Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53225
Szép napot!
Krisztikém, köszönöm, jólvagyok. Kirándulni voltam, most pedig itt vagyok Dunaföldváron a Fiaméknál. Holnap megyek haza, este már otthon leszek.
Sok szépet láttam, amit feltettetek.

Csirip, azért küldjél be hónapmunkáját, hátha lesz ajándék is.

Szépek a kalapok, még kedvet is kapok én is.

További jó beszélgetést:-))
Előzmény: bkristin (53212)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53224
Csipkerózsi. Tényleg nagyon szépek a virágok. Örülök, hogy rájuk találtam. A kalapkának meg remélem, hogy örülni fog a kis gazdája, bár már látom, ahogy lekapja a pici fejéről és messzi ivben elhajitja.:-) Melyik gyerek szereti a tökfödöt? Bár már - sajnos - ők olyan világba születtek, hogy a kalap kötelező lesz.
Előzmény: csipkerozsi (53217)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53223
Drága Nusa.Köszi!!!
Csak ösztönöztél, hogy még sokkal, de sokkal szebbet csináljak))))))))))))))))))))
A dijat köszönöm és még egy fél téglát is kérek, hadd döngessem kebelemet.
Előzmény: nusa-szegedről (53219)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53222

Viszont, ez a virág, valami GYÖNYÖRŰSÉG !

(roppant látványos)

 

 

Előzmény: csipkerozsi (53217)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53221

Látom, vetted  valami hasznát, a kis "mókusbarna" (nem tudom, ez a szín, mitől mókusbarna, viszont, nagyon jó minőségű szlovák pamutfonal. Na, nem is lehet már kapni. Van belőle egy örökre félkész pulóverem...) ajándék pillangónak.

Csak így tovább!

 

Előzmény: ballarozika (53184)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53220

Valóban van egy-két labda a házban.

Megkértem Krisókámat és megtette.

Ami nem mindegy neki, hogy milyen ruhában lép ki a házból. Akkor időnként közelharc folyik. Macerás öltöztetni.

Előzmény: Csopi47 (53214)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53219

Pircsikém,

sajnálom, hogy rontottam az esélyeiden.

Ha, a hónap munkájában nem is kapsz helyezést, a "Fair Play" díj a Tied !!!!!!!!!!!!!

Köszönöm a kezdő, "kutyaütő" horgolók nevében, az önzetlenséged.

hálás pusza:nusa

Előzmény: csirip46 (52811)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53218

Ilikém,

Artdeco textilkeményítő, a fantázianeve, annak a keményítőnek amire rákérdeztél. Fotót nem mellékelt a Hozzászóló, viszont ha beütöd a google-ba  az „artdeco”-t, földobja a KreatívHobby áruház-lánc fellelhetőségeit.

Nagyon tetszik, a Hozzászóló kreativitása, ezért idemásolom a beírása folytatását is, hátha ez is további gondolatokat ébreszt valamelyikünkben…

„Készítés:
- A terítőm habfehér volt eredetileg, de én törtfehéret, vagy világos karamellszínt szerettem volna, ezért sűrű feketekávét főztem, és azon melegében beleáztattam 1 órára a csipkét.
- Egy kis edénykébe löttyintsünk keveset a textilkeményítőből.
- Áztassuk bele alaposan a csipkét.
- Nyomkodjuk ki, majd a fejjel lefelé fordított alapformára simítgassuk rá
- Ha szükséges, egy befőttes gumival, vagy zsineggel rögzítsük, amíg megszárad
A száradási idő két nap, ha szobahőmérsékleten tartjuk. Gyorsítani lehet, ha a sütőbe helyezzük 10 percre. 110 fokra állítsuk! A mikrót nem próbáltam, de lehet kísérletezni!
Figyelmetekbe ajánlom, hogy
ez az ötlet rácseng a Praktika egyik számában található csipkés lámpaernyőre.”

Ötletesnek tartom, akár a szárítás, akár a festés szempontjából...

Annál is inkább, mert én, még csak a hagymahéj, dióhéj és a különböző teafüvekkel való festésig jutottam el. (A kávét eddig inkább csak megittam, de ezek után...)

pusza:nusa

 

Előzmény: Ilonamamzi (53197)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53217

Szép napot lányok!

 

Horgica hát ez valami gyönyörűséges!!! Nagyon tetszik, fehérben is csodaszép:)))

És jó a szárítási technikád is, gratulálok!

 

Ilonamamzi tetszik a szalagosod, már most nagyon szép:)))

 

Csiripke szépséges a kalapod:))) Gyógyulj meg! Nézd mit találtam az általad feltett linkek között: (leírás a MINTÁK c. albumban)

 

Előzmény: horgIca (53196)
horgIca Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53216

Krisztike én szeretném kérni a mintáját.

 

Csöpi az első szünetemben hívlak.

 

Szupik a kalapok mindenféle formában.

 

Judit ötöskét mire rá tudod szedni, üzenem a távolból, hogy nagyon aranyos!

Azt hiszem ezt a keményítőt amit az opitecben árulnak, láttam különböző mappákban ahol a kosarakat kenik be vele, és nagyon jó tartása van. De a két hét száradási idő az húzós egy kicsit.

Előzmény: bkristin (53212)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53215
Csöpi. Küldtem Neked - ahogy megigértem - @-t és vele a linkgyüjteményemet is. Megkaptad, mert nem válaszoltál.
Előzmény: Csopi47 (53214)
Csopi47 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53214

Sziasztok!

 

Judit az éjjel jutott eszembe,hogy a kalapot megfelelő méretű labdán is tudod szárítani, utána ötöske játszhat is vele.

 

Bocs,hogy belebeszéltem.

Csöpi

Előzmény: LRJudit (53210)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53213
Bkristin.. neked nincs kedved eljönni hozzám?
Előzmény: bkristin (53212)
bkristin Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53212

Sziasztok!

 

Nusa, nagyon köszönöm a kimerítö választ!

 

Csajok, szépek a kalapjaitok, a kész és a félkész terítök egyaránt! !

 

Jolimama kedves, merre vagy? Jól vagy, ugye?

 

Jutka, nem néztem még meg Pirike virágos linkjeit, de van egy ilyen rózsám, ha ezed még nincs meg, és kéred, szólj.

 

 

nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53211
Sziasztok!

Még mindig nem jó a gépem:-(( Misi nem segített:-(( de ha ma sem akkor olyat, de olyat...... teszek:-))))
Én ma befütöttem a konyhába. Azt hittem jön keresztanyám és kedveskedni akartam neki, mert múltkor is meg jegyezte, hogy nem sütöttem neki semmit?
Hát ma sütöttem, túros rétest, cseresznyéset, és tejfőlöset... erre csak apuval találkozot a temetőnél, és a déli busszal vissza is ment Pestre.. Hát bizti többet nem fogok készülni!!!!!
Attól nem fogok félni, hogy az 5 nyújtás rétes nem fogy el, mert tesomék is jönnek, csak a tudat, hogy ennyit kinlódtam vele, és akkor ráadásul másik konyha asztalom van és hosszabb mint a másik így még azért is kinlódtam, hogy kitudjam nyújtani, de azért sikerült a szélénél pici lyukakat csinálnom.. ez van.. senki nem látja:-)))

Juditkám amúgy nagyon örülök neki, hogy jól vagy:-)))
LRJudit Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53210
Én is erre gondoltam!
Előzmény: Ilonamamzi (53209)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53209
Judit!

Azt jutott eszembe, hogy lehet hogy ezzel kínáltad az epret? Annyi maradz.
Na, csak vicc akart lenni, favicc.
Előzmény: LRJudit (53208)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53208

Kínálásra így azért nem használnám.

LRJudit Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53207

Ilonamamzi!

Köszönöm! Ennyit látod a méretekről. Ez a minta az úgynevezett miniatűrök közül való.

Vicces lenne sorozatot csinálni különböző vastagságú fonalakból.

Előzmény: Ilonamamzi (53206)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53206
Judit, elfogadnám....szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: LRJudit (53202)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53205

Kösz Csirip!

Most már megyek egyéb dolgomra!

Előzmény: csirip46 (53204)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53204

Judit. Bkriszti albumában találtam, illetve ő rakta fel a topikra is.

http://xfree.hu/album_show.tvn?SID=72db5a65da7da5b216234a6317656d2472db5a65da7da5b216234a6317656d24&aid=54457&from=16

Nagggyon jó a kalpag, a modell is jól néz ki!

Előzmény: LRJudit (53198)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53203

Horgica.Ugyanezt vettem. A most vett állaga híg, sárgásanvizszínű átlátszó lötty. Felraktam a képet is róla. Azért mondom, hogy biztosan a boltban higitották fel. Én az itteni CBA-ban vettem. Valamelyik nap is megnéztem, kint volt 1 üveggel, ugyanilyen híg. Mindig csak 1 üveg van kirakva! Nem hiszem, hogy központilag igy szerezték be. Mivel, nincs origin lezárva, bármi megtörténhet.

Nagyon szép a terítőd!!!

Előzmény: horgIca (53196)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53201
Ilonamamzi. Ismerem és van is ilyen, illetve - már egyszer felraktam - keményítőm. Ebben az a rossz, hogy főzni kell és ha nem használod el azonnal, dobhatod ki az egészet. Ha igazán keményet akarsz, akkor csupa nyikkem - nyákom minden. A folyékony azért jó, mert ha töményen haszbnálod, használat után visszatöltöd az üvegbe és ujra tudod hasznositani az utolsó csöppig.
Amit a tavaly vettem - ugyanazt, amit az idén is - csontkeménnyé keményitette amit azzá akartam. Olyan volt mint a sűrű tejszin és olyan színű is. Az idén vett viszont , átlátszó, híg, vizszerű és még illata sincs. Azért mondtam, hogy szerintem felhigitották. Horgica is ilyent vett a régi minőségben. Ezért is gondolom, hogy a boltban történt valami vele, de itt nálunk nem szabad reklamálni...
Gratula a szalagosodhoz!
Előzmény: Ilonamamzi (53193)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53200
Kösz Judit! Rendeltél már tőlük, vagy valahol máshol vettél ilyen keményítőt?

Nálam hasonló a helyzet, legszívesebben egész nap kézimunkáznék - abból is van már ezer tervem - de főzni is kell, meg takarítani, meg stb-stb . Jobb lenne, ha több kezünk lenne...
Előzmény: LRJudit (53199)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53199

Ilonamamzi!

Megnéztem az Opitecnél, többféle keményítő is van.

Talán ez lehet az említett.

http://www.opitec.hu/index.php?tm=497900

Előzmény: Ilonamamzi (53197)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53198

Szép jó"reggelt" Mindenkinek!

Imádom ha kirándulni mennek, de ma 6-kor indultak és a hétvégi vekkert különösen utálom. A fejemben meg apró manócskák úgy döntöttek, hogy ki akarnak jönni. De nem bírnak!

A kalaphoz Márti útmutatása alapján én is olyan keményítőt vettem, mint Ilonamamzi. Tényleg kemény lesz, de nem akar megszáradni. Hajkúrászom ötöskét, de még nem sikerült befognom, egy fotó erejéig. Sima terítőhöz maradok a Mistexi-nél. A hűtőben felhigítva is eláll hónapokig.

Csirip!

Nagyon jó kis sapi! Minta?

A virágok gyönyőrűek, annyira jól néznek ki, hogy ott tartok, hogy kapkodok fűhöz-fához, mit is csináljak. De azt hiszem marad az eper, meg sütnöm kell. Tesómék még nem ettek satoscsigát. Eddig mindenkit sikerült levenni a lábáról.

Előzmény: csirip46 (53191)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53197
Nusa! Nincs képed erről a keményítőről véletlenül?
Előzmény: nusa-szegedről (53195)
horgIca Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53196

Szép jó reggelt mindenkinek!

Mutatom a Csipkerózsitól mentett terítőmet. 1.5-es tűvel, kb 10-es fonallal- Szenved szegény, mert száradni ilyen párás, hűvös időben nem tud.

 

Csirip! ez az a kemányítő amivel a pillangókat keményítettem.Nem túl sűrű, de fehér folyadék, már a kezem is ragad tőle ahogy kiveszem az anyagot belőle.

 

Megyek összepakolom a délutáni cuccomat  a dolgozóba.

 

Tettem fel még két kalap mintát a kiegészítők mappába, az egyik ananászos!!

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53195
A keményítéssel kapcsolatban:

Ezt, egy fórumon találtam: A hozzászóló, a Hobbyművész (?) áruházban vásárolta, és a  hatékonyságáról a következőképpen nyilatkozik: „Nem afféle mezítlábas kotyvalék!

Gorgófej módjára, szabályosan kővé változtat mindent: textíliát, bőrt, papírt, - amit csak átitatunk, vagy bekenünk vele.”

Gondolom, közönséges Hobby boltokban is lehet kapni, vagy esetleg művészeti kellékeket árusító boltban. Csak azért ragadta meg a figyelmemet, mert már sok mindennel keményítettünk, ki gyakorlatban, többünk elméletben, de erről a keményítőről még nem esett szó!

Egy újabb színfolt a palettán…

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53194
Kristin,

Látod, ezen a meghatározáson én is elgondolkodtam, mivel ezzel a jelzővel nem csak a cérnából horgolt, kötött, szövött textíliákat illetik, de olvashatunk  „csipkézett díszítésű” épülethomlokzatról, és akár kovácsolt vaskerítésről is… Tehát, kerestem egy pontos meghatározást: „A csipke ugyanis lyukacsos, szaknyelven áttört anyag, amelynek éppen könnyedsége, légiessége a fő tulajdonsága

Előzmény: bkristin (52151)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53193
Szép reggelt Mindenkinek!

Csirip! Én ezt a keményítőt használtam, nagyon olcsó volt, és olyan lett a terítőm mint a beton, próbál meg ezt.

Felteszem a készülő szalagosom pillatnyi állapotáról a fotót. Már csak a belseje, meg a póközások hiányoznak. Ha kész lesz, újra tudósítok Nektek. Nyüzike-Jolinak meg hálás köszönet!!!!!!!!
Előzmény: csirip46 (53191)
margitmama Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53192

Szép, JÓ ,Reggelt, Mindenkinek!!!

Kszönöm a jókívánságokat: SZMINE! -ZSEBIB!- SURVIVOR69!- LIA63!- HANAA95-Stefike!

Nagyon jólesik,hogy gondoltatok rám! Szép napom volt, majd a képek a családomról fennt lesznek a tvn. en. Ha mind lementettem őket.

este jövök végig lvasom a fórumot , mert igen levagyok maradva.puszi margitmama.

csirip46 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53191

Szép Napocskát Mindenkinek.

Itt nálunk, a Szelidi tó partján, nagyon szomorkás az idő, de nagyon kellett ez a kis eső. Sajnos nagyon kicsi volt, de ne legyünk elégedetlenek.

Borcsikám. Még mindig nem vagyok teljesen jól, de már látom az alagut végét. Ilyen hosszan tényleg nem voltam beteg, sőt évtizedek óta nem voltam beteg. Lehet, hogy ez volt a baj...

Örülök, hogy sikerült Benneteket megörvedeztetnem az Albumokkal. Amikor Judit horgolt rózsa-mintát keresett, eszembe jutott, hogy egy pár linket lementettem. Erre mi történik, törölték őket. Gyorsan rákerestem és ezeket találtam. Nagyon sok albumot megszüntettek valami oknál fogva.

Margitkám. Gyönyörű a családod! Jó, hogy felraktad a képeket, egy kicsit mi is ott voltunk....

Horgica. Azért kérdeztem, hogy hogy néz ki az 1 literes keményítőd, mert amit most vettem teljesen átlátszó, híg, vízszerű és nem keményit egyáltalán. Meg merem kockáztatni, hogy felhigitották. Másnap visszamentem, még volt 1 üveggel, és ugyanilyen. Sajnos nálunk hasonló esetek nem is ritkák, csak reklamálni nem szabad, mert elástad magad. Most szárad a kalapka, amit töménybe áztattam, de olyan minta nem is keményitettem volna ki. Bánatos vagyok...

 

 

Judit. Igy néz ki a kalapka a müzlis tálkán. Sajnos, a fentiekben leirtak miatt, olyan lesz mint a rongy.

borcsimama Creative Commons License 2008.06.07 0 0 53190

Margitmama, gyönyörű családod van. Látszik az arcodon az öröm!!

 

Juditkám, szuper a kalapod, nagyon gyorskezű vagy, csak úgy kirázod a kisujjadból egymás után a kézimunkákat.

 

Pirikém Téged is jól elkapott a betegség, lehet, hogy olyasmi amit én kaptam el húsvétkor? Az is ilyen hosszadalmas volt. Mihamarabb gyógyulj meg!!! Az öszes virágos albumot elmentettem, nem tudtam választani, de vajon mikor fogom megcsinálni? Nem baj, lényeg a gyűjtés. Azt mondják a skorpiók gyűjtögetnek. Hát ez rám nagyon illik. Nem szívesen dobok ki semmit és ha kidobom, rögtön szükségem lenne rá.

ráhajtás Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53189

Kislányok!

Megyek próbálok aludni egy kicsit!!!

Jó éjszakát Nektek!!

Hanga95 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53188
Drága Margitka! Születésnapod alkalmából nagyon jó egészséget kivánok Neked, és azt hogy sok-sok évet ünnepelj kedves családod körében szeretetben, és boldogságban.
Puszi: Stefi
Előzmény: margitmama (53175)
andrea68 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53187
Margit mama nagyon szép a kis családod, gratulálok hozzá!
andrea68 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53186

Sziasztok!

Ráhajtás Ági: én laboros vagyok, sajna bizony előfordul hogy centrifugálás közben eltörik a cső. Vagy esetleg szállítás közben két kéz között kicsúszik és eltörik. Úgyhogy ne aggódj, nincs semmi baj, csak sajna mégegy szúrás lesz.

Előzmény: ráhajtás (53156)
Lia63 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53185

Drága Margitmama!

 

Születésnapod alkalmával kívánok nagyon jó egészséget, minden elképzelhető jót, és még számtalan boldog születésnapot!

 

ISTEN ÉLTESSEN NAGYON-NAGYON SOKÁIG!

ballarozika Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53184
Sziasztok!

Marizsu!

Az ígért hajpánt, sajnos most olyan nincs amit hátul megkötősre csináltam.

hajpántokmai lepketermés
Survivor69 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53183
Szépjóestét Mindenkinek!

Jó rég nem írtam, megfogadtam, hogy amíg kész nincs a zacsitasi, addig nem is fogok, de most megszegem.
Hozzáteszem, közben Csipetkém eléggé felgyorsult és nem igen hagy szusszanásnyi időt. Most meg betegek vagyunk mindketten, hálistennek én vagyok a betegebb, de sajnos őt meg terrorizálni kell az orrszívóporszívóval:-S Valamiért nem szereti...

Annyi minden szépet csináltatok, hogy nem is tudom felsorolni, csak megcsodálni mindet. A lepkeláz, ami elhatalmasodott a társulaton, nem semmi:-) Ha az ember nem szeret, vagy nem tud kézimunkázni, itt akkor is ellenállhatatlan vágyat érezne, hogy alkosson valamit:-)

A betegeknek jobbulást kívánok.
Ráhajtás nyugalom, nem lesz semmi baj, az üvegek törékenyek.
Neked és Annamarinak már mindent elmondtak a többiek, amit el lehetett. Én már csak annyit tudok hozátenni, hogy én is melletetek állok és nagyon nagyon sok erőt kívánok mindkettőtöknek. Hiszem, hogy mindenféle gondot meg lehet oldani, csak nem szabad feladni és hinni kell magunkban.


Nuskának és egyéb rejtett Anitáknak így utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!
Margitmama nagyon nagyon nagyon boldog születésnapot!!!

Millió puszi Mindenkinek!
ZsebiB Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53182

Drága Margitmama!!!

 

Isten éltessen nagyon nagyon sokáig, maradj mindig Közöttünk!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyuszturenka Hajni! Érezd jól magad Celldömölkön! :) Én is odavaló vagyok, csak most nem megyek haza, csak jövő héten! :(

 

 

 

Mindenkinek kellemes alkotós és szép péntek estét kívánok! :))

 

Üdv

 

ZsebiB :)

csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53181

SZép estét lányok!

 

Csiripke szuperek az albumok, sok puszi:))) Sokat elmentettem!

 

Judit nagyon édes a kalap és persze  a viselője is!

 

Kriszti de jó a polóhajtogatás, láttad volna, hogy hajtogattam én is meg a Peti fiam is:))

 

Horgica kíváncsi vagyok a terítőre, nagyon!!

 

Margitmama drága boldog szülinapot! Olyan jól nézel(tek) ki! És még mosolyogsz is:)))

Előzmény: margitmama (53175)
szmine Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53180

Sziasztok! Rég voltam. Rengeteg a dolgom. A téli szabadidőmet, amit kézimunkára fordítottam most a kert veszi el.

 

Nem is tudtam visszaolvasni, csak átlapoztam az oldalakat.

Azt látom, hogy rengeteg gyönyörű dolgot készítettetek! Szépek a terítők, virágok, lepkék, kalapok és minden ami fenn van.

 

Besztercán Mónika nagyon guszta a sütid!

 

Ballarozika örülök, hogy ismét köztünk vagy. Nagyon szép a boltod! Szép kiegészítőket készítettél.

 

Betegeknek mielőbbi gyógyulást!

 

Margitmama sok boldogságot, jó egészséget és sok szép kézimunkázós évet kívánok még Neked!

Ezt a virágot Neked küldöm, saját!

 

klematisz
margitmama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53179

énisegy! nagyon köszönöm, gyönyörű a virágod is puszillak margitmama!

 

Lívia! Köszönöm a gratulációt! puszillak, margitmama

Előzmény: énisegy (53176)
livia néni Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53178

Kedves Margitmama!

Nagyon boldog születésnapot, jó egészséget kívánok.

Lívia

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53177
Judit!

Nagyon klassz lett a kalpagod!!!


Csirip!

Az albumok szenzációsak! Ha még ivan lyen, akkor csak tedd ki nyugodtan, hadd töltsük le!


Ráhajtás Ági!

Biztos nincs semmi baj, ne izgulj!!! Addig is keresd meg a kézimunkádat!!!!


célegyenesben vagyok a szalagossal...
Előzmény: LRJudit (53164)
énisegy Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53176

Kedves Margitmama!

Boldogságos születésnapot!

 

 

 

margitmama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53175
margitmama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53174

Drága nagy családom!! Véget ért a szülinapi ünnepség, elmosta sajnos az eső, az udvaron levő pikniket!! De így is nagyon szép és boldog napom volt!

Ti is sokat voltatok emlegettve,mivel a második családom vagytok! Szeretnék , köszönönetet mondani a sok -sok, szép köszöntőért, a szép képeslapokért,versekért!!! névszerint is megköszönöm nektek ezt a csodás napot!!!

JOLIMAMA!    ILONAMAMZI !     EXIEFO!   BALLAROZIKA!     TJUCUS!   EVANET!

ANDREA68!    HORGICA!       MARIZSU2   SZIRMOK!           BKRISZTI!    PMÁRTI-és

SÁRIKA!      BORCSIMAMA!    LRJUDIT!     IBOLYA68!       NYÜZIKE!     VMARTINA!

MAMAGAI ! TAPTAPO!  VICUS35!   CSIRIP46!  ÁGNES77!  NYUSZTURENKA!

NUSKA4!    RÁHAJTÁS!   OLIMAMA65!    CSOPI47!  ANDI171!  

küldök egy kis izelitőt a családról!! nem volt teljes!!! millió puszi margitmama.

holnap olvasom a fórum életét,most kicsit elfáradtam!

LRJudit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53173

Nem fogod elhinni, de éppen az eperbe fulladunk megint.

Amúgy jól vagyunk, köszönöm kérdésed.

Előzmény: nyuszturenka (53172)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53172
Helloka:-)) De jó virág minták:-)))) holnap mentek én is a gépemre:-)))
A Kalap nagyon szupi lesz:-)))
Hogy vagytok amúgy?

Juditkám küldök egy nagy puszit.. vigyáz mert csattani fog:-))))
horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53171

Borcsimama a lepkéd úgy jó ahogy van! az eredmény a lényeg, nem az ki hogyan csinálja!

 

BKriszti a Te lepkéid is tetszenek, függönyön eltudom képzelni!!

