Keresés

Részletes keresés

FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60865

Elolvastam, de a felfogás még odébb van. :-) Kicsit sok volt ez most így hülyeségből egyszerre. :-)

Ja, és kiderült, hogy cingár szemüveges computerbuzi vagyok. :-)))

Előzmény: Elm (60860)
kerékpár Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60864

Sziasztok!

 

Elm, fantasztikus vagy :) Az külön jó, hogy a röhögés erősíti a hasizmokat. Legalább a munkahelyen is edzek :)

 

Mikinek igaza volt, tényleg első lettem a 35 év alattiak között. (Felhívtam Katavicsné Sz. Erzsébetet, amatnak köszönet a számért) Bár pl. miki szintén 35 alattinak tűnik számomra... na mindegy, nem akadékoskodom.

 

Igéretet kaptam, hogy elküldik az emléklapot, aranyérmet meg az oklevelet.

 

Kinevet a család, ha megmutatom nekik :)

 

Viszont remélem, hogy az unokaöcsémben megmozdít valamit... nem feltétlenül 22 éves korban kell elkezdeni sportolni, ahogy azt én tettem.

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60863

Latom megragadtad a lenyeget, koszonom... :o)))

 

Amugy ne akarj, ma nem volt fonok, cincogtak az egerek. Az a hely, ahol regen volt idom peladul a raceloggal jatszani, az majus ota mar a multe, azt akarhattad volna, napi 8 ora netezes jo fizetesert... most mar lassan en is visszasirom :o).

Előzmény: kaktusz7 (60861)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60862

Khm. Szerintem Neked is ilyen van. :-)

Előzmény: kaktusz7 (60861)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60861
Ilyen munkahelyet szeretnék én is!!! :-))
Előzmény: Elm (60860)
Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60860

Na estere egy kis olvasnivalo a raerosoknek:

Ha mar funrun szekcio felveteli teszt is van, akkor en is alapitok egyet, valszeg egy fos marad ugyan, de mind1, a lenyeg a teszt... :o))
Tegnap futas alatt todult a fejembe a nagyresze, meg ma egy kicsit atpofoztam. Ezert jo futni, jol elvonta a figyelmemet, igy gyors is voltam, igaz a korido gombot nem nyomtam le mindig igy...
(Bocs a kicsit hosszuert, de ha mar egyszer, akkor megadjuk a modjat)

 

 

 

Tudomanyos szekcio (science section, de lehet, hogy csak science fiction) felveteli teszt:


1.  Hany pulzusmerod van?
a - Nincs nekem olyan. Asszem pulzusom se nagyon, legfeljebb akkor merheto, ha Palmer lelo valakit a 24h-ban, de lehet hogy az se az...  --- 0 pont
b - Egyszer volt kolcson, de olyan magasat jelzett mar 8perc/km-nel is, hogy azota nem merem merni  --- 1 pont
c - Egy, ha nem felejtem otthon a jeladojat, akkor neha hasznalom is  --- 3 pont
d - Ketto, de csak az egyiket hasznalom. A masik tartalek. vagy kolcsonadom mindig az ujabb kezdo futoknak...  --- 5 pont
e - Harom, egy utcai viseletre, nehogy gyorsan gyalogoljak, a masik kettot futasnal veszem fel, mindig egyutt, hatha az egyik elromlik, nem maradhatok adatok nelkul ugye  --- 10 pont

 

2.  Mit csinalsz ha megis elromlik a pulzusmerod?
a - Mondom hogy nincs, nem olvastad az elozo valaszom?  --- 0 pont
b - Beadom a szervizbe, mit csinalnek, hordjam rosszan? Addig nem hordom, nem baj, a lenyeg a futas...  --- 1 pont
c - Megprobalok kolcsonkerni egyet amig szervizben van. Ha nem sikerul, csuklomon szamolassal ellenorzom parszor futas kozben.  --- 3 pont
d - Van meg egy regi, igaz file-t nem tarol el, de a futas alatt ellenorzesre jo. --- 5 pont
e - Van ket tartalek, ugyhogy nem gond. Ha mind elromlana, ami nem valoszinu, de ha megis, akkor elszaladok, es veszek egy ujat, persze akkor mar a legujabb csucsmodellt, ami mar mobiltelefonnal is kommunikal.  --- 10 pont

