Keresés

Részletes keresés

Green_ Creative Commons License 2007.09.09 0 0 818

Nekem ez sosem volt uzlet, sosem vettem el penzt senkitol semmiert ugyhogy rossz helyen kopogtatsz ...

 

"mindenkire a sajat lelki minösegenek megfelelö energia a jellemzö."

Ez igy van. Csak eppen ott nem az en energiamrol van szo ... Ilyen nehez ezt megerteni?

 

Latom folvetted a szemellenzot es nem olvasol csak hajtogatod a magadet ...

Előzmény: chlodvig2 (809)
_attis Creative Commons License 2007.09.09 0 0 817
Már Hippokratész megmondta, hogy nincsenek pusztán testi betegségek. Minden betegség lelki eredetű.
Gondolkozz el azon, hogy mi történt az első tünetek megjelenése előtt kb. 2 évvel (+-fél év).
Ha meg akarod fejteni a betegséged kiváltó okát, akkor időben kb ott kell keresgélned.
Előzmény: dracaena (815)
dracaena Creative Commons License 2007.09.09 0 0 816
Mindenesetre azt szűrtem le a ti beszélgetéseitekből is, meg reikis honlapokról is, hogy végül is a kéztartás nem olyan lényeges. Meg odatenni se fontos, ahol a baj van (nekem pl. eléggé kényelmetlen a z alsó bordáimon vagy a vesémen tartani), úgyhogy esténként most oda pakolom a kezeimet, ahol éppen kényelmes. Hogy ettől-e, vagy sem, de volt mostanában egy-két érdekes álmom, pedig általában nem szoktam emlékezni rájuk.
Előzmény: dracaena (815)
dracaena Creative Commons License 2007.09.09 0 0 815

Nem eszem húst, sőt, most már lassan mindentől kezdek undorodni, ami bolti. Marad az, ami a kertemben terem, és abszolut bio, de ez nem túl változatos (ráadásul a nyers sárgarépát minden változatban utálom), meg a saját szabadéletű tyúkocskáim tojása. Ez az étrendem (amit az orvosok egyszerűen diétásnak minősítettek, merthogy sót egyáltalán nem használok, fűszereket se) már javában megvolt, mégis elkapott a baj. Ezért is gondolom, hogy akkor mentálisan lehet a probléma gyökere.

Green, írok neked privát mailt rövidesen.:)

Előzmény: Green_ (803)
_attis Creative Commons License 2007.09.09 0 0 814
Bioenergiának azt nevezzük, amit a saját életfenntartásunkhoz tároltunk le. Ebből is lehet kezelés közben adni, de akkor összekapcsolódunk a kezelt energiarendszerével. Ekkor akár át is lehet venni betegséget, fájdalmat érzeteket. Ezért nem ajánlott.
Előzmény: napfelkelte (811)
_attis Creative Commons License 2007.09.09 0 0 813
A csatorna nem szűri az energiát. Nem is lenne képes rá. Csak a mennyiséget tudja behatárolni. Ideiglenesen azt is meg lehet emelni.
Az esőcsatorna befolyásolja az esőt? :)
A kezelő nem ad a saját energiájából, csak ha akar. De ez akkor sem befolyásolja a csatornázott energiát.
De hogy ez miért olyan bonyolult a nem ezoterikusok számára? :)
Előzmény: chlodvig2 (810)
_attis Creative Commons License 2007.09.09 0 0 812
Szerintem a probléma abból ered, hogy mindenáron össze akarod kapcsolni a reikit a vallással.
A reikinek nincs köze semelyik valláshoz sem. Ezért ne is akard összehasonlítani semelyik vallás semelyik szent emberének a cselekedeteivel sem.
A szent embereknek nincs szükségük reikire. Nekünk viszont van.
Egyetlen energia van. A világ ennek az energiának a különféle megnyilvánulásaiból áll.
Az alázatot meg nem győzzük eleget hangsúlyozni minden reiki-avatáson.
Előzmény: chlodvig2 (808)
napfelkelte Creative Commons License 2007.09.09 0 0 811

"Ettol fuggetlenul a bionergia sem egy csap amit el lehet zarni - ha ket ember energiamezeje osszekapcsolodik mar ott megindul valamilyen szinten az energiacsere reikivel vagy anelkul"

 

  Erről beszéltek Mirdadék is, hogy a reiki, csi, prána: bioenergia (életenergia), és

ez az energetikai adok-kapok mindennap zajlik, gyogyitastol függetlenül, barkik között. Itt is úgy írtad, hogy "bioenergia".  

