Keresés

Részletes keresés

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.10.06 0 0 433
Nézd,én sok mindent értek és elfogadok. Magam sem szeretném,ha a házamat elvinnék a fejem felől.

De azért csöndben megkérdezném,a jelzálog,mint olyan, szerinted mire való? :)

Egy bank adjon pénzt,mert az a dolga? Ha nem fizetsz,akkor meg fusson a pénze után,mert az nekünk jár?

a MÁSIK: Milyen 5-10 szeres kamatról beszélsz? Az Axánál jelenleg jobb a forint hitel,mint az euros.... :)
Előzmény: Ata samurai (427)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 432
Nos, nyilvan mindenki maga tudja, hogy csinal-e rosszat maganak, ha akar, akkor lehet, szoval csinald csak :)
Előzmény: John Zero (421)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 431
De ólomlábú hozzászólására volt válsz, Te más szemszögből nézed.
Előzmény: John Zero (429)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 430
Ha nincsenek túl sokan. :-( De ez valóban szélsőséges lehetőség.
Előzmény: John Zero (429)
John Zero Creative Commons License 2009.10.05 0 0 429
"Ha a Te pénzedet kihelyezi és aláírja, hogy ha ember nem fizet akkor sem fog élni a jelzálogjogával."

Annyit kell aláírni, hogy ad 90 napot az illetőnek, hogy maga adja el a lakást. Szerintem ez nem veszélyezteti a betétest.
Előzmény: Ata samurai (427)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 428
Ja, a hitelt is simán vissza lehet venni. De milyen tisztességesen felajánlják, hogy átteszik forint alapúra. A lehető legrosszabb árfolyamon és 5-10 szeres kamattal. Ez ugyanaz mintha visszavennék.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (426)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 427
Itt nem bizonytalanságról volt szó, hanem aláírta-e az árverezési moratóriumot. Tehát mennyire lojális a nem törlesztő hitelesekkel. Sztem pont ez tenné bizonytalanná a bankot. Ha a Te pénzedet kihelyezi és aláírja, hogy ha ember nem fizet akkor sem fog élni a jelzálogjogával. Ennyi erővel ajándékozd el a pénzt. Rengeteg rászoruló van.
A pénzünk árfolyama a gazdaságtól függ. Nálunk sajnos a gazdaság túlzottan függ a politikától. A politikát meg a többség megszavazta. Már régen lehetne eurónk és nem lenne árfolyamkockázat.
Mindamellet, hogy a törvényi hátteret nem tartom tisztességesnek. Pl. az egyoldalú szerződésmódosítást.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (426)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.10.05 0 0 426
Fordítva. Ha bizonytalan vagy egy bankban,akkor a berakott pénzed lehet veszélyben,a hiteledet nem lehet visszavenni,max ha nem fizeted.
Előzmény: Ata samurai (422)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 425
Etikai kérdésekről sajnos egyszerűen kár szót ejteni a magyar bankokkal kapcsolatban. Az elmúlt évekeben az EU szólította fel őket némi önmérsékletre. Semmi sem történt. Túl erős nálunk a banklobbi ahhoz, hogy törvényekkel korlátozzák őket. Sztem most is csak látszatintézkedések vannak. Púder az egész.
Előzmény: John Zero (423)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 424
A vész nem tudja lebontani az axát. Legfeljebb megszűntetik a M.o-i tevékenységet. Ez itt fióktelepe a belga axának. Így a belga oba vonatkozik rá.
Előzmény: John Zero (423)
John Zero Creative Commons License 2009.10.05 0 0 423
Ata samurai:
Egyrészt nem lenne jó, ha a VÉSZ lebontaná az AXA-t, és az állami befektetővédelmet kellene igénybevennem...

De a nagyobb dolog, hogy nekem is van hitelem (máshol), és nem kívánnám magamnak se azt, hogy a bank baj esetén kihúzza alólam a lakást, és esélyt se adjon arra, hogy én adjam el.

Egy ilyen dolog egyszerűen nem támogatható. (Legalábbis az én pénzemmel nem.)
Provident-be se fektetnék be, hiába (volt) jól menő üzlet az uzsorahitelezés...
Előzmény: Ata samurai (422)
Ata samurai Creative Commons License 2009.10.05 0 0 422
Ez a bejegyzés arról szól, hogy kölcsönöd ne legyen ott. A pénzed jó helyen van. Sztem.
Előzmény: John Zero (421)
John Zero Creative Commons License 2009.10.05 0 0 421
Ha ez a bejegyzés arról szól, hogy az AXA nem írta alá, és ez így is marad, akkor én viszem a pénzem onnan.
Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 418
Ha ez a bejegyzes arrol szol, hogy az AXA tovabbra sem irta ala, akkor azt mondom, tovabbra sem ertem, miert kene.
Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 416
Fuggetlenul a fedezet-oldaltol, melyik pool-rol beszelunk?
Előzmény: TéNYEKa007-es (410)
John Zero Creative Commons License 2009.09.30 0 0 412
OTP-nél is 2x8 számjegy van, nem volt gond. Esetleg a végére 8 db 0, de az se kell.
Előzmény: Pauly7 (411)
Pauly7 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 411
Üdv

Ennél az axa-nál hogy van a számlaszám?Ha utalni akarnak nekem,akkor csak azt a 2x8 számot kell megadniuk?vagy utánna kell még írni 8 0-át?Vagy elé?