 

3.  Hogy elemzed a futasod adatait?
a - Erzesre. Vagy jol esett vagy nem. Mi a francot elemezzek?  --- 0 pont
b - Futas vegen megnezem kezzel a csuklomon a pulzust, de csak mert azt olvastam a topikban, hogy attol okosabb leszek. Bar nem, de min1.  --- 1 pont
c - Van egy mezei pulzusmerom, a pillanatnyit nezem neha futas kozben, meg a vegen az atlagot, es ez jo nekem (de mire?).  --- 5 pont
d - Merem a pulzusom termeszetesen, ez a minimum egy futonal. Koridos, filet tarol, ebbol tok jo szines grafikont rajzol a szamitogep. Nezegetem, es azt hiszem hogy okulok belole.  --- 7 pont
e - Pulzusadatok, grafikonok, hozzaveve a homersekletet, szelsebesseget es paratartalmat, futoido, tav, testsuly, UVsugarzas erossege, es meg nehany aprobb adat. Ebbol csinalok 4 vagy 5 dimenzios terbeli burkolofelulet grafikon halmazokat (termeszetesen kakaobiztos 1milkos szamitogepen, amit a gyerek ovijabol adtak nyocvanezeret, ugyse hasznalja senki, nem ertenek hozza, csak utban volt), es ebbol szurom le, hogy most jol esett, vagy nem esett jol.  --- 10 pont.

 

4.  Szuletesnapod van. Mit kersz a csaladtol?
a. - Egesz eves ingyenes McDonald's berletet korlatlan fogyasztassal (a la super size me) --- 0 pont
b. - Zambo Jimmy mercijet original kavefolttal(?) az ulesen (eurotaxar:7millio, kikialtasi ar 15millio, hahaha)  --- 1 pont
c. - Horvat tengerparti 100milkos panoramas haz,  igaz viz nelkul, de kozpenzbol csak 5-6millio rakoltve, es amugy is csak egy 130nm-es resz lenne csak a tied  --- 2 pont
d. - semmit, majd meglepnek valami aprosaggal  --- 4 pont
e. - digitalis lepesszamlaloval kombinalt, kutyariasztos  mini futosGPS-t  --- 10 pont

 

5.  Milyen idokozonkent ellenorzod a testsulyodat?
a - Soha. Mi az a testsuly? Nekem is van olyan?  --- 0 pont (A tenyleg cingar hosszutavfutoknal itt meg -1 pont buntibol)
b - Neha megnezem, mert karacsonyra kaptam merleget az anyosomtol (miert merleget??), es eszreveszi ha nem hasznalom  --- 1 pont
c - hetente kell feljegyeznem, mert benne van az edzestervemben (de utalom, mert csak mutatja hogy nem is fogyok a futastol)  --- 3 pont
d - hetente tobbszor kell, mert minden heten haromszor jelentkezek a lassu szekcioba, es kenytelen vagyok tomni magamba okmanypalacsintat (szerencsere meg nem vettek fel :o))  --- 5 pont
e - Reggel es este is merem a digitalis (termeszetesen hitelesitett) merlegemmel, es excel grafikonban vezetem a valtozasokat. --- 10 pont (ha testzsirszazalekot is mer, az +2 pont!)

