Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60901
Szia!

"lehet, hogy van "kezdőknek" kérdezz-felelek valahol, majd szétnézek"
Szerintem akkor te ezt keresed. :-)
Előzmény: ambrosie (60895)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60900
Haúha, te könyvelsz? Akkor gratulálok, gratulálok, gratulálok! :-)
Előzmény: FUTURE (60893)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60898

Az időjárás igen érdekes: ez már nem is idő-, hanem felhőjárás (feketék, fehérek, szürkék és kékek; ja, azaz ég boltja). Ettől független, de ma nem tudok topikfutni:-(

Előzmény: FUTURE (60886)
ambrosie Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60897

Szia Miki!

 

Köszi a választ! Na, itt aztán csemegézhetek!!! :o)))

(A heti 3-4 edzés egyébként megvan, csak én szeretem a változatosságot, úgyhogy úszni+teniszezni+aerobicra+edzőterembe súlyzózni is járok... :o))

Még egyszer köszi, most el is mélyedek a cikkekben!

 

Üdv: Anita

 

miki Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60896

Sokféle elmélet létezik, de biztosan nem követsz el hibát, ha még jó sokáig csak kimész és úgy futsz, ahogy jólesik, minden különösebb erőlködés és oxigénadósság nélkül. A rendszeresség, heti min 3-4, viszont fontos.

 

Ha bővebben akarsz olvasgatni, kattints az azonosítómra, majd onnét a weblapomra.

Előzmény: ambrosie (60895)
ambrosie Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60895

Sziasztok!

 

Én még új vagyok itt, tegnapelött fedeztem fel ezt a fórumot.

Öröm Benneteket olvasni, a lelkesedésetek teljesen feltölt! :o))

 

Szeretném a tanácsotokat kérni! Nem tudom, "helyénvaló"-e ez EBBEN a topicban, lehet, hogy van "kezdőknek" kérdezz-felelek valahol, majd szétnézek, de remélem, segítetek nekem... :o))

Kb. 4 hónapja kezdtem futni, elég rendszertelenül (ahogy a munkahely és a lustaságom engedte...), átlagban kb. heti 2x. Futógépen futottam eddig, (kétszer mentem le "terepre") szépen "öregesen" 9-9,3 km/h-val 5-7 km-t, azt tapasztaltam, hogy úgy jólesik és olvastam valahol, hogy a kezdők ne rohanjanak, inkább lassan hosszabb távot mint gyorsan rövidet...

(A terepen egyébként meglepve tapasztaltam, hogy futógép nélkül kb. 10-es a tempóm, úgy tűnik, terepen elfoglalom magam a nézelődéssel és nem tűnik fel, hogy gyorsabban futok...???)

 

A kérdésem pedig: szeretnék most már valami "rendszert" belevinni az edzésekbe, tudnátok 5leteket adni edzésprogram terén? (27 éves lány vagyok)

 

Írjátok le, Ti mit hogyan merre, aztán hátha "megvilágosodom", hogyan kellene csinálnom...

(Olvastam ezt az x héten keresztül x perc futás y perc gyaloglás, na én ezt "amatőr" módon "átugrottam" ..lehet, hogy hiba volt?)

 

Előre is köszi az infókért!

Üdv: Anita

 

milanfan1899 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60894

Ma reggel "új rekordot állítottam fel": ébredéskor 37-es volt a pulzusom, ilyen alacsonyat még sohasem mértem, igaz nem szokatam túl gyakran méregetni. 

FUTURE Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60893

Nehéz lehetett erre az időpontra programot találni. ;-)))))

Köszönöm a gratulációt. Elkönyveltem.

Előzmény: kaktusz7 (60892)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60892

Future

Én holnap délután vidékre megyek, és nem tudok részt venni a milleniumi futáson.

Viszont gratulálok!

