Keresés

Részletes keresés

Évszakok Creative Commons License 2015.03.28 0 0 11886

BJ Szakértő, köszönöm szépen a választ.

Előzmény: BJszakért (11885)
BJszakért Creative Commons License 2015.03.28 0 0 11885

SAA, mmarti55, Évszakok,

NEM vagyok nyugdíj szakértő, írtam, DE rehab gazd szakértőként tájékoztatom (bár nem szakterületem, de a Tny 1997.évi LXXXI.tv.-t kell együtt értelmezni a Vhr-rel a végrehajtási rendeletével (168/1997.Korm.r.), ez alapján

NEM jogosultsági idő a nők 40 évesébe a 25 év rokkantsági nyugdíja, ha mellette dolgozott, akkor sem (tehát járulékot fizetett),

Tehát marti55-nek válaszom, nem jogosult az Ön által írt paraméterekkel a nők 40 éves nyugellátására. DE NEM ÉN döntöm el, hanem az illetékes Hatóság. Én csak tájékoztatom a JOGSZABÁLYOK alapján, és nem az alapján, hogy az ismerősömnek így meg úgy.

A Nyufdíjbiztosító Igazgatóság jogosult a tények tisztázására (OEP, NAV, Ön által nyilatkozottakat a kérelem ben), ha beadja kérelmét, akkor megállapítani ellátást vagy elutasítani a jogszabályok alapján, amelyek alapján én is tájékoztatok.

 

Nem azért utasították el Évszakok az ismerősének igényét, mert 0,5%-os nyugdíjemelést igényelt, hanem azért, mert a jogszabály alapján járt el a Hivatal. De igen, voltak időszakok, amikor lehetett kérni rokkantsági nyugdíjasnak is a 0,4%-os évenkénti nyugdíj emelést, ha dolgozott rokinyugdíja mellett, és a járulék megfizetése után számították ki, de ez az időszak sem számít a nők 40 éves jogosultsági időbe.

Az öregségi nyugdíj számításánál pedig nem számít szolgálati időnek a rokkantsági nyugdíj mellett végzett kereső tevékenyésg.

 

2012-től szolgálati és jogosultsági időbe is beleszámít a rokkantsági ellátás, a megvált.munkakép.személyek ellátásai mellett végzett kereső tev.

(a fenti jogszabályok és Mmtv (2011.évi CXCI.tv.) együtt értelmezése alapján.)

 

Rehab gazd szakértőként szakterületem felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás,

bízom benne, segítettem eligazodni ismét. Megtalálnak szakmai honlapomon lévő emailomon többek között.

 

http://www.versenykepesseg.eu/

Mennem kell, megtiszteltek figyelmükkel,

szép hétvégét

 

560707 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 11884

Bár nem engem kérdezett, de a válaszom, sajnos : Nem

Előzmény: mmarti55 (11883)
mmarti55 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 11883

Kedves B. Júlia! 55ös születésű vagyok,33 év 145 nap munkaviszonnyal rendelkezem- 2006 óta III.csoportú rokkantnyugdíjas vagyok (9év) Kérdésem az lenne,hogy jogosult vagyok e a nők 40 éves nyugdíjára ezekkel a feltételekkekl.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 7 11882

T. Szakértő!

 

"A rokkantsági (III.cs.) nyugdíja mellett végzett kereső tevékenysége nem jogosuétsági idő, amit 25 év alatt rokinyugdíja mellett végzett munkát, így ezért valószínűsítettem, hogy hivatal elutasítja, de mindent lehet kérni, Hivatal majd dönt."

 


Ismerősömnél volt egy hasonló problémája, de végül is elmehetett nyugdíjba. Pontosabban őnála volt az, hogy tízen évekig volt rokkantnyugdíjas, de mellette folyamatosan dolgozott is vállalkozóként, így neki beszámították az éveiket, mivel folyamatosan fizette maga után a járulékait. Lehet Ön ezt rosszul tudja ezért gondolom. 

Előzmény: BJszakért (11880)
Évszakok Creative Commons License 2015.03.26 0 0 11881

Kedves BJ Szakértő és Fórumozók!

