Keresés

Részletes keresés

amat Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60883
Csak, mert szeretek ellentmondani. Szerintem nem lenne azzal semmi gond, ha a maratont cm-ben mérnénk. Gondolj, csak az olaszokra, semi gondjuk nem volt amikor a lira-t használták, ott is sok volt a nulla, százezres és milliós tételek lebegtek a mindennapokban is. Ez csupán megszokás kérdése.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60882)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60882
Na szóval, szerintem három oka lehet ennek a furcsa párosításnak:
1. A hosszú időre visszamenő történelmi hagyomány.
2. Ennek a hagyománynak valóban az lehet az (egyik) alapja, amit te is említettél, hogy a méterből és a kilogrammból őriztek etalont a franciák. (Talán a németek használták inkább a CGS-t, és a franciák győztek? Ez csak átsuhanó megérzés.) Régen az etalonoknak óriási szerepük volt. A hetvenes években nem tudom, mennyire voltak fontosak. Ma már csak dísztárgyak, egyetlen mennyiség definíciója sem alapul etalonokon, bár egy Fidzi-szigeteki klimatizált és temperált páncélszekrényben nemrég még találtak harcoló japán secundumot.
3. Fontos szempont ma is, és vszleg régen is az volt, hogy a nagyságrendek minél több területen reális nagyságúak legyenek, azaz "kényelmes" számokkal dolgozhassunk. A hétköznapi életben ezek a legjobbak, gondold el, ha centiben mérnénk a maratont vagy grammban a futók tömegét. Az atomfizikusoknak meg úgyis mindegy, maguk között amúgy is a saját mértékegységeiket használják.

Na, két reklámblokk volt a székfoglalóm. Fel vagyok véve a tudományos szekcióba?
Előzmény: Viktorino (60875)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60881
Megpróbáltam utánanézni, és kicsit kiegészítem azzal, amit gondolok. A mértékegység-lexikonban és a Simonyiban nem találtam semmit. :-( A Budóban nyomokra akadtam. Eszerint Gauss és Weber kezdeményezésére 1836 körül kezdték használni a három mechanikai mértékegységen alapuló fizikai mértékrendszereket. Ez a három a hossz, az idő és a tömeg. (A technika mértékrendszerekben a tömeg helyett az erőt használták.) Azért ez a három, mert ezekkel minden kifejezhető. (Mechanikán belül vagyunk, ezért nem játszik a másik négy!)

Történelmileg két nagy konkurens fizikai mértékegységremdszert használtak, a CGS-t (cm-g-s) és az MKS-t (m-kg-s). Jól látszik, hogy mind a kettő segítségével a futók által megtett távot és az eltelt időt, valamint a futó megmozgatandó testtömegét mérhetjük, ezért teljesen ontopicok, de a második mégis alkalmasabb a gyakorlatban, talán ezért maradt fenn inkább. :-)))

A fizikusok sokáig jobban szerették a CGS-t, az én idősebb tanáraim még ezt szokták meg. A hetvenes években (emlékeim szerint talán 77-ben) definiálták Európában az SI-t, Magyarországon 80-ban vezették be, ha jól emlékszem, iskolás voltam akkor, és nagyon reklámozták. Az SI megalkotásakor, úgy tűnik, az MKS-re alapoztak, tehát mindenesetre történelmi hagyománya van ennek az első ránézésre furcsa párosításnak.

Most megyek filmet nézni, utána folytatom. Nagyon furcsán rövidek ma a reklámblokkok!
Előzmény: Viktorino (60875)
miki Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60880

Kerékpár,

A sport konzervál. Ha sosem vállaltam volna komoly munkát és nem is nősülök meg, még ezen felül is letagadhatnék 5 évet :-)

Előzmény: kerékpár (60864)
Hauanita Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60879
Elm! Ilyen velem is történt már télen. Szaladgáltam a kis 170-180-as pulzusadataimmal a könnyűket, de febr. közepéig nem nagyon futottam hosszúnak 15-16-nál többet. Aztán 2 héttel PH előtt futottam egy laza, kényelmes, jóleső 20-ast. 2 nappal később 160 környékére mászott a pulzusom. Akkor aszonta a Balázs, hogy természetes dolog ez, edz az ember, és néha-néha van egy ilyen esés.
Előzmény: Elm (60834)
Hauanita Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60878

Repi, kerékpár! Gratula az eredményekhez! És a beszámolókhoz!!!

