Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2008.12.28 0 0 461
Erre nem is gondoltam, hogy befozesnel mennyire jol johet! Persze nem fozok be!
Előzmény: Bandimacs (460)
Bandimacs Creative Commons License 2008.12.28 0 0 460
Nekem már 2 éve az ELTA féle van, ez jó nagy és a szárazanyag tartályát simán lehet üríteni, nem kell az egész gépet szétszedni hozzá. Kiderült, hogy a zöldség ivóleveket én nem szeretem :( ezért zömmel almához használom. Mivel nem egyedül lakom egy erdő közepén (sajnos!) a használata eléggé korlátozott, akkora zajt csinál, mint egy régebbi tipusú porszívó... ezért reggelente munkábamenet előtt - illendőség okából- nem használom. Tehát, zömmel csak hétvégén, ha reggel centrifugálok vele, elég este elmosni, nem kell minden használat után.
Bőven tudnék élni nélküle, ahol igazán hasznát vettem : az a nyári befőzés volt, a málna, ribizli eltevésénél, amiknek borzasztó sok és undormányosan apró kemény magjuk van. Ha dzsemet főzök be - megfizethetetlen, hogy nem kell előfőzni, szűrögetni stb. hanem csak egyszerűen lecentrizem és már lehet is befőzni.
Ha befőzésre is akarod használni, inkább nagyobbat kellene venni és jó erős motor legyen benne.
Előzmény: viszkik (458)
ZsuR Creative Commons License 2008.12.24 0 0 459
Nem tudom pontosan, nem sok almat hasznaltam, en szeretem azokat a zoldsegeket hasznalni, amibol maskepp nem tudnek ennyi vitamint enni - pl sargarepa. Az az elso szamu kedvenc.

Az almat eszem almakent, a kortet is, meg a bogyosokat is. Sajnalom kicsavarni oket, elvesziteni a rostanyagokat. Ritkan, ha eppen gyumolcsle kell valamilyen receptbe.

Nem art a kicsit venni eloszor, majd meglatod, mennyire valik szokassa a le. Oszinten, az en csavarom mostanaban nem sokat van hasznalva.
Előzmény: viszkik (458)
viszkik Creative Commons License 2008.12.24 0 0 458
Köszi az infót! Ezek szerint érdemes megpróbálni egy picit is. Igazából a márka miatt biztos vagyok benne hogy ne pénzkidobás, de nem akartam fejest ugrani az ügybe (még akkor is ha nem túl drága)

Mit jelent amúgy a sűrű ürítés? 2 alma?
Előzmény: ZsuR (457)
ZsuR Creative Commons License 2008.12.24 0 0 457
Nekem volt egy hasonlo meretu (valosziny teljesitmenyu is), az egyetlen bajom vele a kicsi tartaly a szarazanyagnak. Surun kellett uriteni - es szet kellett hozza szedni tejlesen.


Előzmény: viszkik (456)
viszkik Creative Commons License 2008.12.24 0 0 456
Hello,

nem pörög a fórum, de hátha valaki tud segíteni. Van valakinek MOULINEX JU 200?
Láttam élőben és megtetszett, pici, szép, olcsó. De használható?

http://cms.mediaonlineglobal.com/udata/images/3221JU200_JU210%20vitae%20semisize.jpg
Bandimacs Creative Commons License 2008.09.01 0 0 455
Nekem nem ez a tipus van, de ribizlinél/málnánál sokkal több lé került a zaccos tartályba, mint pld. az almánál vagy sárgarépánál.
Előzmény: atrego (454)
atrego Creative Commons License 2008.08.25 0 0 454

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem hozzátok...

Van egy Philips HR1851-es gyümölcscenrifugám. A kérdésem a következő lenne, hogy ribizli és szőlő esetében a kidobandó részben egy csomó lé marad, ez normális?

 

Válaszotokat előre köszi!