 

  Mikortól lesz a bioenergia "reiki"-energia, (ha nem egy a kettő) és mikortól "isteni" energia?

 

Előzmény: Green_ (805)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 810

"A "gyógyító" csak egy csatorna.
A csatornának mindegy, hogy mi folyik rajta. Ami átfér, az átfolyik.
A "gyógyító" annyiban befolyásolja az energiaáramlást, hogy mennyi energiát tud átengedni magán."

 

Igen, a "csatorna"  a kedvelt kifejezes, mar beszeltünk rola :)

A gyogyito, mint csatornan olyan energia folyik at, amilyen SAJAT maga:

olyat szür at. Ez a "keresztmetszete."

 

"Magaban a kezelesben a gyogyito nincs jelen."

 

Ez önellentmondas: az ellöbb "csatorna" volt, akin atfolyik az erö...

Akin atfolyik, az befolyasolja az eröt, leven sajatmagabol is ad bele.

Ezert nem mindegy a minösegünk! Nyilvan a tisztabb ember tisztabb energiak

felvetelere es közlesere alkalmas. De h. ez miert olyan bonyolult ezoterikusok szamara? ...:)


 

Előzmény: _attis (804)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 809

"en nem igazan hiszek a "nivoban"

 

Nem is kell "hinni": a nivo adott, es akarminek nevezzük az energiakat, bizony

mindenkire a sajat lelki minösegenek megfelelö energia a jellemzö.

Nem viccböl beszelnek a "nagyok" a szellemi tisztulas, a "sziv tisztasaganak" felteleiröl közel nyugaton es tavol keleten 1arant immaron evezredek ota.

 

De ha a "gyogyitas" üzletmenetnek jobban hasznal, ha "isteni " energiakrol beszelünk, am legyen :)  Am az elnevezeseken nem mulik semmi:

ahhoz, h. vmi az legyen, aminek hivjuk, VALODI kapcsolatban kellene allni azzal, aminek nevezzük...

 

 

 

Előzmény: Green_ (805)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 808

"Ezért ne a régi csodákat várd, mert akkor nem veszed észre a mai csodákat!"

 

Ha elolvastad figyelmesen a hszeinket, Mirdadet is, nem csodavarasrol irtunk, ellenkezöleg: az önamitas vegeröl, targyilagosan a mai ember allapotarol, tudati-szellemi szintjeröl. Ha szamodra is "isteni" energia a Reiki ("kozmikus", mint a legujjabban bevezett fogalom mondja), akkor legyen az, ez csak fogalmi

kerdes. Csak hat a VALOSAG az mindig a MI SAJAT valosagunk, h. MI mit VALOSitunk meg önmagunkban a magasabb erökböl.

 

Peter, v.a többi beavatott, megfordult eseteben pedig ajanlatosabb az alazat, mintsem a törtenelmi szemlelet :)  Amig ui. nem talalkozik a mi valosagunk az ö valosagukkal, SEMMIT sem VALOSitottunk meg abbol, amiröl ök beszelnek (evangeliumok, stb), vagyis annyit erthetünk meg abbol, ami nekünk szol.

Ez pedig a sajat tudati-szellemi szintünknek megfelelö.

 

 

Előzmény: _attis (806)
_attis Creative Commons License 2007.09.08 0 0 807
Meggyőződésem, hogy az emberek többségénél nagyon jót tenne a fejlődésének a Reiki.
Engem nagyon megváltoztatott.
Előzmény: Green_ (805)
_attis Creative Commons License 2007.09.08 0 0 806
Szerintem nem kell túlmisztifikálni az egészet.
Ha te Péterrel akarod kezeltetni magadat, akkor beszéld meg vele. :)
De ha tiszta keresésed, és a szándékodba elég energiát adsz bele, akkor megtalálod azt a tiszta mestert is, akire szükséged van.
Lehet, hogy ő már ott is van, csak még nem ismerted fel.

