rendszámmal együtt kb 80.000Ft, de ezt pontosan hotib kolléga tudná majd megmondani, tudtommal ő csinált itt ilyet utoljára, ha tévedek majd kijavítanak. A motorszám miatt nem aggódnék, mert sima 10-es beütővel van csinálva alumíniumba, vagy kérsz kölcsön ilyen beütőt vagy már a neten árulnak 3000ft környékén számkészletet. A legszebb módon akkor sikerül a hamísítás ha kalapáccsal zömíted el a számokat nem vágsz vagy csiszolsz bele. Ehhez hozzájön az is, hogy mivel egyedibe tudod csak levizsgáztatni édes mindegy, hogy mi lesz a motorszáma.

 

Hát nagy vonalakban ennyi, lenne, ha valóban a családotoké régóta és mégis előbukkana akár egy régi adásvételi vagy akármi ebben az esetben rugalmasabb az okmányiroda, mert a ti nevetek szerepel a papíron.

 

Üdv!

Előzmény: pirosasz82 (20604)
pirosasz82 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20604

Hello Urak!

Némi segítségre lenne szükségem a kis dutrámmal kapcsolatban. Egy '63-as születésű UE-28-om van, amit örököltem az egyik nagyapámtól. Ez a járgány az elmúlt években (is) jó szolgálatot tett családi gazdaságunkban és szeretném a továbbiakban is használni, viszont nincsennek papírjai. Az történt, hogy évekkel ezelőtt leégett a nagyszüleim házának fele, amiben benne veszett a traktor összes irata a forgalmival együtt. Mára elég veszélyessé vált a helyzet az utakon és a jard rászállt a környékünkön a kistraktorokra is, ezért szeretném hivatalossá tenni és újra üzembe helyezni. A helyzet még bonyolódik, mert pár évvel ezelőtt kölcsön lett adva egy hét erejéig, mialatt megrepedt a motor, mert benne felejtették a hűtővizet és szétfagyott a motor így motorcsere is történt, tehát már az eredeti motorszám sem az eredeti. A traki üzemkész állapotban van, mivel használom rendszeresen: az olajat csipegeti, a generátor (le lett cserélve a dinamó) egy kicsit túltölt és ráférne egy fékcsere. Ezen kívül szeretném átnézetni, mert mégis csak a jót szolgálja, így ráférne egy nagy karbantartás. Ezek után tud-e valaki valakit aki le tudná vizsgáztatni akár OM rendszámra, akár lassú járműre, (max. nem húzunk vele pótkocsit) de mindenképpen szeretném használni a járgányt. Számításaim szerint nem lenne olcsó mulatság, de még így is előrébb lennék vele mint egy új kistrakival. A szállítás nem akadály, de olyat szeretnék aki ért is hozzá és nem lesz tákolás a vége. Sajnos nekem időm nem engedi, hogy a szereléseket megcsináljam rajta. Segítségeiteket előre is köszönöm! Üdvözlettel,

korbulyandi Creative Commons License 2012.11.28 0 0 20603

Kedves Dutra Club tagok! Kedves Barátaink!

 

Drága Tiborunk búcsúztatása december 7-én pénteken délelőtt 11 órakor lesz Budapesten, Óbudán, a Szalézi Rend Segítő Szűz Mária Lelkészség templomában (1032 Budapest, Bécsi út 175., a Margit kórházzal szemben), majd ugyanott, az altemplomban helyezzük el az urnáját.

 

Szeretettel és nagy hálával az együttérzésetekért - Andrea és a Korbuly család

gyonis74 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 20602

Üdv! Egy próbát meg ér!                                                                                                                      http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/K_701_es_Alkatreszek_szinte_Ingyen_3171554.htm

Előzmény: mérnökferi (20598)
Vöcsis Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20601

Üdv!

 

Kissé megkésve bár, de szeretnénk Őszinte részvétünket kifejezni!

 

Bartos Attila, Györe Attila

Előzmény: korbulyandi (20595)
gajtox Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20600

Fel kell melegíteni, majd öntvénypálcával hegesztve.

Előzmény: mérnökferi (20591)
gajtox Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20599

Üdv!

 

Nekem törött kipufogó gyűjtőcsövem volt 3 helyen is kelett hegeszteni a felfogató csavarok melett.

Én elvittem egy jó szakihoz, kispénzért megcsinálta azóta tökéletesen jó! Nekem 4 hengeres gyűjtőcső volt, annak is a dob felöli része, másik oldalt tudtam szerezni.

