Keresés

Részletes keresés

Szisznyóka Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9062
Nekem sem. :-) Ez lesz az 6. utam. Egyszer voltam még 86-ban Kairó-Alexandria-Port Said útvonalon. Kétszer nyaralni Hurghadán, egyszer Tabán és egy Nílus-i hajóúton. Gondoltam itt az ideje, hogy Sharmot is megnézzük. :-))
Előzmény: piaszter (9061)
piaszter Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9061
Szia!
Ígérem ,írok beszámolót.
Kíváncsi leszek én is. Egyiptom számomre nem idegen,idáig 3x voltam, de mindíg Hurghadán.
Előzmény: Szisznyóka (9060)
Szisznyóka Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9060
Jó utat és kellemes pihenést Nektek. Érezzétek jól magatokat! Remélem, ha megjöttetek mesélsz nekem, mert nagyon kíváncsi vagyok. :-))
Előzmény: piaszter (9059)
piaszter Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9059
Szia!
de ,igen. 10-én indulunk:-)
Nagyon várom!!!!
Előzmény: Szisznyóka (9058)
Szisznyóka Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9058
Csak nem az El Faraana-ba mentek? Mi oda készülünk február végén. Jó lenne egy kis információ. :-)
Előzmény: piaszter (9057)
piaszter Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9057
Sharm akart lenni:-)

Ja és esetleg nem ismerik véletlenülaz El Faraana hotelt?
piaszter Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9056
Szia!

Megkérdeznéd, hogy most milyen idő van?
Kedden go Sherm:-)

Köszönöm
Előzmény: Gabcint (9052)
barackleves Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9055

Köszönöm szépen a választ.

Az időjárást illetően ilyenre számítottam. Mindenképpen februárban szeretnénk menni, telelni. Szeretnénk olyan szállodát választani, aminek fedett és fűtött medencéje van, ismersz esetleg ilyet? Végiglapozom az ajánlatokat, de ha van személyes tapasztalat,annak is örülnék. Túrázni szeretnénk, Színes-kanyon és a Szt. Katalin kolostor mindenképpen benne lenne. Még egy kérdés,van lehetőség átmenni Jordániába, foglalkozik ott valamilyen iroda ilyen fakultatívval? A Best katalógusában olvastam talán ilyet. Tavaly ez sajnos kimaradt.

Előzmény: Gabcint (9052)
lauszlau Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9054
Kedves Napfény!
Gondolom nyaralni mentél ,nem voltál fakultatív programokon sem.Ha lettél volna akkor nem ilyen véleménnyel lennél a Kingáról.Mivel mi befizettünk,fakultatív programokra,idegenvezetőnk Kinga volt mindenhol segítőkész nagyon felkészült kedves lány.Azért volt ilyen véleményed Kingáról mert nem szórakoztatott téged.Mint aki sokszor volt Sharmon tudnod kéne,hogy az idegenvezető a csoportokat viszi minden nap,nem a hotelben ül egy vendéggel.Máskor így alkoss véleményt,és csak akkor nyilváníts véleményt valakiről ha nem látja el kellően feladatát.Kingáról ez nem mondható el.Köszönjük neki,hogy kellemesé tette nyaralásunkat.
Előzmény: Napfény1 (9031)
szankabanka Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9053
Szia Emeri22!