Előzmény: borcsimama (53155)
horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53170
Csirpi! de jó, hogy már jobban vagy, nagyon húzós volt ez a betegség.
Előzmény: csirip46 (53159)
horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53169
Rövid az eszem!  Szupi lett a kalap.
Előzmény: LRJudit (53164)
horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53168
Ági ne aggódj, Olyan is előfordult velünk, hogy nem találták a kémcsövet. vettek mégegyszer vért és kész. Minél kevesebbet gondolj rá, olyan dolgokkal foglald le magad ami eltereli a figyelmedet.
Előzmény: ráhajtás (53160)
horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53167
De jó !!! - szegény gyerek ezt megúszta :-))))
Előzmény: LRJudit (53164)
Andi171 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53166
Oké  :-)
Előzmény: LRJudit (53164)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53165

Csirip!

Még csak az egyik albumot töltöttem le, no de ilyet dugdosni?

Szuper!

Előzmény: csirip46 (53159)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53164

Nyugi! A kalap így szárad.

Előzmény: Andi171 (53162)
Andi171 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53163

Ágnes, miért ne törhetett volna el a kémcső?

Jobbulást kívánok, minél előbb, szörnyű lehet ez az állapot, tényleg gyere sokszor, és foglald el magad, ahogy a többiek is tanácsolták.

 

Margitmama, Isten éltessen, minden jót kívánok!

 

Előzmény: ráhajtás (53156)
Andi171 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53162

Borcsi, ez a Te gépeden lévő helye a fájlnak, azért nem lehet megnyitni így, ebben a formában.

 

Judit, már pont kezdtem volna sajnálgatni szegény gyereket, hogy ilyet tettél vele, de ha észre se vette a nagy tévézésben, akkor meg úgyis jól van  :-)

 

Vicus, az én fiam egyáltalán nem is eszi meg a húst, szinte zöldséget és gyümölcsöt se (zöldséget inkább csak főve), igen kicsit beleeszeget az ilyesmibe, mondhatnám sajton, tésztán, levesen meg tejen él (kenyérfélék se!). De biztos nem lesz semmi baja, később majd gondolom, másféléket eszik majd.

Előzmény: borcsimama (53145)
nyüzike Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53161
Ne aggódj biztos minden rendben lesz
Előzmény: ráhajtás (53160)
ráhajtás Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53160

Nyüzike!

Még semmit nem horgolok!!Még mindig aggódok!!!De lassan összeszedem magam!

Előzmény: nyüzike (53158)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53159

Judit. Jól áll a ötöskének a kalpag! Én most Balázs müzlis tálkáján száritgatok egy kalapot, mert a barátnőm uncsija 7 hónapos és annak kb 44-46 cm a fejbősége és ez a müzlis tál !

Kerestem neked egy pár virágos oldalt. Remélem, hogy nem késő. Sajnos még egy kicsit lassu vagyok. Meg kell mondanom, hogy sok albumot töröltek, igy ujakat kellett keresnem.

http://picasaweb.google.com/looklady/ModeleFleursAuCrochet  

http://picasaweb.google.com/verneliana1/FleursBouquetCrochet 

http://picasaweb.google.com/verneliana1/Flores5 

http://picasaweb.google.com/verneliana1/Flores1 

http://picasaweb.google.com/verneliana1/Flores2  http://picasaweb.google.com/verneliana1/Flores3 http://picasaweb.google.com/grazziella28/CrochFlores  http://picasaweb.google.com/Sabine57830/10FleursEnVolume

 

Csöpi. Nekem csak link-gyüjteményem van Word-ban. Kicsit hevenyészet, de azért használható. Ha gondolod, elküldhetem, mazsolázni jó. Küldök majd egy olyan levelet, amit a többieknek is elküldök, igy meg lesz a cimlistád egy része. Nekem sincs meg mindenki, talán Jolimamának, de az adatlapokon soknak megvan. Az viszont egy kicsit sziszifuszi.

 

nyüzike Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53158
Szép estét mindenkinek!
Ági ne láss rémeket kémcsö törékeny és bizony előfordul hogy véletlen eltörik.
Örülök hogy az ultrahang tökéletes lett.
Mit horgolsz most?
Előzmény: ráhajtás (53156)
ráhajtás Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53157
MARGITMAMÁNAK SZÜLETÉSNAPJÁRA!!!
ráhajtás Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53156

Sziasztok aranyos kislányok!!!

MARGITMAMA!Nagyon boldog születésnapot kívánok Neked!!!!!

Sok szép lepke készült!!!!!Nagyon aranyosak!!!Gratulálok mindenkinek!!

os!A hasi ultrahang tökéletes!!!!!Semi baj!!!Vettek tőlem vért,várom az eredményt és ma felhívott a doktornő,hogy betudnék menni ,mert eltört a kémcső!!!!!!!!!Ilyen van!!!!!!????????Vagy valami gond van??Szerintetek??????

borcsimama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53155
Pusszantás, már azóta is van egy másik lepkém is, szárad, majd mutizom. Láncszemsorból csinálom a csápot, végén pikó, áthúzom a lepkén és megkötöm nem tudom, hogy így csináljátok-é, de nekem csak így sikerül
Előzmény: horgIca (53119)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53154
emilkét küldtem ott működik a link
Előzmény: evanet (53147)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53153
Évike! Elküldtem emilkkében, tényleg nem lehet megnyitni.
LRJudit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53152

Nyugi Márti, nem mostam le és már ki is feszegettem. Kint van a napon. Lehet, hogy nem bírom sokáig és előveszem a hőlégfúvót! A Lidl-ben vettem talán már egy éve lassan. Pamut fonal.

Ötöske? Ma volt utóljára az oviban. Már nem ússza meg az iskolát.

Vicus!

Emlékszel mikor írtam a hiányzó fogairól? Még mindíg nem nőtt ki!

Előzmény: pmárti (53143)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53151
Az etetéssel már kész vagyok, most vasalok. Nem tudom, hogy hétvégén tudok-e jönni:
Puszi: Éva
Előzmény: Ilonamamzi (53149)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53150
Már 10xszer megnézhtem, de nem tudom követni, hogy a francba csinálja, na majd próbálgatom, szuper
Előzmény: bkristin (53128)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53149
Sziasztok! Már itthon vagyok, végre hétvége, lehet sokat horgolni...

Vicuska! Csak nem azért nem vagy itt, mert Petikét eteted?

Csöpi! Irtam mail-t Neked, remélem megkaptad.
evanet Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53148

Borcsimama nincs azzal a csáppal semmi baj, szép az a kis pille, ugy, ahogy van.

 

Jucus a Te pille sereged is gyonyoru, ugyesek vagytok nagyon

Előzmény: borcsimama (53116)
evanet Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53147
Nekem valamiért nem nyilik
Előzmény: borcsimama (53145)
evanet Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53146

Szép napot kivánok mindenkinek

 

Judit otoske már kész fiatalember, sokat nott. Gyonyoru kislegény.

 

Krisztina nagyon szépek a pillangóid.

 

Csopi ez a csokor gyonyoru

Előzmény: LRJudit (53121)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53145
file:///D:/title.htm Lányok ezt nézzétek meg, és hallgassátok hozzá a zenét, nekem nagyon tetszett. Nem kézimunka, hegymászás
olimama65 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53144

Drága MARGITMAMA!

 

EZ A NAP A TE NAPOD, ÜNNEPELD A SZÜLINAPOD, KÍVÁNOK JÓ EGÉSZSÉGET, ÉS MÉG SOK BOLDOG ÉVET, MELLÉJE MÉG GAZDAGSÁGOT IS. BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!!!!!!

 Olimama
pmárti Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53143
 Judit!Nehogy lemosd , csak húzgáld le róla alaposan a kezeddel, az igaz szönyű gusztustalan, de jó kemény lett tőle minden. Képzelheted amikor a kenderfonalból készült kosarat keményítettem benne az meg be is barnította milyen " guszta " volt, na nem" disznókodok"tovább az a jó ha trutyis:-))), nem kell csak 5 - 10 percig áztatani, volt már hogy nem is áztattam csak belenyomtam, átmarcingoltam, lehúztam a felesleget és raktam a formára , már ezt az angyalkáknál csináltam a Piroska  fonallal készülteknél, az a fonal jól beszívja a nedvességet, azt nem tudom hogy  Te milyen fonalból horgoltad de szerintem 10 perc is bőven elég!
Előzmény: LRJudit (53140)
Csopi47 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53142

 

Kriszti!

Most jutottam idáig, köszönöm ez is jó lesz. Az Ica is talált,ebből már az én rajztudásommal is tudok kezdeni valamit.

 

Az adatvesztésnek is van előnye. Amiket most lementek, sokkal rendezettebb képet mutatnak,mint az előzőek. Csak baromira félek a vírustól, bár van egy sejtésem,hogy honnan kaptam.

 

Csöpi

Előzmény: bkristin (53090)
Csopi47 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53141

Folytatás:

 

Judit ötöske annyira hasonlít rád,hogy nem csoda,ha a múltkor lekislányoztam.

 

Csirip Piri jobbulást,gyógyulj meg minél előbb!

 

Annyira gyorsan nőnek ezek a fórumos gyerekek,hogy elég követni. Egyik szebb,mint a másik.

 

Jolimama Te is jól vagy?

 

Arra kérlek benneteket,hogy küldjetek nekem levelet,mert az emilcímek sincsenek meg.

 

Azt hiszem elmegyek vasalni,amíg nincs olyan meleg.

 

Puszi Mindenkinek

Csöpi

Előzmény: Csopi47 (53137)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53140
Nos megint csak akár hiszitek, akár nem, nem foglalkozott azzal mit húztam a fejére. Mesét nézett teljes mellbedobással. Egyszerűen nem akarja, hogy vizes izét húzzak a fejére. A jénai mérete? Azt mondanám mm-re a kellő méretű. A keményítő? Az olyan gusztustalan, hogy ráz a hideg tőle. Persze azt nem tudom, ebben meddig kell áztatni. De nem is tudom. A felesleges zselét mossam le róla? Vagy ha ez a kérdésem, akkor túl sűrű? Márti!!!!!!!
Előzmény: pmárti (53139)
pmárti Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53139

Szép napot mindenkinek!

Judit arany kisfiadat beöltöztetted ám a kalapocskába, édes alig látszik rajta hogy durci, gondolom fel van háborodva hogy ő nem lány!  Hogy sikerül a keményítés, én  az ilyen hullámos szélű kalap alá papírtörölköző galacsinokat  tettem különböző nagyságokban, és akkor nem konyul le, persze attól függ milyen magas a hirtelen vásárolt jénaid? ha alacsony akkor a felsőrészt kell belülről vagy kistállal vagy valamivel magasítani.

Vicuskám Drága! Ne stresszeld magad  hogy keveset eszik a Petike mert az jó kis mennyiség amit leírtál. Azt hogy darabosat nem eszik  az lehet hogy attól van hogy fáj neki az inye, biztos egyszerre fog jönni ki sok fogacskája, ha el van laposodva és  halványabb rózsaszín az a fogíny akkor már biztos nemsokára kint lesz a fogacskája, persze nagyon meg fogja viselni a mi kis Petránk is most fogzik  hát nagyon nyügike szegénykém  és csak cicizni akar, ő sem eszik, őneki még hőemelkedése és  híg széklete is volt a napokban ő most 15 hónapos úgyhogy nem vagytok lemaradva semmiben  nyugi!!!  A pépesről meg fokozatosan állj át, villával törjed össze amit lehet a husit meg nagyon apróra vagdosd össze, hátha úgy jobban megeszi. Puszi és nem idegeskedni, nem halnak éhen, ha éhes akkor úgyis fog enni!

Jucus igazad van   24 óra és  egy  éjszaka, csak akkor én már csicsikáltam amikor te még fenn voltál Pusszancs! 

Csopi47 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53138

Sziasztok Mindenki!

 

Tegnap panaszkodtam HogIcának,hogy napok óta semmit nem horgoltam,mert próbálom visszagyüjtögetni 3 év lementegetett mintáit. Hát nehéz ügy,pedig az Ica sokat segít. Még jó,hogy neki el szoktam küldeni,ha valamit találok,így most visszakapom őket.

Föltelepítettek a gépre egy csomó olyan programot, amit azt sem tudom mire való. Ezeket is próbálom kibogozni.Egyenlőre nem tudok képet kicsinyíteni,nincs Wordom,helyette más van, szóval sok bajom van. Azért minden nap olvaslak benneteket, még ha felületesen is.  

 

Majd folytatom,de vendég jött a házhoz.

Csöpi

Csopi47 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53137

Drága Margitmama!

 

Születésnapodra jó egészséget, sok vidámságot, és minden jót kívánunk én és a férjem is.

Csöpi 

 

Sajnos mindenem elveszett,úgy hogy most a saját virágaimmal köszöntelek.

Nuska4 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53136
 

Margitmama!

Isten éltessen sokáig erőben, egészségben!

nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53135
Sziasztok!

Lenyúltam az öcsém gépét pár percre:-)) Sajna nem végeztem a formázással, csak a telepítés van meg.. meg kell várnom a páromat, hogy a többiben segítsen egyedül nem megy még...

BOLDOG SZÜLETÉS NAPOT Margitmama:-)))))))

Leírom kik jönnek akkor 28 hozzám.
Jolimama
Erzsimama
Zuzana
Olimama + Unokája Nelli:-)))
TJucus
HorgIca
Csöpi47
Anamari ???? ide kérdőjel még.
Emőke ???? ide is kérdőjel.. remélem tudnak jönni..
Tilda barátném + a lánya:-))
Krisztina a munkatársam ??? ide is kérdőjel még...
Leszek én + anyukám:-)))
Szóval kb 15 en:-)) Már nagyon várom:-)))

TJucus!!! Neked meg legyen nagyon jó időd hétvégére:-))) Pihenj sokat:-)) Én Vasárnap megyek Celdömölkre:-))) csak egy nap pihi:-)))

Hát még este lenyúlom a tesom gépét és jövök:-))

Addig is puszka mindenkinek..


Tényleg Bkristin, te is át tudsz jönni a Medve hídon, ésmáris vámosszabadin vagy:-))) onnan egy köpés és bácsa:-)) Nem lakhatsz olyan messze tölem:-)) 28 eljöhetnél:-)))
ágnes77 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53134

Margitmama Boldog szülinapot kivánok!

horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53133

Vicuska!  - az én fiam már 35 éves, ha volt valaki aki rossz evő volt, ő igen.

Volt olyan időszak mikor felváltva ivott tejet, kávét, kakaót, mást nem volt hajlandó meginni. Azt mondta a gyerek orvos, hagyjam, majd megunja. Igaza lett. Közép iskolás korában ette meg először a paradicsomot, és a paprikát. Felvágottból csak parizelt evett, néha átvertük a krinolint is parziel gyanánt etettük meg vele.

Kollégium, honvédség óta semmi gond, majdnem mindenevő!!  Olyan kondiban van, hogy 100-150 km-ereket bicajozik egy húzásra.

Ne idegeskedj, próbáld meg okosan ügyesen és türelemmel irányítani, mindkettőtöknek jobb lesz.

Előzmény: Vicus_35 (53123)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53132
Kriszti. Ez csodálatos. Meg kéne tanulnom, de nagyon sürkösen. mert utálok hajtogatni :-)
Előzmény: bkristin (53128)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53131

Vicuska. Minden gyerek más. A fiam egyáltalán nem akart enni. Még a levest is megszűrte, hogy a sűrűje le ne menjen a torkán. Nagyon sokat kinlodtam vele és nagyon bánatos voltam. Akkor jött divatba Benjamin Spock könyve. Ebben azt irja, hogy minden gyerek eszik annyit, hogy éhen ne haljon. Persze ez nem vigasztalt, de eldöntöttem, hogy ha lesz még egy gyerekem, nem erőszakoskodom...

Megszületett a lánykám de az uj módszert nem kellett bevezetnem, mert nem evett, zabált...

A szomszéd gyerek meg csak pudingot volt hajlandó enni, most szép nagy férfi és mindenevő:-)

Szép lassan szoktasd hozzá a máshoz...

Előzmény: Vicus_35 (53123)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53130

Krisztina!

 

Szupi a video, gondolom évek óta ezt csinálja, napi 15 órában - szegény. Egyszer volt a TV-ben egy dokufilm, egy kínai gyárról, ahol az egész világ cippzárkészletét gyártják, 3 műszakban, ezer színben és méretben. Nem semmi, de borzasztó lehet.

 

Köszi a dícséretet, igyekszem...

 

 

Vicuska!

 

 

Ne aggódj!!!!!!! Minden megoldódik, a természet a legjobb alakító, majd ha igazán éhes lesz, még a vasszöget is megeszi. Amilyen finomakat főzöl, nem is csodálkozom, hogy néga eltelik a kajával.  Ha aggódsz, meg idegeskedsz, abból lehet gond, mert Petike nem érti, hogy mi is van, és lehet hogy ettől nem eszik. És majd rágni fog rendesen, ha eljön az ideje, mindenre ráfog cuppanni.

 

Bár már nagyok a fiaim, de emlékszem milyen óramű-pontosságot akartak ráerőltetni evéssel-ivással kapcsolatban. Tiszta hülyeség. Persze legyen egy kb-menetrend, de hát nem gépek a gyerekek, hogy mindent egyformán csináljanak. Nyugi, majd megoldódik minden... puszi, nem akartam okoskodni, csak megnyugtatni Téged.

Előzmény: bkristin (53127)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53129

Vicus!

Elöszőr is nem legyél sík ideg.

Másodszor, ötöskének is nagyon nehezen jöttek a fogai.

Harmadszorra, a lányokhoz ne hasonlítsd, mert ha jól értemezem a dolgokat, papíron (mert ugyebár imádják egymást) nem édestestvérek. Működhetnek másképp, akárcsak az édestestvérek, ha jobban körülnézek itthon!

Negyedszerre, ne erőltesd, ha nem hát nem!

Ötödszörre jön Márti és kifejti véleményét!

Hatodszorra, adj neki joghurtot, ha azt szereti.

A fél zsömi nem olyan kevés reggelire egy ekkorkának.

NYUGI!

Előzmény: Vicus_35 (53123)
bkristin Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53128

Lányok, hátha valaki még nem ismeri ezt a videót:

 

PÓLÓHAJTOGATÁS
bkristin Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53127

Pirike, örülök, hjogy jobban vagy már!

 

Vicus, én úgy csináltam, hogy a pépek és a darabos ételek között volt egy átmenet, amikor az ételben már volt néhány darabos kaja, de csak néhány, hogy azért érezze is a kicsi, hogy már rágni kell, viszont azért ne ijedjen meg attól, hogy "van valami nagyobb darab a  szájában."  Olyan 1 éves kor körül/ után én is aggódtam, de azt mondják, hogy a  kicsiknek is vannak olyan napjaik, amikor felennék a világot, utánna meg alig esznek. Úgy mondják, hogy egy gyerek megmondja, illetve jelzi, hogy éhes, bár én az aggódós anyukák táborát erösítem. Az csak jó, ha késöbb jönnek ki a foigai, lassabban fognmak romlani az igaziak. Nos szó mi szó, amíg a gyerek széklete nem zöld illetve fekete, és nem fogy, és a nemevés nem tart 3 napnál tovább, akkor én nem aggódnék. Persze ez szubjektív vélemény.

Előzmény: csirip46 (53125)
bkristin Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53126

Szép napot!

 

Jutka sztem azért nem hagyja, mert keményített karimájút olyan lányosnak gondolja.  Véleményem szerint ne is eröltesd, mert így is édi!

 

Ilonamamzi, nagyon de nagyon tetszik a  szalagosod!!!!!!!!  ügyes vagy!

 

Jucus, aranyosak a lepkék! Én ezeket készítettem régebben, kérlek, nézzétek el a csilicsáléságukat, elsö lepkéim ugyanis. A csápokat lánsszemekböl csináltam, és hamispálcasorral mentem végig mindkettön.

 

Előzmény: LRJudit (53121)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53125
Szép Napot Mindenkinek.
Hát mit mondjak, az utobbi 2 napom nagyon pocsék volt... most már volt annyi erőm, hogy mekapcsoljam a gépet. Férjecském mondta is, hogy biztosan nagyon beteg vagyok, hogy még a géphez sem nyúlok.
Gyüjtök még egy kis erőt, hogy visszaolvassalak Benneteket.
Addig is MARGITMAMA. Nagyon Boldog Születésnapot Kívánok ezzel a kiskertemben nyílott rózsával.

Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53124
egészdéget=egészséget
Bocsánat!!
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53123
Sziasztok!
Margitmama: Isten éltessen sokáig, jó egészdéget kivánok!

Anyukák! Segitséget szeretnék kérni.
Már sik ideg vagyok! Peti nem eszik darabosat. Eddig evett 6-8 falatot, de hamar ráunt és jött a pépes. Most már csak rágja és kiköpi:(
Ma reggel nem adtam neki joghurtot. Vettem egy zsömlét és a felét megette ( csak a belsejét) egy karika párizsival. De nem tudom, hogy ennyi elég-e. Joghurtból reggelire 2.5 dl szokott enni.
Abból amit mi eszünk nem tudok neki adni, mert sok minden nem pépezhető, Peti meg nem akar rágni.Olyan ideges vagyok és elkeseredett.
Még mindig 4 foga van, most kezdünk visszaállni a D vitaminra és kezdjük a kalciumot is. Úgyan is tejet nem iszik és a tápszert sem fogadja már el. A lányaim már ilyen idősen ( 14 hónap) darabosat ettek, de 10-12 foguk volt. És teljesen elfelejtettem, hogy szoktattam a daraboshoz Őket:(
S.O.S!!!!!
horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53122

Milyen nagy lett ez a legényke!!  Jól áll neki a sapi.

Hogy miért nem endedi, örök rejtély marad!! - ki érti ezeket a mai gyerekeket??????

Előzmény: LRJudit (53121)
taptapo Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53120

Drága Margitmama!

Istenke éltessen sokáig, erőben, egészségben családod és barátaid körében is!!

üdv taptapo magdi

horgIca Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53119

Szép napot mindenkinek! - már 7 ágra süt a nap, a kedvem is sokkal jobb mint tegnap.

Lepkés lányok, szerintem mindenkinek nagyon jók a pillái. Borcsikám, nem tudom miért nem vagy elégedett, jók azok a csápok!!!!!

Otthon találtam egy kalapmintát, este küldöm, és felteszem a képtáramba is, hátha megnyeri tetszésedet.

Mikor kalapot kerestem nem akadtam rá, most igen.

Előzmény: borcsimama (53116)
mamagai Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53118

Jó reggelt!

 

Margitmama, nagyon boldog születésnapot kívánok! Isten Éltessen Sokáig!

 

Mmaca, Bkristin, LRJudit, köszönöm a segítséget. Láttam, hogy "ilyesmiről" lehet szó, de a megoldástól elég messze voltam, főleg hogy a páratlan sorokat én se néztem volna. Igy szavakba öntve egyszerűbbnek hangzik. Ha a gyakorlatban mégsem menne, sikítok! Judit (és bárki akinek tetszik a minta), ha esetleg el szeretnéd raktározni, küldöm nagyobban. Igaz, hogy csak fényképezve van, de azért eredetiben nagyobb...

 

 

 

vmartina Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53117

Drága Margitmama!

Nagyon sok boldogságot kívánok születésnapod alkalmából!

 

Remélem, most már lassan elfogy a sok intéznivaló, ami miatt ritkán tudok jönni.

Sziasztok!

borcsimama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53116
Sziasztok még egyszer. Most olvastalak végig Benneteket, csodáltam a szépségeket, amit készítetttetek, felraktatok albumot.

Köszönöm szépen mindenkinek Bettikém dícséretét. Mindig mondom nekik, hogy felraktalak benneteket a fórumos néniknek, és elmondom, hogy mennyien megdícsérték őket. Kell önbizalom növelőnek!!

Lepkehorgolós társnőim!! Hogyan csináljátok a csápokat, mert rajtam az kifogott. Csináltam egy lepkét, de a csápja nem az igazi. Kérlek segítsetek!!