Köszi!
TéNYEKa007-es Creative Commons License 2009.09.29 0 0 410

 

Sziasztok.

Mellékelem az Axa és az Unicreditbank hivatalos honlapján szereplő THM-eket!

Ezek szerint az Axa nagyon kicsit, de olcsóbb mint az Unicredit!

Unicredit 10,05%THM,

...........Axa 9,94% THM,

Tehát minimális különbség van.

Ellenben, ha kalkulátorral nézem akkor 12 millióra.a kalkulátor alapján

Unicreditbank: 89.493,-Ft

Axa: 95.510,-Ft (P3)

És nemhogy 26.000,-Ft különbség az Axa javára, hanem 6000,-Ft különbség az Unicredit javára.

 

Fogalmam sincsen hogy ólomlábnak hogy jött bi ekkora nagy eltérés!

 

Továbbá bemásolok egy cikket, ami alapján minden kategóriában (új, használt, deviza, forint) az Unicredit jobb mint az Axa.

És abban is igaza volt Erzsinek, hogy az Axa jóval kevesebb hitelt ad, mint az Unicredit.

Akinek meg nincs elegendő, annak édes mindegy, hogy az amelyik nem ad eleget, az esetleg olcsóbb is.

 

Tehát felesleges itt 16 millióval számolni amikor az Axa képtelen annyit adni.

Erről ennyit!

 

 

Unicredit - hivatalos

 

 

Axa - hivatalos

 

 

Pénzcentrum - törlesztő táblázatok!

 

 

Előzmény: bankvilági idegenvezető (403)
Híd Creative Commons License 2009.09.29 0 0 409

Az Axa nem adja meg a sajátjait a honlapján. Ennyi van az árfolyamokról összvissz: http://axabank.hu/index.php?ID=592#Content

 

(Mondjuk, ez alapján MNB-közép +/- 2% lenne)

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.29 0 0 408
Devizaárfolyamon. És mindig a bank szemszögéből kell nézni, tehát vételi.
Előzmény: Pampogó Pömpe (407)
Pampogó Pömpe Creative Commons License 2009.09.29 0 0 407
Tudja valaki hogy ha USD-ben utalnak AXA-s Ft számlára, akkor milyen árfolyamon váltják át nekem?
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.28 0 0 406
Nekem sem működött ma, egyébként korrekt kis csapat a műszakisok mindent próbált az emberke, hogy segítsen, de hát ahogy kiderült központi a gond. Én is nemrégóta vagyok AXAs én is remélem, hogy ilyen nem gyakran van, másrészt a kártyás fizetéssel, pénzfelvétellel nincsenek ilyen gondok, ott nincs leállás.
Előzmény: Törölt nick (405)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.28 0 0 405
Ma valami nagy kaki lehet az Ibanq-kal mert többször nem ment, mint igen. Most már mondja is a telefonos rendszer, hogy műszaki okok miatt nem működik... Remélem ez nem gyakran van így, mert így elég necces lesz ezt használni, kb 1 hónapja vagyok AXAs.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.27 0 0 404
Jó ez a bank, nemrég nyitottam számlát, kicsit hosszadalmas volt, de minden úgy ment, ahogy le volt írva és ahogy igérték.
Azt hiszem, hogy erre fogom lecserélni a CIBet (az max marad tartalékba), remélem ezt nem fogják úgy elbaszni, mint azt.
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.27 0 0 403
Minden tiszteletem mellett,veled abszolut nem szándékozom vitatkozni de ne indulj ki magadból,hogy téged nem érdekel egy összehasonlító vita két vagy 3 bank között.

Ne feledd,hogy sokan csak read onlyban olvasgatnak és nem szólnak hozzá de igenis érdekli őket a tényszerű összehasonlítás.

Magam részéről nem vagyok beleszerelmesedve egyik bank ajánlatába de itt egy szándékos félrevezetés történt,és ezt szerettem volna helyretenni.

Egyébként megcsináltam a kalkulációkat a délután folyamán,az Axa még P3-as ügyfélkategóriában is 26.000 Ft-al olcsóbb havi törlesztést kínál az Unicredittel szemben ugyanakkora hitelösszegnél. 16.850.000 Ft/360 hónapra.

Ez közel 9.400.000 Ft a 30 éves futamidő alatt, egy kisebb garzon lakás ára! Szóval elnézést mindenkitől,akit zavart a vita,de nemigen tudom elviselni a hitvány hazudozó embereket. :)

Előzmény: kalambo (402)
kalambo Creative Commons License 2009.09.27 0 0 402

Részemről a vitát befejezettnek tekintem

 

KÖSZÖNÖM. Már épp kérni szerettelek volna mindkettőtöket, hogy a vitátokat folytassátok/rendezzétek el privátban, mert ez itt senkit nem érdekel. Az AXA ellen meg felesleges harcolni, úgy, ahogy a többi multi ellen is, úgysem a kisember fog nyerni. Meg aki az AXAt akarja választani, az úgysem erzsi18 kalandjai alapján, hanema a tények és a kondíciók, feltételek alapján fog dönteni...