 

Amatőr!

Hasonlítgatni úccsincs értelme, más a futásra szánható időnk. Én lassan úgy érzem magam itthon szüleimnél a nyáron, mintha edzőtáboroznék :-))) Mondjuk futhatsz ma este egy könnyű 6-ost 6:42-ben :))

 

Azért a mai edzésem legalább fényévekkel jobb volt, mint a tegnapi. Nem is annyira áztam el, meg így lazán jobban is esett a futás. Pedig szüleim ma már még erősebb alulmotivációs módszerekkel próbálkoztak: apukám felajánlotta, hogy elvisz kocsival. Állítólag gyorsabban végeztünk volna :D De éééén NEM éltem a lehetőséggel!!! :)

 

Kaktusz!

Asszem az esőcsináló beredezésem beragadt. Próbálom péntekig megjavítani, de kezdek kétségbe esni...

 

Elm!!!

Asszem végre találtam egy szekciót magamnak!!! :) Pont azon gondolkodtam, hogy engem sehova nem vennének be, de ez, ez az IGAZI!!! :DD

Valamiért a 6.d pontban magamra ismertem :))))

Most már eljutottam oda, hogy már megkérdezni se merem, hogy esőben is ki kell-e menni, mert úgyis ki vagyok zavarva :-)

Viktorino Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60877

Off

Még azon gondolkoztam, hogy a kilogramm szó hogyan alakult ki. Ugyanis nem elképzelhetetlen, hogy eredetileg  szó sem volt benne ezerről. Volt a kilogramm mint alap és csak véletlen az egybeesés a kilo (ezer) prefixummal. Ám a későbbiek során az ezred kilogramm mégis ez alapján vált grammá és nem millikilogrammá...

Tetszik? :-)

On

Előzmény: Viktorino (60875)
SkóT Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60876
Hmm.. tényleg kelvin. Franc.
Előzmény: SkóT (60874)
Viktorino Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60875

Utána néztem és igazad van. A tömeg szabványos SI mértékegységeként minden helyen a kg szerepel. Ám lássuk be, hogy abszurd a helyzet, hiszen a kilo prefixum ezret jelöl, tehát ezer grammról van szó. Hogyan lehet mégis ez az ezerszeres érték az alap, azon ok kivételével, hogy pontosan ennyi a tömege a Nemzetközi Súly- és Mértékügyi Hivatalban, Sevres-ben őrzött platina-irídium hengernek. Vagyis, ha megpróbáljuk helyesen használni az SI prefixumokat, akkor a gramm helyett a milli-kilogrammot kellene használnunk, hiszen ezek az alapegységekhez csatolandóak. Erről viszont még nem hallottam soha... :-) Talán helyesebb lett volna olyan alapegységet választani, amely "ALAP"...

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60871)
SkóT Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60874
OFF

SK: nem celsius?????

Nyuszi: megyünk, de mivel az autóm lerobbant, mi is bekéredzkedtünk egy ismerőshöz. Pénteken megyünk és szombaton izibe vissza. Aznap elvileg még tekerek is.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60871)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60873

Apropó, Balaton! Ki megy még innen balatonátúszni, esetleg kocsival?

Előzmény: FUTURE (60818)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60872
Ez persze csak hat. :-) Kimaradt az amper.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60871)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60871
Az SI alapegységei: méter, kilogramm, másodperc, kelvin, mól, kandela. Ez a hét. Az összes többi vagy többszörös/osztó (pl. kilométer, gramm), vagy származtatott (newton, joule stb.). A gramm is használható, de ha már precízek akarunk lenni, akkor a kilogramm az igazi.
Előzmény: Viktorino (60870)
Viktorino Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60870

Márpedig a gramm (g) a helyes SI mértékegység...

szekcio@helyes.hu

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60868)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60869
Azért nem kellene lebecsülnöd Future-t, ő egy ilyent álmából felriasztva is hamarabb megold, mint hogy felfogná!
Előzmény: Elm (60867)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60868
Elm kiváló, kiváló, nagyszerű, tényleg!

