Keresés

Részletes keresés

Xerxesz Aron Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61348
Kipróbáltam leukoplaszttal, de mire kiértem a szigetre leizzadtam. Kicsit tanácstalan vagyok.

Mondjuk lehet, hogy te azt is leizzadnád, de nekem a sebtapasz jött be eddig a leginkább, mert ott nem téped le a mellbimbód a végén (ami ugye nem kis előny :o), meg az izzadást is jobban bírja valamiért. Mondjuk nekem a leukopl. is fenn marad. Amúgy nekem elég hamar (7-8km után) muszály valamit rátennem, mert minden kidörzsöli.
Előzmény: CSERMANEK (61347)
CSERMANEK Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61347

Ha már így belejöttem...

 

Kezdetben mindegy volt, hogy miben futok. Még kacagtam is kicsit magamban a hiperszuper futócuccokban megjelenőkön, merhogy nemtökmindegy... Aztán megtapasztaltam, hogy 5 km. felett korántsem mindegy, hogy milyenek a ruhák. Csak a naci-alsógatya kombináció helyes megtalálása tartott vagy másfél hónapig. Most úszófecske, "combnaci" összetételben nyomom, egyelőre dörzsmentesen. 

 

A zoknikkal is szenvedtem vagy három hetet, de már ott is nyugvópontra jutott a harc, hála Adi Daslerenek.

 

A pólókkal azonban nem jutok dűlőre. Már a harmadikat vettem meg, és még mindíg nem az igazi. Van amelyik 5, van amelyik 15, és van amelyik 20 kilcsi után dörzsöli ki a mellbimbóimat. Korábban olvastam itt, hogy az egyetlen megoldás a leragasztás. Kipróbáltam leukoplaszttal, de mire kiértem a szigetre leizzadtam. Kicsit tanácstalan vagyok. Kicsit drága mulatságnak tűnik a kísérletezgetés... Nincs valami tuti recept?

 

Cs.

obor Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61346

Elismerésem a Tatán futóknak! Akik kombinált mozgásformát alkalmaztak, azoknak duplán!:-)

 

Most már Balázs is tudja,h az út rögös és tele van buktatókkal.(Én múlt hét elején követtem el dettó ugyanezt)

 

Kérdésem!

Mivel lehet a horzsolást bekenni, bekötni(a patikában azt mondták,h a sebvédő sprayt már nem gyártják), h a vízben ne ázzon szanaszét, és ne fertőzödjön el?

Repi Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61345

Sziasztok !

 

Gratula a tatai teljesítőknek, különösen azoknak akik kicsit többet "melegítettek" a kelleténél.

 

Nekem a tatai futás hasonló mint amit IV.kercsaj írt. Ide több év óta visszajárok futni. Nem készülök kimondottan erre a versenyre, de szeretek itt futni. Illetve az elejét szeretem, meg a végét.

 

A tervem a tavalyi időt legaláb megfutni, vagy legalább 54 percen belül lenni. Mivel maratonra készülök inkább, tudom hogy nincs elég gyorsasági állóképességem a 14km-hez. Kevés résztávos edzést csináltam eddig.

 

A rajt előtt Csaszival megtárgyaltuk hogy ő nem jön velem, mert tuti hogy elfutom az elejét. Ennyire már ismer.

 A kezdeti tülekedést követően, "teret vesztettem", mert Csaszit úgy 2-300m után értem utol. Nem vettem vissza a tempóbol, s valóban 3:30 lett az első km. Tudtam hogy ez nagyon erős, a pulzusom is magas volt, versenyt nem futottam ilyen magas pulzussal. Gondoltam tartom a tempót amíg bírom.

Ezt meglepetésemre 5-5.5km-ig bírtam. Onnan egyszerre nagyon nehéz lett, kicsit lassultam de 3:40-3:45 környékén stabilizálódott a tempó (kivéve a 11.km-t, az 4:04 lett, pedig nem éreztem hogy lazítottam volna).

