Keresés

Részletes keresés

Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81898

Elolvastam, ahogy én értelmezem ez azoknak szól akik pl szántóföldet akarnak átminősíteni gyümölcsösre. Mi régi otthagyott zártkerteket vásároltunk fel amit már 10-20éve nem műveltek. Azok lettek ki takarítva és beültetve. Tulajdoni lapon is gyümölcsösként szerepel és a helyrajziszámokhoz sem lett hozzányúlva gondolok itt egyesítés stb. annyi változott, hogy egybe lett kerítve az egész a két fajta vad ellen. :) T

Előzmény: Gyalogakác (81897)
Gyalogakác Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81897

Szakmában nem szoktam eltévedni.

Végigjártam már minden hivatalt, sőt több minisztériumi emberrel beszéltem azügyben, hogy a gyurcsányék által hozott törvényt hajítsák ki a fenébe és mint korábban legyen elég a bejelentési kötelezettség, meg művelésiág váltás. Eddig süket fülekre talált, vagyis mindenki egyetért velem, de basznak bármit is csinálni.

Inkább jajgatnak, hogy de jó lenne fellendíteni a gyümölcstelepítési kedvet, stb..

Ha engedély nélkül telepítesz, akkor qrvára megbüntetnek és még az ültetvényt is legvégső esetben hatóságilag kihúzatják, amit büntetésestől mindenestől ki kell fizetned majd. Egyszer úgyis minden kiderül, főleg a buzgómócsing MVH, meg földhivatalok, meg pénzbeszedő kormányzat, meg ,,jóakaró" mivoltából.

Az alábbi linkeken tájékozódhatsz a gyümölcsültetvények telepítésénk engedélyeztetéséről.

Ezért nem telepítek én, pedig tudásom, piacom meg volna hozzá.

,,

IV. Fejezet

A GYÜMÖLCSÜLTETVÉNY TELEPÍTÉSÉNEK ENGEDÉLYEZÉSE, NYILVÁNTARTÁSA

59. § (1)120 Az 1500 m2-nél nagyobb területen gyümölcsfaültetvény, valamint 500 m2-nél nagyobb területen bogyósgyümölcs ültetvény csak engedéllyel telepíthető a Nemzeti Fajtajegyzékben vagy Szállítói Fajtajegyzékben szereplő fajtákkal.

(2) A telepítési engedély iránti kérelmet a telepítési hatósághoz kell benyújtani. A kérelemnek tartalmaznia kell a telepítési terület helyrajzi számát, annak méretét, a telepíteni kívánt gyümölcsfajt és annak fajtáit, a sor- és tőtávolságot, a termőhely ökológiai alkalmasságának igazolását, az 50. § szerinti talajvédelmi tervet, valamint a terméktanács telepítésre vonatkozó véleményét.

(3)121 A telepítési hatóság a telepítési engedélyt a (2) bekezdés szerinti tartalommal legfeljebb két év időtartamra adja ki. A határozat az ingatlan határától meghatározott ültetési távolságot írhat elő. A telepítési engedély egy példányát a mezőgazdasági igazgatási szervnek meg kell küldeni.

60. § (1) Az eltelepített ültetvény termőre fordulását az ültetvény használója köteles bejelenteni a mezőgazdasági igazgatási szervnek a növénytermesztési hatóság termőre fordulást igazoló hatósági bizonyítványának csatolásával.

(2) Az 59. § (1) bekezdése szerinti gyümölcsültetvények kivágását a kivágást követően egy hónapon belül a tulajdonosnak vagy használónak be kell jelentenie a mezőgazdasági igazgatási szervnek.

61. § (1)122 A gyümölcsültetvény-kataszter minden, az 59. § (1) bekezdésében megjelölt ültetvény tekintetében tartalmazza - a telepítési engedélykérelmekből, a termőre fordulás, kivágás bejelentése során beszerzett adatokból, egyéb termelői bejelentésekből és a helyszíni ellenőrzések során beszerzett adatokból - az ültetvények azonosító adatait (település, helyrajzi szám, területnagyság), az ültetvény használójának azonosító adatait (név, lakcím, illetve szervezet megnevezése és székhelye), és a mezőgazdasági igazgatási szerv által adott termelői regisztrációs számát, valamint a mezőgazdasági hasznosítású földterületének nagyságát.