Krisztikém, más mintájú kalap, és más színben, keskenyebb karimával, ezt szeretnék. Még nincs meg az elképzelés, sőt még fonal sincsen, nálunk nem lehet Grétit kapni, pedig ezzel horgoltam ezt is, igaz ezt a talin vettem, de csak keveset. 3 gombolyagot, és kettő elment ebből a színből, másik színből bordóból, meg csak egyet vettem. Most bánom csak igazán.

Szép hétvégét, nálunk nagyon fúj a szél.

Vasárnap megyek nyüzikéhez tanulni a szalagost. ez az én lepkém, most szedtem ki a gombostűket (ez az elsőm)
nyüzike Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53115

Szép napot kívánok mindenkinek!

 

MARGIT MAMA NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT !

 

Ibolya58 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53114

Szép napot kívánok mindenkinek!

MARGITMAMA!

Nagyon boldog szülinapot és erőt,egészséget kívánok!!

LRJudit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53113

Szép jóreggelt Mindenkinek!

Margitmama!

Isten éltessen sokáig.

Először virágzik a leander.

TJucus!

Neked is köszönöm a rózsa rajzát.

borcsimama Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53112
Margitmama, születésnapodra kívánok Neked minden jót, még nagyon sokáig itt velünk a fórumos családdal, erőben egészségben, és sok-sok szeretetben. Kívánom ezt tiszta szívből: Borcsi
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53111
Elfelejtettem, Jucus! Nagyon klasszak a pillangóid!!!!
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53110
Szép reggel mindenkinek!


Először is csatlakozom a többiekhez, Margitmama Isten éltessen sokáig egészségben, szeretetben. Több nem is kell, mert e kettő a legfontosabb, a többi jön magától.

Exi! Nagyon szép a hímzésed, nagyobb képben is megmutathatnád nekünk.


Gyorsan megmutatom, hogy hol tartok a terítőmmel, már kettő belső pókozással is kész vagyok. Kezdek rájönni a fifikájára.
exiefo Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53109
Margitmama nagyon boldog születésnapot kivánok, erőben, egészségben,
és feltorlódott ügyem-bajaim, miatt nem vagyok mindig, ezért engedd meg,
hogy előre a névnapodhoz is gratuláljak. szeretettel exi
ballarozika Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53108

Jóreggelt Sziasztok!


Margitmama Boldog Szülinapot!

Nagyon szép lepkéket készítettetek!

Szép napot Mindenkinek!

 

 

 

 

TJucus Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53107

Csöndesen köszöntelek benneteket Kislányok! Fel ne ébredjetek, most jutottam ide, és mindjárt megyek is.

Legelőször is Margitmama! nagyon nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok születésnapod alkalmából, nagyon sok szeretettel.

A hétvégén nyaralunk, kívánjatok jó időt hozzá.

A lepkeőrület engem is elkapott, horgoltam egy csomót ajándékba a kórustársaknak, még a csápokkal bajlódok. Lehet, hogy fogyatékkal élő lepkéim lesznek, csápok nélkül?????

Azért megmutatom őket, hevenyészve lefotóztam.

Mindnyájatoknak szép hétvégét, jó pihenést, a betegeknek gyógyulást kívánok. Vasárnap este jövök. Hogy mennyit kell majd visszaolvasnom!! Ajaj!!!

LRJudit! Nekem van ez a rózsa nagyobban, ha megtalálom elküldöm.

TJucus Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53106
Mártikám! A nap 24 órából és egy éjszakából áll. Mondom ezt hajnali fél 2-kor!!!!
Előzmény: pmárti (53096)
andrea68 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 53105

Drága Margitmama!

Nagyon sok boldog szülinapot és jó egészséget kívánok szeretettel!

horgIca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53104
Szóval hazaértem, annyira nem áztam el. Délután nem tudtam megírni, hogy elkészült a kis terítő amit Csipkerózsi tett fel valamelyik nap, talán holnap este ha hazaérek le is tudom fényképezni, most gyorsan megyek aludni, mert reggel kell visszamenni dolgozni.  Szép álmokat mindenkinek.
horgIca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53103
Margitmama Drága! - nagyon boldog szülinapot kívánok, jó egészségben szeretteid körében, és persze köztünk !!!!!!!
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53102

marizsu2 - már el is küldtem Neked! Köszi, mindjárt megyek ai az oldaladra! :)

 

Viki, persze!

Előzmény: marizsu2 (53101)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53101

bkristin

 

Köszönöm, tényleg szép. Elkérhetem a mintáját?

A napraforgósat felteszem a könyvtáramba(picassa) az egész albummal együtt hátha még tetszik valamelyik.

 

Margitmama nagyon sok egészségben teli szülinapot kívánok!!!

Előzmény: bkristin (53095)
evanet Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53100
Kedves Margitmama nagyon sok boldogságot kivánok, erőt. egészséget a szülinapodon
szirmok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53099

Bkristin!

 

Ha netán megleled a nagyobb változatott arra a mit feltettem, kérlek tedd közkincsé.

Ha xszemes albumokat is találsz azt is.

Köszi, Viki

 

Margitmama!

Isten éltessen sokáig!

Előzmény: bkristin (53095)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53098

Mártika, gyönyörü ez a  kép!!!!!!!!!!! Köszönöm, hogy beszúrtad ide!

  Jó éjszakát Nektek is!

Előzmény: pmárti (53096)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53097
MARIZSU, nekem jöhet a napraforgós! Vagyis kérném szépen! :)
Előzmény: marizsu2 (53092)
pmárti Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53096
Szerintem is jó lenne mint Sívának legalább annyi kezünk lenne , mi mindent tudnánk mi csinálni????akkor nem lenne rövid a 24 óra! Na csicsikáljunk ha már csak 2 kezünk van  Jó éjt mindenkinek!
Előzmény: bkristin (53091)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53095

MARGITMAMA, NAGYON BOLDOG SZüLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!

 

 

marizsu2 - még egy alátét, ez is szép, szerintem:

 

 

pmárti Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53094
Margitmama         Boldog születésnapot kívánunk egészségben  szereteben kis családoddal együtt még nagyon nagyon sokáig    Sárika és Márti
Előzmény: pmárti (53089)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53093

Köszönöm Márti!

Akkor én is így fogok eljárni.

Horgica!

Jó utat!

Jóéjt

Előzmény: pmárti (53089)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53092

Edényfogó vagy alátét- erre leltem most, ha valakit érdekel!

 

 

 

Most megyek tortát készíteni és egy kicsit még horgolni. Mindenkinek jó éjt!

bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53091
Mártika, ilyenkor eszembe jut, hogy milyen jó lenne, ha lenne még olyan 4 kezem, horgolás között lehetne vertcsipkézni is! :)
Előzmény: pmárti (53089)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53090

Csöpi, tudom, hogy nem, egészen ilyenre gondoltál, de akkor is Smiley:

 

pmárti Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53089

Szép estét Pillangókisasszonyok!Mindenki pillangó lázban ég, én horgoltam már 3 db-t de el kunyerálták nagyon kis szépségek Horgica

pillangói, azt hittem nekem nem lesznek olyanok de sikerültek !!!!

Bkristin albumában köszönet érte ott is csodácskák vannak  vertcsipkék hú de szépek, szóval vertcsipkések hajrá!

LrJudit! Én nem a dobozon lévő utasítás szerint csináltam a keményítőt hanem saccra, kb 3 ek port fél liter vízben főztem jó" tatnyosra", amíg olyan opálos nem lett és abban hagytam kb  5 percig, lehúzgáltam róla a mászkot és úgy raktam a lefordított nyeles rozsdamentes edényre, ahogy száradt, közben késsel picit körbelazítottam hogy ne ragadjon rá ,így könnyebb volt levenni. Pusz mindenkinek  Márti

Betegeknek gyógyulást, és hatalmas önbizalmat kívánok , minden jóra fordul!!!!

Borcsimama aranyos a kis balerinátok! büszke nagymama lehetsz!

Előzmény: LRJudit (53071)
horgIca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53088

Judit, nagyon szívesen, örülök, hogy örülsz!

Szakad az eső, és mindjárt indulok. Remélem nem késik a busz, mert ronggyá ázom!!!!!!!!!!!!!!!!!! - és hideg is van.

Jó éjt mindenkinek! 

Előzmény: LRJudit (53086)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53087

LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53086

Horgica!

Sajnos? Ne viccelj, a tiéd a legnagyobb, és fel is töltöttem a képtárba, a horgolt apróságok közé. Köszönöm Hölgyeim!

Előzmény: horgIca (53083)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53085

Nagyon szívesen:))

 Jó éjt mindenkinek!

 

Előzmény: marizsu2 (53080)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53084
LRJudit

 

Köszi, megtaláltam. Mentés sikerült.

Előzmény: LRJudit (53082)
horgIca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53083
Sziasztok!  Judit sajnos csak ilyen kicsiben találtam meg.
Előzmény: LRJudit (53075)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53082

Horgolt apróságok álnéven. A képet nem mentettem le.

Köszönöm Viki neked is!

Rózsaminta megvan!

Előzmény: LRJudit (53081)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53081

Marizsu!

Feltettem a képtáramba, onnan le tudod tölteni, ott nagyobb.

Előzmény: marizsu2 (53078)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53080

csipkerozsi

 

Köszönöm, már nézem is!!!!

Előzmény: csipkerozsi (53072)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53079

ballarozika

 

Jaj nagyon köszönöm és nagyon várom.

Előzmény: ballarozika (53068)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53078

LRJudit

 

Nagyon köszönöm. Igen ilyesmit és hasonlókat, elküldenéd a mintát és a képet?

jucus49 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53077
Lányok! Valaki keresett bodza mintát. Ilyet találtam, ha nem
boldogultok vele, írjatok Jucus
szirmok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53076

Sziasztok!

 

Sajna én nem tudom hogyan kéne utánanézni, ki rakhatta fel még ezt az albumot.

Akkor lehet jobb minőségben is, nem?

Előzmény: LRJudit (53067)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53075

Ennek a mintáját szeretném.

olimama65 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53074

Szép estét Mindenkinek!

Jó pár napja nem voltam megint, de azért közbe, ha volt egy kis időm olvasgattam.

Neharagudjatok, hogy nem említek mindenkit külön-külön, de akkor egész este írhatnám a hsz-eket. Megint gyönyörűeket alkottatok, a terítők, szalagosok, ibolya, stb. fel sem tudom sorolni. Látom a lepkekészítés is nagyban zajlik. Én sem maradhattam le, egypárat csináltam. Szedit dédunokája, Borcsimama unokája tündériek, meg a kalapod is Borcsika. Annamária sajnálom a veled történteket. Nekem is elvált a fiam is és lányom is, mindegyik második kapcsolatba él, és azt mondhatom, hogy nagyon jól. Ráhajtás Ágika optimistán hozzáálni mindenhez. Majd még írok erről is. Látod mindenki melletted van. Nekem is voltak problémáim. Felteszem a lepkéimet, igaz még nincsenek keményítve, de ez látszik is. A fénykép nem a legjobb, de örülök, hogy most ilyet is tudtam csinálni.

 

                  

 

nyüzike Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53073
Judit én itt vagyok készenlétben és olvaslak benneteket
Várom Ica kérdéseit nagyon jó érzés hogy segíthetek neki a szalagos nagy teljesítmény tőle mint kezdőtől de ha ráérez már menni fog ez nem olyan nehéz de nagy figyelmet igényel ha nem a bünti hogy sokat kell bontani
Előzmény: LRJudit (53071)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53072
Marizsu én is tettem fel néhány alátétet a MINTÁK c. albumba, ha még érdekel:)
Előzmény: marizsu2 (53055)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53071

Nyüzike!

Legalább előcsalogattalak.

Pmárti!

Közben kiderítettem, hogy Te kellesz nekem. A búzakeményítővel kapcsolatban kérdeznék. A dobozra írt recept alapján elkészített löttybe áztatod a kalapot?

Előzmény: nyüzike (53070)
nyüzike Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53070
Szia JLrjudit skykon nem tudok írni @ ment
Szép etét mindenkinek
GYÓGYULÁST A BETEGEINKNEK
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53069
Sziasztok szép napot.. egy két napra elköszönök.. formázom a gépet.. remélem hamar meg tudom csinálni... legyetek addig is jó.. most már muszáj lesz.. addig is puszi...
ballarozika Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53068
Sziasztok!

Marizsu!

A hajráf behorgolását nem tudom, de én horgoltam hajpántokat majd rakok fel képeket róla valamelyik nap.
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53067

Kriszti!

Ez a csaj egyszerűen szadista!

Előzmény: bkristin (53057)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53066

Szia Viki és Mindenki!

Nos, most megvolt a jó érzés, mert nagyon örültek neki és értékelték, hogy én csináltam.

Az előbb feltett képért elnézést kérek, mert csak utána néztem meg Viki linkjét és ott is fent van. Néhány napja töltöttem le valahonnan. Ha kell nagyobban valakinek, felteszem a képtárba.

Előzmény: szirmok (53065)
szirmok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53065

Szia Judit!

 

Na, hogy örültek a szép alkotásaidnak az oviba?

Előzmény: LRJudit (53063)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53064

beszúrás!!!!

Előzmény: LRJudit (53063)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53063

Marizsu!

Ilyen tipusú alátétet keresel?

Előzmény: szirmok (53054)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53062
Köszönöm, várom!!
Előzmény: szirmok (53053)
evanet Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53061
megkaptam, koszonom
Előzmény: bkristin (53057)
evanet Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53060

Nagyon szépen koszonom Neked is.

 

Borcsimama a kis balerina tundérien aranyos

Előzmény: Mmaca (53023)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53059
persze, küldöm.
Előzmény: szirmok (53058)
szirmok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53058

Bkristin!

 

ezt most találtam, majd figyelek máshol, idáig ilyet nem nézetem.

Jó az alma, nekem is tetszik. H látok valamit szólok. A napraforgóst én is kérhetem?

Előzmény: bkristin (53057)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53057

szirmokViki, nagyon jó ez az oldal, az az alma nagyon jól néz ki! DE ,IÉÉÉRT ILYEN KICSIBEN RAKTA FEL A CSAJ????????  Más oldalon nem találkoztál vele, mármint ezzel az újsággal?

 

Éva, küldöm!

Előzmény: szirmok (53054)
evanet Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53056

SzéP napot kivánok mindenkinek

Nagyon szépen koszonom

 

Krisztina kuldheted, 

Előzmény: horgIca (53015)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53055

Szirmok

 

Hálás köszönetem neked, nagyon szép az album. Ezt is le kellett töltsem, csak már lassan nem lesz helyem a gépen...

Előzmény: szirmok (53054)
szirmok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53054

Marizsu!

 

Nézd meg ezt is! Most találtam

http://picasaweb.google.com/desimira7/Podlozki2 alátétek itt van alma meg körte igaz pénztárcának, de nagyon aranyos és meg lehet csinálni alátétnek.

szirmok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53053

Vicus a levelet feladtam!

Annamari, nagyon sajnálom a Veled történteket!

Exi, szúrkolok!

LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53052
Az első pillanatban, amikor sorrakerülne mindjárt rájönnél.
Előzmény: Mmaca (53051)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53051
Ja! és az ilyen kis figyelmetlenségek miatt bontok én annyit... Brühühü!
Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53050
Így igaz, meg se néztem a páros sort...
Előzmény: LRJudit (53049)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53049

Mamagai!

Idézet Mmacától:

"az én olvasatomban:első pálca az előző pálcacsoport 3-ik pálcájára, a második az elsőre és a harmadik a középsőre.."

Ez a páratlan sorokra igaz.

Páros sorokban:

Az elsőt a második helyre, a másodikat a harmadikra, a harmadikat az elsőre.

És arra kell figyelni, hogy a keresztben lévő pálca, mindíg a színén legyen.

Tetszik a minta nagyon!

Előzmény: mamagai (53042)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53048

Judit kedves nagyon köszönöm:))) Mindenik tetszik!

 

Krisztike lesz mit csemegézni , jó gazdag albumokat találtál:))) puszi

Előzmény: LRJudit (53034)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53047
na szóval: legalábbis. Megyek inkább horgolni, túl gyorsan járnak az ujjaim a billentyükön...
Előzmény: bkristin (53045)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53046
És szép napot Neked is!
Előzmény: mamagai (53043)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53045

Mamagai : Pontosan! Legyalábbi sztem. :)

Előzmény: Mmaca (53044)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53044
 az én olvasatomban:első pálca az előző pálcacsoport 3-ik pálcájára, a második az elsőre és a harmadik a középsőre..
Előzmény: mamagai (53042)
mamagai Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53043

A kérdés lemaradt... Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ezt a bizonyos 3 keresztezett egyráhajtásost hogyan kellene véghezvinni...

 

Köszönöm!

Szép napot!

mamagai Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53042

Szisztok!

Ha már kihívásokról van szó... Valaki segítsen rajtam, Nektek biztos meg se kottyan, de én ilyet még nem láttam és nem is hallottam!

 

A minta (3 keresztezett egyráhajtásos pálca):

 

 

 

 

 

Remélem, látszik belőle valami. Ma este 8-ig dolgozom, úgyhogy már nem leszek gépközelben, csak holnap!

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Mamagai

bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53041

Itt nagyon szép hópihék vannak, ezt a magazint még nem láttam se hol azelött. Angolul van: HÓPIHÉK

 

Ez egy jó album, bár a neve nekem ismerös, de a keresöm azt mutatja, hogy mégnem volt fent:   ALBUM

Előzmény: LRJudit (53040)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53040

És szerintem szobadísznek is jó, ezért most elkezdek egyet az egyik unokahugomnak. Vasárnap jönnek bulizni. Nem mondhatjátok, hogy nem szeretem a kihívásokat.

Előzmény: Mmaca (53039)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53039

igen, de néha az ötlet is jól jöhet, kis átalakítással, vastagabb fonállal, lehet, hogy már jó lesz.. egy kalap azért nem annyira bonyolult szerkezet.

És végső esetben egy "népligetben magát mutogató baba" még hordhatja....

Előzmény: bkristin (53038)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53038
Mmaca - Az elején én is "beugrottam" egyszer, kinéztem egy szép kalapot, már el is képzeltem, milyen lesz majd készen, és akkor vettem észre a magazin címében, hogy miniatures... ami ugye mindent megmagyaráz.
Előzmény: Mmaca (53037)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53037
igen, ezt úgy sejtettem, itt sok ilyen dolog van, de olyan szépek....Mindig ámulok a fantázia és kreativitás végtelenségein..
Előzmény: bkristin (53035)
bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53036

Borcsimama drága, ne haragudj, elfelejtettelek "befejezni" ! :( Szóval:

 

Borcsimama -- csini az uncsikád!

  Ugyanilyen mintájú lesz majd a másik kalap is?

bkristin Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53035

Sziasztok!

 

marizsu2 - nagyon szívesen! :)

 

Mmaca, szépek ezek e kalapok, de ezek az úgynevezett díszkalapok, olyan 25 cm átméröjüek. A cseh fórumon van egy csajszi, aki ilyeneket készít. Nagyon ügyes.

 

Jutka, nagyon szépek, mint minden, ami a kezed közül kikerül. 

 

Borcsimama, csini

 

Minden betegnek topiktársnak gyógyulást kívánok!

LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53034
Gyüjtögetett (Csöpi) nárciszok elindultak a képtáramba.
Előzmény: csipkerozsi (53030)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53033
Tünemény a kis balerina:)))
Előzmény: borcsimama (53029)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53032

Nézzétek meg a többi albumot is! Felül lehet kiválasztani, hogy melyiket.

csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53031
Igazi kis tündér:))) nagyon bájos!
Előzmény: borcsimama (53029)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53030

Jucus kedves igen, gondoltam egy kis üdvözlő kártyára is, amivel nincs sok munka, mert a szemem miatt nemigen tudok hímezni ,pedig hogy szeretem...

Köszi a szép szavakat, igazad van, de mégsem olyan, mint mikor itthon volt...Ám ez az élet rendje, csak addig a miénk, amíg kicsi.

 

Exi sok szerencsét!!!

 

Horgica ki vagyok akadva, annyira tetszik a babaruha amit most tettél fel! De ennek már nem fogok neki, szóltam volna időben! Viszont a babakocsi mintáját kinyomtattam, remélem, sikerüni fog:) puszi

 

Rebeka nagyon sajnállak és együttérzek veled, én is ebben  a cipőben járok...

 

Maca ez igen album! Lehet csemegézni rendesen:))

 

Judit ne már, addig nézegettem a nárciszokat, hogy nekem is kedvem támadt hogy horgoljak párat, annyira szépek, de sajnos nem mentettem el a horgolt nárciszok mintáját...Lécci, tegye fel valaki...

 

Ráhajtás-Ágika ?

 

 

 

Előzmény: TJucus (53016)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53029
Ez is Bettinám
Nuska4 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53028

Szép napot kívánok!

Kicsit felkeltem, hogy írjak nektek. Megnéztem, hogy hol hagytam abba az olvasást és közben láttam, hogy köszöntöttetek a névnapomon. Nagyon szépen köszönöm! Azt is, hogy gondoltatok rám! Sajnos az olvasás még mindig nem megy, összefolynak a betűk. A fekvésen kívül nem tudok még semmit csinálni, de lassan javulgatok.  Nagyon hiányoztok és a horgolás is. Most megyek vissza feküdni, hogy hamar meggyógyuljak és újból köztetek lehessek.

Puszi mindenkinek!

Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53027
Sziasztok!
Borcsikám, levelet megkapta, válasz elküldve:))
borcsimama Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53026
Betti uncsimnak vasárnap volt kosztümös fellépése, tündér volt, meg manó, csak a tündérruháját hozhatta haza, ebben fényképeztük, álló képet nem tudtam küldeni, mert még le kell kicsinyíteni, most nem sikerült.
Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53025

Meg itt is van

 

Kalapok2
LRJudit Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53024

Szép jóreggelt Mindenkinek!

A másik adag is elkészült, ma megszabadulok tőlük.

Mmaca Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53023

Itt rengeteg szebbnél szebb kalap van. Hogy mekkorák azt nem tudom, mert itt minden lehetséges. Amúgy ez egy kimeríthetetlne kincsesbánya, itt mindent lehet találni..

 

 

Kalapok
borcsimama Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53022

Sziasztok, szép jóreggelt kívánok mindannyiotoknak!

 

Nálunk borongós a reggel, az ég borult, jó nedves a föld, lehet kapálni gyomlálni. Muszáj, mert már minden tele gazzal, sőt most előbújtak a csigák is. Tudtok valami jó csigaűzőt?  A vakond is furkál, meg a csiga is, a babom is  eszik a csigák. Még mielőtt virágozna, eltünnek a levelek.

 

Vicuska 35 küldtem meked emilkét.

 

Lányok, az elkészült kézimunkák gyönyörűek, a fincsi receptek, szupik vagytok. Bocsi hogy nem név szerint, de nem is tudnálak hirtelen név szerint sorolni benneteket, mert annyian leptetek meg gyönyörű horgolásokkal, kézimunkákkal, sőt albumokat is annyit raktatok fel nézegetni, hogy mire felállok a géptől, 10 óra.

 

Szép napot mindannyiotoknak, az összes beteg családtagomnak mihamarabbi felépülést kívánok.

 

Exi drukkolok elsősorban a menyednek, és Neked is.

Előzmény: Vicus_35 (52922)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53021

bkristin

 

Nagyon nagyon rendes vagy, klassz amit küldtél. már töltöm is!!!!!!!

Előzmény: bkristin (53017)
exiefo Creative Commons License 2008.06.05 0 0 53020
Szép reggelt, a borongósnak igérkező nap ellenére is .

Tegnap Jolimama keresett !
Itt vagyok, jól vagyok, a várakozás napjait éljük a baba projektben.
Majd jövök.
Mindenkinek a legjobbakat, üdv exi.
TJucus Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53019
Krisztin! Ezek az edényfogók olyan szépek, hogy nekem nem lenne szivem használni. Hátha bepiszkolódik.
Előzmény: bkristin (53017)
TJucus Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53018

Hát akkor mostmár tényleg szép estét kislányok! Megint nem voltam egy napig és nem győzöm visszaolvasni. Szépek a munkáitok, de hát ez nem újság. Ma váratlan bébicsősz voltam, a nagyobbik uncsikámnak CSIVIT (torna) versenye lett volna, de elmaradt az eső miatt és nálam kötött ki, nagy bőgve. El volt nagyon keseredve. Vígasztalásul mert éppen én is pillangóztam, kapott egy hajgumit és egy csatot pillangóval, ill. virággal. Teljesen odavolt, megvigasztalódott. Ja, és tanult horgolni. Na azt látni kellett volna. Azt az erőlködést, ahogy tuszakolta  a tűt a szemekbe. kb. 20 cm-es láncot csinált. De fog ez menni. Olyan édes volt.