 

A nők 40 évével kapcsolatban: ismerőseim több ilyen kérelmet küldtek. Mindenkiét elutasították, mert értelmezésem szerint a volt 0,5% nyugdíjemelés miatt nem számították bele a jogosultsági időbe.

Előzmény: BJszakért (11880)
BJszakért Creative Commons License 2015.03.25 0 0 11880

mithogyan, pimmi

igen, a rehab ellátás (B1,C1 minősítéssel, tehát az új komplex 2012 utáni) 3 évre állapítható meg, de ha lejárt az érvényessége, újra beadhatja igényét Hivatal (Rszsz) felé, és újra megállapítható ellátás, ha fenn állnak az orvosi-, jogi feltételek, a jogszabály nem tiltja.

Persze ha mondjuk B1 minősítése volt, akkor indokolni kell, szakorvosi igazolással, hogy súlyosabb az állapota, vagy munkaerő-piaci helyzete rosszabbodot,, mert eddig Pest megyei volt, de elköltözött Borsodba, tehát hogy ne B1, hanem ugyan olyan minősítést szakvéleményezzenek, hanem súlyosabbat.

Nem tiltja a jogszabály, hogy újra 3 évre rehabot, vagy rokkantsági ellátást, valamilyen ellátást ne állapítsanak meg (Mmtv 2012. évi CXCI.tv.)

 

mesi

L Gy Pálné néven nem kaptam emailt, tuti.

a szakmai honlapomon megadott email címemen, a versenykepesseg.eu végű vagy gmailos végű emailomra kapom meg a leveleket Szakmai honlapom csak informál, nem lehet rajta levelezgetni.:)

 

Őrmester

ha 2011.dec.31. előttIII.cs. rokinyugdíjas volt, amit átneveztek rehab ellátássá 2012. után és felülvizsgálata (soros) 2013-ban lett volna, de nem hívták felülvizsgálatra, nem baj, addig folyósítják jelenlegi ellátásának összegét rehab ellátás néven, amíg másik határozat nem születik, az pedig csakis a felülvizsgálatot követően lehetséges. Nyugalom.

Jelenlegi minősítési kategóriája C2, ha ezt minősíti bizottság, akkor marad kb ellátása, mint eddig, DE NEM lehet több ebben az esetben sem a Mmtv által meghatározott max összegnél több: 139500Ft (2012. évi minimálbér150%-a, 93ezer 150%-a)

 

Más. Tegnap hívott Irén,-55-ben született, és NŐK KEDVETMÉNYES nyugdíját szerette volna a rokkantsági ellátása helyett kérni úgy, hogy 15 év aktív munkaviszonya van és 25 év III.cs. rokkantsági nyugdíj mellett végzett kereső tevékenység.

Gondolkoztam rajta: 1997.évi LXXXI.tv. Tny és a Vhr-végrehajtási rendelete szerint NEM lesz meg jogosultsága a NŐK kedvezményes nyugellátására, mert ehhez durván fordítva 32 év aktív munkaviszony kell és 8 év lehet max a gyermekneveléshez kötött vagy ápolási díj évei, tehát ilyen jellegű nem aktív munkaviszony, biztosítotti idő. Nem vagyok nyuhdíj szakértő, hanem rehab gazd szakértő vagyok, de az említett törvény szerint a jogosultsági időt vizsgálja először Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság. Tehát megvan -e 40 év, pontosan felsorolja ezt Tny végrehajtási rendelete, mi számít a jogosultsági időbe.

DE ami jogosultsági idő, az nem biztos, hogy szolgálati idő is, ezt külön választja a jogszabály.

Mert a jogosultsági idő után megállapítják, vagy elutasítják a kérelmet. Persze, hogy a kérelmi adatlapot mindenkinek odaadja Hivatal, mert NEM elmondás alapján, hanem a TÉNYEK ismeretében (ahogyan én is szoktam mondani) az ihény benyújtása alapján, és a tényeket ellenőrizve Hivatal vagy megállapít vagy elutasít kérelmet.

A rokkantsági (III.cs.) nyugdíja mellett végzett kereső tevékenysége nem jogosuétsági idő, amit 25 év alatt rokinyugdíja mellett végzett munkát, így ezért valószínűsítettem, hogy hivatal elutasítja, de mindent lehet kérni, Hivatal majd dönt.