(1a)123 A (2) bekezdésben meghatározott nyilvántartás közhiteles hatósági nyilvántartásnak minősül.

(2) A gyümölcsültetvény-kataszter tartalmazza

a) az ültetvény jellemzőit:

1. jelleg,

2. telepítési jellemzők,

3. fekvés, kitettség,

4. térállás, sor- és tőtávolság,

5. öntözhetőség,

6. művelésmód,

7. támrendszer,

8. telepítés ideje,

9. fajtamegoszlás,

10. alanyhasználat,

11. termőképesség;

b) az ültetvényhez kapcsolódó feldolgozó és tárolókapacitás adatait; valamint

c) a termék hasznosításának, értékesítésének irányára vonatkozó adatokat.

(3)124 A kataszter adattartalma statisztikai célra felhasználható, abból az adatok a szőlő- és gyümölcsös ültetvények összeírásáról szóló 2000. évi CXLIII. törvényben foglaltak alapján, illetve a gyümölcsös ültetvények, valamint a gyümölcsös ültetvény méretet el nem érő, gyümölcsfával betelepített területek összeírásáról szóló 2006. évi XLVIII. törvényben szereplő kötelezettségek végrehajtása érdekében a Központi Statisztikai Hivatal részére - ha e szerv a személyes adatok vonatkozásában adatkezelésre jogosult - egyedi azonosításra alkalmatlan módon statisztikai célból átadhatók.

62. § A gyümölcsültetvény-katasztert a mezőgazdasági igazgatási szerv vezeti.

63. § (1)125

(2) Az ültetvényhasználó a nyilvántartásba vételt követően az adataiban bekövetkezett változást harminc napon belül köteles bejelenteni a mezőgazdasági igazgatási szervnél.

64. § (1) A gyümölcsültetvény-kataszterbe bejelentett adatok valódiságát a mezőgazdasági igazgatási szerv a földmérési és térinformatikai államigazgatási szerv közreműködésével ellenőrzi.

(2)126 Aki valótlan adatokat jelent, vagy az adatszolgáltatást felszólítás ellenére sem teljesíti, azt a mezőgazdasági igazgatási szerv - a jogsértés súlyát, ismételtségét figyelembe véve - 20 000 forinttól 50 000 forintig terjedő bírsággal sújtja."

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0700129.TV

 

 

http://www.fvm.hu/main.php?folderID=959&ctag=articlelist&iid=1&articleID=11535

 

Ez pedig egy a valóságban végigment telepítési engedélyeztetés

 

http://www.sopron.hu/Sopron/portal/ebusiness_show?contentId=45110

 

Na ez az egész szemétség kerül területenként 2 ÉVRE 200-250 ezer forintba.

Előzmény: Szaby27 (81891)
ferri72 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81896

Olasz az apjuk f@sza, kínainak is jó lesz az.

Előzmény: Józsi73 (81895)
Józsi73 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81895
Előzmény: gun81 (81893)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81894

..nem tudom,annyira nem néztem utána.

Előzmény: Szaby27 (81892)
gun81 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81893

sziasztok

hol birnám megnézni mennyibe kerülnek a tárcsalapok szegeden illetve kiskunhalas környékén?

hol árulnak új 560-as lapokat 35-ös lyukkal?

Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81892

Én úgy tudom, hogy 0,3 hektártól van.

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (81888)
Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81891

Megint eltévedtél..... saját zsebből csináljuk a telepítéseket a támogatásokat leszarjuk és így nem pofáznak bele mit mikor csináljunk....

250ezerből sok almafa kitelik. Neked meg még több mert a szakmád és csináhatnád a faiskolát. Nagy lóvé van benne még mindig. Ha értenék hozzá én a kertet 600nöl megcsinálnám.