Ballarozika, Csipkerózsi, egy kis vigasztalást ha elfogadtok. Nem hiszem én, hogy egy gyereket el kell veszíteni azért, mert megnősül. Kapsz másik kettőt. Ha jó a kapcsolatotok (és miért ne lenne az) akkor ugyis jön, csak nem kell "irányítani". Bocsánat Rozika, nem akartalak bántani, ezek a Te szavaid voltak, és nekem viszont nem jó a tapasztalatom. Engem apukám mindig irányítani akart, nem volt valami jó.

Én megfogadtam, soha nem fogom irányítani őket, és nem is tettem. Mégis mindig mindent tudok róluk, jönnek ha kell, ha szükségem van rájuk. Most még ugyan nem de később... Persze azt is látják, hogy a hugom meg én ugyanugy bánunk anyuval is.  

Ja, és hogy én se maradjak ki a táborból én is elváltam, és jót mosolyogtam Nyuszturenka - almavásárlás tanácsán. A barátaim engem igy vittek el egy rendezvényre, legalább halgatsz egy kis zenét. Na azóta is hallgatom a páromat. Jó kis zene.

Hát jó sok voltam, de remélem nem bántottam meg senkit, jó volt egy kicsit agyalogni.

A betegeknek, gyengélkedőknek gyógyulást, és mindenkinek nagyon jó kedvet, pozitív sugarakat küldök sok-sok szeretettel.

Ja és a szokásos minőségben, de itt vannak a mai alkotásaim.

bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53017

marizsu, hát  a pihenés annyi volt, hogy mihelyt elment a férjem a géptöl, leültem keresni Neked a dinnyéset. Egy kínai újságaban akadtam rá, itt: ALBUM . Más is van benne, nemcsak dinnye.

 

Jó éjt mindenkinek.

Előzmény: marizsu2 (53011)
TJucus Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53016

Csipkerózsi! Horgolni akarsz, vagy más is jöhet? Én tavaly készítettem, nem kimondottam keresztelőre, de babaköszöntőnek ezt a képet. Ha kéred a mintáját,

elküldöm. Hasonló X szemes van még egy pár.    Van macis is azt hiszem.  

Bocs lányok, ez most csak egy gyors reakció, de tovább olvaslak benneteket.                   

Előzmény: csipkerozsi (52970)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53015

Feltettem a képtárba sapkákat, kalapokat a "kiegészítők" nevü mappába. A "keresett képek" mappát is bővítettem  egy-két baba holmival.

 

Jó éjszakát mindenkinek!

Előzmény: evanet (53000)
Annamária36 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53014

Sziasztok !

 

Most jöttem meg melóból. Ez a nap egy örökkévalóság volt. És még ezek a "pánik tünetek " is kijöttek rajtam.

 Gyerekeimnek annyit mondtam,hogy akkor itt húzunk egy vonalat és innentől igazat mondunk egymásnak. Tőlük annyira nem is várom el apró dolgoknál de nem titkolok el soha többé semmit. Szerencsém van velük mert látszik mennyire szeretnek bár azt is látom,hogy ugyan úgy szenvednek mint én.

Ne haragudjatok,hogy ilyen hirtelen rátok zúdítottam mindent és nem is tudom név szerint megköszönni azt a sok jó szót. Sírdogálok rajta egy kicsit de nagyon megkönnyebbültem. Köszönöm mindenkinek!

Rebeka 55 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53013

SZIASZTOK!

ITT VAGYOK MEG VAGYOK  OLVASLAK BENNETEKET MÁR AMIKOR A SZEMEM NEM FÁJ.

A KÉZIMUNKA MOST HÁTTÉRBE SZORULT.,MERT NEM LÁTOK RENDESEN.SZÜRKEHÁLYOG LETT A SZEMEIMEN.

A MŰTÉTRE OKTÓBERRE JEGYEZTEK ELŐ--GONDOLHATJÁTOK MILYEN SZENVEDÉS ESTÉNKÉNT A KEZEIMNEK TÉTLENKEDNI.

A KONYHÁM KÉSZEN VAN MAJD TESZEK FEL KÉPEKET A NAPOKBAN,MOST MÁR NAGYON FÁRADT VAGYOK.

JOLIKA!

KÖSZÖNÖM ,HOGY ÉRDEKLŐDTÉL FELŐLEM.

 

MINDENKINEK  JÓ ÉJSZAKÁT ÉS JÓ PIHENÉST KIVÁNOK!

 

                                                   REBEKA 55

 

A közelmúlt és a közeljövő  név- és születésnaposait  szeretettel köszöntöm.

Jolimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53012
ráhajtás-Ágnes összes mintája felkerült a képtárába. Itt van az utolsó. Jó szórakozást.
http://agnes100.xfree.hu/115124
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53011

Bkristin

 

Köszönöm a emailt, nagyon rendes vagy.

Természetesen ráér holnap is, előre is köszi a fáradozásodat. Akkor mára jó pihenést!

Előzmény: bkristin (53009)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53010

Csiripke én meg ezt a diófát ültettem a húgom udvarára úgy tizenéve.

 

Nézzétek lányok, mit találtam, ezek a kutyusok virágból vannak:))

 

 

 

Előzmény: csirip46 (53002)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53009
marizsu, elküldtem mailben a rózsaszín mintáját.
Előzmény: marizsu2 (53004)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53008

marizsu, nem fogod elhinni, ma a sok magiccrochet valamelyikében láttam dinnyéset, megpróbálom megkeresni, de csak holnap, ma már fáradt vagyok. Nem baj, ugye?

 

evanet, elküldhetem Neked, amelyikünk hamarább ráér, az fordítja le. Sztem Neked hamarább lesz idöd. Elküldjem?

Előzmény: marizsu2 (53006)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53007

Horgica, Vicus!

 

Ezek a sütik vagy torták nagyon fincsik lehetnek. Ezt én is kipróbálom! Fényképetek nincs véletlenül?

Köszönöm a receptet!

Előzmény: horgIca (52983)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53006

HorgIca

 

Köszönöm nagyon sok szép mintád van a képtáradban.

 

 

Valaki nem tudja véletlenül ha pdf-ban van a könyv hogyan tudom feltenni a képtárba?

Előzmény: horgIca (52937)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53005

Bkristin

 

Köszi a mintát, pont ilyen színesre gondoltam. Dinnye vagy eper formájú mintád lenne annak is nagyon örülnék.

Előzmény: bkristin (52927)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53004

Sziasztok!

 

Bkristin

 

Tetszik a rózsaszín babakocsi, a mintája nincs meg?

 

Ballarozika

 

Nagyon szépek a csatok amit készítettél. Hajpántot nem tudod véletlenül hogyan kell behorgolni?

 

Üdv. Zsuzsa

Előzmény: bkristin (52921)
Andi171 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53003
Biztos finom lehet, már hétvégére be is ütemeztem  :-)
Előzmény: csirip46 (53002)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53002
ANDI. Igaz. Figyelmetlenül olvastam. Mind a kettő fajta nagyon finom. Igy még nem probáltuk, de nagyon fincsinek tünik...
Csipkerózsika. Nem az én érdemem és csak a főkertész - Zoli - hathatos utmutatásait tartom be. Ezt a tavaly ültette nekem - én vagyok a rózsaimádó - , az idén kaptam a másik felére még három tövet, most hajtogatnak.

Előzmény: Andi171 (52994)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53001

Vicus!

Bocsánat, elbambultam!

Köszönöm!

Előzmény: Vicus_35 (52935)
evanet Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53000

Kedves Margirmama köszönöm, egy párat lementettem.

Kedves Horgica Krisztina biztosan szivesen leforditja, köszönöm a segitséget Neked is, ha lesz időd, nem bánnám ha föltennéd, elmenteném

 

Előzmény: margitmama (52999)
margitmama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52999
http://picasaweb.google.com/dedimama3/KALAPOKSAPKK itt a kalap sapka,jó keresgélést.
Előzmény: evanet (52987)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52998

Rozika kiscsillag, az én nagyfiam is megnősült, és már előre félek, hogy majd egyszer a kisebbik is...Mert már 23, de hamar telik az idő...sok puszi neked és nagy ölelés:)))

 

Előzmény: ballarozika (52984)
erzsimami Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52997

Annamárai! Nagyon együttérzek veled, tanácsot adni azonban sajnos nem tudok. A gyerekek már nagyobbacskák, de valószínű nagyon megviseli őket.

@ megy.

Előzmény: Annamária36 (52940)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52996

Krisztike kis tündér, köszi, de ez így nekem nem jó, ennyire még nem tudok horgolni, habár készítettem el egy terítőt, egy már meglévő alapján, rajz nélkül,  de így képről nem fog menni.De azért jól esik a kedvességed:)))

Egy babatakaró is érdekelne, jelzem a kék alapon fehér mackósat elkészítettem a húgom kisunokájának.

 

Horgica külön ne fáradj miattam, ha esetleg valami nagyon egyszerűbe botlasz, ami hamar megvan és szép emlék...De tényleg, csak ha véletlenül rábukkansz...mert az az igazság, hogy nekem is vannak mintáim, de pl. a kis horgolt kocsik teljesen elbűvöltek, és most láttam először a Te képtáradban...nagyon aranyos vagy:)))

 

Csiripke gyógyulj meg hamar, már hiányoztál...szépséges a kerted:)))

 

Ráhajtás-Ágika, mi újság? Hogy vagy? Van már kedved horgolni?

Előzmény: bkristin (52981)
erzsimami Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52995

Sziasztok!

Jolika! Én is itt vagyok, amikor tudok olvaslak benneteket, csak nagyon kevés az időm, sajnos csak apró kézimunkára jut. Jövő héten leáll az óvoda 5 hétre, egyfolytában azon törjük a fejünket, hogy oldjuk meg.

Azért be-be kukkantok, hogy mi történik.

Előzmény: Jolimama (52976)
Andi171 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52994
Csirip, a töltött zsömlénél csak a zsömle belsejét kell a masszához adni, és a kikapart héjakba visszatölteni, úgy megsütni. Én így tudom.
Előzmény: csirip46 (52993)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52993

Szép Délutánt Mindenkinek.

Megprobáltam egy kicsit felülni, mert már az oldalam is fáj a fekvéstől. Hát még mindig nem vagyok valami remekül.

Jolimama. Nagyon szupi a szalagosod. Az az érdekes, hogy a régi minták leirását valahogy nem értem - szalagos - . A mostaniak sokkal jobbak. Mivel vizuális vagyok, a leirásokat nem szeretem csak a rajzos ábrákat. Sajnos.

Annamária.Sajnálom ami veled történt. Ezek nagyon szomorú dolgok. Anyukám is egyedül nevelt fel engem és meg kell mondjam, hogy apám egyáltalán nem hiányzott, mert csak rossz emlékeim voltak róla. De hosszú. Anyuval meg nagyon jól megvoltunk, mint az igazi jó barátnők.

Vicuska.Ez nem a töltött zsömle. A párom szokott ilyent csinálni, én meg nagyon gyorsan befalatozom.

Lányok. Köszönöm a tanácsokat. Sok mézes teát iszom de a fokhagymás mézzel még nem tudtam megbarátkozni, bár ezek a házi receptek a legjobbak.

Rozika.Nagyon szép a boltocskád, és örülök, hogy ujra látlak!

Felraktam a képtáramba egy olyan albumot, amiben nagyon jó horgolási tanácsok vannak.

Megyek, mert már megint szédülgetek.

A betegeknek jobbulást kivánok.

A nem betekeknek sok szép horgicálást, kötögetést, hímezgetést.

 

 

Rózsakertecském. Itt még jobban voltam.....(

Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52992
Köszönöm, bár nem tudok horgolni, de ezzel még én is megbirkozok:))))
Előzmény: ballarozika (52984)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52991

Sziasztok lányok, megint én:-)))Érdeklődni szeretnék, kiakar még eljönni 28 án hozzám? Összinte leszek hétvégén megyek bevásárolni, ezért kérdem:-))))

 

Puszika... kérek mailt ha lehet:-)))

Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52990
Ezt Kekszes-tejfőlös néven ismerem. Nagyon finom
Előzmény: horgIca (52983)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52989
Nem tudom, nem szoktam nézni.
Előzmény: bkristin (52979)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52988

Szia Evanet! - amit én feltettem ahoz van magyar leírás, BKriszti kocsija nem magyar, ha Ő most nem ér rá biztos elfogadja a segítságet, mi meg megköszönjük!!!

 

A kalap mintás albumot is Kriszti tette fel jó pár oldallal ezelőtt, nekem vannak itthon az ujságokban, de olyan fejbehúzós kalapok kis karimával.  Ha érdekel este beszkennelem.

Előzmény: evanet (52987)
evanet Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52987

Szeretnék Toletek egy kis segitséget kérni.

 

Valaki tett fol albumot nagyon sok szép horgolt kalap volt benne. Szeretnék magamnak horgolni egyet, olyan kisebb karimájút. Tudnátok valamilyen albumot?

Koszonom elore is

 

Azt hiszem, Horgica tett fol horgolt kocsi mintát cseh újságból, ha van leirás hozzá, leforditom szivesen, ha gondoljátok

 

evanet Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52986

Annamária nehéz bármit is mondani, arra, ami Veled tortént. Tiszta szivembol szoritok Neked, hogy minden rendbejjojjon. Hidd el, sokkal konnyebb, hogy liertad nekunk, megosztottad Velunk a bajodat.

Nem Vagy egyedul, mert a gyerekeid igen nagy támaszaid, és itt Vagyunk Neked mi is

 

Agnes igaza van Jolimamának, vedd elo  horgolótudet, amilyen gyakran csak lehet, foglald le Magad. Sokat segit minden kis apró orom, és gyere minél gyakrabban,  

 

 

Nuska mielobbi gyógyulást kivánok Nektek is 

 

Lányok nagyon ugyesek vagytok, gyonyoru dolgokat készitettetek, most ha nem baj, nem sorolnék fol neveket, mert nem szeretnék megsérteni senkit sem, akit kihagynék hisz mindenki csodálatosat alkotott.

Előzmény: Annamária36 (52940)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52985

Csipkerózsi nagyon szívesen!

 

Mit akarsz csinálni, apróságot, vagy nagyobb lélegzetü valamit, mert úgy keresek.

Előzmény: csipkerozsi (52970)
ballarozika Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52984

Jolimama! Várlak szeretettel!
Lr Judit! Hát nem szedik érte szét a boltot, de ez még Ópusztaszerre készült volna, de a "barátnő" átvágott, és ezért a boltban árulom, de nem a ruhák közé való, majd lesz vele valami, talán 10 év alatt elfogy.
Vicus!
csit-csat mintája:

1. sor 8 lsz. gyűrű
2. sor 16 rp.
3. sor 1 rp, 1 félpálca, 3 erhp. egy szembe öltve, 1 félpálca, 1 rp.

4X ismételni!

lsz.=láncszem
rp.=rövidpálca
erhp.=egyráhajtásos pálca

Annamari!

Nagyon sajnálom, ami veled történik, de a véleményem az, hogy még mindig jobb ha elváltok, mint a gyerekek látják, hogy veszekszetek.
Én 34 éves voltam amikor elváltam, de még mindig jobb egyedül, mint civakodni.

Az életem a fiamra szenteltem, mostmeg jött neki a szerelem, és én háttérbe kerültem, mostmeg azon szomorkodom, mi lesz ha beteg leszek egyedül vagyok, mert a fiamat már nem én irányítom. Na most kipanaszkodtam magam!!!

horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52983

Vicus ez finom lehet!

 

Csöpitől a köv.receptet kaptam ami hasonló.

 

Tejfölbe izlés szerint cukrot, vaníliáscukrot keverni, jénaiba lerakni a háztartási kekszet, rá tejföl, erre a babapiskóta, meg"kenni, áztatni" rummal, (gyerekeknél, sofőröknél sütőrum), rá a tejfölös massza. Addig folyt. míg elnem fogy. a tetejére idény gyülölcs (nagyon finom minden savanykás, de jó a kompót is), és leönteni piros tortazselével.

Egy éjszaka hűtőbe tenni, ha kibírjátok, nálunk nem mindíg jön össze.

 

Ezt a két receptet ha kicsit összekeverjük, szép is, mutatós is, szines is, és nagyon finom. Anyukám mikor először evett belőle azt hitte túró torta.

 

Jó étvágyat!!

Előzmény: Vicus_35 (52978)
evanet Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52982

Szép napot kivánok mindenkinek.

Kedves Jolimama nagyon jól esik, hogy hiányoltál. Nem vesztem el, csak most ritkábban jut idom mindenre, azért olvaslak benneteket, amikor csak tehetem.

Előzmény: Jolimama (52976)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52981
Csipkerózsi, esetleg valami bébitakaró?
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52980

Csipkerózsi igen, azt kérte szedit, el is küldtem neki. Elég ha a rózsaszín kocsi mintáját mailben elküldöm Neked? ígérem, egyszer, remélem nemsokára, lefordítom magyarra az a szépet, amelyiket ha jól emlékszem Mmaca tett fel.

Borcsimama, én is sajnálom, ami a szemeddel történt! Vigyázz rá nagyon!

 

 

Előzmény: csipkerozsi (52970)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52979

szeditEdit, megjött a leveled, nagyon szívesen! Ugye megmutatod nekünk, ha elkészíted? Nekem is nagyon tetszik!

 

Vicus, ez az az epermisu, amit Stáhl Judit készített? Hát az nagyon szuperul nézett ki a müsorban!

Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52978
Tejfőlös epermisu= tiramisu tejfőllel, eperből:

6 dl sűrű tejfőlbe belekeversz 20 dkg porcukrot, 30 dkg pépezett epret és 5 dl jó keményre felvert tejszinhabot.

450gr. puha babapiskota ( az, aminek kis cukor van a tetején)
Egy jénaiba:
-egy sor piskota
-1/3 krém
-piskota
-1/3 krém
-piskota
-tetejére a maradék krém
Disziteni tejszinhabbal és eperrel.
minimum 5-6 óra hütőbe, de egész éjszaka sem árt neki!
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52977

Sziasztok lányok...

 

Összintén mindenkit szeretek. Annyira jó közétek jönni, tényleg egy család lettünk...

Annamari tudom, hogy nagyon rossz, de egy férfi sem ér annyit, hogy buslakodjunk utána. Tudom én is milyen én is elváltam 8 éve és én nagyon fiatalon...

Igaz nekem nincs család.. de legalább már tudom mért, és miért hagyott el... Hát erről ennyit.. Leírok valamit.. de ne nevesetek ki. Van egy barátom Árpibácsi, aki szintén elvált Szegeden él, nagyon sokat levelezgetünk. Annak idején javasoltam neki jelképesen valamit. Menjen ki a piacra almát venni:-))) Én arra gondoltam, hogy beszélgesen az emberekkel, főleg a hölgyekkel, hátha valamelyik vásárló vagy eladó szóba elegyedik vele...  Lényeg az, hogy most már egy éve él együtt egy 48 éves hölgyel, dúl a lav ezerrel, és a mai napig megkapom azt, hogy de jó, hogy elmentem almát venni:-)))

 

Jolimama fenomenálisan űgyes vagy, egyszer én is úgy is:-))))

Jolimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52976
exiefo, rég hallottam Rólad. Mesét szeretnék hallani Tőled.

vmartina-Rozika, Rebeka és persze még sorolhatnám, merre jártok?

Pumukli-Eszter jól vagy?

Szóval aki régen volt, csak egy beköszönésre, hogy jól vagytok, mi van Veletek?

evanet-Éva, merre jársz?

anhel-Éva Veled mi újság? Nem válaszoltál a levelemre.
andrea68 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52975

sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam így hazamenetel előtt.

Vicus: elkérhetném én is annak a tejfölös epresnek a receptjét? Apuci ma hoz egy kis epret, holnap még hátha lenne időm vele foglalkozni. Ma már nem ,mert még ebédet is kell főzni holnapra.

Előzmény: Vicus_35 (52971)
szirmok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52974

Vicus!

 

Receptet ide tedd fel kérlek!

Előzmény: Vicus_35 (52971)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52973

Nem tudom. Ezt eszik vagy isszák!

Ide vele, azaz kérem szépen.

Előzmény: Vicus_35 (52971)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52972
Krisztike, Szedit ha az illatzacskók mintáját keresitek, nálam megtalálható a MINTÁK c. albumban.
Előzmény: bkristin (52969)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52971
És nem akrsz Tejfőlös epermisut csinálni???
Előzmény: LRJudit (52967)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52970

Szép napot lányok!

 

Annamária nehezen kapom a szavakat soraidra, nagyon együttérzek veled...Olyan rossz, amikor szenved valaki...Nekem is kijutott, de sajnos nem vagyok egyedül-már ami a bajt illeti-és kívánom mindenkinek hogy boldog legyen végre!

 

Borika köszönet a bíztató szavakért, sokunkra ráfér, sajnálom ami a szemeddel történt...

 

Jolimama tetszik a szalagosod:))

 

Horgica szép lett a képtárad! Eppen valami kis apró ajándékon törtem a fejem, amit a kis unokám keresztelőjére gyorsan elkészíthetnék, mikor látom nálad a babakocsit!

Na mondom:ez az!!! Köszi:))

 

Krisztike, azért ha te is feltennéd a kocsi mintáját, az jó lenne, mert még egy másik babának is kellene horgoljak egyet...Szuper az album, amit feltettél, abban is sok érdekeset találtam:)))

Esetleg még valami kézimunka -ötlet keresztelőre?

 

Nuska gyógyulj meg minél előbb!

 

Előzmény: Annamária36 (52940)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52969
SZEDIT99 - valamelyik MagicCroche újságban találtam, elküldöm neked mailben, nem emlékszem már, melyikben, mert ma rengeteget átnéztem.
Előzmény: szedit99 (52968)
szedit99 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52968
Nekem nagyon tetszik, de hol a mintája?
Előzmény: bkristin (52955)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52967
Most is epret főzök be!
Előzmény: Vicus_35 (52965)
szirmok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52966
Köszi
Előzmény: horgIca (52963)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52965
Csajok!
Van valakinek sok epre!!
Isteni receptem van!!
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52964
Semmi gond, így úgy is megértem, nálam is sokszor előfordul az elütés, az N, és M betüket rendszeresen összekeverem.
Előzmény: szirmok (52960)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52963
Viki! - általában Miss Texit, de nemrég kaptam a Vianniban Major Domus folyékony keményítőt, ebben áztattam 1 éjszaka (higitatlanul) a pillangókat, és utána szögeztem ki. Jó mert nagyon kemények, és ami megmarad vissza szoktam önteni.
Előzmény: szirmok (52959)
szirmok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52962

Vicus!

 

Oké, semmi baj.

 

Előzmény: Vicus_35 (52961)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52961
Igen, visszaszoktam olvasni, töredelmesen bevallom, hogy mind a kettőt olvastam, de mire oda jutnék, hogy vállaszoljak, mindig elfelejtem. Szóval a cimemet e-mailba?
Mindjárt küldöm:)))
Köszönöm 3x:)))
Előzmény: szirmok (52956)
szirmok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52960
Bocsi HorgIca, elütöttem a neved, olv. elöző hozzászólásomat.
Előzmény: horgIca (52957)
szirmok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52959

Szia Judit!

 

Sejtettem....

 

Horgca, megkaptam, éjjel olvastam, majd jelentkezem.

Milyen keményítőt használsz?

Előzmény: LRJudit (52958)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52958

Akkor jelentek.

Még nem kaptam választ.

Előzmény: szirmok (52956)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52957

Szirmok Viki!

A munkahelyemről írtam Neked @-t. Előre is köszönöm.

szirmok Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52956

Kedves A maranta!

 

Éppen mostanában volt válasz, de olvasd el a 52744- től felfele a pár hozzászólást!

Utána írj, mit szólsz hozzá!

 

Bodzás hímzés engem is érdekelne!

 

Vicus!

 

Vissza szoktál olvasni? Már másodszor "emelem fel a kezem"! 52564?