Mi a párommal augusztusban voltunk a Regency-ben és nagyon jól éreztük magunkat. Normál szobát foglaltunk, nem adtunk baksist a recepciósnak és gyönyörű, kertre néző szobát kaptunk, a 1316-at. Ez egy földszinti szoba volt, óriási fedett erkéllyel.
A szálloda tisztasága rendben van - természetesen ne európai színvonalban gondolkodjatok! A szoba tisztasága első ránézésre rendben volt, bár másodikra a wc-t még ki tudtam volna takarítani egyszer :). Miután adtunk a takarítófiúnak egy kevés baksist (nem kell sok, itt a kevésnek is örültek) azonnal csillogott, villogott minden! A szoba óriási és kényelmes, minden nap takaríját, beágyazzák.
Rengeteg az orosz, olasz és francia vendég, de nálunk nem volt gond velük.
Az ételek nem igazán változatosak, de minden nap találhatsz szerintem fogadra valót. A személyzet kedves, gyors és folyton viccelődnek veletek.
Nyáron teltház volt, így érdemes volt a törölközős fiúknak is némi baksist adni, hogy foglalják a helyet. Nem tudom ez a februári hónapban mennyire lesz szükséges majd nektek.
A tengerpart homokos, tiszta, rendben tartott és isteni hamburgert meg hot-dog szerűt adnak és salátabüfé is van egész nap!
A víz, kb. egy km-en át csak "kacsaúsztató", viszont apálykor be lehet sétálni a hajóroncsig ami pont a szálloda előtt van a vízben. Ha van gumicipőtök azt mindenképp!!!!! vigyetek, mert a tenger, csak egy darabig homokos. Azán elkezdődnek a korallok, tele tengeri sünökkel, azoknak pedig a szúrása nagyon nagyon kellemetlen!!! Bár a fekete sünöket szabad szemmel is látod apálykor a sekély vízben!
Ha bármi kérdésed van, írj és szívesen válaszolok!

Üdv,
Szandra
Előzmény: emeri22 (9029)
Gabcint Creative Commons License 2009.11.06 0 0 9052

Kedves Barackleves és Emeri22!

 

Megkérdeztem Sharm-i ismerősömet, aki búvárkodik és snorklingozik. Ő azt mondta, hogy a februári hónap még télnek számít náluk. Ez azt jelenti, hogy este kb. 17-18 fok van. Nappal max. 25 körül. Sajnos a víz se túl meleg, kb. 19-20 fokos.

Azt javasolta, hogy érdemesebb inkább áprilisban menni, mert akkor már jobbak a viszonyok. Bár szerinte a május a legszebb.

Ha további kérdésetek van, nyugodtan írjatok akár az e-mail címemre, akár ide a Fórumra, mert szívesen válaszolok.

 

Mindenkinek jó utazást és kellemes pihenést kívánok, aki mostanában utazik.

 

Üdv:

Gabcint

Előzmény: barackleves (9044)
dp2008 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 9051

Kedves rencsi2222!

 

Bocsi, hogy még nem jelentkeztem priviben, nagyon sok dolgom volt, de részletesen leírok mindent majd.

 

Valószínűleg a szálloda átállt téli üzemmódra, ráadásul kb félház volt szerintem, így más volt az ellátás.

 

Összesen 2 felvágott volt, de nem ertünk enni belőle, elég szörnyű színe volt.

 

Olaszok: most szinte csak ők voltak + oroszok.

 

Medence: annyira hideg volt, hogy legtöbbször senki nem volt benne, néha 1-2 próbálkozó, ketőnél többen egyszerre soha nem voltak.

Ez okozhatta azt, hogy mivel mindenki a tengerpartra koncentrálódott, előre kellett helyet foglalni ott.

Délután szabadultak fel helyek, utána lehetett találni, volt aki 2-kor elment és nem jött vissza. De 4 után már nem lehetett napozni mert a nap akkor kezdett lemenni.

 

Nem bungalóban voltunk,(előre szóltam Fatennak, hogy nem oda szeretnénk menni), hanem sztem kb. ott, ahol Ti.

 

Nem hiszem, hogy az igényeid túl kicsik, de azt sem gondolom, hogy a miénk túl nagy, nyílván nem véletlen, hogy a Mekiben és a mellette lévő olasz Onion étteremben (mindkettő tömve volt) szinte kizárólag a Lagunás karkötősök ültek.

 

Mindentől fügetlenül el kell mondanom, hogy az Anubis szervezése fantasztikus volt, a Kairó Luxor program is, és a Laguna Vista Beach egy gyönyörű szálloda.

Valamint Sharm is nagyon tetszett, és a búvárkodás is.