10. km környékén kezdtem igazán elfáradni. Még az is megfordult a fejemben, hogy kiállok, aztán inkább arra gondoltam elég lesz 4 percben futni. Erre sarkalt a szembeszél is, mert boly nem volt akikkel mentem volna. Aztán csak győzött a "ha már itt vagyok fussak rendesen". Hátha kijön egy jó idő a végén.

Annyira sikerült "felhergelni magam", hogy a 13.km 3:30, s a befejező 800m is 3:30-as km átlagra jött ki.

A vége 50:43 lett.

 

Nem vagyok elégedetlen, sőt! Nem gondoltam volna hogy jobbat megyek mint tavaly, pedig akkor már 1 hónapja résztávoztam is.

A versenyből azonban leszűrtem, a Nike-ra azért gyorsasági álloképességre is kellene valamit csinálni.

 

zsuga,

a BBp-ből talán lesz valami. Azért ezzel a heti km-el a lábatokban (Csaszi is ugyanazt futotta amit te?) nagy eredmény a tiétek!

CSERMANEK Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61344

Köszcsi!

 

Cs.

Előzmény: aagica (61342)
sneci Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61343

Nem hiszem el!

Képes voltál nem bringával hazajönni?:))

 

sneci
Előzmény: -balazs- (61329)
aagica Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61342
Válaszok:
1. Ha azt mondták, hogy csak 5 ezer nevezést fogadnak el, az biztos úgy van, az már kérdés, hogy hányan szoktak indulni. (Gondolom, még sosem volt ennél több jelentkező.:))) Tavaly már volt váltó is és az nem számít bele, de 2002-ben 4700-an neveztek. (Forrás BSI honlap.)
De ha indulni akarsz, nevezz mielőbb, úgy olcsóbb.

2. Szerintem hasznos a pulzusmérő, pl. ha lemerül benne az elem, akkor nem kell futnom.:))) De ennyire drága szerintem kevés topikosnak van, a legtöbben tizenezreset vettünk.
Előzmény: CSERMANEK (61341)
CSERMANEK Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61341

A hétközi szigetfutások után vasárnap újra nekiindultam a hegynek. Nyugati -Fenyőgyöngye - kék-zöld-sárga-kék-HHH csúcs - Fenyőgyöngye - Nyugati útvonalon futottam. Délelőtt. Csodaszép volt. Az emberek pedig kedvesek. A futók köszöntek egymásnak, nem úgy mint a szigeten... 2:02 percig futottam. Jól esett. Mivel furdalta az oldalamat a kíváncsiság, este végigmentem ugyanezen az útvonalon az új biciklimmel. kb. 23 kilcsi volt a táv. Megörültem, hiszen úgy éreztem, hogy még tudtam volna tovább is futni. Asszem jól állok a maratoni felkészülésben. Gyors nem vagyok ugyan, de kitartó az igen.

Két kérdésem lenne, ha megengeditek:

1. Azt hallottam, hogy a NIKE-ra csak az első 5000 nevezést fogadják be. Ez igaz? Fenáll a veszély, hogy lemarad az emberfia?

2. Három hete töröm a fejem a pulzusmérős órán. Eldöntöttem, hogy nem kell, de a maratonra készülők hozzászólásait olvasva azt gondolom, hogy nagymértékben segítheti a felkészülést. Érzésből lehet ugyanolyan tudatosan futni, mint órával? Megéri azt az 50-50e. forintot egy ilyen kütyü egy a hobbifutást komolyan vevő emberkének?

Köszönöm, ha válaszoltok!

Cs.

 

FUTURE Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61340
Na, még egyszer. 13 akkor se lehetett, ha végig a legideálisabb íven, a tóban gázolva futottad a kört. :-)
Előzmény: Viktorino (61338)
FUTURE Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61339

 

Előzmény: Viktorino (61338)
Viktorino Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61338

Én nem nyomkodtam semmit, de ennyi idő alatt inkább csak 13-at szoktam futni... Lehet, hogy csak annyi volt? :-)))