Előzmény: A maranta (52906)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52955

Valaki innen közülünk említette, hogy illatpárnákat fog készíteni. Ezeket most találtam, hátha megtetszik valakinek:

 

 

bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52954
marizsu2  - ebben az albumban sok poháralátét van: ALBUM
Annamária36 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52953
Tudom,hogy tovább kell lépni. Az bánt a legjobban,hogy a szemem előtt játszódik az egész és a 20 év alatt nem gondoltam volna,hogy ilyen tud lenni. Mindig azt gondoltam,hogy ő a legegyenesebb ember.
Előzmény: Vicus_35 (52950)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52952
Annamari, nagyon sajnálom.
Előzmény: Annamária36 (52940)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52951
Szerintem senki nem haragszik, ha gondolod nyugodtan írjál @ is nekem és panaszkodj. Segíteni nem biztos, hogy tudok, de ígérem válaszolok..
Előzmény: Annamária36 (52940)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52950
Annamária: jó, hogy leirtad, semmi szégyelni való nincs benne. Igy egy kicsit megkönnyebbülsz. Fel a fejjel és lépj tovább. Nem könnyű, de menni fog. Én 9 éve váltam el, már nem szólt semmiről a házasságom. A volt férjemnek volt egy barátnője, akinek volt egy kisfia. A láthatáson az exem vitte a lányokat a csajhoz és vett két csomag chipszet. Egyiket a nő fiának a másikat a saját lányainak, hogy osszák el!!!! Ezeken túl kell lépni, mert a gyerekek majd felérik ésszel, hogy ki az igazi szülő. Hála Istennek az én lányaim már tudják és a volt férjem is tudja, hogy Barbi és Betti a nevelőapjukat sokkal jobban szeretik mint őt.
Te is megtalálod majd azt a férfit, aki megbecsül. Hidd el van előnye is az egyedüllétnek!!!
Előzmény: Annamária36 (52940)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52949

Nem rossz, azt hiszem ez ugyanaz a fa, csak itt a lényeg jobban látszik.

Pont jó lenne cseresznyefára egy ilyen felszerelés, akkor a macskának is volna hol lenni és távoltartaná a rigókat...

Előzmény: LRJudit (52946)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52948
Míg megkerestem, fel is tetted! Na ez jó volt!
Előzmény: Mmaca (52944)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52947
horgIca, a munkáim albumban fennt van mintával együtt.
Előzmény: horgIca (52931)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52946

És ehhez mit szólsz?

Előzmény: Mmaca (52942)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52945
Krisztina, ezt most horgoltam. Ez volt a "gyógyszer helyetti" terítőm. Igaz, hogy Kincső kabátkája lassabban készül, már csak másfél újja van hátra. Még jó, hogy ráérek vele.
Előzmény: bkristin (52934)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52944

Mégegy gyöngyszem...Ez viszont a profilunkba vág..

 

 

Fa
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52943

Nuska, én is gondoltam Rád többször is a napokban, hogy régen voltál már itt. Nagyon sajnálom, hogy beteg vagy, és kívánom, hogy mielöbb meggyógyulj.

És persze a lányod is.

 

Emöke, jövök még a gombóclevessel, mmindíg akkor jut eszembe, amikor már kikapcsoltam a gépet:

 

Nagyi töpörtyüsgombóc-levese

 

Fött krumpli, liszt ( amennyit felvesz), só, darált töpörtyü, esetleg tojás, de az nem fontos. összegyúrni a hozzávalókat, kisebb gombócokat gyúrni, kifözni, amikor feljöttek, kiszedni a vízböl, és a fözövizet hagymás-paprikás rántással besüríteni. A gombócokat külön edénykében hagyjuk, a levesben elpoccadhatnak.

Mmaca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52942

Ilyen napom van...Foltvarrósok figyelmébe

 

Tank

Bubuka54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52941
Sziasztok! Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segitséget a babakocsival kapcsolatosan.
Judit! Elmentettem a babaágyat,
HorgIca! Köszi, tőled is elmentettem a kocsit és autót is, nagyon tetszik, aranyosak vagytok, majd ha készen leszek, megmutatom a művemet. A jókivánságot meg természetesen átadom a babának és mamának is /köszönjük szépen/. Még egyenlőre picike a baba /2300 gr. és 47 cm/, de minden rendben van, eszik szépen, reméljük hamarosan hazamehetnek.
Előzmény: horgIca (52939)
Annamária36 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52940

Sziasztok !

 

Mi is a depresszió?

5 éve próbáljuk rendbe hozni a házasságunkat.Munkahelyet váltottam és hívták a férjemet is egy szomszédos céghez.Ő nem lépett. József napra annyira készültem de férjem elment brigádbuliba és elfelejtett haza jönni. Másnap dettó.Itt kiakadtam,oké külön költözünk. Itt hagyta a házat,vitte az autót gyerektartást nem fizet.(mellesleg van egy csomó adósság ami az enyém maradt) Időközben lecsillapodtak a kedélyek,gondoltam hátha tudunk egymással beszélni. Még mindig hívom vissza mire "jóakarók" mondják,hogy pár faluval arrébb az aktuális barátnő 5 éves kisfia meséli,hogy : -"Józsi apuval házat veszünk!"

Ismerem a hölgyet,régebb óta mint a férjem. Azt is tudja mindenki,hogy lett neki az a kisgyerek.

Eddig bírtam. És közben dolgoznom kell mert itt a két gyerek.

 

(Ne haragudjatok de ki kellett írnom.)

 

horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52939
Most elmegyek mosni és vasalni, mert nagyon a körmömre égett, de azért vissza osonok majd olvasgatni!!!!
Mmaca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52938
Háát, az, de ahol találtam az az oldal nem is a kézimunkáról szól, hanem motorosokról. De ha van valakinek egy játék motorja, türelme akkor szerintem meg lehet csinálni. Egy motorőrült lehet értékelné...
Előzmény: Ilonamamzi (52933)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52937

MARIZSU!! és  Lányok most sikítok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Feltöltődött az "apró minták" albuma lehet nézegetni!!!!!

bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52936

Ilonamamzi - mindjárt!

 

Vicuska, olyan jó olvasni a napi menüket, mintha étteremben lennék, csakhát nem kapok belöle, virtuálisan meg nem az igazi! De ötletadónak szuper! Köszi!!!  Nálunk ma sültcsibe lesz rizzsel, meg tegnapi zöldségleves.

Előzmény: Ilonamamzi (52932)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52935
Kérésed parancs:)))
Hozzávalók a gombóchoz:

1/2 kg túró, 10 dkg cukor, 1 tojás, 2 zsömle, 2-3 evőkanál zsemlemorzs, 1 cs. vaníliás cukor, 5-6 dkg mazsola, 1 citrom reszelt héja, tej

Öntet:
2-3 dl tejföl, 3 ek. cukor, 1 tojás, 1 cs. vaníliás cukor

Tetejére:

zsemlemorzsa, vaj, cukor

2 db egészen szikkadt zsömlét annyi tejbe áztatok be, amennyit felszív. Az áztatott zsömlét kicsavarom, a többi hozzávalóval összekeverem, végül egy tojást és morzsát is hozzáadom. Egy jénait jól kivajazok, nagy gombócokat készítek a masszából, amit leöntök a tejföl, tojás, cukor, vaníliás cukor keverékével és 200 °C-os sütőben megsütöm.

Közben egy serpenyőben vajat, zsemlemorzsát és cukrot teszek, amit kevergetve megpirítok. A cukor közben egy kissé karamellizálódik és a morzsa finom, édes és ropogós lesz. Ezt rászórom a tetejére.

Megjegyzés: Mi nem szeretjük a mazsolát, így nem teszek bele.




Előzmény: LRJudit (52924)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52934

A maranta, én elég sokat járok-kelek, ha találok, szólok. Bár sok xszemes album linkjét már törölnöm kellett tegnap, mert már nem léteznek.

 

Jolimama, ezt is most készítetted, vagy ez már régebben? Azért kérdem, mert ha mostanság, akkor kezdem azt hinni, hogy van egy horgológéped otthon! :)  Nagyon szép terítö!

Előzmény: A maranta (52906)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52933

Mmaca!

 

 

Ez a motor már non plus ultra!!!!!!!

Előzmény: Mmaca (52930)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52932

Krisztina!

 

A napraforgós alátét nagyon kedves, elküldenéd a mintát nekem is - csak ha nem gond  -

 

Köszi: Ica

Előzmény: bkristin (52927)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52931

Jolimama nagyon szép, ugye ez is megtalálható a képtáradban mintával együtt??

 

Ha ennyi szép picit csináltok, hogy készül el az én nagyom a hónap munkáira???????

Előzmény: Jolimama (52909)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52930
Motor
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52929

Szia Judit!

 

Kösz a segítséget, az ovális kunkornál picit eltértem a leírástól, nekem igy jobbnak tűnik, és a többit is hasonlóan fogom csinálni.  Egyébként Nektek is így szokott kunkorodni, mint a malacfarok?

 

Este majd összekötöm a gmail-emet Veled is, és ha visszaigazolod, akkor lesz közvetlen chat-lehetőség a google talk-ban.

 

 

Vicuska! 

 

 

Nagyon finomakat főzöl ma is, a sorrend is megfelelő nekem -  már éhes vagyok.

 

 

Előzmény: LRJudit (52911)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52928
Marizsu most töltöm a képtáramba az innen-onnan összegyüjtött apró mintákat. Ha kész lesz sikítok. Lehet, hogy nem sorrendben vannak, de össze lehet a mitát és a képet hozni. 
Előzmény: marizsu2 (52917)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52927

marizsu2 - pohár alá gondolod a szettet? Azért kérdem, hogy milyet nézzek, kisebbet vagy nagyobbat. Egyenlöre ilyeneket találtam:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: marizsu2 (52917)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52926

Szia Vicus! örülök, hogy újra itt vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - így vagy az igazi!!!!

 

Igy jöhetne ebben a sorrendben, nyitva az erkély ajtó :-))))

 

A sült túró gombóc nekem is elindította a fantáziámat.

Előzmény: Vicus_35 (52919)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52925
Jolimama: nagyon szép a teritőd!!
Előzmény: Jolimama (52909)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52924

Vicus!

Sült túrógombóc? Részleteznéd?

Előzmény: Vicus_35 (52919)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52923
Ballarozika: nagyon szépek ezek a kiegészitők, a csatt mintáját kérhetném???
Előzmény: ballarozika (52901)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52922
Borcsika:
Nagyon szép a kalapod, és különösen jól áll!!! Viseld egészséggel!
A reikiről én is sokat olvastam már, van is egy régi ismerősőm,aki ezzel segit másokon. Fel fogom keresni!
Puszi: Éva
Előzmény: borcsimama (52897)
bkristin Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52921

Sziasztok!

 

Mmaca, ez a babakocsi-minta a Romantické háčkování újságból nekem megvan, de csehül, mivel ez a kisfüzet is cseh.

 

Ezeken kívül nekem még ilyen kocsimintám van, ha kell, szólj. :

 

Előzmény: Mmaca (52908)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52920
Nuska: gyógyúlj meg hamar és a lányod is.
Tudok valamiben segiteni???
Nem nagy távolság, bármikor megyek, csak szólj!!!
A fiúkra is vigyázok, ha kell!!!
Puszi: Éva
Előzmény: PenDorka (52886)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52919
Sziasztok!
HorgIca:
Tegnap:
-húsleves
-sóska
-tortellini

Ma:
-tejfőlös karfiol leves
- spenot (kevés, 2 adag)
- maradék tortellini
- sült túrógombóc
Előzmény: horgIca (52880)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52918

BUBUKA!!!!!  - most értem az olvasás végére, látom Te kerested s babakocsi mintát.

A nevem alatti tvn-es képtárban megtalálod. Jó munkát és nagyon jó egészséget a pici babának és családjának.

Előzmény: Bubuka54 (52899)
marizsu2 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52917

Nagyon szép napot mindenkinek!

 

A betegeknek mielőbbi gyógyulást. Mindenkinek köszönöm a biztatást, jól esett.

Egy kicsit lemaradtam a fórum olvasásról mert a táska horgolással voltam elfoglalva, ugyanis vagy ötször  lefejtettem már. De majd csak készen lesz.

Tegnap megvettem a Fürge ujjak júniusi számát, ez már jobbnak látszik mint az előbbi számok.

Egy kérésem is lenne: valami nagyon mutatós alátét szettet szeretnék horgolni hátha valakinek van ilyen a tarsolyában.

 

üdv. Zsuzsa

horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52916
Betettem a képtáramba a mintát, találtam hozzá kisebb kocsikat is, az is ott van "keresett minták" albumban.
Előzmény: LRJudit (52900)
nyüzike Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52915
Azt hiszem hogy csak akkor látsz ha már meghívtuk egymást csevegésre.
Előzmény: LRJudit (52913)
horgIca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52914

Szép napot!

Lányok még nem olvastam vissza, csak láttam, hogy keresi valaki ezt a babakocsi mintát. Nelem megvan, most szkennelem, és felteszem a képtáramba. Utána olvasgatok.

Előzmény: LRJudit (52900)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52913

Nyüzike!

Én mondtam, hogy veled beszéljen!

Még sosem láttalak ott titeket, pedig fent vagyok.

Akkor bedugulok!

Előzmény: nyüzike (52912)
nyüzike Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52912

Judit Ica írta hogy egy helyen módositott a mintán én azt javasoltam hogy arra figyeljen hogy a többi hasonló rész ugyan úgy csinálja mint az elsőt.

Mostanában a gmail csevegőn beszélgetünk Icával .

Előzmény: LRJudit (52911)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52911

Ilonamamzi!

A bekarikázott részen valami nem oké, mert nincs olyan ív, amihez 3-at kell kapcsolni.

Ahol a legkritikusabb, pont nem látszik jól, mihez, mi van kapcsolva.

Nos! Alaposan megnéztem a fotót és a rajzot. Nem egyformák. Ilyenkor én a fotó alapján szoktam dolgozni. Jó lenne, ha megvárnád Nyüzikével való találkozást, hogy megbeszéljétek. Legalábbis úgy értelmeztem, készültök ilyenre. Ha mégsem, akkor szólj!

Előzmény: Ilonamamzi (52910)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52910

 Kedves Jolimama! 

 

 

Köszönöm a bíztatást, igyekszem délután folytatni. Igen,  az egymásra hajló kunkorral megszenvedtem, egy részét többször is csináltam. De nem baj, ha majd a következőben nem lesz, akkor könnyebb lesz.

 

Nagyon szép a tiéd, mint minden más kézimunkád is.

Előzmény: Jolimama (52909)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52909
Ilonamamzi, ügyesen haladsz a szalagossal. Én az ilyen egymást fedő kanyarokat nagyon nem szeretem. Ha lehet el is kerülöm.

Ha már szalagos, itt van az enyém:
Előzmény: Ilonamamzi (52905)
Mmaca Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52908

Én elmentettem valamikor egy babakocsit, de a mintáját nem találtam meg már akkor sem. Azt hogy honnan mentettem, nem tudom, talán egy orosz kézimunka oldalról, volt ott horgolt templom is, meg hattyúkok... De ez a babakocsi nyilván mégse onnan van, az oroszon, mintha szebbet láttam volna. Most természetesen nem találom...

Babkocsi

Előzmény: Bubuka54 (52899)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52907
Szia Rozika, örülök hogy látlak. Már láttam az iwiwen a boltodat, ha arra járok, szívesen meg is nézem.
Sőt, mivel a méretem nekem sem átlagos, még üzletet is köthetünk.
Előzmény: ballarozika (52901)
A maranta Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52906

Sziasztok!

 

Sajnos csak ritkán tudok felétek jönni, de mindíg megcsodálom a gyönyörű munkáitokat és azt az óriási összetartást, ami egy családdá kovácsol titeket.

 

Jobbulást kívánok a betegeknek, sőt inkább gyors gyógyulást!

 

Szirom! Válaszolt a kötésmintával kapcsolatban a Fürge Ujjak?

 

Illetve lenne egy kérésem, bár kicsit félve írom le, mert mindenkinek annyi gondja van mostanában.

 

Ha jártatokban -keltetekben bodzavirág hímzésmintára akadnátok, akkor feltennétek, vagy belinkelnétek?

 

Köszönöm!

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52905
Szép reggelt Mindenkinek!

Még tart a szalagosláz nálam, itt tartok.

Puszi mindenkinek, rohanok dolgozni. Majd bentről elolvasok az építő kritikákat. Ica
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52904

Bubuka!

A babakocsit nem találom, pedig úgy emlékeztem, megvan.

Szia Rozika!

Jól néznek ki! És veszik rendesen?

Előzmény: Bubuka54 (52902)
pmárti Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52903

Szép napot mindenkinek!

Csirip, Nuska és kislánya ,  és   Ágnes ! Mielőbbi gyógyulást mindannyiotoknak Ágnes írtam pár sort @-ben.

Borcsimama nagyon jó lett a kalapod, szerintem ne béleld ki mert így szellősebb, divatos is és jó célt szolgál, mert ezekben a nagy sugárdózisokban amiket kapunk  védelmet is ad .

Horgica jól bepillangóztattad a csapatot, én is kénytelen leszek már egy pár repkedőt horgolni olyan szépek!!:-)))))

Ma még van egy kis fűnyírásom, utána  pillangózok én is, holnap meg már lehet szedni a cseresznyét, az utcán van egy nagy germesdorfi fánk és a gyerekek reggel és délben  amikor jönnek haza  itt lakmároznak, nekünk csak felső  ágakon maradnak, de az is elég, mert van bőven rajta.Jó munkát mindenkinek Pusz Márti

Előzmény: borcsimama (52898)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52902
Judit! Nagyon szépen köszönöm, mentettem.
Előzmény: LRJudit (52900)
ballarozika Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52901
Sziasztok!

Már megint sok szép mintát készítettetek!
Vagyok, csak kicsit sok most a munkám, de azért olvaslak benneteket!

A betegeknek jobbulást!

A szülinaposoknak, és névnaposoknak sok boldogságot, és hosszú életet kívánok!

Szép napot Mindenkinek!

Én ilyeneket készítettem mostanában.
LRJudit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52900

Szép jóreggelt Mindenkinek!

Bubuka!

Keresem! Addig? Képtárba teszem.

Előzmény: Bubuka54 (52899)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52899
Sziasztok Kedves Kislányok! Mindenkinek nagyon kellemes és szép napot kivánok.
Lenne egy kérésem, aki tudja, segitsen. Mint azt már irtam, a húgomnak is megszületett az első pici kislány unokája, és szeretnék ajándékba egy horgolt babakocsit, valahol láttam is, de persze most nem találom.
Ha valaki tudná, merre találom,megköszönném.
A betegeknek gyors gyógyulást kivánok.
Előzmény: borcsimama (52897)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52898

Köszönöm szépen a kalapommal kapcsolatos dícséreteket! Már tettem rá egy masnit is. Kicsit még keményítettem. A fejemen elviselem a keménységet. Most csak azon gondolkodom, hogyan tudnám kibélelni? Még foglalkozom vele egy kicsi, de ha nem megy így is jó.

 

Most nagy dilemmában vagyok, hogy mi következzen most, szeretnék lepkéket, virágokat (ha olyan szépet nem is tudok, mint Judit), vagy netán egy terítő? No majd kialakul. Lehet, hogy egy másfajta kalap?

 

Köszönöm a kalapmintákat is. Van választék bőven.

borcsimama Creative Commons License 2008.06.04 0 0 52897

Sziasztok, szép jóreggelt kívánok mindannyiotoknak.

A betegeknek minél hamarabbi gyógyulást kívánok!!

 

Kedves családtagjaim! Olvasom a pánikbetegségekkel kapcsolatos leveleiteket (bocsi, hogy nem név szerint, hanem mindenkihez próbálok írni).

 

Tudom, hogy nagyon nehéz megoldani a problémákat. Nekem akkor volt ilyen problémám, amikor baleset ért 6 évvel ezelőtt a szememmel. Villamosról leszállva, nekiestem egy ajtó kilincsének, s eltört a szemüreg csontom, beljebb nyomódott a szemem, maradt kettős látás..... tovább nem részletezem, nagyon megviselt, nem mertem kimenni az utcára egyedül, stb. szóval voltak tüneteim jócskán. (2 hétig kórház)

Lányom kineziológus, reikis, ő volt az, aki gyorsan visszasegített a normális életbe.

Ma már úgy gondolok vissza rá, mint egy rossz emlék. (A kettős látás maradt, megtanultam vele élni, ha nem a szemem mozgatom, csak a fejem, akkor olyan mint régen)

 

Én is reikis vagyok, a reikisek is kézrátéttel "segítenek", szándékosan írom, hogy nem gyógyítanak, mert mindenki a saját maga orvosa, saját maga gyógyítója.

Az orvosok is csak segítenek, a töbi már rajtunk múlik, sajátmagunkat gyógyítjuk meg. Csak kell egy kis segítség, hogy az öngyógyító mechanizmus beinduljon.

Erre szokták mondani, hogy nagy segítség az akarat erő, a kűzdeni képesség.

Mennyi ember legyűrte már a rettegett betegséget a rákot.

 

Nem akarok nagyon hosszúra nyúlni, szóval, sohasem szabad feladni, mindig van remény, és minden bajból ki tudunk mászni!!

 

Kívánok a pánik betegeknek mihamarabbi erőt egészséget.

 

(Remélem, hogy nem bántottam meg ezzel a levelemmel senkit, én csak bíztatni szeretnélek benneteket, hogy ha nehéznek is tűnik, ki lehet mászni a gödörből)

 

Borcsi

TJucus Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52896
Látod, egy jó pörkölt is széppé tudja tenni az estét. Csak így tovább.
Előzmény: ráhajtás (52894)
ráhajtás Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52895
megsezem=megeszem!!!!Így lesz ez helyes!!!!!!:):):):)
ráhajtás Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52894

Nagyon sajnálom ,hogy vannak betegeink!!!

Gyógyuljatok!!!!!!!!!Sajnos az én férjecském is megfázott!!!

Jövőhéten ballag a fiacskám!!!Össze kell szednem magam!!!!!

ISteni a pörköltöm!!Jól sikerült!!!!!!Komolyan mondom nagyon finom!!:):):)

Most megyek aluszkálni,mert holnap nagyon korán kelek!!!!De előbb még megsezem ezt a pár falatot!!:):):)

Puszi Nektek és mégegyszer köszönöm a kedves szavakat!!!!!!!!

Jó éjszakát Nektek aranyos kislányok!!!!!!!!!!

ráhajtás Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52893
Jó itt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ráhajtás Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52892

Nagyon aranyosak vagytok!!!Ennyi szeretetet sugározni!!!!

Hálásan köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!

ráhajtás Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52891

Kislányok!!!

IMÁDLAK BENNETEKET!!!!!!!!!!!!!!

NAgyon köszönöm!!!!!!!!!!!!

Elég riasztó ,hogy ilyen sokan szenvedünk ebben a nagyon nem jó betegségben!!!!!

3 kilót adtam le!!!Na nem mintha nem fért volna rám a fogyás,de nem ilyen áron!!!!!

Megfogadom a kedves tanácsokat!!!!!!!!!!!!!Csak még a holnapi napon legyek túl!!!!!

Nem köszöntöttem fel a TÜNDÉKET és az ANITÁKAT!!!!Bocsánat!!!

KÍVÁNOK NEKTEK KISLÁNYOK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!

Megmutatom,hogy már jobb a kedvem!!!

horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52890

Nuska már hiányoltalak!!!! - nem tudtam, hogy beteg vagy, nagyon vigyázzatok magatokra Dórikával együtt, gyógyuljatok meg minél hamarabb.

Névnapodra meg nagyon sok boldogságot, és jó egészséget kívánok.

Előzmény: PenDorka (52886)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52889
Nuska, nagyon sajnálom, hogy beteg vagy. Mi történt? Azt hittem nagyon el vagy foglalva a munkád előkészítésével, azért nem jönnek a képek. Gyógyuljatok meg mielőbb. Sok puszi
Előzmény: PenDorka (52887)
PenDorka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52888

Bocsánat. Ennyire vagyok magamnál. Nuska4 vagyok, csak a lányomén léptem be.

Megyek feküdni! Pedig már szeretnék visszaolvasni.