Péter szavára 3000 ember keresztelkedett meg?
Akkor arra volt szükség.
Most másra van szükség.
Ezért ne a régi csodákat várd, mert akkor nem veszed észre a mai csodákat!
Előzmény: chlodvig2 (802)
Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 805

"magatol erthetödik, ezert nemtom miert kell berzenkedni attol, h. bizony nagyon is jelen van a "kezelö"

De hat most irtam, hogy jelen van az ember-ember szinten :))) Az az erzesem, hogy nehezen fogjuk megerteni egymast betuk segitsegevel :)

 

A tanitas ugy szol, hogy minel jobban kell torekedni a csatorna minosegre es ez a vegcel (ezert is - de nemcsak- tartom egy jo fejlodesi lehetosegnek a Reikit).

Ettol fuggetlenul a bionergia sem egy csap amit el lehet zarni - ha ket ember energiamezeje osszekapcsolodik mar ott megindul valamilyen szinten az energiacsere reikivel vagy anelkul - foleg csaladtagok kozott intenziv ez a csere.

 

"Na persze itt a különbseg a nivoban..:)"

Ne haragudj de en nem igazan hiszek a "nivoban". Szerintem minden ember ugyanolyan ertekes es ha valaki egy papirgalacsint tud felretolni akkor neki azt kell felretolnia. Egyebkent is Peter sem kezdte haromezer emberrel - neki is megvolt az "edzes" elotte :) Valahol el kell kezdeni az egeszet - Te ha boxolonak mennel egybol Mike Tysonnal akarnal egy meccset? :)

Előzmény: chlodvig2 (802)
_attis Creative Commons License 2007.09.08 0 0 804
Csak a tisztázás végett:
Nem én kérem le az energiát, és nem is a beteg. A beteg szervezete kéri le.
Ha zavar az "Isten" kifejezés, akkor használhatjuk az "univerzális" kifejezést is.
Nem a címke számít, hanem, ami mögötte van.
A "gyógyító" csak egy csatorna.
A csatornának mindegy, hogy mi folyik rajta. Ami átfér, az átfolyik.
A "gyógyító" annyiban befolyásolja az energiaáramlást, hogy mennyi energiát tud átengedni magán.
Magában a kezelésben a "gyógyító" nincs jelen.
Előzmény: chlodvig2 (799)
Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 803

Most, hogy nezem nem talalom hol irtam a tiszta eletrol :))

 

Ha az etkezesre gondolsz akkor ket dolog van bennem ezen a teren. Egyreszt egy mondas: nem az szamit amit eszunk hanem ami esz minket :) En vegetarianus vagyok de ennek ellenere en is nagyreszt egyetertek ezzel a mondassal - szerintem is tobbet artunk magunknak a gondolkodasunkal mint azzal amit megeszunk.

 

De mivel minden osszefugg es a testunket is tisztelni kell (kulonben tonkremegy) ezert nem art tisztan tartani amennyire lehet.

 

En nem vagyok etelszakerto de neked amennyiben lehet nem ajanlom a hust. Ha megis kivanod es nem tudsz meglenni nelkule akkor hazi dolgokat probalj beszerezni mert az ipari dolgok tele vannak pumpalva gyorsnovesztokkel meg egyeb marhasagokkal amire neked most kulonosen nincs szukseged. Egyel magvakat (buza, rizs, koles, hajdina) meg ugy altalaban minel kevesebb mu cuccot, hogy tehermentesitsed a szervezetet ...

Előzmény: Green_ (800)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 802

"kezeles kozben nem akarni semmit, sem gyogyulast, sem egyeb gondolatokat, sem semmit - sok tradicioban tanunak nevezik ezt az allapotot.... Ez pedig nagyban segiti a kezelo szemely visszahuzodasat az egeszbol ..."

 

Ez vilagos, de ugye TELJES "VISSZAHUZODASRA" CSAK A MAR MEGERKEZETT KEPES...