Előzmény: FUTURE (60891)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60891
Annyira oxigéndús volt tegnap a levegő, hogy csak na. Teljesen belőttem magam. :-)Hazafele úton végig vigyorogtam az endorfintól, pehelykönnyűek voltak a lépteim, telve voltam boldogsággal. Futás közben egyszer egy hatalmas kövér esőcsepp hullott a szemembe. Pislogtam egyet, mire Ő jólnevelten végigcsorgott az arcomon, pont úgy, mint ha csak a saját könnyem lenne. Olyan szép volt ez a tegnapi huszas, hogy sosem fogom elfeledni...
Előzmény: Törölt nick (60890)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60890

Kepzeljetek tok jot futottam tegnap a szigeten! Ez mar a masodik alkalom volt a heten hogy esoben futottam, es tisztara hosnek erzem magam (tudjatok mint malacka:-))Tegnap meg resztavoztam is az esoben, es regota eloszor ereztem igazan, hogy futok nemcsak kocogok. (Sajna ez kivulrol meg nem latszik)

Eloszor hezitaltam, hogy vegyek e dzsekit is . Gondoltam a hidrol besetalva, majd jol megfigyelem a tobbi futot. Na azt vettem eszre nem fut szembe  senki.:))) Szerencsere aztan jott csaszi es Future es meg egy ket elszant bolond. Mindjart jobb erzes volt.  Rajtuk kivul talalkoztam meg tomatorral es gekkoval, es elmondhattam hogy a futok ketharmadat ismerem:) Konnyebb volt ugy futni hogy valaki mindig szembejott es Future is vagy hatszor szembejott es kozolte vigyorogva milyen klassz az ido:) Bar kicsit igaza volt, inkabb az eso mint a meleg. Hazafele mar en is vigyorogtam!:))

---------

Itt kapcsolodnek Future 1000 napos futasahoz. Csak annyit tudok mondani, hogy mar megint nem sikerult ugy kimennem a szigetre, hogy o ne lett volna ott. Pedig az elmult 3 evben probalkoztam rendesen: elbujtam a zenelo toronyba-Future epp ott futott el alattunk; biciklistanak alcaztam magam (igy lathatatlan vagyok a futoknak) -Future ott futott szembe, varatlanul en is elmentem futni-future epp vegzett es hazafele keszult...Hihetetlen ez az eberseg:))

-------------

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60889
Most úgy néz ki, hogy sajnos nem tudok menni szombaton, csak lélekben, pedig ezen a héten nekem is lenne ünnepelnivalóm.
Előzmény: FUTURE (60886)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60888

Na elég volt a szájensz szeksönből, most már irány futni a sok duma helyett :-))))

 

Kiráj a teszt, de aszem én nem férnék be. Még hejesen irni se nem tudokolok...

 

Viktorino Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60887
Bizony a kelvin is milyen jól használható...:-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60884)
FUTURE Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60886

Jó reggelt!

 

Először is el szeretném elmondani, hogy még: 2 nap!!!

 

Másodszor szeretném elmondani, hogy este 7-kor topikfutás. A színhely változatlan!

 

Harmadszor: Az SI mértékrendszer ügyében kialakult eszmecseréhez sajnos nem tudok érdemben hozzászólni. Ez kicsit piszkálja is a tudálékos, okoskodó csőrömet. :-)))

 

Negyedszer: A Nagyvárad téri toronyházban most éppen lépcsőverseny zajlik, tűzoltók számára. Légzőkészülékkel kell felfutniuk. Mivel itt dolgozom -a prűdek most ne figyeljenek- egy köpésre, megyek, és jól megnézem.

Elm Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60885

Termeszetesen fel. Sot ezek utan mint kioregedett mumia a hatterbe is vonulok, es atveheted az elnokseget.

Na jo, hagyjuk a fizikat, mert kezdunk sokak lenni.

 