Előzmény: PenDorka (52886)
PenDorka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52887
Bocsánat! Ennyire vagyok magamnál. Nuska4 vagyok, csak a lányomén léptem be. Megyek feküdni.
Előzmény: PenDorka (52886)
PenDorka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52886

Nagyon hiányoztatok!

Most engedtek haza a kórházból, de még nem vagyok jól! Sajnos ilyenre nem számítottam. Ha jobban leszek írok majd. Most olvasni se tudok. Egy darabig még biztos nem leszek. Sajnos! Ezt is nehéz volt megírni. A lányom is beteg. Ő se volt már egy hete suliban. Többet biztos nem mondom, hogy fogyni szeretnék. Ilyen áron! 3 nap alatt 5kg.

Puszi mindenkinek!

horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52885

Taptapo nagyon helyes!!!! - had röpködjenek azok a pillangók.

 

Előzmény: taptapo (52828)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52884
Nem is kicsit, hanem nagyon gusztustalan, főleg, mert dunsztkötést is kellett rárakni. De több hetes köhögés, egy éjszakás gyógyítására nagyon kíválló! Persze nem orvos mondta, hanem unokatesóm!
Előzmény: Ilonamamzi (52882)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52883
persze kimaradt: a zsírt a mellkasra kell kenni!!!!
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52882

elfelejtettem az előbb a tippemet köhögésre... ha olyan a köhögés, hogy nem szakad fel a hurut, akkor arra nagyon régi bevált recept az, hogy langyosra melegített disznózsírt kell kenni  - kicsit trutyis - éjszakára, és reggelre elindul. Nagyanyáink ezt használták, és legutóbb a kolleganőm pici gyerekének is nagyon bevált.

 

Más típusura meg nagyon jó a mézes pálinka.....   meg finom is!

nyüzike Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52881
Szép estét lányok!
Ági jó tanácsokat kaptál és gyere fórumozni amikor csak tusz és tényleg mutasd hogy mit alkottál az se baj ha nincs egészen kész.
Judut irigylem az ovónéniket.
Borcsi a kalapod nagyon jó és jól is áll.
Bocs hogy nem sorolok mindenkit mert az összes felrakott munka egyre szebb ebből is látszik milyen jó hogy van ez a fórum
Előzmény: LRJudit (52875)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52880
Vicuska, mostanában mit főzöl???? - a kolléganőimnek is szoktam tanácsot adni a repertoárodból.
Előzmény: Vicus_35 (52852)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52879
Megjegyzem, ez is köhögésre jó????
Előzmény: énisegy (52872)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52878
Nagyon aranyos, tuccccc valamit TE lány!!!!!!!!!
Előzmény: LRJudit (52875)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52877

Judit!

 

Nagyon szépek, Te ennek már a MESTERE  vagy!!!

 

Az a pávás kép meg egyszerűen fenomenális!

 

Nyüzike segítségével haladok a szalagossal, teljesen bepókozódtam..

Előzmény: LRJudit (52875)
TJucus Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52876

De ari!!!!

Előzmény: LRJudit (52875)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52875

Az egyik adag kész van.

borcsimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52874
Ez a könyv Éld az életed, nagyon jó, ajánlom én is.
Előzmény: bkristin (52857)
TJucus Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52873

Hát kislányok, nem semmi csapat vagytok!

Nagyon örülök, hogy közétek tartozhatok.

Ahogy most "körülvettétek" Ágit, minden elismerésem. Ágikám, remélem segít majd a csapat szeretete és persze a jótanácsok is. Jolimama és a többiek mindent elmondtak én csak csatlakozom hozzájuk lelkem minden erejével. És várom a gyógypillangók képét.

Vicus, ne törödj senkivel, sírd ki magad, ha úgy alakul. Az a legjobb feszültséglevezető.

Nyuszturenka, már csak azért is el szeretnék menni hozzád, hogy láthassam ezt a gyönyörű munkát eredetiben. Minden elismerésem és gratulációm anyukádé. Nagyon-nagyon szép.

Taptapo, Magdi. Köszi a dícséretet. Nem tudom meddig csináltam, de nem hosszú ideig, kevés volt az időm. Me, is lett olyan, mint szerettem volna, de ezt csak én tudom. És ez már nem az első, több hasonlót, nagyobbat csináltam már. Csak fénykép nem készült mindegyikről. Most koldulom vissza, hogy lefényképezhessem.

Csirip, ha csak a 10. sikerül majd, akkor még sok dolgom van. De mostmár élvezem is, és néha már csak kétszer kell lebontanom egy-egy kunkort. De haladok.

Borcsika, nagyon szép a kalap, és tényleg nagyon jól áll.

És most egy kérés! Tudom, nagyon kellene az eső, de még ne akarjátok!!! Legyen a hétvégén jó idő, Nagyon-nagyon várom ezt a kirándulást, és hát ha esik az eső, elmarad az éneklés a Balatonban. Pedig az olyan jó dolog. Majd mesélek.

A betegeknek, gyengélkedőknek mielőbbi gyógyulást kívánok.

Szép estét mindnyájatoknak!

Ez az őrangyalka vigyázzon Rátok!!!
énisegy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52872

Milyen érdekes!!-én is ismerek egy hasonlót.

Jégcsap- vagy feketeretek közepét ki kell vájni, és mézet kell önteni bele.

Naponta 3x kell belőle kanalazni.

Előzmény: horgIca (52864)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52871

Most már abba hagyom, mert a csapból is én folyok, de most van egy kis időm.

BKriszti tetszik a garnitúrád! Még tavaly nyáron megcsináltam a kis 3szöget 10-es fonalból, és nem nyerte el a tetszésemet, vastagnak találtam. Vákonyabb fonalból ez a minta jobban mutat. Te hányas fonalból csináltad??

horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52870

Ibolya szupik lettek a pilláid, a kis teknőc meg a szívemcsücske.

Az egyik buszban a sofőr előtt vannak plüss teknőcök, mindíg megsimogatom őket ha felszállok.

Előzmény: Ibolya58 (52735)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52869

Szedit, tünemény a legényke!!

Vigyázz magadra, hogy sokáig tudjatok egymásnak örülni.

Előzmény: szedit99 (52776)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52868

Borcsikám egy bombázó vagy ebben a kalapban!! - nagyon jó lett, a mosoly hiányzik!!!!

Megnéztem a kis csipeszt, elfogyott igérték, hogy a jövő hétre kapnak, akkor megyek érte.

Előzmény: borcsimama (52808)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52867

Hajni! - ezek nagyon szépek. Minden elismerésem anyukádnak, nem csak a páváért, hanem azért is mert megszeretette Veletek a kézimunkát.

Gyógyulj meg hamar, vigyázz magadra.

Előzmény: nyuszturenka (52848)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52866
Judit tudod tökéletesen igazad van, de köhögésre, tényleg jó!!
Előzmény: LRJudit (52865)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52865

A mézbe fokhagymával helyett, biztosan gyorsan meggyógyulnék.

Brrrrr! Forraltbor! Tudom unjátok, de ez van!

Előzmény: horgIca (52864)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52864
Csirip, köhögésre nagyon jó ha mézbe foghagymát teszel, vagy olvasztott mézbe citromlét, és elkanalazod. Próbáld ki, érdemes. Gyógyulj meg hamar.
Előzmény: csirip46 (52861)
horgIca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52863

Szevasztok!

 

Ráhajtás Ági!! - nem tudom a pánik betegség melyik fajtáját bitorlod, nekem tömegiszonyom van. Az öcsém és édesapám halála váltotta ki, utána lett egy pajzsmirigy túltermelésem, az mégjobban felerösítette. Így utazom a buszom 13. éve. A sofőrök tudják mi bajom, általában foglalnak helyet elöl, ha nem, ott állok melletük és nézek előre, csak senki idegen ne érjen hozzám. Boltban vásárolni 8 éve nem voltam egyedül, de a horgolás még a buszon is feledteti velem a bajomat.

Gyógyszert szedten évekig, de úgy éreztem már nem használ, így most nem szedek semmit. Nagyon nagy akaraterő kell hozzá, de lelehet küzdeni, kell hozzá a csalág segítsége.

Nagyon jó Csipkerózsi ötlete, pillák után "depis" terítőt horgolunk, és megmutatjuk egymásnak. A hónap munkáira való "gyúrás" közbem, hogy legyen sikerélményem mindíg csinálok kisebb terítőt, vagy valami apróságot.

Fel a fejjel, terápiának nagyon jó ez a kis csapat, gyere gyakrabban.

Előzmény: Jolimama (52831)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52862

Anitazsuzsa nem kell hinni a kézrátétes gyógyításban, én nem azért mentem oda, csak Ő" meglátta" hogy mi a bajom, nem is szólt semmit, nem tájékoztatott, hogy mi van, csak rám tette a kezét kevés ideig és ennyi volt.

 Másnap azt vettem észre, hogy nincs gombóc a torkomban, meg a gyomromban...És azóta se:)))))

Kezdtem gondolkozni, hogy ez hogy lehet? És akkor jöttem rá:) Eltűnt a pánikbetegségem:)))) El ne szóljam magam...

Boldog névnapot az Anitáknak!

 Judit neked is jó horgolást!

 

Ágika jobb már? Puszi:)))

 

Előzmény: Anitazsuzsa (52856)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52861

Krisztikém. Valami beállitási hiba lesz a leveleződben. Eddig még nem szólt senki sem. Van amikor vissza is jött a neked küldött levél...

Anyukádnak meg igaza van. Mindenben meg kell látni a szépet is. Ahogy a közmondás is mondja : Minden rosszban van valami jó.

A depihoz bizony az is hozzájárul, hogy olyan munkát csinálsz, amit nem szeretsz. Én hosszu éveken keresztül a kereskedelemben dolgoztam, annak is a központi részében vezetgettem egy csoportot. A kolleganőimmel semmi bajom nem volt, mai napig tartjuk a kapcsolatot és találkozunk, jó barátok vagyunk. A munkámmal volt egy kis problémám, pedig-állitolag- jól végeztem. Eljutottam odáig, hogy mire el kellett indulnom, már a gombóc a torkomban volt...

Ekkor gondoltam egy nagyot. Ott hagytam az egészet és tized annyi fizetésért elmentem egy lámpaernyőkészítő szövibe bedolgozónak, majd vállalkozó lettem. Megnyugodtam. Igaz, ehhez a párom biztatása és segitsége is kellett, amit maximálisan megkaptam.

Bocsi a hosszuságért...

Szedit. Tündéri az unokád. Ahogy pacsál a vizben és élvezi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TJucus.Gratula a szalagoshoz. Ugye, hogy csak az első 10 a nehéz:-)))

Betegeknek jobbulást. Én is megyek, mert ugy érzem, hogy megint felment a lázam és annyira köhögök, hogy a gyomrom is felfordult. Állitólag ez most a divatos betegség, de ez egyáltalán nem vigasztal.

Ha magamhoz tértem, JÖVÖK.

 

 

 

LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52860

Sziasztok csajok!

Egy kis csoportterápia terítő formájában.

Csipkerózsi!

Azt a terítőt én is lementettem, gyönyörű.

Mondjuk a jövőhéten!

bkristin Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52859

Annamária, ezt adja ki a gugli a pánikbetegség alatt ez elsö két helyen:

 

http://www.hazipatika.com/articles/A_panikbetegseg?aid=20010510150109

 

http://sunrise.sote.hu/htsz/agoston.htm

 

Előzmény: Annamária36 (52845)
bkristin Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52858

Ági, nem dirrekt írtam kicsivel a neved, csak mielött befestettem volna, és megnagyítottam volna mint ahogy szoktam, és ahogy most is írom, véletlenül megnyomtam a MEHET-et. Ne haragudj!

 

Pirike, nem jönnek át a leveleid, vagyis a levelek átjönnek, de a csatolmányban csak valami kódos oldal jelenik meg. Már nem ez az elsö eset, nem tudom, mi lehet a baj.

bkristin Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52857

perzsi, vicus - köszönöm a dícsérö szavakat! 

 

   Emöke, hogy tetszik az új munkahely?

 

 Nuszturenka, annyira tetszik a párnád! Anyukád elött meg le a kalappal, most jönne az a bizonyos "nagy fa"... Hát, gyönyörü lesz a kép. Mekkora lesz , ha kész lesz?

Ági, egyetértek az elöttem szólókkal. Nekem is szoktak negatív gondolataim lenni, bár nem vagyok pánikbeteg, de én is azt tartom, hogy el kell terelni a gondolatokat, pl. egy jó film, ízletes étel, kézimunka.    Hogy olyan szépségeket alkoss, mint az 52204-esben feltettél megmutatni. Meg az a szép csíkos pulóvert, 49560as hsz-ben stb..      Visszakerestem ám! :) 

    Van egy olyan könyv, hogy Éld az életed, azt mondják, nagyon jó, bár én nem olvastam, még.

    Nekem anyukám azt szokta mondani, hogy minden kicsi és hétköznapinak látszó dologban meg kell látni a szépet: milyen szép a kék ég, a kék égen a pici felhö, a kicsi felhö naggyá válása... az esö illata (ez sajna már rég éreztem...:(      )

De, szerintem is elkerülhetetlen a szakember segítsége, hisz ök azért vannak, hogy segítsenek. Ha nem lenne szükség rájuk, nem lennének.

Előzmény: nyuszturenka (52848)
Anitazsuzsa Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52856
És ez jó, VIcuska!

Mármint hogy hamar elsírod magad. Legalább valahogyan levezeted a feszültséget. Nálam ez sajnos nem működött akkoriban. Mondták, hogy nyugodtan törjek-zúzzak, ha úgy érzem, de az sem ment.
Annamari!
Kérdezed, hogy mik a tünetek? Mindenkinél más. Beszéltem már sok emberrel. de csak hasonlítottak a problémák, senkinek sem volt ugyanolyan, mint nekem. Nálam fizikai tünetekkel, fulladás, remegés, 160-as pulzus minden indok nélkül, kéz-, lábzsibbadás, szívrohamszerű tünetek. A sors fintora, hogy a tüneteket én produkáltam, a férjem meg tünetmentesen van túl két infarktuson és két szívműtéten :-((.
És természetesen a szorongás szinte mindentől. Ebből mostanára csak annyi maradt, hogy nem szivesen mozdulok ki otthonról, csak a "muszály"helyekre. Folyton kikapcsolódásra vágyom, de ha egyedül megyek, nincs biztonságérzetem. Ez azért már elviselhető és kiküszöbölhető.
Sajnos én nem hiszek a kézrátétellel való gyógyításban, így aztán nekem nem is használt, pedig próbálkoztam vele. Annak biztosan jó, aki erősen bízik.
Az viszont rengeteget segít, ha az ember mellett olyanok állnak, akik elhiszik és megértik a problémákat és nem intézik el egy kézlegyintéssel . És az én családom ilyen, hál'Istennek.
Előzmény: Vicus_35 (52852)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52855
Csipkerózsi anya szerintem engem most nagyon szid:-))) nagyon nehéz. azt mondja sosem fog elkészülni vele, pedig szerintem halad. Nem kicsi kép lesz az biztos.. de köszönöjük szépen. Megyek és elmondom neki mit írtál hátha nagyobb kedvel varrja:-))))
Előzmény: csipkerozsi (52851)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52854

Sziasztok!

 

Ennyire létszükséglet a szeretet...

 

 

Ráhajtás Ági!  Én mindig szívesen olvasgattam a hozzászólásodat, a sok felkiáltó jeledet, a folyton kedveskedni akarásodat!!!!!!  Hát akkor ess neki a terítőnek, amit csipkerózsi ajánlott. Ráhajtás!  

Előzmény: Vicus_35 (52852)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52853
Vicus véletlenül most nem egyedül vagy? Nem azt érzed, hogy magányos vagy és senki nem foglakozik veled? és ha hozád szólnak akkor bal.... ok? De Hajrá neked is:-))) grat. a leordibáláshoz:-)))
Előzmény: Vicus_35 (52852)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52852
Köszönöm Nyuszturenka:))))Én is megtanultam már kezelni a páromat és szinte minden pasit, sokat dolgoztam már férfiak között:))) Máskor fel se venném vagy leorditanám azt a kevés hajat a fejéről, de most annyitól elsírom magam, hogy itt olvasgatok:((((
Előzmény: nyuszturenka (52849)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52851

Nyuszturenka Micimackó nagyon édi!!!

Anyukád meg ennél bonyolultabbnak nem is foghatott volna neki, úgy látszik, hogy szereti a kihívásokat:)) Ez igazi remekmű! Kívánok hozzá kitartást!

Előzmény: nyuszturenka (52848)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52850

Ágika kedves! Üdvözöllek világunkban, sajnos... én is depis vagyok, saját diagnózisom szerint túlzott érzékenység ,de egy kis szeretettől meg egy jó szótól (csöpp jóindulattól) képes vagyok helyre jönni ( valamennyire).

Ha még pánik is, az hab a tortán, azt is ismerem, hát mit ne mondjak, cudar dolog, aki nem volt benne, az el sem tudja képzelni azt a hihetetlen rossz érzést...

 Jó hír, hogy engem egy természetgyógyász percek alatt kigyógyított, kézrátétellel.

Másik jó hír, a depinek is van hathatós ellenszere, lélekgyógyászat, csodajó érzés.

Bővebben levélben, ha érdekel.

 Addigis egy kis házifeladat, terápiás jelleggel, jó lenne, ha meghorgolnád ezt a terítőt, és naponta mutatnád, hogy mennyit haladtál, már ha tetszik.

  Ez a rózsa  a tied , mert tudod, "belőled csak egy van, és mindenki más pótolható, csak te nem", ahogy Nyuszturenka írta. Nagy ölelés:)))

                        (Leírás a MINTÁK c. albumban).

 

Előzmény: ráhajtás (52829)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52849

Vicus a pároddal ilyenkor nem kell foglakozni... Ha rosszat szól próbáld meg elengedni.. Én ezt is megtanultam már... már nem veszem fel amit a párom mond, vissza merek szólni:-)))) Nagyon nehéz megtenni tudom, kellet pár év hozzá.. de nekem müködik. Én is mimóza lélek voltam, teljes depi... most meg már nem... remélem nem jön vissza tartosan...

Bár nekem a munkatársaim is sokat segítettek abban, hogy 90% ban fiukkal dolgozom... 1,5 év kellet ahoz, hogy tiszteljenek és ne nézenek le... elfogadjanak, hogy írányitom őket, és munkát adok ki... van olyan kolléganőm aki szintén ott van már 8 éve a gyárba, de a mai napig bőg és veri a dilit, hogy neki nem fogadnak szót.. és idős ezt hozzá teszem... pedig nálunk az idősebbeket tisztelik, de valahogy őt nem fogadják be.. biztos van oka, amit nem akarok leírni de példa képpen írtam le csak...

 

Ha rosszat írtam nehari...

Előzmény: Vicus_35 (52846)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52848

 

Megigértem, meg mutatom testvérem munkáját:-)) a Micimackót:-))) én csak kitömtem meg horgoltam, anya meg előtte körbe varrta.

 

Nézétek meg édesanyám következő művét ami egyszer csak elkészül, nagyon sokat kínlódik vele, de szerintem megéri:-))) Ha kész lesz akkor a pávás kép lesz:-)))

Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52847
Szedit: nagyon szép a dédid:))) Petikémen, ha nincs pelus, Ő is rögtön a leendő " férfiasságát" fogja:)))
Előzmény: szedit99 (52776)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52846
Sziasztok!
Én már attól jobban lettem, hogy elolvastam az Ágihoz intézett hsz-kat. Szerintem én is depis vagyok, mert végig bögtem az egészet:((( Délelőtt is bögtem egy sort, mert a párom rosszkor, rosszat szólt, vagy én vagyok nagyon érzékeny:((( Minde esetre nagyon rossz érzés:((( Ági: fel a fejjel!!!!! Mindig csak előre!!!!


Nagyon szépeket készítettetek: terítő, kalap, eper, virág.... látszik, hogy mindenben mennyi szeretet van:)))
Annamária36 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52845

Sziasztok !

 

Honnan lehet megállapítani,hogy valaki pánikbeteg e? Mik a tünetek?

 

 

(most simán csak pánikolok,Csütörtökön megint fogorvos)  

katalin58 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52844

Kedves Ági!

Nagy teher egy ilyen betegség, de a leküzdése nem lehetetlen. Az elején biztosan szükség lesz gyógyszerekre/esetleg tartósan is/, de nagyon fontos a pszichoterápia: ennek egyik eleme lehet a sikerélményt adó tevékenység-tehát az a szemlélet, hogy addig nem csinálok semmit, míg meg nem gyógyulok, helytelen!

 Csinálj sok szép dolgot, amiben örömed telik, nézegess szép alkotásokat, és gyere gyakran a társaságunkba beszélgetni-bár én még itt új lány vagyok, de azt mondhatom, hogy ilyen emberséges légkörű társaság már maga gyógyító hatású!

Szeretettel köszöntlek!

Jolimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52843
Látod Ágnes, mondtam, hogy Melléd áll a család. Azt is láthatod, nem vagy egyedül a problémáddal, többen is vannak így, mint Te.
Előzmény: ráhajtás (52829)
Anitazsuzsa Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52842
Kedves Ági!

Köszöntelek a pánikosok táborában. Nem nagy dicsőség, de ha segítek vele, akkor elmondom, hogy 16 éve, a fiam születése után kezdődtek a panaszaim. Kb. két év állandó orvoshoz rohangálás után jött a diagnózis: szorongásos depresszió, pánikrohamokkal. (Akkor kezdett "divatba" jönni a pánik, ezért nem találták a bajaim okát). Nos, azóta elvégeztem két főiskolát, felneveltem két gyereket, háztartást vezettem, dolgozom a mai napig. Szóval ne add fel! Kb. két év folyamatos pszichiáterhez járás után elengedte a kezem, most már csak javaslatért járok, mert sajnos a gyógyszert (antidepresszáns, hangulatjavító) nem lehet abbahagyni. De a lényeg,hogy megtanultam magamnak kontrollálni a betegséget, rohamaim is csak nagyon ritkán vannak. Ha tudok valamiben segíteni, vagy csak beszélgetni szeretnél, írj nekem privát e-mailt, és szívesen meghallgatlak, ha tudok, tanácsot adok.
Szeretettel üdvözöllek:
Zsuzsa
Előzmény: ráhajtás (52829)
énisegy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52841

Perzsi! Tudod milyen picike volt egy hónapja?:)

Sokan azt mondják milyen kényes és csak félárnyékban virágzik.

Nem tudom....én simán kipakoltam a tűző napra.

Tápoldatot sem kap, majd ha nem tetszik neki valami akkor adok neki.

Előzmény: perzsi (52826)
énisegy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52840

Szia!

 

Hú de szép a muskátlid!!

 

A füge szép nagy, kétéves??-ahoz képest nem kis teljesítmény a rengeteg gyümölcs!

Ha ez mostani kép akkor biztosan beérik.

A miénk 2x terem egy évben, a második ,nyár végi termés nem szokott beérni.

De ez be fog, nálatok is biztosan.

Előzmény: LRJudit (52821)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52839

 

Szia Ráhajtás Ágnes!

 

 

Hát szerintem nagy lelkierőd van, márcsak azért is, mert elmondtad a betegséged, és ez már fél gyógyulás.

 

Most már csak egy kis mozdulat valamibe belefogni. A kézimunka nagyon sokat segíthet, legalábbis engem már többször kihúzott a csávából életem folyamán.  Már kb 10-15 éve nem csináltam semmi kötést, stb, amikor családi okok miatt ismét elkezdtem  az elviselhetőség érdekében.  És biztos vagyok benne, hogy ez az egyik legszebb, leghasznosabb terápia.  A kreativitáson túl épp csak annyira köti le a gondolataidat, hogy abból ne legyen baj, közben meg szebbnél szebb alkotások valósulnak meg.

 

Puszi: Ica

Előzmény: ráhajtás (52829)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52838
számoldki, hogy 28 án szombati nap dolgoznál e? ha nem akkor gyere el:-)))
Előzmény: emoke33 (52837)
emoke33 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52837
Megpróbálok a munkában olyan beosztást kérni, hogy el tudjak menni.
Előzmény: nyuszturenka (52835)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52836
Emőke szívesen látlak:-)))
Előzmény: Jolimama (52834)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52835
Jolimama köszönöm, már alakulok, remélem jobban is vagyok, mert már van kedvem horgolni is.. a testvérem kész let egy Micimackós párnávan annak a szélét horgolom be majd megmutatom a képet:-)) Én is várom már a 28 át:-)))
Jolimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52834
Emőke, június 28-án Győrben találkozunk páran nyuszturenka-Hajni meghívására. Nincs kedved eljönni? Győr elég közel van Hozzád.
Előzmény: emoke33 (52832)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52833

Ágikám:-)) Ne hari, hogy szólok...