 

6. Milyen edzestervet hasznalsz?
a - Semmilyet, akkor ott es annyit futok amennyi eppen jolesik  --- 0 pont
b - Nem hasznalok, mert tavaly volt, de sose tartottam be --- 1 pont
c - Internetrol toltottem le, kicsit atalakitottam, hogy konyebb legyen :o)  --- 3 pont
d - Van felekszulesi tanacsadom, aki ad edzestervet, es kihajt az esobe is futni mint a pinty  --- 7 pont
e - Ket personal trainer es kulon egy erosito edzo dolgozik velem, komoly edzestervezo szoftverrel keszitik a szemelyre szabott edzestervemet, percre lebontott napok, elore betablazott hetek az egesz versenyszezonban  --- 10 pont

 

7.  A szokasos, pontosan kimert futoutadon hirtelen egy ot meter szeles vizesarokba botlasz, benne piranhak, tuloldalon ehes farkasok csaholnak. Mit csinalsz?
a - Termeszesen kerulok. Meg ha tudomanyos lennek, akkor sem vagyok hulye...  --- 0 pont
b - Abbahagyom a futast, mert ettol az ijedsegtol kiakadt a pulzusmerom  --- 1 pont
c - Visszafordulok, ugyanarra visszafutok, majd egyszer lemerem mennyi volt ez igy   --- 5 pont
d - Megallitom az idot, pontosan lelepem mennyit kerulok, ujrainditom, es a pihenest is bekalkulalom sajat keplet alapjan  --- 7 pont
e - Atuszok es tovabbfutok, par nyeszlett halacska, meg girhes farkas nem borithatja fel az elore precizen eltervezett futasomat, meg csak az kene. Max. vetek par halat a farkasoknak...  --- 10 pont

 

8.  Edzes kozben megmented a jo tundert a gonosz antifuto orkoktol a HHH-i hegyi korodon az erdoben. Cserebe kivanhatsz barmit. Mi lenne az?
a - Milyen jo tunder? Te meg hiszel a mesekben? Naneee...  --- 0 pont
b - Nem kernek semmit, nem azert csinaltam, ez belulrol jott, nem kell cserebe semmi  --- 1 pont
c - Vilagbeke, szunjon meg a szegenyseg, jojjon el a kanaan, satobbi - szoval olyasmik, amit egy szepsegkiralyno szokott a mikrofonba iqskodni  --- 3 pont
d - Hogy egy ev 100 napbol, egy nap 100 orabol, egy ora 100 percbol, egy perc 100 masodpercbol alljon. Minek ez a sok kavaras?  --- 7 pont
e - Hogy optimaizalja a keringesemet, a legzesemet, es a futotechnikamat minden kicsi izmocskaig levezetve.  --- 10 pont

 

9. Mennyire veszed komolyan az etkezest, eletmodot a futas mellett?
a - En csak futogatok neha, isten oriz, hogy meg zoccsegekkel meg bogyokkal mergezzem magam. Magyaros konyha a kedvencem, neha egy kis gyorsbufe, cigiznem kell mert nem birnam a stresszt, es hat a bulik nem maradhatnak el, a porgeshez meg kell az anyag...  --- 0 pont
b - Neha eszek egy-egy almat, de csak ket csilis bab kozott.
c - Egeszsegesen taplalkozom, sok zoldseg meg gyumi, nemi multivitamin telen, de tulzasba nem viszem. Neha lecsuszik egy kis csoki, suti is... de ez nem baj, Norbi is megmondta, hogy akarmibol akarmennyit ehetek, es mozognom se kell...  --- 3 pont
d - Be van osztva mikor mit eszek, nyomok melle proteint is, meg glukozamint, meg ilyen csodaszereket, amit olvastam, hogy jok.  --- 6 pont
e - Kaloriatablazat, patikamerleg, szamologep es oxigensator mindig van a kistaskamban velem. Egy gramm nem csuszhat le a torkomon terven kivul. Ezenkivul jogazom, tajcsizom, es melyen belul krisnas is vagyok. Vagy mi. Halleluja.  --- 10 pont

 

