Keresés

Részletes keresés

arhat Creative Commons License 2011.03.14 0 0 71187

Szerintem valamit elnéztél......:)

 

Ez egy kéztartás amiről beszélek. Senki sem mondta, hogy napszemüvegben tartják így emberek a kezüket,

nem arról van szó, hogy a jellemző "mivan-mivan-mivan" közben van így a kéz. Nem is nindzsás.

 

Egyszerűen arról van szó, hogy vannak emberek, akik nem tudnak mit kezdeni a kezükkel, és karba fonják.

Én már találkoztam ilyennel. És HA olyan helyzetbe kerülnek, akkor nagyon gyorsan szájon is vágják őket,

mert nem tudták gyorsan felkapni a kezüket.

Erre szolgál ez a kéztartás, hogy egy rossz beidegződést átakít át egy használhatóbb tartássá.

Senki sem mondta azt, hogy a VIII. kerület frekventált területein életbiztosítás így mászkálni.

Arról sem szól a fáma, hogy amikor belépnek egy távolságon belülre, akkor is így tartsd a kezed.

 

Szerintem a dolgokat a helyükön kellene kezelni.

 

Üdv,

arhat

Előzmény: Bela_Vak (71186)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.03.14 0 0 71186

Nagyon nindzsa. De hamar erot es onbizalmat akarunk sugarozni, nem jobb egy sorosrekeszt magadnal tartani, es raallni?

 

Komolyra forditva a szot, en mar lattam olyat, hogy valakin sem fekete napszemuveg nem volt, se nem nyomta a "engem nezel???" dumat, se nem pattogott karbafont kezzel, megis tudott tiszteletet parancsolo lenni. Meg olyat is lattam, hogy a kakaskodo onbizalmaskodas es pozolas inkabb vezetett az eroszak eszkalaciojahoz, mint a bekes rendezeshez. De ez itt tisztan maganvelemeny, en nem vagyok se kunfu, se karate mester. 

Előzmény: arhat (71182)
sz332 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 71185

Na, ha valamire jó a trapping, akkor pontosan az ilyen állások ellen :)

Előzmény: arhat (71182)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.14 0 0 71184

Kérlek! :)

Előzmény: arhat (71183)
arhat Creative Commons License 2011.03.14 0 0 71183

Köszönöm, továbbítom. :)

Előzmény: Bandi-T (71178)
arhat Creative Commons License 2011.03.14 0 0 71182

"De mi van, ha az ellenfel nem tanult NLP-t, es ugy orrbavag, hogy hatraesel, mikozben meg a kezeidet probalod kibogozni?? :)"

 

Miután nem ugyarról beszélünk, nem tud orrba vágni.

Ennél a kéztartásnál ugyanis nem összefonva vannak a kezek, hanem csak egymás alatt.

Gyanútlan nézelődő azt hiszi, hogy összevan kulcsolva. :) És hogy majd milyen lassan tudja kibontani majd a kezét...

Pont ez a lényege.

 

Üdv,

arhat

Előzmény: Bela_Vak (71181)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.03.14 0 0 71181

Mint a Trainspotting plakaton?

De mi van, ha az ellenfel nem tanult NLP-t, es ugy orrbavag, hogy hatraesel, mikozben meg a kezeidet probalod kibogozni?? :)

Előzmény: bigbabylon (71180)
bigbabylon Creative Commons License 2011.03.13 0 0 71180

Hali Kósza

 

Jó ez a video

 

Az a karösszefonás sugall visszahuzódást,amikor  mindkét kézfej a hónalj alá kerül,egyik kéz bicepszen,másik könyökön,magabiztosság,igy mondják az okosok.

 

 

Előzmény: kószák egyike (71176)
arhat Creative Commons License 2011.03.13 0 0 71179

"ilyesmiket tanítottak anno...(kung-fu,katonai közelharc)

-karbatett kézzel állni: ez magabiztosságot jelez és gyorsan mozdulhat belőle az ember"

 

Katonai közelharcot olyan sok helyen nem tanítottak.

Nem lehet, hogy ezt a karbatett kezet rosszul értelmezték? Mert van olyan, ami hasonlít egy karbatett kézhez, valójában nem az.

Előzmény: kószák egyike (71176)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.13 0 0 71178

Ezesetben gyakorlatilag egyértelmű a válasz: http://www.kiralyteam.hu/

Előzmény: arhat (71177)
arhat Creative Commons License 2011.03.13 0 0 71177

Szia!

