Keresés

Részletes keresés

Dires Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3512

 

Hölgyek / Urak!

 

Csöpi bácsi súgott és igaza van: akinek van megfelelő fényképe a tagok oldalra és szeretné, az küldje el most, nem kell megvárni, amig Rodoszon tud csinálni egy friss képet :)

 

Dires

 

 

bouget Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3511

Hátha valakinek még tudok újat mondani.

 

Szombaton érkeztünk haza, Wizzairrel repültünk, szállást, autót neten intéztem.

A repülés pontos, sima volt, egyetlen problémám a birkózós beszállás, nem egészan értem, miért nem oszt a Wizz helyre szóló beszállókártyát. Megjegyzem visszafelé a görögök rendesen kiosztották az üléseket. A korai indulás előnyeként görög idő szerint 10-kor már a szállásunkon voltunk Falirakin.

A nagybevásárlásokat a Championban intéztük (Rodoszról kifelé Kalithea irányában). Az árak esetenként meglepően jók (pl. görögdinnye 20c, paradicsom 50c), a gyümölcslé és a sör drágább, mint itthon, de a közeli Lidl-ben olcsóbb. (Kár, hogy nem szeretem a multikat.)

Strandolni főleg Tsampikára  jártunk. Gyerekkel ideális, langyos, sekély lassan mélyülő.

Élmény még a Szent Pál öböl, közvetlenül a lindoszi fellegvár alatt. Ha már Lindosz, merem ajánlani Dimitris tavernáját, 50 méterrel a szamárparkoló után befelé a tömegbe, aztán jobbra.

Rodosz városban a várfal túra kedden és szombaton 1/2 3-kor indul a nagymesteri palota melletti kaputól, fejfedő melegen ajánlott! Aki autóval érkezik a városba, és fizetős parkolóhelyekre vadászik, 1/2 3-tól 5-ig nem kell fizetni, amúgy este 9-ig ketyegnek az órák. Szombaton 1/2 3-tól hétfő reggelig ingyenes a parkolás. Kis odafigyeléssel a belvároshoz közel lehet találni nem fizetős helyeket is.

Emléktárgy és ajándék tippek:

- Az Orfeos 26-ban ( az Orfeos az Ippotont és a Socratoust a dombtetőn összekötő kis utca) nagy választékban vásárolhatsz minősített, sorszámozott kerámia másolatokat. Ne tévesszen meg, hogy az utcafronton a gagyik tobzódnak, a bolt mélyén érdemes nézelődni. Az eladó srác nagyon szívesen mesél a portékáról.

- Az Orfeoson lefelé jobbra közvetlenül az utcára belógó ház előtt egy kis boltban olivafából készült kisebb- nagyobb dísz- és használati tárgyakat vehetsz.

Aki pecázásra adná a fejét, a tengerparti úton a kikötőtől délre kb. 500m-re talál egy boltot minden földi jóval.

 

 

 

 

MosRobi Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3510

Ja, Pillangók völgye, szintén busszal, Rodoszba 8.25-kor reggel, onnan tovább megy simán és ott tesz le! Van 2 órátok mászkálni, és 2 kor már vissza is érhettek Falirakiba. Össze is lehet kötni a Rodosszal!

Falirakiba a közelebbi, Pillangókhoz a távolabbi buszmegállóban kell felszállni. Közelebbi = árusoktól jobbra, távolabbi = balra.

MosRobi Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3509

Javaslom Falirakiban a kis mólón lévő kápolnával szemben az "Ouzeri Akti" nevű femili resztorántot! Nagyon kedves a fickó, és olyan, mint Benny Hill :)

Egyetek Gemista-t!

Fürödni az Orionnal szemben kimászva, balra fordulva a második adag napernyők közül a 4-5-6-tal szemben érdemes, hosszú homokos ott a part. A többi helyen mindenütt köves volt. Elég precíz?:)

Kostashoz du 2 előtt menjetek, addig van reggeli menü :) (Gyros tál 5E kólával).

Symi-t ne hagyjátok ki, de menjetek a "Sea Dreams"-szel, lehet foglalni sok helyen, 20E.

Szigettúra szuper, de autóval még jobb lehet.

Rodoszba egyénileg menjetek.