A jogosultsági idő tisztázása után történik a szolgálati idő kiszámítása és átlagjövedelem, és NŐK kedvezményes nyugellátása megállapítása, tehát miután megállapította hivatal, hogy jogosultsági idővel rendelkezik a jogszabály szerint.

A rehab járadék sem jogosultsági idő a NŐK kedvezményes nyugellátásánál Tny szerint, sajnálom.

 

Bízom, benne, segítettem eligazodni.

 

sz16 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 11879
pimmi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 11878

köszi, így érthető

Előzmény: mithogyan (11877)
mithogyan Creative Commons License 2015.03.24 0 1 11877

A rokkantsági nyugdíjból "átnevezett" rehabilitációs ellátásnak nincs határideje, csak a 2012-es új törvény szerint komplex felülvizsgálaton megállapított rehabilitációs ellátásra érvényes, hogy 3 évig adható.

Előzmény: pimmi (11876)
pimmi Creative Commons License 2015.03.24 0 0 11876

A rehab az nem csak 3 évre szól? vagy hogy van ez, köszi

Előzmény: beteg62 (11873)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11875

Ha jól értem poyneuropathiád van, attól lehet a zsibbadás, és az érzéskiesés is, de ezeket a tüneteket okozhatja a sérv is (gerincvelő érintettség). Én úgy tudom a sérv nem okoz polyneuropathiát, az valószínűleg mástól van, nem a főbetegség következménye. Szerintem érdemes kivizsgáltatni. Egy ENG vizsgálat pontosan kimutatja a polyneuropathiát. Gyógyszeres kezelése lehetséges, bár nem minden esetben. 

Előzmény: Törölt nick (11874)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11874

Szerintem nekem is ez a polymittomen micsodam lehet, mert egy csomo izmom elsorvadt meg zsibbadok egy csomo helyen es nem is erzem az erintest se, forrovizet se, ha tuvel szurkalom mintha nem is csinalnek semmit. Ezt erdemes kulon kivizsgaltatni, vagy ilyenkor ugy is a fobetegseg kovetkezmenyekent veszik? Az egesz gerincvelomet osszenyomta egy serv.

Előzmény: beteg62 (11873)
beteg62 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11873

őrmeste47

Én is hasonló cipőben járok mint te. Én 53 éves vagyok, szintén rehab ellátott. 2014 szeptemberbe kellett volna soros komplexre mennem eddig nem hívtak még. Én úgy tudom, ha állapotod nem javult akkor marad az ellátási összeged ami előtte volt. 

De ehhez C2 besorolást kell, hogy kapjál. Hogy mikor hívnak, az függ attól is, hogy hány éves vagy, végzel- e hivatalosan munkát, melyik megyében, menyni a csúszás. ez lehet fél évtől 2 évig is  úgy tudom.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11872

BJ szakért. Értem,de leírom mire gondoltam,és egy-két ügyet Ön is ismer.A beteg  rokkant nyugdíjas volt,majd rehabos lett a komplex felülvizsgálatig.Utána a dicső bizottság 56%-ról levitte 47% rehabra.Majd másodfok, 51% rehab.Kapta a rehabot.Harmadfok,bíróság, 53% rokkant lett,mindent vissza kapott.Természetesen kiszámolták hogy mennyit kapott erre az időre,amíg pereskedtek,ami meg több járt volna arra  a 10 hónapra amíg folyt a per,azt egyben kapta,utána a törvény szerinti újat kapja havonta.Ha nem így van elfogadom,de én így láttam a hölgy mostani friss papírjaiból,amit a bíróság írt le.Ez egy frissen megnyert eset.De ha félre értelmezem,kérem írja le,nem akarok másoknak butaságot mondani,mert eddig így mondtam el társaimnak.Köszönet.

 

mesi8383 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11871

BJszakért írtam önnek az email cinjére L. Gy. pálné néven kérem a tanácsát segítségét. Előre is köszönöm szépen.

Előzmény: BJszakért (11868)
őrmester47 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 11870

Üdvözlök mindenkit és segítségeteket kérem !