Ja, és hallottál már a kötekedő szekcióról? Azt üzenik, hogy a szabványos SI-mértékegység a kilogramm, és nem a gramm. Ja, és mi az a szabvagyos? Szabott vágyas, kizárólag mértékkel? :-)))
Előzmény: Elm (60860)
Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60867

Mi ez a prejudikacio, ha meg fel se fogtad, ergo nincs meg az osszpontszamod, akkor honnan tudod, hogy melyik csoportba tartozol?

Szerintem meg inkabb nem tudsz osszeadni. :o))

/Meg en se fogalmazni, mert nem csak egyjegyuszamok vannak, szoval hibajavitas1: "nem tudsz 10ig terjedo kulonbozo szamokat osszeadni"/

Előzmény: FUTURE (60865)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60866
"valszeg egy fos marad ugyan"
Azért ennyire ne gyalázd már magadat! :-)
Előzmény: Elm (60860)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60865

Elolvastam, de a felfogás még odébb van. :-) Kicsit sok volt ez most így hülyeségből egyszerre. :-)

Ja, és kiderült, hogy cingár szemüveges computerbuzi vagyok. :-)))

Előzmény: Elm (60860)
kerékpár Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60864

Sziasztok!

 

Elm, fantasztikus vagy :) Az külön jó, hogy a röhögés erősíti a hasizmokat. Legalább a munkahelyen is edzek :)

 

Mikinek igaza volt, tényleg első lettem a 35 év alattiak között. (Felhívtam Katavicsné Sz. Erzsébetet, amatnak köszönet a számért) Bár pl. miki szintén 35 alattinak tűnik számomra... na mindegy, nem akadékoskodom.

 

Igéretet kaptam, hogy elküldik az emléklapot, aranyérmet meg az oklevelet.

 

Kinevet a család, ha megmutatom nekik :)

 

Viszont remélem, hogy az unokaöcsémben megmozdít valamit... nem feltétlenül 22 éves korban kell elkezdeni sportolni, ahogy azt én tettem.

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60863

Latom megragadtad a lenyeget, koszonom... :o)))

 

Amugy ne akarj, ma nem volt fonok, cincogtak az egerek. Az a hely, ahol regen volt idom peladul a raceloggal jatszani, az majus ota mar a multe, azt akarhattad volna, napi 8 ora netezes jo fizetesert... most mar lassan en is visszasirom :o).

Előzmény: kaktusz7 (60861)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60862

Khm. Szerintem Neked is ilyen van. :-)

Előzmény: kaktusz7 (60861)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60861
Ilyen munkahelyet szeretnék én is!!! :-))
Előzmény: Elm (60860)
Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60860

Na estere egy kis olvasnivalo a raerosoknek:

Ha mar funrun szekcio felveteli teszt is van, akkor en is alapitok egyet, valszeg egy fos marad ugyan, de mind1, a lenyeg a teszt... :o))
Tegnap futas alatt todult a fejembe a nagyresze, meg ma egy kicsit atpofoztam. Ezert jo futni, jol elvonta a figyelmemet, igy gyors is voltam, igaz a korido gombot nem nyomtam le mindig igy...
(Bocs a kicsit hosszuert, de ha mar egyszer, akkor megadjuk a modjat)

 

 

 

Tudomanyos szekcio (science section, de lehet, hogy csak science fiction) felveteli teszt:


