Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

petivicc Creative Commons License 2009.10.19 0 0 3424

Helló!

 

A váltó szoftveres átalakítását nem tudom, meglehet-e oldani, majd más hátha hozzászól ehhez.

 

Ha helyzetjelzőre kapcsolsz, helyzetjelzőnek kell világítani elől. :) 3 állás van ugye: helyzetjelző, tompított, reflektor. Mindegyik alkalommla világít elől a lámpa mint minden más kocsinál is. :) Ha semmi nem világít helyzetjelzőre kapcsoláskor elől, ki kell cserélni az izzókat! Persze ne feledd, hátul is világítani kell mind3 esetben a lámpának. :) Érdemes még a féklámpát is megnézni.

 

A váltó megszokása szerintem elég könnyű, a gázról sem muszáj levenned a lábad, szépen szabályozza a gázt. A sebességbe rakás csak fékkel együtt, ez az, ami érdekesebb, szokatlanabb lehet. :)

 

Sok boldog kilómétert a smarthoz! :)

Előzmény: cuores (3423)
cuores Creative Commons License 2009.10.19 0 0 3423

Sziasztok!

Láttom akad itt egy-két igazán hozzáértő, barátnőmmel most lettünk Smart fortwo tulajdonosok és lenne pár gyakorlati kérdésem:

 

- ebben kuplung nélkül, de váltogatni kell, át lehet alakítani a váltót (pl szoftveresen) csere nélkül, hogy tudja a teljes automata funkciót?

 

- ha helyzetjelzőre kapcsolom a lámpát elől nem világít semmi, ez így van vagy ez hiba?

 

Amúgy imádjuk, a barátnőmnek vettük, de néha még én is le teszem miatta a bmw-m! Jó kis gokart, bár a váltót szokni kell!

 

Előre is köszi a válaszokért!

b_nagy Creative Commons License 2009.10.19 0 0 3422

Smart két gombos távirányító javító kitt. 2db van egy csomagban

 

Ebay

 

Megszenvedtem vele míg megtaláltam, de legyen nektek is hasznotokra.

postavál most kb 6000HUF a két gomb

 

Üdv,

Barna

Szokiati Creative Commons License 2009.10.16 0 0 3421
Üdv. Mindenkinek!   Van rendkívül akciósan 4 db smart lezezfelni,95%-os téligumival szerelve. 48e ft-ért ha kell felrakva vihető. Árpád hidnál mindennap megtekinthető és elvihető 20 3 283 227-on bármikor.  kösz. Attia.
Eddy N Creative Commons License 2009.10.14 0 0 3420
petivicc Creative Commons License 2009.10.12 0 0 3419
feszel javítva: veszel
Előzmény: petivicc (3418)
petivicc Creative Commons License 2009.10.12 0 0 3418
Elbírja, szélesebb felületen fekszik, ennek vannak jó és rossz hatásai is. Nekünk ilyen méret volt rajta mikor használtan megvettük, ha van, tedd rá. De ha újat feszel, akkor 175/55 R15 :)
Előzmény: StilosPeti (3417)
StilosPeti Creative Commons License 2009.10.12 0 0 3417

Smart For Two-ra fel lehet rakni hátulra a 195/50/15 gumit?

Gyári lemezfelni van.Megmaradt 2db jó állapotu téli gumi a fent emlitett méretből és nem adnám el ha elbirja még..

Quattroman Creative Commons License 2009.09.28 0 0 3416
mi a baja?
Előzmény: senna75 (3415)
senna75 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 3415
Sziasztok. Gondom van a smartommal. 2002-es 600ccm-es az auto és tönkre ment a váltó,mit érdemes kezdeni vele? Vegyek bontottat vagy felujitottat? Van-e valakinek bontott elado? stb. Várok minden megoldást ha lehet árat is kéárnék mi mennyibe kerűl.Köszi
sjanius Creative Commons License 2009.08.31 0 0 3414

 

 Nekem van egy. Tévedésből. Az új típus helyett kaptam. Szívesen átadom. 28 000 ezer helyett, 24 000 Ft-ért Ezüst színű.

 70-2673416

Előzmény: baddeni (3413)
baddeni Creative Commons License 2009.08.31 0 0 3413
Sziasztok Smart fortwo 2000 es évjárathoz keresek első hűtőrácsot. Nagyon fontos lenne.

Köszi
smarttimes Creative Commons License 2009.08.18 0 0 3412
Flea market

Who wants to sell some of her/his stuff from the brand smart. At smart times 09 a flea market will take place. On Sunday 23 August 2009 at 11 :00 am, bring any smart gear you no longer use to the outdoor stage, where you can sell or exchange your goods.

