Keresés

Részletes keresés

agy73p Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39173

"...Nem baj, ha az ember vesz olcsón vackot, legalább kialakulnak az elvárásai...."

 

Milyen igazad van! :-)

Előzmény: prs (39171)
H_G Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39172

"van súlya - "van benne anyag", ahogy mondani szokás - amiből a hozzám hasonló laikus gyorsan levonná a következtetést, hogy ez egy kurva jó bicska"

 

Ez baromi nagy téveszme még egy laikustól is. Akármilyen nehéz darab vaskos bilivasat kapsz, attól még nem fog jól vágni. 

 

Ha úgyis jársz túraboltba, végy kézbe ott egy Opinelt. Az jó bicska (legalábbis egy aldis-lidles-kínaipiacos gagyinál nagyságrendekkel jóbb, az ár háromszorosáért), pedig olyan könnyű, majd' elrepül.

 

Előzmény: Didergő Király (39169)
prs Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39171

spyderco, pók, G10 vagy FRN (plexi?!, átlátszó volt?)

 

Azt hiszem, csak idő kérdése, és rá fogsz jönni, hogy az örökölt bicska mennyivel jobb volt. ;-) De akkor majd veszel egy jobbat.

Nem baj, ha az ember vesz olcsón vackot, legalább kialakulnak az elvárásai.

Előzmény: Didergő Király (39169)
jacksly Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39170

igen, az Spyderco, és pók logo van rajtuk.

Minőségi bicsakok azok, bár nekem nincs, igaz, mindig is szerettem volna egy Tenacious-t.

Előzmény: Didergő Király (39169)
Didergő Király Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39169

igen, ránézésre nagyon patent, és van súlya - "van benne anyag", ahogy mondani szokás - amiből a hozzám hasonló laikus gyorsan levonná a következtetést, hogy ez egy kurva jó bicska, ha nem lenne ilyen elképesztően olcsó. 1000 ft, amin ugye van 27% áfa, szóval nem is értem, akármilyen gyenge rozsdamentes acélból legyen is. de nekem megfelel, egy szép tárgy...amikor megvettem, akkor a gombázás és a szalonna sütések lebegtek a szemem előtt, arra tényleg jó lesz egy ideig, aztán ha elmegy az éle, akkor lehet kicseréltetem a pengét, nem is rossz ötlet. vagy veszek egy komolyabbat, nagyon elkezdtem érezni a bizsergést. :)) a fateromtól örökölt bicska nem tudom milyen anyagból lehetett, de évekig használtam túrákon (előtte ő 10-20 évig), és soha nem kellett megfennem. a penge is másképpen volt élezve, nem úgy mint ezé, hogy ilyen éles szögben csapott. ja, hát hencegni nem lehet vele, mert tegnap egy túraboltban szóba elegyedtem egy bácsival a bakancsos polc előtt, aztán valahogy sikerült megemlítenem neki, hogy "milyen jó" kis bicskát lehet kapni most az aldiban. erre előrántott egy 11 centi pengéjű spidert (?) valami kullancs vagy pók logo volt rajta, és ilyen plexiszerű markolata volt. 69 ezer ft... de amúgy ő is azt mondta, hogy ezer forintért, gombázni meg szalonnát vágni simán megteszi az enyém is. 

 

köszi a hozzászólásokat mindenkinek!

Előzmény: pendleton (39167)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39168

Köszönöm.

Előzmény: Precíziós (39166)
pendleton Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39167

Egy-két munkatársnál láttam ilyet vagy hasonlót,van jól összerakott pontos és van egy kicsit pontatlan darab is.A Célnak tényleg megfelel ,ha nem várunk tőle sokat és nem akarunk vele hencegni.  Én ezt a modellt 'markolat nehéznek"tartom(bár a zsebkések alapból ilyenek)  A célnak megfelel ,a későbbiek során meg ha elkap a hév veszel egy jó kézműves bicskát vagy egy neves gyártó tetszetős modelljét.

 

Előzmény: Didergő Király (39158)
Precíziós Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39166

Jó kis bökő! Gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (39165)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39165

Üdv!

Feritől kaptam a Budai várban egy S81-es acélból kovácsolt pengét,gondoltam készítek belőle egy burgonya hámozó késecskét.
Sárgaréz bakni, csiszolt szarvas agancs markolat és egy vizibivaly szaru karika a markolat végén,a penge tükör polírozva,keménysége 59Hrc.