Előzmény: mérnökferi (20591)
mérnökferi Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20598

Köszönöm, de Kirovechez lenne és nem találok sehol. Ráadásul több fajta kellene, mert a turbó környékét is szét kellett szednem. Azért kérdeztem itt a fórumon, mert bíztam bent, hogy valaki már próbálkozott házilag magas hőfokra tömítést készíteni.

Előzmény: gyonis74 (20596)
L vilmos Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20597

Szép estét!

 

Ma a 6os ut melleti bontóban láttam egy masinát,megálltam megcsodálni.Steyer 180  2hengeres

mintha Csepel motort láttam volna.Ez lehetett őse a motorunknak.

 

gyonis74 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20596

Üdv! A tömitésekkel szerintem nem érdemes bajlódni! Vegyél újat, nem nagy összeg, és könnyen beszerezhető!

Előzmény: mérnökferi (20591)
korbulyandi Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20595

Fiúk!

Pár napig nem voltam a Fórumon! Megható a szeretetetek, amit Tibor és felénk nyújtotok!

Mindig velünk marad, de iszonyatos az űr, amit itt hagyott maga után!

Hosszú idő lesz a mellbevágó fájdalmat feldolgozni, de nagyon jó tudni, hogy Ti mögöttünk álltok!

A temetés időpontját majd felteszem a Fórumra!

 

Addig is Mindannyiotokat sok szeretettel ölelünk

 

Andrea és a Korbuly család

Előzmény: pléhúsz (20592)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20594

megfelellően=megfelelően

Előzmény: pléhúsz (20593)
pléhúsz Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20593

Figyelem! Januárban lesz a Dutra atyja Korbuly János 120 éves. Kinek van ötlete, hogyan lehetne ezen évfordulóra megfelellően, méltóan  megemlékezni? Jobb ötlet híján én valami pénz, érme kiadására gondoltam, ezüst befuttatással. Elő rendeléssel, aki ilyet szeretne, külföldi Dutrásoknak elküldve, stb. Várom magányomba az ötleteket, rázzátok meg magatokat!

pléhúsz Creative Commons License 2012.11.26 0 0 20592

Nagyon komoly. Kár hogy Szerbiából jövet nem készítettem fotókat kifejezetten szimpatikus feleségedről, a nagy fiúról, akitől egyáltalán nem áll távol a Dutra, no meg a házi gazdáról. Persze olyan sötétben nem túl optimális a fotózkodás. Köszönjük a kedves vendég várást, meg a gép bemutatót.

Tőled jövet, semmihez sem kapcsolódóan Belák nyomott egy igaz történetet a nagynénjéről.

Komoly műtéten sett át, vagy 8-10 éve. A sutyerák orvosnak, aki egyébként jól végezte dolgát, bekészített egy borítékba 100 000 Ft-ot, ha már egész életében fizetett az ingyenes orvosi ellátásért. Egyszerű szerény nénike, a korházból távozáskor, nyújtotta az orvosnak mondhatónak, hálája jeléül a borítékot. Az orvosi etiketre esküdött fehér köpenyes, azt mondta. Ő nem vesz át semmi féle borítékot, a mama műtétje 20 000 Ft a zsebbe. A hölgy feltépte a borítékot leszámolt belőle 80 ezret magának, a maradékot átadta az orvos szerűnek.

Előzmény: kiszé2 (20590)
mérnökferi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 20591

Kollégák! Javaslatot szeretnék kérni az alábbi két problémám megoldására:

 

-Kipufogó gyűjtőcső és hengerfej közé kell tömítéseket készítenem. A gyári ugye lágy fémlemezzel körbe van véve, de ilyet én nem tudok csinálni. Fekete, acélszövet vázat tartalmazó klingeritre gondoltam, nem tudom meddig bírja? Valakinek jobb ötlete?

 

-Kipufogó gyűjtőcső a belefagyott víztől megrepedt. Hegesztett közületek már valaki ilyet? Hogyan és milyen sikerrel?

 

Előre is köszönöm az okos válaszokat!

 

kiszé2 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 20590

  Ezeket még tavaly videóztam 

t. tomi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 20589

Enyémen is!

 

 

Nagyítsd ki a képet, akkor jobban látszik

Előzmény: fehér lászló89 (20587)
dutrasanyi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 20588

Nekem golyóscsap van rajta.Fél collos,ha jól emlékszem.

 

Előzmény: fehér lászló89 (20587)
fehér lászló89 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 20587

Sziasztok !!!

Azt szeretném kérdezni hogy ue 28 üzemanyag csapot milyennel másik csappal lehet helyetesiteni gondolok a menetre ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!