We are looking forward to meet you in Zell am See/Austria.

Your smart times team
smarttimes Creative Commons License 2009.08.11 0 0 3411
smart times 09 - Rally to Zell am See!


Rally to smart times 09

We have received some enquiries for rallies to smart times with the target Zell am See, from all over Europe. Who wants to participate? We want to find as much people as possible who want to drive to smart times 09 together. Wherever you are from just send us your travel planning. (The biggest rally will win a price). Just send an email to: info@smarttimes.at with the following information: place and time of departure and a phone number. All the information will be published on www.smarttimes.at.


Your smart times 09 team
Karika1177 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 3410
Nem is tudtam lemérni, egy hónapja most látom először a kocsit, tréler vitte ki a szervízbe, én nem is voltam ott. Hát ezért, sajnos.


Szóval nem a kuplungkiemelő volt a ludas, hanem valami kapcsoló, amit meg lehetett barkácsolni (amikor telefonban leírtam a hibát, egyből rávágta, hogy kuplungkiemelő motor, de pár nap után hívott, hogy szerencsére mégsem kellett cserélni).
Nem tudtam beriasztani, azt is megszerelték (hátsó alsó ajtó záródási gond volt).
Amikor megvettük, telibefújattam (nem velük), és szarul tették vissza az első szélvédőt, azt is megcsinálták.
Ezekért, plusz zöldkártyáért fizettem szumma 10ezret.

Nagyon jó ez a szerelő, meint bejött, hogy a gyorsan-jól-olcsón hármasból mindig csak kettő érvényesül: az én szerelőm jó és olcsó.
Előzmény: Riska66 (3368)
AndrewTdi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3409
kell hozzá vonóhorog? 1v 2 biciklis? Képet tudsz küldeni?
Előzmény: smartend (3408)
smartend Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3408
Van egy gyári kerékpártartom feleslegesen,40 ezer forintért eladnám.
smarttimes Creative Commons License 2009.08.05 0 0 3407
Dear Community,



Steve Appleton - the sound of smart

British pop newcomer Steve Appleton provides the music to the current smart campaign with his song: "Inner City Lover". Steve will cause the walls to rumble during his live gig at the smart Party in Burg Kaprun!



Parts Flea Market

Bring any smart gear you no longer use to smart times 09 where you can sell or exchange your goods on sunday at the Outdoor stage.



Your smart times 09 team
GianniVersace66 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3406
5 eve smartokkal foglalkozom leirtam. 5 ev tapasztalata mutatja. elkell olvasni a nepiteleteket.
aki foglalkozott smartal,szereles stb. annak ez lesz a velemenye.

valamelyik kabel nincs a helyen. probald meg,hogy akku saru levesz 20-30 percre es utana eltunik-e. ha nem allandosult,csak tarolt hiba elfog tunni.
Előzmény: petivicc (3405)
petivicc Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3405
Nem tudom mik ezek a negatív tapasztalatok, nekünk Németországból behozott 800-as dízel smartunk van, 2001-es. Nem eszi az olajat, stb. Túl van már több mint 10-20 ezerrel a 100,000-en, és ugyanúgy megy mint előtte. A fogyasztása mindig 4 alatt van.
Balesetünk volt vele, oldal-ütközés, azóta jelez motor hibát, muszáj leszünk Pestre vinni kiolvastatni mert helyben nem tudják (Miskolc). Illetve kiolvassák, de nem tudják a hibakód jelentését. Erre fel, hogy motorhiba, semmi baja. Fogyasztás ugyan az, menetdinamika ugyan az, olajat nem eszi, váltással sincs semmi. Lehet, hogy te egy rossz állapotú autót fogtál ki, nekünk mégegyszer hangsúlyozom, semmi bajunk az autóval.
Én tudom ajánlani a dízel smartot, nem kell tőle félni, jó kis autó.
Előzmény: GianniVersace66 (3404)
GianniVersace66 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3404
dizelt semmi esetre sem.
Előzmény: ferrrrrrrrr (3403)
ferrrrrrrrr Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3403
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Elég különbözőek.
Nektek még van Smartotok egyébként? Gianni a 2003-as évjártból a benzines vagy a dízel motort javaslod? Már olvastam máshol is, hogy a méretéhez képest a benzines motor elég sokat fogyaszt. Mennyi ez valójában, tapasztalat alapján?
GianniVersace66 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3402
NEM NEM ES NEM. onszantatbol ne vegyel ekkora gondot a nyakadba.
a keveset fogyaszt cimu mese delutant hagyjuk.