10. Hogyan fogtal neki a futasnak eloszor?
a - Hogyhogy hogy? Felhuztam a tiszacsukat, es toltam neki, amig ki nem koptem a tudom, vagyis ugy ketszaz meteren at.  --- 0 pont
b - Baratom mondta, hogy vegyek rendes cipot, azota egyutt kocogunk a hazak kozott  --- 3 pont
c - Atlapoztam par fittness magazint, vettem egy par igazi futocipot. Azota neha mar nyujtok is egy kicsit, ha nem felejtem el  --- 5 pont
d - Talaltam a neten egy futos forumot, ott kaptam sok tanacsot, rendes cipom, ruham van, es ovatosan kezdtem novelni a km-eket.  --- 7 pont
e - Elolvastam minden szakkonyvet, letoltottem mindent az internetrol futassal kapcsolatban, beszereztem minden szuksegest (cipo, ruha, kenocs, pulzusmero, leukoplaszt), es jol elterveztem elore mar az elso futasomat is termeszesen. Nehogymar csak ugy a vakvilagba bele...  --- 10 pont

 

11. Milyen mertekegysegekkel szamolsz a piacon?
a - Nem jarok piacra, anyu hoz csokit a boltbol. Mi az a mertekketseg??  --- 0 pont
b - Nem szamolok semmivel, par almat veszek maximum nehanapjan, de csak ha elfogy a szomszed fajarol.  --- 2 pont
c - Hat dekaban, ott azt birjak a nepek, parizerben is ez megy, mer, van mas is? --- 3 pont
d - Termeszetesen ahogy kell, kiloban, grammban, darabban. Lehet mashogy is?  --- 4 pont
e - A szabvagyos SI mertekegysegben, grammban, ami persze tomeg es nem suly, ahogy a tudomanytalanok mondjak allandoan...  --- 10 pont

 

12. A fopolgarmesteri hivatal nem tud mit kezdeni a megemelt parkolasi dijakbol beszedett milliardjaival, es a futokra akarja forditani. Te mire koltened? (Az utopisztikus elemekert a szerzo utolag is elnezest ker)
a - Inkabb koltsek az elavult, egy-masfel eves osdi szolgalati A8-asok lecserelesere. Snassz mar azzal furikazni, csereljek az egesz flottat Lamborghinikre mondjuk...  --- 0 pont
b - Vegyek meg nekem a Varosligetet korbekeritve, hogy csak en futhassak ott, a maradekbol meg a Fradit kilora, ha megunom majd reszvenyekre cserelem...  --- 1 pont
c - 1000 par futoCipo, 1000 futoruha, elethosszig MAC belepo. Esetleg meg nehany aprosag ha meg futja, mondjuk a budapest sportiroda...  --- 4 pont
d - Talan fizesse ki vele a sajat bizottsagat, hogy ne kelljen futorendezvenyekert fizetni a varosban. A maradekbol meg katyuzzak ki a jardakat meg a bicikliutakat.  --- 5 pont
e - Szigeti futout 2x4 savosra bovitese, telen padlofutessel, nyaron klimatizalassal, teljes kozvilagitas, 24 oras ingyenes frissites legalabb negy ponton, ingynes chipszolgaltatas az ido egyszerubb meresehez.  --- 10 pont

 

 

 


ERTEKELES:

 

0-40 pontig: Na ne viccelj mar, Te csak ugy futsz a vakvilagba, es biztosan meg nem hallottal a technika legujabb vivmanyairol, mint a karora, vagy a futocipo. Nem baj, a lenyeg, hogy elvezd, ovatosan es esszel csinald, ne vigyen el a lelkesedes, es keresd meg inkabb a funrun szekcio felveteli tesztjet valahol...

 

41-79 pontig: Hat, ez eleg harmatos lett, azzal hogy neha beleolvasol forumokba, meg kezedbe kerult mar ujsag amiben a futasrol is szo van (turfot kiveve), meg nem vagy egy futozseni. Nem rossz, de azert meg melyedj el a reszletekben kicsit, ajanlott olvasmany: futobolondok topik, elso 60000 hozzaszolas.

 

80-119 pontig: Egesz jo, Te biztos elektromuszeresz szakkorre is jartal a kozepsuliba, es biztos preciz, pontos ember vagy. Neked mar erdemes felveteledet kerni a tudomanyos szekcioba, termeszesen a publikacioid listajaval. Akarkit nem veszunk fel, bar okmanypalacsinta nincs, mi inkabb az okmanyturorudit favorizaljuk, gazdasagos, csaladi kiszerelesben...