1.  Hany pulzusmerod van?
a - Nincs nekem olyan. Asszem pulzusom se nagyon, legfeljebb akkor merheto, ha Palmer lelo valakit a 24h-ban, de lehet hogy az se az...  --- 0 pont
b - Egyszer volt kolcson, de olyan magasat jelzett mar 8perc/km-nel is, hogy azota nem merem merni  --- 1 pont
c - Egy, ha nem felejtem otthon a jeladojat, akkor neha hasznalom is  --- 3 pont
d - Ketto, de csak az egyiket hasznalom. A masik tartalek. vagy kolcsonadom mindig az ujabb kezdo futoknak...  --- 5 pont
e - Harom, egy utcai viseletre, nehogy gyorsan gyalogoljak, a masik kettot futasnal veszem fel, mindig egyutt, hatha az egyik elromlik, nem maradhatok adatok nelkul ugye  --- 10 pont

 

2.  Mit csinalsz ha megis elromlik a pulzusmerod?
a - Mondom hogy nincs, nem olvastad az elozo valaszom?  --- 0 pont
b - Beadom a szervizbe, mit csinalnek, hordjam rosszan? Addig nem hordom, nem baj, a lenyeg a futas...  --- 1 pont
c - Megprobalok kolcsonkerni egyet amig szervizben van. Ha nem sikerul, csuklomon szamolassal ellenorzom parszor futas kozben.  --- 3 pont
d - Van meg egy regi, igaz file-t nem tarol el, de a futas alatt ellenorzesre jo. --- 5 pont
e - Van ket tartalek, ugyhogy nem gond. Ha mind elromlana, ami nem valoszinu, de ha megis, akkor elszaladok, es veszek egy ujat, persze akkor mar a legujabb csucsmodellt, ami mar mobiltelefonnal is kommunikal.  --- 10 pont

 

3.  Hogy elemzed a futasod adatait?
a - Erzesre. Vagy jol esett vagy nem. Mi a francot elemezzek?  --- 0 pont
b - Futas vegen megnezem kezzel a csuklomon a pulzust, de csak mert azt olvastam a topikban, hogy attol okosabb leszek. Bar nem, de min1.  --- 1 pont
c - Van egy mezei pulzusmerom, a pillanatnyit nezem neha futas kozben, meg a vegen az atlagot, es ez jo nekem (de mire?).  --- 5 pont
d - Merem a pulzusom termeszetesen, ez a minimum egy futonal. Koridos, filet tarol, ebbol tok jo szines grafikont rajzol a szamitogep. Nezegetem, es azt hiszem hogy okulok belole.  --- 7 pont
e - Pulzusadatok, grafikonok, hozzaveve a homersekletet, szelsebesseget es paratartalmat, futoido, tav, testsuly, UVsugarzas erossege, es meg nehany aprobb adat. Ebbol csinalok 4 vagy 5 dimenzios terbeli burkolofelulet grafikon halmazokat (termeszetesen kakaobiztos 1milkos szamitogepen, amit a gyerek ovijabol adtak nyocvanezeret, ugyse hasznalja senki, nem ertenek hozza, csak utban volt), es ebbol szurom le, hogy most jol esett, vagy nem esett jol.  --- 10 pont.

 

4.  Szuletesnapod van. Mit kersz a csaladtol?
a. - Egesz eves ingyenes McDonald's berletet korlatlan fogyasztassal (a la super size me) --- 0 pont
b. - Zambo Jimmy mercijet original kavefolttal(?) az ulesen (eurotaxar:7millio, kikialtasi ar 15millio, hahaha)  --- 1 pont
c. - Horvat tengerparti 100milkos panoramas haz,  igaz viz nelkul, de kozpenzbol csak 5-6millio rakoltve, es amugy is csak egy 130nm-es resz lenne csak a tied  --- 2 pont
d. - semmit, majd meglepnek valami aprosaggal  --- 4 pont
e. - digitalis lepesszamlaloval kombinalt, kutyariasztos  mini futosGPS-t  --- 10 pont

 

5.  Milyen idokozonkent ellenorzod a testsulyodat?
a - Soha. Mi az a testsuly? Nekem is van olyan?  --- 0 pont (A tenyleg cingar hosszutavfutoknal itt meg -1 pont buntibol)
b - Neha megnezem, mert karacsonyra kaptam merleget az anyosomtol (miert merleget??), es eszreveszi ha nem hasznalom  --- 1 pont
c - hetente kell feljegyeznem, mert benne van az edzestervemben (de utalom, mert csak mutatja hogy nem is fogyok a futastol)  --- 3 pont
d - hetente tobbszor kell, mert minden heten haromszor jelentkezek a lassu szekcioba, es kenytelen vagyok tomni magamba okmanypalacsintat (szerencsere meg nem vettek fel :o))  --- 5 pont
e - Reggel es este is merem a digitalis (termeszetesen hitelesitett) merlegemmel, es excel grafikonban vezetem a valtozasokat. --- 10 pont (ha testzsirszazalekot is mer, az +2 pont!)

