Keresés

Részletes keresés

M471312 Creative Commons License 2005.09.01 0 0 46

De ha visszakerül remélem sima gyorsvonatként fog közlekedni.

Ugy mint azelött.

Előzmény: HLP (44)
HLP Creative Commons License 2005.08.31 0 0 45
Polonia megszűnik. Utoljára szeptember 24-én jön Bpre, és 25-én távozik innen. Számomra érthetetlen.
HLP Creative Commons License 2005.08.31 0 0 44
Venezia visszakerül a 30-asra téltől!
Előzmény: maxi mátéé (43)
maxi mátéé Creative Commons License 2005.08.27 0 0 43
de én elég gyakran pl. venezia,kálmán,ec 24,j.hasek,bega
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.27 0 0 42
 nem ártana!!! Próbáljuk meg. .csak sajna nem sokat utazok nemzetközi vonatokon.
Előzmény: maxi mátéé (41)
maxi mátéé Creative Commons License 2005.08.27 0 0 41
Mindenkinek!!!!!!!!!! Szerintem kezdjük újra a fórumot!
HLP Creative Commons License 2005.06.20 0 0 40
Sztrájk miatt késések várhatóak a nemzetközi forgalomban Románia felé.
PLACI Creative Commons License 2005.06.15 0 0 39

Valaki tudna képet berakni a "régi" Tokaj IC szerelvényéről, amikor szinte csak Bvmz-ből állt? Már nem emléxem, csak arra, hogy bármelyik kocsiban utaztam, mindig Bvmz volt. Elképzelhető tehát, hogy valóban abból állt? Kb úgy 5-6 éve lehetett.

 

Ha már kép: lécci a régi Bartókról is, ha lehet, a 100-ason legyen, amikor még volt benne DB-s kocsi!

Meg ha már kívánságműsor van: Az Arrabónáról is tudtok képet mutatni, lehetől?eg Ebesen vagy Kabán? (Ott is megállt a puccos kocsikkal!)

Köszönöm előre is:-))))))))))))))))))))))

Siemens113 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 38
köszi a választ
Előzmény: HLP (37)
HLP Creative Commons License 2005.06.02 0 0 37
Talán azért hogy ne kelljen szerelvénymenetben átvinni őket a keletibe. A Hasek például a bereget csinálta 17:05-kor. A másik kettőt pedig "Wc ürítésre" vitték át. Ezt olvastam a nagytopicban.
Előzmény: Siemens113 (36)
Siemens113 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 36
és ez miért van nem tudod véletlenül?

vagy miért most?

köszi az infót
Előzmény: HLP (35)
HLP Creative Commons License 2005.06.01 0 0 35
3 nemzetközi vonat menetrendje megváltozik 06.11-től. A Nyugati helyett a Keletibe érkezik a Hungária, a Jaroslav Hasek, és a "név nélküli" Hamburgig közlekedő EC.
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 34
Van nekem egy régiós táblázatom amin ezt meg lehet nézni de ezt most pont nem találom. Abba valami 6€ a különbség.
Előzmény: róna (33)
róna Creative Commons License 2005.04.11 0 0 33
Próbáld megtudakolni, hogy Győr-Wien, Hegyeshalom-Wien Euregiós jegyár között van-e lényeges különbség. (Vagy ha olvasssa valaki, aki tudja, mert kipróbálta...)
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 32
Jó köszi, erre voltam kiváncsi va-e ennél jobb úgy látszik már csak az van ha Hegyeshalomtól kérek nezetközi jegyet az Eurégióra és addig megyek belföldivel.
Előzmény: róna (30)
Siemens113 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 31
nagyon köszi az infókat

ahogy így leírtad minden "rossz" dolog ellenére nagyon-nagy élmény lehetett az út

mi is valami ilyesmit szeretnénk,hogy este utazunk nappal "kimerészkedünk" :-) csak az a baj , hogy egy ilyet borzasztó nehéz megszervezni szinte lehetetlen

még1x köszi az infó


szia
Előzmény: DVB (29)
róna Creative Commons License 2005.04.10 0 0 30

14€! és egy útra, Keresd ki Te is az ÖBB honlapján.