 

Ez a srác a feleségem kollégája...sokat nem tudok róla. Cca. 175 cm magas, vékonyabb srác.

Így elsőre biztos nem a full való neki, szerintem a light, vagy a semi lenne jó.

 

Csepel környéke lenne az ideálís.

 

Köszönöm a segítséged!

 

 

Előzmény: Bandi-T (71173)
kószák egyike Creative Commons License 2011.03.13 0 0 71176

"ilyesmiket tanítottak anno...(kung-fu,katonai közelharc)

-karbatett kézzel állni: ez magabiztosságot jelez és gyorsan mozdulhat belőle az ember"

 

Kurva rosszul. A karba tett kéz bezárkozást, zárt személyiséget jelez a non-verbális kommunikációban. Ez baromság úgy terjedt el, hogy egyes kidobók így álltak az ajtókban, hogy nagyobbnak látszódjon a kezük meg ez egész testük. És ezt valaki elkezdte oktatni. Szép. Ráadásul karba tett kézből nehezebben ütsz mozdulsz és nehezebb egyensúlyt tartani.

 

Nem ragozom. Összeségében azt javaslom keress egy hiteles oktatót utcai önvédelemre és járj oda szorgalmasan nem számít, hogy 60 kg vagy meg lesz az eredménye.

 

És akkor nem csak elméletből leszel jó. ;) :)

Előzmény: Törölt nick (71151)
kószák egyike Creative Commons License 2011.03.13 0 0 71175

Kurgánháti

 

"ahogy távolról figyelem a különböző stílusokat egyik sem próbálja meg utánozni az utcai szitut...illetve kevés a pszihés felkészítés"

 

Próbáltad úgy, hogy nem távolról figyeled hanem beállsz? :P

 

Egyébként Krav Maga és a Defendo ezt csinálja. Tudok ajánlani konkrét oktatót akinél tudom, hogy a lehető legjobban rámegy arra amit hiányolsz.

 

"de ez sem jelent semmit . azt meg aztán mesének érzem hogy valaki 3-4 ember egyszerre történő támadásával szemben képes a hathatós önvédelemre...mestereket,legendákat emlegetnek...de azok meg annyit edzenek hogy nem érnek rá szórakozóhelyre járni:-)"

 

A több ember elleni támadásra is fel lehet készülni. Leginkább taktika kérdése. Meg egyébként tudod mikor támad egyszerre 4 ember? A Bud Spencer filmekben. Bud középen és 4 irányból egyszerre. Az életben van, hogy ez egyik támadó zavarja a másikat, ha jól kimozgod.

 

"Mikor induljon az önvédelem? Verbális támadásra nem illik nem jogos...megfogják a kabátom,karom? kirántom ennyi? Ha csak fognak üthetek azonnal?"

 

A kérdéseidre van egyszer a praktikus válasz, ami bőrödre megy és van egyszer a jogi alapon lévő válasz, ami szintén a bőrödre mehet késöbb mikor azt mondod:"Tudja ügyész úr az úgy volt, hogy..."

 

Soha nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy régen mindig volt egy Mari néni aki mindent látott most meg mindenhol van egy térfigyelő vagy egy mobil egy kézben ami mindent rögzít...

Előzmény: Törölt nick (71131)
kószák egyike Creative Commons License 2011.03.13 0 0 71174

Kurgánháti

 

Kösz a türelmet.

 

"Szerintetek kellően hangsúlyos edzéseken a technikák mellett a taktika illetve pszihés felkészítés?

Arra célzok hogy hiába a kisportolt izomzat, a tökéletes technikai tudás ha leblokkol, megretten az ember ha valós agresszióval találkozik."

 

Ha valóban éles helyzetre készít fel akkor a kettőnek ugyanolyan hangsúlyosnak kell lennie.

A lehető legjobban kell szimulálni az éles helyzetet, a lehető legjobban kell a szituációkat begyakorolni. Persze az adott tanuló szintjének megfelelően.

 

Ezek a dolgok fejleszthetőek, de valóban kell hozzá egy fajta alkalmasság. Ha valaki pszichésen nem alkamlmas az éles harcra az nem az és kész. Viszont ha megvan az akarat és az alkamasság nagyon szépen fejleszthető a megfelelő (!) gyakorlatok, szimulációs szituációs gyakorlatokkal.

 

Ha valamit gyakorolsz kézség szinten bevésed az elő fog jönni.

