Keresés

Részletes keresés

Jucó72 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 38807
Előzmény: stevie-w (38806)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38806

A Szófiát már le is foglaltam!!! Villámajánlatként a bookingon egy szuper szállodát nagyon jó áron!

 

 

Melyik az?

Előzmény: Jucó72 (38804)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38805
Előzmény: Schuco (38800)
Jucó72 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38804

Mármint szállásban? Érdekel!!!

A Szófiát már le is foglaltam!!! Villámajánlatként a bookingon egy szuper szállodát nagyon jó áron! Igaz, hogy három kétágyas szobát kellett foglalnom ötünknek, mert pótágyra nincs lehetőség, de a nagyobbik fiam szívesen vállalta, hogy alszik egyedül a king size ágyon. :))))  És így került annyiba, mint máshol egy 6 ágyas dormitóriumban. Jaj, annyira várom már!!!! Remélem, nagyon szép nyaralás lesz!!! És a rilai kolostort is megnézzük. :))

 

Előzmény: stevie-w (38803)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38803

De még esetleg Belgrád is felmerült első megállónak. Érdekelne a nándorfehérvári diadal helyszíne. :)

 

 

Belgrádban szívesen segítek.

 

 

Előzmény: Jucó72 (38802)
Jucó72 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38802

Mi 3 gyermekkel utazunk. :) Már én is nézegettem a szegedi szállásokat ma este. De még esetleg Belgrád is felmerült első megállónak. Érdekelne a nándorfehérvári diadal helyszíne. :)

Elég olcsón sikerült Bulgáriában foglalni szállást a családnak, így talán beleférhet ez a két napos előzetes megálló. Így megtoldanánk a nyaralást pár nappal :))) Ti hova mentek pontosan?

Előzmény: Schuco (38800)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38801

innen azért messze van a központ

 

 

Legalább 5 perc séta! :-)

 

Az NDK (Nacionalen Dvorec na Kulturata) irányába kellett volna indulnotok, keresztül annak a parkján, és máros a Vitosa bulváron lettetek volna. (= "Váci utca")

 

 

(A képen az NDK látható, a kép egy vasárnap hajnalban készült, azért nincs egy lélek sem a képen.)

Előzmény: Schuco (38800)
Schuco Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38800

Szia! Tőlünk is 340 km Szeged! Ott egy csendes panzióban szállunk meg hármunknak 8000 ft 1 nap reggelivel! 11 re Szeged, aztán lepakolunk és irány az Aquapolis aquapark, a gyermek legnagyobb örömére. Délután fantasztikus városnézés, este pedig már már kultikus élvezet a Tisza mellett a zöld halász csárdában egy fantasztikus tiszai halászlé elfogyasztása.....ritka fenséges, ne az elsőbe menjetek hanem a hátsó csárdába!!!! Ez fontos!

Aztán másnap 7 kor reggeli a panzioban majd irány Bulgária! Olyan délután 5 kor Szófia, mi tavaly a Hotel lozenetsbe szálltunk meg, nagyon kényelmes, igényes szálloda reggelivel, hatalmas körággyal, Wifivel, csoda szép, igaz hármunknak ez már 80 euró volt. Megvacsiztunk a szállodába aztán a közeli plázába, ott gyermek programok is vannak, innen azért messze van a központ, mi fáradtak voltunk és nem láttuk a kivilágított Szófiát...de sebaj idén úgy szervezzük, hogy lássuk!!!!

Másnap reggeli, aztán kényelmesen indulunk 8 fele....Útközben néha megálltunk és ahol mindenképpen érdemes 1 jót enni inni az Nova zagora előtti igényes kis pihenő, itt finom kebapcse van, dísztó és szép növények...aztán 12-13 óra fele megérkeztünk a tengerhez.

Előzmény: Jucó72 (38799)
Jucó72 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38799

Mi mindig 7 éjszakára megyünk a tengerpartra, de előtte 1 nap Szeged, aztán 1 nap Szófia, majd reggel onnan az a 450 km és 12 re a szállodában vagyunk, kényelmesen egyből el is foglaljuk a szállást!!!!!

 

Ez nagyon bejönne nekünk is, mert Nyugat-Dunántúlról fogunk indulni, így Szeged is vagy 300 km. Nem is rossz, keresek szállásokat!!! :))) Szófiában hol szoktatok megszállni?

Előzmény: Schuco (38795)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38797

Miért nem jó bolgár repülő?Sokszor leesik?

Vonatozás is már üdülés része.

Menjen autóval,aki szeretne,de pl  2 fiatal  nő nem fog egedül nekivágni a balkáni éjnek.

