Keresés

Részletes keresés

bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 4756

Kedves kertbarátok!

Elnézést, hogy sokáig nem jelentkeztem, de szombaton egész nap füvet ültettünk és a tavaszi lemosó permetezést is akkor végeztem el. Az előző szabad napokon, pedig csak keveset tudtam gyakorolni az oltást. Vasárnap viszont az egész napot erre tudtam szánni. Következő levelemben fényképes beszámolót is tartok erről.

Régi tartozásaimat igyekszem most rendezni és válaszolok a fórumos, valamint e-mail-es levelekre. Meg szeretném köszönni azoknak, akik válaszra méltatták kezdeti próbálkozásaimat.

03.15. zsoltiqy: Nagyon köszönöm a kiegészítést az ékoltásról és a cseresznyéről.

03.16. atifoci: Őszibarackot, kajszit, cseresznyét, meggyet, szilvát, körtét és almát szeretnék gyökereztetni. Vagyis keresem a módját, hogy hogyan lehetne ezt megvalósítani.

Ali-bá: Csütörtökön, az első nap még csak három oltást csináltam. Két párosítást és egy nyerges ékoltást. Pénteken már nyolcat sikerült. Hat párosítást, egy mélyített és egy táskás mélyített oltást. Vasárnapi munkáimról készítettem fotókat, amit hamarosan közre adok beszámolóval együtt.

03.17. Vebber: Köszönöm a bátorítást. Valójában nem bánom, hogy kezdő vagyok, mert így sokszor a fantáziámra és a képzeletemre hagyatkozhatok, tehát nem kötnek merev szabályok. Egyébként néha a kezdők sok olyan dolgokra is rájönnek, amikkel a profik esetleg nem is foglalkoznának, mert kilátástalannak érzik. Kolumbusz is úgy fedezte fel Amerikát, hogy nem hallgatott mindig az akkori tudósokra, hanem hitt abban, hogy a föld gömbölyű.

Igazad van, nagyon jó a fórum, sok apró fogást már innen lestem el és tényleg segítőkészek az emberek.

Valóban sokat kellene olvasnom, de egyelőre inkább próbálkozgatok.

A vásárolt gyümölcsfák gyökere csak két napig ált vízben. Amint ráértem, egyből kiültettem őket.

Ali-bá levélre: Köszönöm a bátorítást. Valóban, most lelkes voltam a négy szabad nap, amiket ajándéknak tekintettem. De hétköznap sajnos nem érek így rá, mert hajnalban kelek és este érek haza a munkából. Vidékről Pestre járok be dolgozni. Így egyelőre a hétvégék maradnak oltás gyakorlására, amíg sokkal nem lesz világosabb estefelé. A gyökereztetési kísérletek is így hétköznapra fognak maradni, amiket villanyfénynél is lehet csinálni. Igaz, hogy több helyről kellene tájékozódnom és nagyon köszönöm a web címeket a többi fórumról és videókról. De egyelőre még a Jeszenszky könyvet sem tudtam elolvasni. Internetezés helyett inkább gyakoroltam. Fel fogok tenni majd több kérdést is a fórumon, ez ki fog alakulni.

 

citt Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4755

Szia Vebber!Nézegettem a képeidet a szemzésekről és azt szeretném kérdezni hogy amikor levágod a szempajzsot az oltóvesszöről akkor a fás részt is bennehagyod vagy kipattintod?Sajnos nekem sehogyse akarnak sikerülni a szemzéseim pedig tényleg mint egy mütétet ugy csinálok sterilen mindent.

Előzmény: Vebber (4711)
zsoltigy Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4754
Jobban mondta: kezelem
Előzmény: zsoltigy (4753)
zsoltigy Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4753
A Biocerával mi szokott lenni a gond? Azzal kezdjen most az oltásaimat.
borsika79 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4752
Üdv. Az első oltásaimat idén csináltam. Sima és nyerges ékoltás áll a kezemre. A párosítást is próbáltam,de nem igazán jött össze. Még sok vesszőm van a hűtőben,ezeket is ékoltással oltom el,meg néhányat hély alá oltással.
Camille88 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4751

Nekem a sima ékoltás is nagyon bejött a körténél.

Előzmény: Flanell (4748)
Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4750

A hétvégén gondoltam rá és locsoltam a fát :)

Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4749

Köszönöm! Sima gyertyaviasz megfelel?

Előzmény: Flanell (4748)
Flanell Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4748

Héj alá oltás, akár több szemes oltóvesszővel is. 2 héten belül adni fogja a héját.

Előzmény: Ádi_batya (4747)
Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4747

(2-3 ujjnyi vastag vadkörteág lesz az áldozat és Ilonka és Bosc vesszőket próbálnék ráoltani)

Előzmény: Ádi_batya (4746)
Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4746

Köszi!
Akkor visszaveszek a vízből és jövő héten megpróbálok párat! (gombaölő híjján)
Milyen oltást ajánlotok ilyenkor egy kezdőnek? :) 

Ali-bá Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4745

Ha túl sok a nedvesség a zacskóban, hamarabb kihajt a rügy.

 

Természetesen jobb minél előbb oltani, ha az alany megengedi! Lesem én is mindennap, de csak az orgona és a mogyoró mozdul most még.