 

Atrego

Nyuszy1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 453

Elhatároztam, hogy én is szeretnék venni gyümölcscentrifugát, mégpedig "Power Juicer" márkájút, mert azt több fórumban sokan dícsérték.

Nekiláttam kutatni a Net-en, de nem tudom eldönteni, hogy amit a www.topshop.hu árul, az az eredeti "Jack La Lanne's " - féle gép-e, ugyanis a topshop-os gép neve hosszabb: Power Juicer- Express, és ráadásul nincs is rajta a gépen a Jack La Lanne's márkanév. Nem szeretném, ha vmi ócska koppintással átvágnának.

Szerintetek melyik az eredeti "Jack La Lanne's Power Juicer gyümölcscentrifuga, és hol árulják Magyarországon? Ha tudja vki, hogy hol olcsóbb, azt az ötletet is szívesen várnám!

Köszönöm szépen előre is!
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 452
Reklám. Így van beállítva. Ne is törődj vele.
Előzmény: minka456 (451)
minka456 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 451
Fogalmam sincs, miért húzta alá ezt a 2 szót! Ti tudjátok? Nem csináltam írás közben semmi különöset.
minka456 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 450
Most az egyik gyerekemnél vagyok, akinek szintén van egy orosz gyümölcscentrifugája (a neve oroszul соковыҗимарка), aminek a fenekén a köv. szöveg olvasható (gondolom ez a tipus és tipusszám): СВСП 202 "РОСИНКА".

Remélem, átmennek a cirill betűk.

A napokban is használtam, a hullott, kissé hibás és még éretlen almákból csináltam lét. Nagyon finom lett, bár a cukrot némileg pótolni kellett. Próbáltam körtéből is, de az nem elég rostos, az eredmény inkább lekvárra hasonlít.
Előzmény: carpediem71 (443)
minka456 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 449
Most éppen otthonomtól távol vagyok kb. aug. közepéig, igy nem tudom fejből a tipusokat. Ha hazakeveredek, jövök vissza a Fórumra.
Előzmény: carpediem71 (443)
EperésSör Creative Commons License 2008.07.25 0 0 448

No akkor gyorsan meg is válaszolom magam: jó a régi is.

Két napja van meg a hr1853-as, de nagyon bejön: 1 narancs=1 dl, kell ennél jobb?

Szerintem nem (Simán befér egy csirkecomb is a töltőjébe!)és még a mosogatásra sem panaszkodok, frissen elöblítgetem és meg is vagyok vele 10-15 perc alatt, eddig még nem tettem be a mosogatógépbe sem, mert fölösleges, nem keletkezik benne semmi amihez ne lenne elég egy kis meleg víz meg egy kis forgatás a csap alatt. Talán a szűrő igényli a legtöbb odafigyelést, de ha nem várjuk meg míg beleszárad az sem gond.

Ha tudtok jó recepteket (kolbászos-rántotthúsos-sárgadinnye-szilvával, stb..)írjatok!

üdw,

Előzmény: EperésSör (442)
bmari62 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 447

Még arra nem válaszoltam, hogy mennyi ideig kell párolni???

Mivel alulra van a víz betöltve  - elvileg míg ki nem fogy, de a gyümölcs mennyiségétől függ és ha közben megnézed a gyümölcsöt és közben meg is kavarod, látod mennyire puha, mennyi lé lehet még benne...és az aljára utána is lehet tölteni még vizet.Ha nem világos valami, írjál...szia

Előzmény: bmari62 (446)
bmari62 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 446

Ismét későn vettem észre a választ, de azt tudom, hogy sokfélét készítettem, kajsziból, szilvából, birsből, férjem szerint egy kicsit befőtt íze van....de ha visszaönti az első lét akkor elég sűrűre lehet készíteni és ha a gőztől fellazul, jól össze lehet kavarni a végét.Nekem nagyon ízlett, lehet egy kis citsomsavval, vagy citromlével ízesíteni és nem barnul meg....igaz az őszibarackból a legfinomabb.

