Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 641
Nem, nem a Vatera embere vagyok. És nincsenek gazdáim.
Előzmény: motorkami (640)
motorkami Creative Commons License 2008.12.10 0 0 640
Mond csak, te a Vatera embere vagy? Mert akkor üzennék egy-két dolgot a gazdáidnak, mivel emailben nem érhetők el.
Előzmény: Real Putyur (639)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 639
A 3+1 figyelmeztetést 2 perc alatt is össze lehet szedni... Több egyidejű szabálytalanság is futhat, ami ha kibukik, látszólag azonnal repül a felhasználó.

Emlékszem a nickedre, ha jól csal a memóriám, Te voltál téma a "Szabálytalan aukciók" topicban - de nem tudom miért... Nem 100%, de... Úgyhogy valószínűleg Te sem voltál maszületett bárány. ;)
Előzmény: petike23 (636)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 638
Ne is haragudj, kedves Cérnaszáll, de ez (leírásod alapján) a jutalékkijátszás tipikus esete...
Előzmény: CérnaSzáll (635)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.10 0 0 637
Az a csere-történet - gyanús. Egy oda nem figyelő Moderátor akár szabálytalannak is minősítheti. Kísértetiesen hasonló esetbe keveredtem bele én is a nemrégiben - egy beszélgetésből kiragadott mondat alapján figyelmeztettek. Erre ment a már említett ajánlott-tértivevényes levél a Vaterának; kivizsgálták az esetet, és elnézést kértek. A Moderátor is emberből van.
(Javaslom esetleg Neked is a hasonló eljárást - a Vatera postacíme megtalálható - most nincs kedvem keresgélni, de ha jól emlékszem, ebben a topicban is szerepelt már.)

Az a "Citroen BX alkatrészek" aukció viszont - teljesen szabálytalan. Mit adtál el végül "kukucsi" kollégának - és mennyiért...? Nem lehet, hogy azért az aukcióért (vagy a - listában nem látható - meghosszabbításáért) kaptál már annakidején egy/két figyelmeztetést...? Mert ugye; 200 Ft-ért milyen Citroen alkatrészt lehet venni...? A generátort is annyiért adtad...? Az - egyértelműen kapcsolatfelvételi termék.

Naszóval. A fene se akar bántani, de nézz Magadba - biztosan teljesen tiszta a lelkismereted...?

Összeesküvés-elméleteket gyártani meg teljesen értelmetlen. Te (akárcsak én) egy kis senki voltál a Vaterán - nem voltál senkinek az útjában. Egyszerűen kipontoztad Magad. Van ilyen. Elég régóta vívunk azért, hogy a figyelmeztetések (úgy a piactéren, mint a fórumban) egy idő után évüljenek el - sajnos nem sok hajlandóságot mutat a Vatera arra, hogy ezen a gyakorlaton változtasson. Pedig így előbb-utóbb minden régi motoros kihullik - hiszen "ahol gyalulnak, ott forgács is van"...
Előzmény: luzav (633)
petike23 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 636

"Azt tudnod kell, hogy a végleges tiltáshoz négy figyelmeztetést kell összeszedni (a harmadik után 72 órás tiltás jár csak),"

 

Engem 72 órás tiltás helyett kapásból töröltek.

Előzmény: Real Putyur (631)
CérnaSzáll Creative Commons License 2008.12.10 0 0 635
Én ma kaptam egy figyelmeztetést, mert azt írtam egy érdeklődőnek a kérdéseknél, hogy "üsse le a fixáras aukciómat és utána a részleteket megbeszéljük emailben" (normál áron volt meghirdetve a cucc, és konkrét emailcímet nem írtam ... )
luzav Creative Commons License 2008.12.10 0 0 634

Ja és a dühömet csak fokozta ,hogy rengeteg energiám ment arra,hogy mindent feltegyek és rendesen képekkel leírással.

Ezt ők nem egészen 12 ora alat letörölték és letíltottak nem 72 ora!!!!!

Na ennyit a szbályzatrol.

Előzmény: Real Putyur (631)
luzav Creative Commons License 2008.12.09 0 0 633

Na akkor,hogy tudjál egy kicsit ítélkezni.

A pozitívok közöttn találsz két negatívot,pedig ha megkérdezed a vevőt aki adta bizony mást mondana de utólag nem lehet semmissé tenni .