Asszem ez magatol erthetödik, ezert nemtom miert kell berzenkedni attol, h.

bizony nagyon is jelen van a "kezelö" a folymatba. Espedig sajat szellemi-tudati nivojaval, allapotaval. Mint ahogyan Peter is jelen volt anno a beszedekor...

 

Na persze itt a különbseg a nivoban..:)

Előzmény: Green_ (801)
Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 801

"Hogy ahhoz kepest mi miket nevezünk "isteninek"..."

A kisbogarnak a galacsin is hegymeretu ... Most mit varsz - legyen mindenki aki Isten fele halad egybol profeta?

 

"Nincs "csufolodas", csak lenyeglatas :) "

Lenyeg Neked es a Te szemuvegeden keresztul :) Szivesen meghallgatom a velemenyedet de gondolkozz el azon, hogy Te is csak a kepnek egy reszet latod es nem az egeszet akarcsak mi is ... Ha meg az egesz kepet latod akkor minden tiszteletem a Tied ...

 

"Es mikortol nem lesz jelen a gyogyito? Es miert, hogyan nem lesz jelen?

Ki dönti el, h. "most mar nincs jelen a gyogyito"?  A gyogyito? :)"

Elbeszelunk egymas mellett :))

Azt mondtam, hogy ketszintu kapcsolat alakul ki egyszerre :) A kezelo szemely (nem szeretem a gyogyito szot mert teljesen hibas kepet hoz elo masokban) nem kell eltunjon ahhoz, hogy a Teremto megjelenjen.

Ha a kezelo hazatert ember lenne akkor O egyaltalan nem lenne jelen az egeszben de mivel mi is emberek vagyunk ez nem megy teljesseggel - mindenki a sajat tudasa, minosege szerint ott van valamennyire. Ez az egyik szint.  A masik szint az a Teremto es a beteg kozott jon letre ... Mindez egyszerre ...  Van aki ezt kozmikus energia kozvetitesnek nevezi. Szerintem mindegy minek nevezzuk ...

 

A reiki tanitas egyik alapja: kezeles kozben nem akarni semmit, sem gyogyulast, sem egyeb gondolatokat, sem semmit - sok tradicioban tanunak nevezik ezt az allapotot - ha hallottal mar errol akkor tudod mi az amire torekszunk kezeleskor. Ez pedig nagyban segiti a kezelo szemely visszahuzodasat az egeszbol ...

 

Előzmény: chlodvig2 (799)
Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 800

"Te mit értesz pontosan a "tiszta élet" kifejezés alatt?"

Hat ez egy jo kerdes :))

Tiszta elet mint olyan nem letezik szerintem, inkabb arra gondoltam amikor az ember minden tole telhetot megtesz egy adott helyzetben, hogy Isten fele kozeledjen. Hogy ez kicsi vagy sok ez nem merce kerdese - mindenki annyit tesz amennyit tud es amennyit bir egy adott pillanatban ...

 

A tavkezeleshez szuksegem van egy nevre es ha lehet egy cimre (privatban) - egy becenev nyoman nem tudlak "beazonositani" a kuldeshez :) Az emailem publikus (ha a nevemre kattintasz ott megtalalod). Ha ez egybol nem megy vagy nem akarod akkor keress meg, meg beszelgetunk, meg megismersz engem is es meglatod, hogy mit dontesz :)

Előzmény: dracaena (798)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 799

""Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok"

 

Ez igy igaz: de, amilyen a kerdes, olyan a valasz. Amilyen a keres minösege, olyan

valasz erkezik ra. Hajlamosak vagyunk minden (finomfizikai) jelenseget "isteninek" nevezni... azert amit irtam Peter beszederöl, minek nyoman 3 ezren keresztelkedtek meg... hat , elgondolkodtato. Hogy ahhoz kepest mi miket nevezünk "isteninek"...

 

"Szamit a "gyogyito", es megse?"

"Jol latod a kepletet barmennyire csufolodva tetted is fel a kerdest"

 

Nincs "csufolodas", csak lenyeglatas :) 

 

"en is csak ember vagyok, az Isten es a beteg kozotti kapcsolatban pedig mar nem szamit a gyogyito (hacsak be nem eroszakolja magat"

 

Es mikortol nem lesz jelen a gyogyito? Es miert, hogyan nem lesz jelen?