Smartrol egyet kell tudni. varosi auto. 100 ezer km-re tervezve. ha a 100 ezer km-hez kozel van tul lepte. akkor kb olyan a dolog mint amikor a rakos beteget a vegso stadiumban lelegezteto gepre kotik es mestersegesen eletben tartjak.

2003 elotti butalampas 600-as es dizel motorral szerelt smartot tapasztalatbol mondom NE VEGYEL! nincs belole normalis allapotu. mind millio km-es nem szervizelt torogetett kintrol behozott szemetkupac. kivetelek vannak. de azok aranyarban.
kuplungmotor meg nem akkora gond a tobbihez kepest.
pl.: turbo,motor,futomu,elektronika,zabalja az olajat. de tapasztalatbol estig tudnam sorolni mi minden tud szar lenni bennuk. es mielott belekot valaki ezt nem egy auto produkalta,hanem ez 5 eves tapasztalat a smartrol.

ha nagyon smartot akarsz 2003 utani uj lampas 700ast vegyel. azzal se lesz keves gond, de egy fokkal jobb mint amit elotte csinaltak. torekedni kell az ORIGINAL keves km-re,az ellenorizheto
szervizre,hogy nem volt szetrobbantva elotte,hogy nem okadja orra szajan az olajat.

nem ok nelkul folytat a smartok ara lassan fel eve olyan melyrepulest,hogy az leirhatatlan. gyakorlatilag eladhatatlan.
en ugy mondom 2003-ig gyartott 600as vagy dizel smartert max 1 milliot erdemes adni ha szep. tobbet nem er. annyit se ezt hagyjuk.
2003 utani 700asert 1-1,5 kozott. allapottol fuggoen.

a 450es smartot a mercedes ugy elkurta amennyire birta. a 451-es 2007 utan gyartott ujnal halisten ezeket rendbe hoztak. azt sikerult jol megcsinalni.
Előzmény: ferrrrrrrrr (3400)
Quattroman Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3401
miért ne lenne szabad?
légy körültekintő, nézd (nézesd) át, és ha ár, állapot megfelelő .........
kuplungmotor probléma eltúlzott, de gyakori hiba valóban.
nem feltétlen köthető futásteljesítményhez.
Előzmény: ferrrrrrrrr (3400)
ferrrrrrrrr Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3400
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem régi, tapasztalt smartosokhoz, hogy meg szabad-e venni egy 1999-es, 2000-es, vagy 2001-es autót. Én egy nagyon kis fogyasztású autót akarok venni, kimondottan a városban való közlekedésre. Olvastam többször a kuplungmotor problémát. Mennyire gyakori ez és az autók milyen idős korában fordul elő leggyakrabban.

Előre is kösz a válaszért!
lanos20 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 3399
Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni...
Éppen életem első Smart megvásárlása előtt állok...
Mennyire ajánljátok a Cabrio-t ? Beázás, tető hiba...stb. ?
Hol tudok utánanézni hogy az írt km. óra állás valós-e ? Hova vigyem átnézetni az autót ? Miket nézzenek át rajta ?
Ajánlottak nekem egy smart szerelőt Csepelen, a neve Attila...
Tudja esetleg valaki hogy merre található, és az elérhetőségét ?

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm !

Üdv.: A.
lovasjanos Creative Commons License 2009.07.31 0 0 3398
Sziasztok!

Valaki megtudná mondani a főtengely nyugvó csapágy lehúzási nyomatékát?

Adatok:Smart MCC
599 CM 40KW 1999 évj.

Köszi előre is!
petivicc Creative Commons License 2009.07.22 0 0 3397
Sziasztok!

Igaz régebben volt, de érdekes a kilóméteróra állása. :) Addig centiztük még váltott az óra. :)
sunnysmart1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 3396
Köszi!!=) szerintem megyek az egyik ismerösünk roadsterével egy probakört,és akkor tudom véglegesiteni hogy mi a helyzet!aztis hallottam a roadsterről hogy annyira alacsonyan van hoy szétmegy a popo a göröngyösebb uton meg aztis hogy hiperszuper...dehát szerintem amig nem vezettem addig ugysem fogok rájönni!=)
de köszönöm szépen mégegyszer:)
tomekka Creative Commons License 2009.07.21 0 0 3395
Sajnos én is így gondolom...
Pedig semmi, de semmi kedvem szétszedni...:-)

Köszi
Előzmény: zozo.sz (3391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!