 

6. Milyen edzestervet hasznalsz?
a - Semmilyet, akkor ott es annyit futok amennyi eppen jolesik  --- 0 pont
b - Nem hasznalok, mert tavaly volt, de sose tartottam be --- 1 pont
c - Internetrol toltottem le, kicsit atalakitottam, hogy konyebb legyen :o)  --- 3 pont
d - Van felekszulesi tanacsadom, aki ad edzestervet, es kihajt az esobe is futni mint a pinty  --- 7 pont
e - Ket personal trainer es kulon egy erosito edzo dolgozik velem, komoly edzestervezo szoftverrel keszitik a szemelyre szabott edzestervemet, percre lebontott napok, elore betablazott hetek az egesz versenyszezonban  --- 10 pont

 

7.  A szokasos, pontosan kimert futoutadon hirtelen egy ot meter szeles vizesarokba botlasz, benne piranhak, tuloldalon ehes farkasok csaholnak. Mit csinalsz?
a - Termeszesen kerulok. Meg ha tudomanyos lennek, akkor sem vagyok hulye...  --- 0 pont
b - Abbahagyom a futast, mert ettol az ijedsegtol kiakadt a pulzusmerom  --- 1 pont
c - Visszafordulok, ugyanarra visszafutok, majd egyszer lemerem mennyi volt ez igy   --- 5 pont
d - Megallitom az idot, pontosan lelepem mennyit kerulok, ujrainditom, es a pihenest is bekalkulalom sajat keplet alapjan  --- 7 pont
e - Atuszok es tovabbfutok, par nyeszlett halacska, meg girhes farkas nem borithatja fel az elore precizen eltervezett futasomat, meg csak az kene. Max. vetek par halat a farkasoknak...  --- 10 pont

 

8.  Edzes kozben megmented a jo tundert a gonosz antifuto orkoktol a HHH-i hegyi korodon az erdoben. Cserebe kivanhatsz barmit. Mi lenne az?
a - Milyen jo tunder? Te meg hiszel a mesekben? Naneee...  --- 0 pont
b - Nem kernek semmit, nem azert csinaltam, ez belulrol jott, nem kell cserebe semmi  --- 1 pont
c - Vilagbeke, szunjon meg a szegenyseg, jojjon el a kanaan, satobbi - szoval olyasmik, amit egy szepsegkiralyno szokott a mikrofonba iqskodni  --- 3 pont
d - Hogy egy ev 100 napbol, egy nap 100 orabol, egy ora 100 percbol, egy perc 100 masodpercbol alljon. Minek ez a sok kavaras?  --- 7 pont
e - Hogy optimaizalja a keringesemet, a legzesemet, es a futotechnikamat minden kicsi izmocskaig levezetve.  --- 10 pont

 

9. Mennyire veszed komolyan az etkezest, eletmodot a futas mellett?
a - En csak futogatok neha, isten oriz, hogy meg zoccsegekkel meg bogyokkal mergezzem magam. Magyaros konyha a kedvencem, neha egy kis gyorsbufe, cigiznem kell mert nem birnam a stresszt, es hat a bulik nem maradhatnak el, a porgeshez meg kell az anyag...  --- 0 pont
b - Neha eszek egy-egy almat, de csak ket csilis bab kozott.
c - Egeszsegesen taplalkozom, sok zoldseg meg gyumi, nemi multivitamin telen, de tulzasba nem viszem. Neha lecsuszik egy kis csoki, suti is... de ez nem baj, Norbi is megmondta, hogy akarmibol akarmennyit ehetek, es mozognom se kell...  --- 3 pont
d - Be van osztva mikor mit eszek, nyomok melle proteint is, meg glukozamint, meg ilyen csodaszereket, amit olvastam, hogy jok.  --- 6 pont
e - Kaloriatablazat, patikamerleg, szamologep es oxigensator mindig van a kistaskamban velem. Egy gramm nem csuszhat le a torkomon terven kivul. Ezenkivul jogazom, tajcsizom, es melyen belul krisnas is vagyok. Vagy mi. Halleluja.  --- 10 pont