A pánik betegségből ki lehet gyógyulni, én 5 évvel ezelőd voltam így, és meggyógyultam. Néha fellángol egy egy gondolat, de már sikerül elzavarni...Csak akarni kell. Azt javasolom, minden képpen menjél el pchihológushoz nem fog fájni.. kapsz gyógyszert, de nem nyugtatót hanem hangulatjavított.. én 1 hónapon keresztül depis voltam, dünnyögtem, azt hittem a lelkem is elszáll.. de építettem az udvaromra 1 sziklakertett, és rendeteg részt felástam:-))) virágokat ültettem, és segített..

A horgolás viszont nagyon jó ötlet Jolimamától... tök mindegy mit csinálsz az a lényeg foglald le a kezedet lábadat, csak azon gondolkodjál, hogy számolni kell, tudod 1 láncszem egy ráhajtás stb..:-))) te annyira vidám kis hölgy vagy, és fiatal:-))) előtted az élet. a család is segíteni fog mindenbe, de csak is rajtad múlik...

 

Ha esetleg rosszat írtam volna neharagudj.. de előtted az élet, talpra állsz, Tudod belőled csak egy van, mindenki más pótolható:-)))

Puszi

Előzmény: ráhajtás (52829)
emoke33 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52832
Ezzel én is tökéletesen együttértek. Próbáld ki, hidd el segiteni fog.
Előzmény: Jolimama (52831)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52831
Kedves ráhajtás-Ágnes, fel a fejjel, és tessék elővenni a horgolótűket. Meglátod, csodákat fog tenni. Tapasztalatból mondom. Amíg azzal foglalkozol, elterelődnek a gondolataid. Pillangólázban ég a topik, horgolj Te is, a pillangók szárnyán repülnek Feléd a gyógyító sugarak.
Ebben a topikcsaládban erő van, tudod, hogy mindig ott vagyunk, ahol szükség van a szeretetünkre.
Előzmény: ráhajtás (52829)
ZsebiB Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52830

Kriszti, engem is megmosolyogtatott! :D:D

pedig eszembe is jutotrt véletlenül, hogy ne "őrült" fahéjat írjak, vigyázzak a betűkre, hát csak sikerült! :D

 

Örülök, hogy jókedvre derítettelek ezzel is :)))

 

Üdv

 

ZsebiB :)

Előzmény: bkristin (52825)
ráhajtás Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52829

Sziasztok kislányok!!

Betegeskdőknek jobbulást kívánok!!!

Holnap megyek hasi ultrahangra!!!!Voltam vérvételen ,minden jó.De van egy elég kellemetlen problémám!!Pánik beteg vagyok!!!Eszméletlen rossz!!!!!!!!!Kikészítettem már a családomat!!!Mostmár tudjátok a titkom!!!!Ezért nem jelentkezem olyan sokat!!!!

Csodálalom a lendületeteket!!!!!!!!Le a kalappal előtte!!!Egyik munka szebb ,mint a másik!!!!!!!!Gratulálok Mindenkinek!!!!

Én egy sort sem horgoltam!!Semmit!!Előbb meg kell nyugodnom!!!!!!!!

taptapo Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52828

Az Anitáknak utólag, boldog névnapot kívánok!

 

Horgica- megfertőztél a lepkékkel, megpróbálom én is!

 

Borcsikám- isteni lett a kalapod, a színe is jól áll ! El ne hagyd valahol!!!!!!

 

Tjucus, az xszemes esküvői ajándékod  meg fog maradni egy életen át, mennyi ideig varrtad?

 

bkristin - kitartó vagy, egy minta és több forma, nagyon klassz lett!

üdv taptapó

Jolimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52827
Szia Perzsikém, kiváncsi vagyok én is, hogy mit szól a tulajdonosa a mellényhez.
Itt is nagyon meleg már most, még jó, hogy kicsit mozdul a levegő.
Előzmény: perzsi (52826)
perzsi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52826

Szép Napot Mindenkinek!

 

Itt hétágra süt a nap, nagyon megleg van. Bár én szeretem a meleget. Az eső jól jönne, de hiába ígérték az "okosok" nem nagyon akar ide érni. Én most egy kicsit pihizek, vasánap fűnyírás, tegnap végigtakarítottam a házat. Elkezdtem egy pulóvert a lányomnak, bontott fonalból, most izgulhatok, hogy elég legyen. A mellényt ma fogom átvinni, kiváncsi vagyok, hogy jó lesz-e, és főleg tetszik-e egyáltalán, így összeálítva.

 

Borcsimama! Nagyszerű lett a kalapod.

Nyuszturenka!Szedit! Jobbulást mindkettőtöknek. Szedit, nagyon aranyos a dédunokád.

Bkrisztin! Nagyon tetszenek a terítőid.

Énesegy! irigykedem a fuksziádra, csodaszép.

 

Aniták! Boldog Névnapod kívánok!

bkristin Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52825
Évi, nagyon jó benne ez az örült fahéj! Megmosolyogtatott, köszi, még ha véletlen elírás volt is!
Előzmény: ZsebiB (52823)
bkristin Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52824

Szaisztok!

 

Borcsimama! Remek lett ez a kalap! NAGYON üGYES VAGY!

 

ZsebiB - köszi ezt a receptet, nekem is nagyon tetszik, mindkettöt szeretem ( az epret és a palacsintát is), egyszerre pedig sztem maga a tökély lehet! El fogom készíteni!

 

Ma voltam orvosnál, kettönél is, és várakozás közben horgoltam. És nem néztek rám furcsán! Söt, az egyik növérke, amikor véletlenül kicsukták öt a rendelöböl,  meg is jegyezte, hogy legalább megtanul addig horgolni, amíg visszajut valahogy!

 

Szép, de kicsit hüvösebb napot kívánok minden topikozónak!

ZsebiB Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52823

jav: a fahéj nem őrült, hanem őrölt "csak" :D:D

 

elnézést :)

Előzmény: ZsebiB (52822)
ZsebiB Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52822

Sziasztok Lányok!!

 

 

Hihetetlen ez a hőség!

 

Most egy recepttel jöttem, talán még nem futott ki az eper az érésből.. Ez a recept amúgy az alant említett, Judit által lemondott újságból származik, remélem ehhez azért értenek! Nekem teccik ez a recept! :)

 

Palacsintatésztában sült eper

 

Hozzávalók: 20 szem nagyobb eper

10 dkg liszt

4 ek. porcukor

3 tojás

2 dl tej

olaj, só

fahéjas porcukor a díszítéshez

 

Az öntethez: 30 dkg eper

5 dkg eperlekvár

fél dl eperlikőr (vagy más illatos likőr)

2 evőkanál vaj

1 csomag vaníliás cukor

őrölt fahéj

 

Elkészítés:

A lisztet a tojásárgájával, pici sóval és a tejjel simára keverjük, majd óvatosan beleforgatjuk a porcukorral kemény habbá vert tojásfehérjét. Az eperszemeket ebbe a sűrű palacsintatésztába mártjuk, és bő, forró olajban gyorsan aranysárgára sütjük. Az olajból papírtörlőre szedjük és jól lecsepegtetjük. Közben a felhevített vajban felforraljuk az eperlekvárt, hozzáadjuk a cikkekre vágott epret. Meglocsoljuk a likőrrel, őrült fahéjjal és vaníliás cukorral ízesítjük, majd egy két perc alatt készre forraljuk. Tálaláskor a palacsintatésztában sült epreket tányérra rendezzük, meghintjük fahéjas porcukorral. A forró eperöntetet kínáljuk hozzá.

 

 

ui: én nem szoktam ennyit bíbelődni a palacsintamassza elkészítésével..

 

Üdv

 

ZsebiB :)

LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52821

Énisegy!

Vasárnap este nálunk is átsétált egy süni. Olyan édik.

Füge kérdés. A mienk két éves. Tavaly is rengeteg gyümölcs volt rajta, de nem ért meg. Ez kor függő? A fügebor nagyon finom!

A muskátliról meg nem tudtuk, hogy futó, csak a múltkor láttam a virágosnál. Szóval még át kell ültetni.

margitmama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52820

SZÉP NAPOT MINDENKINEK!!!

szedit! tündéri a dédunukád, ugye nagyon lehet őket szeretni????

 

borcsimama! nagyon jó lett a kalapod, jól áll neked!

 

Andikának boldog névnapot!!

 

Jolikám irtam tegnap az msn-en! puszi margitmama

csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52819
Borika kedves, nagyon édi vagy benne! Gyönyörű a kalap, büszke lehetsz rá, de Nélküled nem mutatna ilyen jól...És a fotó is jól sikerült, ami kis hibát találtam: hogy nem mosolyogsz egy picit...A színe is nagyon tetszik, egyik kedvencem...Puszi :)))
Előzmény: borcsimama (52808)
énisegy Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52818

Sziasztok!

Tegnap volt egy kisvendégünk:))

 

 

 

 

A fuksziám ekkora lett:

 

 

 

 

És...szerintetek lesz idén is fügebor?

Hozzáteszem a fűnyíró a képen a derekamig ér pedig én sem vagyok picike a 176 centimmel..:)

 

LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52817

Az a jó, ha elégedett vagy.

Csak én nem vagyok elégedett, mert ma még a kezembe sem vettem a virágokat.

De jó lenne egy kis áramszünet, el tudnék innen szakadni. Ó nagyon nagy az önuralmam. Na ez volt a hét vicce.

Előzmény: borcsimama (52816)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52816

Juditkám!   köszönöm, tényleg áll a kalap, nem kellemetlen. Most még úgy gondolom felmegyek a Röltexbe és veszek szalagot, és befűzöm a kalap karimájára. Azt hiszem csinálok még egy másikat is, de annak  kisebbre csinálnám a szélét Amit most csináltam azt is rövidebbre horgoltam 4 sorral. Egyébként tudom, hogy öndícséret büdös, de meg vagyok elégedve magammal.

 

puszi nektek, szép napot, megyek valamit tevékenykedni, mert a férjem utilaput fog kötni a talpamra.

Előzmény: LRJudit (52812)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52815
Borcsi, nagyon jó lett a kalapod. Tényleg jól megáll. Hol vetted ezt a keményítőt?
Előzmény: borcsimama (52808)
szirmok Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52814

Szia Judit!

 

Hát megmondom őszintén végül nem azzal a mintával csináltam, mondván macerás.

A szinek gyönyőrűek, de mégsem az igazi, inkább ez volt a baj.

Amíóta bonottam semmi nem sikerül. A xszemest bökögettem, de most alig halad mást kellene csínálnom, de valahol most nem vagyok formában de nagyon hiányzik.

Hát szép termésetek van eperből, bizti szereti a helyét. Ma megint úgy próbálok majd közlekedni, a városban, hogy piacot is éríntsek. Jó lenne 2-3 kg venni, mielőtt leérik mindenütt.

 

 

 

Előzmény: LRJudit (52813)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52813

Szirmok!

Én is kiváncsi vagyok!

Azt a mintát is kétszer meg kell gondolni. Egy egész pulcsihoz macerás.

Csinálj egy sálat. Hmmm?!

Ma be kell fejeznem a virágokat.

A tegnapi epret le kellett fagyasztanom, mert ma nem időszerű. 13 kiló volt. A gyerekek lassan felmondanak.

Előzmény: szirmok (52810)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52812

Borcsimama!

Áll az a kalap rendesen! Gratulálok.

De nem kellemetlen a fejen, hogy ilyen kemény?

Előzmény: borcsimama (52808)
csirip46 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52811

Borcsikám! Szupi lett a KALAPOD.  Gratulálok!

Kriszti. Nagyon jók a háromszögecskék és milyen jól variálhatók.

Jolikám. Lesz azért hónap munka. Igyekszem. A kockás teritőcskémet azért nem küldtem el, mert amikor Nusa keresett mintát, felraktam a topikba, hogy én most ilyent csinálok, igy nem lehetett elkülnenem.

...és még benne vagyok a 8 napban:

 

 

Előzmény: borcsimama (52808)
szirmok Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52810

Szép napot Nektek!

 

Jolimami,nagyon örülök, hogy szereted a tűket, valahogy csak össze jött, hogy legyenek a tavalyi próbálkozások után.

LRJudit, kíváncsi vagyok nagyon mire mész, én azért adtam fel, mert egyszerűen hallottam, a telefonon keresztül, hogy fel sem fogják amit mondok. Hiába mondtam, hogy több a fogasztás mint a szaporítás.

Elegem lett a hadakozásból, van más szakterület is ahol ilyesmivel találkoztam, de már elegem van.

Szerencsére én talán ha évente veszek egy ilyen újságot, de szerettem volna segíteni.

Marikje, amit én horgoltam a tali óta már lebontva, valahogy mostanában nem megy. Amit csínáltam nem nézett ki rosszul, de pulcsinak kicsit "sok" volt számomra.

Majd kitalálok mást.

 

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52809

 

Borcsi!!!!!

 

 

Szerintem szupiiiiiiiiii!!!  Nagyon klasszul sikerült.

 

A szalagozásra nagyon szívesen elmennék, csak abban nem vagyok biztos, hogy nem veri-e ki a biztosítékot otthon, mert hogy hétköznap ez megy este, azt már megszokták, de hogy még hétvégén is csak ez érdekeljen, plána a párom szülinapja lesz. Majd meglátom, hogy mennyire feszül a húr, írok majd.

 

 

Előzmény: borcsimama (52808)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52808

Íme a kalapom! Láyok  A kalapot, ne a nőt nézzétek, mert az szörnyű nem volt itthon a lányom, és nagyon el akartam dicsekedni vele.   

 

 

Icukám olvastam a mailed, most fogok utána nézni. Vasárnap Neked nem lenne jó szalagozásra?

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52807

 

Judit!   Jolika-Nyüzike!

 

Nagyon aranyosak vagytok, hogy segítetek. Majd munka után délután folytatom rendületlenül. 

 

Még az a bajom, hogy a minta csak egy része van leírva, tudom, hogy szimmetrikus meg minden, de egyszerre kell majd forgatnom a mintát, meg a szalag is mindig forog, húúúúúúúúúúúúúúúúú mi lesz?

 

Előzmény: LRJudit (52804)
TJucus Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52806

Szép jó reggelt lányok!

Ica, látom Te sem bírsz magaddal. Tegnap este én is belezavarodtam egy kicsit a szalagokba, de kb. 4 bontás után azért kiigazodtam. Éjfélre elértem oda, ahol 10 órakor tartottam . Tudod, az enyém egy picit egyszerűbb. De meg fogod oldani biztosan és látod, máris itt vannak a segítségek.

A Praktikával kapcsolatban nekem is nagyon kellemes meglepetést jelentett a mostani tévedésük. Én csak veszem, de írtam nekik emilt, hogy mi a helyzet. Azonnal válaszoltak és felajánlották, hogy elküldik postán a helyes mellékletet. Szerintem ma fogom én is megkapni. Hát igen, vannak még különbségek.

Lányok vigyázzatok magatokra ezekben a melegekben, már amennnyire lehet. És ha már most ilyen meleg van, szurkoljatok, hogy kitartson hétvégéig. Gondolom nem csak nekem kell, de most egy 3 napos kirándulásra megyünk Balatonfenyvesre és ott nagyon kellen a szép idő. Már nagyon várom.

MOst elindulok egy kicsit még vasalni, azután szépészetre és délutánra gyönyörű lesz a frizurám. Már amit ki lehet belőlem hozni.

Szép napot Mindenkinek!

csirip46 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52805
Szép Reggelt és Napocskát Mindenkinek.
Nem tudtam megállni, hogy fel a ugorjak a topikba. Sajnos én is elkaptam a köhögéses viruskát. Lázas vagyok...
Látom, hogy sok mindent csináltatok. Megpróbállak Benneteket visszaolvasni...
Köszi a terítőcském és dekorációjának dicséretét. Jól esett!
LRJudit Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52804

Szép jóreggelt Mindenkinek!

Ilonamamzi!

A pöttyök, láncszemek és akkor kell készíteni, amikor az utolsó ívhez érsz.

A nyilakkal ábrázolt részt a végén kell kitölteni.

A kereszteződésben csak tedd egymásra a szalagot. A fotón ill. a rajzon nem egyformán van a kereszteződés, ami tulajdonképpen mindegy, csak arra figyelj, hogy a végeredményen szimmetrikus legyen.

Kérdezz, ha nem világos!

Előzmény: Ilonamamzi (52799)
nyüzike Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52803

Szép reggelt mintenkinek

Ica gyere gmailra most előbb bejöttem és még egy kicsit ráérek

 

pmárti Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52802

Szép jó reggelt mindenkinek!

Jolimama! Köszönjük érdeklődésedet, az anyukám jól van, ő a meleget egész jól viseli, most szombaton hozták haza Szentendréről, jól éreze magát, a pici dédikék mellett,mondja is Mónika  azóta is keresi a Petruskánk amikor mennek a kertben hogy a dédi nincs a fa alatt, mert ott horgolgatott.Kicsit most otthon lesz a saját fészkében és jövő héten majd kihozzuk, én is nyugdtabb vagyok ha kint van, a vérnyomása kicsit rendetlenkedett a tavasszal, de most már rendben van, szóval horgicál, és tv-t néz. És  Te Jolimama , látjuk horgolgatsz ezerrel, sajnos én csak délután tudok leülni kicsit, mert itt a kert a locsolás, fűnyírás, minden lassabban megy mint pár évvel ezelőtt, sajnos. Puszilunk és vigyázz te is magadra ebben a melegben, én nagyon nehezen viselem, de hát ez van. Puszi Márti

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52801
Szia Borcsika!

Látom mindketten be vagyunk indulva. Olvastad a tegnap esti üzimet - cseresznyefagyanta?
Én meg a szalagosommal vagyok elfoglalva, csak elakadtam. Meg lassan kell készülödnöm munkába, meg kell hogy erőszakoljam magam, pedig nagyon folytatnám. Tiszta doppingszer ez a kézimunka - legalábbis annak, aki imádja csinálni.

Kiváncsi leszek a kalapodra!!!!! Remélem, hogy sikerül megállnia. Csodálatos lett egyébként.

Később - a munkahelyemen visszajövök. addigra Neked is kiderül a dolog. Na puszi.
Előzmény: borcsimama (52800)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52800
Hello szép jóreggelt kívánok. Még szárad a kalap, nem tudom, igazán milyen lesz, de fogásra olyan mint a kő.
Mellékelem a keményítő képét.

Még most olvaslak vissza benneteket, kivételesen ma fél 7-kor ébredtem. Régen volt már ilyen, gyakoribb a reggel 4.
Előzmény: LRJudit (52780)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 52799
Jóreggelt mindenkinek!!

Ismét segítségre szorulok. Nyüzike szalagos képtárában van az eredeti leírás, megpróbálom a képet feltenni, nem tudom, milyen lesz. Virágmintás ovális terítő, 10. oldalon a képe, 11.-en a leírása. Az ovális kunkornál tartok (ezt próbáltam nagyítani, csak akkor nem éles). Szóval kérdéseim:

- az oválisban a fülecskék között pontok vannak --- ez mit jelent. A kunkor közepét majd később kell kitölteni - gondolom - de a pontocskákat menet közben - ugye? - de hogyan és mit?
- az ovális kunkor egymásba ér vissza, a kezdő része alul, a vége felül lesz. no most a kereszteződés alatt mi van? vagy csak tegyem egymásra?





Na jó kis reggeli kalamajkát csináltam!!!!!!!!
Megpróbálom az eredeti képet is feltenni, hátha könnyebben meg lehet találni.

Köszönöm!!!!!!
bkristin Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52798

Köszönöm mindannyiotoknak a díécséreteket, nagyon jólesik! 

  Jó éjszakát mindenkinek!

LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52797

Jolimama!

Tudod mi a vicc? Nem is sajnálom. Nem jó semmire.

Előzmény: Jolimama (52794)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52796
Mártikám hogy bírja ezt az időt Anyukád?
Előzmény: pmárti (52793)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52795
Szirmok-Viki, nagyon jó a horgolótű, sokszor emlegetlek.

Azsúr, jó hallani Téged is.
Jolimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52794
Judit sajnálom, hogy egy régóta gyűjtött újságot le kell mondani. Minősíthetetlen a hozzáállásuk.
Kiváncsi vagyok, hogy fognak-e válaszolni, és mit.

nyuszturenka, gyógyulj meg mielőbb, már nagyon várom a győri találkozót.

Krisztina, nagyon szép lesz a garnitúrád. Sok munkád lesz benne.

Bubuka tetszenek a lepkéid. A nagy lepkelázból én sem maradtam ki, horgoltam párat.

Szedit, mintha most született volna a kis dédunokád, és már mekkora. Tündéri, mosolygós kisfiú.

Borcsimama, szép lett a kalapod, kiváncsian várom a keményítés utáni képet.

Sajnos errefele nem volt eső, pedig nagyon kellene. Nagy volt a meleg ma is.

Már június van, nagyon kevés munka képét küldtétek eddig. Remélem készülnek még

Jóéjszakát Mindenkinek.
pmárti Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52793

Borcsimama!  Gyönyörű a kalapod, miben keményítetted, a kalaphoz nekem a búzakeményítő vált be.

 

Szedit  édes a dédikéd!  Vigyázz magadra, ne terheld túl magad ebben a meleg időben.

 

Nyuszturenka mielőbbi  gyógyulást kívánok!

Bkristin nagyon szép lesz a terítőd, nekünk a zongoránkon volt ilyen margarétás nagy terítő, de már sajnos szétment, a kb 50 év alatt.

Nuska Anita Boldog névnapot kívánok neked is! Már dolgozol? azért vagy ritkán?Jól vagytok?  a picikéd hogy bírja a távollétedet? biztos a nagyiék  is mindent elkövetnek hogy a pár óra távollétedet ne érezze meg:Puszi

 

Az újságokkal kapcsolatban nekem egy kellemes csalódás volt a Praktika ujság részéről, Karácsonyi ajándékként kaptam a keresztünktől előfizette az ujságot, hát szegénykémnek nem mondtam hogy a Fürge Ujjaknak jobban örültem volna, de ezek szerint lehet hogy ezzel az ujsággal jobban jártam mert tisztességesebbek! Valamelyik nap jött egy értesítés hogy sajnos a mintaív amit mellékeltek el lett nyomva és kérték az elnézést és bocsánatot hogy küldik a jó mintaívet, amit ma meg is kaptam! szóval ennyit  az egyik szerkesztőség ilyen a másik meg tisztességtelen  sajnos. Csak azért írtam le hogy  ilyen is van  de ez úgy látszik ritka mint a fehér holló. ezért minden elismerésem a Praktika szerkesztőségének!

Szép jó éjszakát mindenkinek! Álmodjatok szépeket

Előzmény: borcsimama (52778)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52792
Borcsimama!

A párom most mondta, hogy filckalapok keményítésére csereszenyefa gyantát használnak. Hogy erre a kalapra jó lenne-e, azt nem tudom, de érdemes lenne utánanézni. (origo kereső - csereszenyefa gyanta, a kijött címek közül a 2. vagy a 3. erről is ír).

Ez a cikk címe, de gyorsabb az előbbi módszer:



http://www.hazipatika.com/topics/zoldseg_gyumolcs/articles/Az_ellenallhatatlan_cseresznye_az_istenek_eledele?aid=20080107165129;HPID=4694B3BD-9E631E0C-4561594E-901752CF
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52791

Nyüzike!

Az 5. szirmon is túljutottam!!!!!! Haladok gőzerővel. A kritikus pontot még nem értem el, majd jelentkezem google talk-ban.

Borcsimama! Nagyon szép a kalap, igazi mestermű, a színe is klassz!
TJucus Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52790

Nagyon szép estét Kislányok! Hogy itt micsoda forgalom van egy délután alatt?! Alig győztem olvasni. Nagyon köszönöm a dícséretet. Igyekszem meghálálni.

Bkirsztin! Nagyon szépek a munkáid.