Remelem ma este mar nem esik az eso. Egy jo kis 15 km-t tervezek 1:30 korul, kilenctol fel tizenegyig. Lassan itt a nikefm, illene hosszut is futni...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60882)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60884
De, még több lenne a pontatlanság. Gondold meg, így is mennyi vita van a táblák kihelyezése körül. Ha cm-ben mérsz valamit, az nemcsak egyszerű átváltást jelent, hanem azt az ígéretet, hogy cm pontossággal tudod mérni. Az sem véletlen, hogy a kozmológiában megaparszeket használnak és nem kilométert. Tehát már 42195 m is mindig bajos, de a 4219500 cm-vel azt állítanád, hogy ez centire annyi. Ennél még a célszalag is szélesebb. :-)
Előzmény: amat (60883)
amat Creative Commons License 2004.07.29 0 0 60883
Csak, mert szeretek ellentmondani. Szerintem nem lenne azzal semmi gond, ha a maratont cm-ben mérnénk. Gondolj, csak az olaszokra, semi gondjuk nem volt amikor a lira-t használták, ott is sok volt a nulla, százezres és milliós tételek lebegtek a mindennapokban is. Ez csupán megszokás kérdése.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60882)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60882
Na szóval, szerintem három oka lehet ennek a furcsa párosításnak:
1. A hosszú időre visszamenő történelmi hagyomány.
2. Ennek a hagyománynak valóban az lehet az (egyik) alapja, amit te is említettél, hogy a méterből és a kilogrammból őriztek etalont a franciák. (Talán a németek használták inkább a CGS-t, és a franciák győztek? Ez csak átsuhanó megérzés.) Régen az etalonoknak óriási szerepük volt. A hetvenes években nem tudom, mennyire voltak fontosak. Ma már csak dísztárgyak, egyetlen mennyiség definíciója sem alapul etalonokon, bár egy Fidzi-szigeteki klimatizált és temperált páncélszekrényben nemrég még találtak harcoló japán secundumot.
3. Fontos szempont ma is, és vszleg régen is az volt, hogy a nagyságrendek minél több területen reális nagyságúak legyenek, azaz "kényelmes" számokkal dolgozhassunk. A hétköznapi életben ezek a legjobbak, gondold el, ha centiben mérnénk a maratont vagy grammban a futók tömegét. Az atomfizikusoknak meg úgyis mindegy, maguk között amúgy is a saját mértékegységeiket használják.

Na, két reklámblokk volt a székfoglalóm. Fel vagyok véve a tudományos szekcióba?
Előzmény: Viktorino (60875)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60881
Megpróbáltam utánanézni, és kicsit kiegészítem azzal, amit gondolok. A mértékegység-lexikonban és a Simonyiban nem találtam semmit. :-( A Budóban nyomokra akadtam. Eszerint Gauss és Weber kezdeményezésére 1836 körül kezdték használni a három mechanikai mértékegységen alapuló fizikai mértékrendszereket. Ez a három a hossz, az idő és a tömeg. (A technika mértékrendszerekben a tömeg helyett az erőt használták.) Azért ez a három, mert ezekkel minden kifejezhető. (Mechanikán belül vagyunk, ezért nem játszik a másik négy!)

Történelmileg két nagy konkurens fizikai mértékegységremdszert használtak, a CGS-t (cm-g-s) és az MKS-t (m-kg-s). Jól látszik, hogy mind a kettő segítségével a futók által megtett távot és az eltelt időt, valamint a futó megmozgatandó testtömegét mérhetjük, ezért teljesen ontopicok, de a második mégis alkalmasabb a gyakorlatban, talán ezért maradt fenn inkább. :-)))

A fizikusok sokáig jobban szerették a CGS-t, az én idősebb tanáraim még ezt szokták meg. A hetvenes években (emlékeim szerint talán 77-ben) definiálták Európában az SI-t, Magyarországon 80-ban vezették be, ha jól emlékszem, iskolás voltam akkor, és nagyon reklámozták. Az SI megalkotásakor, úgy tűnik, az MKS-re alapoztak, tehát mindenesetre történelmi hagyománya van ennek az első ránézésre furcsa párosításnak.

Most megyek filmet nézni, utána folytatom. Nagyon furcsán rövidek ma a reklámblokkok!
Előzmény: Viktorino (60875)
miki Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60880

Kerékpár,

A sport konzervál. Ha sosem vállaltam volna komoly munkát és nem is nősülök meg, még ezen felül is letagadhatnék 5 évet :-)

Előzmény: kerékpár (60864)
Hauanita Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60879
Elm! Ilyen velem is történt már télen. Szaladgáltam a kis 170-180-as pulzusadataimmal a könnyűket, de febr. közepéig nem nagyon futottam hosszúnak 15-16-nál többet. Aztán 2 héttel PH előtt futottam egy laza, kényelmes, jóleső 20-ast. 2 nappal később 160 környékére mászott a pulzusom. Akkor aszonta a Balázs, hogy természetes dolog ez, edz az ember, és néha-néha van egy ilyen esés.
Előzmény: Elm (60834)
Hauanita Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60878

Repi, kerékpár! Gratula az eredményekhez! És a beszámolókhoz!!!