 

120-122 pontig: Te csak szorakozol, aki ezen a teszten ennyi pontot ert el, az vagy csalt, vagy nem bir osszeadni egyjegyu szamokat, vagy hazudik es nem is futo, hanem egy cingar szemuveges kompjuterbuzi. Mennye mar...

Butch Cassidy Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60859
Nagy kedvet csináltál ehhez a módszerhez :))
Előzmény: miki (60858)
miki Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60858

Jim Peters valamikor az 50-es években edzett ilyen stratégiával.

 

Az edzéstempó meghatározásánál én a jelenlegi formát és nem a tervezett időt venném figyelembe (Peters is így tett). Ahogy a forma javul, nőhet a tempó, ideális esetben a versenyre elérve az 5 perc/km-t.

 

A maratoni versenytempóban futni nagyon kemény edzésnek számít, ezért könnyebb napokkal illene váltogatni. Peters ebben nem hitt, ő mindig versenytempóban futott. Rövidebb is volt a pályafutása, mint lehetett volna.

 

Fáradtan és sérülten nem erőltetni a futást. Peters a fáradtság ellenére is futott. Lehetőleg inni sem szokott maratonon. Végül egy halálközeli rosszulléte volt nagy melegben, az 56-os Commonwealth Games maraton utolsó 200 méterén esett össze, úgy hogy 15 perccel vezetett világcsúcs idővel. Ekkor hagyott fel a komoly futással, azt hiszem.

Előzmény: amat (60856)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60857
Közben jelezték Nekem, hogy Földingné tévedésből van a listán. Ő nem fog indulni, mivel megvan a három A-szintes. Elnézést, de tévinformációt tettem közzé... Mentségemre szóljon, hogy a MOB honlapjáról töltöttem le a listát!
Előzmény: FUTURE (60793)
amat Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60856

miki !

Korábbam írtad, hasonlítottad az én edzéseimet valakihez, egy hires futóhoz, aki az edzéseit versenytempóhoz közeli időkkel csinálja.

Képzeljük el, hogy maratonra készülve, pl 20 km-t futok edzésként. Tudjuk azt, hogy eddigi legjobb félmarcsis eredményem 1:39:02 = 4:41 / ezer. Maraton 3:44. Elméletileg milyen sebességgel kellene edzéseket végezni a felkészüléshez?

Lehet, hogy ezt így hülyeség megkérdezni? Ja és a maratoni terv az 3:30 lenne.

Előzmény: miki (60854)
amat Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60855

Remélem nem kapok ki a közzététel miatt:

 

Katavicsné Száraz Erzsébet: 30 464 32 69

 

Ez a szám szerepel a szórólapjukon is, így talán nem követtem el hibát, hogy beírtam ide.

 

 

 

Előzmény: kerékpár (60852)
miki Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60854
Kategórián belül valószínűleg I. helyezésed van, én nem hiszem, hogy maguktól elküldenék.
Előzmény: kerékpár (60852)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60853
"Előzd meg a Metrót" - valami hasonló van a Kontroll c. filmben :))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60850)
kerékpár Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60852

Sziasztok!

 

Egy kérdés Sri Chinmoy MT versenyein tapasztalt versenyzőknek:

 

Nem volt alkalmam résztvenni a szombathelyi maraton eredményhirdetésén, úgyhogy nem tudom biztosan, hogy lett-e kategórián belül valamilyen helyezésem, és emiatt kaptam volna-e valamilyen emléklapot...

 

A kérdés az, hogy ha igen, akkor azt automatikusan elküldik nekem vagy érdemes lenne körbetelefonálgatnom őket (e-mail címet még nem találtam)?

 

Mi a tapasztalat?

 

Üdvözlettel:

 

kerékpár

FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60851
Azt hiszem, a légszennyezettségi adatok miatt nem biztos, hogy bevállalnék egy ilyen futást. :-) Az előzd meg a fogaskerekűt, az még okés. Zöld övezet, meg minden. De a Nyomd le a 7-es buszt! - az már pl. kicsit gáz. Szó szerint! :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60850)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60850
A tegnapi futásom kapcsán egy kis morfondír, mert valami nagyon szöget ütött a fejembe.