 

10. Hogyan fogtal neki a futasnak eloszor?
a - Hogyhogy hogy? Felhuztam a tiszacsukat, es toltam neki, amig ki nem koptem a tudom, vagyis ugy ketszaz meteren at.  --- 0 pont
b - Baratom mondta, hogy vegyek rendes cipot, azota egyutt kocogunk a hazak kozott  --- 3 pont
c - Atlapoztam par fittness magazint, vettem egy par igazi futocipot. Azota neha mar nyujtok is egy kicsit, ha nem felejtem el  --- 5 pont
d - Talaltam a neten egy futos forumot, ott kaptam sok tanacsot, rendes cipom, ruham van, es ovatosan kezdtem novelni a km-eket.  --- 7 pont
e - Elolvastam minden szakkonyvet, letoltottem mindent az internetrol futassal kapcsolatban, beszereztem minden szuksegest (cipo, ruha, kenocs, pulzusmero, leukoplaszt), es jol elterveztem elore mar az elso futasomat is termeszesen. Nehogymar csak ugy a vakvilagba bele...  --- 10 pont

 

11. Milyen mertekegysegekkel szamolsz a piacon?
a - Nem jarok piacra, anyu hoz csokit a boltbol. Mi az a mertekketseg??  --- 0 pont
b - Nem szamolok semmivel, par almat veszek maximum nehanapjan, de csak ha elfogy a szomszed fajarol.  --- 2 pont
c - Hat dekaban, ott azt birjak a nepek, parizerben is ez megy, mer, van mas is? --- 3 pont
d - Termeszetesen ahogy kell, kiloban, grammban, darabban. Lehet mashogy is?  --- 4 pont
e - A szabvagyos SI mertekegysegben, grammban, ami persze tomeg es nem suly, ahogy a tudomanytalanok mondjak allandoan...  --- 10 pont

 

12. A fopolgarmesteri hivatal nem tud mit kezdeni a megemelt parkolasi dijakbol beszedett milliardjaival, es a futokra akarja forditani. Te mire koltened? (Az utopisztikus elemekert a szerzo utolag is elnezest ker)
a - Inkabb koltsek az elavult, egy-masfel eves osdi szolgalati A8-asok lecserelesere. Snassz mar azzal furikazni, csereljek az egesz flottat Lamborghinikre mondjuk...  --- 0 pont
b - Vegyek meg nekem a Varosligetet korbekeritve, hogy csak en futhassak ott, a maradekbol meg a Fradit kilora, ha megunom majd reszvenyekre cserelem...  --- 1 pont
c - 1000 par futoCipo, 1000 futoruha, elethosszig MAC belepo. Esetleg meg nehany aprosag ha meg futja, mondjuk a budapest sportiroda...  --- 4 pont
d - Talan fizesse ki vele a sajat bizottsagat, hogy ne kelljen futorendezvenyekert fizetni a varosban. A maradekbol meg katyuzzak ki a jardakat meg a bicikliutakat.  --- 5 pont
e - Szigeti futout 2x4 savosra bovitese, telen padlofutessel, nyaron klimatizalassal, teljes kozvilagitas, 24 oras ingyenes frissites legalabb negy ponton, ingynes chipszolgaltatas az ido egyszerubb meresehez.  --- 10 pont

 

 

 


ERTEKELES:

 

0-40 pontig: Na ne viccelj mar, Te csak ugy futsz a vakvilagba, es biztosan meg nem hallottal a technika legujabb vivmanyairol, mint a karora, vagy a futocipo. Nem baj, a lenyeg, hogy elvezd, ovatosan es esszel csinald, ne vigyen el a lelkesedes, es keresd meg inkabb a funrun szekcio felveteli tesztjet valahol...