 

DezsoKE írta, hogy:

 

"Ebben csak az a bibi, hogy TUDJA, hogy biztonsagos korulmenyek kozott GYAKOROL."

 

Ez kétségtelen, de kicsit vitatkoznék. Lehet olyan körülményeket teremteni ami megközelíti egy éles szitu hangulatát és képes az ember nagyon beleélni magát. A lényeg, hogy az oktatók, segítők jól játszák a szerepeket. Ami még fontos, hogy mint írtam ha valamit bevésel az élesben elő fog jönni. Sok-sok gyakorlás és lesz eredmény.

 

Egy életszerű példa. A srácok, szép magyar, szóval drilleket csinálnak a missziós felkészülés során. De orrvérzésig, unalomig gyakrolnak egy pl. biztosítást. És láss csodát mikor megcsapták az afgányok kint a konvojt a fiaink nagyon szépen helytálltak, sőt több mint szépen. Szóval gyakorlás alatt TUDTÁK , hogy GYAKORLÁS és nem éles és mégis élesben működtek.

 

Itt egy példa az életszerű gyakorlásra:

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid50062332001?bclid=0&bctid=85579948001

 

Ilyenek vannak a személyi önvédelemre is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (71125)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.12 0 0 71173

Szevasz,

 

Milyen stílusban szeretne gyakorolni? Technikás vívós (semi-contact), folymatos félerős (lifght-contact), vagy valami teljeserős ringes (full-contact, low-kick, K1)?

 

A városban merre szeretne edzeni?

Előzmény: arhat (71172)
arhat Creative Commons License 2011.03.12 0 0 71172

Sziasztok!

 

Nem kis munka volt újra belépnem ide....

Azért elbeszélgetnék egyszer azokkal, akik a belépést így átformálták. No mindegy.

 

Segítséget kérek: kick box edzést keresek Pesten, lehetőleg kezdőknek, vagy olyan helyet ahol kezdővel is

foglalkoznak. Semmilyen HM/KS előélettel nem rendelkező srácnak kellene.

 

Üdv,

arhat

Bandi-T Creative Commons License 2011.03.11 0 0 71171

Mint abszolut tajekozatlan ember megkerdeznem viszont, nem pont a rogzitett fejre terddel tamadni kombinacio az egyik legserulesveszeselyebb az ilyen clinchingbol inditott technikak kozul? - szerintem is.

Előzmény: Bela_Vak (71168)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.11 0 0 71170

Értem. "Arra hivatkozni, hogy ki milyen szabályrendszerből érkezik, érthetetlen." - azzal csak annyit akartam mondani, hogy nem volt veszélyben a testi épségük, mert mindketten rutinból tudták, mi jön, mit fog lépni a másik; tehát nem róhatod fel a bírónak azt, hogy nem ügyelt a versenyzők testi épségére; márpedig ez a szabályok betartatásának egyik legfontosabb célja.

Előzmény: khru (71169)
khru Creative Commons License 2011.03.10 0 0 71169

A K-1 szabályai sokat változtak. Jelenleg a térd használatra az a szabály, hogy nem lehet rögzíteni a fejet. Egyszer sem! Összekapaszkodni meg egy kicsit sem. Nyílvánvalóan az egyikből következik a másik.

 

Ha a versenyző sorozatosan elköveti ugyan azt a hibát akkor nem elég figyelmeztetni. Mert minek figyelmeztet. A szabály szerint három figyelmeztetés után intés következik.

1.Arra hivatkozni, hogy ki milyen szabályrendszerből érkezik, érthetetlen. Ha a judoból érkezik akkor...? Érted?! De nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy a bíró dolga betartatni a szabályokat. Ez itt sem történt meg. Kellőképpen.

 

 

wai

 

 

 

 

Előzmény: Bandi-T (71167)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.03.10 0 0 71168

unintelligent guees:

A masodik pont tobbesszama szerintem csak arra a tenyre utal, hogy ket terde van az atlag K-1 versenyzonek, semmi tobbre. 

 

Mint abszolut tajekozatlan ember megkerdeznem viszont, nem pont a rogzitett fejre terddel tamadni kombinacio az egyik legserulesveszeselyebb az ilyen clinchingbol inditott technikak kozul? 