Senkit sem kellene lenézi utazási szokásai miatt,vannak pl akik biciklivel mennek a  tengerpartra.

Előzmény: Törölt nick (38796)
Schuco Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38795

Én sem értem a türelmetlen embereket, a Balkánra semmi pénzért nem mennék repülővel....az hogy autóval utazunk, megér mindent, hiszen ez már a nyaralás része. Mi mindig 7 éjszakára megyünk a tengerpartra, de előtte 1 nap Szeged, aztán 1 nap Szófia, majd reggel onnan az a 450 km és 12 re a szállodában vagyunk, kényelmesen egyből el is foglaljuk a szállást!!!!! Odafele ez nagyon bejött hiszen a 3. napon érjük el a végső célt és nagyon izgalmas így a nyaralás, aztán a 10. napon reggel indulás és ekkor már vagy csak 1 helyen szállunk meg, Szófia körül vagy egymenetben megvan késő estére otthon vagyunk.......megpakolva minden jóval, amit az autó elbír....Bulgária, mi így szeretjük!!!!

Frici007 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 38794

heloootok..:)julius elejen megyunk bulgariaba napospartra Ivana palaceba.esetleg walaki volt mar ott?wagy megyoda ?sziwesen halgatok infokat ezzel kapcsolatban...koszi :)

János 2 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 38793

T. zsolo1111!

 

 

Ha nem feltétlenül indokolt, szerintem nem szabad taxizni. Persze pici gyerekkel más. A már említett 28 Euró körüli összeg közel lehet a realitáshoz. Szerintem fontos előre tisztázni az összeget. A Taxi oldalára ki van írva a viteldíj, de én nem tudom, hogy vidéki útnál oda-vissza kilométert számolnak-e.

Üdv: János

Előzmény: Törölt nick (38790)
áim Creative Commons License 2012.03.07 0 0 38792

Tavaly a vasútállomástól - ami valamivel messzebb vana Naposparttól, mint a reptér - 50 levát kértek.

Előzmény: dzsonivir (38791)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.07 0 0 38791

Nézegettem transzferlehetőségeket és reptérről SB-re 28 eurót írtak,de ez nem idei adat.

Előzmény: Törölt nick (38790)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.07 0 0 38789

Ha valakinek megfelel,h első napja megy a levesbe,én nem szólok semmi.

Ő dolga

Csak leírtam,én miként gondolom

Téma részemről lezárva.

Előzmény: wideoframe (38786)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.07 0 0 38788

Miért nem írhatom le amit gondolok?Ha én azt gondolom,h ha elutazom üdülni, és max ki szeretném használni az időt,akkor ezt írom le.

Szerintem.

De ezt nem kell alapnak venni.

Ettől mindenki úg utazik,hog akar

Engem még senki,sehonnan nem hajtott el  szállodából.Mivel belőlünk,vendégekből élnek,mindnehol kedvesek voltak még(Balkánon már többször voltam)

Én is a tranzitszállót javaslom kocsival.

Mellesleg betrix meg a vonatozásomon akadt ki.

On.

Előzmény: wideoframe (38786)
betrix Creative Commons License 2012.03.07 0 0 38787

igazad van, mi is 2 gyerekkel és sok csomaggal megyünk, szeretek úgy menni, hogy már foglalhatom a szobát, parkolót, nappal utazni biztonságosabb és mindent látunk, ez legyen tábla, és rendőr ea. más megállni pisilni a kutaknál, enni, inni

igaz most megyünk először bulgáriába és talán 14 óra alatt nem érünk oda, akkor később, már az is a nyaralás része, csak lenne már nyár

Előzmény: wideoframe (38786)
wideoframe Creative Commons License 2012.03.07 0 0 38786

Nem értem, hogy miért lovagolsz a nekem adott válaszaidban a maximális időkihasználtságról. Én nem állítottam az ellenkezőjét, sőt javasoltam BETRIX-nek, hogy ne hajnalban utazzon el, hanem már előző nap.

A saját tapasztalatokról csak annyit, hogy én nem először megyek Bulgáriába veled ellenben. A szlovéniai tapasztalataidat ne keverd ne keverd ebbe a topikba, mert nem mérvadó. Elmondhatom, hogy ennek a topiknak minden hozzászólását elolvastam, hiszen pont aznap indult, mikor az első utunkat befizettem, és az akkor futott párhuzamos fórumot is visszaolvastam két évre információ gyűjtés céljából.