 

41-79 pontig: Hat, ez eleg harmatos lett, azzal hogy neha beleolvasol forumokba, meg kezedbe kerult mar ujsag amiben a futasrol is szo van (turfot kiveve), meg nem vagy egy futozseni. Nem rossz, de azert meg melyedj el a reszletekben kicsit, ajanlott olvasmany: futobolondok topik, elso 60000 hozzaszolas.

 

80-119 pontig: Egesz jo, Te biztos elektromuszeresz szakkorre is jartal a kozepsuliba, es biztos preciz, pontos ember vagy. Neked mar erdemes felveteledet kerni a tudomanyos szekcioba, termeszesen a publikacioid listajaval. Akarkit nem veszunk fel, bar okmanypalacsinta nincs, mi inkabb az okmanyturorudit favorizaljuk, gazdasagos, csaladi kiszerelesben...

 

120-122 pontig: Te csak szorakozol, aki ezen a teszten ennyi pontot ert el, az vagy csalt, vagy nem bir osszeadni egyjegyu szamokat, vagy hazudik es nem is futo, hanem egy cingar szemuveges kompjuterbuzi. Mennye mar...

Butch Cassidy Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60859
Nagy kedvet csináltál ehhez a módszerhez :))
Előzmény: miki (60858)
miki Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60858

Jim Peters valamikor az 50-es években edzett ilyen stratégiával.

 

Az edzéstempó meghatározásánál én a jelenlegi formát és nem a tervezett időt venném figyelembe (Peters is így tett). Ahogy a forma javul, nőhet a tempó, ideális esetben a versenyre elérve az 5 perc/km-t.

 

A maratoni versenytempóban futni nagyon kemény edzésnek számít, ezért könnyebb napokkal illene váltogatni. Peters ebben nem hitt, ő mindig versenytempóban futott. Rövidebb is volt a pályafutása, mint lehetett volna.

 

Fáradtan és sérülten nem erőltetni a futást. Peters a fáradtság ellenére is futott. Lehetőleg inni sem szokott maratonon. Végül egy halálközeli rosszulléte volt nagy melegben, az 56-os Commonwealth Games maraton utolsó 200 méterén esett össze, úgy hogy 15 perccel vezetett világcsúcs idővel. Ekkor hagyott fel a komoly futással, azt hiszem.

Előzmény: amat (60856)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60857
Közben jelezték Nekem, hogy Földingné tévedésből van a listán. Ő nem fog indulni, mivel megvan a három A-szintes. Elnézést, de tévinformációt tettem közzé... Mentségemre szóljon, hogy a MOB honlapjáról töltöttem le a listát!
Előzmény: FUTURE (60793)
amat Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60856

miki !

Korábbam írtad, hasonlítottad az én edzéseimet valakihez, egy hires futóhoz, aki az edzéseit versenytempóhoz közeli időkkel csinálja.

Képzeljük el, hogy maratonra készülve, pl 20 km-t futok edzésként. Tudjuk azt, hogy eddigi legjobb félmarcsis eredményem 1:39:02 = 4:41 / ezer. Maraton 3:44. Elméletileg milyen sebességgel kellene edzéseket végezni a felkészüléshez?

Lehet, hogy ezt így hülyeség megkérdezni? Ja és a maratoni terv az 3:30 lenne.

Előzmény: miki (60854)
amat Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60855

Remélem nem kapok ki a közzététel miatt:

 

Katavicsné Száraz Erzsébet: 30 464 32 69

 

Ez a szám szerepel a szórólapjukon is, így talán nem követtem el hibát, hogy beírtam ide.

 

 

 

Előzmény: kerékpár (60852)
miki Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60854
Kategórián belül valószínűleg I. helyezésed van, én nem hiszem, hogy maguktól elküldenék.
Előzmény: kerékpár (60852)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!