 

Üdv: DP

Előzmény: rencsi2222 (9046)
1'1" Creative Commons License 2009.11.05 0 0 9050
Stimmel, éppen ezért írtam a Melia-t, mert annak a partja délre néz és így jobbak fényviszonyok a korallfalon és ez volt kérdező fő szempontja.
Előzmény: bardav (9049)
bardav Creative Commons License 2009.11.05 0 0 9049

Hello 1'1,

A Savoy elegánsabb, jobb volt a kaja, a part látványa Méliánál szebb, a víz alatti világ kb. egyforma, főleg a Savoy melletti hotel sunrise stégnél (50m).

MIndkettöben voltam. Nagyon melléfogni egyikkel sem lehet.

Előzmény: 1'1" (9048)
1'1" Creative Commons License 2009.11.05 0 0 9048
"Az egyik a savoy, a másik a melia sinai."
Melia Sinai

"A repülőtér közelsége nem zavaró?"
Nem.

"A félpanzió mennyire elég?"
Elég.
Előzmény: tscsabi (9042)
rencsi2222 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9047
Szia!

Mi a fak. programon találkoztunk olyanokkal, akik ott voltak!
Ők nagyon panaszkodtak az ellátásra, csak pizza-szeletet, meg vajas zsemlét ettek mind, mert szerintük ehetetlen volt a kaja.meg is betegedtek, a visszautat "szürkén" tették meg.
Az ő elmondásaikból írom ezt, kívülről nem rossz, ez a legutolsó (legtávolabbi) szálloda Sharm-on.
Előzmény: ron03 (9023)
rencsi2222 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9046
Szia Dp2008!!

Teljes döbbenettel olvastam a soraidat!
Az animátorokkal nekem az volt a legnagyobb problémám, hogy folyton megtaláltak mindennel, én viszont pihenni akartam.
Az étel nagyon változatos volt nálunk, persze előfordult olyan étel, amiből kétszer uaz 8 napon belül.
És finom is volt (pedig elég finnyás vagyok!).
Felvágottból 4-5 féle volt, sajtokból 6 féle,(a többi mellett) mikor voltunk.
Olaszok az első 2 napban előfordultak, de ahogy írtam, elmentek.
A medencéről olvastuk tripadvisor-on, h hideg a víz, de kellemesen csalódtunk, mert nem éreztük annak..
Hmmm, a beach-en nyugágyat is simán találtunk, bármikor is mentünk ki..
Azt hiszem, mákunk volt a nyaralás időpontjával ezek szerint!
Nekünk tényleg fantasztikus volt.
Sajnálom, h Nektek nem így sikerült!!:(
Pedig még gondoltam is Rátok..(irigykedve)

Most már kíváncsi vagyok, akik most mennek majd, mit írnak..
Lehet , h túl kicsik az igényeim???!!!:)
Bungalóban voltatok?Az biztos, h a tengerközeliek zajosak este.
Mi azt hallottuk kinn, h csak az Ultra All Inclusive-ban van ingyen nemzetközi ital egész Egyiptomban...??
Előzmény: dp2008 (9004)
KnéZs Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9045
Sziasztok ! Én személy szerint búvárkodás szempotjából a Savoyt vagy az El Faraana hotelt ajánlanám. Ez a hotel igaz csak 4* , de a partja az elmondások alapján ez egyik legszebb Sharmon. Sőt én ajánlanám a Shark's Bay-nél lévő Pyramisa Resort hotelt is. Partról tudsz besétálni és már a bokád körül "piszkálnak" a kis szépségek :-)) meseszép
Előzmény: tscsabi (9042)
barackleves Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9044

Sziasztok, szia Gabcint.

Engem is érdekelne a véleményed, mert mi is februárban szeretnénk pihenni egy kicsit a férjemmel. Olvasok visszafelé:)

Előzmény: Gabcint (9040)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9043

Szia!

 

Sajnos Sharmon még nem jártunk, de ami késik nem múlik.