Ne hagyjátok ki pihenőnapként a Tsambika -beachet! Busz 9-kor Falirakiból direktben elvisz, vissza 4-kor jön.

Érdemes Kalitheaban egeszen elmenni a Koskinou-elágazásig, és visszasétálni gyalog! (8km).

 

Kérdezzetek, emailben!

 

banjoboy@freemail.hu

moncsi_e Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3508

Az utóbbi időkben mi már nem is megyünk az iroda által szervezett programokra, inkább megoldjuk másképpen (helyi busz, összefogás stb.).

 

Házinéni beszámolójára én is kíváncsi vagyok, bár a sör ára annyira nem hat meg. Bocsi! :)

 

Biciklizni tudok, de gondolod, hogy kevésbé lennék veszélyes robogón mint autóban. :) Igazából még soha nem próbáltam robogózni.

Előzmény: METYA (3507)
METYA Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3507

Ebben teljes mértékben egyetértünk.

A tapasztalataim alapján a helyszínen ugyanazokra a programokra (néha jobbakra) lehet befizetni, általában féláron. Sőt, ott még lehet alkudni is néha.

Ráadásul be lehet szerezni plusz információkat a fakultatív programok minőségéről és értékarányosságáról.

Bár minket sokan megutáltak, amikor ugyanazon a programon vettünk részt felaannyiért, mint a többiek, de ez nem okozott alvási nehézséget.

:-)

 

Mindenesetre most derült ki, hogy Házinéni (egy épületben lakunk) éppen Falirakin nyaral, és ha hazajön, friss hírekkel szolgál.

Főleg a sörárakkal kapcsolatosan.

:-)))

 

Robogóbérlésen nem gondolkodtok? Aki tud biciklizni, az robogózni is. Olcsó és nagyon buli.

Előzmény: moncsi_e (3498)
frt Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3506
egyszerűen szuper vagy.
Előzmény: Dires (3502)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.02 0 0 3505
Dires!
Emelem poharam a kitartó munkádért!
kisfa
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.02 0 0 3504
:)
Előzmény: Dires (3502)
Hoborc Creative Commons License 2006.07.02 0 0 3503
Eszembe jutott még, hogy valamilyen szúnyogriasztó alkalmatosságot érdemes vinni,
mert meglehetősen sok a vérszívó. Törülközőt adnak egyébként az Orionban, és a TV használatért nem kell fizetni, a távirányító letéti díja 10 Euro, de ezt visszakaptam a
leadáskor.
Dires Creative Commons License 2006.07.02 0 0 3502

Máris van két klubtagunk! :o)

rodosz.fw.hu

Hoborc Creative Commons License 2006.07.02 0 0 3501
Mi a 126-os szobában voltunk, azt mondta a helyi telepített idegenvezető, hogy mivel többn szóvá tették, hogy a bárnál kissé nagyobb az esti zajszint, ezért kérték a hátsó épületet, amit most kaptak meg első ízben.

Mi nap közben vagy a Kostas Fast Food étteremben, vagy az uszoda melletti bárnál - ez egy picit drágább, de finom, és tisztes adagokat adnak.

Este vagy a Roumelli étteremben ettünk - ebből több van egymás mellett, mi a
az első útkereszteződéshez legközelebb esőben voltunk. Itt 5,20 Euro volt egy adag
sült sertéshús körettel együtt - ezt a spec menük között lehet megtalálni.
(Az Orionnál átmentek az út másik oldalára, és elindultok a Luna park irányában.
Egészen addig amíg egy útkereszteződéshez nem értek -majdnem szemben egy hotel egy ronda kolosszus szobor utánzattal) a saroktól vissza az első étterem, a sarkon egy
gyorsbüfé van)

A másik kedvenc helyünk egy kicsit feljebb a főútnál található - az előbb említett keresz-
teződésnél jobbra amíg a főúthoz nem értek, utána balra - a La Strada olasz étterem
nagyon finom pizzák és spagettik kaphatók 5-10 Euro közötti áron.

Általában 1-2 Euro borravalót adtunk, az olaszoknál mivel ott felszámolnak olasz szokás szerint 0,70 Eurot fejenként terítési díjként nem adtam.