 

2011 .december 31 előtt  III. fokú rokkant, voltam  most  rehabilitációs ellátás néven kapom  ami C2 -nek felel meg, az összege 140.000 forint felet van egy kicsuvel. 2013 ban kellett volna felülvizsgálatra mennem, de még nem hívtak. .Úgy tudom, h  nem váltok katagóriát akkor marad az ellátásom , .......ez így van ? Ha leveszik, vagy ha felemelik és kategóriát váltok * vagy - irányba , akkor mit kapok ?

 

köszönöm a válaszokat

hadovaja Creative Commons License 2015.03.22 0 0 11869

BJszakért, nagyon szépen köszönjük a segítséget! 

Előzmény: BJszakért (11868)
BJszakért Creative Commons License 2015.03.22 0 1 11868

hadovaja

Ha a fogytámján az szerepel, hogy felülvizsgálata nem szükséges, akkor a hatósági bizonyítványt csak egyszerűen meghosszabbítják újabb öt écre (utazási kedvezményre jogosít), csak ez nem automatikus. Kérelmet kell írnia a megyei Magyar Államkincstár Fogyatékossági támogatás osztáya felé, a lejárat előtt egy hónappal, hogy a laminált kártyát az érvényes szakvéáleménynek megfelelően meghosszabbítani szíveskedjen a Hivatal. Többeknek jár le a hatósági bizonyítvány május, jún., júlban, de ha esetleg nem lesz kész a laminált kártya lejártáig az új, addig érvényes az eredeti határozat vagy szakvélemény a Korm.r. értelmében. (bár ezt igen rázós lobogtatni az ellenőröknek), de addig kibírja, amíg megérkezik új laminált kártyája. (ill. Mvgyosz igazolvány is érvényes, ill. Sinosz igazolvány is jogosít utazási kedvezményre (hosszú, miért)

 

ildo

NEM írjuk ki személyiségi jogok miatt egymás nevét, email címét!! (hibásan sem) Kérem mellőzni, ezzel megtisztelni.

Én sem írom ki a tiéd.

Nem véletlen, hogy csak honlapomra utalok egy-egy útmutatás lerövidítése miatt.

 

zolivagyok,

az első fokú határozat a fellebbezésre tekintet nélkül végrehajtható. Ha abban az szerepelt, hogy jogosult ellátásra, akkor azt végrehajtják, és folyósítják, ha megváltozott munkaképességű személynekminősítették.

 

Vaktöltény

azt írja: egyben kapod az elmaradt magasabb összeget.

Ez így nem igaz, ugyanis visszamenőleg, ha felperes (érintett) fellebbezése, keresete alapos volt, akkor a KÜLÖNBÖZETet egy összegben időközi átutalással megkapja érintett a határozatnak megfelelően (vagy bírósági ítéletnek megfelelően), és az új határozatnak megfelelően folyósítják az összeget majd.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.22 0 0 11867

Olyan esetben mi tortenik, ha valakinek rehab ellatast allapitanak meg, amikor ugye egyutt kell mukodni a megfelelohivatallal es munkat keresni. Viszont az egeszsegi allapot miatt ezt a beteg nem tudja megtenni?

Előzmény: Törölt nick (11864)
hadovaja Creative Commons License 2015.03.22 0 0 11866

Sziasztok,

tesómnak lassan lejár a fogyatékos támogatást igazoló, még az Államkincstár által kiadott kártyája amivel utazási kedvezményt vehetett igénybe. A fogyatékossága végleges.

Hogy lehet megújitani, mit kell tenni, hova kell fordulni? Meg azelött kérelmezni akarjuk, mielött lejár, ne kelljen heteken vagy honapokon át nélkülözni a kártyát.

Köszönöm előre is a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 11865

Koszonom! Valahogy nekem is teljesen hihetetlennek tunt, mert ha megallapitanak valamit, az addig jogeros, amig a birosag mast ki nem mond a per vegen, addig viszont kell hogy kapja az ember amit megallapitottak.