Előzmény: FUTURE (61336)
IV.kercsaj Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61337
Nem hittem volna, hogy én is ontopik beszámolóval leszek jelen itt a közeljövőben :-)
Az úúúgy volt, hogy mivel a Tatai minimaratont neveztem ki az egyik kedvenc versenyemnek a 2001-es időeredményem alapján, meg úgy általában Tata nekem futás szempontjából eddig mindig nagyon bejött, s nem utolsó sorban itt legalább lesz esélyem találkozni nyuszival is ;-))) úgy határoztam, hogy lemegyek megnézni a versenyt. Így hát hála I7O2zz-nek, aki szintén nem futni készült, lejutottam Tatára. Mivel 2 hét kényszerpihi után már nagyon hiányzott egy kis mozgás, úgy gondoltam, hogy 5-6 km-t futkorászok azért a tóparton. Amint balázs is írta, a rajt előtt pár perccel esett be a bringás különítmény. Sepivel megbeszéltük, hogy nagyon lassan futunk együtt, én meg majd a felénél kiállok. 3 km-ig Sepi bírta is velem a kb. 6'-es tempót, aztán búcsút intett és rákapcsolt. Én megkönnyebbültem, hogy nem az én lelkemen fog száradni, ha Sepit letolja Future mester a velem való tötyögés miatt. Megpróbáltam egyenletesen futni, ez tök jól ment is. 5 km-nél már tudtam, hogy itt bizony a larzen-akibacsi módszert kell bevetni, azaz én bizony ezt a versenyt lefutom teljes egészében. Meglepően jól ment (6 percen egy kicsit belül voltam), de aztán 8-nál 2-3 percet bele kellett sétálnom, mert elkezdett fájni a térdem. Azt hittem, hogy innen sétálnom kell végig, de próbáltam tovább futni és OK volt minden. Az út menti szurkolóknak megköszöntem a biztatást, megéljeneztem egy ifjú párt, szóval, végig lassú funrun volt, ami azért is jó, így egyszerre két szekcióba is kérhetem a felvételemet, sőt LSD-ztem is :-) Bár bevallom, úgy 13-tól kicsit belehúztam, remélem, ettől még nem kell a LSz tagságról lemondanom :-) A végén (1:23-at mutatott a versenyóra) talán csak 2001-ben ugyanitt lehettem ennél boldogabb (bár akkor jó 18 perccel értem hamarabb célba), teljesen meghatódtam a teljesítményemtől, na :-) A térdem szerencsére nem fáj, némi izomláz az van persze. Ettől függetlenül nem ajánlom senkinek, hogy ilyen kevés futásból, mint amit én produkáltam az elmúlt 1,5 év alatt lefussa ezt a versenyt.
FUTURE Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61336
Visszatérve az óranyomkodásra. Természetesen nem a világítást nyomkodtam, hanem a részidőket. :-)
Előzmény: FUTURE (61335)
FUTURE Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61335
Én 5-önként, 10-től pedig kilinként nyomkodtam az órámat. Szerintem az első tíz kili teljesen rendben volt. A 11. kilcsi olyan 13-15 mp-vel hosszabb volt (a 13-15 mp olyan 3:30-3:35-ös tempóhoz tartozik), míg az utolsó kili rövidebb volt kb. 40-45 másodperccel. Ez azt jelenti, hogy ha az első tizes rendben volt, akkor az utolsó négy kilcsi 3:30-3:35-ös tempó esetén 40-45 sec mínusz 13-15 sec-cel volt rövidebb. Ez biztos nem több mint 200 méter. És a 13,8-ra szavazok. :-)
Előzmény: Viktorino (61333)
kocsi Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61334
"Sõt, most, hogy igy belegondolok, az egész bal oldalam egy lila pép."
Üdv a klubban! :-),:-(
(Alattam a bringa kormánya tört el ...)
Előzmény: -balazs- (61329)
Viktorino Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61333

Vasérc-Ember Balázs!

Telefonon beszéltem a kapcsolatként megadott pasival a távolság kérdéséről.

Szerinte a 14 km az korrekt. Sokan beszélnek 13,8 -ról is, de kerékpáros méréssel még pár méterrel több is 14-nél. Az igazság odaát van...