Előzmény: Gyalogakác (81887)
Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81890

A gép olcsóbb mint a napszámos.... sajnos nincs már jó ügyes megbízható napszámos. épp ezért csináltuk a rázógépet, hogy a család megoldja 2-3 nap alatt a meggyszedést. Napszámossal 10-12 nap lazán. Ja és nem dolgozik csak a fizetés kellene nekik.

Előzmény: Gyalogakác (81886)
gjoni1978 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81889

Szeva elkészült a haver gépe , egy kis videó a hangjáról!!     

Előzmény: Szaby27 (81885)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81888

Ez most komoly ? ilyen nagy itt a mezőgazdasági támogatás ezen a területen !?

Még te fizetsz, amiért telepítesz ? :-)

Szőlőnél,telepítési támogatást adnak , de ,csak már meglévő,régi ültetvény átépítésére. És azt is,csak 3 hold feletti területre. ( azt hiszem,így hallottam)

Előzmény: Gyalogakác (81887)
Gyalogakác Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81887

Nem fenyeget az a veszély, hogy almást telepítsek, legalábbis nem kívánok stadionra 250 ezret adni a semmiért, amit a telepítési engedélyhez meg kell csinálni.

Előzmény: Szaby27 (81884)
Gyalogakác Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81886

Nem a gazdának kell csinálni 6 hektár sorkaszálást   :DD, hanem napszámossal.

Első talajmunka május vége felé, ami azt jelenti, hogy jó kis zöldtrágya és 8-9 hónapon keresztül takart a gyümi talaja, de a nyári melegekre víz és tápanyagkonkurenst nem kell hagyni Magyarországon. Na meg kórokozó és kártevőcsalit sem.

Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81885

Azért van a gép, hogy helyettem dolgozzon. 40-50évesen én is szeretnék még a gépből kipattani, nem pedig reumásként kimászni....

Előzmény: Gyalogakác (81879)
Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81884

Azért nem ilyen drasztikus a helyzet.....

Florina és társait ha nem permetezed azon se lesz egészséges alma... esetleg egészségesebb, mert kevesebbet kell permetezni, de majd a permetszergyártók úgy is kitalálnak majd valamit....

Előzmény: Gyalogakác (81878)
Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81883

Köszi szépen a képeket, sokat segítettél! :)

Előzmény: dagadtmadar (81873)
Józsi73 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81882

Nekem csak a töltőszál (M6) van bekötve, és úgy is tökéletesen működik.

Előzmény: RTomi29 (81874)
Józsi73 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81881

Üdv.!

 

Nekem csak kezelési utasítás és alkatrészkatalógus van. De nem írtad, hogy kis-, vagy nagyfülkésről van-e szó. Meg azt sem, hogy mi a problémád vele? 

De: http://www.agroinform.com/aprohirdetes/4990685/Gepkonyvek-javitasi-utmutatok-katalogusok-eladoak.html itt szerintem megtalálod a neked megfelelő könyvet. Ezen kívül is szívesen segítünk itt a fórumon is, csak legyen konkrét kérdésed.

Előzmény: ipolc (81864)
dagadtmadar Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81880

Pont ezért szeretném tavasszal legalább egyszer megmarni és ha jön egy jó áztató eső mihelyst feladja a telej a a színét újra megmarózni h a vizet lekényszerítsem :)
A kasza meg azért kell mert a fű is tart egy bizonyos nedvességet és rendben lenne tartva minimális erőfeszítéssel.
Apa öregszik én meg fiatal vagyok és még 40 évesen fitten akarok kiugrani az ágyból.
Ha megvan rá a mód h könnytsek a sorsomon(unkon) akkor miért ne?

Előzmény: Gyalogakác (81879)
Gyalogakác Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81879

dehogy sok. 2,2 hektár sütőtök sorát vagdaltam egymagam macsétával tavaly. előző lakhelyemen friss telepítésű tölgyes egész területét (30 ha) kaszálta egy napszámos. 6 hektár sor egy almánál az nulla szinte  :).

Az én koncepcióm: sorban oldalazó kitérő maró, vagy aktív oldalazó tárcsa, vagy forgó borona, sorközbe meg fft tárcsa, vagy akármilyen. 