Nem mondom azt, hogy Te is tedd meg, de tájékozottabb leszel, Nagyon sok hozzászólás volt, hogy dél előtt nem foglalhatták el a szobát. Minket a recepciós hajtott el 10-kor, hogy délben jöjjünk vissza. Mivel nem csekkolhattunk be, így parkolókártyát sem kaptunk, addig pedig a parkolót sem vehettük igénybe.

dzsonivir Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38785

bocsánat,ezeket nem ide szántam:(((

Előzmény: dzsonivir (38784)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38784

 

 

Előzmény: wideoframe (38781)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38783

Én is csak saját tapasztalataimat írom le.:)

Persze,mindenki más.

De én szeretem maximálisan kihasználni az időt,h beleférjen minden,tengerpart,kirándulások,vásárlás,étterem,sétálgatás.

Előzmény: wideoframe (38781)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38782

még szinte mindenhol volt csomagszoba:)))))ahova mentem,(jó,volt, ahol nem volt,ott meg a recepciósok pih.szobájába tettem le.

Természetesen nem csak repcsisek tehetik le oda(még sehol nem kérdezték meg,mivel jöttem)

sőt,jobb pudvarokon is van, pl múlt évben Ljubljanaban is,Bécsben.

 

Mindenesetre nem iriglem,aki tizenhét órát vezet,gondolom még másnap is hulla.

Elhajtottak? Kik?

Nekem: max. azt mondták,tessék várni,még nincs kész,addig leültünk hallban,v később  kimentünk sétálni stb(pl anno  HO-ba  hajnal 5-re értün oda),aztán,amikor  kész volt,azonnal szóltak.

Ok,külföldre mindig hotelt nézek,apartmannál természetesen gázosabb letenni a csomagot.

Nekünk öt éves koromban lett kocsink és addig mindig vonatoztunk:)))Szeretem.

Gurulós bőrönd per fő elég: kaját,italt majd ott,ruhát keveset kell vinni,legalább van indok vásárolni.

Múlt évben elhatároztam,h még naptejet sem viszek,veszek ott(Szlovéniában hotellel szemben volt DM,ahol azon az áron volt naptej,mint nálunk)

Előzmény: wideoframe (38781)
wideoframe Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38781

Nem gondolnám, hogy minden négy tagú család egy gurulós bőröndel megy nyaralni, főleg, ha autóval teszi meg az utat kisgyerekekkel. Valóban van olyan szálloda, ahol megoldott a csomagszoba, de ezt inkább a repülősöknek szokták felajánlani. Minket sokad magunkal a Burgas Beach-ből hajtottak el, parkolni sem engedtek ott. Pár évvel ezelőtt viszont a Baikálba 10 óra után bejutottunk. Én saját tapasztalataimat írtam le , és így próbáltam meg tanácsot adni.

Előzmény: dzsonivir (38780)
dzsonivir Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38780

meg utolsó nap is el kell  indulni korán

 

én,ha már elutazom,akkor minden napot ki akarok használni

csomvgnal elég eg db gurulós bőrönd,vz temg simán le lehet tenni csom.szobában,amíg nem mehetünk be szobába,illetve visszafelé,amikor ki kell jönni

(de attól,h mondjuk délután kettőkör lehet elfoglalni a szobát--ezt írják,ha kész a szoba,már délelőtt tízkor  is beengednek,mint pl múlt év Szlovéniában)

 

Előzmény: wideoframe (38774)
stevie-w Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38779

Szeptemberben már nincs török invázió,

 

 

Igen, a horvát-szerb határ is kritikus invázió idején. Az A-HU-SRB útvonalon északról mennek haza a vendégmunkások, a SLO-HR-SRB útvonal pedig Dél-Európából szedi össze őket.

Előzmény: Törölt nick (38778)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38778

Szeptemberben már nincs török invázió, valamint MAC felé haladósabb.

Előzmény: betrix (38775)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38777

terv szerint indulástól számított 6,5 óra múlva bulgár szakasz

 

A guglimapsz szerint nettó 8 óra Drávaszabolcstól. Pedig az is optimista.

Előzmény: betrix (38776)
betrix Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38776

horvátok fele megyünk, olyan 2 óra és szerbiába vagyunk, terv szerint indulástól számított 6,5 óra múlva bulgár szakasz jön, ez már ismeretlen kb. 500 km, persze meg kell állni közbe, bár itt tartanánk már

Előzmény: betrix (38775)
betrix Creative Commons License 2012.03.06 0 0 38775

szeptemberben voltunk görögbe és az út 12 óra volt, igazatok van az első nap oda, de könnyebb nappal vezetni, persze az út nem ua, a terv ez, majd meglátjuk

Előzmény: wideoframe (38774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!