Előzmény: bankvilági idegenvezető (397)
kalambo Creative Commons License 2009.09.27 0 0 401
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.27 0 0 397
Részemről a vitát befejezettnek tekintem. Bármely értelmes ember,aki végigolvasta, láthatja,hogy azokat a dolgokat,amelyeket a fejemhez vágsz,(szándékos félreértés stb...) pont te műveled a legaktívabban.

A te axás fórumbeli célod,az axa ellen érzett mérhetetlen gyűlöleted,akár hazugsákokra épített minden áron bebizonyítása. Nekem pedig ugyanakkora hitelösszegnél a tényszerű árazás bebizonyítása.

A 30.000 Ft-os törlesztőrészlet különbség,ugyanakkora hitelösszegnél értendő,ne próbálj csúsztatni!



Előzmény: erzsi18 (396)
erzsi18 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 396

Ólomlábú!

 

Te most provokálsz?

Szándékosan félreérted és/félremagyarázod amiről írok:

 

1., Te vittél már át fizut  a munkahelyed által? Csak mert a munkaügy nem csinálja meg ezt ripsz-ropsz. Bemenni. Szólni. Kérvényezni. Van olyan munkahely ahol van már bank és rossznéven veszik, esetleg nem túl lojálisnak tekintik az embert ha mást akar. Aztán visszavinni is szar. Ráadásul addig két számlát fizetsz, mert nem tudod hogy a pl. 23-ai könyvelést most hova utalják, stb.. Szóval ezt  a herce hurcát kihagynám egy bizonytalan és alacsony összegű hitelért! Szerintem sokan!

Nme beszélve hogy az Unicredit számla olcsó és a kártyával bármelyik Unicreditből ingyen veszek ki pénzt. És Sok ATM van. Axa meg sehol.

 

2., Én  a pár 10.000,-Ft ot arra értettem –amit elég jól le is írtam, furcsa hogy félreértetted!-, hogy az értékbecslési díj elengedés ami pár 10.000,-Ft nem ér ennyi hercehurcát. Nem pedig  a havi törlesztő részletekről beszéltem! Ne torzítsál és ne beszéljél félre se!

Ha azt látom, hogy a hülyét játszod akkor nem fogok beszélgetni veled!

 

3.,  Már elnézést de pont arról beszéltem, ha figyelnél, hogy ha a 2 milliót pl.. megtarthatom önerőnek, tartalékba mert az Unicredit olcsó kamatra ennyivel többet add, akkor a 2 milliót leköthetem, tartalékolhatom egy esetleges munkanélküliségre.

Ellentétben az Axával aki olyan helyzetbe hogy hogy vagy ne maradjon tartalékom, mert a 2 milliót be kell vinnem a vételbe, vagy még rosszabb 30%-os THM-re a 2 milliót személyi kölcsönbe kel felvennem!

Szóval ezzel is csak öngólt lőttél, de keményet!

 

Örülök hogy levontad a saját torzításod és hülyeségekre épülő öngólokkal tarkított mondandódat. Szerintem Te egy Axa leendő potenciális értelmes ügyfél vagy. Menj oda!

 

Én arról beszéltem, hogy 2 millióval többet ad az Unicredit. Te meg arról, hogy a kisebb összegű Axánál kevesebb a törlesztés mint a nagyobb összegű Unicreditnél. Aztán próbálkoztál a 420.000?-Ft tal, hogy ha annyit fizetek akkor minek a 2 millió még? Mikor jeleztem, hogy közel ennyi az Axa díjazása is, és a 2 millió és a 150.000,-Ft között van egy kis különbség.

Aztán bepróbálkoztál a vigyem át a munkabérem és nyissak számlát, ami bagatel gyorsan megvan, és ha mégsincs hitel akkor visszacsinálhatom, am de jó is nekem!

Aztán jöttél a havi 10.000,-Ft tal, ami csak összese az értékbecslés 3 * 10.000,-FT ja.

A többit meg nem folytatom. Ledeklaráltál, megdicsérted magadat, hogy milyen logikátlan csür csavarrak, próbáltad kiszedni magadat a saját magad által létrehozott kulimászból!

 Gratulálok!

Jót röhögtem a butaságaidon!

Előzmény: bankvilági idegenvezető (393)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.26 0 0 395
Semmi nem bukott meg,max a hülyeséged ismét. Ismerem az axa scoring programját,elég sokat dolgozom vele. A te jövedelmeddel vagy P1-et vagy P2-őt fogsz kapni,a 6 milliós különbség emelett jött ki. Picit korábban kell felébredned ha vizsgáztatni akarsz. :)
Előzmény: erzsi18 (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!