Sehol se engedném felnőni a gyökérzetet közel afelszínhez, mert ott a legtöbb a kaja, ezáltal satnyulnak a mélyebben levők (szőlőnél ugyanez harmatgyökérnél) és az aszály, fagy is ott károsít leginkább. Néhány évente mélylazítózás a tárcsatalp miatt. Nyári tárcsázások helyett kultivátor is jó.

Gyomirtást augusztus végén abbahagyni, T1-es gyomok a talajt nem engedik nagyon lehűlni se és az esetleges vadkárt hómentes körülmények között csökkentik, mer a nyuszómuszó, őzike, stb nem a fát rágcsálja, ha van fincsi tyúkhúr, pásztortáska tőlevélrózsája, stb a területen.

Előzmény: Szaby27 (81869)
Gyalogakác Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81878

még azt is fejbelőném (sok mással egyetemben), aki azt hirdeti, hogy ,,minden nap egy alma az orvost távol tartja". Végülis igaza van, egyből a hullaszállító jön. Jó azért némi kunkorral, mert a tisztelt fogyasztó előbb találkozik allergiával, születési rendellenességgel, hormonbajokkal, kemoterápiával, stb, de a végén az almafogyasztás megteszi jótékony hatását.... Kb annyira egészséges, mint a nagyüzemi krumplit enni. Gyereknek ne nagyon adjatok belőle... Ezért ültetek, ha lesz hova Florinat és társait, meg nem gyomirtóznék álló kultúrát az biztos.

Előzmény: Szaby27 (81868)
dagadtmadar Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81877

úgy lesz már a terv megszületett nesoká anyagvásárlás és mehet a gyártás :D
remélem mire szükség lesz rá készen lesz :)
Köszönöm mindenkinek a segítségét!

Előzmény: Mark1219 (81876)
Mark1219 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81876

(Mi lenne ha a kitérést simán 1 ill. 2 húzórúgóval oldanátok meg?)

Rlevi. Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81875

értem a problémát/mákat

hát ha egyszerűbb megoldást

 

Előzmény: dagadtmadar (81857)
RTomi29 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81874

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Lecserélném a régi, két kivezetéses generátoromat egy újra, de csak 3 kivezetésest kaptam. A 21816-os hozzászólásban találtam róla infót, viszont nem értem, miért kéne külön testet kötnöm a generátorra. Miért nem kötötték rá  a generátor házára? Van valakinek ezzel tapasztalata, cseréltetek már? 

Köszi előre is!

dagadtmadar Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81873

https://drive.google.com/folderview?id=0B0QGVwMYmygzS3J4cG82SjBsaTg&usp=sharing

Még töltök fel 7 képet

Az előző link beszúrás nem jött össze :D

Előzmény: dagadtmadar (81872)
dagadtmadar Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81872

https://drive.google.com/folderview?id=0B0QGVwMYmygzS3J4cG82SjBsaTg&usp=sharing

Sajna a munkahengert javítani kell engedi az olajat :/
Gondolom csak a szimeringet kell kicserélni. Majd lekapom és meglesem mi a helyzet vele.

Előzmény: Szaby27 (81871)
Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81871

Ha van fent akkor linkeld már be légyszi a drive-ot.

Előzmény: dagadtmadar (81870)
dagadtmadar Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81870

melette egész nyáron uborkázunk eddig talajmaró + gyomírtó volt de 3 évnyi gyomírtó árán megbarkácsoljuk a kitérő kaszát :D
aztán meg ugye üzem anyagot azért nem számolom mert a gyomírtót is ki kell fújni :D
arra már barkácsoltam egy keretet a rota kapára aszem van ról valahol videó is, de ha a szellő a vegyszer alá kap akkor a fa iskap :/

Persz csinálok képet a szerkezetről de lehet van is fent a drive-on :D

Előzmény: Gyalogakác (81867)
Szaby27 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 81869

6 hektáron már elég sok idő lenne kézzel :)

Előzmény: Gyalogakác (81867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!