Nyuszturenka! Vigyázz magadra, gyógyulj meg hamar.

Szedit, nagyon édes a dédunokád. Ez lehet az igazi öröm, megérni, a dédunokát. Nekem még csak 9 éves az unokám, de nagyon reménykedem.

Borcsika, nagyon szép lett a kalapod, igen jól néz ki. Biztosan jól fog állni Neked.

Szaganaki! Tudom, kaptál már ötletet, de én pont ma néztem körül ilyen ügyben. Nem tudom merre laksz, a Sugárban, a Westendben van kézimunkabolt, ott van többféle keret. És az Üllői út elején a Mesebolt, ott is láttam.

további szép estét mindnyájatoknak, megyek ügyeskedni, hogy legyem mit megdícsérnetek. Én egy olyan vagyok, hogy szárnyakat kapot a dícsérettől. Puszi mindnyájatoknak!!!!!!!!!

LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52789

M_Ildi!

Mondhatnám, hogy ez már nem rólad szól (de igen), de ezek az esetek egyre rendszeresebbek, és igen nagyon felháborít. És szerettem volna segíteni, de a nálam sokkal nagyobb kötősök sem boldogultak vele.

Előzmény: M Ildi (52788)
M Ildi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52788

Jó estét

LR Judit és Szirmok engem érdekelt ez a minta kösz a segitségetek meg a sok probálkozást, de lemondtam már róla, amúgy nagyon tetszik .....

Előzmény: LRJudit (52750)
bkristin Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52787
Nyuszturenka - Köszi a választ, és gyógyulj meg mielöbb!
Előzmény: nyuszturenka (52784)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52786

Na megyek tovább izadni.. hogy én mennyire utálom a meleget ilyenkor.. mért nem lehet átlagossan mindig 25-26 fok...azt még el viselném:-)))

 

 

Jóéjszakát...

nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52785
Csipkerozsi:-)) én is úgy kaptam a lányoktól innen de szégyelem, most nem tudom, hogy Olimama, vagy ráhajtás, vagy horgIca küldte e nekem:-((( 
Előzmény: csipkerozsi (52764)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52784

Jóestét:-))

 

Bkistin igen állitólag nagy volt az esőzés.. én ma tapasztaltam csak. Misi azt mondta 5cm magasan úszot az utca akkora eső volt. De voltam ma dokinál Vámosszabadin délután meglepödtem mert ilyen melegben is akkora tócsák voltak.. úgy hogy elégé nagy vihar, eső volt.. én csak a villámokra emlékszem tovább nem mert a gyógyszerektől elaludtam... anya meg azt mondta egész éjjel ugrándozott, mert akkorákat recseget, dörgöt, morajlot.. de én erre nem emlékszem:-((

Előzmény: bkristin (52757)
Szaganaki Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52783

Hölgyeim!!!

Hálásan köszönöm a segítségeteket :)

Csókolnám a kezeteket!!

 

 

szedit99 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52782
Szuper! Előbb-utóbb lekonyul- az enyém legalábbis. Akkor ujra keményíted. Talán at izzadtságtól, a párásságtól, de az enyém le szokott.









Előzmény: borcsimama (52778)
bkristin Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52781

Köszönöm nektek a dícséreteket!

 

   Hát Ilonamamzi, meg kell mondjam, már kezdem kicsit unni, viszont az meg elöny, hogy most már igen gyorsan megy a 3szögek horgolása.

 

Borcsimama, látod, nem is nehéz, nagyon ügyes vagy! Remélem nagyon, hogy szépen fog állni a karimája!

 

Bubuka, szépek a pillék, nincs semmi hibájuk!

Előzmény: Ilonamamzi (52770)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52780

Izgi!

Végül mivel keményítetted?

Előzmény: borcsimama (52778)
nyüzike Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52779
Szép estét mindenkinek Borcsi írtam gmail-on
Előzmény: borcsimama (52778)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52778

Editkém, gratulálok, gyönyörű dédunokád van, s micsoda nagyfiúsan ül a vízben.

 

Elkészült a kalapom, s holnap ugrik a majom a vízben mert amint látjátok, most van a keményítési fázis, vajh, meg fog-é állni, nem konyul-e le mint a bili füle!!!

 

Íme:

Előzmény: szedit99 (52776)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52777
már elküldtem mosogatni, mikor hazajöttem.....

de tényleg tök jó, el vannak alélva, hogy a mai világban így figyel valaki a másikra.

Mondtam, hogy ez "topikcsaládiszokás"
Előzmény: LRJudit (52775)
szedit99 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52776
Szép az élet!
A hét hónapos dédunokám.
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52775

Mosd fel szegény fiút és küld el mosogatni, amíg te horgolsz!

De tök jó, nem?

Jól sikerült a tegnapi eper osztogatása,  19 kilóból 6.3 maradt befőzésre. Kivettem a fagyasztóból 3 kilót még, és ebből lett 12x7 decis üveg.

Előzmény: Ilonamamzi (52773)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52774
Sziasztok! Mindenkinek nagyon szép és kellemes délutánt és estét kivánok.
Engem is elkapott a lepkegyártás szele, persze nem olyan szépen, mint egyeseknek, de azért megmutatom.
Aniták! Nagyon Boldog Névnapot kivánok.
Előzmény: Ilonamamzi (52773)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52773
Judit!

Köszi a segítséget, ki is jött a minta.

A fiam el van ájulva az online-segítségtől.....
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52772

Szaganaki!

Most már nyílik a Reatex!

http://www.reatex.hu/store/index.php?main_page=index&cPath=151_39

Nem budapesti, de postán is rendelhetsz.

Előzmény: Szaganaki (52760)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52771
Köszi Judit, puszi. megyek és csinálom.
Előzmény: LRJudit (52768)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52770
Krisztina!

Nagyon szépek a terítőid, le a kalappal, hogy ennyi egyforma mintát kitartóan horgoltál. Én már a 12. nél megelégedtem, most mást csinálok
Előzmény: bkristin (52754)
szirmok Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52769

Szia!

 

Nekem bejött a www.reatex.hu   itt többfajta is van

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Szaganaki (52760)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52768

Ilonamamzi!

Amennyiben az ívek 6 láncszemesek, akkor kapcsolás előtt kell a 3 láncszem, az mindegy hány ívet kell összekapcsolni.

Előzmény: Ilonamamzi (52766)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52767
Ja elfelejtettem:

gobelin állvány kapható a Duna Plazában is (1. emelett Röltex), a Gerygobelin-nél is I. ker Halász u)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52766
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Megpróbálom leírni:

szalagos, belső kunkor következik, 3 fülecske összehúzása. Itt is kell horgolni 3 láncszemet az összehúzás előtt? Vagy rögtön a 4 1ráhajtásos p után azonnal összehúzni?
Tegnap gyakoroltuk, de most elbizonytalanodtam. Biztos Ti tudjátok!!!
szedit99 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52765
Köszönöm, változó.
A koponyavizsgálatok egy lezajlott agyi infarktust mutattak ki, 2x3 cm-es területen. Ezzel már nincs tennivaló, csak időnként egy értágító infuzió megelőzésképpen. Most a derekammal bajlódok, de úgy vagyok vele, hogy attól nem lesz jobb, ha panaszkodom - legföljebb a háziorvosomnak. A COPD megy szépen a maga útján, addig a bizonyos végkifejletig....
Legjobban az bosszant, hogy lassan haladok a kézimunkáimmal. Nem mintha határidősek lennének, de a horgolásokat pl. folyton eltévesztem, újra és újra meg kell néznem a mintát, mégis sűrűn bontok. "Hej, nem így volt hajdanában...!"
De azt mondtam, nem panaszkodom.
A kérdésed nagyon jólesett.
És ha sikerül, most dicsekedni fogok. A kisebbik dédunokámmal.
Előzmény: LRJudit (52752)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52764

Krisztike nagyon szépek!!! És dolgoztál rendesen! Van jópár darab belőle:))) Gratula!

 

Nyuszturenka, képzeld még aznap rábukkantam a terítőd mintájára , egy orosz oldalon, véletlenül...tudod, amit kértem Tőled. Gyógyulj meg minél hamarabb!

 

Előzmény: bkristin (52754)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52763

Most hirtelen ezt találtam. Nem működik a Reatex oldala.

http://www.gerygobelin.hu/ramak.htm

Előzmény: Szaganaki (52760)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52762

Szia Krisztin!

Ugy,hogy látom mit kell csinálni sokkal könnyebb!Leirásról nehezebb!

Előzmény: bkristin (52757)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52761

Nos, hol is kezdjem?

Ügyi vagy!

Előzmény: bkristin (52754)
Szaganaki Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52760

Hali!
A segítségetek kérem; hol tudok a páromnak goblein készítéshez való álványt venni?

(Bp előnyben :)   )

LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52759

Azsúr!

Nincs vesztenivalóm. Le fogom mondani akárhogy is alakul, mert ez így nem jó semmire. És különben is. Én mintákat tervezni szeretek, csak akkor csináltam egy, az egyben, amikor azt kérték tőlem. Azt hiszem 1 darabot csináltam egyik unokahugomnak. Ez a mentalitás, ahogy emberekhez állnak, egyszerűen bicskát nyitogat. Na jó leírom magyarul, hagyjuk a virágnyelvet. Le vagyunk szarva. Bocsánat. Ja, és ők élnek jól belőlünk. Ehhez nem adom a pénzemet.

Amúgy ez nem optimizmus, hanem fer játék.

Előzmény: azsúr (52753)
bkristin Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52758

köszönöm Nyuszturenka!

 

 

Előzmény: nyuszturenka (52756)
bkristin Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52757

Ibolya, nagyon örülök, hogy segített a videó!

 

TJucus, hát nagyon szép lett az xszemesed!!! Ilyennek é is nagyon örültem volna, anno. Biztos sikere lesz!

 

Nyuszturenka, felétek volt tegnap éjjel vihar? Nálunk csak a villámlás látszott, és 2-3 dörgés volt hallható irányotokból.

Előzmény: Ibolya58 (52735)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52756

 Bkristin

 

 Nagyon szép és ügyes vagy:-)) de hát ezt nem kell leírnom mindenki tudja:-))

 

Elköszönök, írány az ágy viszintesbe  további szép napot, estét.......

Előzmény: bkristin (52754)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52755

Sziasztok!

 

Tjucus fantasztikusssssssssssssssssssssss gyönyörű a keresztszemesed:-)) a lepkéd is:-)))

 

Pmárti köszönöm meg vagyok, de két napja 39.8 fokos lázzal küzdök... szombaton bizti megfáztam.. kicsit felültem az ágyba és a laptopról írogatok.. már fáj mindenem...Tegnap a Misi hideg víz alá nyomot azt hittem ott halok meg... rosszabb voltam, mint egy kisgyerek.... prüszköltem és anyukámat akartam.. tudom Misi jót akart, de én azt hittem a víz felforr, és a hideget forrónak éreztem, vagy nem is tudom lényeg az, hogy a 26 fokos vizben a testem bőrőm nagyon fájt... úgy hogy megint tápos vagyok:-(((

bkristin Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52754

Egy gyors fényképezés erejéig összeállítottam a nagy csapatot, itt tartok most. Légyszi, ne találjatok  bennük hibát.... Nagyon nem szeretek bontani....

 

azsúr Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52753

Szervusztok Fórumtársak!

LRJudit! Le a kalappal az optimizmusod előtt, ....kapnak néhány napot.....

A lánykám a net-szolgáltatójával hosszú hónapokig csinálta/ja ugyanezt, minden héten küldött nekik egy levelet, mégcsak válaszra sem méltatták. Aztán, amikor leállt a fizetéssel, megkérték, hogy ugyan vegyen már ki egy nap szabadságot, utazzon be Vörösvárról Bp-re az irodájukba, és vigye magával a bizonyítékait..

Azóta is harcban állnak. Kívánom, hogy Te szerencsésebb legyél.

 

Gyűjtöd még a képtáraink tartalmát? Ha gondolod, nagyon szivesen elküldöm email-ben az általam kimásolt oldalakat, amiket téma szerint csoportosítottam. Hátha jó lesz valamire.

 

 

Előzmény: LRJudit (52750)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52752

Szedit!

Azt írd, hogy vagy?

Előzmény: szedit99 (52751)
szedit99 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52751
Nem egy kérdésemet hagyták válasz nélkül !
Előzmény: LRJudit (52750)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52750

No, írtam egy levelet. Ez nem jár plusz költséggel.

És minden nap el fogom küldeni, ha nem válaszolnak.

Elsőre kapnak néhány napot, de aztán.....!

Előzmény: szirmok (52749)
szirmok Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52749

Sziasztok!

 

Judit, nem haragszom...

Na amire Judit reagált az ez, ezt kaptam ma az újságtól


"A következő hiba van a jelmagyarázatban:
Az első háromszög: 2 szemet áthúzva összekötünk
A második háromszög: 2 szemet simán összekötünk
Kolléganőm lekötötte és így a minta sikerült.
Üdvözlettel: Sárközi Saci "

 

Szóval ez bizti nem jó, íg próbáltam már a múltkor , de se nem lesz ferde, és a szemszám sem stimmel.

Nem hívom őket többé, rengeteg telefonomba került, míg "ennyit" tudtak produkálni.

Judit Tied a pálya!

Emlékeztetőül a kép az eredeti újságból:

nyüzike Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52748
Szerintem nem is tudnak kézimunkáznu csak "jó üzletembereknek" képzelik magukat.
Előzmény: LRJudit (52747)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52747

Úgy látom, már megint egyetértünk.

Minősíthetetlen, Vikinek gyakorlatilag azt mondták, hogy jó a minta, csak a két háromszög szövegét felcserélték. Megkötötték és sikerült. Ez ugye szemenszedett...!

Bocs Viki, de nem bírtam.

nyüzike Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52746

Szia Judit Én még a kiadó váltás után kétszer megvettem de annyira csökkent a szinvonala, hogy szóltam az újságosnak többször nem kérem. Lehet hogy többe keröl egy kicsit ha nem fizetek elő de bármikor abbahagyhatom a vásárlását.

Nem tudom ,hogy engedhetik meg maguknak de szerintem a vásárlók nagy részét efogják így veszíteni. Ha így állnak hozzá meg is érdemlik

Előzmény: LRJudit (52744)
katalin58 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52745

Csak ámulok mindig, elég 1-2 napot kihagyni, és számlálatlan gyönyörű alkotásotok jelenik meg! A sütikről nem is beszélek! Nem akarok senkit kihagyni, ezért nem is sorolom név szerint a dicséreteket. Nem is merem mondani, én 2. hónapja horgolom a csipkekardigánomat.

Judit, én is lemondtam a Fürge ujjakat. Nem szerettem, hogy mindig késik. De ezt még megbocsátottam volna, de az igénytelenségüket nem-pl a vasalatlan terítő, egyenetlen kötésű, hevenyészetten összeállított pulóverek, hibás minták, stb.

Szép délutánt mindenkinek!

LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52744

Szomorú szívvel tudatom mindenkivel, hogy le fogom mondani a fürge ujjakat!

Januárig elő van fizetve, addig kérhettek! Utána is, de....!

Na megyek, az eper legalább nem néz hülyének!

Viki szóljál, ha nem folytatod, 1-2 keresetlen levelet még megírnék nekik.

Különös tekintettel, a "minden rajzolói állásra jelentkezőnek válaszoltunk" szövegre.

Ibolya58 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52743
ANITÁKNAK!
Jolimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52742
Jucus nagyon szép a xszemes ajándék, és a pillangó is.
Előzmény: TJucus (52738)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52741
Eddig még sajnos nem kaptam a Fürge Ujjakat. Fogok jelezni, ha mégis.
Írjál ha kéred a meghívót.
Előzmény: Katie53 (52740)
Katie53 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52740

Jolimama, köszönöm !

Láttam, de akkor még hezitáltam... Ma amikor visszaolvastam a hétvégét, hamarabb olvastam Emőkét, mint Téged, ezért Neki írtam.

Ha ő már eladta, akkor visszajelzek Neked.

Én azt szeretném kérni, ha ezen a héten nem kapod meg a Fürge Ujjakat, írjál, mert akkor REKLAMÁLOK !

Off: szegediek, nem tudtok egy megfizethető árú szállást péntekre?

Ismét kajak-kenu verseny lesz és a lányok szeretnének lemenni pénteken (szombaton már jönnénk vissza). Talán valaki tud egy kellemes, nem túl drága panziót. Előre is köszönöm !

Kati

Előzmény: Jolimama (52739)
Jolimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52739
Katie, biztos elkerülte a figyelmedet, nekem is van egy meghívóm. Ha Emőke nem tud küldeni, küldök én, írj egy levelet, amire küldjem.
Előzmény: Katie53 (52736)
TJucus Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52738

Szép Napot!

Kislányok, először is nagyon szépen köszönöm a dícsérő és buzdító szavakat. Újabb lökést kaptam, hogy ne adjam fel.

Marizsu, Te is nyugodtan tedd fel az alkotásaidat. Kapsz jótanácsot ha kell, és meglátod attól még nagyobb kedvvel fogsz dolgozni.

Bubuka, gratulálok a kisbabához. Hozzon sok örömöt a családba.

Aniták, nagyon boldog névnapot kívánok!

Lepkegyárosok, nagyon-nagyon ügyesek vagytok. Olyan szép ez a sok kis pille.

Annyira guszták az islerek. Ezt nekem is ki kell próbálnom, egyik kedvenc cukrászdai sütim. Amikor gimis voltam, hétszámra vettem a büfében. Most itt a szomszédban van egy cukrászda, ott olyat árulnak, aminek nem étcsokis a bevonata, hanem olyan fondanos, vagy milyen, az valami isteni. Nem tudtok véletlenül egy olyan bevonatot is? Ti mindent tudtok!

Most megint mutizok, elkészült az esküvői Xszemesem. Még vasalni és kereteztetni kell. A fénykép megint nem jó, de ez már így marad, amig nem sikerül egy valódi fényképezőgépet venni.

Ja, és az este úgy beindultam a lepkéktől, meg a sikerélménytől, hogy én is gyártottam egyet.

Ibolya58 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52737

Folyt:köv.

ezeket is Ő csinálta!

Tényleg nagyon jól néznek ki a dolgaik!S rengeteg is van Neki!

Ez a kis vitrin az étteremben volt.A rajta lévő szép szegély miatt figyeltem fel rá!A vitrinhez nagyon jól mutat a teritő!!

Katie53 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52736

Emőke !

Ha megvan még az IWIW meghívód, megköszönném, ha elküldenéd.

Eddig ellenálltam, de most már olyan sok ismerősöm fenn van, hogy megadom magam és regisztrálnék.

Előre is köszönöm! (ha már odaadtad valakiknek, az sem probléma)

Katie53

Előzmény: emoke33 (52682)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52735

Sziasztok!Kellemes napot mindenkinek!!

Elöszőr is köszönöm a segítséget a lepke elkészitéséhez./Jolimama,Csirip46,Horgica/

Bkrisztin:a videó nagyon klassz volt,megkönnyitette a dolgomat.Neked is köszönöm.El is készültek!IME:

Hétvégén Kán-ban voltunk kenyérnapon./Pécs mellett van/Klasszul éreztük magunkat.Meglátogattuk egy ottani kerámikus hölgy műhelyét is.Sok szép dolgot készít.Magamnak vettem egy "vásár fiát!Ezt a kis teknöcöt.

nyüzike Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52734

Szép napot mindenkinek!

Judit nagyon jó lett nam gondoltam volna, hogy ennyire tetszik még a sürgős himzést is félre teszed miatta. Ügyes vagy.

Előzmény: TJucus (52717)
margitmama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52733
TJucus!!! GRATULÁLOK!!
Előzmény: TJucus (52717)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52732

Judit!

 

Nagyon szép lett a terítőd, hát érdemes volt Joli tanácsait megfogadni. Gondolom, rögtön elkezdesz egy másikat.

 

 

Vicuska!

 

Ha még aktuális a hátizsák, itt  találhatsz klasssssszat.

http://picasaweb.google.com/gostodeartesanato/ColetNea

 

Előzmény: TJucus (52717)
borcsimama Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52731
Anitáknak boldog névnapot kívánok.

Márti, a kalapom készül, már csak 5 sor van hátra, de hogy mi lesz belőle nem tudom, Grétiből horgolom, s hogy tudom majd a karimáját kikeményíteni, hogy az álljon is nem tudom, mert elég nehéz a fonal is. Most ha felteszem, egy hullámos bili van a fejemen. Jót rötyögnek rajtam az unokák, mama és ezt hordani is fogod? Majd meglátjuk.
pmárti Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52730
Nekem is van de ez olyan kis mennyiségű hogy elveszett volna benne! Ami nekünk kell az nem olyan nagyon sok, a gyerekek sem igazán rajonganak érte, inkább a sárgabarack lekvár megy. Azt meg anyukám ahogy befőzte én is úgy  főzöm két kisedénybe egyszerre, 2 merőkanalanként, amíg hólyagos nem lesz/ elfővi a nedvességet és olyan szép színe marad .Így csak dunsztolásra használom.
Előzmény: LRJudit (52729)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52729

Márti!

Van egy 19 literes rozsdamentes befőzőfazekam, nem kell folyamatosan keverészni és még sosem égett le semmi.

Előzmény: pmárti (52728)
pmárti Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52728

Szép jó reggelt mindenkinek!

Marizsu! Ne szomororkodjál, hogy nem reagálunk sokszor , nyugodtan mutasd meg hogy mit készítettél, nembaj az ha nem tökéletes, sajnos velünk is előfordul hogy valami nem úgy sikerül ahogy szeretnénk, de nagyon jó tanácsokat tudnak adni a lánykák.Én is elég ritkán jelentkezem mert nincs mit megmutatni,  de majdnem  minden nap olvasom hogy mi történt a" Futrinka utcába".

Horgica Jucus nagyon haladtok a szalagossal, ugye nem is olyan ördöngös!

Csirip te a terítők gyárosa vagy olyan gyorsan készíted ezeket a csodákat.

Nyuszturenka, régen olvastunk rólad Jól vagy?  Fpárduc  is biztos nagyon készül a vizsgára úgy látom ő sincs már régen!

Judit sajnálom höogy nem volt az a hatás amit nagyon élvezünk ha átadjuk a kezünk munkáját, sajnos ilyen  is előfordul, nekem is volt mmár nem is egyszer, hát azoknak többet nem okozok "Örömet". Én is túl vagyok egy kis lekvár befőzésen, csak a szamócát azért nem nagyon szeretem főzni mert olyan nehezen sűrűsödik be, tavaly próbáltam a zselés befőzőcukorral, de azt nem szeretjük!Kitartás a lábas mellett!!!

Borcsimama hogy áll a kalapod? Ha nem sikerül küldd el a mintarajzot és leírom, ha azzal tudok segíteni!

Anitáknak  Boldog  Névnapot!!!  Pusz mindenkinek  Márti!

 Édes a Gyerek topik! Stefi Marikje gratulálok!!

Előzmény: marizsu2 (52726)
LRJudit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52727

Szép jóreggelt Mindenkinek!
Mamagai!
Köszönöm, megérkezett a recept.
Marizsu!
Mutasd csak meg bátran, látod TJucus is feltette az első szalagosát, ami nagyon szép és jó lett.
Nuska!
Azért ez már több a "kicsit kevesebbet" leszeknél.
Isten éltesse az Anitákat!
Köszönöm a receptet mindenkinek, lassan tényleg beáll a bőség zavara, de ez így jó.

marizsu2 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 52726

Jolimama

 

Köszönöm a bátorítást, nagyon jól esik hogy valaki szól hozzám. Ezek az islerek nagyon guszták.

Nagyon szép dolgokat készítesz és a többiek is. Én még nem horgoltam olyan sokat, egy két dolgot csak. Gondolkodom még hogy megmerjem e mutatni nektek. De gyakorlat teszi a mestert , gondolom. Szeretnék minél több tapasztalatot szerezni és tanulni tőletek, persze ha ti is igy gondoljátok.

 

Zsu

Előzmény: Jolimama (52701)
n0teasy Creative Commons License 2008.06.01 0 0 52725

Nagyon szép vers és kedves gesztus.

 

Előzmény: Jolimama (52667)
mamagai Creative Commons License 2008.06.01 0 0 52724
Köszönöm szépen!
Előzmény: Jolimama (52722)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!