Tőrtént.hogy egy makita fúrógép eladásakor nem írtam oda,hogy nincsen tokmánykulcs és fordulatszabályzás.

Ezért a vevő leminősített,holott az áru jó volt elkűldtem és az ár ez esetben nevetséges volt.

De a jelzés után felkínáltam a vevőnek egy másik jobb gépet elnézést kértem és ő nagyon meg is köszönte.

Na én így vateráztam.

Sőt a másik vevő egy pcmcia kártyával nem volt megelégedve nem tudta installálni.

A kártyának semmi baja nem volt de én visszautaltam a pénzt.

Szóval ennyit az előéletemröl.

Azért egy aférom volt már és ott is nevetséges vádat hoztak fel.

Az érdeklődő az üzenőben üzent és többször érdeklődött .

Majd cserét kínált.....ésn kétszer is felhívtam figyelmét nézze meg a potékáimat és nem egy db portékát a csere miatt.

Azért lettem figyelmeztetve,hogy én ezt olyan szándékkal tettem,hogy az érdeklődő leüsse egy potékámat és így szerezze meg a címem!!!!!!!!!

Te beszéltél az ártatlanság vélelméröl az elöbb.

Na itt iéyen nincsen és hiába kértem ki magamnak azt mondták ez így van és kész.

Kezded már érteni az én aggályaimat és dühömet?

Előzmény: Real Putyur (632)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 632
Elég sokszor van olyan, hogy megpróbálunk úm. "igazságot tenni" - ehhez bizony át kell nézni a tag "előtörténetét". Mindenkinek jár az ártatlanság vélelme. Jeleztem is az előbb, hogy nem láttam semmit, ami szabálytalan lett volna. Az általad felsorolt három eset egy végleges tiltáshoz nem elég. Persze mindent én sem látok, hiszen nem vagyok Moderátor, csak egy mezei felhasználó. Ezért mondtam, hogy gondold át, mi volt még az, ahol hibázhattál. Nem csak a saját aukcióid - egy vásárló is ajánlhat Vaterán kívüli megegyezést (pl.), stb.

Igazán nem tudom, mi volt itt a "nézet és hozzáállás"... Nem akartalak bántani, csak az igazságot kideríteni.
Előzmény: luzav (630)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 631
Nézd, végignézve az "élettörténetedet" - nem látok szabálytalanságot. Azt tudnod kell, hogy a végleges tiltáshoz négy figyelmeztetést kell összeszedni (a harmadik után 72 órás tiltás jár csak), tehát így gondold végig, hogy mit/hol/hogyan/mikor hibáztál. (Kategóriatévesztésért csak enyhe ejnyebejnye jár... az nem számít.)

Elhiszem, hogy rosszul esik az indokolatlan retorzió, a minap én is kaptam egy átgondolatlan figyelmeztetést - én LEVÉLBEN reklamáltam meg, és sűrű elnézést kértek az alaptalan rágalmazás miatt.

Nem Tőled védem a Vaterát, hanem mindenkitől, aki nem tartja be a játékszabályokat. Akinek inge, vegye magára.


A technikai problémáidat meg változatlanul megkérdőjelezem. Elég sokat licitáltam már, nálam ilyen jellegű dolog nem fordult elő soha. A fórumba sem írt be senki ilyen panaszt, senkitől nem hallottam ilyent - pedig a Vatera fórumba minden ökörséget beírnak némely grafomán egyedek... :-) Valami más gond lehetett ott...
Előzmény: luzav (629)
luzav Creative Commons License 2008.12.09 0 0 630

Na látod te sem tudod elképzelni és már az előéletemet keresed mert ugye csak én lehettem a hunyó.

A nézet stimmel és a hozzáállas is.

És a lényeg,hogy még mindig nem tudom,hogy itt ki a szolgáltató és ki az igénybevevő,,,,,,,,dondolom tudod miért kérdezem.

Majd ha ez tudatosodik a vatera üzemeltetőiben akkor biztos egy jó menő szolgáltató lesz.

 

Előzmény: Real Putyur (627)
luzav Creative Commons License 2008.12.09 0 0 629

Természetesen nem titok "vazila" volt a nickem.

De azért elhiheted,hogy amit leírtam az úgy van,és ezen nincsen mit meditálni.

Azt is elárulhatom,hogy kénytelen voltam végignézni majdnem minden hasonló hírdetőt,és egy jó részénél ugyanazt találtam amiért engem kitíltottak!!!!