Futottam Békásmegyertől Csepelig 28 km-t. Ebből 2 km kerülő volt, hogy meglegyen a kitűzött táv. Az időm -- nem nagy dicsőség, tőlem most ennyi telt, belegyaloglásokkal -- 3:37. Mondjuk a kerülő nélkül 3:25-ből bizosan kijön. Ha ezt elfelezem, akkor 1:42:30 jön ki.
Hazafelé a BKV jóvoltából 1:50 alatt tettem meg az utat, azaz több, mint feleannyi idő volt, mint amennyi az odaúthoz kellett! Ez az idő éjszaka rendkívül szerencsésnek számít, nappal viszont sajnos az átszállások és várakozások miatt átlagosnak mondható. :-(

Egy jó futó, mint pl. Future vagy Balázs vagy még nagyon sokan innen, szerintem simán másfél órán belül futná a távot. Fényes nappal futva le lehet alázni a BKV-t a város egyik végétől a másikig! És nem egy kétmegállónyi távról van szó, ahol elvileg nagyobb súllyal esik latba a várakozási idő. Mi lenne, ha tartanánk egy ilyen versenyt, hogy a topik kihívja a BKV-t különböző távokon? :-))))

(Ja: jó futás, bicikli, autó, békávé. Ezek közül a BKV ("közösségi közlekedés") a leglassabb! Talán még a görkorcsolya is veri. Nesze nektek, demagóg zöldek. :-))
kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60849

OFF

9 óra 50 perc

Előzmény: FUTURE (60848)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60848
3 nap.
kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60847

Szerintem az emberben benne van egy abszolút maximális teljesítmény, amit akkor tud elérni, amikor a legoptimálisabb edzést folytatja éveken keresztül. És benne van egy olyan teljesítmény, amit a szervezete az aktuális edzettségi állapotában megenged. Ezt lehet közelíteni az abszolút teljesítménnyel. Szerintem az aktuális állapotban lehet ezeket a teljesítmény ugrásokat produkálni a résztávokkal, hegyfutással, stb.

Elméletileg egész jól hangzik, de fogalmam sincs, hogy így van-e. :-) Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy mennyire befolyásolják a teljesítményt az egyes tényezők (pl. 3 %-os folyadékvesztés 10 %-os teljesítménycsökkenést eredményez), így ha minden optimális, kiemelkedőt is lehet futni, és egy résztávozás nem ez ellen hat.

De abban is lehet valami, amit Miki írt.

Előzmény: Elm (60846)
Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60846
No igy igen, de en azt gondolnam, hogy az altalad irt jelensegek inkabb lassu folyamatok, es hosszutavon jelentkeznek. Egy futastol csak nem duplazodik a hajszalerezettseg, meg a tobbi. De lehet. Folyamatos rendszeres edzessel egyik evrol a masikra lehet 10-20%ot javulni max., de nem egyik naprol a masikra (hacsak az egyik nem volt extrem gyenge).  Mas nincs a hatterben?
Előzmény: kaktusz7 (60839)
miki Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60845

Az edzéshatást nem csak az aerob/anaerob modellel próbálják magyarázni. Létezik pl. a "központi irányító" (central governor) modell is. Eszerint a teljesítményt az határozza meg, hogy a központi idegrendszer mekkora terhelést engedélyez, mit érez még egészségi, biztonsági szempontból tolerálhatónak. Erős edzés után a toleranciaküszöb feljebb csúszik, nagyobb terhelés kezdi csak kiváltani a biztonsági leszabályozást.

 

Ezt a leszabályzást kapcsolták ki a régi, már nem divatos doppingszerek is, mint az amfetamin.