Előzmény: Törölt nick (11864)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 11864

Nem igaz.A rehabot kapod,utána ha nyersz,egyben kapod az elmaradt magasabb összeget.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.20 0 0 11863

Az igaz, hogy ha valaki rehab ellatast kap a komplexen es o azt nem fogadja el, emiatt birosagra megy, akkor semmilyen ellatast addig nem kap?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.20 0 0 11862

Tud valaki arról,hogy a volt szoc járadékosokkal mit csinálnak,illetve mi várható velük kapcsolatban?Köszönet.

ildó66 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11861

Ne ostorozd magad, én voltam az, aki úgy tájékoztatott,hogy nem tudtam Rólad minden információt!

Akiről írtam:Székelyné Bernáth Julianna rehab./gazd. szakértő

julia.bernath@gmail.com

bernath.julia@versenykepesseg.eu

 

A web oldalán is sok hasznos információt találsz.

 

Itt a fórumon is gyakran válaszol, vissza tudod nézni a válaszait, de ha írsz Neki szívesen válaszol.

 

Előzmény: Ithor (11860)
Ithor Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11860

Sajnálom ha kiooktatónak/ingerültnek/hálátlannak hatott a válaszom, nagyon hálás vagyok amiért próbálsz segíteni. Most sajnos nincs időm megkeresni/átfutni az említett törvényt, de sort kerítek rá holnap.

Említettél viszont egy bizonyos szakértőt korábban aki esetleg ebben a témában jártas. Ki ő, és hogy tudnék kapcsolatba lépni vele? Persze csak ha nem találok a törvényben számomra hasznos információt c:

Előzmény: ildó66 (11859)
ildó66 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 11859

Bocsánat,hogy okoskodtam, de mivel nem írtad,hogy melyik csoportba tartozó rokkant voltál ezért feltételeztem,hogy esetleg -hozzám hasonlóan - III. csoportú rokkant voltál korábban.

Nézd át a 2011. évi CXCI. tv. 22-26.§-át, ott van leszabályozva a megváltozott munkavállalót foglalkoztató kedvezmény.

Előzmény: Ithor (11858)
Ithor Creative Commons License 2015.03.18 0 0 11858

Biztos hogy nem vagyok rá jogosult, II. csoportos rokkant vagyok. Amikor bementem a nyugdíjügyekkel foglalkozó intézménybe (nem tudom mi a hivatalos megnevezés, Nyugdíjfolyósító Igazgatóság talán), közölték, hogy nekem nem jár rehab kártya, mivel az állapotom nem rehabilitálható. Ott mondták azt is, hogy II. csoportos vagyok, és csak III-asoknak jár.

Szóval a Rehabilitációs kártya nyújtotta kedvezményt fújhatom, de remélem azért még így is származik valami előnye a leendő munkaadómnak abból, ha engem alkalmaz. Különben elég esélytelen hogy engem vegyen fel egy egészséges helyett.

Előzmény: ildó66 (11857)
ildó66 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 11857

Csak egy kérdés:biztos,hogy nem vagy jogosult rehab. kártyára?Azért kérdezem mert ha 2009-től vagy rokkant esetleg még jogosult is lehetsz rá.

Nézd át az alábbiakat:

 

Rehabilitációs kártyára az a megváltozott munkaképességű személy jogosult, akinek a 2011. évi CXCI. tv. alapján a rehabilitációs hatóság által végzett komplex minősítés szerint

  1. foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, vagy
  2. tartós foglalkozási rehabilitációt igényel.

Rehabilitációs kártyára az a személy is jogosult, aki

  1. 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesült, vagy
  2. rehabilitációs járadékban részesül.

Én szintén rokkantsági ellátásban részesülök, részmunkaidőben dolgozom, jóval a keresetkorlát alatt és mint volt III. csoportú rokkantnyugdíjasnak van rehab. kártyám.

A rokkantsági ellátás mellett keresetkorláttal dolgozhatsz - de mindennek alaposan jár utána mielőtt munkát vállalsz. Dolgozhatsz teljes munkaidőben is ha az egészséged (és az üzemorvos)engedi és ha nem haladod meg  -bár diplomával ezt kétlem - a keresetkorlátot.

 

Remélem nem vezettelek félre, a rehab. szakértőnk pontosan válaszol ha megkeresed Őt.

Előzmény: Ithor (11856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!