Nem kell a dolgot szépíteni megtőrtént,szarul esett mert én igyekeztem tényleg becsületesen vaterázni,sajna talán túl naív voltam.

Ha a hasonszőrü eladókat kipenderítenék nagyon kevesen maradnának a vaterán.

És ráadásul én is csak a harminc év alatt összejött kacataimat akartam elpasszolni.

És ha én nevetséges vagyok akkor az amiért engem kitoloncoltak az röhelyes.

Mint az is,hogy sem azt,hogy miért milyen konkrét indokkal,menesztettek és azt,hogy miért nem tudok még védekezni sem,még írni sem lehet mert már nem él a jelszavam.

Na szóval ezt nem lehet megmagyarázni és szép az,hogy véded a vaterát de nem tőlem kell megvédeni!

És talán néha azt is be kellene vallani,hogy valaki túlbuzgó volt.

Előzmény: Real Putyur (628)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 628
"...írtam az egyik tulajnak az iwiwen..."

A másik fórumban említett naivitásról pont Te teszel ékes tanúbizonyságot, ha azt hiszed, hogy egy iwiw-es megkeresés után Csupor Erik, vagy Gerő jogorvoslatot fog adni Neked. Megsúgom; nem is tud Rólad. Sőt! Be sem járnak - minek...?
Kinevetteted Magad. Van néhány Moderátor, azok intézik ezeket az ügyeket, nem a vezetőség.

Amúgy; elárulnád a (volt) Vaterás nickedet?
Előzmény: luzav (622)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 627
Nézd, amit itt leírtál, az önmagában nem elég a kipenderítésre, tehát valószínűleg volt valami "előéleted". Az első aukció egyértelműen szabálytalan, a második (leírásod alapján) nem, a harmadikat nem egészen értem.
Nem védem a mundért, semmi közöm a Vaterához, csak az hogy aktív használója vagyok - és láttam már egyet s mást ott.
Egy biztos; ha nem szabálytalankodsz, nem tudnak "kigolyózni". Az összes szabálytalan aukciót pedig lehetetlen felderíteni, de nagyon sokan megdőlnek. Előbb-utóbb minden simlis lebukik.
Előzmény: luzav (620)
luzav Creative Commons License 2008.12.09 0 0 626

Ilyet semmilyen szabályzatban nem találsz csak a vaterán.

És az,hogy csak az egyetlen fax számukon tudsz üzenetet kűldeni védekezni sincsen jogod ilyen az átkosban sem volt!

Itt a "komálósnak" szabad dolgokat megcsinálni más meg fogja be a pofáját és örüljön,hogy beléphet.

Tudod ez a "demokratikus diktatúra".

De mit vársz egy ilyen banánköztársaságban,ahol a jog a csalókat sikkasztókat mutyizókat védi.

Előzmény: alexandra232 (625)
alexandra232 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 625
Fogyasztóvédelmi hivatal? Már ha édes a bosszú:) Utána néztem, a yabe szabályzatában ilyet nem találtam! Mondom, hogy az én elveim alapján működő a jobb:D
Előzmény: luzav (622)
digicat Creative Commons License 2008.12.09 0 0 624
Ilyen költségek mellett mi értelme akár egy napot is várni?
Előzmény: trancesound. (616)
digicat Creative Commons License 2008.12.09 0 0 623
Van ahol 100 ft és 100 ezer ft átutalása is ingyenes belföldre ;-)
Előzmény: alexandra232 (618)
luzav Creative Commons License 2008.12.09 0 0 622

Igen törölték az összes aukciómat,a figyelmeztetésben hivatkozott hírdetéseket meg sem tudtam nézni mert törölték,az összes üzenetemet törölték,akik üzentek nem tudtam velük komunikálni mert a jelszavam letíltották.

Még védekezni sem tudtam mert jelszó nélkül a vaterán nem tudsz írni az ügyfélszolgálatnak.

És az indoklásban semmi konkrétum nem szerepeltcsak az ők által megfogalmazott "szabályzat".

Természetesen írtam az egyik tulajnak az iwiwen de még ő sem válaszolt.

És ha valaki kiváncsi az összes doku le van mentve,de ide azt sem tehetem fel mivel ott áll,hogy ezen értesítő figyelmeztetés stb. belső anyag és ezt nem lehet közzétenni,mert az jogi következményeket von maga után!!!!

Ezt hívják talán a 22-es csapdájának.