Előzmény: Elm (60838)
amatőr Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60844

Edzéstervek, ha találkoznak... :)

Mármint az egyik, az tényleg profi edzésterv elszánt és szorgalmas futónak, ugye Hauanita, a másik csak amatőr ide-oda kapkodás az emélet és a gyakorlat mezsgyéjén. :)

 

Szóval, a tegnapi futás nálam is 14 km volt, fokozónak is nevezhetjük épp, no persze 1 perccel lassabb tempóban, mint nálad. 6:10-esben indult, és 5:40 köré is begyorsultam, sőt, esetleg volt 1,5 km annál is fergetegesebb tempóban... :) A vége 1:21 lett.

Ha mindig írnád a futásaidat, időben egy nappal és tempóban egy perccel csúsztatva nekem is meglenne a NIKE-edzéstervem. :)

No, de heti 4-5 futás, brrrr... :)

Előzmény: Hauanita (60825)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60843
Gondolkodtam is, hogy nehogy valami féleszű rendőr lecsapjon a topikra. Amúgy lehet, hogy már benne vagyunk a Nagy Testvér piros noteszében adatbázisában. :-)
Előzmény: amatőr (60842)
amatőr Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60842

S.K.

Azt ugye tudod, mi jár 50 kiló LSD használatáért-birtoklásáért?! :))

Nagy gratuláció biztosan! :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60832)
gyuro Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60841

Baloo784,

mi csak péntek du. érkezünk oda, 5 körül, Debrecenből, aztán futás után indulunk is vissza, KOTTA feszt, HS7 koncertre kellene menni még aznap este, val.színűleg elmarad az összeFUThatnánkunk. :-)

Előzmény: Törölt nick (60805)
amat Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60840

Köszönöm a verseny propagálásának elismeréset.  Ez egy kis elégtétel azokkal a hozzászólásokkal szemben, ahol némi nemtetszést váltottam ki. Örülök, hogy minimum két ember jó teljesítményében is közrejátszottam ( kerékpár, Repi ). Talán a többi futóbolondnál is volt némi szerepem az indulásban és ők is jól futottak. Ez a dolog némi magyarázattal szolgál az én rossz futásomat illetően. Szervezni és jól futni nem lehet egyszerre. :-))))) Vicccccűtem egy kicsit, sajnos nem ezen múlott.

 

De előre töretlenül a Lenini úton, Rohoncon elégtételt veszek, aztán majd Győrben javítok a maratoni PB-en tudásomnak megfelelően. Sajnos veszélybe került az ezévi tervem (3:30-n belüli maraton ebben az évben ) Hiszen túl nagyot kéne gyorsulni november elejéig, hogy ez megtörténjen.

 

Előzmény: Repi (60826)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60839

Elm

Ne hülyéskedj, a válaszokat Te is tudod! :-) Ebben biztos vagyok!

Ezzel az edzéssel magas szinten megterheled a szervezetedet, az pedig reagál rá, megfelelő - se nem kicsi, se nem nagy - terhelésnél tökéletes lesz a szuperkompenzáció, nő az izmok hajszálerezettsége, a vér zsírsav szállító képessége, a sejtek, a mitokondrium felvevőképessége, a mitokondriumok zsír- és szénhidrátégető képessége, stb.

Előzmény: Elm (60838)
Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60838
Nem, valami effele, bar tudomanyosabban. Miert emelkednek meg EGY edzestol igy a kuszobok, raadasul ket nappal kesobb is erezhetoen jobban megy, holott, meg izomlazam se volt igazabol (tudom, akkor az nem is volt igazi resztav :o))...?
Előzmény: kaktusz7 (60835)
Elm Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60837

Gratulalok minden maratoni teljesitonek, gyozteseknek is, magukat legyozoknek is, meg mindenkinek na. :o)

Lassan kene csinalni egy "akikre buszkek vagyunk" tacepaot... vagy "a honap futobolondja" oklevelet, vagy ilyesmit... :o))

kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60836

Hauanita

A met.hu szerint pénteken este Miskolc környékén 20 fok, eső és 15 km/h-s szél várható. Lécci lépj a tettek mezejére! :-)

Valószínűleg Árnika is tud jönni, ha elengedik a gyerekek. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!