Én a Coral Sea Imperial hotelt néztem ki, állítólag szép az élővilága és nekem az a legfontosabb. Régebben Conrad-nak hívták, így is rákereshetsz itt a fórumon.

Előzmény: Babi72 (9041)
tscsabi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9042

Sziasztok!

2 szálloda közül szeretnék választani, de nem nagyon jutok dűlőre. Az egyik a savoy, a másik a melia sinai. A fő szempont a partról sznorkelezés, búvárkodás, másodlagosan pedig az elhelyezés(szobák, környezet) és a kaja.Mindkettőről sok jót olvastam. A repülőtér közelsége nem zavaró, mennyire mennek a repülők? A félpanzió mennyire elég, kell azért a helyi boltot "használni"? Legyetek szívesek a döntésben segíteni. Köszönöm!!

Csaba
Babi72 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9041
Szia Clarki!

Látom itt is itt vagy:-) No mert mi júniusban a Te véleményeid alapján választottuk a grand Makadit...és remek volt:-)

Te voltál már Sharmon is?
Ajánlanál valamit itt is nekem?...:-)

üdv.
Gabcint Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9040

Szia Emeri22!

 

Nem ismerem a szállodát, de elég sok Sharm-on működő utazási irodást (helyi arab irodák) ismerek. Ők egyértelműen a Ritz Carlton-t, a Four Seasons, Savoy és Regency (www.regencyplazasharm.com) szállodákat tartják a legjobbaknak Sharmon.

Megkérdezem őket, hogy milyen Sharm februárban (én még akkor nem voltam) és jelzek Neked itt a fórumon.

 

Üdv:

Gabcint

Előzmény: emeri22 (9029)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 9039
Hogy nehezebb legyen a döntés: a Makadi élővilága
Előzmény: ron03 (9036)
alora Creative Commons License 2009.11.03 0 0 9038

 

Szia Ron,

 

a mi stégünk végénél térdig ért a víz. Onnan kb. még 5 métert kell szegény korallokon menni ( nagyon csúszik, és erős a hullámzás ), amíg eléred a "nyílt" vizet. 

Itt hirtelen mélyül . Képzelj el egy szakadékot a tengerfenék felé.  Egy vízimentő mindig ül a stég végén, a bójákon túl senkit nem engednek piros és sárga zászlónál.  A stég végétől a bójákig 20-25 méternél nem volt nagyobb a távolság.

Előzmény: ron03 (9036)
KnéZs Creative Commons License 2009.11.03 0 0 9037
Csatlakozom az előttem szólóhoz : egyértelműen Sharm !
Előzmény: alora (9034)
ron03 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 9036

Szia Alora!

Köszönöm a képeket! Hát, az a néhány kép az jó pár tucat lett, lassan el sem kell menni mert itthonról mindent látok:-) Még egy kérdésem lenne. Olvastam, hogy a stég végén a vízbe egy bizonyos távolságig engednek be. Ott mennyire mély a víz?

Ron
ron03 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 9035

Bár ez Sharm fórum, de talán belefér egy mondat. Makadiról nagyon sok jót mondanak(korall, halak,egyebek), de nincs összehasonlítási alapom, ugyh.megköszönöm ha küldesz egy-két képet a partról,a stégről és a végéről ahol be lehet menni a vízbe.A mail címem nyilvános. Nekünk a búvárkodás lenne a legfontosabb, ez is a fő szempont a választásban. Köszönöm!

Ron
Előzmény: alora (9034)
alora Creative Commons License 2009.11.03 0 0 9034

 

Szia Ron !

 

A Makadiról a Hurghadások tudnának mesélni, mi azt nem ismerjük.

Lehet, hogy most páran nem fognak egyetérteni velem, de ha Hurghada és Sharm között vacillálsz , akkor egyértelműen SHARM !!! 

Ha gondolod, tudok küldeni képeket privátban a partról, és az élővilágról.  Üdv.

