Keresés

Részletes keresés

shokusogi Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1471

Köszönöm a választ amit kaptam tőled,meggondolom még hogy foglaljak szállást vagy nem.😊De miért más Portoroz vagy Piran?Szállás szempontjából?

Giorgio Volli Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1470

Hétfőn indulunk - immáron harmadik alkalommal - a szlovén tengerpartra, Piran úticéllal.

 

Bő egy hetet töltünk majd ott.

 

Csak érdeklődnék, hogy ha valaki netalántán pont ott nyaral, írja már meg, milyen jelenleg az idő + a tenger. Tudom, meg lehet nézni a Neten is, de ahány oldal, annyifélét ír...

 

Még valami...

 

Járt valaki esetleg Muggiaban, az olaszoknál? Milyen strandjuk van?

 

És Izolán milyen a strand?

 

Ami fontos, hogy tiszta legyen, és ne túl zsufi...

 

Ööö, egyelőre ennyi...

 

 

alphabetti Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1469

Ha nem fontos, hogy hol szállsz meg a tengernél, akkor talán. Nincs olyan nagy partjuk mint Horváto-ban, nincs akkora szállásválaszték sem. Ha Portozba mennél, akkor szerintem foglalj itthonról szállást.

Előzmény: shokusogi (1468)
shokusogi Creative Commons License 2017.07.19 0 0 1468

Sziasztok!Kérdésem az lenne hogy érdemes augusztus elején elindulni ugy hogy nincsen szállás foglalva?Igazán csak azért kérdem mert még nem voltunk.Mivel nincsen messze gondoltuk pár napra elmennénk megnézzni milyen náluk a tenger😊

alphabetti Creative Commons License 2017.07.13 0 1 1467

Koper: autópálya felől a Piranska cestan mész a város felé, akkor bal oldalt van egy fizető parkoló. Az eleje, ami a piachoz közelebb van utólag fizetős (csak aprót fogad el az automata), a hátsó része előre dobós. Mindig sokan vannak bennük, de van hely.

Piran: két végén van parkoló, a temető felőli részen van egy parkolóház, onnan nagyon szép besétálni, el a városfal mellett, a templom mellé fogsz kikötni, előtted lent a Tartini tér. De pont ezért szívás visszafelé sétálni, fel a hegyre. Másik oldalán, Portoroz felől a Fornace parkoló, onnan minibusz visz be a Tartini térre. Nem tudom mennyibe kerül, mi Portorozban laktunk, onnan a legegyszerűbb az 1 busszal bemenni, felnőtteknek 1€/út.

Portoroz: út szélén vannak parkolók, ill egy fizetős nagy parkoló van a Casiono alatt.

Előzmény: vnuk (1466)
vnuk Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1466

A parkolás mennyire szívás Koperben, Piranban és Portorozban?

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1465
Előzmény: Törölt nick (1464)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1464

Sziasztok,

 

van valakinek tippje naturista strandra a szlovén tengerparton? Próbáltam keresni a neten, de úgy tűnik, hogy nincs ilyen. Esetleg Horvátországban a szlovén határhoz közel is keresnék amit meg lehet közelíteni tömegközlekedéssel.

alphabetti Creative Commons License 2017.07.07 0 0 1463

Nem kell fizetni az olasz szakaszon. Tuti.

Előzmény: Endi0718 (1460)
Kobzoska Creative Commons License 2017.07.07 0 0 1462

Mi mentünk át busszal, illetve vissza is, minden OK volt.

Előzmény: vnuk (1445)
pamag Creative Commons License 2017.07.07 0 0 1461

Úgy emlékszem, ott nem kell díjat fizetni.
Mi legalábbis olasz részen nem fizettünk. (Nem Portorozból mentünk, de majdnem Kopernél fordultunk Trieszt felé.)
Az első olasz autópályakapu úgy tudom, ott van (volt legalábbis), ahol a Trieszt felől érkező és a Gorizia felől érkező két út összeér.

 

Ja: busz:
Piranból csak napi egy buszjárat van Triesztbe, reggel 7 felé, és du. 2 táján már jön is vissza. (Tavaly fölmerült nekünk ez a lehetőség is, de aztán Triesztben lett szállásunk.)

Előzmény: Endi0718 (1460)
Endi0718 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 1460

Sziasztok,

 

azt kérdezném azoktól, akik már jártak arrafelé, hogy Portorozból Triesztbe autóval vagy helyi busszal érdemes átutazni. Azon a kis olasz szakaszon kell autópályadíjat fizetni?

 

Köszi a válaszokat,

 

Endi

gergem Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1459

Köszi, megnézem akkor ezeket. A szlovákiai barlangok nagyon tetszettek, szóval azzal nincs gond. Mondjuk az út végén elvileg kajakozni fogunk a föld alatt egy régi tárnában, szóval barlang így is - úgy is lesz :)

Előzmény: Törölt nick (1458)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1458

A Postojnaiban az a truváj, hogy kisvonattal visznek be, a Skocjanban pedig az, hogy a Reka folyó lemegy a föld alá és kb. 40 kilométeren át a barlangban folyik. Nagyjából világszenzáció, nem véletlenül Unesco Világörökség. Nyilván aki nem gerjed a barlangokra, annak egyik olyan, mint a másik.