Ki dönti el, h. "most mar nincs jelen a gyogyito"?  A gyogyito? :)

Előzmény: Green_ (796)
dracaena Creative Commons License 2007.09.08 0 0 798

Köszönöm, igen, adtál pár elgondolkodnivalót.

Te mit értesz pontosan a "tiszta élet" kifejezés alatt?

Igen, távgyógyítást kérek. Pontosabban inkább energiát, hogy megértsek dolgokat. De hát úgyis oda megy az energia, ahová kell. Köszönöm neked is, és mindenkinek, aki szán rám az idejéből, mert ez óriási dolog.

Előzmény: Green_ (788)
Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 797

Ez teny de ha az en mukodesem nyoman nem terul meg 3000 ember akkor uljek a seggemen es ne foglalkozzak semmivel? :)))

 

En szemely szerint a Reikit mint egyeni utat tekintem, nem akarok megvaltoztatni, megvaltani senkit (mert nem is lennek kepes ra). Elsodelges celom a sajat magam rendbetetele es ha menetkozben tudok segiteni valakinek Reikivel vagy barmi egyebbel amit megtanultam az ut soran akkor segiteni fogok (ha elfogadjak). Ne hidd, hogy erdekel a "vilagmegvalto" szerep - eleg baj vagyok en magamnak egyedul, orulok ha azzal megbirkozom :) 

Előzmény: chlodvig2 (794)
Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 796

"TE mikor nem vagy jelen?  Ki vagy akkor? :) "

Nem ertesz :) A hatas ketoldali - egyreszt az en emberi minosegem is jelen van mert en is csak ember vagyok. Ugyanakor Isten is jelen van (mint ahogy mindig is jelen volt) es valamilyen modon mukodesbe lep. Hogy O mikent teszi azt ne tolem kerdezd mert en erre neked nem tudok valaszt adni ...

 

"Isten felemel a hajunknal fogva": igen, es "megsegit", ha sokat rimankodok :)

Isten nem Robert Bacsi: nem "segit", es nem nekünk kell felismerni öt:

Felesleges csufandaroskodni :)

Isten mindig segit valamilyen modon (meg ha neha nem is tetszik ez nekunk - a betegseg is ide tartozik) - ha mar a biblianal tartunk amit kevesbe ismerek akkor erre is van pelda amikor Jezus imadkozasra es keresre buzditja az embereket ... Mivel annyit idezel biztos ismered a "Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek" meg a "ahol haromnal tobb ember ..." kezdetu idezeteket ...

 

"Szamit a "gyogyito", es megse?"

Jol latod a kepletet barmennyire csufolodva tetted is fel a kerdest - a koztem es a beteg kozti kapcsolatban szamit a gyogyito mert en is csak ember vagyok, az Isten es a beteg kozotti kapcsolatban pedig mar nem szamit a gyogyito (hacsak be nem eroszakolja magat de akkor meg redukalodik az egesz a ket ember kozotti kapcsolatra).

 

Előzmény: chlodvig2 (793)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 795

"Tudsz minel tisztabb forrast mondani a Nag Hammadi evangeliumokra? Eleg reg keresem oket, mivel nem magyarorszagi vagyok ezert megnehezebb hozzajutnom :("

 

Szia Green!

 

Örülök a kerdesnek :) Az egyetlen hazai forras Banfalvi Andras kivalo forditasa:

Mennydörges-A Nag Hammadi gnosztikus evangeliumok. Farkas Lörinc Imre Kiadó.

A Körösi Csoma Sandor buddhista egyetem jegyzete! Nem veletlenül..

Ö forditotta az Egyiptomi Halottaskönyvet is - az sem veletlen...:)

 

Itt olvashatok oylan csodas irasok, mint a Tamas Evangeliuma, Egyiptomiak Evangeliuma, Peter apokalipszise, stb.