 

Amatőr!

Hasonlítgatni úccsincs értelme, más a futásra szánható időnk. Én lassan úgy érzem magam itthon szüleimnél a nyáron, mintha edzőtáboroznék :-))) Mondjuk futhatsz ma este egy könnyű 6-ost 6:42-ben :))

 

Azért a mai edzésem legalább fényévekkel jobb volt, mint a tegnapi. Nem is annyira áztam el, meg így lazán jobban is esett a futás. Pedig szüleim ma már még erősebb alulmotivációs módszerekkel próbálkoztak: apukám felajánlotta, hogy elvisz kocsival. Állítólag gyorsabban végeztünk volna :D De éééén NEM éltem a lehetőséggel!!! :)

 

Kaktusz!

Asszem az esőcsináló beredezésem beragadt. Próbálom péntekig megjavítani, de kezdek kétségbe esni...

 

Elm!!!

Asszem végre találtam egy szekciót magamnak!!! :) Pont azon gondolkodtam, hogy engem sehova nem vennének be, de ez, ez az IGAZI!!! :DD

Valamiért a 6.d pontban magamra ismertem :))))

Most már eljutottam oda, hogy már megkérdezni se merem, hogy esőben is ki kell-e menni, mert úgyis ki vagyok zavarva :-)

Viktorino Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60877

Off

Még azon gondolkoztam, hogy a kilogramm szó hogyan alakult ki. Ugyanis nem elképzelhetetlen, hogy eredetileg  szó sem volt benne ezerről. Volt a kilogramm mint alap és csak véletlen az egybeesés a kilo (ezer) prefixummal. Ám a későbbiek során az ezred kilogramm mégis ez alapján vált grammá és nem millikilogrammá...

Tetszik? :-)

On

Előzmény: Viktorino (60875)
SkóT Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60876
Hmm.. tényleg kelvin. Franc.
Előzmény: SkóT (60874)
Viktorino Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60875

Utána néztem és igazad van. A tömeg szabványos SI mértékegységeként minden helyen a kg szerepel. Ám lássuk be, hogy abszurd a helyzet, hiszen a kilo prefixum ezret jelöl, tehát ezer grammról van szó. Hogyan lehet mégis ez az ezerszeres érték az alap, azon ok kivételével, hogy pontosan ennyi a tömege a Nemzetközi Súly- és Mértékügyi Hivatalban, Sevres-ben őrzött platina-irídium hengernek. Vagyis, ha megpróbáljuk helyesen használni az SI prefixumokat, akkor a gramm helyett a milli-kilogrammot kellene használnunk, hiszen ezek az alapegységekhez csatolandóak. Erről viszont még nem hallottam soha... :-) Talán helyesebb lett volna olyan alapegységet választani, amely "ALAP"...

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60871)
SkóT Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60874
OFF

SK: nem celsius?????

Nyuszi: megyünk, de mivel az autóm lerobbant, mi is bekéredzkedtünk egy ismerőshöz. Pénteken megyünk és szombaton izibe vissza. Aznap elvileg még tekerek is.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60871)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60873

Apropó, Balaton! Ki megy még innen balatonátúszni, esetleg kocsival?

Előzmény: FUTURE (60818)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60872
Ez persze csak hat. :-) Kimaradt az amper.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (60871)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.07.28 0 0 60871
Az SI alapegységei: méter, kilogramm, másodperc, kelvin, mól, kandela. Ez a hét. Az összes többi vagy többszörös/osztó (pl. kilométer, gramm), vagy származtatott (newton, joule stb.). A gramm is használható, de ha már precízek akarunk lenni, akkor a kilogramm az igazi.
Előzmény: Viktorino (60870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!