Nagyon sok rostoslevet készítettem hagyományosan gyümölcscentrifugával...hozzá 1 liter vízés 20 dkg cukorral /amit 10 percig főztem/   ....ezt 1 l gyümölcslével keverve 10 percig dunsztoltam 90 fokon...

De ezzel kényelmesebb....érdemes kipróbálni..

 

Ha a lé megfogta  műanyagot, forró hypós vízzel lehet halványítani és talán ciffel súrolni...

Előzmény: minka456 (441)
ZsuR Creative Commons License 2008.07.24 0 0 445
Szia - en nem tudtam eltuntetni a sarga elszinezodest a gepbol, amikor muanyag burkolatu gepem volt.
Ami az eltarthatosagot illeti - eppen a frissessege az ami miatt a gyumolcscentrifugak jo, ivas elott elkeszitve. A hatrany persze, a sok mosogatas.


Előzmény: Törölt nick (444)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 444
Sziasztok! Tegnap vettem egy Philips HR 1851-esz Gyc.-t. Megvagyok vele nagyon elégedve. gyors, nem is zajos és gazdaságos. Olyan kérdésem viszont lenne, hogy ha pl. sárgarépát centriztek, akkor az utána maradó elszíneződést mivel lehet a legjobban eltüntetni, ugyanis fehér a belseje a gépnek. Ja és ha az ember többet facsar akkor eltartható 1-2 napig a hűtőben?
carpediem71 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 443
Sziasztok! Minka456 megírod az orosz gép pontos típusát? Köszönettel:Magdi
EperésSör Creative Commons License 2008.07.22 0 0 442

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e lényegi különbség a Philips HR1865 / 61 / 58-as verziók között, avagy csak termékfrissítés/ráncfelvarrásról van szó?

Az adatlapjaikban nem találtam különbséget, (vagy csak annyit talán, hogy az 58-as 650w a többi meg ár 700w-os).

Érdemes a legújabbat venni, vagy jó a bevált régebbi is?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

üdw,

minka456 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 441
Kösz a választ!!

Már azt hittem, bezárták a topikot, hogy senki nem reagált.
Valami hasonlót sejtettem, de hiányzott hozzá a kezelési leírás.
Szeretném még kérdezni:
- az így kapott lének nincsen nagyon "főtt" íze?
- mennyi ideig kell párolni, ill. miből veszed észre, hogy abbahagyhatod?
- milyen gyümölcsökkel próbálkoztál és mik a tapasztalataid velük?

Én az utóbbi 10-15 évben, mióta nagy fagyasztóládám van, inkább annak segítségével csinálok levet (magozott meggy, lebogyózott-összenyomkodott ribizli tömbbe fagyasztva várja, hogy ha télen kiveszem, lassan kiengedve leadja a kristálytiszta levét, amit frissen isznak a gyerekek-unokák, a gyümölcshúsból meg lehet dzsem, süti, akármi). Ez még abból a szempontból is jó, hogy a nyári munkacsúcsot ezzel kikerülhetjük.

Almához ez a fagyasztós-technika nem igazán jó, mert valahogy a fagyott almából préselt lének fura íze van. A kissé hibás almákat gy.centrifugával dolgozzuk fel (orosz centrifugáim vannak, amik ugyan ölég rondák, de nagyon jók, erősek, nagyteljesítményűek és taplószáraz, ami kijön belőlük, utóljára a szolnoki KGST-piacon vettem egyet 2000 Ft-ért a 90-es évek elején). Ha még lehet ilyeneket kapni valahol, melegen ajánlom őket mindenkinek! Kollégáimnak vannak elegánsabbak - Philips, Braun - de a tapasztalatcsere szerint az oroszok a nyerők.

Üdv: Anna
Előzmény: bmari62 (440)
bmari62 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 440

Hello Anna!!!!

Nekem van hasonló edényem,  a neve lékészítő.