Előzmény: gergem (1454)
alphabetti Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1457

Szerintem délelőtt a legszebb. Amikor mi voltunk odafelé még pára volt a víz felett, visszafelé jövet már beragyogott a nap a szurdokba. Teljesen másképp festett mindkét irányba. Gyönyörű, csak nagyon sokan vannak.

Előzmény: gergem (1455)
m.robi Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1456

Köszönök minden segítséget. Meg van minden 

gergem Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1455

Még egy kérdés: ha úgy jön ki a lépés, hogy a Vintgar szurdokhoz csak (késő) délután jutunk el, akkor sokmindenről lemaradunk? Valahol mintha azt olvastam volna, hogy reggel sokkal szebb... így van, vagy rosszul emlékszem?

gergem Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1454

Ok, köszi!

 

Igazából tavaly voltunk Szlovákiában, ott is esett, ezért sok ottani cseppkő és jégbarlanot láttunk. Azokhoz képest a szlovének szebbek/nagyobbak? :o Ha szolíd lesz az eső, megyünk túrázni, de ha nagyon szakad, akkorra kell a B-terv :).

Előzmény: Törölt nick (1448)
vnuk Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1453

Köszi az infót! juli végén tervezek 3-4 napot eltölteni szlovéniában. eddig mindig csak átrohantam rajta olaszországba menet, uh most úgy döntöttem, hogy jobban szétnézek. Maribor, Ljubljana, Koper, Piran és Portoroz ahová tervezek eljutni. Remélem belefér. Bedobok egy bringát a csomiba és isztrában majd azzal fogom bejárni Kopert és környékét.

alphabetti Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1452

Üvegfenekű Piranból indul. Portorozból az 1-es busszal végállomásig, onnan kb 3 perc a kikötő és a Tartini térrel szemben indul. A hétvégén közlekedett, nagy szélben nem mindig. ez az: http://www.subaquatic.si/en/

 

Előzmény: m.robi (1451)
m.robi Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1451

Itt vagyunk Portorožban.

Hajóút: hétfő, szerda, csütörtök, szombat, vasárnap indul 10.10-kor és 14.40-kor. Felnőtt 18€. gyerek 12€. Kb 2 óra. 

Velencébe is el lehet jutni szombatonként 70€-ért. A csaj azt mondta 2 óra oda az út 2 óra vissza, a többi szabadidő.

Egyenlőre az üvegfenekűt nem találjuk.

Előzmény: alphabetti (1449)
alphabetti Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1450

Ljubljanát ne hagyjátok ki, szerintem egy nagyon helyes város. Nem nagy, a belső része teljesen jól bejárható egy nap alatt. Autómentes, tiszta és jó fagyik vannak.

Bled mellett a Vintgar szurdok is szuper hely, ha még nem szerepelne a listán. http://www.bled.si/en/what-to-see/natural-sights/the-vintgar-gorge

Előzmény: petjóka74 (1440)
alphabetti Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1449

Portorozból a kikötőből vannak pár órás hajókirándulások, a neten eddig nem találtam őket, de ott ki van táblázva. Illetve Piranból (busszal kb 7 perc) van Velencébe, Porecbe, Rovinjba és van egy kb 1,5 órás üvegfenekű hajós kirándulás.

Előzmény: m.robi (1442)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1448

Ha még nem volt meg, Predjama vár, Postojna barlang, Skocjan barlang. Mindhárom zárt, nyilván a megközelítés során áztok, de talán az kibírható. Vannak más, kisebb barlangok is a környéken, keress rá, ami érdekel, oda menjetek. Ezek a legnagyobbak. Ha múzeumosok, templomosok vagytok, Ljubljana is lehet... (Ha legörgetsz, linkeltem az egyhetes utazásunk beszámolóját, pörgesd át, hátha találsz valamit.)

Előzmény: gergem (1447)
gergem Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1447

Sziasztok

 

Bled-Bohinj környékén van valamilyen ötletetek rossz idő esetére? Amikor mi megyünk, sok esőt mond, ha szelíd lesz, kirándulunk, de kellene egy B-terv.

 

 

Köszi!

pamag Creative Commons License 2017.07.03 0 1 1446

Nem, bár ősszel felmerült ez a lehetőség is.
Koperből több buszjárat van, Piranból csak napi egy oda-vissza.
Aztán Triesztben lett a szállásunk, és ott tömegközlekedtünk, tehát a belvárosi parkolókról nincs tapasztalatom.
Trieszt egyébként nem annyira "digó", érezni, hogy nem volt mindig olasz. Szervezettebb, precízebb a város, mint az ősolasz települések.

Előzmény: vnuk (1445)
vnuk Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1445

Koperből ment már valaki busszal Triesztbe? Arra gondoltam, hogy az autót szlovéniában hagyom és inkább busszal megyek át. Nem szeretem a digók vezetési meg parkolási stílusát.

pamag Creative Commons License 2017.07.01 0 0 1444

Helyi utazási irodánál keress.

Portoroz honlapján ez van:
http://www.portoroz.si/en/experience/activities/excursions/boat-excursions

Előzmény: m.robi (1442)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.01 0 0 1443

Szerintem menetrendszerinti hajójárat nincs, bérelni tudsz hosszabb-rövidebb időre személyzettel vagy anélkül. Piranból van Velencébe egynapos kirándulás.

Előzmény: m.robi (1442)
m.robi Creative Commons License 2017.07.01 0 0 1442

Portorozból vagy a közelből vannak hajó kirándulások ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!