Ez valóban sok ahhoz képest ahogy korábban utaztál! Ez azért lehetséges, mert az Eurégiós vonatok bevezetésekor olyan kedvezményt kalkuláltak a Győr Wien viszonylatra, ami jóval kevesebb, mint az út osztrák vonali része. Nincs is agyon propagálva. A biztosat erről a győri nemzetközi pénztáros fogja tudni. (Gondolom azért nem reklámozzák, eléggé, nehogy a közvetlen vonatokról megérje leszállni? A legfrisebb prospektuson 8823 ft a Bp-bécsi kirándulójegy)

Ha így utaztál ahogy írtad, ennél csak a stop lehet olcsóbb, igy nincs értelme Bp-ről Sopron felé menni.

Előzmény: Törölt nick (28)
DVB Creative Commons License 2005.04.10 0 0 29

Látom nem nagyok válaszoltak, én is csak barátom elmesélése alapján tudok neked a Transbalkanra referálni. Ők vasutascsalád 3 éve, olyasfajta Mávos üdülésre mentek,hogy egy couchette-t ráraktak a Transbalkan-ra csak a résztvevőknek és Thesszaloniki után mindenféle gyorsvonatokra kapcsolták őket egy hétig - nappal az állomáson állt a vagon - ők városnéztek éjjel meg amig utaztak aludtak.

 

Szóval idézem őt - (szeret erőteljesen fogalmazni): Románia hosszú, Bukarest olyan mint amit lebombáztak,hatalmas élmény volt ott tölteni pár órát. Bulgáriában a koldusok ütik a vonat oldalát - dobáltunk nekik paradicsomkonzervet. Amúgy meg b..zott meleg volt végig, soha többet nem megyek ennyit vonattal. Visszafelé meg a bolgár határőr vámot akart fizetettni a szuvenír kagylóra és jól lefoglalta...

 

Idén megint terveznek egy hasonlót szintén Transbalkannal, annyira rossz nem lehet szerintem...

 

Üdv.

DVB

Előzmény: Siemens113 (4)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 28
14€?
Amikor múltkor mentem akkor Győrig belföldi jeggyel mentem onnan nemzetközivel Wien-Süd.-ig ez oda vissza ami 4napig érvényes kb.4600HUF volt meg oda vissza Győrbekb. 800HUF.
Előzmény: róna (27)
róna Creative Commons License 2005.04.10 0 0 27

Ezen egész Európáé szerepel, itt lakóhelyedtől akár Londonig kereshetsz összeköttetést, így itt megtalálod:

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/d

vagy a www.oebb.at lapon ird be Sopront és Wien-t ez csak az osztrák vasúti összeköttetéseket hozza. Itt viszont megtalálod a jegyárat is. Ha nincs időd Sopronban a nemzetközi pénztárhoz menni, felár nélkül kapsz jegyet a vonaton a kalauztól. A jegyár 14,1 Euró egy útra. Pótdíjak nincsnek a Sopron-Wien vonatokon.

Árban mérlegelhető a Bp-Bécs kirándulójegy, ami 3 vagy 4 ? napos bécsi tömegközlekedési bérletet is ad (1,5 Euró egy db vonaljegy 2004 évi tapasztalat) és Bp ről retúr 9500-10000 huf + 2 IC pót amivel összehasonlíthatod. 

Vagy ha jó előre eldöntöd, hogy mikor utazol, akkor Bpről Sparshein tickett is váltható Bécsbe http://www.mav.hu/?akat=61535 itt találsz infót róla.

Ha Budapesti vagy és nem nagyon olcsó a határig eljutni akkor sokat nem spórolsz.