Előzmény: Bandi-T (71167)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.09 0 0 71167

Mint tudjuk K-1 ben tilos rögzíteni a fejet térdrúgásnál. Ismételni meg pláne. - érdekes, nekem is ilyesmi rémlett*, most viszont ezeket az egymásnak is kissé ellentmondó kitételeket találtam a szabálykönyvben:

  • elején az általános leírásban: "Clinching is allowed but holding opponent’s neck with one hand only in order to attack ONLY with KNEE (1 blow)" (azaz számjeggyel leírva is kiemeli, hogy csak egyetlen találat)
  • engedélyezett kéztechnikáknál: "Clinching with two hand around neck not longer than 5 seconds and using only knees" (vagyis kifejezetten többesszám)
  • engedélyezett láb- és térdtechnikáknál: "Clinching your opponent, using one hand around his neck, but for 5 seconds only in order to attack ONLY with KNEE" (itt egyesszám, de értelmezhető úgy is, hogy azt hangsúlyozza, csak térddel lehet támadni, mással nem, és nem azt, hogy csak egyszer)

Egész jó clinching látható az Oli Márk mérkőzésen is. - egy dobást látok (volt utána figyelmeztetés), egy lábmegfogást látok (ezután is volt figyelmeztetés), látok még 5 kezdődő összekapaszkodást, de azokat a bíró mindig rögtön fel is bontja, még egy letekerést ami után mutatja a bíró, hogy ne. Mindkét versenyző thai-box stílusból érkezett, gondolom nehéz levetkőzniük annak a szabályrendszernek a szokásait.

 

Hirtelen ennyi. - Részrehajlást említettél még korábban.

 

---

 

* - nekem úgy rémlett, hogy lehet clinchelni két kézzel és fejet rögzíteni testre térdeléshez, de fejre térdeléshez már úgy emlékeztem ahogy te is mondod, hogy nem szabad rögzíteni.

Előzmény: khru (71166)
khru Creative Commons License 2011.03.09 0 0 71166

Mondjuk nézd meg a Simon Laci mérkőzését. Mint tudjuk K-1 ben tilos rögzíteni a fejet térdrúgásnál. Ismételni meg pláne.

Itt nem szólnak érte. Egész jó clinching látható az Oli Márk mérkőzésen is. Hirtelen ennyi.

 

wai

Előzmény: Bandi-T (71163)
kószák egyike Creative Commons License 2011.03.08 0 0 71165

Kurgánháti

 

Szeretnék reagálni a témára amit fekdobtál és az után jövő jó pár hsz.-re hosszabban. Kis türelmet kérek, baromi idő hiánnyal küzdök.

 

 

Előzmény: Törölt nick (71151)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.08 0 0 71164

A kickboxolóknak sokkal tisztább a mozgásuk mint az ún K1eseknek, csak a harcban kevésbé képzettek. - két elméletem van erre:

  1. Két különböző iskola van: az egyik először szárazon begyakoroltatja a technikákat igen jól, majd ebből építi fel a küzdelmet; a másik a küzdelem felől indul, és a technikai hiányosságokat menet közben igyekszik javítani. Azonos gyakorlási időből gazdálkodva különbözni fog a végeredmény.
  2. A K1 szabályrendszer a comb támadások és a térdelések lehetősége miatt más küzdőtávot igényel és más kombinációkat tesz lehetővé/előnyössé, mint a sima full, és valószínűleg jobban is konnektált a gráf (általában több lehetőség van az egyes helyzetekben, kevesebb a zsákutca), ezért gördülékenyebbek, folyamatosabbak lehetnek a küzdelmek
Előzmény: sszasza (71159)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.08 0 0 71163

Fejtsd ki!

Előzmény: khru (71161)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.08 0 0 71162

van még? - sajnálom, nincs, erről a fordulóról csak ennyit sikerült felvennem.

Előzmény: khru (71160)
khru Creative Commons License 2011.03.08 0 0 71161

Megnézetm a mérkőzéseket. A WAKO bírók továbbra is hozzák a formályukat.

Ha K-1 akkor annak a szabályai szerint kellene bíráskodni.

A részrehajlás meg...

 

 

wai

Előzmény: Bandi-T (71158)
khru Creative Commons License 2011.03.08 0 0 71160

van még?

 

wai

 

Előzmény: Bandi-T (71158)
sszasza Creative Commons License 2011.03.08 0 0 71159

A kickboxolóknak sokkal tisztább a mozgásuk mint az ún K1eseknek, csak a harcban kevésbé képzettek.

Előzmény: Bandi-T (71158)
Bandi-T Creative Commons License 2011.03.07 0 0 71158

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!