Előzmény: ron03 (9032)
alora Creative Commons License 2009.11.03 0 0 9033

 

Szia Dámján1  :)

 

Mózes-hegy: A kirándulásra éjjel indultok. Reggeli csomagot a szállodák adnak. Kb. 2-3 órás ( attól függ , hol szálltatok meg ) buszozás után megérkeztek a Szent-Katalin kolostorhoz, ahonnan az éjszakai túra indul. Elemlámpát vihettek, ha gondoljátok, de mindenkinek adnak az idegenvezetők. Itt már nagyon sok csoport fog várakozni a hegymászásra.  Általában minden csoport kap egy beduin vezetőt, aki az út során figyel rátok, és segít.  A hegy lábánál látni fogjátok a többi hegymászó ezernyi kis lámpafényét egészen a csúcsig kanyarogva, ami nagyon hangulatos.  Maga az élmény leírhatatlan.  Az ösvény mentén végig , tevéiket kínáló beduinokkal fogtok találkozni.

Aki nem érzi úgy, hogy bírja szusszal a túrát az "feltevegelhet " egészen a lépcsősor kezdetéig.  Ez a csúcs közelében van. A tevék ára természetesen a hegytetőhöz közelítve egyre barátibb. 

A hegy megmászása  - persze attól függően , hogy ki milyen kondiban van - azért kíván némi edzettséget. Valóban elég megerőltető.  Minden szakasz után van egy kisebb pihenő, árusokkal.  Hajnaltájban értek fel a csúcsra, a hőmérséklet fenn kb. 8-10 fok, ezért meleg ruhával készülni kell. Az élelmes egyiptomiak persze itt is kihasználják a lehetőségeket, pokrócokat árulnak pénzért, amiket utána ott tudtok hagyni, ahol használtátok.  A napfelkeltére mi 40-45 percet vártunk a csúcson, de akik erőltetett menetben felgyalogoltak, azok még többet, ezért igazából nem érdemes rohanni.  Érdekes élmény, vallásos csoportok kántálása , zenélése , bibliafelolvasása és a nagy nemzetközi hangzavar közepette várni a hegyek közül előbukkanó napot. Az élmény hatalmas, ajánlom mindenkinek, aki kacérkodik ezzel a programmal.  Reggel természetesen vissza a kolostorhoz: Szent-Katalin koporsója, és ujja, szerzetesek maradványai, égő csipkebokor, csodálatos ikonok. A monostornak nem minden része látogatható. Utána reggeli, és vissza a szállodába.

 

Színes-Kanyon: kihagyhatatlan !!!  8 személyes terepjárókkal indultok a hajnali órákban , az út kb. 2,5 - 3 óra.  Az út során az idegenvezető elmesél mindent, amit a kanyonról tudni illik. Útközben érdekes természeti képződményeket ( teve szikla ) és beduinokat láthattok.  A kanyonban nyáron pokol meleg van, ősszel, télen teljesen kellemes a hőmérséklet.  Először egy kb. 400 méteres szakadékon le kell gyalogolni, utána kb. 3 km túra a kanyonban.  Folyadékot kaptok, de vigyetek is, nekünk 5 liter fogyott / 2 fő.  A kanyon lenyűgöző!!! Többnyire gyalogtúra, de egyes szűk részein csúszni-mászni kell .  A kanyonból kifelé ismét kb. 400 m mászás felfelé, ahol már várnak rátok a terepjárók.  Ha jó fej a sofőrötök, igazi szuper szafariban lehet részetek, mert a Toyota Landcruiser-ek versenyeznek egymással a homoksivatagban, ami ugye a terepviszonyokat figyelembe véve nem egy kéjutazás, mi szétröhögtük magunkat. :)   A kanyon után irány Dahab, ebéd egy hangulatos tengerparti étteremben, majd búvárkodás a Dahab melletti Blue Hole tölcsér alakú korallzátonynál.

 

Remélem, így könnyebb  lesz dönteni :)

üdv.

 

Előzmény: Dámján1 (8993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!