 

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.10 0 0 26
14 felett és nincs olyan kártyám így szerinted mennyi?
Van arra idő, hogy ott megvegyem a jegyet?
Tudnál mondani 1 oldalt ahol meg lehet nézni a menetrendet?
Előzmény: róna (24)
terobi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 25
Még a 90-es években gyakran tettem vonaton európai körutazásokat. Éjszaka utaztam nappal pedig városnézés, szórakozás. Ehez a Fip szabadjegy mellett elengedhetetlen a menetrendek alapján készített útiterv. Pénzt költeni utazásra és szállásra nem kellett.
Néhány érdekesebb körútjaim:
1. Bécs-Velence-Miláno-Brindisi-Siracusa-Róma-Nice(Monaco)-Avignon-Párizs-
-Amszterdam-London-Inverness-London-Brüsszel-Bécs-M.o.
2. Bécs-Párizs-Madrid-Algeciras(Ceuta)-Granada-Sevilla-Liszabon-Madrid-Barcelona-
-Nice--Trieszt-Zágráb-M.o.
3. Budapest-Göteborg-Oslo-Bodo-Trondheim-Stockholm-Koppenhága-Köln-Bécs-M.o.
róna Creative Commons License 2005.04.10 0 0 24

Sopron-Wien-Sopron menetrendet ne a MÁV Elvira menetrendben keress, mert a MÁV legközelebbi állomása Sopronhoz Csorna és Szombathely. GyESEV vonalak és az ÖBB érinti. Tehát az osztrák vasútra Sopronban válthatsz jegyet MÁV állomáson nem. Ez nem nemzetközi jegy! Osztrák belföldi jegy. Itt a kérdés, az, hogy 14 alatt, vagy felett vagy, avagy törzsutas lennél. A vorteilscard az évente többször (talán a három felett) utazóknak éri meg.

A Sopron-Wien Süd ütemes a menetrend, hétköznap 4 és 22 között (durván) minden óra 40, és 41 kor van vonat. Deutschkreutz-Sopron-Ebenfurton át járnak az emeletes sebesvonatok ezek a közvetlenek.

 

Előzmény: Törölt nick (22)
M41 2202 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 23
Az ÖBB-nek van egy Vorteilscard nevű kedvezményes jegyvásárlásra jogosító kártyája, amit névre szólóan állítanak ki. Tud mondani valaki erről részletesebben. Mennyibe kerül, hol és hogy lehet kiváltani (Magyarországon lehet-e vagy csak Ausztriában), meddig érvényes és hogy megéri-e. Valaki váltotta már ki közületek?
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.09 0 0 22
Van valami nemzetközi diák kedvezmény?
Múltkor is felszállt egy család aki nem ment csak Levélig, mindezt belföldi jeggyel tették. Ezért gondoltam én is így teszek.
És Sopron felé nem hosszabb az út? Eddig én a menetrendben nem találtam egyetlen egy vonatot sem amit úgy jelölnek, hogy Sopron-Wien Südbanhoff.
Előzmény: róna (21)
róna Creative Commons License 2005.04.09 0 0 21

Hát nem tudsz Hegyesh. felé szabályosan olcsóbban utazni, mert nemzetközi jegy onnan kell, ahol felszállsz az ÖBB-re menő vonatra. Sopronig mehetsz belföldi jeggyel, amilyen kedvezményed van. Sopronból óránként két vonat megy Wien felé.

Egy direkt, és egy Wiener Neustadton át. Jegyárat megtudod a www.oebb.at, úgy láttam egy útra 14,1 Euró

Előzmény: Törölt nick (11)
HLP Creative Commons License 2005.04.08 0 0 20
A Dráva is jó volt.
Előzmény: Siemens113 (18)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.07 0 0 19
Akkor senkinek sincs javaslata?
Előzmény: Törölt nick (16)
Siemens113 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 18
+Bartók EC Wiener Waltzer és Kálmán Imre EN .... ezek is ott vannak a legjobbak között
Előzmény: HLP (17)
HLP Creative Commons License 2005.04.07 0 0 17

Kvarner, Goldoni, Rákóczi, Dacia, Hungária, Amicus, Maestral.

A legjobb vonatok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!