Előzmény: -balazs- (61329)
maydayray Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61332
Kis bisztró még a vonat előtt... és máris pentatlon!!
Előzmény: SkóT (61331)
SkóT Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61331
"Pár perccel később, amikor a bringát az autóba pakoltam befelé arra gondoltam, hogy egy igazi hős (vagy vasember) valószínüleg bringával ment volna haza. :)" "-Ki nem tud olyat?" :-) A jövő hétre szimulált triathlon a rogram! Vonatozás, úszás, tekerés, futás. Izéé...ez má' négy szám.
Előzmény: -balazs- (61329)
maydayray Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61330
Riszpekt! :-)
Előzmény: -balazs- (61329)
-balazs- Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61329

Figyelem! A következő beszámoló tartalmazhat túlzásokat, túldramatizálást. :)

 

 

 

Szombaton teljesítettem életem első bringa/futó kombinációját. Letekerünk Tatára majd abszolváltuk a Minimaratont. De hogy mindez ne legyen ennyire egyszerű, elrejtettünk egy pár nehezítést az itinerben.

 

Igazából ott kezdődött a nap amikor vélhetőleg tériszonyom lett a bringán és inkább lefeküdtem a 10-es útra egy picit pihenni. De mert Baloo szuper bringáját nagyon féltettem, inkább a bicikli alá feküdtem, hogy a gépnek semmi baja se legyen.

 

Most így visszagondolva leginkább csak a fejem koppanása és a többiek rémült arca van meg előttem. De azért a térdem, a csípőm, a derekam, a könyököm és a vállam is összezúztam. Sőt, most, hogy igy belegondolok, az egész bal oldalam egy lila pép. Szerencsémre nem vérzett minden mert alig negyvennel mentünk a lejtőn és az FB póló egész jól megvédett. (Cafatokra szakadt FB pólómat újra cserélem. :))

 

Miután 5 percet feküdtem mozdulatlanul az árokban, úgy éreztem, hogy ideje tovább indulni. De nem sokkal később, amolyan biztos ami biztos alapont mégegyszer estem. Elfelejtettem, hogy patentos a pedál és egy megállásnál felborultam. Taktikusan jobb oldalamra estem, hogy szimetrikus legyen a fájás.

 

Úgy terveztük, hogy a verseny előtt jó két órával leérünk Tatára de Bajna magasságában utolért minket egy záport. Először megvártuk, hogy jól elázzunk, utána megálltunk egy nagyot kocsmázni. Amikor pedig elkezdett elállni az eső, rendesen bekajáltunk, hogy a rajtra tényleg mindenki nagyon rosszul legyen. Ekkorra persze már majdnem félig megszáradt a csontig elázott bringa szerkó.

 

Az utolsó kiliket a nyeregből kiállva tekertük, hogy a rajtig odaérjünk s bár az órát nem néztem, FUTURE szerint még 19 egész percünk volt a bringákat elpakolni, átöltözni, mosdót keresni, sebet fertőtleníteni és bemelegíteni. De én azt mondom, hogy a melegítés a gyengék orvossága. :)) Mindenesetre, ez volt annyira sűrű, hogy nem volt időm azon elmélkedni, hogy vajon eltört e a vállam és az egyik bordám.

 

Meglepő módon az egy kilis bemelegítő futás is elégnek tűnt. Jól ment a lábam, nem éreztem fáradtnak a bringától. Nem volt lábremegés, sőt, olyan volt mintha frissen álltam volna oda. Igazából csak a meleg zavart.

 

Órám nem volt. Hál' istennek. Próbáltam érzésre futni és nem idegesítettem magam a kilikkel. Az eleje jó gyors volt, előzgettem is picit, majd beálltam egy jó ritmusra Csaszi mellé. Nagyon szerettem volna a részidőkre rákérdezni de erőt vettem magamon. Érzésre kell futni. Bár tudtam, hogy gyors lesz, reménykedtem, hogy hátha birom. Úgy saccoltam, hogy valahol 3:30 és 3.35 körül mehetünk. Úgy 7 kilig Csaszival mentem egy kisebb bolyban de vissza kellett vennem, kezdtem hőgutát kapni. Két kilóméterenként volt frissítő és én minden alkalommal ittam egy pár kortyot.