Mi Rodoszon városban voltunk és Lindoszon, mind a két helyen helyi buszjárattal. Simit
kihagytam, de legközelebb tervbe van véve.
Előzmény: Fehérék (3500)
Fehérék Creative Commons License 2006.07.02 0 0 3500

Szia Hoborc!

 

Volt kedvenc éttermetek Falirakin, ahol a legfincsibben főztek? Emlékszel hogy az Orion hátsó részében hányas sorszámú szobák voltak? Általában mennyi borravalót adtál mint az éttermekben, és az Orionban? Te milyen kiránduláson voltál, ami nagyon tetszet?

Hirtelen ennyi, majd még kérdeznék ha nem gond!

Üdv WhitePéter

Hoborc Creative Commons License 2006.07.02 0 0 3499
Kedves Szilvi !

Tegnap jöttem haza az Orionból, én is béreltem széfet, 10 euro egy hétre, szerintem megéri. Egy apróság, aki az Orionba megy, az a hátsó épületben kérjen
szállást ha lehetséges, mert sokkal nyugodtabb, mivel az elsőknél ott a medence és a bár, és az angolok.... (Bele se merek gondolni, mi lehetett tegnap este, miután kiestek, amikor továbbjutottak elfoglalták az egész főutcát, és nem engedték át a kocsikat.)

Személyes vélemény, de én nem kérnék ellátást, a konyha jól felszerelt ahhoz, hogy
egy jó reggelit össze lehessen ütni, és a kaja sem olyan vészesen drága. 7 euróból
már főétel +üdítő kijön, és így minden nap új helyeket lehet kipróbálni.

A napozás azért is veszélyes, mert az állandó enyhe szél miatt kevésbé lehet érezni
a valódi erejét.

Ha tudok szívesen segítek az Orionnla kapcsolatban.
Előzmény: Szilvi.hu (3456)
moncsi_e Creative Commons License 2006.07.01 0 0 3498

Helló Metya!

 

Kezdőként én sem igazán "mernék" autót bérelni, viszont a sziget bejárásához ez a legcélszerűbb. A szervezett programok árai jelentős profitot tartalmaznak (mármint a szervezőknek), gondoltuk, hogy azt megspóroljuk, és inkább megesszük. :)

Előzmény: METYA (3487)
gumimacy67 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 3497

Tavaly Krétán és előtte Zakynthoson nemzetközi jogsi nélkül béreltem kocsit én is és nem volt semmi gond. Csak kicsit elbizonytalanodtam, ha netán valami baj történik, akkor a biztosítás nemzetközi nélkül tényleg jó-e vagy sem.

 

 

dr_bubo Creative Commons License 2006.07.01 0 0 3496

szia
figyi

az új kártyás EU csillagos jogsi az egyben EUs jogsi is.
EU belül az elég. Ebből a szempontból az EU nem "nemzetközi" hanem egy.
Előzmény: gumimacy67 (3489)
tánczika Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3495

Szia,

 

mi tavaly Krétán voltunk, hatan. Régi, papír jogsim van, nem nemzetközi és nem új, kártya. Minden gond nélkül bérelhettem vele autót, semmi gond nem volt.

 

Üdv,  Zoli

Előzmény: gumimacy67 (3489)
tánczika Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3494

Sziasztok!

 

Augusztus 19-től megyünk Falirakiba, a KATINA apartmanban lesz a szállásunk. Ismeri valaki, volt már ott valaki? Ha igen, megköszönném, ha vagy itt nyilvánosan, vagy mail-ben küldene véleményt, leírást, esetleg képeket az apartmanról

 

Előre is köszönöm, szép estét!

 

Zoli

Kriszta525 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3493
A Tőzsér könyvet keresem, de sehol sem kapható. Ha valaki tud segíteni, megköszönöm. Hétfőn hajnalban indulunk, addig kellene az info. Köszi előre is.
bazidzsó Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3492

szia gumimacy67!

Én is mindig érvényes nemzetközi jogsival indultam el (biztos ami biztos) de soha sehol nem kérték el.Még motor kölcsönzéséhez sem kellett.Nálunk ma sajnos nincs ügyintézés az okmányirodában de hétfőn megkérdezem őket.