A penge előkészítve hőkezelésre,a sniccert csak az arányok miatt raktam mellé.

 

 

 

 

 

Elnézést kérek a fénykép környezetért,de a műhelyben fényképeztem rögtönzött jelleggel.

Viszont a feleségemnek nagy örömöt szereztem ezzel a kis késsel.

H_G Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39164

Az azért kellett rá, hogy még csúszós is legyen.

 

Előzmény: Precíziós (39162)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39163

Ez a darabszámot jelöli.

Szerintem a bicsak nagyon vacak lehet,de nem akarom leszólni,mert mindenkinek az tetszik amit megvesz és megtud venni.

Használd egészséggel,jó lesz az.

Előzmény: Didergő Király (39159)
Precíziós Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39162

Mindenesetre a nyél panelezése érdekes! Szar penge ki egy új bele oszt jónapot! A pengét leszámítva még akár tetszene is.:-)

Előzmény: Didergő Király (39158)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39161

Palettán? Legalulra. Gombát szedni, kenyeret vajazni elég lehet.

Erdőbe, somból nyársat vágni fixpengéset ajánlok. 

Előzmény: Didergő Király (39158)
Longboat Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39160

Az anyaga ennyiért 420 körüli rozsdamentes, mai szemmel nézve gyenge tudású acél.

Feltételezem, ez a bicsak nem sokban különbözik azoktól, amelyek nagyon hasonló kinézettel és áron voltak akciósak pár hónapja a Lidl-nél. Ha ez így van, akkor a termék ár/érték aránya rendben, azaz olcsó szar.

Ha csak a megnyugtató érzés miatt kell, de a kiránduláson lesz valakinél rendes bicska is, akkor tök jó, ne is vegyél drágábbat. Ha a zsömle megkenésén túl is akarsz használni egy bicskát, akkor vegyél rendeset.

Előzmény: Didergő Király (39158)
Didergő Király Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39159

ja, ez a szám van a pengén: 91461. esetleg ez utal az anyag fajtájára?

Előzmény: Didergő Király (39158)
Didergő Király Creative Commons License 2014.08.20 0 0 39158

sziasztok! sajnos valaki a családból évekkel ezelőtt eltüntette a fateromtól örökölt nagyon szép agancsnyelű bicskámat, amit igazából eszembe sem jutott pótolni, mígnem tegnap megláttam az aldiban a képen látható darabot. szerintem tök jól néz ki (amúgy volt még 6 másik modell), és - nem tudom milyen anyagból lehet ennyi pénzért - de mindössze egy ezresbe került. nagy igénybevételnek nem lesz kitéve, maximum ha kirándulni megyek, akkor elviszem magammal, mert jó érzés a zsebemben tudni, szóval mindegy is az anyagminőség, csak azért kíváncsi lennék hogy a szakértők hova helyezik a palettán az ilyesmi bicskákat.

antalijozsef Creative Commons License 2014.08.19 0 0 39157

Én is várom a képeket és az árat!

Előzmény: Törölt nick (39155)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 39156

Dobj egy emailt fényképekkel és ár megjelöléssel, a email címem publikus.

Előzmény: Törölt nick (39155)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 39155

Üdv. Késgyűjteményem felszámolom,Komoly darabok vannak benne.Java részt:Polyák,Misányi,Marttiini,Solingen..... 100-as nagyságrend,ha valaki elviszi egyben,akkor komoly árengedmény!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.17 0 0 39154

Szeretem begyűjteni a jó dolgokat,mint hogyan késekből bicskákból a különlegességeket sőt a szuper különlegességeket is,de vannak átlagos cuccaim is ezeket nyüvöm naponta mert nem sajnálom,bár a Kocsis bicskáim is napi használatban vannak felváltva.

Előzmény: Precíziós (39153)
Precíziós Creative Commons License 2014.08.17 0 0 39153

Kendnek micsoda úri huncutságai vannak, csak ámulok bámulok!:-) Egy "H" bötü kimaradt!:-)

Előzmény: Törölt nick (39151)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.17 0 0 39152

smith&wesson pillangókések eladóak 3000 forintos darabáron 

pengehossz 120mm

markolathossz 105mm

penge anyaga 440c

mind új 

akit érdekel írjon a danier@freemail.hu-ra

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.17 0 0 39151

Nekem Rája bőr tisztító kendőm van és vele egy készletben az olajok és paszták, ez egy Japánból behozott Katana ápoló készlet, még 1985-ben kaptam az akkor még Sensei, ma már Sihán Furkó Kálmántól, aki akkor a kiképzőm volt Szolnokon!