 

Kilenc kilinél, tetőzött a holtpont. Lelassultam és abszolút befelé fordultam. Nem néztem senkit, nem érdekelt, hogy ki más mit fut, csak a saját tempót szabad menni. Addig lassultam amíg nem éreztem, hogy beáll egy egyensúly. 11 kili körül kezdtem feltámadni. Jött egy vihar és feltámadt a hűs szél. Lehűtött és egy pillanat alatt helyreállt a hőháztartásom. Érdekes, hogy a tüdőmet egyáltalán nem terhelte a futás, szinte csukott szájjal is mehettem volna annyira minimális volt a ventilláció. Ebből gondolom, hogy azért a bringa elég szépen megtete a hatását.

 

11-től ismét gyorsítottam és megint pörgött a lábam. A célba pedig egész jó erőben értem. És jó időben. Egy perccel később leszakadt az ég. A vége 51.55 lett, ami 14 kilin 3:42-t jelent, 13.8-on viszont csak 3:46. Azért 100 kili bringa után nem rossz.

 

Pár perccel később, amikor a bringát az autóba pakoltam befelé arra gondoltam, hogy egy igazi hős (vagy vasember) valószínüleg bringával ment volna haza. :)

__macsa Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61328
Akkor tudom: filozófus :)
Előzmény: runp (61323)
__macsa Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61327

Az óriáskerék segít megtalálni a Prater-t.

 

Más. Lefutottam a nyolc buckát tegnap, nagyon jól ment. Még próbálom feldolgozni az élményt :)

Előzmény: Chino-San (61326)
Chino-San Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61326

thx!

otthon van térkép. akkor szétnézek majd rajta este.

 

aztán ha már tapasztalatok is lesznek, beszámolok lyool.

Előzmény: Törölt nick (61325)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61325

Amennyire en tudom es lattam rengetegen futnak a csatornak mellett a bicikliuton.

 

Ami olyan mint a Margitsziget nekunk, az nekik a Prater (nem a vidampark hanem mellette a zold prater). Asszem a fo sugarut egyik vegetol a masikig pont ot kili de lehet hogy rosszul emlekszem. Es rengeteg kis futoutvonal csalinkazik le belole jobbra balra. Ott megall metro is meg megtalalni is konnyu. Kutat nem tudom de szamolj be mindenrol mert szeptember elejen en is erdekelt leszek Becsi futoutvonalakban

Előzmény: Chino-San (61321)
runp Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61324
Kösz Miki, lassan talán megtanulom érteni a jelzéseket, amit a szervezetem küld. Nem is hittem volna, hogy ez ilyen nehéz.
Előzmény: miki (61303)
runp Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61323
Még annnál is rosszabb :)
Előzmény: __macsa (61318)
runp Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61322
Értem, azaz a legtaktikusabb címhez minimum 9,3 km-t teljesíteni kell.

Az időről lásd István 61317 hsz-át.
(Hogy szemléletes legyek, ha valahol azt írják, hogy a szintidő 14 óra, az nem azt jelenti, hogy délután kettőkor van a rajt.)
Előzmény: 7241gabi (61311)
Chino-San Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61321

F1 F1!

 

van-e itt valaki Bécs-guru??

 

jövő héten ott leszek egy pár napot, de futást nem hagyhatok ki. tud-e valaki ajánlani valami olyan 5-10 km-es kört ott, amit egy nem honos futó is könnyen megtalál-eligazodik-nem téved el, stb??

az se lenne baj, ha esetleg lennének "frissítő állomások" (értsd: ivókutak) az útvonal mentén.

Kanga M. Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61320

Szombaton futottam. :-) 5 km-t egy sprint triatlon versenyen, nagyon jól esett. :-)) nem is olyan rossz dolog ez a futás.

k.

:-)

Előzmény: Hauanita (61307)
miki Creative Commons License 2004.08.09 0 0 61319
Köszi a javítást!
Előzmény: iSTVán a dombfutó (61315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!