Előzmény: Törölt nick (4744)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4744

Én csak az egyik végét csavartam be vizes papírtörlőbe és úgy a zacsekbe.Túl sokáig sztem nem jó...jövő héten,hétvégén használd el :)

Előzmény: Ádi_batya (4742)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4743

Mig meg nem penészedik. Én gombaölö szeres vízben szoktam megfürdetni az oltóvesszőt (3 perc) enyhén lerázva ujságpapiron 2 perc szikkasztás, utána zacskózás. Legkésőbb májusban felhasználás. (De az egyik fórumtárs a következő tavaszon lelte meg a tavalyit és még zöld, ép volt a vessző.)

Előzmény: Ádi_batya (4742)
Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4742

A csöpögős-vizes újság + zacskóval lezárás jó a vesszőknek? Ha igen meddig?

Előzmény: Törölt nick (4741)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4741

Nekem is sok sikertelen látszik,de én kb 150 szemet raktam be...úgyhogy vmi csak lesz belőlük...ami nem azt meg beoltom most...vagy majd augusztusban...vagy jövőre :))

Előzmény: Ádi_batya (4738)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4740

Mivel a tavalyi chippek közül úgy nézem sikerül néhány ,ezen fellelkesülve pótszemzésként én is megpróbálom őszivel /és lehet,hogy néhány másiknál is/.

 

Ja,a Biocera,anno én is belefutottam a hülyeségbe...sz.rt se ér...

Előzmény: Vebber (4730)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4739

Ne aggódj én is jövő héten csinálom /a feleségem időnként már reklamál,mert a hűtőben egy rekeszt elfoglalok :)

Előzmény: zlota (4725)
Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4738

Sziasztok!
Boldog tavaszt mindenkinek!! :)

Ma kikötöttem a szemzéseim egy részét és szomorúan tapasztaltam hogy elég satnya 50%-os eredményt értem el EDDIG... és még romolhat.
A szóban forgó szemekből (15) kettő levált, 5-6 pedig úgy tűnik megfagyott (legalább is kívül-belül fekete)..
Kicsit elkámpicsorodtam, de felbuzdulva a tavaszon megszedtem az oltóvesszőket (ugye még nem késő?).
Olyanokat válogattam ahol még kisebbek a rügyek és darabolva, vizes újságpapírba csomagolva, lezacskózva a hűtőbe kerültek!
Vélemény? :) 

fehérkutya Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4737

Fagél nevűt vettem én is. Ez valami vegyipari mellékterméknek néz ki. Víz alapú, kékes lila a színe.

Száradás után lakkszerű.

Erről beszéltek ti is?

Előzmény: Vebber (4733)
Vebber Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4736

Köszi. Akkor mégis jó valamire :)

Előzmény: Ali-bá (4734)
gergerg Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4735

Én is ilyen jófajtát vettem, ezért tértem át a gyertyára.

Előzmény: Vebber (4733)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4734

Az a Biocéra jó bakkancsot vízteleníteni, pláne, ha keversz hozzá egy kis elöregedett kézkrémet. (Mindig lelni a fürdőszoba valamelyik polcán.)

Előzmény: Vebber (4733)
Vebber Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4733

A Fagél nagyon jó, szintén azt használom, ezt a másikat sajnáltam kidobni, pedig évek óta nem használtam.

Előzmény: Törölt nick (4732)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4732

Én a jó kis Fagél-t használom. Gyorsan szárad, tartós, jol véd és egy iylen dobozzal nekem az egész kertre elég jo ideig.

Nekem elég jol tulélték a telet a szemzések.

Cserszenye, alma, ribizli mind duzzadnak. Csak ezzel a nyamvadt barackkal nem tudom mi van.

Champion egyébként.

Előzmény: Vebber (4730)
Vebber Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4731

..., chip szemzéssel = chip szemzéssel lehet eredményes.

Előzmény: Vebber (4730)
Vebber Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4730

Őszibarackot tavasszal kevés sikerrel lehet szaporítani, chip szemzéssel.

Azt hiszem én is megfogom próbálni, télen sok szemzésem kifagyott.

 

Arra figyelj ilyen sz @rt rád ne sózzanak oltóvisz címen:

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4729)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4729

Igen kezeltem. figyelek az iylenekre.

Meg ali bá nyári ötlete hogy ha nem indul locsoljam is megvolt. 1 hete öntözöm.

Várok.

Ha semmi sem történik egy két hétig, akkor meg van vesszöm a hütöben.

Előzmény: Vebber (4727)
Vebber Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4728

Halgass Ali-bára, régi motoros. Nem késtél le semmiről.

Az oltóvessző állapota határozza leginkább meg, hogy meddig lehet húzni a tavaszi oltásokat. Van aki még májusban is használja őket.

Előzmény: zlota (4725)
Vebber Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4727

Nem vágtam volna le a helyedben. Kezelted fagéllel?

Légy türelemmel, max 2 hét és kiderül milyen eredményes a szemzésed.

 

Ha nagyon nem bírsz magaddal, és megöl a kíváncsiság, akkor valamelyik hármas szemből vedd le az egyik virágrügyet, és vág ketté.

 

Előzmény: Törölt nick (4724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!