Előzmény: Precíziós (39150)
Precíziós Creative Commons License 2014.08.17 0 0 39150

Az mit jelent hogy "megfelelően karban tartod"? Nekem például ha a szénacél bicskámmal hagymát vagy almát szeltem szinte azonnal "megkékült, feketedett", ez a bevonat nem távolítható el szimpla elmosással, olajozással! Csak finom pólír papirral jön le!Tehát akit zavar ez az elszineződés az inkább válaszon rozsdamentest mert "macerás" ha folyton fényesre akarja pucolni!(szerintem) Azéert van nekem is pár régi darabom szénacélból!

Előzmény: Törölt nick (39147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.17 0 0 39149

Nos ez nem így van,mert mind addig amíg nincs elegendő Króm az acélban ahhoz hogy rozsdamentesnek számítson,addig szénacélnak hívjuk, igaz vannak magas Króm tartalmú félrozsdamentes vagy magasan ötvözött acélok, de akkor is szénacélnak számítanak. A megkülönböztetés a nem rozsdamentes és rozsdamentes anyagok kategóriája, ezek közül is az edzhető és nem edzhető rozsdamentesek (hőálló,saválló stb).

Előzmény: H_G (39148)
H_G Creative Commons License 2014.08.17 0 0 39148

A késpenge célú szénacélban tudtommal sosincs százalékokban mérhető króm. Ha van, akkor az már nem szénacél, csak valami átmenet, "high carbon" rozsdamentes. És ez így helyes, mert a króm a jó élezhetőség legnagyobb ellensége.

 

A króm-vanádium szénacél persze nagyon jó anyag más szerszámoknak, pl. csavarhúzóból nem is vennék mást.

 

Én igazán szeretem a szénacélt, de azért szakácskésből nem választanám azt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (39147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.16 0 0 39147

Amennyiben megfelelően karban tartod a szénacél pengét,és itt most még az is számít hogy mennyi százalék Króm van benne,tehát a jó karbantartásban részesített szénacél penge nem fog patinásodni és mattúlni sem, de ha nem megfelelően a karban tartás ez bizony bekövetkezik. Nekem van egy  gyerekkoromban kapott szénacél késem, még nem patinás és nem is mattúlt meg,pedig minden nap használom,ez egy pici konyhai kés.

Előzmény: Pirx_Pilóta (39145)
papuba Creative Commons License 2014.08.16 0 0 39146

Sokak szerint (én is osztom ezt a véleményt) egyáltalán nem zavaró, ha nem rozsdamentes kést használunk étkezési célokra. Ízlés - és finnyásság( nem pejoratív  értelemben) - kérdése. Az esetleges elszíneződés a legkevésbé sem zavar, igazából enyhe egzotikus jelleget kölcsönöz a késnek a mai, laboratóriumi igények korában.

Nem ítéletet mondtam ezzel, mielőtt kitör a háború, csupán úgy vélem, ez a dolog teljes mértékben egyénfüggő. Van, aki ki nem állhatja, van aki szereti a szénacélt a konyhában.

Előzmény: Pirx_Pilóta (39145)
Pirx_Pilóta Creative Commons License 2014.08.16 0 0 39145

Újraolvasva rájöttem, lehet nálad a mindennapos felhasználás nem feltétlenül a munkád jelenti, hanem Pl. otthon akarod a vajas kenyered kenni reggelenként, de arra sem igazán ajánlanám a szénacélt, mert előfordulhat hogy sötét nyomot hagy, illetve vas ízű lesz amit vágtál. Valószínűleg meg fognak érte kövezni, de azt gondolom manapság a konyhába, ételkészítéshez már nem való  a rozsdásodó anyag. Problémás a kezelése, íz és szín elváltozást okoz, és látványra sem kellemes egy oxidált foltos konyhakés.

 

Pirx_Pilóta Creative Commons License 2014.08.16 0 0 39144

Semmiképp sem ajánlanám a szénacél pengét, mert ha jól emlékszem az iparban, és ide tartozik a vendéglátás is, '89 óta nem lehet rozsdásodó pengéjű, illetve fanyelű eszközt használni. Kifogsz egy kukacos köjálost, akarom mondani tisztiorvost és annyi büntetést fizetsz amennyiből egy prémium szigonyost  vehetnél.

Előzmény: Yonasxyz (39114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!