Előzmény: gumimacy67 (3489)
Dires Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3491

 

Kisfa

 

Persze, küldjed a többit is, lehetőleg olyant is amin Ti is rajta vagytok, hogy legalább megismerjünk Titeket!

 

 

Közérdekű felhívás!

 

Kérek mindenkit aki utazik, hogy a képes beszámoló elküldése előtt válasszon egy olyan képet is a Rodoszon készültek közül, amin Ő maga - és párja, barátja, stb. - rajta vannak. Így legalább megismerhetik egymást a fórumozók. Amint összejöttek a fényképek, elkészítem a taglistát!

Aki fényképet küld magáról, az automatikusan tagja lesz a Rodosz Szigeti Nyaralók Klubjának   :o)

 

 

Előzmény: Törölt nick (3484)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3490
Köszi frt!
Mindekinek jó fényeket a fotókhoz.

A nemzetközi jogsi témában én is azt vallom ez EU-ban vagyunk, ezt is ugyanúgy elfogadják (el kell, hogy fogadják) mint a személyit.
Előzmény: frt (3485)
gumimacy67 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3489

Sziasztok!

 

Ma voltam okmány irodában nemzetközi jogsi ügyben.

Az ügyintéző hölgy közölte, hogy EU egész területére - kivéve Angliát - nem adnak nemzetközi jogsit!!!

 

Akkor most mi van?

 

üdv.

gumimacy 

házinéni Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3488

Nahát, kedves szomszéd, látom, ti is Rodoszra mentek idén!

Az én gépem ma este indul Falirakira, örömmel látom, hogy eddig még mindenki nagyjából jó véleménnyel volt a helyről+ a szállásról (Olympia).

Nemzetközi jogsira már nem volt időm, de még nem tudom, akarunk-e kocsit bérelni, max. kalandos lesz, ha mégis.

Majd mesélek, és megnézem neked a sörárfolyamot, hogy ne érjen felkészületlenül. :-)

a Házinéni

Előzmény: METYA (3487)
METYA Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3487

Mi inkább a robogó mellett döntöttünk. Ez még ugyan változhat, de sokkal praktikusabb, és egyszerűbb vele parkolni.

 

A friss jogsi nem nagy ad nagy esélyt az autóbérléshez.

Szinte mindenhol legalább két éves jogsihoz kötik a bérlést.

Görögországban még nem béreltem autót, így ez nem 100%, de Ciruson, Spanyolországban így volt.

Ráadásul ha nincs nagy rutinod a vezetésben, akkor nem biztos hogy egy idegen országban, idegen autóval kell rutint szerezned.

Mások a helyi viszonyok, más az útviszony, szóval van mire figyelni.

Amúgy barátságosan vezetnek, de a teherautósok nem szeretnek lassítani egy személyautó miatt. Dudálni viszont imádnak...

 

Ha mégis autót béreltek, csak jótanács szintjén írom, hogy az az elsőbbség, amit megadnak. Krétán egy megérzés miatt fékeztem a főútvonalon, aztán a mellékutcából 60-nal keresztülvágott egy teherautó. Ez persze bárhol megtörténhet, de erősen el tudja rontani a nyaralás hangulatát egy incidens.

 

Azért a nemzetközi jogsit váltsd ki, jó ha van alapon.

Én is így tervezek tenni, bár az elmúlt 15 évben összesen egyszer kérte egy hülye olasz rendőr, és autóbérléshez soha senki nem kérte.

Előzmény: moncsi_e (3470)
dorian.hu Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3486

Colorado - Domi tours.

Nekünk is hajnali 4-et mondtak :(

Előzmény: Kati75 (3482)
frt Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3485
nagyon szépek a képeid, gratulálok. már alig várom, hogy mi is "élőben" láthassuk ezeket a szépségeket.
Előzmény: Törölt nick (3484)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3484
Köszi Dires, hogy feltetted a képeim.
Ha gondolod még küldök képeket, most dolgozom fel őket folyamatosan.
Üdv kisfa
Előzmény: Dires (3479)
Kati75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3483
Mostantól már nem vagyok gépközelben, úgyhogy szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget és a hasznos infókat! Ha hazajöttünk én is beszámolok mindenről és segítek -már mint tapasztalt Rodoszos:)- az utánam utazóknak! Sziasztok!:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!