Előzmény: alexandra232 (621)
alexandra232 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 621
Ez most komoly? És végleg kitiltottak?
Előzmény: luzav (620)
luzav Creative Commons License 2008.12.09 0 0 620

Na látom kolega te véded a mundért de akkor elárulom neked miért tíltottak le a vaterárol 99% pozitív értékelés mellett.

A jutalék miatt nem lehetett mert azt rendesen fizettem.

Címet nevet és azokra utaló szöveget nem írtam be.

És másoknak is ajánlom ezt az írást nehogy úgy járjanak mint én.

dec.2.-án este feladtam három hírdetést.Az egyikben két egyforma szelep szerepelt a képen és odaírtam,hogy az ár egy darabra vonatkozik,a másodikban két thirisztor szerepelt amire odaírtam,hogy az ár a kettőre vonatkozik,a harmadik egy analóg müszerekböl álló pck volt melyet így egyben hirdettem meg 5db és az ár ezekre vonatkozik(2500)ft  ez volt a legnagyobb tétel árban.Ja és mind az öt müszer más volt kinézetre!

Na ezek után kaptam a figyelmeztetést és a letíltást miszerint a több áru egyszerre való feltevése gátolja a vevőt mert lehet,hogy egyet akar venni csak.

A három tétel öszesen nem volt 6+E Ft.ráadásul a thirisztorok párban szoktak elkelni de ezt honnan tudná a modi.

Szóval ezen röhögtem egész este aztán rájöttem,hogy talán nem is ez volt az indok a kipaterolásra,hanem beleléptem bizonyos körök üzletébe.Tudniillik én megvettem dolgokat ..kijavitottam ha tudtam és meghírdettem.És ez a "seftesek"szemét qrvára csípte!

Mert ugye ez az indok és a szabályzat ide vonatkozó passzusa nevetséges,már csak azért is mivel az a bizonyos üzenet rovat ott alul azért van,hogy a vevő kérdezzen ,kérjen és az eladással vétellel kapcsolatos dolgokat megbeszéljük.

És ez eddig működött is,és másoknál ugyanígy fel van téve több áru odaírva,hogy az ár mire vonatkozik.

És érdekes módon a mai napig azokat nem törlik nem zárják ki.

Na kezded már érteni ,hogy miért rágtam be?

Előzmény: Real Putyur (587)
Modric Creative Commons License 2008.12.09 0 0 619
nem is kell olyan sok dolgot elintézni a bankban, én kb. negyedóra alatt végeztem !
Előzmény: trancesound. (616)
alexandra232 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 618
Nem hiszem hogy bárhol máshol 100 forintokat utalgathatnál át:)
Előzmény: trancesound. (616)
Koviloko Creative Commons License 2008.12.09 0 0 617
szerintem nem kell semmit sem elintézni, ha dombornyomott a kártyád akkor miért kéne bármit is elintézned?
Előzmény: trancesound. (616)
trancesound. Creative Commons License 2008.12.09 0 0 616
otyp-nél vagyok, ahhoz h neten kártyával fizethessek, egy csomó sz@rt el kell intézni a bankban :S ahogy lejár a kártyám, megyek is át egy másikba
Előzmény: Real Putyur (611)
alexandra232 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 615
"Szóval ez az oldal is egy ilyen tipikus magyar szemléletben épült fel."
Persze, mint tudjuk az eBay és az összes többi aukciós oldal is magyar találmány :-)

Eléggé rossz alapból indultál ki. Csak arra gondoltam, hogy ott is az a szemléletmód érvényesül mint Mo-on mindenhol, ahol szolgáltatást vásárolsz. Nem érted vannak, hanem te vagy értük. De valóban vicces voltál:)
Előzmény: digicat (607)
alexandra232 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 614
Értem!:) Csak csodálkoztam volna ha regelek eladóként és heti 100 levelet kapok mindenről...:D

Figyi, kicsiben kezdem. Majd ha harmadjára megyek akkor már AK-t keresek:D
Előzmény: Real Putyur (604)
Real Putyur Creative Commons License 2008.12.09 0 0 613
Én még árulni is fogok ott - és megígérem, hogy leveszem az AdBlockPlus-t... :-D
Előzmény: digicat (610)
digicat Creative Commons License 2008.12.09 0 0 612
OFF
Sürgősen váltsál bankot.
Előzmény: trancesound. (608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!