 

Előzmény: Green_ (791)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 794

Peter beszede nyoman 3 ezren keresztelkedtek meg, olvassuk az Irasban:

el tudjuk kepzelni micsoda erö dolgozott ott?? Na az, VALODI isteni erö lehetett

a Szent Szellem altal, mert volt HATASA! Ehhez kepest a mai allamvallas, es

a "vallasoknak", BEAVATASOKNAK  nevezett formaciok azt tudjak, ami latszik :)  Jelkepesseg, elerötlenedett cselekves. A hatasa is olyan, amilyen....

 

Az eredeti forrasok (apokrifok pl.) mivel erintetlenek, meg hordoznak vmit ebböl

a tudasbol, eröböl....

 

 

 

Előzmény: chlodvig2 (793)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 793

"Az altalad leirt "energia-keplet" mukodik addig amig csak Te vagy jelen de ezen tul ott van Isten. O nem a mi kepleteink szerint mukodik ..."

 

TE mikor nem vagy jelen?  Ki vagy akkor? :)

Ha VALOBAN isteni minösegü energiat lennel kepes adni..nem gondolod, h. VALODI kapcsolatban kellene allnod azzal az engiaval minösegileg? Ertsd:

ha csak "lehivod" az eröt... akkor is VALAKI hivja le. Annak a valakinek a hivasara

olyan erö erkezik, amire ö kepes.

"Isten felemel a hajunknal fogva": igen, es "megsegit", ha sokat rimankodok :)

Isten nem Robert Bacsi: nem "segit", es nem nekünk kell felismerni öt:

ö ismer fel minket, espedig a szellemi allapotunkrol! "Hasonlo a hasonlot."

Ezert irja az iras, h. "Isten nevszerint ismer minket."

 

Lazan kihagyom a jatekbol magamat, es azt mondom, ez "isteni" energia, es semmi közöm hozza...??  Hova tüntem akkor? Szamit a "gyogyito", es megse?

Előzmény: Green_ (790)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 792

Egyebkent meg a szellemileg-tudatilag tiszta ember miert "lato"?

Ez is egy dobozka, amibe belerakjak a kolegak egymast :)

 

Erdemes olvasgatni a nyugati spiritualis irodalom nagyjait, a "kezdöket", akik egyaltalan megismertettek a nyugattal az ezoteriat, amikor meg nyugaton azt sem tudta senki, mi az a "csakra", nemhogy "szellemgyogyaszok" tömkelege szaladgalna, "gyogyitana" a Tv-n keresztül, stb.

Ilyen nagyok: Dr. Rudolf Steiner, Mme.Blavatsky pl. Nem veletlenül a szellemi

lelekiskolazas, tisztitulas a legfontosabb a tanitasuk központjaban:

amilyen mertekben tisztulok, olyanmertekben leszek kepes tisztabb energiat

felvenni, es leadni. (Vegetarianussag pl. alapvetö).

 

Különben van abban vmi, h. ezek a "gyogyitasok" csak tüneti kezeles, es nem az okokat, a melyebb összefüggeseket tarjak fel: különben nem kellene ujabb penzeket fizetni a "kezelönek", az ujabb kezeleskert....

Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 791

Rosszul ertelmezted a szavaimat :)

 

Az en szotaramban a "hazaert" erre a kifejezes csak ezt kevesen ertik meg mert elegge az en szemuvegemhez kotodik :) A "keletiesen megvilagosodott" csak annyit jelentett, hogy keleten ezt igy nevezik es ezt csak azert tettem hozza mert ezt a szot tobben ismerik :)

 

En a Reikivel talalkoztam eloszor ezert ez megmaradt eletemben de velemenyem szerint is a nyugati emberhez kozelebb allanak a nyugati modszerek foleg mivel a keleti es a nyugati ember teljesen mas beallitasu (egyik intuitivabb es passzivabb, a masik meg logikusabb es aktivabb) igy a modszerek is kulonbozoek amik jobban mukodnek a ket esetben.