Alulra kell önteni a vizet  majd a következő lyukacsos részre a gyümölcsöt feldarabolva.A keletkező gőz kioldja a levet és az középen összegyűlik és kifolyik azon a kis csövön, amihez  egy csappal ellátott gumicső van.Meg szoktam kutyulni a gyümölcsöt közben, sőt az első liter levet visszaöntöm a gyümölcsre, mert az elég híg még.Kiforrázott üvegekbe lehet rögtön tölteni, vagy egy fazékba gyüjteni és felmelegítve száraz dunszba tenni.

A gyümölcsre lehet egy kis cukrot is tenni, ha nem elég édes.

Nem tudom elég érthető voltam e?

Kérdezz nyugodtan!!!

Előzmény: minka456 (437)
zsuzsi07 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 439
Én mostanában meggylevet csináltam, de senkinek nem volt kedve magozni. Régebbi tapasztalatból ezért úgy készítettem, hogy egyszerűen magostul beledobáltam a szemeket a présbe. A magokat szépen kilőtte - persze nem szabad lenyomni - , a meggylevet pedig kipréselte. Semmi baja nem lett a gépnek. (Persze lehet, hogy hosszú távon megszívom ezzel, ha továbbra is így csinálom:)))) Hátránya: az egész konyha tele van meggymagokkal utána. Na meg a szemre sem árt vigyázni.:))
Bandimacs Creative Commons License 2008.06.22 0 0 438
Korábban kérdezték, hogy vajon a gyümölcscentrifugát málnához is lehet-e használni?
Tegnap málnadzsemet főztem be, a málnát átkergettem a gépen és nagyon jó állagú sűrű levet kaptam - ebből lett a dzsem. Ebbe a lébe egy mag sem került bele és a szűrő sem dugult el.
A maradék (zacc) lédúsabb maradt mint pld, az almánál - ezzel most molyolok, ivólé lesz belőle, azonnali felhasználásra.


minka456 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 437
Bocsi, a képeket valamiért nem vitte át.Előlnézet és méretBelülről. 3 ilyen lyukacsos van benne.
minka456 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 436
SEGITSÉG !!

Kaptam valami edényt és gőzőm sincs, mit lehet vele kezdeni.
Rémlik valami "Fanni gyümölcslényerő edény" még a 70-es évekből. Talán az?
És ha igen, hogyan kell használni?

Nagyon hálás lennék némi felvilágosításért.

Előre is köszi:

Anna
TTAMAS Creative Commons License 2008.03.29 0 0 435
Az apja meg ismeretlen. :))
Előzmény: Epikurosz (434)
Epikurosz Creative Commons License 2008.03.29 0 0 434
Én is rájöttem, és írtam is erről. De nem baj, ha ismételjük, az a tudás anyja.
Előzmény: ritahayworth (433)
ritahayworth Creative Commons License 2008.03.28 0 0 433
Epikurosz, ezt a gépet már rég feltalálták :)) Champion a neve, és nem gyc, hanem gyümölcsprés. Először trutymósítja a cuccot, utána pedig egy húsdarálószerű részen keresztük kipréseli belőle a levet. Azt hiszem már 1955 óta így csinálja...Persze nem minden prés vágja össze előre a gyümit, a többség csak kipréseli. mindenféleképpen sokkal jobbak a prések, mint a gyc-k, nem pazarolnak annyit, magtejet és magpástétomokat is lehet a jobbakkal készíteni. Megbírkóznak a zöldlevelűekkel is. Itthon is lehet jó gypréseket kapni, pl a már említett Green Star, aztán a Champion, Solostar II stb.
Előzmény: Epikurosz (314)
TTAMAS Creative Commons License 2008.03.21 0 0 432

A tojást se felejtsétek el kipréselni, vagy csavarni.

 

Mármint a tiédet. Az enyémet féltem...

Előzmény: Epikurosz (431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!