 

Tudsz minel tisztabb forrast mondani a Nag Hammadi evangeliumokra? Eleg reg keresem oket, mivel nem magyarorszagi vagyok ezert megnehezebb hozzajutnom :(

Előzmény: chlodvig2 (789)
Green_ Creative Commons License 2007.09.08 0 0 790

"Szerinted akkor kie? :) "

 

Ha az enyem lenne mar reg elpusztultam volna. Egyszeruen nincs bennem annyi amennyit eddig kezeltem ...

 

"A hajunknal fogva fel tudjuk emelni magunkat? "

Nem de Isten fel tud emelni minket a hajunktol fogva ...

 

"Mert ha nem, akkor csak olyan energia mehet at rajtunk, ami megfelel az energetikai, stb. nivonknak."

Nehez ezt megmagyarazni de megprobalom :)

Amikor sikerul felretenni a gondolatokat es ugy kezelek akkor valami tobb tortenik mint egyszeru atvezetes. Ha imadkoztal valakiert vagy meditaltal vagy kontemplacioval foglalkoztal vagy csak egyszeruen ultel a termeszetben tobbet akkor lehet megerted mirol beszelek mert ezt szavakban nem tudom leirni (nem a sokak altal ismertetett elszallasrol beszelek mert annal tudatosabb nem is lehetnek). Az altalad leirt "energia-keplet" mukodik addig amig csak Te vagy jelen de ezen tul ott van Isten. O nem a mi kepleteink szerint mukodik ...

 

"Erdekes eszrevetel: a "lato" szemüvege torzit, a reikis, stb. "szellemgyogyasz, "arolo tifar" (!), stb. szemüvege nem?"

Ki beszel itt szemuvegrol? :) Egyebkent tradicionalis Reiki beavatasom van igy fogalmam sincs hogy mukodik az arolo-tifar. De terjunk vissza a szemuvegre: pont ez a lenyeg - a Reikinel nincs szemuveg, semmi sincs csak Isten es a beteg. En csak jelen vagyok. Ennyi (kene legyen).

 

"A "titok" nyitja az, h. MINDANNYIAN torzitunk"

Ez teny. Ezert vagyunk itt, hogy megszuntessuk ezt a torzitast :)

 

" Minel tisztabb az ember, annal tisztabb energiat kepes nagahoz vonzani: azonossag: alapvetö ezoterikus törveny."

Ez teny de jo lenne ha megertened: azt az energiat amit a beteg kap NEM EN VONZOM MAGAMHOZ :) Hanem a beteg ... Es Istennek hala valamilyen modon tesz O rola, hogy a beteg megkapja azt amire szuksege van ...

 

 

 

Előzmény: chlodvig2 (787)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 789

" Az egyetlen kivetel a teljesen hazaert (keletiesen megvilagosodott) ember kepezi de ez ritka madar ..."

 

Jezust hoztad fel peldanak, ö sem volt keleti...:)

Nem keleten fedeztek fel a spanyolviaszt: nyugaton is MINDEN megvan, volt:

csak a forrasokat nehezebb fellelni. Letezek miszterium-iskolak, öskereszteny-gnosztikus mozgalmak, a többezer eves egyiptomi spiritualitasra epülö

hermetikus-alkimiai bölcsesseg, szoval meg lehet talalni ezeket a csodas forrasokat.

 

Ha ezek kevesbe ismertek, mint a "kelet idötlen bölcsessege", az azert van, mert ugye gondosan igyekeztek eltüntetni ezeket a "földalatti kereszteny" mozgalmakat

"eretneküldözes", stb. cimszoval.

 

Szoval nemcsak "keletiesen lehet megvilagosodni", hanem "nyugaiasan is":

erdemes tanulmanyozni az apokrifokat, a gnosztikus evangeliumokat, mennyire

hasonlo a keleti irodalomhoz. Nag Hammadi evangeliumok pl., melyek csak

azert maradhattak rank, mert elrejtetek öket az erösödö kereszteny ALLAMVALLAS

eber szemei elöl. A követöiket mar nem mindig sikerült "elrejteni":

a manicheusok (Mani Vilagossag Vallasa), katarok (a "tisztak"), stb. legtöbbjet egyszerüen kivegeztek...

Nyilvan veszelyesek voltak az "aldast oszto" allamvallasra...

Előzmény: Green_ (786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!